KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Slovan Bratislava  - 20. února 2019   17:30

Jokerit
Jokerit
02:42' Joensuu (Regin, Jensen Aabo) • 10:54' Joensuu (Moses, Regin) • 31:21' Moses (A. Grant, O'Neill) • 33:23' Mäki (E. Räsänen, Kivistö) • 41:30' O'Neill (Vesalainen, Manninen) • 41:43' Anttila (Pihlström, Niemi) • 57:02' O. Lauridsen (Jensen Aabo, H. Ikonen)
7:1
(2:0, 2:0, 3:1)
Slovan Bratislava
57:57' Liška  (Rau, Taffe)
Jokerit

Česká stopa v zápase
Jakub Štěpánek kvůli trestu, který dostal v utkání s Dinamem Riga nehrál. Jeho trest byl stanoven na pět zápasů a tudíž nezasáhne ani do začátku dalšího ročníku KHL.
Lukáš Klok - 0+0, pět střel na branku, čas na ledě 22:27
Střely po třetí třetině: 10:6!
Střely celkem za zápas: 28:26!
Jokerit již ve své závěrečné přesilovce spíše držel puk a čekal na dohrání třetí třetiny. Dnes bez problémů poráží poslední celek tabulky Západní konference. Zapolski měl blízko k čistému kontu, ale před samotným závěrem jej hosté jednou překonali. Jokerit čeká poslední utkání v pátek a to s Dinamem Minsk a Slovan Bratislava odehraje svůj poslední zápas na ledě Soči.
58:32'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Ivan Švarný – 2 min., hákování).
57:57'
Slovan právě vstřelil branku!
Tak i Slovan se dočkal brankového zásahu. Zapolski vyrazil střelu z levé strany, následně si poradil i s dorážkou od Taffeho, ale nepodařilo se mu puk ukrýt pod svou lapačku. Ten se odrazil na ADAMA LIŠKU a ten překonává Zapolskeho. Asistence: Chad Rau a Jeff Taffe.
57:02'
Jokerit právě vstřelil branku!
Tak tohle je jedna z těch kurióznějších branek. Vojvoda dnes nemá svůj den. OLIVER LAURIDSEN jen nahodil puk od své branky a letící puk nakonec propadl pod rukou Vojvody a ten pouští hodně kuriózní a překvapivou branku. Asistence: Jesper Jensen Aabo a Henri Ikonen.
56:47'
Ale první část přesilové hry se jim tuze nedaří a Vojvoda naopak musel zasahovat.
56:12'
Velká a nejspíše jedna z posledních příležitostí pro Slovan, aby dokázali alespoň jednou překonat Zapolskeho.
55:58'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Antti Pihlström – 2 min., nedovolené bránění).
54:52'
Domácí hráči již tolik neútočí a tím se do hry dostávají hosté. Kteří jsou však v útočné fázi hodně bezzubí.
53:50'
Po komerční pauze dokázali domácí hráči zaměstnat brankáře Vojvodu, avšak nyní z toho není žádná větší polízanice v jeho brankovišti.
52:27'
Konečně nám přišla střela, kterou Zapolski bez problémů chytá a zavelel k poslední komerční pauze.
51:44'
Hra se přesouvá čím dál více do prostoru středního pásma, ani jeden tým se momentálně nedostává do útočných akcí.
50:44'
Zapolski byl zaměstnán u své pravé tyče a i tento závar dokázal zvládnout.
50:00'
Deset minut nám zbývá do konce zápasu. Uvidíme ještě branku domácích?Potažmo čestný zásah hostů?
48:35'
Přesilovka Slovanu je téměř u konce a z jejich pohledu jsme nemohli vidět nic zajímavého.
46:52'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., nedovolené bránění).
46:37'
Snad poprvé v této třetině dokázali hosté výrazněji ohrozit Zapolského, ten si i nadále drží čisté konto.
45:51'
Na ledové ploše nejsou vidět ani nějaké pořádnější souboje, či hity. Slovan je nejspíše již smířen s tím, že si dnes připíše další porážku.
44:20'
Jokerit má prakticky puk neustále pod svou kontrolou a nyní opět nebezpečným útočným výpadem ohrozil Vojvodu.
41:43'
Autorem branky je MARKO ANTTILA, který dává slepenou branku a o výhře Jokeritu nemůže být dnes již pochyb. Asistence: Antti Pihlström a Mika Niemi.
41:30'
Nakonec domácí využívají přesilovku. Vesalainen dobře našel na levé straně BRIANA O'NEILLA a ten jen zakončoval do poloprázdné branky. Asistence: Kristian Vesalainen a Sakari Manninen.
41:21'
Jokerit operuje v pásmu, ale obraně Slovanu se zatím daří vykrývat střelecké prostory.
40:48'
Mário Grman tvrdě narazil Lauridsena na mantinel a přidržel si jej. Za tenhle zákrok si půjde sednout na dvě minuty.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 11:8!
Druhá třetina nám nepřinesla žádnou změnu. Stále jsme mohli vidět spíše vlažnou hru. Jokerit v poklidu hraje, řekl bych, že místy až tréninkově. Soupeř je zkrátka nenutí jít do nějakého výbušnějšího výkonu a s přehledem dali další dvě branky a kráčí za svým dalším domácím vítězství.
40:00'
38:04'
Dobrý pas na pravou stranu a Vojvoda nyní předvedl jeden důležitý zákrok. Pátá branka to nyní v jeho síti nebude.
37:22'
Slovan však v útočném pásmu dlouho nezůstal a již se musí stahovat zpět před svou branku.
36:58'
Zapolski pokryl nevýrazné zakončení soupeře a bude se vhazovat před jeho brankou.
34:47'
Slovan se téměř vůbec nedostává do útočení a jen sbírá nahozené puky od svého soupeře a vyhazuje je ze svého obranného pásma. Již dlouho jsme neviděli nějaké smysluplné založení útoku z pohledu hostujícího celku.
33:23'
Vojvoda je překonán počtvrté. TOMI MÄKI před jeho brankou parádně tečoval střelu od modré, kterou vyslal Eemeli Räsänen a Vojvoda na náhlou změnu dráhy puku nedokázal zareagovat. Asistence: Eemeli Räsänen a Tommi Kivistö.
33:07'
Lukáš Klok si najel před Zapolského, ale ten udržel puk před brankovou čarou.
32:15'
31:21'
Ale teď už trojice statečných Kapituluje. Grant pálil na branku, puk se odrazil na levou stranu, kde se z dorážky trefuje STEVE MOSES a dává svou, celkově, patnáctou branku v probíhající sezóně. Asistence: Alex Grant a Brian O'Neill.
31:03'
Domácí si zatím pouze přihrávají v obranném pásmu a spíše jen nahazují puky na branku. Slovanu se nedaří vyhodit.
30:15'
Patrik Bačik neuhlídal svou hokejku a sekl s ní svého protihráče. Jokerit a jejich přesilovka bude mít ještě lepší obrysy.
30:04'
Jokerit má k dispozici druhou přesilovku. Dokáže z ní navýšit stav ve skóre?
29:48'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Ivan Švarný – 2 min., podrážení).
28:51'
Ofsajd Jokeritu. Následně vyhrává buly ve středním pásmu a rychle se dostává zpět před branku Vojvody. Obrana Slovanu se však ubránila a vyhazuje puk do středního pásma.
28:03'
Vojvoda nyní kryl nebezpečnou střelu, kdy si před ním najížděl hráč Jokeritu a nejspíše byl i mírněn podražen a na malou chvíli Vojvoda ztratil rovnováhu. Nakonec vše pro hostující celek dobře dopadlo.
27:34'
Hraje se převážně mezi oběma brankami bez zakončení od obou stran. Slovanu se podařilo vybojovat puk, ale založit útok nikoliv a provinil se zakázaným uvolněním.
26:30'
26:20'
Až v samotném závěru přesilovky se Slovan střelecky prosazuje, ale Zapolski předvádí jistý zákrok svou lapačkou.
25:57'
Jokerit se dobře brání a nepouští soupeře do žádné střelby.
25:13'
Domácím se daří držet v pásmu a čekáme, jestli se také dostanou do střelecké možnosti.
24:30'
Dávid Buc byl faulován a Slovan si zahraje další přesilovku. Regin dnes podruhé na trestné lavici a také podruhé za stejný prohřešek a tím bylo sekání.
24:09'
Začátek druhé třetiny patří domácím, kteří zatím hrají co potřebují a jejich soupeř je nenutí k nějakému většímu tlaku.
22:55'
Marek Sloboda vystřelil, ale tahle střela byla z nouze ctnost.
22:24'
Vojvoda nyní čelil rychlému útoku soupeře, nakonec dokázal střelu vyrazit do rohu kluziště.
21:17'
Slovan se osvobozuje a jejich soupeř se dostal k jedné nepřesné střele, další střela byla úspěšně zablokována.
21:00'
Domácí se usadili v obranném pásmu Slovanu a kombinují.
20:13'
Jokerit dohrává ještě přesilovou hru, ze které na konci první třetiny odehrál třicet sekund.
20:01'
Střely na branku po první třetině: 7:12!
První třetina přinesla vlažné tempo od obou stran. Jokerit dal dvě branky, jejich soupeř měl pár závarů před Zapolskim, ale nikterak nebezpečné. Uvidíme, jestli se hosté zmátoří a vyhecují se k lepšímu výkonu.
20:00'
19:30'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Jegor Baranov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:11'
Slovan kombinuje s pukem, ale pouze ve vlastní třetině a hráči Jokeritu vlažně napadají a čekají, co jejich soupeř vymyslí.
16:22'
Závěr třetiny nepřináší žádné šance na jedné či druhé straně. Taky to vypadá, že na dnešní zápas nedorazilo do Hartwall arény příliš fanoušků, neboť na stadionu lze pozorovat komornější atmosféru.
15:30'
Zapolski lapačkou vyrazil střelu od modré čáry, která však šla mimo branku.
15:03'
Z jejich snahy však přišla jen nevýrazná střela, se kterou si Zapolski poradil. Obdobná situace i na druhé straně.
14:07'
Po menším tlaku domácích se daří Slovanu otočit hru a nyní operuje před brankářem finského celku.
12:54'
Vojvoda musel čelit dalším dvěma nebezpečným střelám. Obě dokázal vyrazit.
11:47'
Jokerit vyhrál vhazování a snaží se o ohrožení Vojvody. Hráči Slovanu však dokázali svého soupeře dostat k mantinelu a bojují o puk.
10:54'
Na světě je druhá branka domácího celku, který dle předpokladů plní roli favorita. Na střed si dobře najel JESSE JOENSUU, který dostal přihrávku od pravého mantinelu a prostřeluje Vojvodu. Asistence: Steve Moses a Peter Regin.
09:58'
Avšak není se čemu divit. Jokerit se již pomalu a jistě koncentruje na play off a Slovan Bratislava není zrovna v nejlepší herní pohodě.
09:15'
Blíží se nám první polovina první třetiny a zatím sledujeme průměrné utkání, ve kterém chybí nějaké emoce a určitý zápal do hry.
08:15'
Zapolski řeší další závar před svým brankovištěm a ani tentokrát se hráčům Slovanu nepodařilo puk dostrkat za brankovou čáru.
07:42'
Jokerit je v plném počtu a za celé dvě minuty se Slovan dostal k jedné střele, kterou měl na samém počátku přesilovky.
07:11'
Přesilovka se Slovanu vůbec nedaří a jejich soupeř se v poklidu brání a vyhazuje puky ze svého obranného pásma.
06:19'
Zapolski stihl zaklapnout své betony po střele hostujícího hráče.
05:42'
Regin je prvním vyloučeným hráčem a jde pykat za sekání.
05:35'
Jejich další útočná akce už byla o poznání nebezpečnější. Nejprve střílel Žiga Jeglič, následně se pokoušel o dorážku Matúš Sukel', ale nepodařilo se jim překonat Zapolskeho.
05:05'
Slovanu se však daří dostat puk, ale ani jeho útočná akce nevedla k pořádnému ohrožení brankáře Zapolskeho.
04:35'
Domácí hrají s pukem, který nyní nahodili do útočné třetiny a pokouší se v ní usadit.
02:42'
První vážnější situace před Vojvodou a je z toho první branka! Nahozený kotouč Vojvoda vyrazil, ale u levé tyče stál připravený Regin, který přihrál na druhou stranu, kde byl JESSE JOENSUU a ten jako první otevírá skóre zápasu. Asistence: Peter Regin a Jesper Jensen Aabo.
02:30'
Taffe se dopustil ofsajdu a hra se nám stále hodně kouskuje.
02:15'
Zapolski nadvakrát musel likvidovat dobrou střelu od modré čáry.
02:00'
Začátek zápasu je zatím hodně vlažný. Nyní jsme svědky třetí přerušení hry v krátké době za sebou.
01:25'
Vojvoda vyrazil první nepříliš nebezpečnou střelu od modré čáry.
00:40'
Slovan nastoupil v hodně okleštěné sestavě se třemi formacemi, tak uvidíme, jak se s tím dnes vypořádá v dnešním zápase proti Jokeritu.
00:01'

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Lööv, A. Grant, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Stollery, Kivistö, Nurmikanta, E. Räsänen – O'Neill, Manninen, Vesalainen – Joensuu, Moses, Regin – Platt, Mäki, H. Ikonen – Anttila, Niemi, Pihlström.

HC Slovan Bratislava: Vojvoda – Sersen, Bačik, Klok, Grman, Boldižár, Švarný – Jeglič, Sukel', Liška – Rau, Taffe, Chipchura – Baranov, M. Sloboda, Buc..

Jokerit Helsinky

Jokerit dnes odehraje své předposlední utkání v základní části. V minulém kole dokázal po třech porážkách opět naplno bodovat. Na svém ledě porazil Spartak Moskva 5:4. Jokerit bude do play off startovat ze čtvrté pozice, kterou už mu nikdo z týmů nemůže vzít.
Nejproduktivnější hráči týmu
B. O´Neill – 12+43
S. Manninen – 20+27
N. Jensen – 20+18
Československá stopa v utkání
Nikdo z řad českých či slovenských hráčů na soupisce Jokeritu nefiguruje.

HC Slovan Bratislava

Slovenský zástupce KHL je beznadějně poslední a v této sezóně nepředvádí zrovna nejlepší výsledky. Slovan získává body hlavně doma, ale na kluzištích soupeřů má tristní bilanci a to 4 vítězství (z toho dvakrát po prodloužení), 3 prohry po prodloužení a rovných 22 zápasů odešel poražen. A jako první celek v rámci Západní konference dosáhl 100 obdržených branek! Jejich celková produktivita činí 100 vstřelených branek ku 204 obdržených branek.