KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Riga - 18. prosince 2018   17:30

Minsk
Minsk
46:23' Q. Howden (Lisovec) • 58:39' Q. Howden (Booth)
2:1
(0:0, 0:1, 2:0)
Riga
Riga
21:46' Dzierkals  (Balinskis)
Minsk
Enroth (M. Karnauchov) – Chenkel, Wiercioch, Lisovec, Blum (A), Znacharenko, D. Osipov, Jevenko – S. Kosticyn, Kovyršin, A. Kosticyn – Pulkkinen, Q. Howden, Booth – Kogaljov, A. Těreščenko (A), Pavlovič (C) – Drozdov, A. Volkov, Kitarov – Litvinov.
Sergejev, Spirin – Osipov, Pavikov
Minsk Arena
Riga
Biljalov (Gudlevskis) – Balinskis, Sotnieks (A), Maione, Ališauskas, Aljajev, Zile, Gimajev – M. Redlihs (A), Videll, Darzinš (C) – Dzierkals, McMillan, Clark – Gegeris, Džerinš, Meija – Myttynen, Pavlovs, Gillies – Berzinš.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.
Je dobojováno! První dvě třetiny nám toho příliš nenabídly, hosté po čtyřiceti minutách vedli nejtěsnějším možným rozdílem. Minsk ve třetí části výrazně přidal a po zásluze byl odměněn. Howden nejprve srovnal, ten stejný hráč pak minutu a půl před koncem dokonal obrat! Nutno dodat, že druhý gól domácích byl z kategorie šťastných.
59:55'
Tohle se Rize vůbec nepovedlo! Čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění, hostující brankář se vrací zpět do branky, vhazovat se bude v obranné třetině lotyšského týmu!
59:28'
Vhazovat se bude ve středním pásmu. Biljalov i přesto zůstává na střídačce, Riga to zkouší v šesti!
59:28'
Oddechový čas pro hosty.
59:02'
Rozběhla se poslední minuta tohoto utkání, Riga začíná až od Biljalova z vlastní obranné třetiny, hostující gólman už pokukuje na střídačku.
58:39'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Domácí dokonávají obrat a dostávají se do vedení! Od mantinelu puk před branku posílal Booth. Kotouč se odrazil od clonícího QUINTONA HOWDENA, následně doskákal až za záda Biljalova! Asistence: David Booth.
57:59'
Na levé straně zůstal úplně volný Wiercioch! Ten postupoval směrem dopředu, následně se ocitl tváří v tvář Biljalovovi. Střela domácího obránce skončila těsně vedle branky!
57:33'
Běloruský celek se nyní usadil v útočné třetině, vypadá to, že domácí hokejisté hrají přesilovou hru, hosté se pouze brání.
56:56'
Riga se dostala do přečíslení dva na jednoho, Dzierkals hledal McMillana, ovšem v pravou chvíli přišel obranný zákrok domácího beka.
56:11'
55:04'
Domácí hokejisté se zatím v početní výhodě k ničemu nedostávají, úspěšný zákrok si připsal Biljalov, který měl odkrytý výhled.
54:11'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., podrážení).
53:55'
Na ledě je znovu Blum, ten nyní nahodil do útočné třetiny. Domácí však o kotouč přišli a budou se muset rychle vracet.
53:04'
Tempo hry je opravdu hodně vysoké! Enroth drží kotouč a přerušuje hru, je tady druhá reklamní pauza ve třetí třetině.
52:02'
Tutovka Rigy! Po chybě v domácí rozehrávce se do zakončení dostal Myttynen. Ten dělal kličku do bekhendu, poté zakončil vedle. Dostal se ale znovu k puku, obkroužil branku, jenže kotouč nedokázal zasunout do odkryté svatyně, parádní obranný zákrok předvedl Blum!
51:07'
Zakázané uvolnění domácích. Rozhodčí teď některé hráče vracejí zpět na led, vhazovat se bude po pravé ruce Enrotha.
50:30'
Individuálně to zkoušel Sergej Kosticyn. První dvě kličky mu vyšly, na poslední chvíli ale zasáhla obrana protivníka.
49:58'
Hosté v posledních minutách vůbec nestíhají a hraje se především před Biljalovem, Minsk má jednoznačně navrch!
49:22'
Obrovská příležitost domácích, kteří mohli jít do vedení! Na pravé straně zůstal úplně volný Wiercioch. S jeho ranou si poradil Biljalov, který puk vyrazil před sebe. Ke kotouči se ale znovu dostal domácí obránce, jenže hostující gólman dokázal vytáhnou další bravurní zákrok v pádu!
48:11'
Boj o puk u mantinelu, úspěšnější nakonec byli hosté. Ti však nedokázali vyhodit do středního pásma, už zase se doslova bojuje o kotouč.
47:22'
Další tvrdý střelecký pokus od modré čáry teď pouze proletěl vedle tyče, ožili především domácí příznivci, které je v těchto chvílích hodně slyšet.
46:23'
Lisovec udržel pásmo, následně zakončoval z levé strany! Biljalovovi propadl puk, u kterého byl jako první QUINTON HOWDEN. Ten pak dokázal kotouč poslat do prázdné brány a srovnat! Asistence: Jevgenij Lisovec.
46:03'
Hra je přerušena, Těreščenko míří na střídačku s nějakým zdravotním problémem, je tady první reklamní pauza ve třetí třetině.
45:04'
Úvodní pětiminutovka třetí části je za námi, počáteční převaha domácích hokejistů je pryč, tentokráte jim je odpískán icing.
44:29'
Po mantinelu puk posílal Darzinš, kotouč skončil v ochranné síti. Hostující lavička se zlobí, vhazovat se bude opět ve střední třetině.
43:50'
Booth se do útočné třetiny dostal o něco dříve, než měl. Čárový rozhodčí odpískal ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:22'
Zatím se hraje bez přerušení, hosté už rozhodně nikam spěchat nebudou, dobře teď brání modrou čáru, u puku Minsk.
42:36'
Domácí přišli o kotouč ve středním pásmu a museli se rychle vracet. Soupeř se nakonec do zakončení nedostal.
42:00'
Poprvé o sobě dali vědět také hosté, celou situaci vyřešil Enroth, který přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
41:23'
Běloruský celek do třetí části vstoupil aktivněji, brankář Biljalov musí být na pozoru, tentokráte však zasahovat nemusel.
40:44'
Z rohu kluziště teď zakončoval Booth. Brankář Biljalov puk vyrazil ramenem, domácí však stále kombinují v útočné třetině.
40:07'
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:12.
Druhá dvacetiminutovka hry je za námi, viděli jsme v ní jedinou branku. O tu se hned v úvodu postaral Dzierkals. Hosté využili přesilovky a dostali se do vedení. Další průběh třetiny už tolik atraktivní nebyl, velký počet šancí dnes k dispozici zatím není.
40:00'
39:16'
Od modré čáry zakončoval obránce Blum. Důležitý zákrok si připsal Biljalov, který dokázal udržet kotouč ve výstroji.
39:01'
Rozběhla se závěrečná minuta druhé dvacetiminutovky, domácí se až v tuto chvíli usadili v útočné třetině a kombinují.
38:07'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., hákování).
37:35'
Přihrávku dostal Booth, který se ve vysoké rychlosti dostal za obránce soupeře, následně zakončoval z bekhendové strany. S jeho nepříliš razantním pokusem si Biljalov poradil!
37:14'
36:33'
Nepřesnosti v rozehrávce Rigy. Lotyši si v početní výhodě pomohli icingem, McMillan byl u kotouč později, než domácí obránce.
36:15'
Polovina přesilové hry je za námi, lotyšský tým se zatím do žádné větší příležitosti nedostal, domácí se osvobozují.
35:29'
Z pravé strany pálil opět Dzierkals. Jeho pokus zastavila maska brankáře Enrotha, hlavní rozhodčí pak pro jistotu přerušil hru.
35:14'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Patrik Wiercioch – 2 min., držení).
35:04'
Biljalov zamířil na střídačku, hlavní rozhodčí má zdviženou ruku, bude se vylučovat na straně běloruského celku, Riga má výhodu.
34:35'
Hosté se zmocnili puku, následně ho nahodili do středního pásma a vydali se na střídačku, střídá také domácí celek.
33:41'
Minsk po dlouhé době zahrozil! Přihrávka zpoza branky hledala Sergeje Kosticyna, který však nedokázal zakončit podle svých představ, Biljalov přerušil hru. Je tady další reklamní pauza.
32:59'
Dlouho se hraje bez přerušení, ovšem také bez větších brankových příležitostí, sledujeme především boj ve středním pásmu.
32:11'
Domácí zklidňují hru za vlastní brankou, odkud rozjíždějí další útočnou akci. Těch nepřesností je v posledních minutách opravdu hodně.
31:05'
Minsk posílá kotouč opět přes všechny čáry a střídá. Čárový rozhodčí upažil, v tomto případě se pískat nebude.
30:28'
Zakončení Kogaljova z pravé strany, Biljalov vyrazil betonem. O malou chvíli později je tady další icing domácího týmu.
29:52'
Brankáři na obou stranách jsou v posledních minutách prakticky bez práce, za malou chvíli vstoupíme do druhé poloviny tohoto duelu.
29:10'
Kotouč skončil mimo hrací plochu, jako poslední hrál Osipov, který míří na střídačku. Vhazovat se bude ve střením pásmu.
28:31'
Za branku musel Enroth. Ten se dostal do složité situace, kterou nakonec zvládl na jedničku a rozehrál svým spoluhráčům.
27:38'
Hra se i nadále hodně kouskuje, jedno přerušení střídá druhé. Tentokráte bylo pískáno zakázané uvolnění domácího celku.
26:54'
Z těžkého úhlu zakončoval Pulkkinen. Střelecký pokus domácího hráče bez větších problémů chytil hostující gólman Biljalov.
26:18'
Brankář Enroth drží kotouč a přerušuje hru, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích. Je tady úvodní reklamní brejk ve druhé třetině.
26:00'
Je tady další icing Minsku. Reklamní pauza se ještě nekoná, hosté by totiž přišli o výhodu, kterou po zakázaném uvolnění mají.
25:44'
Téměř dvě minuty se hrálo bez přerušení. Blum si nerozuměl se svými spoluhráči, kotouč poslal přes všechny čáry, icing.
24:48'
Po delší době zahrozil také běloruský celek. Brankář Biljalov měl odkrytý výhled, připsal si snadný zákrok, kotouč vyrazil do rohu kluziště.
23:46'
Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, hosté jsou po vstřelené brance daleko aktivnějším celkem.
23:18'
Booth se natlačil před Biljalova, který předvedl důležitý zákrok. Domácí hokejista pak podklouzl, nabral i gólmana Rigy, hra je přerušena.
22:27'
Do útočného pásma se dostal Meija, který ihned střílel. Jeho pokus mířil pouze doprostřed branky, Enroth přerušil hru.
21:46'
Riga právě vstřelila branku!
Hosté přesilovku přeci jen využívají a dostávají se do vedení! Hodně prostoru na pravé straně dostal MARTINŠ DZIERKALS, který naznačil střelu a šel s pukem na střed. Ranou k tyči pak otevřel skóre tohoto utkání! Asistence: Uvis Balinskis.
21:04'
Polovina přesilové hry je za námi, domácí se nyní osvobodili a vyhodili přes všechny čáry, Riga začíná až od Biljalova.
20:38'
Hosté se brzy usadili v útočné třetině, od levého mantinelu zakončoval Videll, ovšem jeho střela mířila vysoko nad branku!
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:23.
Je za námi úvodní dvacetiminutovka hry. Ta nám nabídla několik slušných příležitostí na obou stranách, nejblíže ke vstřelení branky byl Sergej Kosticyn. Jeho střela však mířila pouze do tyče! V úplném závěru byl vyloučen domácí Howden, Riga tak do druhé části vstoupí přesilovou hrou.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Quinton Howden – 2 min., vysoká hůl).
19:51'
Do konce první třetiny zbývá zhruba devět vteřin, vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Biljalova, poslední možnost pro domácí!
19:19'
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta první třetiny, která nám zatím nabízí hodně vyrovnané utkání, na první branku čekáme.
18:22'
Přesilovka se domácím hokejistům opět vůbec nedaří, minuta početní výhody je za námi, Biljalov ještě zasahovat nemusel.
17:56'
Vypadalo to na další faul. Rozhodčí však zůstali v klidu, tentokráte se vylučovat nebude, hosté vyhazují přes všechny čáry.
17:19'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kevin Clark – 2 min., podrážení).
16:53'
Domácí celek dostal výhodu, Enroth je na střídačce a Minsk hraje v šesti. Běloruský tým už kombinuje v útočné třetině.
15:55'
Spousta nepřesností na obou stranách, v posledních minutách se hraje především ve středním pásmu, u kotouče domácí.
15:08'
Kotouč nyní zůstal před Enrothem. Nejlépe se zorientovali domácí zadáci, kteří ho dokázali poslat do bezpečí, brankář Minsku byl nakonec bez práce.
14:14'
Hosté zklidňují hru za vlastní brankou a střídají. Čtrnáct minut hry je za námi, brankáři na obou stranách jsou zatím stoprocentní.
13:20'
Zatím největší příležitost dosavadního průběhu utkání! Přihrávku před branku dostal úplně volný Sergej Kosticyn, jehož následná střela orazítkovala brankovou konstrukci!
12:43'
Po druhé reklamní pauze se hosté usadili v útočné třetině. Lotyšský celek kombinuje, domácí se nedostávají k puku a musí se bránit.
12:09'
Do zakončení se probil Sergej Kosticyn, ovšem jeho pokus byl zbytečný. Domácí hráč se totiž dostal do ofsajdového postavení.
11:58'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, tentokráte je pískán icing hostujícímu týmu, dění se stěhuje před Biljalova.
11:02'
Závar před Enrothem, vhazovalo se v obranném pásmu domácích. Minsk se nyní osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
10:35'
Z levé strany zakončoval Andrej Kosticyn. Jeho rána mířila na vzdálenější tyčku, brankář Biljalov teď zasahovat nemusel!
10:12'
09:09'
Tvrdá rána Osipova končí v lapačce hostujícího brankáře, který přerušuje hru, přesilová hra je téměř ve své polovině.
08:51'
Kotouč teď před branku posílal od modré čáry Blum. Puk tečoval Booth, ovšem Biljalov se dokázal přemístit včas!
08:12'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emils Gegeris – 2 min., podrážení).
08:12'
Zatím se hraje tvrdě na obou stranách, rozhodčí budou potřetí v dosavadním průběhu vylučovat. Ještě předtím je tu reklamní přestávka.
07:03'
06:59'
V závěru početní výhody se Riga přeci jen dostala do dobré příležitosti. Kotouč zůstal před Enrothem, o dorážku se snažili dva hráči. Nejblíže puku byl Myttynen, se kterým si domácí zadáci nakonec poradili!
05:54'
Ani přesilovka hostů zatím žádnou větší příležitost nenabídla, domácí už podruhé vyhazují přes všechny čáry, nyní i střídají.
05:03'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (David Booth – 2 min., hákování).
04:34'
Biljalov vyrazil před sebe, kdyby Howden dosáhl na puk, zakončoval by do prázdné branky! Fanoušci Minsku se dožadovali odpískání faulu. Rozhodčí byl jiného názoru, hra pokračuje.
03:52'
První větší šance tohoto utkání! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Kogaljov vzal zakončení na sebe. Jeho ránu si pohlídal Biljalov!
03:20'
Od modré čáry nahazoval Znacharenko. Brankář Biljalov podržel puk, vyloučený Maione se vrátil na led, Riga je kompletní.
02:15'
Téměř polovina přesilové hry domácích je za námi, hosté znovu vyhazují přes všechny čáry, Minsk se nemůže usadit v útočném pásmu.
01:18'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., držení).
01:12'
Podle rozhodčích si Maione počínal nedovoleně, bude se vylučovat. Domácí hokejisté však dostali výhodu a hrají v šesti.
00:46'
Sergej Kosticyn podržel kotouč za vlastní brankou a počkal, až jeho spoluhráči vystřídají, na ledě jsou druhé pětky.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Chenkel, Wiercioch, Lisovec (A), Blum, Znacharenko, D. Osipov, Jevenko – S. Kosticyn, Kovyršin, A. Kosticyn – Pulkkinen, Q. Howden, Booth – Kogaljov (A), A. Těreščenko (C), Pavlovič – Drozdov, A. Volkov, Kitarov – Litvinov.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Balinskis (A), Sotnieks, Maione, Ališauskas, Aljajev, Zile, Gimajev (A) – M. Redlihs, Videll (C), Darzinš – Dzierkals, McMillan, Clark – Gegeris, Džerinš, Meija – Myttynen, Pavlovs, Gillies – Berzinš.

Rozhodčí: Sergejev, Spirin – Osipov, Pavikov.

V utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hráč.
Vzájemná utkání

Bude to jejich teprve první vzájemné měření sil v této sezoně. Z posledních pěti jejich zápasů se třikrát radovala Riga, dvakrát Minsk. Sázkové kanceláře do role mírného favorita staví lotyšský tým.
Dinamo Riga
Lotyši po loňské nevydařené sezoně pomýšlejí na play-off. Mají 34 bodů, v tabulce Západní konferenci jim patří devátá příčka. Příliš branek nedávají, ovšem ani nedostávají (76:97). Riga v minulém utkání dokázala přerušit nelichotivou bilanci sedmi porážek v řadě, zvítězila v Bratislavě. Venku odehrála osmnáct duelů, ze kterých nasbírala devatenáct bodů. Riga je mírný favorit!

Nejproduktivnější hráči:
Mathew Maione – 33 bodů (8+25)
Linus Videll – 32 bodů (15+17)
Lauris Dārziņš – 27 bodů (8+19)
HC Dinamo Minsk

Domácím se letos zatím vůbec nedaří, v tabulce Západní konference jim patří poslední dvanáctá příčka, na svém kontě mají dvaadvacet bodů. Co se týče domácích zápasů, v této statistice je na tom běloruský celek nejhůře ze všech. Z devatenácti dokázal uhrát pouhých devět bodů, venku se jim daří více!

Andrej Kosticyn – 20 bodů (10+10)
Patrick Wiercioch – 16 bodů (8+8)
Teemu Pulkkinen – 16 bodů (4+12)
Pěkné odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má v úterý na programu hned devět utkání. Dinamo narazí na Dinamo, přesněji Minsk hraje s Rigou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.