KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Astana - 5. září 2018   18:00

Astana
23:42' Cormier  (Michajlis, Dietz) • 25:44' Dietz  (Frattin) • 42:54' R. Starčenko  (Michajlis, Cormier) • 46:46' A. Petersson  (Bochenski, Frattin) • 47:56' Akolzin  (Blacker, Grenc) • 58:59' Frattin  (Cormier)
Nižněkamsk
I. Ježov (26. An. Makarov) – Bryncev, Ogurcov, Polášek, An. Sergejev, Šaripzjanov (A), Volgin, Fatkullin, Semjonov – E. Galimov (C), P. Kulikov, Šafigullin (A) – Ruohomaa, Jo. Nättinen, Puustinen – Zdunov, Šiksatdarov, Jakimov – Chajrullin, Arkalov, Bikmullin.
Ovčinnikov, Romasko – Majtak, Ponamarenko
Neftěchim Arena
3 100 diváků
Astana

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.
Československá stopa v utkání

Adam Polášek (NIZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:27
Střely na branku: 36 – 28
Utkání sledovalo 3 100 diváků.
Je dobojováno. Hosté nakonec vítězí vysoko nad domácím celkem, který v závěru utkání trefil jen čestnou branku. Na konečných 1:6 pak už jen hráči Astany pečetili skóre střelou do opuštěné domácí klece. Astana si tak připisuje v prvním utkání sezóny první dva body do tabulky. Domácí naopak své druhé utkání nezvládli a jsou zatím bez bodů.
59:45'
Nyní už je to opravdu jasné, kotouč mají hosté a vůbec nikam nespěchají. Zápas tak pomalu, ale jistě končí a to debaklem domácího celku.
58:59'
Astana právě vstřelila branku!
Jenže je z toho jen šestá branka v síti domácích. MATT FRATTIN před zcela prázdnou brankou razantní střelou trefuje přesně – 1:6. Asistence: Patrick Cormier.
58:26'
Domácí nemohou nic ztratit, naopak. Zkouší to se šesti bruslaři v poli a bez brankáře.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:25'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
A ještě se mění skóre. Domácí hráči se přeci jen dočkali čestné branky a také vůbec prvního gólu v sezóně. Hned po vhazování v útočném pásmu prostřelil Karlssona JUUSO PUUSTINEN a připravil ho tak o čisté konto – 1:5. Asistence: Mikael Ruohomaa.
57:23'
Další zákrok připsal Karlsson a poté raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce. To ale až po oddechovém čase domácího celku.
56:33'
Zápas se prakticky už jenom dohrává. U puku jsou hosté a ještě míří před domácí branku. Tam ale přišli o puk a do akce šli zase hráči Nižněkamsku.
55:41'
Pavel Kulikov se dostal ke střele z prostoru mezi kruhy, ta branku hostů ohrozila, ovšem tam byl připravený Henrik Karlsson, jenž si připsal další zákrok a udržel i čisté konto.
55:09'
Hosté se uhnízdili v pásmu domácího celku, poté se ke střele dostal Brandon Bochenski, puk však proskákal jen vysoko nad Makarovovu branku.
54:51'
Hosté jsou už v plném počtu.
54:07'
Poláškova rána z voleje skončila jen na zadním mantinelu. Čestného gólu se zatím domácí hráči nedočkali. A hned na to se hosté opět osvobozují.
53:36'
Následně pak se hráči Astany osvobodili a posílají puk až před domácí branku. Hráč Nižněkamsku tak zakládají další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
52:51'
Ogurcov střílel od levého kruhu, puk se od betonu Karlssona odrazil zpět ke stejnému hráči. Jeho druhá střela však byla hodně nepřesná.
52:51'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Patrick Cormier – 2 min., podrážení).
52:17'
Curtis Valk se pokusil přehodit domácího obránce, aby se kotouč dostal před Peterssona, ale to se mu nepovedlo.
51:40'
Hosté se už příliš nikam neženou, vyhazují puky do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, a to se jim nadmíru daří.
51:04'
Barys se dostal do další akce, ovšem Dallmanova střela od modré čáry skončila jen vedle domácí branky. Hráči Nižněkamsku pak míří znovu do útoku.
50:42'
Třetí třetina se přehoupla do druhé poloviny, u puku jsou domácí hráči a kombinují před brankou Astany.
49:32'
Hosté hrají pochopitelně v pohodě a domácí naopak vědí, že s tímto stavem jen těžko něco udělají. Nyní pálil Chajrulin, jeho dělovka skončila v ochranné síti.
47:56'
A o chvilku později dává Astana zřejmě definitivní stopku pro domácí tým. PAVEL AKOLZIN v přečíslení dva na jednoho dostal přihrávku na pravou stranu, odkud poté trefil kousek odkryté domácí branky – 0:5. Asistence: Jesse Blacker a Dmitrij Grenc.
46:46'
Další početní výhoda hostů využita a je z toho už vedení o čtyři góly. Bochenski nahodil z úhlu puk směrem k brance domácích, kde ho dokázal dotlačit za Makarovova záda ANDRÉ PETERSSON – 0:4. Asistence: Brandon Bochenski a Matt Frattin.
46:17'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., hákování).
45:45'
Od vlastní branky zakládají hráči Nižněkamsku další akci, kde se pokusí o snížení stavu skóre.
45:13'
Henrik Karlsson chytil skákavou střelu domácích a opět podržel svůj tým. Okamžitě nechal hru plynout a poslal kotouč mezi své spoluhráče, kteří už míří do útoku.
43:50'
Nyní to s domácími nevypadá už dobře, ale stále je hodně času na to, aby s utkáním něco udělali. Před chvílí se dostali do útoku, ale znovu jejich střela byla hodně nepřesná.
42:54'
Hosté využívají druhou přesilovou hru a odskakují svému soupeři na tříbrankový rozdíl. ROMAN STARČENKO si sjel do těžkého střeleckého úhlu, přesto z levé strany překonal Makarova. Kotouč skončil v jeho levém horním rohu – 0:3. Asistence: Nikita Michajlis a Patrick Cormier.
42:38'
Z hloubi vlastního obranného pásma zakládají další šanci hosté a pokusí se ještě navýšit svůj náskok.
42:18'
André Petersson vyslal střelu na domácího brankáře, Makarov však pohodlně zakročila a následně pak se hráči Nižněkamsku osvobozují.
41:20'
Barys se hned nastěhoval do útočné třetiny roztáčí první přesilovkovou akci. Od modré čáry pak střílel Kevin Dallman, jeho přízemní střela ale skončila jen na Makarovovi.
41:10'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., hákování).
40:57'
Obrana hostů zachytila puk a zamířila s ním před domácí branku.
40:15'
Domácí se hned úvodu třetí třetiny dostali do útočného pásma, Henrik Karlsson však mohl být v klidu, střela, která na něho mířila, skončila bez problémů v jeho lapačce.
40:01'
Střely na branku po druhé třetině: 25 – 18
Také druhá třetina je minulostí a rozhodně mohou být spokojenější hosté, kteří dvěma slepenými góly odskočili na dvoubrankový náskok. Ve čtyřiadvacáté minutě využil přesilovou hru Patrick Cormier a poslal hosty do vedení. O necelé dvě minuty později pak do kruhů vystřelil Darren Dietz a puk po jeho nepříliš prudké střele nakonec skončil za Ježovými zády. Hned po druhém inkasovaném gólu opustil brankoviště Nižněkamsku Ilja Ježov, kterého nahradil mezi třemi tyčemi Andrej Makarov. Ten už branku za svá záda nepustil a několika zákroky i držel svůj tým. Uvidíme, co nám přinese další třetina, která začne přibližně v 19:40.
40:00'
39:55'
Ještě se do útoku dostali domácí hráči, ale Karlsson nedovolil, aby snížili. Druhá třetina je tak už u konce.
39:14'
Maxim Semjonov poslal z obranného pásma puk daleko od vlastní branky a poté se do akce dostali opět jeho spoluhráči. Tentokráte střela Bochenskiho skončila jen v moci brankáře Makarova.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:31'
Hosté v závěru druhé třetiny mají tlak před domácí brankou, zatím z něho nic nevytěžili. Následně pak střílel Roman Starčenko, jeho střela však skončila jen na boční konstrukci branky Nižněkamsku.
37:59'
Bryncev musel hasit nebezpečí před brankou Nižněkamsku, dobrým obranným zákrokem zastavil akci hostů, ti se však stále drží u Makarovovy branky.
37:19'
Proti střele Adama Poláška, který se už vrátil zpět na ledovou plochu, musel zasahovat rukou Karlsson a opět je hra přerušena.. Vhazovat se bude po pravici Henrika Karlssona.
36:41'
Mikael Ruohomaa se obtočil na levém kruhu a jeho střela byla pro Karlssona hodně nebezpečná. Nakonec pokus zastavil pravým betonem a přerušil hru.
36:04'
Bogdan Jakimov si pohlídal Brandona Bochenskiho, který se snažil o další střelu v blízkosti Makarova a hned na to poslal puk do středního pásma.
35:56'
Brandon Bochenski se dostal ke střele zblízka, ale Makarov jeho pokus zastavil. Následně také přerušil hru.
35:32'
Poté se domácí dále snažili ohrozit hostující branku, ale sami se vykázali z útočného pásma a na druhou stranu míří opět hosté.
35:23'
Alexej Bryncev střílel nečekaně z pravého kruhu a Henrik Karlsson musel jít do akce. Efektním semaforem jeho ránu zneškodnil a pak raději pozastavil hru.
34:49'
Jenže se stačili rychle vrátit zpět a po střele Pavla Zdunova musel zasahovat Henrik Karlsson. Svým pohotovým zákrokem tak hosty podržel.
34:15'
Další útočná akce domácích velmi rychle skončila a hosté se přemisťují před branku Makarova.
33:32'
Zdunov dostal přihrávku od Jakimova a těsně před brankou Astany střílel po zemi, s jeho projektilem však neměl Henrik Karlsson sebemenší problém.
33:00'
André Petersson dostal přihrávku do mezikruží, jeho projektil zastavila pozorná obrana a domácí míří velmi rychle na opačný konec kluziště.
32:24'
Galimov nedosáhl na kotouč a domácí se tak podrželi v přechodu do útočné třetiny. Nakonec se tam dostali, ale před Karlssonem nic nevymysleli.
32:17'
Nyní následuje komerční přestávka.
31:59'
A do třetice Adam Polášek, tentokráte však v nehokejové pozici. Po nezaviněné srážce se spoluhráčem skončil na ledové ploše s bolestivou grimasou. Vypadá to však, že je jen otřesen a bude v pořádku.
31:48'
A znovu Adam Polášek, jenž je už dlouho na ledě. Jeho další střela však byla z kategorie propagačních a skončila jen v moci Henrika Karlssona.
31:18'
Na druhé straně pak pálil Adam Polášek, jeho bomba od modré čáry pak byla zachycena obranou Astany, která pak míří zpět do útočného pásma.
30:36'
Dallmanovu ránu z levého kruhu viděl dobře Andrej Makarov a dalším zákrokem podržel svůj tým a jeho naděje na úspěch v tomto duelu.
29:31'
Domácí se dlouho drželi v pásmu Astany, ovšem ke kloudné střele se znovu nedostali. Hned na to ujeli do úniku dva na jednoho hosté, zakročit však dokázal vracející se obránce Nižněkamsku.
28:50'
Po špatné rozehrávce domácích se do rychlé protiakce dostali hráči Astany a Makarov se musel hned uvést pozorným zákrokem. Po něm pak poslal puk z obranné třetiny.
27:38'
Mikael Ruohomaa dostal přihrávku na modrou čáru a jeho prudká rána pak končí na pozorném Karlssonovi, jenž okamžitě po zisku kotouče posílá své spoluhráče do útoku.
27:07'
Domácí už s novým mužem s maskou zakládají akci v útočném pásmu, ale zatím se jim nedaří vyslat střelu, která by hostující branku ohrozila.
25:44'
Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Andrej Makarov.
25:44'
Během chvilky přidávají další branku hosté. DARREN DIETZ z prostoru mezi kruhy nevyslal nijak prudkou střelu, po chybě nepozorného brankáře Ježova však nakonec propadl puk za jeho záda – 0:2. Domácí tak budou muset dohánět dvoubrankové manko. Asistence: Matt Frattin.
24:25'
A další šance Astany, která po úvodní brance doslova ožila. Dallman poslal puk Bochenskimu do blízkosti domácí branky, ale Ilja Ježov dokázal reflexivně zakročit a pomohl svému celku.
23:42'
Hosté v samém závěru využívají svou přesilovou hru. Po kombinaci před domácí brankou byl hodně důrazný na brankovišti PATRICK CORMIER, jenž pak dokázal uklidit kotouč do částečně odkryté branky – 0:1. Asistence: Nikita Michajlis a Darren Dietz.
23:20'
Adam Polášek dostal puk na svoji hůl a také on ho bleskurychle posílá až před Karlssona. Hosté tak musejí další akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.
22:54'
Znovu se domácím podařilo vyhodit puk až před hostující klec a pošetřili další cenné vteřiny ze svého oslabení, který se už pomalu chýlí ke konci.
22:27'
Další střelu vyslali hosté, do ní ale obětavě skočil jeden z domácích obránců a Nižněkamsk se poté okamžitě osvobozuje.
21:54'
Dallman čekal na přihrávku na modrou čáru, té se ale nedočkal. Nakonec hosté pásmo udrželi a operují už před Ježovovou brankou.
21:41'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Bogdan Jakimov.
20:47'
Ogurcov sebral puk Dallmanovi a domácí šli také do akce, z prostoru mezi kruhy střílel Pavel Kulikov, chybělo tomu však více přesnosti.
20:12'
Hosté vstoupili do druhé třetiny útočnou akci, z levé strany střílel Brandon Bochenski, ale proti Ježovovi neuspěl.
20:01'
Střely na branku: 14 – 8
První třetina je za námi. Úvodní část nenabídla nijak oslnivý hokej. Oba celky si vytvořily po jedné větší šanci, to ale bylo vše. Oba brankáři tak zatím drží čistá konta a uvidíme, co nám nabídne druhá část hry a zda přinese nějaký gól v jakékoli síti. Diváci jsou zatím spíše zklamaní z výkonu obou celků. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
20:00'
19:43'
Na druhé straně to ještě zkoušeli také hosté, ale jejich pokus byl sražen mimo tři tyče. Už to vypadá, že se nic nestane a první třetina je tak u konce.
19:09'
Pavel Zdunov si sjel do prostoru mezi kruhy s pukem na své holi, jeho jedovka, které dolétla až před hostující branku, byla zastavena lapačkou Karlssona.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:06'
Blíží se konec první části hry a zatím jsme stále branku neviděli. Nyní předvedli domácí hráči další pohlednou kombinaci, ovšem ta ke gólovému efektu nevedla.
17:40'
Andrej Sergejev se pokusil projít přes obranu hostů, ale to se mu nepovedlo. Maxim Semjonov tělem vystavil stopku a na druhou stranu tak po zisku kotouče míří hráči Astany.
17:15'
Hosté pak otočili hru a zahrozili před domácí brankou, ale také beci Nižněkamsku předvedli svůj um a pomohli svým zákrokem svému brankáři.
16:27'
Z otočky pálil Roman Starčenko, který dostal nabito Cormiera, ale střelu prvně jmenovaného dokázala zablokovat pozorná obrana Astany.
15:38'
Domácí po tom, co se ubránili prvnímu oslabení, unikli do útočného pásma. Z levé strany střílel Timur Fatkullin, na Karlssona však nevyzrál. Stále tak čekáme na úvodní branku tohoto duelu.
15:20'
Domácí hráči jsou v plném počtu.
14:29'
Po sérii dalších střel zastavil brankář Ježov hru a za malou chvilku se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
14:01'
Místo toho ale hráči Nižněkamsku sebrali hostům puk a ve vlastním oslabení se dostali před Karlssona, ten nebezpečí uhasil semaforem.
13:41'
Také hosté si vyzkoušejí přesilovou hru. Už se nastěhovali do útočného pásma a pokusí se ohrozit domácí branku.
13:20'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Bogdan Jakimov – 2 min., hákování).
12:49'
Curtis Valk přebíral přihrávku na levém kruhu, puk se mu ale zamotal kolem čepele a ke střele se tedy nedostal. Nicméně hosté z Astany alespoň udrželi útočné pásmo.
12:24'
11:39'
Alexandr Bryncev se napřáhl na pravém kruhu, kotouč se pak od jednoho z hostujících obránců odrazil k modré čáře a odtud ho pak hosté poslali až před domácí branku.
11:07'
Domácí nezačali početní výhodu vůbec špatně, dlouho se drželi před brankou Barysu Astana, ale střely, které na Karlssona vyslali, nakonec dokázal hostující brankář pokrýt.
10:24'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., sekání).
09:59'
Nyní domácí sevřeli hosty v jejich obranném pásmu a na Karlssona šly další střely. Ovšem pomohla mu obrana a nabídnutou výhodu tak Nižněkamsk nevyužil. Bude se tedy vylučovat.
08:57'
Asi největší šance Astany. Brandon Bochenski dostal přihrávku na pravou stranu a jeho ránu ukryl Ilja Ježov na své hrudi. Hned na to hru přerušil a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
08:43'
A hned na to pálil Bulat Šafigullin a Henrik Karlsson byl znovu na svém místě. Dalším zákrokem tak Astanu podržel.
07:43'
Delší dobu pobyli domácí hráči v útočném pásmu, Rafael Bikmullin potáhl puk u zadního mantinelu a sjel si mezi tři tyče, jeho zakončení však chyběla větší přesnost.
06:52'
Na modré čáře zachytil puk jeden z hostů a počkal, až mu spoluhráči vystřídají a poté poslal puk směrem dopředu. Nakonec se z toho zrodila další šance Astany, ovšem střela Dallmana z dálky skončila jen na domácí obraně.
06:26'
Vůbec poprvé musel hasit nebezpečí před vlastní brankou také brankář Nižněkamsku Ilja Ježov, jenž pohotově lapil střelu Brandona Bochenskiho. Hra je přerušena.
05:05'
Alexej Volgin se napřáhl na pravém kruhu a jeho jedovku chytá opět pozorný Henrik Karlsson. Tentokráte však brankář Astany nechal hru plynout a puk poslal mez své spoluhráče, kteří jdou útočit.
04:50'
Hosté byli znovu bezzubí v útočné akci a domácí je tak obrali o puk. S ním pak zamířili před Karlssonovu klec a hostující brankář zasahoval holí, když vytáhl kotouč do levého rohu.
03:43'
Poté vytáhl kotouč z obranné třetiny hráči Astany, dostali se rychle do útočné třetiny, jenže před domácí brankou nic nevymysleli. Hned na to tak hráč Nižněkamsku otáčejí hru na opačnou stranu.
03:15'
Juuso Pustinen se dostal do samostatného úniku, blafákem však na Karlssona neuspěl. Ten znovu pravým betonem pomohl svému celku a neinkasoval. Hra je přerušena.
02:18'
Domácí poté založili další útok, ve kterém se před brankářem hostů zjevil Gleb Semjonov, jeho střelecký pokus ale skončil na pravém betonu Karlssona.
01:36'
Dmitrij Grenc číhal na modré čáře, nikdo z astanských spoluhráčů mu však nepřijel a hosté tak rázem ztrácejí útočné pásmo. Bleskově se tak vracejí do toho obranného.
01:26'
Karlsson musel poprvé zasahovat, když zastavil střelu Pustinena a poté před dotírajícími domácími hráči raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
00:57'
Na druhé straně pálil od levého kruhu Pavel Kulikov, ale také jeho projektil zamířil mimo tři tyče. Zápas ale na obou stranách začal svižně.
00:18'
Jesse Blacker se hned v úvodu utkání dostal do zakončení na pravé straně, ovšem jeho přízemní projektil zastavil holí domácí brankář.
00:01'
Dozněly hymny a za malý okamžik bude moci zápas začít.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Bryncev, Ogurcov, Polášek, An. Sergejev, Šaripzjanov (A), Volgin, Fatkullin, Semjonov – E. Galimov (C), P. Kulikov, Šafigullin (A) – Ruohomaa, Jo. Nättinen, Puustinen – Zdunov, Šiksatdarov, Jakimov – Chajrullin, Arkalov, Bikmullin.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov (A), Dallman (A), Makljukov, Dietz, Orechov, Blacker, Polochov (C), Lipin – Bochenski, Valk, A. Petersson – R. Starčenko, Cormier, Frattin – Akolzin, Grenc, Michajlis – Ševčenko, Sagadejev, Asetov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Romasko – Majtak, Ponamarenko.

Adam Polášek (NIZ)
Posledních pět vzájemných zápasů

Nižněkamsk – Barys Astana 5:2 (přátelský zápas)
Barys Astana – Nižněkamsk 3:6 (přátelský zápas)
Barys Astana – Nižněkamsk 0:4
Nižněkamsk – Barys Astana 0:3
Barys Astana – Nižněkamsk 1:2 (přátelský zápas)
Barys Astana

Pro mužstvo z hlavního města Kazachstánu to bude první utkání nové sezóny. V té loňské skončilo na desáté příčce s čtrnáctibodovou ztrátou na místa zaručující play-off, sezóna tak pro něj skončila 1. března. Během přípravy odehrála Astana šest utkání a zvítězila pouze 2:1 v prodloužení nad Chabarovskem, ve dvou kláních navíc nevstřelila žádnou branku. Českého zástupce bychom na její soupisce hledali marně.
Nižněkamsk

Domácí tým nevstoupil do nové sezóny moc dobře, na úvod podlehl v pondělním zápase na svém ledě Viťazu těsně 0:1, třebaže na hostujícího gólmana vyslali jeho hráči hned třicet ran. Dnes tak má Nižněkamsk šanci na reparát.
Dobrý den, KHL je v plném proudu a ani dnes nebudou její fanoušci ošizeni o žádný duel. Na programu jich je šest, mezi nimi i souboj Nižněkamsku s kazašským Barysem Astana. Favoritem je prvně zmíněný tým.