KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Čeljabinsk - 17. prosince 2018   17:00

Čeljabinsk

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji Vám příjemný večer.
Československá stopa v utkání
Andrej Nestrašil (NIZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:22
Adam Polášek (NIZ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:14
Zápas nakonec končí velmi těsným vítězstvím Čeljabinsku. Ten dal první branku utkání a poté už neinkasoval. Hosté totiž opravdu skvěle bránili a v brance je i podržel skvělý Děmčenko. Traktor si tak veze domů dva body. Nižněkamsk zůstává bez bodu.
59:40'
O kotouč se bojuje u pravého mantinelu v útoku domácích. Ti ho vyhráli a ještě se snaží prosadit střelou od modré. Ta končí mimo.
59:02'
Traktor drží kotouč ve své třetině a vzápětí donutil Nižněkamsk k vyhození. Tomu už moc času nezbývá.
58:14'
Neftěchimik se zoufale snaží dostat dopředu za pomocí jakýchkoliv přostřednků, stále se to nedaří. Čeljabinsk zápas velmi dobře kontroluje a kráčí si pro vítězství.
57:20'
Kotouč se stále drží v třetině Nižněkamsku, kterému už opravdu dochází čas. Traktor navíc pokračuje ve skvělé obraně a soupeři nic nedovoluje.
56:38'
Děmčenko musí být pozorný a připisuje si další dva zákroky. Jeho spoluhráči poté kotouč vyvážejí z vlastní třetiny.
55:40'
Nižněkamsk i při stavu hráčů čtyři na čtyři hraje aktivněji a už opravdu potřebuje vyrovnat. Gól v Čeljabinské síti stále nepřichází.
54:58'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Adam Polášek – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Christian Thomas – 2 min., hrubost).
54:58'
Do úniku se mohl dostat hostující útočník, Korotajev si skvěle vyjel a kotouč přikryl. Zabránil tak katastrofě.
54:11'
O puk se bojuje ve střední třetině. Vítězem je nakonec Nižněkamsk, ten tak okamžitě spěchá do útoku.
53:52'
Hosté opět kotouč vyhazují a obranu zatím zvládají ve velkém klidu.
53:24'
Domácí zastavuje ofsajd. Bude následovat vhazování ve středním pásmu. Do konce třetí třetiny už zbývá jen šest a půl minuty.
52:36'
Domácí se dostali dopředu pomocí nahození. To se jim vyplatilo, protože téměř okamžitě přišla střela. Tu skvěle kryje Děmčenko.
51:46'
Neftěchimik je usazený v útočném pásmu a stále se snaží najít branku. Velmi dobře vepředu kombinuje, stále tomu chybí střela.
51:21'
Rychlý útok domácích končí dalším zákrokem Děmčenka. Tomu chybí už jen osm a půl minuty do čistého konta.
50:21'
Do úniku se nyní dostal kapitán hostů, Thomas. Svým bekhendovým blafákem nedokázal Korotajeva překonat!
50:05'
Děmčenko si připisuje další velmi důležitý zákrok.
49:37'
Čeljabinsk je v plném počtu, stále se musí bránit. Zatím to zvládá dobře a střelu nedovoluje.
48:39'
Nižněkamsk byl usazený vepředu, do své třetiny se následně poslal kvůli nepřesné přihrávce. Traktor tak asi toto oslabení ubrání.
47:46'
Nižněkamsk je na úvod přesilovky vyhnán do své třetiny, vzápětí je zpět v té útočné. Tam nenachází nic jiného, než vyhození hostů.
47:25'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Christian Thomas – 2 min., podrážení).
46:48'
Rychlý útok Neftěchimik opět zastavuje Děmčenka. Bude následovat vhazování před ním.
46:08'
Domácí krouží kolem branky a hostů a snaží se cokoliv vymyslet. Nakonec přišla přihrávka před branku, tu chytá hostující obránce, který kotouč okamžitě vyhazuje.
45:20'
Traktor se celou třetinu pouze brání, zatím to zvládá skvěle. Nižněkamsk je opět usazený vepředu, nemůže se dostat ke střele.
44:11'
Šaripfnajov se mohl prosadit, před Děmčenkem byl totiž úplně sám. Hostující gólman je bezchybný a chytá i tuto šanci.
43:33'
Domácí útočník se dobře prokličkoval skrz dva hostující obránce. Děmčenka poté nepřekonal a hosté tak stále drží vedení.
42:38'
Nižněkamsk se drží u kotouče, nyní se mu nedaří dostat se do útoku. Traktor si velmi dobře střeží svou modrou.
42:02'
Traktor byl donucený k vyhození a hra se vrácí do jejich třetiny. Bude se vhazovat po levici Děmčenka.
41:38'
Domácí už mají oslabení skoro za sebou a za chvíli se budou moct naplno vrhnout do útoku.
40:50'
Nižněkamsk začíná třetinu v oslabení, i přesto útočí. Děmčenko si tak musel připisovat zákrok.
40:01'
Ve druhé třetině už byl aktivnějším týmem Nižněkamsk. Stále se nemůže prosadit a to kvůli výborné obraně Čeljabinsku. Ten tak stále drží své těsné vedení, které získal v první třetině. Domácí ještě stále mají jednu třetinu na vyrovnaní, podmínkou je, že musí nalézt recept na hostující obranu.
Další třetina začne přibližně v 18:43.
40:00'
39:52'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Nestrašil – 2 min., sekání).
39:52'
Tak problém měli ještě domácí. Hostující útočník získal při napadání kotouč a vystřelil. Střelu chytil Korotajev, nic to nemění na tom, že tu bude první přesilovky pro hosty.
39:27'
Neftěchimik se snaží ještě skórovat a proto kombinuje v útočné třetině. Střelu to nepřináší, Traktor vyhazuje a třetinu už asi dohraje v klidu.
39:08'
Útok Nižněkamsku končí ofsajdem. Bude následovat vhazování ve střední třetině blíže k Děmčenkovi.
38:16'
Traktor se snaží dohrát třetinu mimo své pásmo, což se chvíli dařilo. Vzápětí domácí získali kotouč a okamžitě si to namířili do útoku.
Dnešní utkání sleduje 3061 diváků.
37:23'
Neftěchimik je v útočné třetině a stále se snaží skórovat. Opět se to nepovedu a to kvůli pevné hostující obraně.
36:43'
Hosté velmi aktivně napadají a působí tím problémy při rozehře Nižněkamsku. Ten nakonec jen tak tak vůbec dostal puk do střední třetiny.
35:52'
Traktor vybojoval kotouč při napadání a chvíli tak mohl hrát v útoku. Nic nevymyslel a do protiútoku se ženou domácí.
34:59'
Čeljabinsk už je v plném počtu a čtyřminutové oslabení tak ubránil. To by dost mohlo povzbudit hráče hostujícího celku.
34:28'
Traktor má před sebou poslední půlminutu oslabení. Nižněkamsk se ještě snaží přesilovou hru využít a kombinuje v útočné třetině.
34:05'
Hra je přerušena. Kotouč se nejspíš odrazil mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:36'
Nebezpečnou ránu z pravé strany kryje Děmčenko svým betonem. Hosté se poté dostali k dalšímu vyhození a rychle střídají.
32:49'
Traktor již potřetí v oslabení vyhazuje a bráni se tak velmi skvěle. Za sebou má navíc téměř polovinu oslabení.
32:17'
Traktor se zatím bráni velmi dobře a Nižněkamsk má problémy s tím, aby aspoň vystřelil.
31:39'
Domácí chvíli hráli v útoku, vymysleli i jednu střelu. Ta v síti nekončí a Čeljabinsk se následně dostal k vyhození.
31:10'
Nižněkamsk dostane první přesilovku utkání a má tak obrovskou šanci na srovnání.
30:55'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Sergej Senťurin – 2+2 min, vysoká hůl).
30:52'
Domácí vhazování vyhráli a urychleně se dostali do útočné třetiny, kde se okamžitě usadili.
30:26'
Nahození dopředu se nyní Nežněkamsku nepovedlo a píská se zakázané uvolnění. Hra se přesune před Korotajeva.
29:38'
Neftěchimik je stále u kotouče, už se mu nedaří přejít ani střední třetiny. Obrana Traktoru funguje opravdu skvěle a domácí musí co dělat, aby se mohli prosadit.
28:59'
Domácí stále drží pásmo, střela nakonec nepřijde. Traktor obranu zvládá ukázkově a opět dostává kotouč ze své třetiny.
28:12'
Neftěchimik vyhrál vhazování a je usazený v útočné třetiny. Zatím se nedostal ke střele.
27:52'
Nižněkamsk podnikl další velmi rychlý útok, který ukončuje svým zákrokem Děmčenko. Bude následovat vhazování před ním.
27:06'
Čeljabinsk se stále dobře brání a další útočnou akci soupeře ukončuje vyhozením.
26:33'
Kotouč opět končí mimo hrací plochu a vhazovat se zase bude ve středním pásmu.
26:07'
Traktoru se nepovedl přechod přes střední pásmo. Naopak přechod Neftěchimiku byl ukázkový a dostal se do dobré příležitosti. Ta opět ztroskotala na výborném Děmčenkovi.
25:24'
Ve druhé třetině hrozí Čeljabinsk hlavně z protiútoků. Další protiakci dokázala obrana Nižněkamsku zastavit jen tak tak.
25:04'
Puk končí na domácí střídačce a hra je přerušena. Bude následovat vhazování ve střední třetině, blíže k Děmčenkovi.
24:10'
Čeljabinsk získal kotouč ve středním pásmu a šel dopředu v přečíslení dva na jednoho. Domácí obránce to zvládl na výbornou a dovolil pouze střelu, která letěla mimo domácí branku.
23:34'
Traktor jen tak tak vyhodil. Rychle vystřídá a poté se bude muset bránit dalšímu náporu domácích.
22:59'
Nižněkamsk je vepředu a snaží se najít střeleckou pozici. Hosté ji velmi dobře kryjou a tak ji domácí stále nenachází.
22:02'
Traktor po dlouhé době dostal kotouč dopředu. Nevymyslel ani střelu a tak opět musí spěchat do defensivy.
21:22'
Čeljabinsk je donucený k vyhození. Zakázané uvolnění se nepíská a tak oba celky střídají. Poté půjde dopředu Neftěchimik.
20:36'
Následné vhazování Traktor vyhrál a na chvíli se podíval do útoku. Tam nic nevymyslel a domácí okamžitě zahujují protiútok.
20:11'
Nižněkamsk nastoupil do druhé třetiny velmi aktivně a ihned prověřil pozornost Děmčenka. Ten si tak připisuje první zákrok druhého dějství.
20:01'
Úvod první třetiny jednoznačně patřil Čeljabinsk. Ten byl mnohem aktivnější a bral tak zaslouženou odměnu, tedy branku. Nižněkamsk se pak ještě chvíli nemohl dostat do hry, na závěr třetiny už byl lepším celkem. Děmčenko už si tak musel připisovat několik zákroků a nejen díky němu teď Traktor drží jednobrankové vedení.
Další třetina začne přibližně v 17:54.
20:00'
19:38'
Traktor ještě ohrozil Korotajeva z protiútoku. Ten nakonec nemusí zasahovat, jelikož rána končí mimo tři tyče.
19:16'
Nižněkamsk se ještě pokusí vstřelit gól do šatny, to nehodlá dovolit Děmčenko. Ten chytá další střelu a bude následovat vhazování před ním.
18:43'
Domácí jsou velmi rychle zpět u Děmčenka a ihned ho prověřili. Hostující gólman uspěl a střelu vyráží přímo ke svému spoluhráči.
18:05'
Z ofensivy nic nebezpečného nevzniklo a opět může jít dopředu Nižněkamsk. Tomu se tentokrát nedaří ani vystřelit.
17:19'
Traktor se teď musí bránit. Následně se na chvíli také dostane do útoku a to pomocí nahození.
16:29'
Domácí jsou dopředu. Dva útočníci mají proti sobě dva obránce. Ti to moc nezvládli a ztratili kotouč hned po přechodu útočné modré.
15:38'
Neftěchimik je velmi aktivní a na hostující gólmana už vyslal tři střely. Všechny sice vypadaly nebezpečně, ale všechny končí mimo tři tyče.
15:07'
Domácí mohli srovnat, z protiútoku totiž velmi nebezpečně vypálili. Děmčenko si chce udržet nulu a střelu kryje.
14:34'
Traktor je stále aktivnějším týmem a většinu času se hraje v jeho útočném pásmu. Nižněkamsk zatím odolává a podruhé neinkasuje.
13:32'
O puk se bojuje v levém rohu útočného pásma Traktoru. Souboj vyhráli domácí, kteří toho okamžitě využili a dostali kotouč ze své třetiny.
12:48'
Čeljabinsk velmi aktivně napadá a skoro kotouč nakonec vybojoval. Neftěchimik ho jen tak tak dostal ze své třetiny.
12:08'
Další střelu hostů vyráží Korotajev. Nižněkamsk tak může jít dopředu něco vymyslet.
11:29'
Po dlouhé době se vepředu usadil Traktor a do branky se opět snaží dostat střelou od modré. Tentokrát to nevychází, vzápětí aspoň donuctil domácí k vyhození na zakázané uvolnění.
10:57'
Domácí mají kotouč za brankou soupeře a snaží se najít gólovou přihrávku. Místo toho přichází jen přihrávka, která končí až ve středním pásmu.
10:34'
Snad první zákrok utkání si musel připsat Děmčenko. Bude následovat vhazování po jeho levici.
09:59'
Neftěchimik se stále pokouší aspoň usadit v útoku, stále se mu to nedaří. Traktor si velmi dobře střeží své vedení.
08:49'
Domácí čekají za svou brankou na střídání. Poté to dopředu zkusili nahozenín. To nebyla dobrá volba a Čeljabinsk vyváží.
08:08'
Nižněkamsk prohrál vhazování v útočné třetině a musí se tak vracet. Kotouč následně získal již na své modré a zahujuje protiakci.
07:15'
Hosté jsou stále při chuti a snaží se přidat i druhou branku. Domácí obrana a hlavně Korotajev má plné ruce práce.
05:05'
Branka možná nebude platit, teč byla totiž moc ve velké výšce! Rozhodčí to jde samozřejmě zkontrolovat na videozáznam.
05:05'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Branka platí a Traktor jde do vedení! Rjasenskij se napřáhl od modré. Jeho ránu ještě dokázal tečovat NIKITA NIKITIN. Ten nasměřoval kotouč přesně do pravého horního rúžku Korotajevovi branky. Asistence: Alexandr Rybakov a Jevgenij Rjasenskij.
04:24'
I Čeljabinsk se dobře ubránil a má puk ve svém pásmu. Počká na vystřídání a poté se opět velmi rychle usadil v útočné třetině.
03:47'
Domácí prohráli vhazování ve středním pásmu a musí rychle spěchat do obrany. Návrat byl dobrý a tak může Neftěchimik hned kotouč vyvézt.
03:07'
Nižněkamsk se stále nemůže dostat do útoku. Když získají kotouč, tak Traktor dobře střeží střední pásmo a nedovoluje přes něj přechod.
02:10'
Traktot přehrává svého soupeře a stále drží útočné pásmo. Stále nepřišla žádná nebezpečná šance a tak je Korotajev v klidu.
01:33'
Čeljabinsk se usadil v útoku a snaží se najít první gól utkání. Střela sice přišla, svůj první zákrok si připisuje Korotajev.
00:58'
U kotouče už jsou domácí hokejisté. Ti drží puk za vlastní brankou a čekají na střídání. Poté zahájí ofensivu.
00:18'
Aktivněji začíná Traktor a hned na úvod vybojoval vhazování v útočné třetině. To následně nedokáže využít.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Korotajev (I. Ježov) – Bryncev, Timašov, Polášek, An. Sergejev (A), Šaripzjanov (A), Volgin, Semjonov – Nestrašil (C), Padakin, Chajrullin – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, E. Galimov, Bikmullin – Arkalov, Zdunov, Šafigullin – Šarifjanov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Karpuchin, Nikitin, Rjasenskij (A), Šinin, Isajev (A), Želdakov – Thomas (C), Enlund, Szczechura – Rybakov, Kokujov, Tertyšny – Stoa, Šarov, Šolochov – Senťurin, Dugin, Jerofejev.

Rozhodčí: Olenin, Belov – Sadovnikov, Sazonov.
Adam Polášek (NIZ)
Andrej Nestrašil (NIZ)
Neftěchimik Nižněkamsk
Nižněkamsk bude dle sázkových kanceláří favorit, i když je v tabulce na horší pozici než Traktor. V Kharlamově divizi je totiž na posledním místě a právě na Čeljabinsk ztrácí jeden bod. Dnešní domácí mají na kontě čtyřiatřicet bodů, které posbírali za osmatřicet zápasů. Připsali si celkem patnáct výher a třiadvacet porážek, což není moc dobré. Neftěchimik aspoň vyhrál poslední zápas v Soči a v kabině tak panuje dobrá nálada. Dnešní domácí se jistě vítěznou šňůru pokusí protáhnout a dají do dnešního utkání vše.

Traktor Čeljabinsk
Traktor je tedy mírná outsider, v tabulce je na tom ale lépe jak jeho dnešní soupeř. Není to o moc, v Kharlamově divizi je na páté příčce a má pětatřicet bodů. Ty dnešní hosté nasbírali za šestatřicet zápasů, ve kterých šestnáctkrát zvítězili a dvacetkrát prohráli. Traktor také drží jednu nepříznivou statistiku, spolu se Slovanem je totiž týmem, který skóroval nejméněkrát. To rozhodně není dobrá vizitka pro hostující útok, naopak v jeho prospěch hovoří to, že vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů. Naposledy to bylo v Novosibirskem a hráči Čeljabinsku tak budou tuto sérii určitě chtít prodloužit.

Novosibirsk vs. Čeljabinsk – 1:2pp
Astana vs. Čeljabinsk – 3:1
Omsk vs. Čeljabinsk – 2:3pp

Igor Polygalov 17 bodů (8+9)
Ryan Stoa 17 bodů (7+10)
Vitali Kravtsov 17 bodů (6+11)
Zdravím všechny fanoušky ruské KHL. Po reprezentační pauze se tato soutěž opět rozjíždí, dnes se odehraje první pět zápasů. Já vas provedu duelem, kde se utká Nižněkamsk a Čeljabinskem. Tímto jste k přenosu srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.