KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Vitaz - 7. září 2018   18:00

Novgorod
Novgorod
24:19' Varnakov (Galuzin, Paršin) • 34:30' Varnakov (Barancev) • 45:18' Galuzin (Varnakov) • 54:12' Holm (D. Iljin, Verjajev)
Vitaz

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný a ničím nerušený zbytek pátečního večera. Na počtenou!
V Novgorodu máme dohráno! V první třetině jsme sledovali poměrně vyrovnaný hokej, v následujcících čtyřiceti minutách však na ledě jasně kralovali domácí hokejisté a ti si po přesvědčivém výkonu také připisují do tabulky další dva body. V novém ročníku KHL jsou tak stále neporaženi, zatím co Čechov si první neúspěch připisuje právě dnes.
59:58'
Prudký výpad Čechova vpřed skončil dalším zákrokem domácího brankáře, je konec – dva body z dnešního zápasu sebere Nižnij Novgorod.
59:34'
Hrivikova rána z první vypadala nebezpečně, výborně chytající Stanislav Galimov se však nenechal překvapit ani tentokrát a pryž chytil.
58:51'
Domácí zbytek utkání dohrají ve čtyřech. Za sekání je na trestnou lavici odsouzen Vladimir Galuzin (NNO), autor třetího gólu Torpeda.
58:27'
Miro Aaltonen pronikl do útočné třetiny a snažil se ještě závěrečné minuty utkání aspoň trochu zdramatizovat, nebylo mu to však nic platné. Obrana jeho výlet velmi rychle zastavila.
57:12'
Utkání se už více méně dohrává, tempo se po čtvrté brance domácích hodně zmírnilo. Obě strany jsou s výsledkem zápasu už evidentně smířeny.
56:29'
Hra se momentálně drží před brankou Čechova, Torpedo nehodlá svého soupeře ani na chvilku pustit ke kotouči a snaží se své vítězství zpečetit dalším gólem.
55:34'
Denis Paršin se odvážně vypravil přesně mezi tři bránící hráče Čechova, kteří jej okamžitě odstavili od kotouče. V útoku jsou momentálně hosté.
54:12'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Verjajev nahrál před branku Iljinovi, který si nabídku zpracoval. Následně kotouč poslal za ním stojícímu PHILIPU HOLMOVI a ten se nemýlil. Hostující gólman tak musí z branky lovit už čtvrtý kotouč. Asistence: Daniil Iljin, Danil Verjajev.
53:20'
Calof zavezl kotouč do pásma přes střed a nahrál najíždějícímu Saboličovi, který okamžitě vystřelil. Samonov byl ale připravený i tentokrát.
52:48'
Hraje se nahoru dolu, chvilku mají pryž domácí, chvilku hosté. Prim momentálně hrají obrany obou celků, které své soupeře nepouští daleko za modré čáry.
51:16'
Galimov si hravě poradil s prudkou dělovkou Makejeva, která zmizela v jeho výstroji. Za malou chvílí se bude vhazovat po pravici strážce domácí klece.
50:31'
V rohu za Samonovou brankou probíhá dlouhá a agresivní strkanice o kotouč. Těžko říct, kdo nakonec chumel hráčů opustí s pryží na hokejce.
49:48'
Šenfeld nahodil kotouč za soupeřovu svatyni, kde se k němu nejrychleji dostal Stasenko. Ten nyní čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Viťazu.
48:35'
Hokejisté z moskevského předměstí se dostali na kotouč a okamžitě jej poslali na druhý konec ledové plochy. Veškeré pokusy domácích se probojovat do pásma odráží už na modré čáře.
47:23'
Novgorod dostává perfektní příležitost dost možná definitivně rozhodnout o svém vítězství. S dvouminutovým trestem za podražení opouští hrací plochu Jevgenij Katičev (VTZ).
47:03'
Čechovu další inkasovaný gól vzal veškerý vítr z plachet, hostující celek je nyní pevně zamčený ve vlastním obranném pásmu a z posledních sil odolává náporu Torpeda.
45:18'
Domácí se v šestačtyřicáté minutě dostávají do dvoubrakového vedení! I na třetím gólu domácích se podílel Michail Varnakov, který předal kotouč VLADIMIRU GALUZINOVI. Ten si povyjel na zadní hranici kruhu a poslal pryž do horního rohu soupeřovy branky – 3:1! Asistence: Michail Varnakov.
44:43'
Galimov zajel za branku a rozehrál kotouč podél mantinelu, u modré čáry si ho na hůl vzal Michail Smolin. Domácí se snaží vrátit zpět do útoku.
43:33'
Dalším pánem na holení byl Pavel Makarenko, jehož zakončení z těsné blízkosti hostující brankář včas zastavil. Dopředu se nyní přesouvají Moskevští.
42:35'
Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme prudkou a vyrovnanou hru. Zatím se ve třetí části ani jednou nepřerušovalo.
41:41'
Paršin se propracoval až před moskevskou klec, jeho zakončení ale připravení Samonov s přehledem zastavil. Hosté tak stále prohrávají jen o gól.
40:56'
Volčenkov zachytil Aaltonenovu přihrávku a vyhodil kotouč ven z pásma, hosté se tak pro něj musí vrátit až za vlastní branku.
40:16'
Sergijenko stále sedí na trestné lavici, Čechov si bere kotouč a usazuje se před domácí klecí. Zatím se ke střele na branku nedostal, pouze kombinuje.
40:01'
Hráči už proudí z kabin ven na led, začátek třetí části se kvapem blíží.
Čtyřicet minut za námi, Torpedu se podařilo v průběhu druhého dějství úplně otočit stav utkání a do závěrečné části tak bude vstupovat s jednogólovým vedením. Moskevské hráče ve druhé periodě srazily hlavně častá vyloučení, která domácí celek zvládl hned dvakrát přetavit v přesné zásahy. Pod obě trefy se podepsal kapitán Novgorodu Michail Varnakov.
39:55'
Tak tohle je zajímavé! Hosté na poslední sekundy části odvolávají brankáře a zkusí své štěstí v šesti hráčích. Vhazovat se bude pochopitelně před brankou Torpeda.
39:55'
Jevsejenkov našel na kruhu nikým nehlídaného Kokareva, jehož prudká rána zasáhla strážce domácí klece do masky. Hra je přerušena.
39:08'
Novgorod si do statistik připisuje další dvě trestné minuty. Tentokrát jde ven Jurij Sergijenko (NNO), který za vlastní brankou zahákoval jednoho z protihráčů.
38:18'
Tentokrát své štěstí zkusil Sabolič. Maskovaný strážce moskevské klece si poradil jak s jeho ranou, tak s následnou dorážkou z hole Mieleho.
37:41'
Andy Miele byl před brankou podražen, ještě předtím se mu však podařilo zakončit. Bohužel pro domácí ne úplně přesně, Samonov tak zasahovat nemusel.
36:53'
Sjominova rána z bezprostřední blízkosti brankoviště byla nebezpečná, hbitý Galimov jí ale včas dal do cesty vyrážečku a udržel tak vedení domácích při životě.
36:09'
Hostům se nedaří usadit před brankou, momentálně tahají za kratší konec pomysleného lana. Novgorod se stíhá bránit bez větších obtíží.
34:53'
S vyloučením se v druhé půli prostřední části roztrhl pytel, tentokrát se otevírají dvířka lavice domácích. Mat Bodie (NNO) je znovu vyloučen, opět za sekání.
34:30'
A Torpedo ví využívá, MICHAIL VARNAKOV se prosazuje podruhé v zápase! Barancev se místo střely nakonec rozhodl nahrát za levý kruh domácímu kapitánovi, jehož následná rána se štěstím proskákala za čechovského brankáře. Asistence: Denis Barancev.
34:02'
Time-out pro domácí hokejisty. Čeká je několik sekund hry pět na tři, ideální šance se poprvé v zápase chopit vedení...
34:02'
A hosté jdou do tří! Gólman Alexandr Samonov (VTZ) dostává dvouminutový trest za sekání a následující sekundy budou pro Viťaz hodně nepříjemné.
33:40'
Denis Paršin chtěl z vysokého úhlu doklepnout odražený kotouč za položeného gólmana, na poslední chvíli se ale do dráhy rány postavil jeden z protihráčů.
32:39'
Z jednoho oslabení do druhého, Čechov čekají další chvilky ve čtyřech. Stanislav Romanov (VTZ) je z kluziště vykázán na dvě minuty za hrubost.
31:39'
Obrana Viťazu teď zažívala pěkně perné chvilky, které vyvrcholili ranou bývalého Sparťana Saboliče z pravého kruhu. Gólman hostujícího týmu je ale dnes opravdu ve formě a i s tímto testem si poradil.
30:41'
Na konci dlouhé kombinace Torpéda stál Denis Barancev, jehož prudkou ránu z hranice pásma připravený Samonov vytěsnil do rohu kluziště.
29:39'
Poměr sil na ledě se vyrovná, Grennadij Stoljarov (VTZ) se provinil držením a na dvě minuty tak opouští hrací plochu. Nějakou dobu uvidíme hru ve čtyčech na obou stranách.
28:51'
Obrana Novgorodu přetnula dlouhou šňůru hostujících přihrávek a jeden z domácích následně vyvezl kotouč ven z obranného pásma, Moskvané tedy musí ven.
28:05'
Jurij Sergijenko (NNO) zahákoval Katičeva, což bystrému oku sudích neuniklo. Domácí útočník dostává dvouminutový trest, Čechov čeká přesilovka.
27:22'
Mozíkova dělovka z voleje od modré se s úspěchem nepotkala – český bek nemířil úplně přesně a Galimov tak nakonec nemusel vůbec zasahovat.
26:41'
Torpedu gól vlil krev do žil, domácí hokejisté mají na ledě jasnou převahu a snaží se za Samonova poslat další kotouč. Ten však zatím náporu odolává.
25:33'
Aaltonen se po křídle vypravil do útoku a chtěl nahrát někomu ze svých spoluhráčů, jeho pas před brankoviště ale původně zamýšleného adresáta nakonec nezastihl.
24:19'
Domácí přetavují třetí přesilovku v krásný vyrovnávací gól! Paršin našel před brankou volného Galuzina, který obratem předal kotouč k opačné tyči najíždějícímu MICHAILU VARNAKOVI a ten se z první nemýlil. Samonov zakončení neměl šanci čelit. Asistence: Vladimir Galuzin, Denis Paršin.
23:20'
Borna Rendulić (VTZ) nezvládl včas dobrzdit svůj nájezd před brankoviště a vrazil do domácího gólmana, za což jej sudí potrestali dvouminutovým trestem.
22:24'
Kokarev se protlačil dopředu a nahrál po mantinelu připraveného Romanovovi, hosté se usazují před Galimovou klecí. Uvidíme, jestli se jim podaří svůj náskok navýšit.
21:47'
Hra se začíná opět vyrovnávat, hokejisté moskevského celku se na ledě konečně znovu rozkoukávají. Stále se jim ale nedaří na delší dobu proniknout za soupeřovu modrou.
20:52'
Denis Paršin se i přes neodbytného bránícího hráče Viťazu dostal do zakončení, kotouč se od betonu hostujícího gólmana odrazil před brankoviště. Torpedo chce co nejrychleji vyrovnat.
20:28'
Domácí nehodlali ztrácet čas a okamžitě po vhazování vyrazili dopředu, prudkou ránu Michaila Orlova z kruhu zastavil připravený Samonov betonem. Kotouč následně přikryl svou rukavící, přerušuje se.
20:01'
Hokejisté obou celků už krouží po ledě, druhá část utkání začne co nevidět.
Nagorny Arena má za sebou poměrně vyrovnané úvodní dějství prvního letošního střetnutí Torpeda s Viťazem, po němž hokejisté hostujícího celku odchází do kabin s jednobrankovým náskokem. Ten jim zařídil až v samotném závěru třetiny přesnou střelou z bezprostřední blízkosti brankoviště finský forvard Miro Aaltonen. Ani jeden tým neměl v první třetině málo šancí, oba gólmani však zatím odvádí výbornou práci.
Viťaz právě vstřelil branku!
Tak nakonec uvidíme, Čechov v závěrečných sekundách první části naprosto rozebral domácí obranu a jde do vedení! Marek Hrivik pronikl do pásma a zakončil, Galimov jeho ránu vykryl vyrážečkou. Odraženého kotouče se o pár sekund později ujal MIRO AALTONEN a ten jej usměrnil za naprosto bezmocného gólmana – 0:1! Asistence: Marek Hrivik.
18:57'
Šinkevič s obtížemi zachytil přihrávku na modré čáře a obratem vypálil, jeho projektil branku Torpeda minul o jeden dva metry. V úvodní dvacetiminutovce branku asi neuvidíme.
17:49'
Novgorodští se usadili před brankou a rozjeli kombinaci, hráči Viťazu se je snaží kotouče co nejrychleji zbavit. Do konce první části zbývá něco málo přes dvě minuty.
17:14'
S výpadem Danila Verjajeva si defenzíva Čechova na poslední chvíli poradila, hosté už jsou v plném počtu a mohou nyní zamířit dopředu.
16:27'
Šenfeldovo zakončení zamířilo přímo do rukavice moskevského gólmana, hra je přerušena. Za chvilku uvidíme vhazování před hostující svatyní.
16:03'
Barancev drží kotouč za Galimovou brankou a čeká, až domácí vystřídají. Zatím se v početní výhodě k žádně větší šanci nedostali.
15:00'
Ilja Šinkevič (VTZ) se dopustil podražení a jede zpytovat svědomí na lavici hříšníků, Torpedo čeká další dvouminutová přesilová hra. Přetaví jí tentokrát v branku?
14:16'
Golovkov se zpoza vlastní branky pokusil rozehrát kotouč dopředu, nechtěně jej tím však odevzdal domácím hokejistům. Ti se usazují přes Samonovem.
12:50'
Červeným "Rytířům" z Moskevské oblasti se zatím v přesilovce vůbec nedaří, domácí je už několikrát vyprovodili ven z útočného pásma. Galimov dosud nemusel zasahovat.
11:57'
Halou se nese hlasitý pískot, Čechov si vyzkouší hru v početní výhodě. Za sekání odchází na trestnou lavici Mat Bodie (NNO).
11:04'
Švec-Rogovoj je dnes aktivní. Jedna z opor hostujícího týmu udělala kužel z obránce Torpeda a dostala se až před Galimova, který následnému zakončení nastavil do cesty beton.
10:02'
Novgorod se po delší době žene do soupeřova pásma, v čele výpadu na branku jede Philip Holm. Povede se domácím otevřít skóre?
09:30'
Katičev chtěl zpoza branky nahrát jednomu ze svých spoluhráčů, jeho nabídku však nakonec zachytil hráč Torpeda a předčasně tak ukončil akci Viťazu.
08:52'
Průběh hry nyní brzdí zakázané uvolnění, po kratičké pauze uvidíme vhazování před klecí Alexandra Samonova. Zatím sledujeme vyrovnané utkání.
07:38'
Po slabší střele jednoho z domácích z pravého kruhu se kotouč odrazil přímo na hůl Andrewa Calofa, který ovšem nezvládl branku Čechova ohrozit.
06:39'
Z bezprostřední blízkosti brankoviště se nyní Galimova pokusil překonat Švec-Rogovoj, po úspěšném zákroku gólmana Torpeda betonem si ale na první branku utkání budeme muset ještě počkat.
05:40'
Hokejisté Nižnijho Novgorodu mají momentálně mnohem více ze hry a vůbec nepouští soupeře ke kotouči. Dotěrná obrana Viťazu je ale nepouští do lepších střeleckých příležitostí.
04:22'
Daniil Iljin se pokusil vypálit od modré, jeho projektil se ale od jednoho z bránících hráčů před brankou odrazil mimo hostující svatyni. Přesilovka Torpeda je u konce.
03:37'
Nikita Komarov se ve vlastním oslabení dostal do úniku, Galimova ovšem nepřechytračil a stav je tak stále vyrovnaný! Domácí gólman si se slabším zakončením hravě poradil.
03:15'
Domácí svého soupeře zamáčkli do obranného pásma. Samonov má teď plné ruce práce, moskevská defenzíva mu zatím moc život neulehčuje.
02:07'
Novgorod si zahraje přesilovku. Danila Mojsejev (VTZ) u mantinelu velmi nevybíravě sestřelil Urakova a půjde za to na dvě minuty pykat na trestnou lavici.
01:58'
Torpedo se poprvé podívalo do útočného pásma a hned z toho mohl být gól! Damir Žafjarov úplně unikl obraně Viťazu, jeho výpad zastavil až připravený Samonov.
01:15'
Hosté zavřeli soupeře v jeho obranném pásmu a kombinují. Zatím se však ohrozit Galimovovu svatyni neodvážili.
00:10'
Jako první se po vyhraném vhazování podívali do útoku hokejisté Viťazu, jejichž výpad vpřed byl ale pohotovou domácí obranou rychle rozmetán.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě, jdeme na věc! Branku Novgorodu bude hájit Stanislav Galimov, na druhé straně kluziště si první start v letošním ročníku připíše Alexandr Samonov.
Ještě jednou vám přeji příjemný páteční podvečer, v Nagorny Areně už je vše připraveno pro dnešní střetnutí domácího Torpeda s Viťazem. Začínáme zhruba za deset minut.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (D. Kostin) – Barancev, Orlov, Bodie, Holm, Sergijenko, Volčenkov, Rodionyčev – Galuzin, Varnakov, Paršin – Miele, Sabolič, Calof – Makarenko, Šenfeld, Žafjarov – Smolin, D. Iljin, Urakov – Verjajev.

HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (Ortio) – Šinkevič, Golovkov, Stasenko, Jevsejenkov, Katičev, Mozík, S. Romanov – Kokarev, N. Komarov, Švec-Rogovoj – A. Sjomin, P. Černov, Makejev – Hrivík, M. Aaltonen, Rendulić – Dvurečenskij, Stoljarov, Mojsejev.

Rozhodčí: Olenin, Rogačjov – Ponamarenko, Maitak.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. O nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Československá stopa na soupiskách

Vojtěch Mozík (VTZ) – 2 Z, 0+1, 4 TM, +1
Marek Hrivík (VTZ) – 2 Z, 2+0, 2 TM, +1
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly třikrát a třikrát se radoval z výhry ať už v základní hrací době nebo po prodloužení Nižnij Novgorod. Hosté tak mají svému soupeři rozhodně co vracet.

Zápasy v sezóně 2017/18
1. 3. 2018: Torpedo – Viťaz 2:1pp. (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
7. 12. 2017: Torpedo – Viťaz 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
26. 9. 2017: Viťaz – Torpedo 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
4. místo v Západní konferenci
2 Z, 2-0-0-0, 4 body (skóre 6:3)

Hosté jsou na tom totiž stejně. Také hokejisté tohoto celku mají na svém kontě čtyři body za dvě výhry na venkovním tripu. Nejprve porazili 1:0 Nižněkamsk a ve středu si smlsli na úřadujícím majiteli Gagarinova poháru, a sice na Kazani, kterou porazili 5:3. Dnes nás tak čeká souboj dosud neporažených celků a může to být zajímavý duel. Tak si ho nenechte ujít.

Joni ORTIO
120 min. | prů. 1,51 | úsp. 94,5%
Torpedo Nižnij Novgorod
3. místo ve Východní konferenci
2 Z, 2-0-0-0, 4 body (skóre 7:5)

Domácí Novgorod nevstoupil do sezóny špatně. V tabulce ve Východní konferenci je na třetím místě s plným počtem bodů, tedy čtyřmi. V úvodním utkání dokázal porazit na svém ledě hvězdný Petrohrad 4:3 a hned na to pak 3:2 zvítězil nad Minskem. Zatím tak tedy mohou být hokejisté spokojeni a i dnes by rádi na domácím ledě brali nejlépe oba dva body. Jenže proti Viťazu je nečeká nic jednoduchého.

Denis PARŠIN – 3 body (1+2)
Anton ŠENFELD – 2 body (1+1)
Andrew CALOF – 2 body (1+1)

Stanislav GALIMOV
120 min. | prů. 2,51 | úsp. 93,4%
Hezký páteční podvečer přeji všem příznivcům hokeje. Dnes je na programu opět KHL a další porce zápasů. My budeme sledovat duel mezi týmy Torpedo Nižnij Novgorod a HC Viťaz Moskevská oblast.