KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : CSKA Moskva - 19. října 2018   18:30

CSKA Moskva

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 9:13
Zápas je u konce a z výhry po samostatných nájezdech se radují hostující hráči. Proměnili tři z nich a jelikož domácí dali pouze jeden, nedošlo ani na pátou sérii. Rozhodující pokus proměnil Anton Slepyšev a duel skončil výsledkem 1:2.
V samostatných nájezdech zvítězil tým CSKA Moskva.
Utkání rozhodl svým nájezdem ANTON SLEPYŠEV, když prostřelil Šikinovy betony.
Slepyšev ukončil nájezdy přesnou střelou mezi Šikinovy betony, CSKA si připisuje prémiový bod.
Altybarmakjanovu střelu vyrazil Sorokin vyrážečkou.
Vey proměnil prudkou střelou na pravou ruku gólmana.
Rosén mířil na vyrážečku, Sorokin jeho pokus vykryl.
Uspěl i Okulov svou forhendovou střelou.
Domácí Archipov parádně pověsil puk pod břevno a domácí vedou.
Hostující Scott přestřelil.
Domácímu Slejlovovi nevyšel bekhendový blafák, Sorokin jej vytlačil.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
65:00'
Kaprizov tak mohl jet v klidu, zkusil bekhendovou střelu, mířil však vysoko nad domácí branku.
65:00'
No a pozor, rozhodčí se závěrečnou sirénou nařídil trestné střílení za Šikinovo hození hole proti zakončujícímu Kaprizovovi!
64:37'
Hosté se osvobodili vyhozením přes všechny čáry.
63:47'
Rozhodnout mohl Rosén, ten dostal chytře míněnou zadovku, Sorokin ale akci rozklíčoval a střelu skryl v lapačce.
63:24'
Jenže dlouhé váhání se nevyplatilo, hosté vyhodili puk přes všechny čáry.
62:45'
Je tu velká šance Soči. Na trestnou lavici totiž zamířil hostující Andrej Světlakov za hákování a domácí tak mají přesilovku čtyři na tři.
62:23'
Prodloužení je zatím zcela v režii CSKA, Šikin se musí hodně otáčet, nyní i proti Okulovovi. Ten brankáře Soči prověřil ranou z úhlu.
61:25'
Domácí branku objel Vey, našel najetého Kaprizova, jenže jeho okamžitou bombu vyrazil Šikin mimo ledovou plochu. Tohle byla velká šance CSKA na rozhodnutí.
60:21'
Prodloužení mohl bleskově ukončit hostující Andronov, jeho prudký švih z pravé strany ale brankář Šikin vyrazil.

Trestné minuty: 9:11
Třetí třetina přinesla hned od úvodu nápor Soči, které se pak poměrně rychle radovalo ze srovnání na 1:1. O vyrovnávací trefu se ve 43. minutě postaral Sean Collins a jak se později ukázalo, byla to jediná trefa třetí třetiny. Po úporné bitvě tak zápas dopěl do pětiminutového nastavení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:34'
Rodící se přečíslení tři na dva v podání domácích hráčů skončilo v rohu. Zde o puk ještě zabojoval Polunin, na přesilu si ale nepřišel.
58:29'
Neuspěl ani Vey, jeho rána byla domácí obranou sražena do ochranné sítě.
57:55'
Scott potáhl akci středem, po jeho přihrávce na levé křídlo ale přišlo pouze slabé a nepřesné zakončení.
56:55'
Pomalu ale jistě se nám zápas chýlí ke svému prodloužení, ani jeden z týmů se nemůže dostat do tlaku.
56:07'
A právě Šikin pokryl nahození od modré čáry a dal svým spoluhráčům možnost vydechnutí.
55:23'
Vyhození domácích přelétlo všechny čáry a tak sudí pískal zakázané uvolnění. Po krátké pauzičce se hra vrátí před Šikina.
54:16'
Soči je v plném počtu, Polunin se mohl vrátit do hry.
53:34'
Světlakovovi nyní puk odskočil od hokejky a domácí se vzápětí osvobodili. Oba týmy střídají za hry.
52:27'
Světlakovova střela byla pro domácího gólmana trochu skrytá, proto si Šikin asi oddechl, když rána skončila mimo jeho branku.
52:16'
Hosté si dají přesilovou hru, dvouminutový trest za sekání dostal Alexander Polunin.
51:51'
Na ledě nyní leží hostující Romanov, kterého Bočarov napálil zblízka pukem do kolene. Tohle bylo opravdu hodně bolestivé a hostující hráč už míří za pomoci lékaře do kabiny.
51:26'
Střely v podání Jokipakky byla sražená a Sorokina neohrozila. Ten ji pouze kontroloval pohledem.
50:30'
Je to teď hodně neurovnané, hra se přelévá ze strany na stranu. Je v tom plno nepřesností.
49:18'
Vyhozený puk znamená zakázané uvolnění CSKA, Rykov pro něj nemusel pospíchat.
48:29'
Už se zase chvíli bojovalo u Sorokina, nebylo to ale něco, co by jej muselo strašit.
47:23'
Andronov sice zvládl udržet na zádech dva protivníky, následné rozvinutí akce už ale nebylo z těch povedených a puk skončil u domácích hráčů.
46:48'
Nahození za branku Soči už přišlo ze středního pásma, hráči CSKA tak musí opustit pásmo útočné.
45:56'
CSKA se nyní zcela vytratilo z utkání, pokud se hosté vůbec dostanou k puku, záhy o něj zase přichází.
44:54'
Tu ranou z mezikruží zakončil Rosén, Sorokin byl na místě a zabránil pro hosty nejhoršímu.
44:29'
Andronov dojel domácími nahozený puk a snažil se jej dostat z pásma. Soči ale dobře napadá a je znovu v akci.
43:25'
Soči cítí, že obrat ve skóre by nemusel být nemožný a domácí tak i nadále tlačí soupeře před Sorokina.
42:06'
Soči právě vstřelilo branku!
Akce ale pokračovala a puk se odrazil před brankoviště, kde opět stál SEAN COLLINS. Nyní už mu to vyšlo a zblízka překonal Sorokina střelou na vyrážečku – 1:1. Asistence: Jyrki Jokipakka.
41:41'
Na brankovišti se po puku natahoval Collins, měl to ale na dlouhou hůl a puk skončil u mantinelu.
40:59'
Soči by rádo co nejdříve vyrovnalo a ihned se tak usadilo v útočném pásmu. Zatím ale ani jedna střela nešla na Sorokina.

Trestné minuty: 7:11
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře mají prozatím hosté. CSKA se podařilo dát jedinou branku utkání, když se ve 24. minutě prosadil tečí Robinsonovy střely Konstantin Okulov. Jinak pokračovala úporná bitva, ve které ale vládnou obrany a gólmani. CSKA sice vede 1:0, o výhře moskevského celku ale zatím není vůbec rozhodnuto.
40:00'
39:58'
Z levého kruhu ještě vystřelil Kaprizov, Šikin měl ale poměrně dobrý výhled a pokus zvládl vyrazit.
39:22'
Před Šikinem poskakoval puk, nenašel se ale nikdo, kdo by jen na branku Soči umístil. A domácí poté vyvezli.
38:55'
CSKA drží puk na holích, snaží se soupeře nepustit na dostřel a pohlídat závěr druhé třetiny.
37:48'
Menší šrumec před Sorokinem, ten se stačil na brankovišti přemístit a ve spolupráci s obranou vytěsnit nepříjemný pokus z levého kruhu.
36:35'
Jak Damir Rachimullin, tak i Andrej Světlakov dostali pětiminutové tresty za bitku.
36:35'
A máme tu regulérní bitku. Za brankou domácích se do sebe pustili Damir Rachimullin a Andrej Světlakov. Po několika tvrdých úderech padl hostující hráč na led a rozhodčí oba kohouty roztrhli.
35:57'
Na levé straně už našlápl do akce hostující Tělegin, může ale zase zpomalit, pískalo se totiž postavení mimo hru.
35:27'
Tvrdý hit na domácího Vorobjova, bylo to ale v rámci pravidel. Hosté mají puk v držení a jdou do protiakce.
34:44'
Auvitu se ještě ke střele neodhodlal, posunul však puk blíže k brance a od pravého mantinelu zakončoval Šmeljov. Jeho rána byla sražena a hra byla přerušena.
33:24'
Nepříjemný bekhend donutil k zákroku Šikina, puk poté skončil v rohu kluziště.
32:20'
Po delší době musel do práce i hostující Sorokin, nahození od modré ale zvládl vytěsnit.
31:14'
A už jsou domácí v plném počtu.
30:45'
Šikin je zatím v poklidu, hosté sice mají puk ve svém držení, jenže ani oni nejsou nyní schopni vyprodukovat nebezpečnou střelu.
29:54'
Ani u CSKA to ale zatím není o vydařené přesilovce, puk letí do středního pásma.
29:14'
Přesilovku si zahrají i hosté, neboť dvouminutovým trestem za držení byl potrestán Denis Alexandrov.
28:35'
Není to teď kdovíjak strhující zápas, sledujeme spíše urputný boj o každý kousek ledu.
27:05'
I třetí oslabení hosté zvládli na jedničku, Tolčinskij se vrátil na ledovou plochu.
25:55'
CSKA vyhazuje přes všechny čáry, za branku zahajuje další pokus Auvitu.
25:05'
Třetí přesilovka pro Soči, dvě minuty za vysokou hůl dostal Sergej Tolčinskij.
24:26'
Vedoucí gól nalil hostům další elán do žil, nyní je to skutečně hokej na jednu branku.
23:43'
CSKA právě vstřelilo branku!
No a tlak se hostům podařilo přetavit v úvodní gól utkání. Na modré čáře napřáhl Robinson, jeho švih lehce tečoval volný KONSTANTIN OKULOV a puk se zastavil až za brankovou čárou. Asistence: Mat Robinson.
23:23'
Hráčům Soči se podařilo dostat puk ze svého pásma, jenže pouze za cenu zakázaného uvolnění.
22:47'
Prudká přihrávka letěla od levého mantinelu mezi kruhy, Světlakov však své spoluhráče nenašel.
22:04'
A hra se k němu zase vrátí, a to po zakázaném uvolnění.
21:04'
Zcela volný byl hostující Šalunov, jenže Šikin se zvládl přemístit a prudký pokus vyrazit. CSKA zahájilo druhou třetinu ve velkém tempu.
20:12'
Hned v úvodu se hosté natlačili do útočného pásma a Šikin musel bleskově máchnout svou lapačkou.

Trestné minuty: 0:4
Máme za sebou první třetinu, která nepřinesla mnoho povedených akcí, za zmínku stojí snad jen přečíslení domácích, které však Bočarov v gól nepřetavil. Další akce byly pro oba gólmany spíše zahřívací a tak se do kabin odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:29'
Soči se snaží, v pásmu kombinuje, jenže zakončení nepřichází. Sorokin je tak bez práce.
18:38'
Už se ale zase hraje v plném počtu, CSKA přečkalo i druhé oslabení.
18:30'
Hosté vyvezli puk do útočného pásma, kde o něj ale také přišli. Rykov už rozjíždí další akci Soči.
17:50'
Tahle přesilovka už pro Soči vypadá lépe, domácí alespoň drží pásmo a snaží se o kombinaci před zakončením.
16:38'
Už se pískalo a Linden Vey dostal dvě minuty za podrážení.
16:21'
Hra v pěti ale dlouho nevydržela, neboť se bude opět vylučovat. Domácí mají zatím ponechanou výhodu.
16:12'
A je po přesilovce. Hosté se v poklidu ubránili a Andronov se vrátil do hry.
15:45'
A opět letí puk až k Šikinovi.
14:58'
Oslabení ale CSKA jde, už dvakrát hosté vyvezli puk ze svého pásma a založili i náznak protiútoku.
14:12'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje domácí Soči. Dvě minuty za sevření puku rukou dostal Sergej Andronov.
13:37'
Přechod CSKA do útoku byl zastaven hvizdem čárového – Kaprizov se ocitl v postavení mimo hru.
12:50'
Hraje se v celkem vysokém tempu a bez zbytečných přerušení, jen schází opravdu ložené šance.
11:34'
Na druhé straně byl chvíli volný Šalunov a ihned pálil. Šikinovu branku ale z dobrá pozice minul.
10:48'
Rykov se Ščitovem si několikrát vyměnili puk, než přišla střela na Sorokina. Tu se ještě před brankou snažil tečovat Šmeljov, gólman CSKA ale ošemetnou situaci zvládl vyřešit.
09:53'
Vyhození hostujících hráčů končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrací před Sorokina.
09:05'
Zprava si před Šikina najel Andronov, byl však příliš blízko na kličku, případně přehození gólmana. Stále to tak je 0:0.
08:37'
Střela od levého mantinelu se k Šikinovi ani nedostala, před ním clonilo hned několik hráčů z obou celků.
07:34'
Rychlý kontr CSKA zakončil po několika bleskových přihrávkách Kaprizov, na Šikina si ale ani on nepřišel.
06:35'
Po Sorokinově zákroku po střele z pravého křídla se strhla menší potyčka a rozhodčí museli k brankovišti. Nakonec vše rychle uklidnili a nemuselo se ani vylučovat.
05:17'
Těleginova střela přes obránce skončila u Šikina, ten si připsal další velice slušný zákrok.
04:41'
Soči se dostalo do náznaku přečíslení dva na jednoho, které zakončil po Poluninově přihrávce bekhendovou střelou Bočarov. Sorokin jeho ránu kryl, stejně jako následné pokusy o dorážky.
03:21'
Rozjetý Hansen se sice prokličkoval do útočného pásma, jenže jeden z jeho spoluhráčů uklouzl a upadl tak nešťastně, že z toho vzniklo postavení mimo hru.
02:51'
Teď si na puk sáhl i hostující Sorokin, vyrážel skrytý nához od modré čáry.
02:10'
Nepřesná rozehrávka Soči skončila pukem mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
01:36'
To se ale nestalo, neboť Slepyšev se nakonec k puku dostal a z levého kruhu vyslal prudký pokus. Ten ale dokázal svou lapačkou zkrotit pozorný Šikin.
01:30'
Slepyšev se marně snažil vydolovat puk v rohu, domácí Soči může vyrazit do akce.
00:45'
První trochu vážnější akce, do útoku se natlačili hosté a u tyčky číhal na přihrávku Andronov. Gólman Šikin byl ale připraven a puk skryl ve výstroji.
00:01'

HK Soči: Šikin (Barulin) – Rykov, Ščitov (C), Auvitu, Jokipakka, Alexandrov, K. Vorobjov, D. Musin – Archipov, R. Rosén, O'Dell – Bočarov, Collins (A), Polunin – Šmeljov, Kapustin, Mosaljov (A) – Starkov, Chlopotov, Altybarmakjan – Rachimullin.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Korepanov) – M. Robinson (A), Dahlbeck, Romanov, Nestěrov (A), Marčenko, Blažijevskij, Jermakov – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Okulov, Slepyšev, Šalunov – Hansen, Tolčinskij, Andronov (C) – Rtiščev, Světlakov, Tělegin – Scott.

Rozhodčí: Sidorenko, Fraňo – Sivov, Nikolajev.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
CSKA Moskva

Hosté jsou na tom v Západní konferenci ještě lépe, v 19 duelech totiž nasbírali 30 bodů a jen o skóre jsou na druhém místě za Petrohradem. Oproti svému soupeři má ale CSKA co napravovat, neboť poslední duel se klubu moc nevyvedl, na svém ledě podlehl Kunlunu 3:4. Kaprizov byl dlouho jediným úspěšným střelcem a za stavu 1:4 už přišel nápor příliš pozdě a dva góly Okulova na body nestačily.

HK Soči

Domácí tým je momentálně na pátém místě Západní konference se ziskem 20 bodů z 19 odehraných zápasů. Na čtvrtou Jaroslavl už ale ztrácí poměrně propastných sedm bodů. Do dnešního domácího duelu jde povzbuzen výhrou, Soči totiž zakončilo svůj trip zdárně, vítězstvím 4:2 na ledě Nižněkamsku, kde nejprve dvakrát skóroval O'Dell a když Neftěchimik srovnal, na tento stav reagovali svými trefami Šmeljov a Polunin.

Soči – Minsk 4:3 pp
Soči – Viťaz 2:3 sn
Nižnij Novgorod – Soči 2:3 pp
Kazaň – Soči 5:1
Nižněkamsk – Soči 2:4
Dobrý podvečer u KHL. Dnes se společně podíváme na utkání mezi týmy HK Soči a CSKA Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.