KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Jaroslavl - 16. listopadu 2018   17:30

Spartak Moskva
47:22' Chochlačov
1:3
(0:1, 0:2, 1:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
02:01' Rafikov   • 22:48' Averin  (M. Osipov) • 27:58' Loktionov  (Rafikov)
Odinš, Ščeňov – Berseňov, Judin.
CSKA Arena, Moskva
10 667 diváků
Jaroslavl

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný a ničím nerušený zbytek pátečního večera. Na počtenou!
V ruském hlavním městě je dohráno, Jaroslavl dnes na ledě CSKA Areny uspěla v základní hrací době a připisuje si tak do tabulky cenné tři body. Hlavní příčinou dnešní porážky Spartaku je nepochybně jeho zoufalý vstup do utkání – za celou první třetinu vyslal na Konovalova jen dvě střely a pořádně se začal vzpamatovávat až v polovině následujícího dějství, krátce po třetím inkasovaném gólu.
Československá stopa
Robin HANZL (SPM) – 0+0, 0 střel, ice-time 16:34
Július HUDÁČEK (SPM) – 23 zákroků, 88,5% úsp.
59:51'
Devět sekund před koncem základní hrací doby se bude vhazovat před brankou Moskvy, Hudáček se tak musí vrátit na led. Hosté už mají vítězství v kapse.
59:17'
Karsmus měl na holi kontaktní gól, jeho ránu z první ale talentovaný dvacetiletý Konovalov zastavil! Velká škoda pro Spartak.
58:57'
Slovenský gólman upaluje na střídačku, svatyně Spartaku tak zůstává odkrytá! Domácí už nemají co ztratit a zkusí štěstí v power-play!
58:37'
Střelu Ruslana Pedana zblokoval jeden z bránících protihráčů před brankou, Lokomotiv je pod velkým tlakem. Hudáček každou chvílí opustí svůj post.
57:54'
Kutějkin vybojoval kotouč u mantinelu a předal jej Dyblenkovi, domácí se znovu snaží prorazit za modrou čáru. Obrana Jaroslavle je ale stále pevná.
56:57'
Kajumovova rána z první z kruhu byla nebezpečná, slovenský strážce moskevské branky jí ale zvládl vykrýt a udržel tak svůj celek při životě.
55:42'
Moskvané se vlastní chybou vyhání z útočného pásma, nepřesná přihrávka se zastavila až o mantinel za Hudáčkovou klecí. Čtyři minuty do konce.
54:30'
Robin Hanzl nahrál dozadu Chochačovovi, který byl následně obranou soupeře velmi rychle ozbrojen. Spartak se stahuje zpět na svou polovinu.
53:38'
Letící kotouč zaplul přímo do nastavané rukavice Julia Hudáčka, čeká nás komerční přestávka. Spartaku zbývá na vyrovnání necelých šest a půl minuty.
52:58'
Kronwall drží kotouč za svou brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají. Uvidíme, co pak rozjetá ofenzíva Lokomotivu vymyslí.
51:49'
CSKA Arena se rozhodně nenudí, hraje se nahoru dolu a jedna akce střídá druhou. Ani jeden brankář nehodlá povolit, oba podávají skvělé výkony.
Dnešní utkání sleduje 10 667 diváků (88% kapacity).
50:38'
Rušan Rafikov je dnes při chuti, Hudáček teď musel zastavovat jeho zakončení z pravého kruhu pro vhazování. Přidá na své konto ještě jeden bod?
50:14'
Konovalov se pro jistotu rozhodl přikrýt pryž rukavicí a na moment tak přerušil hru. Po přestávce uvidíme buly po jeho levé ruce.
49:05'
Karatajev se v brankovišti srazil s Hudáčkem, což se domácím ani trochu nelíbilo. Celou situaci nakonec však hráči vyřešili až překvapivě klidně.
48:52'
Lokomotiv inkasovaná branka probrala, momentálně je pevně usazený před Hudáčkem a kuje pikle. Slovenský gólman teď musí být konstantně ve střehu.
47:22'
Spartak právě vstřelil branku!
Ani Konovalov neopustí utkání s čistým kontem, domácí v polovině třetí části snižují na 1:3! Obrana Lokomotivu si teď nepohlídala ALEXANDRA CHOCHLAČOVA, který se prosadil z hranice brankoviště a vykřesal tak pro Spartak jiskru naděje. Bez asistence.
46:52'
Na mezikruží se uvolnil Georgij Ivanov, jehož zakončení nešlo mezi tři tyče domácí klece – jen projelo těsně kolem brankové konstrukce.
45:47'
Početní výhody dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho celku. Jaroslavl si vyjma té první v nich vede dost tragicky, na Hudáčka zatím neletěla ani střela.
44:57'
První přesilovka Lokomotivu nevyšla, nyní mají šanci na reparát. Tentokrát putuje na trestnou lavici Jaroslav Dyblenko (SPM), který se provinil vysokou holí.
43:53'
Hostujícího brankáře chtěl překvapit Anatolij Nikoncev, z pravého kruhu ale nezamířil úplně přesně a trefil jen plexisklo za Konovalovovou brankou.
42:26'
Uvidíme další přesilovku, tentokrát si jí zahrají hosté. Dvě minuty za hákování dostává forvard Alexander Chochlačov (SPM).
41:17'
Ani jeden celek nemá v úvodní periody více ze hry, častěji jsou na kotouči hosté. Atmosféra v hale je i přes nepříznivý stav velmi kvalitní.
40:32'
Do kvalitní pozice na pravém kruhu se dostal Ben Maxwell, jehož ukvapené zakončení ale těsně minulo vzdálenější tyč hostující klece.
40:01'
Došlo k opravě střelce první branky Lokomotivu – Brandon Kozun nakonec střelu netečoval, gól je tedy přiznán Rušanu Rafikovovi.
Spartak do druhé třetiny vstoupil neskutečně bídně a v průběhu její první poloviny inkasoval hned dvakrát. Nejprve v přesilovce síť jeho svatyně rozvlnil Jegor Averin, na jehož zásah o pár chvil později ve vlastním oslabení navázal Andrej Loktionov. Domácí byli po těchto zásazích zralí na ručník, díky dlouhé početní výhodě se jim však nakonec podařilo vrátit do zápasu a po zbytek periody jsme sledovali vyrovnanou podívanou.
39:50'
Deset sekund před koncem se Spartak přesouvá do útoku, čas na nějakou propracovanější akci ale nemá. Bude muset co nejdříve vypálit.
38:34'
Hosté momentálně mají o něco málo více ze hry a snaží se co nejčastěji ostřelovat soupeřovu klec. Z pravého kruhu teď minul branku Karatajev.
37:19'
Obraně Lokomotivu se vysmekl Provolněv, který z bezprostřední blízkosti brankoviště zakončil přesně do lapačky připraveného strážce klece!
36:20'
Jedovatou dělovkou od modré čáry se teď blýskl domácí Kutějkin, ani on ale nenašel recept na zatím bezchybného Ilju Konovalova.
35:49'
Jaroslav Dyblenko vystartoval zpoza vlastní klece, Moskva se opět snaží přesunout před Konovalovovu klec. Lokomotiv oslabení zvládá s přehledem.
34:59'
Další početní výhoda pro Spartak, skončí tentokrát brankou? Trest za zdržování hry dostává po vyhozeni puku mimo hrací plochu Alexader Kutuzov (JAR).
33:54'
Z pravého kruhu se rozhodl slovenského gólmana překvapit Brandon Kozun, Július Hudáček ale zvládl jeho zakončení vykrýt bez větších obtíží.
32:58'
Sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou, přičemž o něco málo více ze hry teď má Spartak. Tomu se ale nedaří na delší dobu usadit před soupeřovou brankou.
31:55'
Hosté se po dlouhé době podívali do útočného pásma, zpevněná obrana moskevského celku jejich výlet ale velmi rychle ukončila a vyhnala je zase ven.
30:49'
Přesilovka Spartaku se chýlí ke konci, domácí jsou pevně usazeni před soupeřovou klecí. Nedaří se jim ale propracovat do lepších střeleckých příležitostí.
29:44'
Už svítilo červené světlo! Za Konovalova málem protlačil kotouč Zubov, gólman Lokomotivu ale pryž zastavil betonem přesně na brankové čáře!
29:01'
Jaroslavl půjde do tří! Hosté teď špatně vystřídali a budou za to pykat, Spartak si bere oddechový čas. Má šanci se vrátit do zápasu.
28:57'
Tahle přesilovka probíhá pro domácí dost tragicky. Lokomotiv se teď dostal do přečíslení dva na jednoho, se kterým si ale nakonec domácí poradili včas.
27:58'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Tohle už je pro Spartak pořádný trapas! Ve vlastním oslabení se ke kotouči dostal ANDREJ LOKTIONOV, který využil příležitosti a vyrazil dopředu – projel až před branku, vymíchal Hudáčka a následně uklidil pryž do jeho svatyně. Slovenský gólman možná brzo skončí, Bespalov se už na střídačce připravuje. Asistence: Rušan Rafikov.
27:47'
Maxim Osipov (JAR) ve středním pásmu povalil k zemi Vjačeslava Leščenka a půjde za to pykat – dostává trest za nedovolené bránění.
26:14'
Nikoncev se dostal do úniku, nesedlo mu ale zakončení a Konovalov jeho pokus zastavil rutinním zákrokem! Velká škoda pro Spartak.
25:36'
Sannikov našel na modré čáře Staffana Kronwalla, zkušený švédský bek následně bez váhání vypálil. Projektil se zastavil o tělo bránícího protihráče.
24:44'
Z podobné pozice jako pár chvil před ním Averin teď pálil Alexejev, tentokrát se ale Hudáček nachytat nenechal a připsal si na své konto další zákrok.
23:52'
Lokomotiv je stále na koni a snaží si svůj náskok ještě pojistit dalším zásahem. Spartaku dnes vůbec nic nevychází, nevypadá to s ním dobře.
22:48'
Tak tohle bylo hodně rychlé – Jaroslavl po čtrnácti sekundách využívá početní výhodu a odskakuje do dvoubrankového vedení! Na pravém kruhu se uvolnil JEGOR AVERIN, který přesnou střelou postal pryž do vzdálenějšího horního rohu soupeřovy klece. Tohle Hudáček rozhodně chytit mohl. Asistence: Maxim Osipov.
22:32'
Opět se vylučuje, početní výhodu si tentokrát vyzkouší hokejisté Lokomotivu. S dvouminutovým trestem za nedovolené bránění jde ven Maxim Cyplakov (SPM).
21:20'
Domácí toho moc nepřevedli, přesilovka je u konce. Loktionov už vyjel z trestné lavice a připojil se ke svým spoluhráčům na ledě.
20:23'
Druhá třetina budiž zahájena, úvodní buly vyhráli hokejisté Spartaku. Nutno připomenout, že do periody vstupují v početní výhodě.
20:01'
První třetina nepřinesla úplně záživnou podívanou, výkon obou celků je zatím dost vlažný. Lokomotiv do zápasu vstoupil aktivněji a už ve třetí minutě otevřel skóre díky střele Rušana Rafikova, poměrně rychle ale sundal nohu z plynu. Náskok se mu však díky bídné koncovce domácích povedlo udržet až do přestávky.

19:49'
Třetina se dohrává před Konovalovem, obrana Lokomotivu ale drží soupeře u mantinelu a nenechává jej se od něj odlepit. Do přestávky už zvládnou.
19:17'
Andrej Loktionov (JAR) dost okatě podrazil Ilju Zubova a stává se tak prvním vyloučeným hráčem utkání. Spartak si zahraje přesilovku.
18:48'
Július Hudáček upaluje na střídačku, domácí mají ponechanou výhodu. Do konce první části zbývá jen něco málo přes minutu.
17:33'
Kontiolova rána se od Hudáčkovy vyrážečky odrazila do rohu kluziště, kde se ke kotouči jako první dostal další z hokejistů Lokomotivu. Ti se tak drží vepředu.
16:55'
Kulik drží kotouč za vlastní svatyní a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají. Spartak se následně pokusí opět vrátit do útočné třetiny.
15:52'
Do slibné pozice se nyní dostal Enver Lisin, jehož pozemní střelu z prostoru pro vhazování zblokoval jeden z bránících hráčů. Konovalov tak mohl zůstat v klidu.
15:27'
Hudáček se rozhodl před najíždějícími protihráči raději schovat kotouč pod rukavici a po osmi minutách tak konečně přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
14:53'
U mantinelu v pásmu Jaroslavle se bojuje o kotouč, do tahanice je zapojeno hned několik hráčů. Uvidíme, kdo si nakonec pryž z hloučku odveze.
13:51'
Po chybě Karatajeva se Spartak málem dostal do přečíslení, obránci Lokomotivu však stihli celou situaci nakonec vyřešit včas a zabránili tak nejhoršímu.
12:50'
Nikoncev projel do útoku a rozhodl se Konovalova překvapit střelou od mantinelu, nemířil ale úplně přesně a gólman tak nakonec nemusel zasahovat.
11:56'
Střelu na branku jsme už nějakou dobu neviděli, ani jednomu týmu se nedaří dostat hluboko do útočného pásma. Hlavní roli teď hrají defenzívy.
10:40'
Sudí hře nechávají volný průběh, nepřerušovalo se už téměř pět minut. Ani jednomu týmu se nedaří zkrotit neposedný kotouč, který tak často mění majitele.
09:43'
Moskvané srovnali se svým soupeřem krok a nyní se snaží prorazit za jeho modrou čáru. Obrana Jaroslavle je ale zatím nekompromisní a odvádí výbornou práci.
08:23'
Z vysokého úhlu teď zkusil své štěstí Rušan Rafikov, jehož zakončení připravený Slovák ve službách Moskvy vyrazil bez větších obtíží.
07:13'
Jevgenij Kulik se stáhl s kotoučem za branku a následně jej přenechal Ruslanu Pedanovi, který se rozjel dopředu. Spartak se pomalu vrací do hry.
06:31'
Georgij Ivanov se dostal do bezprostřední blízkosti brankoviště, Hudáček jeho nebezpečný pokus vykryl. Následuje první komerční přestávka utkání.
05:39'
Lokomotiv je stále pevně usazený v útočném pásmu a nenechává se odtamtud vyhnat. Kontroluje hru a svého soupeře vůbec nepouští ke kotouči.
04:59'
Hudáček má na svém kontě další úspěšný zákrok, tentokrát musel likvidovat zakončení z hole Jegora Averina. Moskevský gólman následně pryž podržel.
03:53'
Jaroslavl vstřelená branka nakopla a její hokejisté se nyní snaží za slovenského gólmana poslat další kotouč. Spartak ze hry úplně vypadl, ztratil se soupeřem krok.
02:01'
Lokomotivu se povedlo soupeře uzavřít v pásmu a mírný nápor velmi rychle přetavil v úvodní trefu – 0:1! Na modré čáře se ke kotouči dostal RUŠAN RAFIKOV, který z velké vzdálenosti propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.
01:26'
Hra se v úvodních minutách přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ani jeden celek nemá více ze hry. Za chvilku uvidíme buly v moskevském pásmu.
00:24'
Domácí velmi rychle zneškodnili první výpad hostujícího celku a nyní se sami snaží usadit před brankou Ilji Konovalova. Moc se jim to ale nedaří.
00:01'
Sudí už svolává první lajny do středového kruhu, jdeme na to! Na úvodním buly se proti sobě postaví domácí Ben Maxwell a hostující Petri Kontiola.
Německý metal vystřídala ruská státní hymna. Oba celky už jsou seřazeny na modrých čarách, za malou chvíli půjdeme na věc.
Potemnělou CSKA Arenou, která je v letošním ročníku domovem hokejistů Spartaku, zní Rammstein. Hokejisté jsou ještě v kabinách, začínáme za pět minut.
Ještě jednou vám přeji příjemný podvečer, níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy. Československou brankářskou bitvu bohužel neuvidíme – zatímco mezi tři tyče Spartaku se postaví Július Hudáček, Alexander Salák zůstane jen na střídačce. Hrát nebude ani bek Jaroslavle Jakub Nakládal, jediným dalším krajánkem v zápase tak bude domácí forvard Robin Hanzl.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kutějkin, Dyblenko, A. Osipov, Kulik, Pedan, Provolněv – Nikoncev, Maxwell, Lisin – Karsums, Daugavinš, Zubov – Leščenko, R. Hanzl, Chochlačov – Cyplakov, A. Voronin, Kosov – Truňov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Afanasjev, Rafikov, Jelesin, Kronwall, Kutuzov, Čerepanov, M. Osipov – Kozun, Kontiola, Loktionov – Averin, Iljenko, Sannikov – Kudrjavcev, Alexejev, Kartajev – Ivanov, Kajumov, Apalkov – Kovalenko.

Rozhodčí: Odinš, Ščeňov – Berseňov, Judin.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ 2017/18

Obě vzájemná střetnutí v loňské sezóně vyhrál Lokomotiv, přičemž ani v jednom z nich moc branek publikum nevidělo. Poněkud pozoruhodné je to, že zápasy mezi Moskvou a Jaroslavlí bývají většinou chudé na góly – od návratu Spartaku do KHL v roce 2015 jen ve dvou ze šesti utkání padly více než tři zásahy.

28 Z, 14-3-3-8, 74:53, 37 b.

Lokomotiv by jistě rád dohnal devítibodovou ztrátu na suverénního lídra jeho divize, CSKA, v poslední době se ale rozdíl mezi oběma celky spíše rozšiřuje. Zatímco Moskvané sbírají triumf za triufem, Jaroslavl to tak růžové nemá. Z posledních pěti utkáních odehraných před reprezentační pauzou vyhrála jen dvě, a to proti Bratislavě a Čeljabisku. Od pondělí pak stihla odehrát dva duely – na podolském ledě uspěla 4:2, zatímco ze Soči si po prohře 2:3 po prodloužení odvezla jen bod.

28 Z, 11-2-5-10, 72:71, 31 b.

Spartak letos předvádí dost nestabilní výkony. Ve středu třeba vystřihl husarský kousek a obral o dva body aktuálního lídra ligy z Jekatěrinburgu, kterému tak uštědřil teprve třetí porážku v aktuálním ročníku. Pár dnů předtím navíc dost potrápil papírově silnější Magnitogorsk. Na druhou stranu ale také už několikrát nepotvrdil roli favorita proti vysloveným outsiderům, jakými byly například Nižněkamsk nebo Čeljabinsk.