KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Jaroslavl - 12. ledna 2020   12:00

Astana
Astana
08:02' Michajlis (Šestakov, Blacker) • 19:56' Knight (Ohtamaa, Videll) • 30:53' Boyd (Michajlis, Blacker) • 62:20' Sagadejev (Gurkov)
4:3
(2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
20:22' Lander   • 31:43' Rafikov  (Pääjärvi) • 45:40' S. Da Costa  (Lander)
Astana
Jaroslavl

Česká stopa v zápase
Jakub Nakládal (JAR), 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:36
Domácí celek byl za svou aktivitu odměněný výhrou v prodloužení, o zisku dvou bodů pro Barys rozhodl v nastaveném čase Anton Sagadejev.
62:20'
Barys právě vstřelil branku!
Je konec, na nájezdy nedojde. Domácí celek vyhrává v prodloužení, po skvělém pasu spoluhráče se z brejku prosazuje ANTON SAGADEJEV. Asistence: Dmitrij Gurkov.
61:35'
Curtis Valk (Barys) minul branku, mířil na brankáře úplně sám.
61:12'
Jeden z domácích hráčů pálil z ostré pozice, trefil prostor mimo branku.
60:51'
Jegor Šalapov (Barys) rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů.
60:20'
Domácí celek hraje aktivně, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.
60:01'
60:00'
59:44'
Už se asi nic nestane.
59:28'
Brankář domácích přerušuje hru, vhazovat se bude půl minuty před koncem třetiny před jeho brankou.
59:12'
Arkadij Šestakov (Barys) se zjevil sám před brankou, ale kotouč do odkrytí části branky dostat nedokázal.
58:46'
Linus Videll (Barys) to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.
58:43'
Oddechový čas pro domácí.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:40'
O malý moment později se píská také zakázané uvolnění na druhé straně.
57:14'
Špatná rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění.
55:40'
Domácí hráči se nyní tlačili do útočného pásma, ale špatně přešli modrou čáru, píská se postavení mimo hru.
55:00'
Hra je nyní po zásahu brankáře přerušená, buly před brankou Barysu.
54:40'
Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. V poklidném tempu se dostáváme do finální fáze třetiny.
52:57'
Jegor Šalapov čekal na modré čáře na přihrávku, nakonec pálil nebezpečně Corban Knight (Barys). Jeho projektil tak tak vyrazil brankář.
51:35'
Denis Alexejev (Jaroslavl) si počínal velmi dobře ve svém pásmu, soupeře nenechal vypálit.
51:05'
Barys přesilovku neproměnil, vyloučený hráč se vrátil do hry.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek v početní výhodě na výraznější šanci čeká.
49:45'
Domácí celk hraje nyní přesilovku hru.
49:25'
Atte Ohtamaa (Barys) si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, jeho rána však byla nepřesná.
48:53'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., hákování).
48:17'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se momentálně nemůže prosadit v útočném pásmu.
47:27'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Anton Lander – 2 min., hrubost).
47:00'
Sledujeme rychlou hru, oba týmy hrají aktivně a ani jednomu nevyhovuje remízový stav.
46:14'
Další velká šance Lokomotivu, puk ale byl zblokovaný.
45:40'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
V přesilové hře je vyrovnáno, prosazuje se hostující celek. Tvrdou ránu napodruhé překonal brankáře STÉPHANE DA COSTA. Asistence: Anton Lander.
44:37'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Curtis Valk – 2 min., vysoká hůl).
43:52'
Nikolaj Kovalenko (Jaroslavl) bojoval ještě za brankou Barysu, puk pískal, ale následná rána z kruhu byla nepřesná.
43:27'
Alexandr Lazušin (Jaroslavl) rozehrává od své branky, spoluhráči sice zavezli kotouč do útoku, ale šanci neměli.
43:00'
Tři minuty hry jsou ze třetí třetiny pryč, mnoho šancí jsme zatím neviděli, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.
41:27'
Jakub Nakládal (Jaroslavl) se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho rána však postrádala přesnost.
41:17'
40:17'
Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek vede o jednu branku.
40:01'
Anton Lander bleskově po začátku druhé třetiny snížil, pak domácí do dvoubrankového vedení poslal Dustin Boyd. Za hosty pak snížil Rušan Rafikov.
40:00'
39:30'
Přesilovku hraje hostující celek, kotouč se dostal do útočného pásma Lokomotivu, ale nikdo nezakončil.
39:18'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., nedovolené bránění).
39:10'
Nikita Čerepanov (Jaroslavl) rozehrává od své branky, následně se strhla na ledě potyčka.
38:00'
Jakub Nakládal (Jaroslavl) pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný. Následně se rychlé do útoku dostali domácí a Anton Sagadejev (Barys) nedokázal prostřelit brankáře.
36:30'
Magnus Pääjärvi (Jaroslavl) se sice dostal do útočného pásma s kotoučem, ale při pokusu o kličku mu jej sebral obránce.
36:07'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, souboje o kotouč nyní probíhají zejména ve středu hrací plochy.
34:47'
Pavel Kudrjavcev (Jaroslavl) nadvakrát zakončoval, jeho projektil kryje brankář Henrik Karlsson.
34:26'
Momentálně se dál snaží domácí celek získat zpět vedení, ale rána od modré čáry nebyla přesná.
31:43'
Dvoubrankové vedení Barysu trvalo necelou minutu, po 50 vteřinách se prosazuje hostující celek, střelou mezi betony uspěl RUŠAN RAFIKOV. Asistence: Magnus Pääjärvi.
30:53'
Hodně rychle využitá přesilovka a domácí celek navyšuje své vedení znovu na dvě branky. Puk dostal obranou neobsazený a celkem snadno zakončující DUSTIN BOYD. Asistence: Nikita Michajlis a Jesse Blacker.
30:26'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Anton Lander – 2 min., podrážení).
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, sledujeme rychlý hokej, který musí zejména domácí fanoušky bavit.
29:20'
Barys Nur-Sultan hraje velmi aktivně, tlačí se do zakončení, Pavel Akolzin (Barys) autorem další parádní střely, se kterou měl brankář hodně práce.
27:57'
Dva velmi dobré pokusy vyslal Dustin Boyd, ani jedna rána však v brance neskončila.
27:28'
Anton Sagadejev vyslal jedovatou střelu, brankář Lokomotivu kryje kotouč. Komerční přestávka.
27:13'
Zbytečně se nepřerušuje, mnoho šancí k vidění v této pasáži zápasu není.
26:43'
Dmitrij Ševčenko bekhendovou stranou hole poslal kotouč před branku, ale nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů tečovat.
26:20'
Dustin Boyd hledal spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávka postrádala přesnost.
25:15'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
24:04'
Domácí hokejisté se nyní dostlali do útočného pásma, Kirill Paňukov pálil však nepřesně.
22:45'
Maxim Osipov (Jaroslavl) rozehrává od své branky, rychle kotouč dostal do útočné třetiny, ale zakončit nikdo z hostujícího celku nedokázal.
21:20'
Hostující celek pokračuje v aktivní hře, Nikolaj Kovalenko (Jaroslavl) pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje brankář Barysu.
20:22'
Jeden z domácích hráčů chyboval. Špatnou rozehrávkou namazal soupeři, kotouč získal ANTON LANDER. Jeho rychlá střela zapadla přesně do branky.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou.
20:01'
Po první třetině vede domácí celek o dvě branky, trefili se Nikita Michajlis a Corban Knight.
20:00'
19:56'
Domácí celek navyšuje své vedení, ránu od modré čáry vyslal Atte Ohtamaa a jeho projektil před brankou skvěle tečoval CORBAN KNIGHT. Asistence: Atte Ohtamaa a Linus Videll.
19:33'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, domácí hráči se nyní dostali do dobré střelecké pozice, ale brankář Lokomotivu byl pozorný.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:20'
Henrik Karlsson (Barys) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
17:03'
Jegor Averin (Jaroslavl) aktivně napadal rozehrávku soupeře, ale na obráncích kotouč vybojovat nedokázal.
15:54'
Hokejisté v modrém se dostali do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná. Gólman Lokomotivu zasahovat nemusel.
14:15'
Domácí nyní rozehrávají od své branky, ale následně vypadl kotouč z útočného pásma.
13:43'
Kirill Paňukov (Barys) byl volný před brankou, kde byl sám a měl by čas na zamíření, ale puk se k němu nedostal.
13:15'
Kirill Paňukov (Barys) pálil z dobré pozice, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale kotouč končí vedle branky. Alexandr Lazušin (Jaroslavl) nyní zasahovat nemusel.
12:41'
Jegor Averin (Jaroslavl) a jeho ránu kryje brankář Barysu. Buly před jeho brankou.
12:18'
Andrej Markov (Jaroslavl) pálil od modré čáry, jeho ránu kryje Henrik Karlsson. Komerční přestávka.
11:23'
Vladimir A. Tkačjov (Jaroslavl) se celkem snadno přes střední pásmo dostal do útočného pásma, ale do výraznější šance se on ani jeho kolegové nedostali.
10:54'
Jaroslavl se usadila v útočném pásmu, kde kombinuje, rána od modré čáry byla zblokovaná, další projektil zastavil Henrik Karlsson. Následně domácí vyhodili.
10:09'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., podrážení).
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí celek vede o jednu branku.
09:40'
Další velkou šanci měl domácí celek, který však své vedení nedokázal navýšit. Alexandr Lazušin (Jaroslavl) velmi dobře zasáhl.
08:02'
Domácí celek se dostává do vedení, povedou ránou z ostré pozice trefil horní růžek branky nad rameno brankáře NIKITA MICHAJLIS. Asistence: Arkadij Šestakov a Jesse Blacker.
07:31'
Mnoho střel momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
06:21'
Komerční přestávka.
06:07'
05:37'
Nur-Sultan vyhazuje přes všechny čáry, hosté musí zakládat akci od svého brankáře.
05:05'
Polovina přesilovky je pryč, Lokomotiv hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana domácích v čele s brankářem hraje obětavě a zatím nechybovala.
04:47'
Vladimir A. Tkačjov (Jaroslavl) pálil z dobré pozice, jeho střela trefila jen brankáře soupeře. Buly v útočném pásmu Lokomotivu.
04:15'
Přesilovku nyní hraje hostující celek, který tak může pokračovat v aktivní hře. Artur Kajumov (Jaroslavl) pálil nepřesně.
04:07'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šestakov – 2 min., vysoká hůl).
02:57'
Hostující celek hraje aktivně, Alexandr Polunin autorem dalšího pokusu, který kryje brankář domácích.
01:52'
Jegor Averin (Jaroslavl) před brankou tečoval střelu spoluhráče, Henrik Karlsson znovu pozorný.
01:35'
Artur Kajumov (Jaroslavl) se dostal do brejku, udělal blafák, ale domácího brankáře nepřekonal. Útočníkovu akci zastavil brankář skvělým zákrokem.
01:21'
Alexandr Lazušin (Jaroslavl) přerušuje hru po střele domácího hráče, buly v útočném pásmu Nur-Sultanu.
01:00'
Grigorij Děnisenko (Jaroslavl) se dostal sice do útočného pásma, ale jeho akce postrádala přesnější zakončení. Brankář Barysu zasahovat nemusel.
00:40'
Domácí celek hraje v modrém, hostující celek oblékl červenobílé dresy.
00:01'

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Pasquale) – Metalnikov, Blacker, Ohtamaa, Makljukov, Šalapov, Kleščenko, Orechov – Šestakov, Michajlis, Valk – Videll, Knight, R. Starčenko – Ševčenko, Akolzin, Boyd – Musorov, Paňukov, Gurkov – Sagadejev.

Lokomotiv Jaroslavl: Lazušin (Konovalov) – Čerepanov, Savčenko, Markov, Nakládal, Rafikov, M. Osipov, Afanasjev – Lander, Iljenko, Beljajev – J. Averin, Pääjärvi, S. Da Costa – Kovalenko, Kajumov, Alexejev – Polunin, Tkačjov, Děnisenko – Kudrjavcev.

Rozhodčí: Bondar, Morozov – Zacharkov, Susujev.
Jakub Nakládal (LOK) 34 zápasů, 5+8, 13 bodů
Poslední vzájemný zápas se hrál 24. října, Lokomotiv hrál doma a vyhrál 3:2 v prodloužení. Barys přišlo ještě v první třetině o bleskově vybojované dvoubrankové vedení. Utkání rozhodl v čase 60:59 po Da Costově pasu Rafikov.
Barys Nur-Sultan předvádí v poslední době výkony jako na houpačky. Prohry střídají výhry. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál hned tři utkání. Předposlední mač se Barysu povedl velmi, na půdě NIžněkamsku vyhrál celkem jednoznačně 5:1. Pak ovšem doma podlehl Omsku 0:3.
Lokomotiv Jaroslavl prožívá nyní poněkud horší období. Po třech výhrách nad Chabarovskem 2:0, Kunlunem 5:0 a v prodloužení nad Ufou 2:1 přišla v poslední zápase porážka od Novosibirsku 1:2. Tým v poslední době hraje hodně ofenzivně, za posledních pět mačů inkasoval pouze sedm branek. V tabulce Západní konference je na šesté pozici.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Barys Nur-Sultan a Lokomotiv Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.