KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Nižněkamsk - 24. října 2019   18:00

Nižněkamsk
43:11' White  (Pajgin, R. Murphy) • 63:32' Z. Mitchell  (White)
Čerepovec
Nižněkamsk
Barulin (Šaryčenkov) – Pajgin, R. Murphy, Šaripzjanov, Bryncev, Aťušov, An. Sergejev, S. Zacharčuk – White, Z. Mitchell, Porjadin – P. Kulikov, Šarifjanov, Chajrullin – Enlund, Padakin, Berglund – Grošev, Černikov, Fazlejev – Šiksatdarov.

Celkem vyrovnané utkání, ač bez šancí dospělo až do prodloužení, ve kterém zvítězil Neftěchimik Nižněkamsk.

Ve druhé třetině se střelou Chochlova v přesilové hře domácí dostali do jednobrankového vedení, které už ale nedokázali nijak navýšit. V poslední třetině se utrhl na pravém křídle White, který forhendovou střelou na vzdálenější tyč srovnal. V prodloužení se rovněž radovali hosté, když rozhodl přesnou střelou Mitchell.
63:32'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Je dobojováno! Domácí propadli v útočném pásmu a přes levé křídlo rozjel rychlou protiakci Whte, který přihrávkou našel před brankou volného a zakončujícího ZACKA MITCHELLA. Asistence: Matt White.
62:45'
Hra pokračuje ve třech na obou stranách i s Podjapolskijem v brance.
62:05'
Nevím přesně co se stalo, ale Podjapolskijmu se udělalo vyloženě nevolno, načež se začal dávil.
61:09'
Podjapolskij se už dostal mimo svou branku po těžkém zákroku, načež jeden z hostí pálil do odkryté branky. V tom momentu skvěle zasáhl jeden z obránců Čerepovce, který srazil puk mimo branku.
60:01'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Anton Sizov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
60:01'
60:00'
59:00'
Poslední minuta. Kudako zavezl hru přes levé hrazení.
58:26'
Domácí jsou usazení v útočném pásmu, ale pouze tam honí kotouč, o který se nepřesnými přihrávkami připravují.
58:00'
Běží poslední dvě minuty poslední třetiny.
56:37'
Domácí využívali více prostoru při hře 4 na 4, ale po nahození Barulin nemusel zasahovat.
55:20'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ryan Murphy – 2 min., krosček).
54:56'
Domácí pomalu utáhli smyčku a ve zmatcích už mohl Vovčenko pálit do odkryté části branky, ale celou akci zbytečně překombinoval přihrávkou na pravou tyč.
54:32'
Na levém kruhu už pálil Vovčenko, ale ten dostal přihrávku těsně za brusle!
53:20'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jacob Berglund – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
53:20'
Další rychlý útok hostí! Brankáři Severstalu vyplul kotouč za zády, ale to už hlavní sudí přerušil hru.
53:14'
Bryncova střela se odrazila před levou tyč, kde se marně snažil trefit puk dorážející hráč.
52:14'
Puk se ocitl na brance Severstalu a hráči rozjeli šermovanou. Hlavní sudí nařizuje vhazování po levici Podjapolskije.
51:41'
Kudako teď šikovně vrátil hru do obranných pozic. To jsou cenné vteřiny pro oslabení Čerepovce.
51:24'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Bogdan Jakimov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
51:04'
Opět odevzdání kotouče na hole hráčů Nižněkamsku, kteří bez váhání vyráží do útoku.
50:52'
Domácí se v posledních minutách dostávají pod tlak, a to hlavně kvůli chybným rozehrávkám a aktivní hře soupeře.
48:06'
Zacharčukova tvrdá střela skončila pouze na betonech zakleknutého Podjapolskijho. Domácí vyváží hru do bezpečné vzdálenosti.
47:35'
Hra pokračovala opět ve středním pásmu, odkud se hostům následně podařilo přejít do útoku a nakonec i ke střele. Podjapolskij svým zákrokem dal prostor komerční přestávce.
46:41'
Rozehrávku vzal Bryncev na sebe a po vyjetí zpoza branky prověřil Podjapolskijho pozornost střelou ze středu hřiště.
45:41'
Rychlá střela z ostrého úhlu skončila přímo v lapačce Barulina.
44:54'
Čerepovec se snaží odpovědět, ale nejdřív se musí vypořádat s cestou přes střední třetinu.
43:11'
Tak je přeci jen srovnáno. MATT WHITE sjel na pravý kruh, odkud forhendem nasměroval kotouč přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Zijat Pajgin a Ryan Murphy.
42:21'
Těsné vedení mohlo být minulostí! Podjapolskij se stihl přemístit na levou tyč, kde čelil dvěma střelám z těsné blízkosti.
41:18'
Bryncev se pokusil proniknout do pásma podél hrazení, ale tam se mu prostor začal hodně rychle zužovat, a tak alespoň nahodil puk na branku.
40:01'
V první třetině jsme se konečně dočkali úvodní branky, když čtyřminutovou přesilovku využil tvrdou ranou Ilja Chochlov. Do třetí části nastoupí Čerepovec s těsným vedením.
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
37:56'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Tak přeci jen se domácí dočkali. Pravděpodobně Šiksatdarov získal kotouč v levém rohu obranné třetiny, načež se pokusil z otočky vyhodit puk přes střed hřiště. Tam byl ale přesně postavený ILJA CHOCHLOV, který se napřáhl až ke stropu a tvrdou dělovkou poslal puk za brankovou čáru. Bez asistence.
37:32'
Další vyhození Nižněkamsku. Hra pokračuje ve střední třetině.
37:00'
Nedaří se a nedaří. Čerepovci pomalu končí první část z Aťušovova trestu a Barulin zatím nemusel zasahovat.
36:11'
Pokus o rychlou střelu z modré čáry skončil sražen vysoko do ochranné sítě.
35:56'
Po vyhození se domácí pětka dostala zpět do útočné třetiny, kde začíná s kombinací na pravém křídle.
35:26'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Vitalij Aťušov – 2+2 min, vysoká hůl).
33:57'
Podobně jako Sizov pálil také White, který ze středu pravého kruhu mířil těsně nad horní tyč.
33:31'
Kodola si připravil slibnou pozici, ale jeho rychlá střela zápěstím šla vedle pravé tyče.
30:13'
Na Barulina šlo zatím pouze šest střel a žádnou neměl problém. Nyní ho ale nebezpečně prověřil pohotovou střelou z pravého kruhu Sizov, jehož pokus Barulin lapačkou nadzvedl těsně nad brankovou konstrukci. Po následující dorážce už úspěšně přerušil hru.
30:08'
Pokus o nahození na Podjapolskije neprošel a do útoku mohou jít opět domácí.
28:31'
Pár odrazů kotouče a hned z toho mohla být branka Čerepovce. Po zmatcích v brankovišti Barulina dokázala obrana Nižněkamsku poslat hru do středního pásma.
28:05'
O něco více ze hry má nyní domácí celek, který zdržuje hru převážně v útočné třetině.
27:25'
Střely na branku: 6 – 17.
26:42'
Ihned do protiútoku nastartoval Murphy, ale těsně před jeho střelou byla hra přerušena pro postavení mimo hru.
26:31'
Na modré se dostalo prostoru Provolněvovi, jehož nahození skončilo sražené za brankou.
25:54'
Příliš mnoho krkolomných přihrávek Severstalu na polovině hostí. Tímto stylem se domácí ke střele asi nedostanou.
24:39'
Přesilová hra je u konce, nicméně hosté stále setrvávají v útočném pásmu.
24:10'
Tentokrát si o střelu řekl na ose hřiště Zacharčuk, ale ani jeho pokus neprošel přes hráče na branku Čerepovce.
23:30'
Přesilová pětka hostí využívá celý obvod útočné třetiny. Po řadě přihrávek se měl ke střele od modré Murphy, ale domácí se vzápětí osvobodili vyhozením.
22:39'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Bodrov – 2 min., hákování).
22:09'
Hosté opět nebezpečně atakují. Poměrně hladce se dostal do prostoru mezikruží Šiksatdarov, jehož střelu lapil vyjetý Podjapolskij.
21:21'
Obrovská šance Nižněkamsku! Berglund z levé strany sjel až k brance, odkud po naznačení střely přihrával před pravou tyč na Enlunda. Díky zásahu Sizova se Enlund nedostal ke sklepnutí kotouče.
20:12'
Z velké dálky středního pásma zkusil Pajgin překvapit Podjapolskije, ale ten byl pozorný.
20:01'
20:00'
19:51'
V závěru si musel ještě dávat pozor Podjapolskij, který z těsné blízkosti srazil Porjadinovu střelu mezi kruhy, kde se k dorážce z první dostal Mitchell.
19:24'
Rychle založenou akci domácích mohl gólově zakončit Nikolišin! Ten si pohotově sjížděl před pravou tyč, kde mu jeden z obránců Neftěchimiku nedal klid pro zakončení.
18:22'
Liška se snažil projet přes osu hřiště, ale tam se předním vytvořila zeď bílých dresů a žabičkou poslal puk alespoň za branku.
16:20'
Obranná čtyřka Nižněkamsku první oslabení zvládla. Vyloučený Enlund je zpět na ledě.
15:21'
Přesilová hra domácím zatím vůbec nevychází. Barulin čelil pouze jediné střele od modré čáry.
15:00'
Střely na branku: 3 – 6.
14:20'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jonas Enlund – 2 min., hákování).
13:31'
Domácí si zahrají přesilovou hru. Podjapolskij je už na střídačce a domácí zkouší využít ponechanou výhodu.
11:14'
Přečíslení dva na jednoho zakončoval pohotovou střelou Bodrov, ale ani jeho slibná střela našla do brankového prostoru.
10:04'
Severstal se začal více tlačit do zakončení, ale žádný z jeho pokusů nešel mezi tři tyče.
08:07'
Zatím se nikomu nedaří usadit v útočné třetině na delší dobu. Hra se přelévá ze strany na stranu.
06:44'
Tak první zákrok zaznamenal už také hostující brankář Barulin, který Alexejevu střelu vytěsnil mimo tři tyče.
05:17'
Jeden z hostů se dostal do úniku jeden na jednoho, načež přišla koncovka přes bránícího hráče. Podjapolskij sebejistým zákrokem zasáhl.
04:23'
Oba týmy se zatím spíše oťukávají. Po necelých pěti minutách padly pouze dvě střely. Barulin je stále bez práce.
03:25'
Další střela Nižněkamsku z větší vzdálenosti. Čerepovec vyváží hru do bezpečné vzdálenosti.
02:02'
K první střele se dostali hosté. Porjadinovi se otevřelo pravé křídlo, odkud následně prověřil Podjapolskije.
00:47'
Po vhazování se do útoku vydali domácí, ale Barulin nemusel zasahovat proti žádné střele.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Sizov, Provolněv, Kudako, Baldajev, Chochlov, Chabarov, Rogov, N. Chlystov – Liška, Monachov, Jakimov – J. Bodrov, Kupcov, A. Alexejev – Trubačjov, Vovčenko, Geraskin – Nikolišin, Kodola, Gračjov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Pajgin, R. Murphy, Šaripzjanov, Bryncev, Aťušov, An. Sergejev, S. Zacharčuk – White, Z. Mitchell, Porjadin – P. Kulikov, Šarifjanov, Chajrullin – Enlund, Padakin, Berglund – Grošev, Černikov, Fazlejev.

(8. místo VK, 21 bodů, skóre 45:51)

Třeba jako Neftěchimik, který si připsal čtvrté vítězství v řadě. Ve formě hrající tým doma porazil jak Novosibirsk (2:1pp), tak Petrohrad (2:1) a zvládnout pak ještě dokázal duel na ledě Dinama Riga (2:1) i odvetu v Petrohradu (3:2pn). Pochlubit se tak může nejlepší formou mezi týmy Východní konference.

Severstal Čerepovec
(8. místo ZK, 17 bodů, skóre 45:56)

Čerepovec se na svůj led vrací po ne úplně vydařeném výletu. Ačkoliv třízápasový trip pro něj začal nadějně, po výhře nad Kunlunem (2:1pp) nestačil na předposlední Chabarovsk (0:1) a v osmigólové přestřelce podlehl také Vladivostoku (3:5). Aby neopustil elitní osmičku, musí Severstal nutně zabrat.
Další zápas KHL nás zavede do Čerepovce, kde tamní Severstal vyzve nižněkamský Neftěchimik. Bitva u Rybinské přehrady začne v 18 hodin.