KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : OMSK - 29. října 2019   17:30

OMSK

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Michal Čajkovský (DMS) – 0+0, 1 střela na branku, 1 zblokovaná střela, čas na ledě – 18:52.

Dmitrij Jaškin (DMS) – 0+1, 1 střela na branku, 4 hity, čas na ledě – 17:52.
Statistiky po celém utkání:

Střely na branku: 22 – 29
Trestné minuty: 8 – 8
Vhazování: 26 – 29
Zblokované střely: 17 – 4
Hity: 11 – 6
Je konec! O osudu dnešního utkání nakonec rozhodla jediná branka, která padla pouhé čtyři vteřiny před koncem druhé periody. Domácí hráli poslední třetinu velmi dobře a svého soupeře pustili jen do malého tlaku na konci utkání, ale o ten se Omsk sám připravil nepřesným pasem. Moskva tak bere dva body za výhry v základní hrací době, když o jejím vítězství rozhodl kapitán Vadim Šipačov.
59:52'
Oddechový čas pro hosty.
59:38'
Navíc mohlo být rozhodnuto! Dmitrij Mojsejev se dostal s pukem až do útočné třetiny, kde to zkusil téměř od mantinelu bekhendem, jenže jeho střela těsně minula tyčku!
59:29'
Nyní už je Omsk usazený v útočné třetině a tlačí svého soupeře. Ten se ale úspěšně brání a dokáže posunout kotouč do středního pásma.
59:00'
Minuta do konce utkání!
58:54'
Jenže Avangard se sám vyhnal nepřesným pasem z útočného pásma. Hostující obránce navíc musel přidat, aby dohonil puk před svou brankou.
58:27'
Poslední minuta a půl! Igor Bobkov maže z branky a hosté to zkusí v šesti!
57:54'
Sven Andrighetto je na ledě!
57:02'
Andrej An. Mironov dostal nabito na útočnou modrou, ale jeho rána trefila jen někoho před brankou. Poté se Omsk dostal k puku a znovu ho vyhodil.
56:32'
Domácí hráč nyní naznačil přihrávku, ale sám se vydal k brance. To se neukázalo jako dobré řešení, jelikož soupeř ho o kotouč celkem rychle obral.
56:17'
Omsk se dostal ihned po buly ke kotouči a poslal ho přes všechny čáry. Jeden z jeho hráčů ještě napadal, ale proti dvojici neměl žádnou šanci na zisk puku.
55:54'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sven Andrighetto – 2 min., vysoká hůl).
55:27'
Omsk má poslední čtyři a půl minuty na to, aby vstřelil alespoň jednu branku! Obrana domácího celku ale působí velmi pevně, hosté to budou mít těžké.
54:53'
Sergej Šumakov je na ledě!
54:30'
Nyní to zkusilo Dynamo dlouho přihrávkou o zadní mantinel. Znovu byli ale u puku hostující hráč dříve a poslali ho do středního pásma.
53:54'
Je za námi minuta přesilové hry Moskvy, která vlastně ještě nevymyslela vůbec nic. Omsk se zatím dobře brání a vyhazuje jeden kotouč za druhým.
53:17'
Hráči Avangardu odvedli velmi dobrou práci. Andrej Stas se nakonec dostal až k zakončení, které má Ivan Bočarov v lapačce a hra je tedy přerušena.
52:53'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Šumakov – 2 min., hákování).
52:30'
Omsk byl nyní pod tlakem, jelikož puk se více odrážel na hokejky domácího celku. Hostům se začíná krátit čas, navíc bude hrát v dalším oslabení.
51:40'
Dmitrij Jaškin mohl potvrdit skvělou formu z posledních zápasů! Na poslední chvilku mu ale puk byl posunut z hokejky, přesto to zkusil ještě z otočky, ovšem Igor Bobkov si připsal zákrok.
51:00'
Kirill Ljamin byl nyní pozorný, což jeho tým zachránilo od velké šance na srovnání. Hostující hráč si totiž posunul kotouč o něco dále, takže nemohl poslat křižný pas před branku, čehož domácí obránce využil.
50:31'
Domácí hráč dostal přihrávku na útočnou modrou, ale nepovedlo se u zpracování. Poté ještě o kotouč zabojoval, ale do své moci ho nezískal.
50:00'
Je za námi přesně polovina třetí části, takže do konce utkání zbývá deset minut. Ivan Bočarov byl pozorný a nahození od modré našel ve výstroji.
49:30'
Domácí obránce byl atakován mimo hru, takže jsme znovu slyšeli pískot fanoušků Moskvy. Hra ale nadále pokračuje, takže pískat faul se nebude.
48:57'
Nyní se buď kotouč dostal na střídačku domácího týmu, nebo se hosté provinili ofsajdem. Hra je každopádně přerušena a před námi je komerční pauza.
48:47'
Dnešní utkání sleduje 7037 diváků.
48:01'
Jegor Martynov hodně zpomalil své bruslení a jen díky tomu se nepíská zakázané uvolnění na domácí straně. Hráč Omsku by totiž kotouč stihl.
47:35'
Vjačeslav Vojnov je na ledě!
46:47'
A hostující hokejisté nepouští svého soupeře téměř k ničemu. Znovu se dostali po nepřesném pasu ke kotouči a vyhodili ho až za branku soupeře.
46:10'
Hosté začali své oslabení dobře, když po chvilce se dostal ke kotouči a poslal ho přes všechny čáry.
45:35'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vjačeslav Vojnov – 2 min., vražení na hrazení).
45:35'
To byl hodně ošklivý zákrok v podání hráče hostí! Ivan Igumnov byl nejspíše ten, který schytal tvrdý úder loktem a zůstává zatím ležet na ledě. Mezitím se ho vydali mstít spoluhráči a rozhodně budou padat tresty.
44:59'
Po delší době se musel předvést také Ivan Bočarov. Jegor Martynov pálil od modré, ale domácí gólman jeho pokus viděl, nikdo před ním nestál.
44:22'
A Dynamo nadále drží kotouč na svých hokejkách. Na chvilku obsadilo útočnou třetinu, ale střelu od modré chytil Igor Bobkov jako malinu.
43:45'
Domácí hrají hodně aktivně a vysoko napadají rozehrávku už v hloubi útočného pásma. Omsk si najednou musí zvykat na jiný styl hry v podání soupeře.
43:10'
Tam hráč hostí předvedl důrazný souboj u mantinelu a získal kotouč. Omsk tedy rychle obrátil, vypálil od mantinelu, ale Ivan Bočarov kotouč dobře viděl.
42:45'
Nyní už se tam sice Omsk probil, ale neměl dobrou pozici. Proto nakonec ani nevystřelil, a tak se hosté musí vrátit do svého obranného pásma.
42:20'
Omsk se zatím nemůže dostat s kotoučem až do útoční třetiny. Dynamo velmi dobře brání svou obrannou modrou a odebírá jeden puk za druhým.
41:33'
Jegor Zajcev vyjel z útočné modré a chtěl vrátit kotouč zpět do rohu kluziště. Měl to však o něco dále než soupeř, takže se mu to nepovedlo.
40:58'
Vadim Šipačov to znovu zkoušel na přední tyč a nechybělo mu moc, aby byl úspěšný. Nakonec pravou tyčku ze svého pohledu těsně minul.
40:10'
Domácí hokejisté se ihned po buly vydali do útočného pásma, ale nebyli nijak úspěšná. Mají však jednobrankový náskok, takže mají co bránit.

Hity: 5 – 6
Už jsou za námi dvě třetiny, které dlouho nepřinášely branku. Velké šance měly oba týmy, ale nakonec se prosadili domácí, a to čtyři vteřiny před koncem druhé periody. Daniil Tarasov našel za brankou Vadima Šipačova, který nachytal gólmana hostí a dostal svůj tým do vedení.

Další perioda začne přibližně v 19:13.
40:00'
39:56'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pouhé čtyři vteřiny před koncem druhé části se domácí prosazují a nemůže to být nikdo jiný než nejproduktivnější hráč celé KHL a kapitán Dynama! Daniil Tarasov poslal kotouč za branku, kde byl VADIM ŠIPAČOV, jenž rychle vyjel zpoza branky a poslal kotouč na bližší tyč! Asistence: Daniil Tarasov a Dmitrij Jaškin.
39:23'
Andrej Alexejev jel z úhlu na gólmana, ale trefil jen jeho beton! Při zakončení byl navíc sražen na gólmana, takže po několika vteřinách je hra přerušena.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny!
38:25'
Taylor Beck sice zastavil kotouč na útočné modré a chtěl se probít blíže k brance, ale hodil si kotouč moc před sebe, kde ho o něj obral domácí obránce.
37:57'
A znovu domácí hokejisté poslali kotouč jen na zakázané uvolnění. Na hřišti však nejsou moc unavení hráči, takže by jim to nemělo dělat nějaký problém.
37:33'
Omsk se na druhé straně usadil s kotoučem v útočné třetině, ale žádnou střelu na branku si nepřipsal. Domácí poté zahráli jen na zakázané uvolnění.
36:58'
Ivan Igumnov si nahodil puk do rohu útočné třetiny, kam se za ním také vydal. Jeho snaha ale byla k ničemu, proti převaze soupeřů šanci neměl.
36:20'
Kteří se nakonec dostali ke šťastnému zakončení. Dmitrij Jaškin to měl ale ze vzduchu hodně složité, nakonec mu je navíc odpískána vysoká hůl.
36:02'
Avangard úspěšně drží kotouč v soubojích v útočné třetině, ale nakonec mu to stejně k ničemu nebylo. Něco předvést tak zase mohou domácí hráči.
35:24'
Andrej An. Mironov hledal uličkou pro dlouhý pas, ale ta se mu nenaskytla. Tak poslal puk svému spoluhráči a vydal se na střídačku.
35:00'
Zbývá nám přesně pět minut do konce druhé třetiny, dočkáme se konečně branky? Arťom Volkov to zkoušel od mantinelu, ale úspěšný nebyl.
34:34'
Igor Polygalov je na ledě!
34:02'
Arťom Volkov nyní trefil vysokou holí svého spoluhráče, který si nyní leduje oko. To bylo celkem nebezpečné a snad Vjačeslav Kuljomin bude pokračovat.
33:29'
Dokonce si připsali střelu, ale ta neměla gólové parametry. Proto se k puku znovu dostalo Dynamo, které poslalo kotouč až za branku soupeře.
33:04'
Domácí hokejisté znovu začali své oslabení výborně a poslali kotouč přes všechny čáry. Nyní jsou ale ti hostující už nastěhováni v útočné třetině.
32:34'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Igor Polygalov – 2 min., vysoká hůl).
32:20'
Sergej Širokov sundal nejspíše za hranicí pravidel loktem domácího hráče, ale poté faulovali domácím, kterým se faul také odpískal. Nic dalšího se ale stát nemuselo...
31:53'
Dlouhé nahození za branku Bočarova sebral domácí obránce, ovšem Dynamo se dostalo jen do středního pásma, kde o puk zase rychle přišlo.
31:12'
Nyní však nevidíme zrovna nějak zajímavou pasáž hry. Oba týmy se snaží být aktivní směrem dopředu, ale hodně jim odskakují kotouče od hokejek.
30:42'
Nahození od hostů nebezpečně skákalo zase před branku, ale domácí obránce sovu úlohu zvládl a posunul kotouč alespoň za svou branku.
30:00'
Je za námi přesně polovina utkání, ve které jsme stále neviděli ani jednu branku. Šancí už však bylo dost, snad to jeden z týmů konečně prolomí.
29:27'
Avangard nyní v útočné fázi nevymyslel vůbec nic, jenže podobně si vedl také jeho soupeř. Po několika odrazech se puk dostal na hokejky hostí.
28:53'
Celkem se štěstím se kotouč odrazil přesně na hokejku domácího hráče, který mohl pálit z první, jenže jeho rána jen prolétla okolo zadní tyčky!
28:24'
Vadim Šipačov si najížděl na přihrávku na útočnou modrou, ale skóre se ani nadále nemění! O kousek na ni totiž domácí kapitán nedosáhl, a tak je to jen icing,
27:20'
Omsk to nyní zkusil dlouhým nahozením a jejich následná akce skoro nesla úspěch. Na poslední chvilku zastavil domácí obránce křižnou přihrávku před branku.
26:44'
Ivan Igumnov objel s pukem branku a chtěl najít někoho před gólmanem. Tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, takže akce neměla úspěch.
26:17'
Cody Franson nahazoval kotouč od modré a Rob Klinkhammer se ho ještě pokusil tečovat. Domácí gólman má za sebou další důležitý a úspěšný zákrok.
25:41'
Hráč hostí to nyní zkoušel z velkého úhlu, ale Ivan Bočarov měl svou bližší tyčku pokrytou. Poté se Omsk provinil úmyslným postavením mimo hru.
25:10'
V průběhu zápasu to vypadá, že opticky navrch má hostující celek, ale na brankové šance rozhodně vede ten domácí. Přesto jsme gól ještě neviděli.
24:19'
A právě Kirill Ljamin měl nakonec obrovskou šanci! Ihned z trestné se totiž dostal ke kotouči a jel sám na gólmana, ten ho vychytal betonem!
24:10'
Kirill Ljamin je na ledě!
23:31'
Andrej An. Mironov sice vypíchl soupeři puk za brankou, ale Omsk se drží v útočné třetině i nadále. Dynamo však přistupuje k soupeřům velmi rychle.
23:02'
Teď už se sice Avangard dostal do útočného pásma, ale nevymyslel zde vůbec nic. Proto musí pro kotouč zpět až ke svému gólmanovi.
22:35'
Začátek oslabení zvládlo Dynamo na jedničku. Vybojovalo totiž buly v útočné pásmu, kde poté ušetřilo hned několik cenných vteřinek z oslabení.
22:10'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Kirill Ljamin – 2 min., vysoká hůl).
21:49'
Andrej Alexejev je jedním z nejaktivnějších hráčů na hřišti. Igor Bobkov zachytil nahození a musel ho nechat v lapačce právě před najíždějícím Alexejevem.
21:06'
Ivan Igumnov byl zastaven hodně na hraně pravidel, což se ani trochu nelíbilo fanouškům domácího celku. Rozhodčí ale faul pískat nebude.
20:46'
Ivan Bočarov má za sebou první zákrok v této periodě. Na střelu od modré ovšem dobře viděl, kotouč vyrazil a schoval ho pod svou lapačku.
20:20'
Moskva vyhrála úvodní vhazování ve druhé třetině a hned se hnala s kotoučem dopředu. Brzy o něj však zase přišla a museí se pomalu vracet.

Hity: 3 – 4
Je za námi první část dnešního duelu mezi Dynamem Moskva a Avangardem Omsk, po které je stav 0:0. Velkou šanci na skórování měl v početní výhodě Juuso Hietanen, ale jeho parádní rána se odrazila od tyčky soupeřovy branky. Na druhé straně hrál Omsk přesilovou hru pět na tři, ale ani ta mu na vstřelení branky nestačila.

Další třetina začne přibližně v 18.20.
20:00'
19:18'
Vypadá to, že tato perioda se dohraje bez branek. Andrej An. Mironov posílal puk na útočnou modrou, ale střední pásmo je hodně zahuštěné.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:21'
Andrej An. Mironov je na ledě!
17:53'
Jenže domácí se dostali ke kotouči a po téměř minutě mohli vystřídat! Kirill Ljamin osvobodil svůj tým a poslal kotouč až za branku soupeře.
17:17'
Avangard už se ale drží v útočném pásmu a Moskva se nemůže za žádnou cenu dostat ke kotouči. Domácí nyní čekají hodně perné chvilky v obranném pásmu.
16:58'
Maxim Afinogenov je na ledě!
16:40'
Dvojnásobné oslabení rozhodně není pro domácí zrovna tou pozitivní zprávou, přesto vyhráli první buly a poslali kotouč přes všechny čáry,
16:21'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej An. Mironov – 2 min., podrážení).
16:06'
Dynamo se zatím brání velmi dobře a nepouští svého soupeře do nějakého většího tlaku.
15:28'
Dmitrij Jaškin mohl udeřit v oslabení! Hosté totiž vyprodukovali hodně špatný pas na útočné modré, který jeden z domácích poslal právě na českého útočníka. Ten však neměl dostatečnou rychlost, takže ani nevypálil.
14:58'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Maxim Afinogenov – 2 min., podrážení).
14:28'
Sergej Bojkov vypálil tvrdě od modré, ale jeho ráně scházela větší přesnost. Igor Bobkov by tam asi lapačkou byl, ale nakonec vůbec nemusel zakročit.
13:50'
Avangard se poměrně rychle dostal přes střední pásmo, ale nebylo mu to k ničemu. Střela hostí totiž byla zastavena prvním hráčem domácího celku.
13:20'
Ivan Igumnov se napřáhl na modré a vyslal tvrdou ránu z první. Ani tentokrát se však nemůže nikdo radovat z branky, jelikož rána prosvištěla okolo tyčky.
12:39'
Nikita Pivcakin vypálil od modré a Ivan Bočarov toho tedy moc neviděl. Měl však štěstí, jelikož rána hostujícího zadáka zaduněla jen o zadní mantinel.
12:03'
Dynamo se nyní snaží něco vymyslet v útočné třetině, ale nemá to jednoduché. Soupeř se snaží hrát hodně aktivně a napadá přihrávky.
11:09'
Sergej Bojkov si to nyní odpracoval naprosto sám. Převzal kotouč ve svém obranném pásmu a vydal se s ním do útoku, nakonec vypálil, ale Igor Bobkov zasáhl.
10:40'
Zatím se hraje celkem zajímavý hokej, kdy jsme viděli již několik velmi zajímavých šancí. Ani jeden z týmů ale nemůže dostat puk až do sítě.
09:55'
Avangard své první oslabení ustál, i když měl po střele Juusoa Hietanena obrovské štěstí. Nyní se už hosté dostali do útoku, ale puk skončil mimo hrací plochu.
09:23'
08:49'
Nyní už domácí první přesilovková formace střídá a na led se tedy podívá i ta druhá, která však musí začít s útokem od svého vlastního gólmana.
08:12'
Nyní už mělo Dynamo obrovský tlak a soupeř má štěstí, že se neměnilo skóre! Po ráně od modré se totiž ozvala nejspíše horní tyčka!
07:50'
Omsk začal své oslabení velmi dobře. Jeden z jeho hráčů totiž vystihl nepřesný pas a poslal kotouč alespoň do středního pásma.
07:23'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vjačeslav Vojnov – 2 min., podrážení).
06:58'
Jegor Zajcev odvedl dobrou práci v obranné hře. Nepustil totiž za sebe přihrávku před branku, načež poslal kotouč ještě spoluhráčovi do jízdy.
06:32'
A nyní se kotouč dostal až na střídačku Avangardu, vhazovat se bude na obranné modré Dynama. Předtím však nastane první komerční přestávka.
06:17'
Vladimir Brjukvin si najížděl na přihrávku z rohu kluziště, ovšem kotouč před ním tečoval jeden ze soupeřů, takže domácí hráč ho nedokázal v letu trefit.
05:43'
A další přerušení, za které tentokrát mohou hostující hokejisté. Těm se nepovedl dlouhý pas na útočnou modrou, a tak se píská zakázané uvolnění.
05:16'
Na druhé se zase musel mít na pozoru Ivan Bočarov, který střelu od mantinelu viděl a schoval ji ve své lapačce. Proto je hra zase přerušena.
04:47'
Gólová šance na straně Dynama, asi první v zápase! Andrej Alexejev ujel se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Předvedl parádní zasekávačku, najel si na střed hřiště, ale pálil jen doprostřed branky.
04:14'
Sergej Širokov zabojoval na útočné modré o kotouč a nechybělo mu moc, aby ho získal. Nakonec si s tím ovšem domácí obrana dokázala poradit.
03:40'
I Omsk ale ze začátku zápasu předvádí celkem časté nepřesnosti. Přesto je zatím aktivnějším týmem a má mnohem lepší šance než soupeř.
02:52'
Dmitrij Mojsejev se z ničeho nic objevil ve velké šanci! Dostal přihrávku k mantinelu a měl proti sobě jen jednoho obránce. Vypálil, ale mířil přesně doprostřed branky!
02:25'
Další chyba na straně Dynama, zatím je ve hře opravdu hodně přerušení. Znovu domácí hokejisté poslali puk moc daleko, a tak se píská zakázané uvolnění.
02:00'
Vladimir Brjukvin se snažil napadat rozehrávku v útočné třetině, ale proti přesile neměl moc šancí. Tak to po chvilce vzdal a vydal se na střídačku.
01:24'
A tohle už konečně vypadalo trochu zajímavě! Nikita Pivcakin vypálil od modré a Ivan Bočarov lapačkou jen vyrazil před sebe. Tam se snažil dorážet Rob Klinkhammer, ale domácí gólman byl o něco rychlejší a puk schoval.
00:55'
Moskvě se nepovedla rozehrávka a kotouč se vykutálel až na zakázané uvolnění. Po následném buly se ale dostala k puku a posunula ho do středního pásma.
00:22'
A už se hraje! Domácí Dynamo dnes nastupuje v modrých dresech, což není žádné překvapení, zatímco Avangard v bíločerveném svršku.
00:01'

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (A), Ljamin, J. Zajcev, Bojkov, Ogurcov – Jaškin, Tarasov, Šipačov (C) – Mojsejev, Igumnov, V. Kuljomin (A) – Alexejev, Polygalov, Brjukvin – Petunin, Afinogenov, Jefremov.

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Bondarev, Pokka, Franson, Pivcakin, Vojnov (A), Martynov – Klinkhammer, Beck (A), Šumakov – Širokov, Andrighetto, K. Semjonov – Stas (C), Dědunov, A. Potapov – Košelev, Pjanov, I. Makarov.

Rozhodčí: Rogačjov, Sidorenko – Golovljov, Savenkov.

Michal Čajkovský (DMS)
Dmitrij Jaškin (DMS)
Avangard Omsk

Jenže ani Avangard si nevede letos vůbec špatně, vlastně o něco lépe než jeho dnešní soupeř. Má za sebou taktéž dvacet dva utkání, ve kterých získal rovných třicet bodů a patří mu druhé místo v rámci Východní konference. Také vyhrál jedenáct utkání v základní hrací době, jenže ve stejném čase jich prohrál jen pět. Útoční fáze je velmi podobná, jelikož Omsk vstřelil jen o dvě branky méně než jeho soupeř. Obrana naopak inkasovala o čtyři góly méně. Dá se tedy očekávat velmi vyrovnaný zápas. Avangardu se ale tolik v posledních pěti utkáních nedařilo, vždyť vyhrál jen dvě, a to proti Jekatěrinburgu a Ufě. Naopak padl s Magnitogorskem, Kunlunem a CSKA.

Nejproduktivnější hráči:
Kirill Semjonov – 18 bodů (5+13)
Taylor Beck – 16 bodů (4+12)
Serej Šumakov – 15 bodů (7+8)

Dynamo letos posílilo a musí se s ním počítat. Po dvaadvaceti zápasech má na svém kontě dvacet sedm bodů a patří mu třetí místo v rámci Západní konference. Moskva má jeden z nejlepších útoků v lize, který nastřílel padesát devět branek, na duhou stranu jich dostala už padesát. Přesně jedenáct utkání, tedy polovinu z odehraných utkání, vyhrálo Dynamo v základní hrací době, zatímco v šedesáti minutách padli v sedmi utkání, zbytek došel do prodloužení či nájezdů. V posledních pěti duelech se domácímu týmu hodně dařilo, vždyť vyhrál hned čtyři. Jediným týmem, který Moskvu porazil, bylo CSKA. Jinak Dynamo porazilo Magnitogorsk, Kunlun, Chabarovsk a Vladivostok.