KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Minsk - 22. října 2018   15:30

Astana
Astana
30:37' Ševčenko (Dietz, Valk) • 36:36' A. Petersson (Michajlis, R. Starčenko) • 47:13' Boyd (R. Starčenko, Valk)
Minsk
Enroth (39. M. Karnauchov) – Chenkel, Wiercioch, D. Osipov, Chochlov, Gotovec (A), Znacharenko, Jevenko – A. Kosticyn, Kazjonov, S. Kosticyn (A) – An. Stěpanov (C), Kovyršin, Kitarov – Pulkkinen, Q. Howden, Bujnickij – Arťomov, A. Volkov, Drozdov.

Tohle je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera.
Je dobojováno! Barys Astana si po zásluze odnáší z duelu s jedním z nejhorších týmů KHL tři body, když Dinamo jasně svým výkonem převýšilo. Nutno dodat, že byly i pasáže, kdy to vypadalo dosti nejasně. Obzvlášť, když se podařilo Minsku snížit na rozdíl jediné branky. Na to ovšem dokázal celek z hlavního města Kazachstánu včas zareagovat, a tak se nemusel v závěru zbytečně strachovat.
Československá stopa

Jediný český zástupce Dominik Hrachovina do utkání zasáhl jen z pozice náhradníka.
59:26'
Hosté to zkouší v šesti!
58:51'
Denis Osipov mohl snížit! V cestě mu ovšem stál Henrik Karlsson, který předvedl, proč dostal dnes přednost před Dominikem Hrachovinou.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a s velkou pravděpodobností také celého utkání.
57:48'
Oddechový čas pro hosty.
57:48'
Zápas se dohrává. Z výkonu na straně hostí soudím, že svědky žádného většího obratu nebudeme.
56:31'
Michail Karnauchov neměl puk pod kontrolou, toho se snažil využít Pavel Akolzin, jehož hokejka ale nešťourala tam, kde se nacházel kotouč.
55:38'
Andrej Stěpanov prokličkoval až na hranici levého kruhu, tam se ale odhodlal nahrát pod sebe, načež se puk odebral do středního pásma.
53:55'
Teemu Pulkkinen to zkoušel z ostrého úhlu bekhendem na přední tyč, kde se k jeho smůle nacházel domácí maskovaný muž.
53:30'
Probíhá komerční pauza.
Blížíme se do konce utkání, takže předpokládám, že to co nevidět budou hosté zkoušet v šesti.
52:53'
Andrej Kosticyn byl dost nepěkně atakován soupeřem, naštěstí to nevypadá, že by měl být nějak zraněn.
51:43'
51:04'
Anton Sagadejev se vydal na steč ve vlastním oslabení, ale svou kličku nedotáhl do konce, kvůli čemuž síť v bráně Minsku nerozvlnil.
50:39'
Domácí se osvobozují.
50:03'
Příklepem zakončoval z mezikruží jeden z hostujících hráčů, avšak Henrik Karlsson sklapl své betony včas.
49:43'
Vyloučení v týmu Barys Astana (trest ve hře – příliš mnoho hráčů).
48:55'
Astana má již na svém kontě přes čtyřicet střel na bránu, oproti tomu Minsk pouze patnáct. Je tedy pro běloruský tým velkým štěstím, že je stále o co hrát.
48:01'
Ivan Drozdov se pokoušel taktéž v pádu zakončit, avšak stejně úspěšný jako soupeř nebyl.
47:13'
Astana právě vstřelila branku!
Troufám si říct, že je rozhodnuto! DUSTIN BOYD v pádu zasáhl tělem přihrávku, jež mířila skrz brankoviště! Asistence: Roman Starčenko, Curtis Valk
46:36'
Domácí kombinují bezmyšlenkovitě v útočném pásmu. To by se jim nemuselo vyplatit když si vzpomeneme na to, kolikrát se podařilo hostům podařilo zahrozit v oslabení.
45:50'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Denis Osipov – 2 min., vysoká hůl).
44:50'
Momentálně sledujeme sérii chyb na obou stranách. Myslím si, že se toho moc nezmění i v následujících minutách utkání.
43:39'
Hostující obránce pálil bez přípravy od modré čáry, načež se gumový projektil odrazil od zadního mantinelu ven ze třetiny.
43:17'
Ofsajd zastavuje akci domácího celku. Ta trvala již nějakou dobu předtím, jenomže Petersson nešikovně vyjel z útočného pásma.
42:28'
Jde vidět, že domácí začínají být trochu nervózní. Přece jen, takovýhle začátek třetiny nečekal nikdo.
40:39'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
To je studená sprcha pro Astanu! Do této doby neškodné Dinamo snižuje poté, co střela DENISA OSIPOVA zaplachtila za záda Karlssona. Celé situaci předcházel obrovské zmatkování obránce domácího týmu, který nezpracoval puk rukou a nese velký podíl na tomto gólu. Asistence: Bez asistence
40:33'
Zakázané uvolnění, následuje vhazování před Henrikem Karlssonem.
40:12'
Arťom Arťomov vystřelil z pravého kruhu přesně do hrudníku brankáře soupeře, který si tak připsal první zákrok v závěrečné dvacetiminutovce.
40:01'
Druhá třetina plynule navázala na tu první. Obraz hry byl takřka stejný, jenomže v tomto případě jsme již viděli nějaké branky. Po zásluze se ujali vedení hráči z kazašského hlavního města, kteří chvíli před koncem přidali další gól. Astana mohla zápas již rozhodnout, to by však musela lépe hrát přesilové hry, kterých měla k dispozici v druhé dvacetiminutovce opravdu požehnaně.
Další třetina začne přibližně v 17:28.
40:00'
39:45'
Jeden z hostujících hráčů se mohl dostat do brejkové situace, to by však musel zpracovat jednoduchou přihrávku od spoluhráče.
39:25'
Michail Karnauchov si rozhodně první zákroky představoval jinak. Před jeho bránu se nastěhovalo hned několik soupeřů, kteří se mermomocí snažili dostat kotouč za jeho záda.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:50'
Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Michail Karnauchov.
38:22'
Jhonas Enroth (Minsk) radši kryje odražený kotouč do té doby, než zazní píšťalka hlavního rozhodčího.
37:58'
Hosté se osvobozují výhozem až k Karlssonovi, který neváhá a hned se snaží rozehrát.
37:25'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., vysoká hůl).
36:36'
Už jsem se chystal napsat, že domácí nevyužijí další přesilovku pět na tři. To nejspíš vycítil ANDRÉ PETERSSON, na jehož střelu z mezikruží neměl Jhonas Enroth nárok. Asistence: Nikita Michajlis, Roman Starčenko
35:30'
Krosová přihrávka mířila přesně na hokejku Curtise Valka, jenomže ten ve stoprocentní příležitosti napálil puk jen do bočního oblouku!
34:45'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Denis Kazjonov – 2 min. + 10 min. osobní trest, naražení zezadu).
34:43'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., krosček).
33:49'
Domácí rozjeli v útočném pásmu svižný kolotoč, který sice stále trvá, avšak nepřináší nic nebezpečnějšího pro Enrotha.
33:00'
Blackerův projektil zapadl přesně do lapačky brankáře soupeře. Bude se vhazovat právě před Enrothem, předtím si ale musíme počkat, protože se schyluje k reklamní pauze.
32:30'
Zakázané uvolnění, následuje vhazování před bránou Dinama Minsk.
32:00'
Kristian Chenkel vyslal od modré čáry střelu, jež se odrazila od zadního mantinelu před brankáře Karlssona. Ten byl připraven, díky čemuž dokázal včas zareagovat hokejkou.
31:15'
Dnešní utkání sleduje 6 150 diváků.
30:37'
Tak na tuto branku se domácí neskutečně nadřeli! DMITRIJ ŠEVČENKO se musel bít jako lev na brankovišti, aby puk dorazil tam, kam chtěl. Důležité však je, že se mu to povedlo, a tak může jít zaslouženě slavit. Asistence: Darren Dietz, Curtis Valk
30:13'
Starčenkovi se zamotal puk pod nohama, a tak s ním dojel až k zadnímu mantinelu, kde ho přenechal soupeřovi.
28:58'
Domácí trestuhodně nevyužili dlouho trvající přesilovou hru pět na tři. Přesně takového momenty je ještě mohou velmi mrzet.
28:44'
28:03'
Curtis Valk se nadvakrát pokoušel střelou z mezikruží překonat Enrotha. V obou případech k tomu neměl daleko, jenomže štěstěna domácímu výběru dnes prostě nepřeje.
27:06'
O řešení se chtěl postarat Brandon Bochenski, to by ovšem musel trefit z levé strany volný prostor mezi vyrážečkou a pravou tyčí.
26:50'
Trestná lavice hostujícího týmu se začíná rapidně přeplňovat. Uvidíme, jak dlouho tu tento problém ještě bude.
26:44'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Dustin Boyd – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
26:44'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., hákování).
26:40'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Quinton Howden – 2 min., sekání).
26:14'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Denis Kazjonov – 2 min., podrážení).
26:05'
Abych byl upřímný, tak musím konstatovat, že jsem dnes očekával gólové hody. Ty se nekonají, jelikož výkony brankářů na obou stranách jsou opravdu úžasné.
25:40'
Nahození Arťoma Arťomova kryje Henrik Karlsson, a tak se bude vhazovat právě před ním.
25:16'
Dietz pálil od pravé mantinelu na přední tyč a vybojoval vhazování před Enrothem.
24:50'
Střely na branku: 21 – 5
23:52'
Hosté nyní zavřeli soupeře do obranného pásma a zajímavě kombinovali, avšak zhruba po třiceti vteřinách chybovali a vyslali do úniku Kevina Dallmana, který svým bekhendovým pokusem trefil beton Enrotha.
23:18'
Pokus od modré čáry vyrazil Jhonas Enroth (Minsk) pouze před sebe, tam se ale o puk postarali obránci.
23:00'
Osipov ještě jedno střídání dohrál, při přerušení se však odebral do šaten. Není se čemu divit, nahrávka, co schytal do obličeje, musela být opravdu bolestivá.
22:34'
Pavel Akolzin to udělal nádherně, když skvělou kličkou překonal obránce v bílém dresu. Jenže poté mu podklouzla brusle a domácí hokejista upadl.
21:58'
Střelu z pravé strany v klidu kryje Henrik Karlsson (Astana), následuje tedy vhazování po jeho levé ruce.
21:32'
Kamera si nyní vybírá pár fanoušků týmu z Běloruska, kteří si zaslouží respekt za to, jak velkou vzdálenost museli překonat.
21:12'
Andrej Stěpanov hledal svého spoluhráče, avšak tomu se nepodařilo ve vskutku dobré pozici propálit brankáře soupeře.
20:58'
Domácí hráči porušili při svém přechodu vpřed pravidla, a tak se píská ofsajd.
20:27'
V souboji na středu kluziště lépe obstáli hostující hráči. Jmenovitě to byl Osipov, jenž následně z hranice pravého kruhu vypálil.
20:01'
Do první části vstoupili excelentně domácí hokejisté, kteří si ihned vytvořili dlouhý pět minut trvající tlak. Ten se hostům podařilo přežít, načež se jejich hra značně zvedla. Závěr třetiny taktéž ovlivnila neuznaná – nutno dodat, že po právu – branka Astany, jež by zápasu zase dodala větší náboj.
Další třetina začne přibližně v 16:23.
20:00'
19:53'
Ještě s jedním nahozením zpoza brány si musel poradit Karlsson, což se mu podařilo na jedničku.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:26'
Domácí hráči již schytávají pískot z tribun. Je pravda, že prostě takhle by tým takovýchto kvalit hrát přesilové hry neměl.
17:55'
Quinton Howden (Minsk) se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář Henriku Karlssonovi ale neuspěl!
17:14'
Po chybě soupeře se do přečíslení dva na jednoho mohl vydat se svým spoluhráčem Alexandr Kitarov, ovšem ten se celé situace zalekl a akci přibrzdil.
17:04'
16:38'
A taky že tomu tak je! Po dlouhé konverzaci s videorozhodčím hlavní sudí rozpažil!
16:38'
Astana se raduje z úvodního gólu! Jenže to vypadá, že nebude kvůli jasné a záměrné hře nohou uznán.
15:30'
Nikita Michajlis kousek před brankovištěm zabrzdil a nechal přejet vlnu vracejících se obránců. Nápad to byl dobrý, provedení však postrádalo na kvalitě.
14:52'
Pulkkinen se dostal ke kotouči a rozjel slibnou akci svého mužstva, tu ale zakončil nepřesnou střelou. Chvíli nato se snažil dokončit započaté dílo jeho spoluhráč, jenže také bez úspěchu.
14:29'
V ochozech to jen zahučelo poté, co střela obránce domácího týmu byla těsně před brankářem tečována Starčenkem.
13:15'
Akolzin se ocitl při zakládání dalšího útoku ve velmi obtížné situaci a nezbylo mu nic jiného, než nahodit kotouč do pásma soupeře.
12:43'
Semjonov vyzkoušel pozornost gólmana Minsku střelou od modré čáry, se kterou si Enroth v klidu poradil, když ji vyrazil hokejkou k levému mantinelu.
12:00'
Úvodní třetina probíhá v dosti nadstandardním tempu. Pro představu – před posledním přerušením se hrálo v kuse přes pět minut.
11:49'
Probíhá komerční přestávka.
11:30'
Rychlý brejk svého týmu zakončil z pravé strany dobře rozjetý André Petterson střelou do náruče Enrotha.
10:58'
Klimontov na modré čáře zaspal a nechal se napadajícími hokejisty zahnat až do vlastního pásma.
10:29'
Brandon Bochenski se natahoval po přihrávce od spoluhráče, kterou kdyby zachytil, tak by se hnal sám na brankáře Minsku.
10:14'
Zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před brankářem týmu z hlavního města Běloruska.
09:30'
Obrovská příležitost k otevření skóre! Domácí hráč měl před sebou odkrytou bránu, to mu však bylo málo a poslal gumový předmět mimo tři tyče!
08:45'
Starčenko si udělal prostor a u pravého kruhu vystřelil do zadního mantinelu, neboť jeho projektil byl tečován.
07:50'
Snad poprvé v zápase zahrozilo Dinamo střelou, tu ale mohl Karlsson jen hlídat pohledem.
07:06'
Nyní již sledujeme trošku vyrovnanější hokej. Mírně navrch mají stále hokejisté v modrých dresech, avšak rozhodně bych to nepovažoval za nic výraznějšího.
06:12'
Chyba v rozehře hostujícího maskovaného muže dala šanci ke skórování napadajícímu soupeři, který se nacházel u mantinelu a ani se bránu nepokoušel trefit.
05:24'
Bujnickij si pohodil kotouč dopředu a tímto způsobem překonal dva obránce soupeře, následně sice puk dojel, ale vzápětí o něj přišel.
04:58'
Po delší době je hra přerušena. Bude se vhazovat po levé ruce Karlssona.
04:03'
Moji predikci se snažil potvrdit jeden z domácích hráčů, jenomže jeho střelu do prázdné brány zastavil fantastickým zákrokem Jhonas Enroth.
03:31'
Tlak kazašského týmu je neuvěřitelný. Obávám se, že s takovou dnes Dinamo obdrží pořádný výprask.
02:46'
Akolzin pálil z velmi ostrého úhlu, mezeru u levé tyče však nedokázal najít.
02:19'
Po delší době mají možnost se pomazlit s pukem hostující hokejisté, kteří momentálně kombinují za vlastní svatyní.
01:40'
Cormier dorážel z bezprostřední blízkosti Enrotha, jenž se blýskl bravurním zákrokem a zachránil svůj celek před pohromou.
01:12'
Tlak Astany neutichá. Již přes minutu jsou domácí hráči v pásmu soupeře a nevypadá to, že ho chystají v nejbližší době opustit.
00:29'
Opravdu nezávidím brankáři Dynama. V prvních minutách se to na něj sype ze všech stran.
00:10'
V úvodním vhazování zvítězili hráči domácího mužstva a okamžitě rozjeli zajímavou akci, kterou zakončoval z mezikruží Blacker.
00:01'

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Blacker, Dallman (A), Makljukov (C), Dietz, Klimontov, M. Semjonov, Orechov, Danijar – Bochenski, Boyd, Frattin – R. Starčenko (A), Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Gurkov.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Chenkel, Wiercioch, D. Osipov, Chochlov, Gotovec (A), Znacharenko, Jevenko – A. Kosticyn, Kazjonov, S. Kosticyn (A) – An. Stěpanov (C), Kovyršin, Kitarov – Pulkkinen, Q. Howden, Bujnickij – Arťomov, A. Volkov, Drozdov.

Rozhodčí: Lavrentyjev A. (Rus) – Kislov A. (Rus).
Posledních pět vzájemných soubojů

04.10.17 Dyn. Minsk – Barys Astana 3 : 2sn
21.09.17 Barys Astana – Dyn. Minsk 4 : 1
03.02.17 Barys Astana – Dyn. Minsk 5 : 1
28.01.17 Dyn. Minsk – Barys Astana 2 : 1
19.01.16 Barys Astana – Dyn. Minsk 4 : 2

Jediný hráč českého či slovenského původu, jehož jméno bude figurovat dnes odpoledne na soupisce, bude Dominik Hrachovina. Ten byl v minulém zápasu střídán po druhé třetině Karlssonem, takže si troufám tvrdit, že dnes začne na lavičce.

HC Dinamo Minsk

Běloruský tým se trápí. Naposledy zvítězil v soutěžním zápase na konci září a nevypadá to, že by se tato série měla v nejbližších dnech zastavit. Frustrace hostujícího mužstva se projevila například v minulém duelu proti Novosibirsku, když se Jevenko nechal naprosto hloupě vyloučit do konce utkání za faul vysokou holí. Aby toho nebylo málo, tak v druhé třetině přišel za stavu 3:0 pro soupeře další osobní trest, tentokrát pro Kostitsyna.
Dynamo se ani nemůže opřít o jistotu v bráně. Na tomto postu se často točí Enroth s Karnachovem, avšak ani jeden z nich nějakou extra formou neoplývá.

Barys Astana

Celek z hlavního města Kazachstánu čeká souboj, ve kterém by měl podle všech predikcí zvítězit za plný počet bodů. Astana má na svém kontě po sedmnácti zápasech čtyřiadvacet bodů, což stačí tomuto mužstvu z poněkud exotické destinace na průběžnou šestou příčku. Tým, jehož kostru tvoří z kazašští reprezentanti, v této sezóně pokaždé v domácí aréně bodoval.
K této poměrně zajímavé šňůře vypomohla svými výkony hlavně čtveřice hokejistů, kteří patří mezi nejproduktivnější hokejisty KHL. Jmenovitě to jsou Starčenko, Dietz, Petersson a Cormier, na jejichž výkon se já osobně nadmíru těším.
Vítám vás u utkání nejlepší soutěže Evropy, kterou je bezpochyby ruská KHL. Dnes proti sobě v 15:30 nastoupí Barys Astana a HC Dinamo Minsk a my vám z průběhu souboje poskytneme textový přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.