KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Petrohrad - 6. října 2018   15:00

Jokerit
Jokerit
33:01' Anttila  • 48:09' Lepistö (Manninen)
2:6
(0:2, 1:3, 1:1)
Petrohrad
Petrohrad
00:25' Děrgačov  (S. Plotnikov) • 05:57' Kručinin  (Hersley, Byvalcev) • 30:40' Jakupov  (Dacjuk, N. Gusev) • 31:28' Hersley  (Dacjuk, N. Gusev) • 32:49' Jakupov  (N. Gusev, Hersley) • 59:06' Hersley  (A. Bělov, Dacjuk)
Jokerit
Zapolski (32. Kalninš) – Lepistö (C), Kivistö, A. Grant, Stollery, Jensen Aabo, O. Lauridsen – O'Neill (A), Norman, Joensuu (A) – Nicklas Jensen, Jormakka, Platt – Moses, Manninen, H. Ikonen – Anttila, Niemi, Pihlström.
Olenin, Birin – Judin, Berseňov
Hartwall Arena
11067 diváků
Petrohrad

Souboj dvou elitních týmů soutěže skončil překvapivě jednoznačným vítězstvím Petrohradu. Hosté dnes trestali nedisciplinovanost finského soupeře a i díky třem využitým přesilovkám vedli ve 33. minutě už 5:0. Jokerit poté korigoval zásahy Marka Anttily a Samiho Lepistöho, ovšem poslední slovo si vzali v závěru zase hokejisté SKA. V čase 59:06 využil přesilovku 5 na 3 Patrik Hersley. Jokerit tak na domácím ledě podlehl Petrohradu 2:6.
59:59'
Chafizulinova střela už neprošla na branku, je konec.
59:06'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Do přihrávky Antona Bělova se z první opřel PATRIK HERSLEY, který se trefil naprosto přesně! Hosté tak přesilovku 5 na 3 využili a vedou 6:2. Asistence: Anton Bělov a Pavel Dacjuk.
58:33'
Další střelu Bělova zastavil Kalninš.
58:25'
Hned po buly vypálil Anton Bělov. Jeho dělovka skončila na pravé tyčce!
58:19'
Dvě minuty za sekání vyfasoval Marko Anttila. Je tu dokonce dvojnásobná přesilovka SKA!
57:52'
Za hrubost je vyloučen Nicklas Jensen a je jasné, že domácí už zbytek duelu ani nezdramatizují.
57:20'
Alexandr Barabanov mohl udělat gólovou tečku za zápasem. Jeho bekhendový blafák však pokryl Janis Kalninš!
57:05'
Tak nakonec je nařízeno buly ve středovém kruhu.
57:05'
Zakázané uvolnění Jokeritu. Hosté jsou už velmi blízko k tomu, aby na ledě finského konkurenta zvítězili a bodově se na něj v tabulce dotáhli.
56:12'
Projektil obránce Jespera Jensena od červené čáry vyrazil hostující gólman Hellberg až do ochranné sítě.
56:00'
Postavení mimo hru teď zastavilo i Jokerit.
55:18'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Čas ale zase trochu pokročil, takže to hráčům Petrohradu tolik vadit nemusí.
55:00'
Pět minut do konce. Čas se domácím povážlivě krátí.
54:24'
Domácí teď zatopili soupeři! Sakari Manninen nedokázal dorazit puk za záda klečícího Hellberga.
53:41'
Od modré pálil Gavrikov, ale puk byl tečován za branku Jokeritu.
52:54'
Plotnikov poslal do šance Alexeje Kručinina, kterého v souboji tváří v tvář vychytal Kalninš! Ten proti forhendové kličce útočníka SKA vytrčil pravý beton.
52:12'
Střelu Nikity Guseva vyrazil Kalninš. Dopředu jdou domácí.
51:28'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
50:56'
Pokud by domácí rychle snížili, tak by ještě závěr mohl být zajímavý. Petrohrad se ale snaží hájit třígólový náskok aktivní hrou.
49:53'
Sergej Plotnikov se snažil vysunout najíždějícího Děrgačova, ten na jeho nabídku těsně nedosáhl!
49:14'
Puk byl sražen až do hlediště. Bude se vhazovat v obranném pásmu hostujícího mužstva.
48:09'
Jokerit právě vstřelil branku!
Ta nakonec přišla a hned jez toho snížení na 2:5! Z pravé strany útočné modré vypálil SAMI LEPISTÖ a kotouč zapadl do bližšího horního růžku Hellbergovy branky. Asistence: Sakari Manninen.
47:48'
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale zatím se neodhodlali ke střele.
46:46'
Viktor Tichonov se snažil vybojovat v rohu kluziště puk, ale při tom podrazil Stolleryho. Domácí si zahrají přesilovku.
46:21'
Opět Kalninš, který po závaru u svého brankoviště nakonec dokázal zalehnout puk. Už se zdálo, že jeden z hostujících hráčů by mohl dorážet do odkryté klece! Reklamní přestávka.
46:05'
Od modré střílel Patrik Hersley a k dorážce se dostal Nail Jakupov. Hattrick se zatím nekoná, Kalninš byl na místě.
45:56'
Teď už jsou domácí kompletní.
45:11'
Od modré čáry střílel Alexej Kručinin. Kalninš dalším jistým zákrokem přerušil hru.
44:17'
Hosté to sehráli mezi kruhy na Barabanova, jehož střelu našel ve výstroji Kalninš.
43:55'
Za vysokou hůl jde na trestnou lavici Sakari Manninen. Příležitost pro hosty ještě navýšit náskok.
43:06'
Anttila nahazoval puk na hostující branku ze středního pásma. Hellberg ho chytil do lapačky a hned rozehrál.
42:31'
A nyní je Petrohrad již kompletní.
42:03'
Hosté se mohou spolehnout na dobou hru v oslabení. Jokerit k ničemu nepouštějí.
41:03'
Domácí jsou v plném počtu, začíná tedy jejich avizovaná početní výhoda.
40:30'
Nail Jakupov si chtěl vynutit odpískání faulu na svou osobu, ale udělal to až příliš okatě a sám si vysloužil trest za nafilmovaný pád. Chvíli se bude hrát 4 na 4 a pak začne přesilovka Jokeritu.
Hity – 12:6
Po druhé třetině je o vítězi zápasu asi v podstatě rozhodnuto. Vše podstatné se v prostřední dvacetiminutovce událo v její druhé polovině, kdy hosté trestali nedisciplinovanost Jokeritu. Nejprve se po pěkné přesilovkové souhře prosadil Nail Jakupov, do kterého se vzápětí pustil Lauridsen, jenž vyfasoval trest na 5 + do konce utkání. Následnou dlouhou početní výhodu využili Patrik Hersley, jenž svou bombou vyhnal z branky Zapolskiho a již na z domácího pohledu 0:5 zvýšil opět Nail Jakupov. Jokerit ještě v témže oslabení zaznamenal alespoň čestný úspěch díky Markovi Anttilovi, ale i čtyřgólový rozdíl je už asi příliš.
40:00'
39:22'
Gusev našel zpoza branky Antona Bělova. Ten z levého kruhu těsně minul branku!
39:02'
Domácí jsou dnes hodně podráždění. Jesse Joensuu zvedl ruce do obličeje Gavrikova a je vyloučen za hrubost.
38:28'
Alexej Kručinin jel sám na Kalninše. Šel do forhendové kličky, ale po ní minul branku Jokeritu!
37:56'
Teď je zastavilo postavení mimo hru.
37:25'
Domácí se v závěru třetiny ještě snaží korigovat skóre. Uvidíme, zda se jim to podaří.
36:56'
Do dobré střelecké pozice si sjel Nicklas Jensen. Trefil jen protihráče.
35:41'
Domácí jsou po dlouhé době v plném počtu.
34:46'
Do křížku se dostali Henri Ikonen a Viktor Tichonov. Oba hráči jsou vyloučeni za hrubost.
33:39'
Přesilovka SKA každopádně pokračuje Ještě z ní zbývají dvě minuty.
33:01'
Do gólových hodů se konečně zapojili i domácí! Kručinin chyboval, když se nechal na pozici posledního odzbrojit MARKEM ANTTILOU, který tak najížděl sám na Hellberga, jehož překonal přesnou střelou. Bez asistence.
32:49'
Je tu pátý gól Petrohradu! Nikita Gusev nahrál mezi kruhy NAILU JAKUPOVOVI a ten zamířil k pravé tyčce z pohledu Kalninše. Asistence: Nikita Gusev a Patrik Hersley.
32:25'
I přesto, že celek SKA pokračuje v dlouhé přesilovce, tak byla zařazena komerční přestávka. Přiznám se, že nevím, zda tohle pravidla vůbec umožňují.
31:28'
Střídání v týmu Jokerit Helsinky: ze hřiště odchází Ryan Zapolski, kterého v brance nahradí Janis Kalninš.
31:28'
Hosté vedou už o čtyři góly! Z pravé strany útočného pásma napřáhl obránce PATRIK HERSLEY, jenž vymetl vzdálenější horní růžek Zapolskiho svatyně – 0:4. Asistence: Pavel Dacjuk a Nikita Gusev.
30:40'
Oliver Lauridsen dostává trest na 5 minut + do konce utkání. Hosté tak budou hrát dlouhou přesilovku.
30:40'
Po gólu zřejmě Nail Jakupov utrousil směrem k domácím nějakou nevhodnou poznámku, protože se na něho vrhl Oliver Lauridsen! Máme tu pořádnou šarvátku!
30:40'
Hosté přesilovku využívají a zvyšují svůj náskok! Gusev našel za brankou Pavla Dacjuka, který poslal od brankové čáry kotouč před brankoviště, kde číhal NAIL JAKUPOV, jenž puk usměrnil za záda Zapolskiho. Asistence: Pavel Dacjuk a Nikita Gusev.
30:15'
Od modré střílel Patrik Hersley, Zapolski vyrazil jeho pokus.
30:00'
Do samostatného úniku se dostával Barabanov a vracející se Pekka Jormakka ho sekl. Přesilovku si tentokrát zahrají hosté.
29:45'
Hosté jsou v plném počtu.
29:03'
Lepistö nabil na levou stranu útočného pásma svému spoluhráči. Ten z první neprostřelil Hellberga.
28:10'
Kablukov vyvezl po levém křídle puk dopředu. Ještě mu najížděl před branku Ketov, ale nahrávku už Kablukov přes obránce nedostal.
27:51'
Hosté hned vyhazují kotouč.
27:44'
Gusev vzápětí atakoval brankáře Zapolskiho a rozhodčí to posoudili jako faul na domácího gólmana. Přesilovka pro Jokerit!
27:40'
Moc nescházelo a Pavel Dacjuk poslal do samostatného úniku Nikutu Guseva. Ten na puk o kousíček nedosáhl.
26:26'
Domácí toho ve druhé třetině mnoho nepředvedli, Petrohrad je do ničeho nepouští.
25:37'
Dalekonosnou střelu Ilji Kablukova vyrazil do rohu Zapolski.
25:11'
Tichonov přenesl hru na Ketova, jehož střelu zablokoval obránce Jokeritu.
24:28'
Zapolski nyní musel řešit průnik Nikity Guseva. Domácí by potřebovali vyřadit ruční brzdu.
22:56'
Hosté mají také ve druhé části zatím více ze hry. Jokerit se brání.
21:18'
Ránu domácího obránce Olivera Lauridsena vyrazil Magnus Hellberg.
Hity – 6:3
První třetina vyšla mnohem lépe Petrohradu. Hosté dokázali dvakrát skórovat a soupeře téměř do ničeho nepustili. Už ve 25. sekundě zametl před brankou puk za záda domácího gólmana Alexandr Děrgačov a na konci 6. minuty překvapil Zapolskiho střelou z ostrého úhlu Alexej Kručinin. Herní projev SKA je opravdu velmi kompaktní a vyzrálý.
20:00'
19:57'
Ještě příležitost SKA. Střelu Zemčoka od modré vyrazil Zapolski jen k Jevgeniji Ketovovi, který z dorážky minul domácí klec.
19:21'
Od levého mantinelu vystřelil Anton Bělov. Puk je v lapačce brankáře Zapolskiho.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:29'
Domácí byli při své ofenzivní snaze zahnáni za branku a následně i připraveni o puk. Ten už vyváží dopředu Plotnikov.
17:43'
Nail Jakupov svým důrazem dotlačil puk až před branku soupeře. Tam ho přikryl Zapolski.
17:01'
Při hře 5 na 5 hosté nepouštějí Jokerit do šancí. Zatím je to z jejich strany velmi vyzrálý výkon.
16:13'
Zajímavé nahození Patrika Hersleyho, do něhož ještě vkládal hokejku jeden z útočníků SKA. Zapolski puk vyrazil betonem do rohu.
15:28'
Domácí jsou v plném počtu.
14:59'
Chafizullin nabil Kručininovi, který od modré z první minul branku.
14:37'
Zatím je to dobrá přesilovka Petrohradu, ale bez gólového efektu. Nápor hostí přerušil Zapolski, jenž schoval puk pod lapačku.
13:31'
Hosté jsou v plném počtu a nyní budou hrát přesilovku.
13:27'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Steve Moses – 2 min., hákování).
13:27'
Ve vlastním oslabení ujel Jarno Koskiranta, který sice svůj únik neproměnil, ale byl faulován. Hostující hráč by chtěl trestné střílení, ale zřejmě se bude vylučovat.
13:04'
Hostům se konečně povedlo vyhodit.
12:48'
Tlak Jokeritu tam ale je, hosté zatím nedokázali vyhodit.
12:21'
Ani střela Nicklase Jensena z levého kruhu neprošla až na brankáře Hellberga.
11:52'
Hosté zblokovali hned dvě střely, které mohly být nebezpečné. Dobrá práce obrany SKA.
11:29'
Prvním vyloučeným hráčem zápasu je hostující Alexej Kručinin. Ten zbytečně fauloval v útočném pásmu a posílá Petrohrad do čtyř.
11:21'
Zakázané uvolnění domácích. Petrohrad zatím drží svůj náskok bez větších starostí.
10:02'
Vstoupili jsme do druhé poloviny první třetiny. Pro domácí se zápas zatím nevyvíjí dobře.
08:56'
Geoff Platt vložil hůl do přihrávky soupeře a tečoval puk nad vlastní branku. Málem z toho byl vlastňák útočníka Jokeritu!
08:09'
Hráči Petrohradu zatím těží z mnohem větší efektivity. V podstatě z ničeho vytěžili dva góly.
06:39'
Od modré čáry střílel Sami Lepistö, ovšem Hellberg si poradil a vyrazil puk.
05:57'
Hosté vedou po nenápadné akci už o dva góly! ALEXEJ KRUČININ střílel z levé strany už z poměrně ostrého úhlu, a přestože Zapolski byl u své bližší tyčky natlačen, tak puk nějak propadl za jeho záda. Tohle byla hodně laciná trefa SKA – 0:2. Asistence: Patrik Hersley a Alexej Byvalcev.
05:05'
Ketov se s pukem vytočil zpoza branky a zakončovat se ještě snažil Ilja Kablukov. Zapolski ale neměl větší starosti.
04:27'
Konečně kloudná akce domácích. Na přihrávku Normana si sjel Jesse Joensuu, který střílel z mezikruží, ovšem puk končí v klíně brankáře Hellberga.
03:19'
Hosté výtečně forčekují. Domácí hokejisté nemají vůbec čas na konstruktivní rozehrávku.
02:37'
Hráči Petrohradu zatím kontrolují puk na svých holích. Jokerit se hledá.
01:54'
Souboj dvou elitních týmů soutěže začal šokem pro domácí. Ti zřejmě potřebují chvilku na to, aby se vzpamatovali.
00:25'
Hosté jdou do vedení už po 25 sekundách hry! Sergej Plotnikov nahodil puk před branku, kde se nejlépe zorientoval ALEXANDR DĚRGAČOV, jenž ho z otočky zametl za záda Zapolskiho. Asistence: Sergej Plotnikov.
00:01'
Dozněly hymny Ruska a Finska. Za malou chvíli už utkání začne.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Lepistö (C), Kivistö, A. Grant, Stollery, Jensen Aabo, O. Lauridsen – O'Neill (A), Norman, Joensuu (A) – Nicklas Jensen, Jormakka, Platt – Moses, Manninen, H. Ikonen – Anttila, Niemi, Pihlström.

SKA Petrohrad: Hellberg (Šesťorkin) – Hersley, Gavrikov, Chafizullin, A. Bělov, Zub, Zemčonok, Sjomin – Jakupov, Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Kručinin – Děrgačov, Koskiranta, S. Plotnikov (A) – V. Tichonov, Kablukov, Ketov (A) – Nikolajev.

Rozhodčí: Olenin, Birin – Judin, Berseňov.
Jokerit Helsinky
Jokerit i nadále pokračuje ve svých dobrých výkonech. I když měl krátký výpadek ve dvou zápasech (0:3 prohra s Jekatěrinburgem, avšak zde se rozhodovalo až v samotném závěru utkání a následná prohra 2:1 po prodloužení s Dinamem Riga). Na tyto prohry nechali zapomenout, když následující dva zápasy opět bodovali naplno – 5:3 Slovan Bratislava a 4:2 Soči.
Jokerit se po dvou venkovních zápasech vrací zpět do své domovské haly, kde přivítá silný Petrohrad. Jokerit doma prohrál zatím jen jedno utkání a to právě, s již zmíněným Jekatěrinburgem. Jejich skóre taktéž mluví o silné ofenzivní činnosti týmu a to 30:13. Třicet branek po sedmi utkáních, nám v průměru ukazuje čtyři branky na zápas.
Střelci
P. Jormakka – 4+8 = 12 bodů (v minulém zápase si připsal jednu asistenci)
S. Manninen – 6+5 = 11 bodů (nebodoval v minulém zápase)
N. Jensen – 4+7 = 11 bodů (minulý zápas dával branku na 2:1)
SKA Petrohrad
Petrohrad ztrácí na svého dnešního soupeře tři body. Patří mu třetí příčka Západní konference. Po sérii výher, v před minulém zápase Petrohrad zaváhal, kdy prohrál 2:3 po nájezdech s Omskem. Následný zápas venku již Petrohrad opět naplno bodoval. Venku Petrohrad předvádí skvělé výkony, kdy po šesti zápasech má bilanci 5-0-0-1 se skóre 26:5! Naposledy poznal sílu Petrohradu Spartak Moskva, který podlehl svému soupeři vysoko 6:0! Zatím jedinou porážku jim přinesl Nižnij Novgorod (4.3).