KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Kazaň - 22. října 2018   14:30

Kazaň

Vyrovnané utkání skončilo lépe pro Ak Bars Kazaň, která vítězí po jedině trefě ze čtyřicáté deváté minuty, kdy tečoval Postmovu střelu Klinkhammer.

Česká stopa

Jiří Sekáč (KZN); (0+0), 3 střely, 15:29
59:07'
Domácí jdou do risku bez brankáře.
57:37'
Hosté jsou v plném počtu a Sibiru toho času už moc nezbývá.
57:17'
Sekáč s Lukojanovem nahrál cenné vteřiny v útočném pásmu.
56:17'
Opět zasahuje dominantní lapačka brankáře Ak Barsu, před kterým aktivně clonil Komarov.
55:57'
Peltola se dobře postavil na spodní části mezikruží, ale střílenou přihrávku sklepl pouze do hrudi Podjapolskije.
Oddechový čas pro HK Sibir Novosibirsk.
55:37'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Fjodor Malychin – 2 min., držení hole).
54:56'
Obranná čtyřka Sibiru odráží jeden útok za druhým. Ak Bars komplikovaně přechází přes útočnou modrou.
53:36'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., podrážení).
53:09'
To se domácím ale nedaří. Naopak Kazaň svou aktivitou v útočném třetině vybojovala další cennou přesilovku.
52:22'
Sibir se pokouší přejít do trvalejšího tlaku a najít tak recept na dosud nepřekonaného Podjapolskije.
50:41'
Klinkhammer neustál osobní souboj s bránícím Šarovem a na kolenou narazil do Taylora a následně také do branky.
48:30'
Kazaň vstřelila branku!
Tak přeci jen jsme se dočkali úvodní branky. Po vytažení hry na modrou čáru nahodil Paul Postma kotouč směrem k brance, kde se podařilo na hranici brankoviště ROBU KLINKHAMMEROVI tečovat střelu na pravou tyč. Asistence: Paul Postma.
48:22'
Kazaň dostřeluje Taylorovu branku z každé pozice.
48:03'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).
46:00'
Tlak Sibiru zastavuje přesným zákrokem Podjapolskij, který zneškodnil střelu Peltoly.
45:49'
Hosté jsou už ve čtyřech.
45:28'
Prudký pas na střed levého kruhu Komarov pouze promáchl.
44:46'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., hákování).
44:46'
Komarov byl zahákován těsně před koncovkou a Sibir bude mít velkou příležitost.
44:08'
Střela Logina na Podjapolskije neprošla. Kotouč je stále na holích přesilové pětky Sibiru.
43:49'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rafael Batyršin – 2 min., podrážení).
42:50'
Domácí už jsou v plném počtu.
42:08'
Po křížné přihrávce už mohl pálit Tkačov, ale ten se rozhodl o přihrávku na Jarullina, který měl napřaženo k tvrdé střele. Taylor zasahovat nemusel, neboť Jarullin zlomil svou hůl.
41:26'
Markov si sjel z modré čáry až do pravého rohu, odkud hledal mezi kruhy svého spoluhráče.
40:50'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jukka Peltola – 2 min., podrážení).
40:44'
Brankář Kazaně vyráží na střídačku – výhoda pro hosty.
40:01'
40:00'
38:57'
Gluchov přihrávkou zpoza branky hledal před pravou tyčí postaveného Klinkhammera, ale puk propadl až na modrou čáru a dopředu jdou domácí.
38:00'
Střely na branku – 25:26.
36:19'
Domácí Sibir tlačí na svého soupeře, ale brankáře Ak Barsu zatím nijak vážně neohrozil.
35:37'
Po vybojování kotouče přišla střela od levého hrazení, proti které si Podjapolskij šel se svou lapačkou.
34:41'
Na středu modré čáry měl napřaženo k tvrdé střele Piganovič, ale Podjapolskij nemusel zasahovat.
33:38'
Velká příležitost Kazaně! Po vybruslení jednoho z hráčů zpoza branky se snažil dostat do koncovky Popov, který byl ale včas zablokován.
32:11'
Taylor měl zacloněný výhled a střelu z modré pouze reflexivně vytěsnil před levou tyč. Tam byl nejrychleji připravený Tkačenko, který rychle vyváží hru na polovinu Kazaně.
31:21'
Ani Gluchov nebude ten, kdo otevře svou střelou z pravé strany brankový účet.
29:28'
Střílející Peltola z vrchu pravého kruhu chtěl využít momentu, kdy před Podjapolskijem projede Bodrov, ale brankář hostí nemusel zasahovat.
29:07'
Vyloučený Bodrov je už venku z trestné lavice.
28:42'
Nepřesná rozehrávka skončila pouze u střídaček. Takhle přesilovka Ak Barsu moc nejde.
28:18'
Po minutě dokázal zavést puk do útočné třetiny Galijev, ale domácí krátce nato opět vyhazují.
27:46'
Sibiru se daří držet hru co nejdál od své branky.
27:07'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jevgenij Bodrov – 2 min., podrážení).
26:27'
Obrovský tlak do branky soupeře nyní předvedli hráči Sibiru. Bodrov se společně s Tkačenkem snažil procedit hratelný puk před brankovištěm za položeného Podjapolskije, který nevěděl co dřív.
25:42'
Bránící Postma zablokoval střelu z levé strany a dopředu jde opět Kazaň.
24:43'
Teď už ale musel zasahovat Podjapolskij, který čelil proti Lukojanově střele z mezikruží.
24:01'
Běží nám šestá minuta a oba brankáři jsou ve druhé třetině zatím bez práce.
22:43'
Nepovedenou a vysokou střelu Jakovleva zkrotil lapačkou Taylor.
20:47'
Peltola nabírající rychlost neprošel přes tři protihráče a kotouč si tak přebírají hosté.
20:14'
Do útoku okamžitě vystartoval přes pravé křídlo Lander, který bekhendem hledal najíždějícího Sekáče.
20:01'
20:00'
19:16'
Dugin dokázal projít přes osu hřiště a z levé strany pálil před Postmu. Jeho střela šla ale vedle pravé tyče.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
17:26'
Klinkhammer se dokázal opět uvolnit a přes pravé hrazení se pokusil zakončit na pravé tyči. Tam ho ještě podpořil dorážející Malychin, který zasáhl pouze bránící hráče.
15:33'
Pešechonov si zpoza branky vyjel před brankoviště, kde se snažil zasáhnout do střely od modré čáry. Propadnutý puk ale nejrychleji spatřil Podjapolskij, který jej přikryl lapačkou.
14:57'
Kazaň je opět nastěhovaná v útočné třetině, ale hra se znova odehrává pouze v pravém rohu.
14:06'
Rychlý a nebezpečnější protiútok v podání Ak Barsu! Průnikovou přihrávku dostal na útočnou modrou Klinkhammer, který měl dostatek prostoru, ale jeho střelu na vzdálenější tyč zastavil vyjetý Taylor.
13:53'
Na levé straně se dobře uvolnil Dugin, který se snažil skrýt svou střelou před bránícím Jarullinem.
12:23'
Po nastěhování Sibiru před branku Kazaně pálil z levého křídla Ignatovič, ale Podjapolskij jeho střelu bez problémů zastavil.
11:26'
Na hranici brankoviště dostal skvělou přihrávku Sekáč, který se snažil sklepnout puk mezi betony Taylora! Ten je však pohotově přitiskl k sobě a kotouč udržel před brankovou čarou.
09:56'
Branka neplatí! Rozhodčí usoudil, že Dmitrij Sajustov do kotouče kopl.
Zkoumá se video pro údajné kopnutí do kotouče.
08:23'
Z mezikruží Klinkhammer zaměstnal Taylora, který jeho pokus mezi betony sráží do levého rohu.
07:28'
Téměř necelých pět minut dlouhá pasáž je přerušena odpískaným icingem.
06:52'
Nahození Šarova obrana Kazaně velmi rychle vrací zpět do střední třetiny.
06:08'
Následuje další kolotoč v obranném pásmu Sibiru, který aktivně drží hru na hrazení.
04:51'
V útočné třetině dostal Jarullin nepřesnou přihrávku už za modrou čáru a hosté se tak sami vyhazují.
03:59'
Ak Barsu se daří držet kotouč ve své moci. Nicméně je Taylor ale bez práce.
03:01'
Po zavezení do útočné třetiny neměl Lander komu přihrát, a tak zkusil z ostrého úhlu překvapit Taylora střelou na bližší tyč.
02:11'
První zákrok Podjapolskije, který si šel levém betonem proti střele Morozova, který to zkusil ze středu modré čáry.
01:19'
Začátek utkání nabízí podívanou ze strany na stranu. Žádnému z týmů se zatím nedaří vytvořit si slibnější příležitost.
00:01'

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov, K. Alexejev, Demidov, Morozov, Piganovič, Naumov, Savčenko, Ignatovič – Sajustov, Dugin, J. Peltola – Kazakov, V. Komarov, Šarov – A. Jakovlev, Romancev, Šaškov – J. Bodrov, Tkačenko, Pešechonov.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Garipov) – Batyršin, Abrosimov, Judin, Postma, Markov, Jarullin – A. Potapov, Lukojanov, Malychin – Lander, Azevedo, Sekáč – Galijev, An. Popov, Tkačov – Kara, M. Gluchov, Burmistrov – Klinkhammer.

Ak Bars Kazaň:

Kazaň je momentálně ve Východní konferenci na třetím místě s dvaceti osmi body a skóre 54:44. V posledním zápase přivítala doma Ufu. Hosté se sice dostali do vedení, ale první třetina nakonec skončila 1:1. Ve druhé periodě vstřelili dva góly domácí a Kazaň nakonec vyhrála 3:1. Neproduktivnějším hráčem je se sedmnácti body Jiří Sekáč.

HK Sibir Novosibirsk:

Novosibirsk se ve Východní konferenci nachází na dvanáctém místě s deseti body a skóre 37:63. Poslední výsledky přinášejí ovoce a dostal se tak z posledního místa. V posledním zápase totiž přivítal Dyn. Minsk, kterého rozdrtil nekompromisně 6:0. Neproduktivnějším hráčem je s osmi body Michajlov.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy HK Sibir Novosibirsk a Ak Bars Kazaň. Naposled se spolu tato mužstva utkala před měsícem na ledě Kazaně, která vyhrála 3:2. Dnes se bude hrát v Sibir Aréně, která nabídne kapacitu pro 5 600 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.