KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Slovan Bratislava  : Jokerit - 27. září 2018   18:30

Slovan Bratislava
05:44' Červený (Taffe, Gelinas) • 16:55' Švarný (Chipchura, Liška) • 34:19' Sersen (Taffe)
3:5
(2:1, 1:1, 0:3)
Jokerit
Jokerit
15:04' Jormakka  (Manninen, Lepistö) • 26:23' Manninen  (Moses, Lepistö) • 40:42' Anttila  (Niemi) • 44:16' H. Ikonen   • 45:14' Manninen  (Lepistö)
Kuljov, Naumov – Kučava, Novikov
Aréna Ondreja Nepelu
7 190 diváků
Jokerit

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Česká stopa v utkání

Jakub Štěpánek (SBA) 19 zákroků, úspěšnost 79,17%
Michal Řepík (SBA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:15
Rudolf Červený (SBA) 1+0, 1 střela, čas na ledě 19:25
Lukáš Klok (SBA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:44
Střely na branku: 24 – 24
Je dobojováno. Slovan nakonec neudržel vedení 3:2, které měl před třetí třetinou. Hosté dokázali ve třetí části hry nasázet svému soupeři tři góly a nakonec tak v tomto duelu vítězí. Domácí tak sahali po dvou bodech, ale nezískají žádný.
59:53'
Ještě jedno zakázané uvolnění a už to vypadá, že hosté své vedení udrží. Vhazovat se bude po levici Ryana Zapolskiho.
59:40'
Hosté dostali puk znovu pryč z obranného pásma a poslali ho na zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje znovu před branku Jokeritu.
59:03'
Jedovka Andreje Meszároše z prostoru mezi kruhy opět nechala vyniknout Zapolskiho, který stále svými zákroky drží svůj tým.
58:23'
Eric Gelinas se snažil o dorážku u pravé tyče Zapolskiho, ale ten nastavil lapačku a další střelu domácího celku zastavil. Následně znovu míří puk do středního pásma.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23'
Michal Řepík zakončoval z pravé strany, levý beton Zapolskiho byl ale proti a střelu domácího útočníka tak zastavil. Následně pak hosté vyhazují puk do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
57:17'
Slovan drží útočné pásmo a snaží se o kontaktní branku. Nyní dalším zákrokem podržel Jokerit Zapolski a hra je přerušena.
56:59'
Štěpánek je na střídačce a domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli.
56:59'
Slovan si bere oddechový čas.
56:44'
Před Zapolskim vznikla obrovská skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval právě brankář finského celku a notně podržel svůj tým.
55:58'
Sami Lepistö nahodil kotouč do útočné třetiny, tam však hosté příliš dlouho nepobyli. Následně získávají puk domácí a míří na opačnou stranu.
55:01'
Patrik Virta napřáhl na levém kruhu k pořádné střele, která však skončila jen v lapačce Zapolskiho. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
54:24'
Hráči Jokeritu už se nikam neženou a snaží se svůj náskok udržet. Neradi by dopustili nějaké drama. Po další jejich střele zasahoval Štěpánek a raději přerušil hru.
53:49'
Lukáš Klok ztratil u modré čáry puk a hosté se tak dostali do další akce. Ovšem jejich střela mezi tři tyče nezamířila.
52:50'
Domácím se nedaří vůbec nic. Když už projdou do útočného pásma, sami se buď vykáží ze třetiny nebo ztratí kotouč. Hosté tak zatím stále drží dvoubrankový náskok.
52:12'
John Norman atakoval obranu domácích a poté zpoza ní vyslal další střelu, ale Jakub Štěpánek včas sklapl své betony a neinkasoval.
52:09'
Následuje komerční přestávka.
51:54'
Brian O´Neill stahovačkou vyslal další střelu na branku Slovanu, Štěpánek však kryje.
51:35'
Stollery nahodil puk do útočného pásma a celá pětka Jokeritu jde střídat.
51:05'
Další střela domácích ale zamířila mimo tři tyče a kýžená kontaktní branka zatím nepřichází. Hosté pak spěchají na opačný konec hřiště.
50:40'
Střela Mosese Štěpánka nezaměstnala a domácí po zisku puku míří opět před branku hostů.
49:51'
Nicklas Jensen převzal přihrávku od spoluhráče a zamířil s pukem před Štěpánka, který nemusel zasahovat. Jensen svou střelu poslal jen vedle jeho branky.
49:14'
Mário Grman drží kotouč na své holi a domácí tak jdou do další akce. Ovšem hostující obrana uzavřela bránu a do zakončení opět Slovan nepouští.
49:02'
Následuje další komerční přestávka.
48:26'
Adam Liška si sjížděl na pravý kruh, soupeř tam byl ale o zlomek dříve a domácí hráč se tak vůbec nedostal ke střele. Hosté vyvážejí puk a míří do útočného pásma.
47:52'
Jokerit je v plném počtu.
47:18'
Meszároš si nabruslil na vrchol levého kruhu, jeho jedovka skončila na obraně hostů, která kotouč vyhazuje znovu až před domácí branku.
46:31'
Hosté své oslabení hrají velmi dobře a vyhazují puky do bezpečí. Domácí Slovan tak zatím k ničemu nepustili.
45:52'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., vražení na hrazení).
45:14'
Jokerit právě vstřelil branku!
A za osmadvacet vteřin od vedoucí branky hostů Jokerit odskakuje na rozdíl dvou branek. SAKARI MANNINEN sebral odražený kotouč, objel branku a obelstil tak domácího brankáře Štěpánka, kterému zasunul puk do jeho odkryté části branky – 3:5. Asistence: Sami Lepistö.
44:16'
Hostům se to povedlo a poprvé v utkání se ujímají vedení. HENRI IKONEN si nabruslil na levý kruh a odtud pak prostřelil Štěpánka, puk mu propadl do pravé části jeho branky – 3:4. Bez asistence.
Utkání sleduje 7 190 diváků.
43:18'
Kotouč zmizel z dohledu sudích a hra je tak vykázána do středního pásma.
42:36'
Nyní jsou zase aktivnější hosté, po srovnání stavu skóre se opět dostali do útočné třetiny, kde střílel z prostoru mezi kruhy John Norman, ale s jeho projektilem si Štěpánek poradil.
41:12'
Hosté jsou už v plném počtu.
40:42'
Znovu je vyrovnáno. Domácí propadli na útočné modré čáře a do akce v oslabení se řítil MARKO ANTTILA, jenž v samostatném úniku nedal Štěpánkovi žádnou šanci – 3:3. Asistence: Mikka Niemi.
40:10'
Gelinas dostal nabito od Taffeho, jeho projektil ale zamířil jen do obrany hostů. Nicméně domácí udrželi útočné pásmo.
40:01'
Střely na branku: 17 – 15
Také druhá třetina je za námi. V ní se hosté dostali znovu k vyrovnání. To v sedmadvacáté minutě zařídil Sakari Manninen. Jenže v pětatřicáté minutě hned po buly střílel Michal Sersen a kapitán bratislavského týmu tak zařídil Slovanu znovu vedení. To vydrželo až do konce prostřední části. Uvidíme, co nám nabídne třetí dějství, které začne přibližně ve 20:20.
40:00'
39:55'
Michal Řepík ještě v závěru druhé periody vyslal střelu na hostující branku, kotouč za záda Zapolskiho však nedostal.
39:35'
Domácí se uhnízdili v pásmu hostů a na Zapolskiho šla další střela. Tu ale dokázal pokrýt a hned na to se hosté osvobozují.
39:12'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Kyle Chipchura – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Steve Moses.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:10'
Brian O´Neill střílel z prostoru mezi kruhy, jeho projektil ale zastavil znovu Jakub Štěpánek. Ten poté poslal puk hned svým spoluhráčům a nechal hru plynout.
37:48'
Na druhé straně zasahoval holí opět Jakub Štěpánek a po Jensenově střele nastavil svou lapačku.
37:16'
Hráči Slovanu po vstřelené brance znovu ožili a hrozí před brankou Jokeritu. Zapolski tak musí být mezi třemi tyčemi hodně pozorný.
36:44'
Hráči Jokeritu se natlačili před domácí branku, kde ve skrumáži ohrozili Štěpánka. Nakonec se k puku dostal jako první právě domácí brankář a ten puk kryje.
36:25'
Lukáš Klok po návratu z trestné lavice unikal před hostující branku, jeho střela před ní ale zamířila jen vedle pravé tyče Zapolskiho klece.
36:17'
Oba týmy jsou už v plném počtu.
35:24'
Hosté tak zase musí dohánět své manko. Nyní střílel Andrej Meszároš od modré čáry, jeho dělovku však Zapolski vykryl.
34:19'
Slovan právě vstřelil branku!
Hned po vhazování v útočném pásmu se domácí prosadili a jdou potřetí v utkání do vedení. MICHAL SERSEN dostal přihrávku od Taffeho na pravý kruh, odkud střelou švihem prostřelil Zapolskiho a v rohu jeho branky vymetl všechny pavučiny – 3:2. Asistence: Jeff Taffe.
34:17'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min., hrubost).
33:14'
Tomi Mäki pronikl podél levého mantinelu do útočného pásma. Tem však jeho tým nic nevymyslel a následně ztratil i kotouč.
32:45'
Casey Bailey vyslal střelu na Ryana Zapolskiho, který si připisuje bleskový zákrok a opět drží svůj tým. Po konci přerušené hry se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
32:30'
Další komerční přestávka.
31:50'
Kyle Chipchura se snažil vybojovat puk v útočném pásmu, to se mu ale nepovedlo a rázem tak končí další snaha o útok na straně Bratislavy.
31:32'
Manninen vyhrál buly nad Taffem a hosté se tak v útočném pásmu udrželi. Pak se ale dopustili postavení mimo hru a hra se stěhuje do středního pásma, kde se bude vhazovat.
31:05'
Hosté ožili a tlačí se čím dál více před domácí klec, zatím se jim však nepodařilo strhnout poprvé vedení na svou stranu.
30:30'
Pekka Jormakka se dostal na puk a z levého kruhu vyslal přízemní střelu, kterou však obrana Slovanu dokázala zastavit. A domácí hned na to míří do další útočné akce.
30:10'
29:26'
Ve středním pásmu hosté narušili rozehrávku Slovanu, který se tak nedostal do útočné třetiny a další akci zahrává z hloubi vlastního obranného pásma.
28:54'
Hosté se zatím dobře brání a nepouštějí domácí hokejisty do zakončení. Nyní se dokázali osvobodit a posílají puk až před Jakuba Štěpánka.
28:10'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., hákování).
27:50'
John Norman se napřáhl na levém kruhu a Jakub Štěpánek toho moc neviděl. Nakonec pak našel puk v lapačce a dalším zákrokem podržel svůj tým.
27:36'
Oba celky jsou už v plném počtu.
27:19'
26:23'
Při hře čtyři na čtyři se hosté dokázali prosadit a je znovu vyrovnáno. SAKARI MANNINEN dostal přihrávku z pravé strany před branku Slovanu, kde klepl holí do kotouče a překvapil Jakuba Stěpánka v domácí brance střelou mezi betony – 2:2. Asistence: Steve Moses a Sami Lepistö.
25:45'
Sami Lepistö se prosmýkl obranou Jokeritu, do zakončení v prostoru mezi kruhy se však nedostal. Slovan získává puk a otáčí hru na druhou stranu.
25:36'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Mário Lunter – 2 min., hrubost).
25:02'
Série nepřesností nyní na obou stranách. Kotouč už ale mají hosté a jdou do další akce.
24:32'
Andrej Meszároš podržel puk a poté ho přenechal Grmanovi, který zakládá další útočnou akci Bratislavanů.
23:00'
Jeff Taffe vybojoval puk a dostal se s ním až před Zapolskiho. Ovšem střela Gelinase pak skončila jen na zadním mantinelu. Hosté se tak ubránili domácímu útoku.
22:27'
Před Štěpánkem však nikterak nezahrozili a znovu si tak puk přebírají Bratislavané, kteří se stěhuje do útočné třetiny.
21:58'
Stollery dobrým obranným zákrokem získal puk na stranu Jokeritu a hosté se tak vydávají znovu před branku domácího celku.
21:24'
O´Neill se dostával do slibné šance, jenže v útočném pásmu byl dříve než puk a je z toho ofsajd. Hra se tak stěhuje zpět do středního pásma.
20:54'
Po nebezpečné střele od modré čáry Zapolski uspěl a poté raději přerušil hru. Vhazování proběhne po jeho levé ruce.
20:31'
Domácí se hned v úvodu druhé třetiny dostali před branku hostů, kde chvíli kombinovali, nakonec však Zapolskiho neohrozili.
20:01'
Střely na branku: 7 – 6
První třetina je za námi a bylo na co se koukat. Hra měla rychlý spád a oba celky se dostávaly do slibných šancí. V šesté minutě využil přesilovou hru Rudolf Červený a poslal Slovan do vedení. V šestnácté minutě hosté srovnali také v přesilové hře, když se trefil Pekka Jormakka. Ovšem domácím se podařilo strhnout vedení na svou stranu za malou chvíli. Ivan Švarný od modré čáry prostřelil Zapolskiho a stanovil tak konečný stav první části hry. Domácí tak mohou být zatím spokojeni, ale hosté rozhodně zbraně neskládají. Čeká nás zajímavá druhá třetina, která začne přibližně v 19:25.
20:00'
19:49'
Hosté se ještě pokusili o střelu v útočném pásmu, ale na vyrovnání nedosáhli. První třetina tak pomalu, ale jistě končí.
19:28'
Zakázané uvolnění Bratislavanů a hra se tak stěhuje zpět před jejich branku. Vhazovat se bude po levici Jakuba Štěpánka.
19:13'
Lepistö střílel směrem na domácí branku, ovšem Jakub Štěpánek si dokázal opět poradit a dalším zákrokem drží těsný náskok svého celku.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:22'
Domácí publikum žene své hokejisty znovu do útoku a ti je vyslyšeli. Další střela Červeného ale skončila pouze na brankáři Jokeritu.
16:55'
Bratislavané si berou své vedení zase zpátky. IVAN ŠVARNÝ po převzetí kotouče pálil okamžitě od modré čáry a svou střelou pak dokázal prostřelit Ryana Zapolskiho, který tak loví puk ze své sítě dnes už podruhé – 2:1. Asistence: Kyle Chipchura a Adam Liška.
16:03'
Začíná se tedy znovu od začátku. Hosté nyní čelili menšímu tlaku domácích, Casey Bailey ale svou střelu z pravé strany poslal jen do připraveného Ryana Zapolskiho, který si tak připisuje další svůj zákrok.
15:04'
Také hosté měli k dispozici první přesilovou hru a také oni ji bleskově dokázali využít. Máme tedy vyrovnáno. PEKKA JORMAKKA dostal přihrávku do mezikruží a svou střelou pak dostal kotouč za Štěpánkova záda. Kotouč umístil k jeho pravé tyči – 1:1. Asistence: Sakari Manninen a Sami Lepistö.
14:30'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Nicholas Schaus – 2 min., podrážení).
14:30'
Steve Moses objel branku domácích a chtěl zakončovat. Jenž byl podražen a následuje tak vyloučení na straně domácího celku.
13:51'
A znovu mají kotouč ve své moci hosté, kteří se tlačí před domácí klec. Na kýžené vyrovnání však zatím nedosáhli.
13:14'
Šance na obou stranách. Nejprve Matúš Sukel' nedopravil kotouč v dobré šanci za Zapolskiho záda, na druhé straně si podobně počínal také Norman.
12:35'
Sami Lepistö pálil od modré čáry a poté vznikly před domácí brankou zmatky, nakonec vše vyřešila obrana a poslala puk do bezpečí.
12:27'
Casey Bailey vyslal od levého mantinelu jedovatou střelu, na Zapolskiho ale nevyzrál. Ten připisuje další zákrok a po něm následuje komerční přestávka.
12:00'
Nyní mají hosté velký tlak a prakticky se hraje bez přerušení. Z něho se však Slovanisté vymanili a už mají kotouč na svých holích.
11:03'
Stollery dostal přihrávku na pravý kruh a zívala před ním odkrytá domácí klec. Jenže obránce Jokeritu to měl na dlouhou hůl a branku tak minul!
10:30'
Ani oni ale nebyli přesní a do zakončení se nedostali. V další domácí akci Meszároš střílel od modré čáry a jeho dělovku zastavil Zapolski svojí lapačkou.
09:49'
Slovan znovu aktivně napadal hosty a dostal se do útočné třetiny. Nakonec ale domácí nevyslali žádnou střelu a vrací se rychle zpět. Do protiútoku se totiž řítí hosté.
09:07'
Hned na to se dostali na druhou stranu hráči Jokeritu, kteří znovu zahrozili před Štěpánkem, pokus Jormakky však brankář Slovanu vykryl.
08:32'
Mário Grman vyslal nebezpečnou střelu na branku hostů, ale znovu dokázali hosté tlaku Slovanu čelit a odvrátili další velké nebezpečí před jejich brankou.
07:54'
Domácí se vydali do útočného pásma, kde se ke střele dostal Michal Řepík, ale jeho pokus vykryl Ryan Zapolski. Ten hned poslal puk mezi své spoluhráče.
07:31'
07:31'
A další pokus Jokeritu, který se snaží o rychlé vyrovnání. Jenže Jakub Štěpánek znovu zakročil a zákrokem podržel svůj tým. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
06:27'
Stollery pálil od modré čáry, jeho projektil tečoval jeho spoluhráč před Štěpánkem, ten však zakročil svým pravým betonem a šanci hostů zastavil.
05:44'
A domácí okamžitě přesilovou hru využívají. Taffe našel ideálně postaveného českého útočníka RUDOLFA ČERVENÉHO, který jen nastavil svoji hůl a dostal kotouč do hostující klece – 1:0. Asistence: Jeff Taffe a Eric Gelinas.
05:11'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tomi Mäki – 2 min., podrážení).
05:11'
Domácí jsou v útočném pásmu a kombinují před brankou Jokeritu. Poté se však hosté dostali na puk a hra je přerušena. Následuje tedy hostující trest.
04:26'
Faul na domácího hráče, je signalizováno vyloučení. Pokud Bratislavané nevsítí branku, budou hrát přesilovou hru.
03:49'
Další útok hostů zmařila obrana bratislavského Slovanu a obrana už zaváží kotouč do útočného pásma, kde se pokusí domácí hokejisté zahrozit před Zapolskim.
02:47'
Patrik Virta, pro kterého je zápas specifický, neboť hraje proti svým krajanům, se obtočil za brankou hostů a poslal puk Řepíkovi, jeho střela však končí mimo tři tyče.
02:14'
Lunter u pravého mantinelu málem ztratil puk, nakonec ho udržel a dostal se do blízkosti branky Jokeritu, ovšem stejně o puk přišel.
02:02'
Marko Anttila si nabruslil na pravý kruh a odtud vyslal hodně nebezpečný projektil, který Jakub Štěpánek chytá do lapačky. Následně je hra přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
01:13'
Viktor Lööv objel vlastní branku a poté s pukem zamířil až do útočného pásma, kde předložil přihrávku svému spoluhráči, ten však branku minul.
00:36'
Jeff Taffe se dostal do brejku a jeho pokus zastavil obranným zákrokem Joensuu. Opět se hra otáčí před domácí branku.
00:25'
Hosté vyhráli úvodní vhazování a hned se nastěhovali do útočného pásma. Ke střele se však nedostali a hned na to jdou na druhou stranu Bratislavané.
00:01'
Oficiality utkání jsou za námi a za malý okamžik tak můžeme začít.
K utkání je vše připraveno a nyní si vyslechneme hymny obou zemí. Nejprve hymnu finskou a poté tu slovenskou.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen (C), Gelinas, Grman, Meszároš (A), Schaus, Švarný, Klok – Řepík (A), Taffe, Virta – Sukel', C. Bailey, Červený – Liška, Chipchura, Rau – Lamper, Buc, Lunter.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Lepistö (C), Kivistö, A. Grant, Stollery, O. Lauridsen, Lööv, E. Räsänen – O'Neill (A), Norman, Joensuu (A) – Nicklas Jensen, Platt, Jormakka – Moses, Manninen, H. Ikonen – Anttila, Niemi, Mäki.

Rozhodčí: Kuljov, Naumov – Kučava, Novikov.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

Michal Řepík (SBA)
Lukáš Klok (SBA)
Jakub Štěpánek (SBA)
Rudolf Červený (SBA)
Vzájemná utkání

Vzájemná utkání hovoří lépe pro bratislavský Slovan. Ten v minulé sezóně dokázal uspět v obou případech, když se pokaždé zrodil výsledek 3:2 v jeho prospěch. Hosté tak mají svému soupeři co vracet a mají o to větší motivaci dnes uspět.
Jokerit Helsinky

Hosté z finského Jokeritu jsou totiž na úplně jiné straně, než domácí tým. Ve stejné konferenci, tedy v Západní, jsou na prvním místě. Po deseti odehraných duelech mají na svém kontě sedm výher a pouze tři prohry, z toho dvě v prodloužení. Dosud si tedy připsali šestnáct bodů. A po dvou prohrách v řadě by si rádi dnes ve druhém utkání na venkovním tripu připsali další úspěch. Nenechte si ujít tento atraktivní duel.

Nejproduktivnější hráči Jokeritu

Nicklas Jensen – 10 bodů (3+7)
Pekka Jormakka – 10 bodů (3+7)
Sami Lepistö – 8 bodů (1+7)
HC Slovan Bratislava

Domácí Slovan Bratislava se nachází v tabulce Západní konference až na jedenáctém místě. Slovenský tým si dosud připsal pouze tři výhry a osm proher ať už v základní hrací době nebo po prodloužení či samostatných nájezdech. Na svém kontě tak mají hokejisté dnes domácího celku osm bodů a rádi by si v prvním duelu domácích utkání připsali výhru. Ovšem, rozhodně je nečeká nic lehkého a proti Jokeritu to bude velmi silná káva. Čeká nás ale zajímavý duel, který by mohl nabídnout i ofenzivní podívanou.