KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : Riga - 19. září 2018   11:30

Vladivostok
Vladivostok
14:50' V. Strelcov (Ugolnikov, Ďjakov) • 23:27' Černikov (V. Strelcov)

Riga

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a těším se na vás u dalších přenosů. Nashledanou!
Statistiky zápasu:

Střely na branku: 21 – 26
Vhazování: 24 – 28
Hity: 13 – 3
Zblokované střely: 15 – 24
Je konec. Dinamo zvládlo samostatné nájezdy lépe, než soupeř a z Dálného východu si odváží dva body. O tom rozhodl především brankář Gudlevskis s trojicí úspěšných střelců.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
Autorem vítězné branky je LINUS VIDELL.
Videl zamíchal s pukem a rychlou střelou na vyrážečku ukončuje dnešní duel.
Glazačev nic nevymýšlel a střelou nad lapačku zachraňuje Admiral.
Martinš DZIERKALS neproměňuje.
Nikita SIROTKIN neproměňuje.
Darzinš jel pomalu a krásně stáhl kotouč do bekhendu a poslal je do volné branky.
Fosbergova klička v podání Černikova gól nepřinesla.
Clark míchal s pukem a prostřeluje gólmana domácích.
Jako první se rozjel Butuzov, rychlým forhendovým blafákem neuspěl.
Na nájezdy dávají domácí trenéři důvěru brankář Serebrjakovi, který nahrazuje Krasotkina.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení, kde se ani jednou hra nepřerušovala, se o vítězi nerozhodlo. Následovat tak budou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:38'
Maione našel nabrusleného Videla, který se hezky uvolnil přes Voronina. Střelu z mezikruží ovšem nasměroval pouze do plexiskla za brankou.
63:58'
Alexandr Strelcov to zkusil z úhlu, branku netrefil.
63:30'
Minuta a půl schází do konce prodloužení. Riga napadá domácí v jejich obranném pásmu.
62:31'
Zanetti nasměroval na branku střílenou přihrávku. Krasotkin bez okolků zastavuje.
61:50'
Ogulnikov bojuje o kotouč v ptočném pásmu. Vladivostok se drží v útoku, ovšem Gudlevskis je bez práce.
60:49'
Videll zkusil proniknout po pravé straně, Admiral si na něj ovšem dal pozor.
60:01'
Začalo prodloužení.
Zápas tedy nakonec opravdu skončí dělbou bodů. Nutno podotknout, že zaslouženou. Ve poslední minutě mohly oba týmy strhnout vedení na svou stranu a pravděpodobně i zvítězit. Velké šance ovšem gólem neskončili na ani jedné ze stran. Jdeme tak do pětiminutového prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:55'
Neuvěřitelné. Tři velké příležitosti domácích. Glazačev nejprve trefil zleva tyč. Poloprázdnou klec měl před sebou Vasilij Strelcov a zblízka Gudlevskise nepřekonal ani Vicharev.
59:20'
Teď dopředu mířil Skvorcovs. Admiralu se příliš nedaří.
58:56'
Jaké štěstí teď stálo při domácích! Darzinš vypíchl puk po buly v obranném pásmu, prosmýkl se mezi obránci a uháněl sám na Krasotkina. Kapitán Rigy vytáhl bekhendový blafák, puk ale nasměroval pouze do tyče.
58:50'
Vasilij Strelcov zakončoval po ledě poté, co obdržel přihrávku zpoza branky. Gudlevskis nenechal mezírku mezi betony.
58:08'
Velmi slibná příležitost pro Admiral. Miščenko mířil za odraženým pukem a Zanetti jej nedovoleně přišpendlil na mantinel a inkasuje dvouminutový trest za vražení na hrazení.
58:07'
Miščenko pálil ze středního pásma, Gudlevskis zasahuje betonem.
57:23'
Clark po buly v obranném pásmu pláchl obráncům až za branku Krasotkina. Tam byl ovšem zdvojen a o kotouč přišel.
56:56'
Koňkov trefil Šulenina do bruslí.
56:00'
Do konce základní hrací doby zbývají čtyři minuty a duel nám míří do prodloužení. Sledujeme totiž velmi opatrný hokej a ani jeden z týmů nevypadá na to, že by chtěl stůj, co stůj, strhnout vedení na svou stranu.
54:58'
Glazačev chtěl přihrát na volného spoluhráče. Puk mu ovšem sjel z čepele a dostal se ke Skvorcovsovi. Ani jeho snaha zakončit nebyla úspěšná.
54:10'
Přihrávka Voronina byla ve středním pásmu sražena, kotouč tak má Zile a oba týmy střídají.
52:42'
Butuzov se zkusil rychlou kličkou zbavit dvou protihráčů, ovšem neuspěl.
51:48'
S přibývajícím časem je na ledě k vidění velké množství soubojů.
50:29'
Radlihs s Darzinšem krouží s pukem podél mantinelů v útočném pásmu. Bohaté zkušenosti jim k překonání obrany soupeře zatím nepomáhají.
49:47'
Útočnou akci Admiralu zastavuje ofsajd.
48:36'
Džerinš měl puk na dlouhou hůl přesto jej dokázal dostat do volného prostoru, ke smůle hostů byl najíždějící Skvorcovs příliš rychlý a kotouč mu zůstal za zády.
46:54'
Černikov se po buly vydal za odraženým kotoučem a příliš nescházelo k dalšímu odskočení ve skóre! Zile jej ovšem bránil na hranici svých sil a Černikov přes něj nedokázal dostat hůl.
46:32'
Přerušení hry také na druhé straně po zásahu Gudlevskise, Butuzov pálil přes hráče z hranice kruhů.
45:50'
Pavlovs nahodil ze středního pásma. Krasotkin puk chytá do lapačky a přerušuje hru.
44:22'
Clark měl v pravém rohu kluziště spoustu času. Pokusil se o kličku před Krasotkinem, kotouč mu z hole odpálil jeden z bránících hráčů domácích.
43:37'
Koňkovovu střelu srazil z dosahu Gudlevskise Gimajev.
41:45'
Obránce Voronin teď zaútočil, poslal puk Antropovovi, jehož střela prosvištěl jen těsně kolem branky.
40:48'
Miščenko ustál atak dvou protihráčů a oba týmy střídají.
40:01'
Statistiky ve druhé třetině:

Střely na branku: 15 – 18
Vhazování: 10 – 12
Hity: 7 – 3
Zblokované střely: 12 – 15
Také po druhé třetině ukazuje kostka nad ledem vyrovnaný stav. Admiral šel do vedení, když Černikov potrestal propadnutí Rigy ve středním pásmu. O srovnání stavu se postaral Maione krásnou střelou v přesilovce. Pro kanadského obránce s italským pasem šlo už o třetí trefu v sezóně. Nabídne třetí třetina rozuzlení duelu nebo se bude pokračovat v zavedených notách?
40:00'
39:43'
Znovu Voronin. Tentokrát trefuje Gudlevskisův beton.
39:08'
Voronin trefil pouze clonícího Koňkova.
38:50'
Darzinš podrazil Miščenka, který si šikovně pokryl kotouč. Admiral má tak výhodu zkrácené přesilovky čtyř proti třem!
37:53'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vasilij Strelcov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., nedovolené bránění).
37:17'
Riga právě vstřelila branku!
Znovu vidíme využitou přesilovou hru, tentokrát ji má na hrbu režisérská dvojice hostujícího celku. MATTHEW MAIONE si narazil s Videllem a nechytatelně poslal puk do horního rohu branky. Asistence: Linus Videll.
36:59'
Vicharev zahákoval Myttynena, který se dostával do šance. Dinamo má šanci dvouminutové přesilové hry.
36:45'
Redlihs přenechal do druhé vlny Maionemu, jeho střela příklepem si našla cestu ke Krasotkinovi.
36:20'
Vše utnula střela hostujícího kapitána Darzinše, po jehož střele Krasotkin schovává kotouč do své výstroje a přerušuje hru.
35:56'
Již čtyři minuty se hraje bez přerušení, hra má nyní velký spád.
34:40'
Butuzov dostal kotouč do jízdy na točnou modrou, pálil po zemi z levého kruhu. Gudlevskis byl připravený.
33:26'
Alexandr Strelcov ustál několik soubojů a dostal se s kotoučem ze středního pásma až za branku Rigy. Do zakončení se však nedostal.
31:45'
Darzinš se hnal po odraženém kotouči, obrana jej pokryla.
30:42'
Myttynen se protáhl podél levého mantinelu až před Krasotkina. Chystal si dlouhý blafák, k zakončení se kvůli nedostatku místa ale vůbec nedostal.
30:01'
Přehoupli jsme se do druhé poloviny utkání. Admiral je nyní rozjetý díky dlouhé přesilovce. Podaří se domácím navýšit náskok?
28:58'
Dzierkals se vrací do hry. Riga ustála čtyřminutové oslabení.
28:35'
Admiral pálí o stošest. Ve finální fázi ale schází přesnost.
28:12'
Sražený kotouč se odrazil před Glazačeva. Gudlevskis naštěstí pro hosty měl stále položený beton na ledě.
27:03'
Koňkov bláhově ztratil puk při zakládání útoku a Pavlovs se řítil sám na Krasotkina, potáhl si puk do bekhendu, ale vysoko přestřelil. Velmi slibná příležitost.
26:25'
Antropov vlétl před branku a nadvakrát dorážel. Před Gudlevskisem teď bylo pořádné horko.
26:08'
Admiral má za sebou minutu dlouhé přesilovky, zatím se mu však nedaří udržet se v útočném pásmu.
24:58'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 + 2 min., vysoká hůl).
24:35'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se podívá před Krasotkina.
23:27'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Dinamo propadlo ve středním pásmu a domácí se dostali do přečíslení. ALEXANDR ČERNIKOV obdržel v mezikruží puk do jízdy a celou akci zakončil rychlým blafákem mezi nohy. Asistence: Vasilij Strelcov.
23:05'
Butuzov si neporozuměl s Ugolnikem a Riga se osvobozuje.
22:02'
Po jednom ze soubojů v útočném pásmu zůstává na zemi Jakovlvev, kterému se nepěkně zkroutila noha u mantinelu. Po chvíli je odvádět do kabin, uvidíme, zda bude v utkání pokračovat.
21:25'
Útočný faul Clarka dává Admiralu další příležitost početní výhody. Dvě minuty za sekání.
20:47'
Gimajev se natahoval po Redlihsově pobídce, Krasotkin ovšem pokryl místa, která měl.
20:01'
Statistiky v první třetině:

Střely na branku: 4 – 13
Vhazování: 8 – 11
Hity: 1 – 2
Zblokované střely: 8 – 5
Máme za sebou prvních dvacet minut hry, po kterých se jde do kabin za vyrovnaného stavu. Oběma týmům se podařilo využít přesilovou hru. V obou situacích byla pro postavení hráče na brankovišti využita pomoc videorozhodčího. Vyjma přesilových her byli brankáři prakticky bez práce.
20:00'
19:00'
Střela Antropova propadla Gudlevsisovou výstrojí a puk byl chvilku volný na brankové čáře. Obránci Rigy ovšem stihli uhasit nebezpečí
18:14'
Nyní už to Dinamu vyšlo. Darzinš na sebe upoutal pozornost a vrátil do druhé vlny na LINUSE VIDELLA, jehož střela z levého kruhu zaplula až za Krasotkina. I tuto branku nakonec muselo pro postavení hráče na brankovišti potvrzovat video, také v tomto případě branka platí. Asistence: Lauris Darzinš, Matthew Maione
17:56'
Clark pálil přes blokujícího Ugolnikova, Krasotkin vytrčil své rameno a přerušuje hru.
17:29'
Riga teď sevřela Admiral v kleštích, ovšem hostům stále chybí tlak do branky.
16:41'
Clark pálil hned po vhazování, kotouč se ovšem dostal na Butuzova, který ihned obrátil a získává pro Vladivostok útočné pásmo. Dobrá práce v oslabení!
16:27'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Artur Karmaškov – 2 min., hákování).
15:46'
Videll si vybruslil z pravé strany a snažil se o vyrovnání, hradbu těl před Krasotkinem ale neprostřelil.
14:50'
Branka se však nakonec bude potvrzovat u videa. Projednává se postavení Vasilije Strelcova na brankovišti.
14:50'
Domácí těsně před koncem přesilovky využívají početní výhodu. Po sérii zblokovaných střel se puk dostal na levou stranu odkud vypálil Ugolnikov a VASILIJ STRELCOV na hranici brankoviště kotouč tečoval za záda Krasotkina. Asistence: Alexander Ugolnikov, Kirill Ďjakov.
14:10'
Ani Admiral zatím nehraje početní výhodu příliš přesvědčivě. Koňkov teď zbytečně hledal spoluhráče na středu kluziště v ideální střelecké pozici.
13:45'
Koňkov vyslal střílenou přihrávku na Vasilije Strelcova, tato volba se nakonec neukázala jako šťastná a Riga se osvobozuje.
13:03'
Maione při bránění modré čáry podrazil Butuzova a přesilovku si zahraje také Admiral.
12:49'
Džerinš se uvolnil hezkou kličkou a zadovkou našel nabrusleného Lipsbergse. Jeho pokus nakonec nezamířil mezi tři tyče.
11:34'
S návratem Ugolnikova na led pálil z pravého kruhu Darzinš. Krasotkin má puk ve své výstroji.
11:05'
Stále stejná písnička. Dinamo posílá puky křížem přes obrannou čtveřici, přihrávky ale v drtivé většině končí v rohu kluziště.
10:45'
Hosté zkoušeli sehrát přesilovkový vzorec, scházela jim ovšem přesnost. Admiral vyhazuje.
09:54'
Střela Darzinše byla zblokována, puk se ovšem dostal k Pavlovsovi, který dorážel i přesto, že měl puk daleko od sebe.
09:34'
Druhá přesilovka pro Rigu. Ugolnikov zboural jednoho ze soupeřů na mantinel a je potrestán za krosček.
08:43'
Glazačev si hledal místo před brankou. Těsně předtím, než se chystal zakončovat však rychle zasáhl Sotnieks. V akci pokračoval Ďjakov, jehož střela byla zablokována.
07:58'
Myttynen dorážel nahozený kotouč, před brankou byl ale rychle zpacifikován.
07:19'
06:20'
Redhlihs míchal s kotoučem na levé straně a hledal volné spoluhráče. Nakonec to vzal na sebe a vyprášil Krasotkinovy betony.
05:19'
První přesilovku zápasu si zahraje Riga. Miščenko je vyloučen na dvě minuty za držení.
04:46'
Sledujeme zatím duel plný soubojů, na první ohrožení branky stále čekáme.
04:21'
Vasilij Strelcov se snažil prodrat před branku, před Sotniekse se ovšem nedostal.
02:39'
Zajcev ztratil kotouč v obranném pásmu a nadělal svému týmu problémy. Pavlovs s pukem kroužil za brankou Krasotkina, ale brzy o něj opět přišel.
01:36'
Po sérii soubojů u levého mantinelu se zkušenému Darzinšovi podařilo vyvézt puk z obranného pásma.
00:18'
Koňkov pálil po přihrávce přes osu hřiště, Gudlevskis se rychle přesunul. Domácí útočník ale vůbec netrefil branku.
00:01'
Hráči již jsou nastoupeni na modrých čarách, vyslechneme si hymny Lotyšska a Ruské federace a můžeme začít!
Československá stopa

Vladivostok před dvěma dny angažoval českého forwarda Vojtěcha Poláka, do dnešního duelu ovšem ještě nenastoupí.

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – Miščenko, Antropov, Tatalin, Ugolnikov, Patrikejev, Ďjakov, Karmaškov – Vicharev, V. Butuzov, Koňkov – Černikov, V. Strelcov, A. Strelcov – Glazačev, J. Jakovlev, K. Voronin – Valujskij, Sirotkin, Zajcev – Feoktisov.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Sotnieks, Gimajev, Maione, Zanetti, Zile, Šulenin, Fairchild – Dzierkals, Lipsbergs, Džerinš – Clark, Myttynen, McMillan – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Skvorcovs, Gegeris, Pavlovs – Berzinš.
Vzájemné zápasy

Vladivostok – Dinamo Riga 1:3 (20.12.2017)
Dinamo Riga – Vladivostok 2:5 (27.9.2017)
Vladivostok – Dinamo Riga 1:3 (12.1.2017)
Dinamo Riga – Vladivostok 3:2 (12.16.2016)
Admiral Vladivostok

Stejné jméno, jiný tým, pozměněné logo. Ve Vladivostoku se vypořádali s finančními potížemi po svém a odstřihli se od staré struktury Admiralu. Vale v klubu dali cizincům. Vyjma jednoho zástupce běloruské hokejové školy letos hájí barvy Vladivostoku pouze ruští hráči. Specifikem však například zůstává, že Admiral je jediným klubem, který k přeletům mezi zápasy nevyužívá speciální lety.

Zpět k hokeji. Vladivostok zatím získal pět bodů, když pouze jednou zvítězil v základní hrací době. Ve východní konferenci tak za týmem zůstává pouze Chabarovsk a Novosibirsk. Nejproduktivnějším mužem je zatím Vasilij Strelcov (3+1). Uhájí Admiral domácí prostředí před nájezdníky z Rigy?
Dinamo Riga

Tým z hlavního města Lotyšska se v posledních letech držel na chvostu soutěže. Na veřejnost prosakovaly finanční potíže, uvažovalo se zda Riga bude stále členem KHL. To vše ovšem odvál vítr, alespoň tak nasvědčují dosavadní výsledky. Po sedmi odehraných duelech má Riga na kontě devět bodů a drží za sebou například věhlasné CSKA Moskva.

Svěřenci kouče Ankinse si zatím vyšlápli na Magnitogorsk, Dynamo Moskva, Kunlun a trápící se Novosibirsk. V cestě nyní stojí Vladivostok. K vítězství by týmu jistě pomohli body letní posily Linuse Vidella (dosud 4+4). Velmi dobře se jeví také obránce Mathew Maione (2+5). Zadák reprezentující Itálii se zatím jeví jako trefa do černého, jelikož s KHL dosud neměl zkušenosti.
Pěkný den všem fanouškům KHL. Nadnárodní hokejová stále soutěž načíná soutěžní ročník. Máme za sebou úvodní boje, které již ukázaly na formu jednotlivých týmů. Dnes budeme společně sledovat duel Admiralu Vladivostok, který hostí lotyšský celek Dinamo Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.