Dynamo Moskva - Chabarovsk | ONLINE | 7.1.2020 15:00 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Chabarovsk - 7. ledna 2020   15:00

Ukončeno
Dynamo Moskva
Dynamo Moskva
03:38' Šipačov (A. Petersson, Jaškin) • 09:57' Tarasov (Pulkkinen, J. Zajcev) • 46:14' Hietanen (A. Petersson, Tarasov) • 58:29' Pankratov (Alexejev, Ogurcov)
4:2
(2:0, 0:2, 2:0)
Chabarovsk
Chabarovsk
22:47' Vl. Ušenin  (Vj. Ušenin) • 32:42' H. Zohorna  (Golubev)
Dynamo Moskva
Sestavy:
Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Volkov, Ljamin, J. Zajcev, Alanov, Mironov, Grigorjev, Ogurcov – A. Petersson, Jaškin, Šipačov – Pulkkinen, Jefremov, Tarasov – Alexejev, Mojsejev, Igumnov – Afinogenov, Pankratov, Brjukvin.
Rozhodčí
Gašilov, Spirin – Antonov, Ponamarenko
VTB Arena, Moskva
6 784 diváků
Chabarovsk
Sestavy:
Alikin (Langhamer) – Jordán, Vitásek, Korjagin, Ignatovič, Turbin, V. Vasiljev, Alexandrov – H. Zohorna, Rasskazov, Fajzullin – Ruděnkov, Golubev, A. Kuzněcov – Vl. Ušenin, Gorškov, Vj. Ušenin – Veličkin, Jazkov, Kacuba.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Dmitrij Jaškin (DMS) 0+1, 2 střely na branku, 2 hity, čas na ledě – 21:00.

Marek Langhamer (CHA) náhradní brankář.

Michal Jordán (CHA) 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě – 21:11.

Ondřej Vitásek (CHA) 0+0, 3 střely na branku, 2 trestné minuty, čas na ledě – 19:17.

Hynek Zohorna (CHA) 1+0, 4 střely na branku, čas na ledě – 18:13.
Dnešní utkání sledovalo 6 784 diváků.
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 39 – 38
Trestné minuty: 10 – 10
Vhazování: 36 – 26
Zblokované střely: 9 – 8
Hity: 9 – 10
Je konec! Amur sice předvedl ve druhé periodě solidní comeback, ale nakonec mu to k ničemu není! Dynamo totiž v poslední třetině vstřelilo dvě branky a bere z dnešního zápasu dva body. O rozhodující branku se postaral Juuso Hietanen, který parádní ranou z prostoru mezi kruhy vymetl pavouky v šibenici. Poslední branka padla minutu a půl před koncem, když Andrej Alexejev naservíroval puk před prázdnou branku pro Semjona Pankratova, jenž měl jednoduchou pozici.
Konec zápasu.
59:40'
Tady je evidentně rozhodnuto, hostující celek to ani nezkusí bez gólmana. Dmitrij Mojsejev našel křižným pasem spoluhráče, ale jeho rána byla zblokována.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:29'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí nejspíše rozhodují dnešní zápas, jelikož se právě dostali do dvougólového vedení! Andrej Alexejev táhl přečíslení dva na jednoho. Udělal kličku, načež naservíroval puk na SEMJONA PANKRATOVA, který měl před sebou prázdnou síť. Asistence: Andrej Alexejev a Dmitrij Ogurcov.
58:20'
Chabarovsk měl velkou šanci, ale znovu z toho branka není. Vjačeslav Ušenin pálil z velmi dobré pozice, ale Alexandr Jerjomenko jeho pokus vyrazil.
57:47'
Andrej Alexejev je na ledě!
57:10'
Alexandr Jerjomenko vyrazil střelu od mantinelu a poslal kotouč do rohu kluziště. Jeho spoluhráči ho však nedokázali vyhodit z obranného pásma.
56:43'
Alexandr Gorškov si dobře zpracoval spíše fotbalový centr, avšak jeho následná zpětná přihrávka už tak dobrá nebyla. Vyhnala spoluhráče z pásma.
56:05'
Pár minut před koncem zápasu mají hostující hokejisté k dispozici přesilovou hru! Dnes už jedno využili, podaří se jim to i podruhé? To uvidíme!
55:47'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:32'
Neskutečně obrovská šance na straně hostí neskončila brankou! Alexandr Gorškov vymyslel neskutečný pas ke vzdálenější tyčce, ale hráč hostí nedokázal zakončit do sítě!
54:59'
Ondřej Vitásek je na ledě!
54:50'
André Petersson měl nakonec dostat křižnou přihrávku, ale tu dobře zastavil jeden z bránících hráčů, který navíc dokázal vyhodit puk přes všechny čáry.
53:51'
Vadim Šipačov si vzal puk do své moci a snaží se nějakým pasem najít spoluhráče v dobré pozici. Dmitrij Jaškin se k tomu snaží clonit před gólmanem.
53:20'
Dynamo má vcelku ideální příležitost na navýšení svého náskoku a rozhodnutí dnešního zápasu. Zatím se mu však v přesilové hře vůbec nedaří.
52:59'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ondřej Vitásek – 2 min., hákování).
52:48'
Alexandr Jerjomenko si musel po delší době připsat zákrok, po kterém poslal puk do ochranné sítě. Před námi je poslední komerční přestávka.
52:20'
Amur měl k dispozici další přečíslení, ale tentokrát ho nevyužil! Vladislav Ušenin poslal přihrávku o něco později, než by jeho spoluhráč potřeboval, a tak skončila až za ním.
51:46'
Ivan Igumnov se nadvakrát snažil dorazit kotouč za gólmana z brankoviště, avšak nepovedlo se mu to ani jednou. Chabarovsk je zase pod tlakem.
51:14'
Dmitrij Jaškin vcelku dobře napadal v útočném pásmu, ale k puku se nakonec nedostal. Přesto se první útočná formace po chvilce dostala k puku.
50:38'
Vadim Šipačov si nechtěl přidělávat práci, tak chtěl odpálit kotouč po mantinelu. Tam ho ale sebrali jen soupeři, kteří se k němu dostali zadarmo,
50:05'
Alexandr Gorškov se dostal do útočného pásma, ale tam to nevymyslel vůbec dobře. Posílal totiž zpětnou přihrávku, ke které měl nejblíže Semjon Pankratov.
49:57'
Moskva pokračuje v aktivní hře a nechce dovolit nějaké zdramatizování zápasu. Před námi je ale ještě deset minut, což je spousta času.
49:16'
Igor Ruděnkov se dostal ke střele, avšak tu Alexandr Jerjomenko bez potíží vyrazil do ochranné sítě. Před námi je tak jedna z komerčních přestávek.
48:45'
Jeden z domácích obránců to zkusil od modré, ale Jevgenij Alikin měl před sebou krásný výhled. Zbytek Moskvy totiž střídal, takže tam nikdo nebyl.
48:10'
Dmitrij Jaškin nejprve šikovně clonil před gólmanem, načež se i on dostal ke střele. Ta šla přišla z velkého úhlu a nakonec vůbec nemířila mezi tři tyče.
47:38'
Hokejisté v modrém jsou nabuzeni vstřelenou brankou a nyní jsou na hřišti zase lepším týmem. Přesto Chabarovsk dnes ukázal, že umí srovnat a zabrat.
46:14'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Jenže nyní už to je využitá početní výhoda, takže Dynamo jde znovu do vedení! Po několika odrazech se kotouč dostal na hokejku JUUSA HIETANENA, jenž si najel mezi kruhy a ranou do šibenice nedal gólmanovi hostí šanci. Asistence: André Petersson a Daniil Tarasov.
46:03'
A Moskva se zatím nemůže usadit v pásmu, spíše jsme viděli pokus na druhé straně.
45:35'
Dynamo má šanci ukázat, jakou sílu má v útoku. Dnes mu však početní výhody zatím moc nejdou, dokonce v nich jednou inkasovalo.
45:16'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., podrážení).
44:48'
Zatím to vypadá, že domácí hokejisté jsou podstatně horší v osobních soubojích. Alexandr Jerjomenko si proto musel připsat další zákrok.
44:20'
Dmitrij Ogurcov si nyní moc neporadil na středu hřiště, ale hosté toho využít nedokázali. Jejich přečíslení dva na jednoho nakonec nebylo úspěšné.
43:42'
Teemu Pulkkinen musel zaskakovat na pozici obránce, což vcelku zvládl. Nakonec je hra přerušena a vhazovat se bude na obranné modré Dynama.
43:15'
Andrej An. Mironov se už hnal z pozice obránce až před gólmana. Vše je ale nakonec utnuto, jelikož domácímu celku je odpískáno ofsajdové postavení.
42:38'
Následovala i střela od modré, ale ta nebyla vůbec přesná. Arťom Volkov musel rozehrát od svého gólmana, načež Dmitrij Jaškin mířil vedle tyčky.
42:08'
Avšak ani jeden tým se nyní nemůže dostat do útočného pásma. Dmitrij Mojsejev se snaží aktivně napadat rozehrávku soupeře a vybojoval puk.
41:22'
Semjon Pankratov chtěl protečovat puk do útočné třetiny, ale to se mu nepovedlo. Přesto se domácí hokejisté znovu dostali brzy ke kotouči.
40:52'
Teemu Pulkkinen dostal puk na útočnou modrou, odkud vyslal tvrdou ránu. Igor Ruděnkov ji schytal, ale zároveň ji dokázal srazit mimo tři tyče.
40:20'
A poslední třetina dnešního zápasu nám odstartovala! Hynek Zohorna se dostal ihned do velké šance, ale jeho zakončení skončilo nad horní tyčkou.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 28 – 30
Trestné minuty: 8 – 6
Vhazování: 21 – 19
Zblokované střely: 5 – 5
Hity: 7 – 4
Už jsou za námi dvě třetiny dnešního zápasu a druhá část vyšla podstatně lépe hostujícímu celku. Ten se totiž prosadil v početní výhodě, když Vladislav Ušenin vypálil hned po vhazování a jeho rána se zatřepotala v síti. Amuru se navíc povedlo srovnat, a to dokonce v oslabení. Denis Golubev posunul v protiútoku kotouč na Hynka Zohornu, jenž trefil odkrytou část sítě.

Další třetina začne přibližně v 16:41.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:43'
Vladislav Jefremov to zkusil od modré, aby neztratil útočné pásmo, Tečovaný puk byl ale hodně zpomalen a Jevgenij Alikin zasáhl vyrážečkou.
39:15'
André Petersson dostal puk až do útočného pásma, ale to bylo vše. Asi ho chtěl přenechat do druhé vlny, ovšem k puku měli podstatně blíže hráči hostí.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:49'
Hynek Zohorna se se svým spoluhráčem ještě snažil napadat v útoku, ale nebyli úspěšní. Na druhé straně se Dynamo provinilo jen ofsajdem.
38:09'
Dmitrij Mojsejev předvedl tvrdý ale čistý hit. Díky tomu sice donutil soupeře k chybě, avšak domácí hokejisté se stejně nedostali v útočném pásmu k puku.
37:28'
Daniil Tarasov se snažil aktivně napadat v útočném pásmu, ale proti dvojici soupeřů neměl šanci. Přesto se Dynamo nakonec dostalo ke kotouči.
37:00'
Do konce této třetiny nám chybějí poslední tři minuty a podstatně spokojenější s vývojem mohou být hosté. Těm se totiž podařilo srovnat nepříznivý stav.
36:27'
Maxim Afinogenov je na ledě!
35:49'
Valerij Vasiljev si chvilku počkal a následně vyslal tvrdou ránu od modré. Alexandr Jerjomenko ji zpracoval betonem a hokejkou poslal kotouč do rohu.
35:14'
Hosté dnes ukazují, že sem rozhodně nepřijeli hrát druhé housle. Jsou nadále hodně aktivní v útočném pásmu a Dynamo se nemůže pořádně chytit.
34:27'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Maxim Afinogenov – 2 min., nedovolené bránění).
33:29'
Kirill Rasskazov je na ledě!
32:42'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Avšak hosté se prosazují ve vlastním oslabení a srovnávají stav dnešního zápasu! V přečíslení našel Denis Golubev volného HYNKA ZOHORNU, jenž se střelou z první nemýlil. Amur má dnes lepší speciální formace. Asistence: Denis Golubev.
31:47'
Domácí hrají početní výhodu a Juuso Hietanen dostal přihrávku na ránu z první. Tu však zastavil obětavým pádem první bránící hráč, který puk vyhodil.
31:29'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Kirill Rasskazov – 2 min., držení).
31:27'
Téměř všichni na stadionu se radovali, jenže domácí nadále vedou jen o jednu branku! Semjon Pankratov ovšem trefil jen tyč.
30:47'
Jegor Zajcev posílal křižnou přihrávku na svého spoluhráče, ale hráč hostí se přiřítil ze střídačky a kotouč srazil. Hostující hráči jsou ale pod obrovským tlakem.
30:18'
Vadim Šipačov zavezl kotouč do útočné třetiny. Vladislav Jefremov nakonec vypálil od modré, ale jeho rána jen zaduněla o zadní mantinel.
29:48'
Dmitrij Jaškin už se skoro radoval z branky, jenže té nakonec nedosáhl! Bylo vidět, že pomalu zvedal ruce nahoru, ale puk je v rohu hřiště!
29:18'
Dmitrij Jaškin zabojoval ve středním pásmu. Tam sice kotouč nezískal, ale povedlo se mu to v tom útočném. Nakonec o něj po kličkách ale přišel.
28:18'
Juuso Hietanen je na ledě!
28:11'
Alexandr Gorškov mohl srovnat stav dnešního zápasu, ale nepovedlo se mu to! Už jel sice sám na gólmana, ale Alexandr Jerjomenko se položil celým tělem na zem a puk nepustil!
27:44'
Amur tedy hraje početní výhodu, kdy kotouč je v jeho útočném pásmu. Zatím se však Chabarovsk nedostal do nějaké zajímavější pozice.
27:00'
Maxim Ignatovič je na ledě!
26:48'
Chvilku se tak bude hrát ve čtyřech, následně si hosté zahrají zkrácenou přesilovou hru. Další úspěšný zákrok za sebou má gólman hostujícího celku.
26:18'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., podrážení).
26:15'
Domácí se nyní nemohli usadit nějakou dobu v pásmu, a tak došlo ke střídání. Následnou střelu Jaškina Jevgenij Alikin vyrazil betonem.
25:48'
Teemu Pulkkinen to vzal na sebe, když dostal přihrávku na vrcholek kruhu. Jeho rána na zadní tyč ale nebyla přesná a Jevgenij Alikin nemusel zasahovat.
25:00'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Ignatovič – 2 min., hákování).
25:00'
Daniil Tarasov poslal kotouč podél mantinelu, kam si jako první sjel Vadim Šipačov. Jeho následná přihrávka byla ale zpomalena, následně hosté vyhodili.
24:10'
Hosté mohli v oslabení srovnat stav zápasu! Vjačeslav Ušenin táhl přečíslení dva na jednoho a poslal křižnou přihrávku. Následnou ránu z první fantasticky vyrazil Alexandr Jerjomenko, který nyní podržel tým proti druhému z Ušeninů.
23:42'
Domácí celek má naopak k dispozic první přesilovou hru v tomto utkání. Teemu Pulkkinen už dostával přihrávku na vrcholek kruhu, ale ta byla sražena mimo.
23:04'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Hynek Zohorna – 2 min., podrážení).
22:47'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Amur nakonec využívá druhou početní výhodu v tomto zápase a dostává se na dostřel jediné branky! Vjačeslav Ušenin vyhrál buly na hokejku VLADISLAVA UŠENINA, jehož dělová rána z první se zastavila až v síti! Asistence: Vjačeslav Ušenin.
22:43'
Vjačeslav Ušenin si sjel jako první pro kotouč k mantinelu a Alexandr Jerjomenko nakonec musel zasahovat. Svou bližší tyč si však pohlídal.
22:00'
Chabarovsk má dnes k dispozici druhou početní výhodu, ale v té se mu zatím nedaří ani trochu. Dynamo se v pohodě brání a vyhazuje jeden puk za druhým.
21:11'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Kirill Ljamin – 2 min., hákování).
20:45'
Ondřej Vitásek se dostal k prvnímu střeleckému pokusu, avšak jeho rána nedošla až ke gólmanovi. Byla totiž sražena jednám z obránců domácích.
20:18'
A už se zase hraje! Dynamo má na svém kontě velmi výhodný dvou brankový náskok, který bude chtít rozšířit. Amur bude chtít naopak srovnat.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 11 – 15
Trestné minuty: 0 – 2
Vhazování: 10 – 5
Zblokované střely: 4 – 2
Hity: 3 – 2
Je za námi první třetina, po které mohou být rozhodně spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou o dvě branky. André Petersson totiž krásným pasem našel Vadima Šipačova, jenž střelou zápěstím rozvlnil síť za gólmanem hostí. O šest minut se navíc prosadil Daniil Tarasov, kterýsi brankáře rozpohyboval a poslal puk mezi betony. Chabarovsk se snažil hrát aktivně, avšak ani jednu ze střel nedokázal dostat za brankovou čáru.

Další třetina začne přibližně v 15:49.
20:00'
První třetina skončila.
19:27'
Michail Grigorjev si už rovnal kotouč na střelu, avšak tu obránce hostí a stihl mu puk vypíchnout. Domácí obránce přesto stihl protiútoku zabránit.
19:16'
Teemu Pulkkinen získal kotouč a vůbec se s ním nepáral. Takto se dostal od mantinelu ke střele, avšak Jevgenij Alikin si na jeho střelu s lapačkou počkal.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:31'
Hlavu se snaží motat soupeřům první útočná formace Dynama, avšak Dmitrij Jaškin nakonec branku minul. Nyní už je na ledě zase čerstvá lajna.
18:02'
Do konce této periody nám chybí nějaké dvě minutky a kotouč má na svých hokejkách domácí celek. Ten se ještě snaží útočit a přidat další branku.
17:33'
Tak jsou vepředu zase hostující hokejisté, kteří tam získali kotouč. Alexandr Jerjomenko čelil další střele, ale svým skluzem kotouč vyrazil do bezpečí.
17:02'
Domácí celek tak už mohl vést o tři branky, avšak Daniil Tarasov svou velkou šanci nevyužil. To je pro Moskvu opravdu veliká škoda.
16:24'
Maxim Afinogenov udržel v osobním souboji puk a jeho tým tak může pokračovat ve hře v útočném pásmu. Daniil Tarasov ale pálil z dobré pozice vedle!
15:52'
Alexandr Jerjomenko má plné ruce práce a rozhodně si nemůže stěžovat na nedostatečné zatížení. Zatím však stihl všechny útoky hostí uhasit.
15:00'
André Petersson se snažil aktivně napadat, ale neměl dostatečnou rychlost. Gleb Korjagin měl puk na druhé straně, ale hosté ho znovu nedostali až do sítě.
14:19'
Ivan Igumnov se vrátil do obrany, kde zachytil dlouhou přihrávku v podání hráče hostí. Moskva se hnala dopředu, ale dlouho se tam nezdržela.
13:54'
Hynek Zohorna rozehrál podél mantinelu, avšak hosté si nakonec nerozuměli. Po jejich střetu se navíc puk odšoural až do středního pásma.
13:29'
Amur dnes ale působí hodně sympatickým dojmem. Snaží se aktivně napadat v útočném pásmu, ale Dynamo si s tím zatím vždy poradilo.
12:53'
Po komerční přestávce se nám už zase pokračuje v zápase. Dynamo se snažilo něco vymyslet vepředu, ale pas po mantinelu skončil až u gólmana domácích.
12:27'
Alexandr Kuzněcov předvedl velmi dobrou práce a hnal se na gólmana! Na poslední chvíli byl ale atakován domácím obráncem, takže nedokázal pořádně zakončit!
11:39'
Igor Ruděnkov zachytil v útočném pásmu kotouč, který letěl po mantinelu. Nebylo mu to ale k ničemu, jelikož Moskva se nakonec k němu dostala.
10:52'
Moskva tak rozehrála dnešní zápas na jedničku a je velmi blízko vítězství. Je sice hodně troufalé toto tvrdit tak brzy, ale domácí se prezentují dobrou obranou.
09:57'
Dynamo právě vstřelilo branku!
A jeden z nich právě přichází, domácí tým vede už o dvě branky! DANIL TARASOV udržel kotouč v osobním souboji, když se ocitl před gólmanem. Tomu předvedl kličku a poslal puk mezi betony! Asistence: Teemu Pulkkinen a Jegor Zajcev.
09:31'
Zatím sledujeme hodně svižné utkání, kdy oba týmy se snaží především útočit. Za tohoto předpokladu bychom mohli dnes vidět hodně branek.
08:59'
Na druhé straně z ničeho nic vzniklo přečíslení, kdy Vjačeslav Ušenin si najížděl na křižnou přihrávku. Tu ale stihl zastavit jeden z domácích obránců.
08:24'
Dynamo bylo velmi blízko navýšení svého náskoku! Andrej Alexejev se dostal s pukem až před brankáře hostů, ale ten stihl své betony sklapnou naprosto včas!
07:59'
Jenže se na ním neudrželi dlouho, přesto se hra vrátil před brankáře domácího celku. Dmitrij Mojsejev se sice snažil, ale zakázané uvolnění je odpískáno.
07:30'
Dmitrij Ogurcov se snažil trochu uklidnit hru, ale byl aktivně napadán. Proto jeho následná přihrávka nebyla přesná a u kotouče jsou zase hosté.
06:52'
Ovšem Chabarovsk přece jen zvedl svou hru a snaží se zasypávat gólmana střelami. Alexandr Jerjomenko ale zatím působí hodně jistým dojmem.
06:07'
Teemu Pulkkinen je na ledě!
05:42'
Ani teď toho moc hostující hokejisté v útočném pásmu nevymysleli. Sice vyhráli vhazování, ale po chvilce se domácím podařilo dostat puk do střední třetiny.
05:30'
Chabarovsku se ale jinak v početní výhodě zatím moc nedaří. Přesto vybojoval vhazování v útočném pásmu po nahození od modré čáry.
04:48'
Dobře pálil v početní výhodě Hynek Zohorna, avšak jeho ránu Alexandr Jerjomenko vyrazil vyrážečkou. Po následném závaru je hra přerušena.
04:07'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Teemu Pulkkinen – 2 min., podrážení).
03:38'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Jenže další útok už Moskva využívá a dostává se do vedení! André Petersson vyslal do samostatného úniku VADIMA ŠIPAČOVA, jenž se prosadil střelou zápěstím mezi betony. Asistence: André Petersson a Dmitrij Jaškin.
03:02'
Amur se snažil hnát do jedné z útočných akcí, ale ta skončila dříve, než začala. Čárový sudí totiž viděl ofsajd, který byl také posléze odpískán.
02:43'
Moskva se na chvilku ocitla v útočném pásmu, ale po nahození podél mantinelu z něj musel pryč. Alexandr Jerjomenko musel zasahovat na druhé straně.
02:06'
Chabarovsk se zatím nemůže dostat s kotoučem dopředu, avšak ani od Dynama to zatím není ono. Snad oba týmy začnou předvádět lepší hokej.
01:28'
Jegor Zajcev si ale své střídání o něco málo prohlásil a nakonec si připsal střelu. Jevgenij Alikin na ní ale viděl a chytil ji do své lapačky, načež přerušil hru.
00:56'
Jegor Zajcev musel jet se spoluhráčem zpět do středního pásma, kam kotouč vylétl. Na hřišti tak poprvé vidíme druhé formace v dnešním zápase.
00:20'
A dnešní zápas nám už začal! Domácí tým nastupuje asi bez překvapení v modrých dresech a v silném složení. Naopak hosté na sobě mají bílé svršky.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Volkov, Ljamin, J. Zajcev, Alanov, Mironov, Grigorjev, Ogurcov – A. Petersson, Jaškin, Šipačov – Pulkkinen, Jefremov, Tarasov – Alexejev, Mojsejev, Igumnov – Afinogenov, Pankratov, Brjukvin.

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Jordán, Vitásek, Korjagin, Ignatovič, Turbin, V. Vasiljev, Alexandrov – H. Zohorna, Rasskazov, Fajzullin – Ruděnkov, Golubev, A. Kuzněcov – Vl. Ušenin, Gorškov, Vj. Ušenin – Veličkin, Jazkov, Kacuba.

Rozhodčí: Gašilov, Spirin – Antonov, Ponamarenko.
Československá stopa v utkání

Michal Čajkovský (DMS) 44 zápasů, 7+18
Dmitrij Jaškin (DMS) 43 zápasů, 20+26

Marek Langhamer (CHA) úspěšnost 92,9%
Michal Jordán (CHA) 42 zápasů, 3+9
Ondřej Vitásek (CHA) 36 zápasů, 3+3
Hynek Zohorna (CHA) 43 zápasů, 8+17
Tomáš Zohorna (CHA) 35 zápasů, 9+12 – zranění
Poslední vzájemný zápas:

Chabarovsk – Moskva 1:5

Branky a nahrávky: 45. H. Zohorna (Jordán, Fajzullin) – 7. Tarasov (Šipačov, Jaškin), 25. Tarasov (Grigorjev, Šipačov), 29. Afinogenov (Volkov), 40. Tarasov (Jaškin, Šipačov), 48. Tarasov (Jaškin, Šipačov).

Amur Chabarovsk: Alikin (29. Langhamer) – V. Vasiljev, Jordán, Ignatovič, Vitásek, Turbin, Kamalov, Alexandrov – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Fajzullin – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A) – A. Lazarev, Rasskazov, Ruděnkov (A) – Golubev, Veličkin, Kacuba.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Čajkovský, Hietanen, Mironov (A), Volkov, J. Zajcev, Ljamin, Grigorjev – Tarasov, Jaškin, Šipačov (C) – Igumnov, Mojsejev, V. Kuljomin (A) – Polygalov, Alexejev, Brjukvin – Afinogenov, Petunin, Michajlov – Muranov.
Amur Chabarovsk

To Chabarovsk má přesně opačné starosti. Po čtyřiceti třech kolech má totiž na svém kole jednačtyřicet bodů, které ho řadí na jedenáctou, tedy předposlední pozici, v rámci Východní konference. V současné době je to však ztráta na osmé místo, tedy poslední příčku zajišťující vyřazovací boje, jen šestibodová. Co se týče posledních tří utkání, tak Amur vyhrál jednou, a to ve Vladivostoku. Následovaly dvě prohry, a to na venkovních hřištích – s Jokeritem a Čerepovcem.

Nejproduktivnější hráči:
Hynek Zohorna – 25 bodů (8+17)
Vladislav Ušenin – 23 bodů (9+14)
Tomáš Zohorna – 21 bodů (9+12)
Dynamo Moskva

Dynamo letos hraje parádně, což dokazuje i jeho postavení v tabulce. Po pětačtyřiceti zápasech má totiž na svém kontě šedesát bodů a patří mu třetí místo v rámci Západní konference. Lépe je na tom jen Petrohrad, který je druhý, a Moskva, které vede konferenci i celou KHL. Moskva se prezentuje hlavně povedeným útokem. Celkem totiž nasázela 131 branek, což je po CSKA druhé nejvyšší číslo. Z posledních tří zápasů bralo Dynamo dvě vítězství. Nejprve sice padlo na ledě Magnitogorsku po nájezdech, avšak poté porazilo Kunlun a Spartak. V těchto dvou zápasech navíc neinkasovalo ani jednou.

Nejproduktivnější hráči:
Vadim Šipačov – 51 bodů (12+39)
Dmitrij Jaškin – 46 bodů (20+26)
André Petersson – 31 bodů (14+17)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.Články odjinud