KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Magnitogorsk - 25. února 2020   13:30

Novosibirsk
Novosibirsk
16:23' Šarov (Ilja Morozov, Děmidov) • 22:19' Piganovič (Puustinen, Šarov) • 31:58' Milovzorov (Šaškov) • 48:37' Puustinen (Šarov)
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Magnitogorsk
42:43' J. Birjukov  (Potěchin, Vereščagin)
Novosibirsk
Beljajev, Sojn – Berseňov, Novikov
Sibir Arena, Novosibirsk
6 770 diváků
Děmčenko (23. Nosov) – J. Birjukov (A), Pivcakin, Dronov, Vereščagin, Matuškin, Minulin, Va. Antipin – Ljubimov, A. Nestrašil, Filippi – Kozun, Loktionov (A), Potěchin – N. Kuljomin (C), Dorofejev, Rasmussen – Rožkov, Několenko, Korobkin – Avramenko.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké úterý a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 0:4
Utkání je u konce a domácí Sibir Novosibirsk se může radovat z výhry a bodů. Ve třetí třetině se sice hostům povedlo si vybudovat tlak a ve 43. minutě snížit po střele Jevgenije Birjukova z dálky, jenže to bylo ze strany Metallurgu vše a když ve 49. minutě přidal čtvrtou branku Sibiru Juusa Puustinen, mohli se domácí uklidnit a v poklidu dokormidlovat utkání do zdárného konce. Konečný výsledek zápasu tak zní 4:1.
59:45'
Do ještě jednoho útoku se hrnul domácí Šaškov, důrazně byl ale sražen k ledu a ke střele se neprobil. Zákrok byl čistý, rozhodčí nevylučují.
58:20'
Domácí publikum už začíná slavit mexickými vlnami, na ledě se hráči Magnitogorsku snaží o zdramatizování koncovky.
57:43'
Korotkov mohl dát na výsledek definitivní pojistku, Nosov se ale zvládl bleskově přesunout a u své levé tyčky zakročit.
56:31'
Důraz předvedl hostující Kuljomin, Krasikov však na brankové čáře zachoval chladnou hlavu a puk srazil.
55:51'
Hosté pouze vyhodili, Sibir se s protiakcí nikam nežene, nemá ani důvod.
54:19'
Rozháraná kombinace v pásmu Sibiru, domácím tato hra bez zakončení zřejmě vadit nebude, raději by ale puk posunuli ještě dál od Krasikova.
53:01'
Až moc prostoru na útok dostal domácí Morozov, švihem si ale na Nosova nepřišel.
52:22'
Prudká rána z levého kruhu musela Krasikova vystrašit, puk ale skončil za jeho brankou a jeho spoluhráči poté dostali hru do středního pásma.
51:38'
Hosté oslabení přečkali a jsou zase v plném počtu.
51:25'
Nosov opět přerušuje hru, nyní před dotírajícím Timašovem.
50:37'
Domácí sice dokázali kombinovat v útočném pásmu, se zakončením to však bylo horší. Až po takřka minutě vystřelil z úhlu Milovzorov, jenže trefil pouze postoj gólmana Nosova.
49:38'
Navíc je tu přesilovka pro Sibir, hosté hráli v šesti a dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů odsedí Ilja Avramenko.
48:37'
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí se mohou zase o něco více uklidnit, neboť po pobytu v útočném pásmu přidávají gól na 4:1. Za brankou si na vhodný okamžik pro přihrávku počkal Šarov, našel najíždějícího JUUSA PUUSTINENA a ten i přes důraz obránce vystřelil a oblouček zaplul za marně zasahujícího Nosova. Asistence: Alexandr Šarov.
47:59'
Nevyšlo to ani domácím, akce středem skončila kousíček za modrou čárou.
46:47'
Vereščagin se snažil o kličku na střed, byl zastaven čistým bodyčkem.
45:21'
Kozun se prosmýkl do míst před brankovištěm, z otočky už ale Krasikova nepřekonal.
44:37'
Sibir se nyní snaží držet puky co nejdéle a co nejdál od branky, jenže pryč je aktivita domácích, ti se teď stále častěji brání.
43:55'
Rázem je Metallurg zpátky ve hře, probral se a nadále hrozí střelami na Krasikova.
42:43'
Metallurg právě vstřelil branku!
Je sníženo a možná máme založeno na drama. Po Potěchinově přihrávce vystřelil z vrcholu levého kruhu JEVGENIJ BIRJUKOV a jeho dělovka skončila za Krasikovem. Ten toho moc neviděl, Nestrašil mu totiž dobře clonil ve výhledu – 3:1. Asistence: Bogdan Potěchin, Ivan Vereščagin.
41:59'
Jakovlev kroužil v útočném pásmu, hledal si prostor pro otočku a střelu, obrana Magnitogorsku jej ale zvládla uhlídat.
41:34'
Pokus o přihrávku na Romanceva se minul účinkem, hosté puk srazili mimo ledovou plochu.
40:45'
I úvod třetí třetiny se nese v duchu aktivity Sibiru, hraje se před Nosovem.

Trestné minuty: 0:2
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí Sibir má zápas skvěle rozehrán. Ve druhé třetině měl slušnou převahu, dokázal soupeře zatlačit před brankoviště a odměnou byly dva góly. Nejprve se ve 23. minutě trefil z levé strany Oleg Piganovič a ve 32. minutě po rychlé akci vymetl horní růžek branky Jegor Milovzorov. Metallurg se v útoku nemohl prosadit, neskóroval a tak je současný stav 3:0.
40:00'
39:59'
A málem z toho byl gól! Po přečíslení dvou na jednoho a žabičce před brankoviště plácl do puku Peltola, jenže z této nepříliš snadné pozice trefil pouze Nosova.
39:34'
Korobkinova střela přes obránce Krasikova neohrozila, domácí ještě zkusí jeden útok.
38:49'
Je to teď hokej tak trochu na jednu branku, Gleb Zyrjanov se v rohu snaží vydolovat puk a ještě jednou založit akci, která by ohrozila Nosova.
37:55'
Po přečíslení a střele z levého kruhu pomohl Nosovovi Nestrašil, puk skončil mimo led. Romancev se omlouvá za trochu zbrklé zakončení, ví, že mohl přihrávat.
37:28'
Sajustov dostal mezi kruhy dost prostoru na střelu, volil golfák, jenže pouze trefil gólmana Nosova.
36:59'
Pouhé vyhození hostů před Krasikova, Sibir se už hrne do dalšího útoku.
Krasikov se vrhl po volném puku před brankovištěm a zabránil tak Loktionovovi v případném dopíchnutí.
35:54'
Dronovovo nahození od modré čáry si nenašlo cestu na domácí branku, Magnitogorsk ale i nadále pokračuje v útočné snaze.
35:20'
Pas na levou stranu dostal Korotkov, nabruslil si do pásma, povyjetý Nosov ale jeho prudký švih zvládl zastavit.
34:45'
Novosibirsk hraje v naprosté pohodě, je aktivnější, nebezpečnější, Metallurg se pouze brání.
33:58'
Rozhodčí si šli ještě pro jistotu prohlédnout video, po kontrole ale ponechali verdikt, že se o gól nejednalo.
33:58'
Do sóla se dostal domácí Puustinen, zkusil rozhýbat gólmana a zasunout mezi jeho betony, Nosov ale zvládl puk zastavit na brankové čáře, v brankovišti mu pak pomohl ještě vracející se Avramenko.
32:45'
Metallurg je nyní zcela mimo útočné dění, veškeré akce končí daleko před Krasikovem.
31:58'
A je to 3:0! Sibir podnikl bleskový výpad, puk se dostal na pravou stranu, kde měl hromadu prostoru JEGOR MILOVZOROV a ranou do vzdálenějšího horního růžku nedal Nosovovi šanci. Asistence: Nikita Šaškov.
30:51'
Poslední okamžiky jsou docela rozkouskované, zápasu začíná scházet tempo, které bylo zatím ozdobou.
29:38'
Nebezpečně nahazoval od modré čáry hostující Vereščagin, Krasikov si po zákroku lapačkou připsal další úspěch.
29:17'
Zakázané uvolnění Sibiru.
28:16'
Z úhlu to zkoušel Rasmussen, nebylo to ale nic, z čeho by musel mít Krasikov obavy.
27:47'
Po buly v útočném pásmu vystřelil hostující Pivcakin, bombou ale trefil hráče před sebou a Krasikov zasahovat nemusel.
27:28'
Slabé nahození směrem k Nosovově brance nebylo ani přesné, puk skončil na zadním mantinelu.
26:26'
Puk vylétl ven z ledové plochy, vylučovat se však na straně Metallurgu nebude.
25:34'
Hostům to teď v útoku vůbec nevyšlo, Dronovovi utekl puk lehce za modrou čáru a po jeho nahození se tak pískalo postavení mimo hru.
24:47'
Hosté jsou v plném počtu, oslabení přečkali bez úhony.
24:18'
Sajustov byl sice dobře rozjetý, dostal však přihrávku na bekhend a do zakončení se neprobil.
23:52'
Hosté vyhodili z vlastního pásma, mohou si na chvíli vydechnout.
23:30'
Podobná kombinace jako před druhým gólem, zleva zakončoval Puustinen, Nosov si zvládl poradit.
22:47'
Navíc je tu vyloučení na straně Metallurgu, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jevgenij Birjukov.
22:19'
V brance hostů dochází ke změně, Vasilije Děmčenka nahrazuje Gleb Nosov.
22:19'
Domácí unikají do dvoubrankového náskoku. Po kombinaci v útočném pásmu dostal trochu prostoru OLEG PIGANOVIČ a střelou po ledě překonal gólmana Děmčenka – 2:0. Asistence: Juuso Puustinen, Alexandr Šarov.
21:50'
Rozehra hostů se teď minula účinkem, skončila na zakázaném uvolnění a vše tak stěhuje před Děmčenkovu pravici.
20:53'
Jako první se v této třetině ke střele dostal hostující Dronov, jeho pokus byl sražen a poté vyhozen z pásma.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina, která přinesla živý a svižný hokej nahoru a dolů, jenže opravdu velkých šancí mnoho nebylo. Nakonec jsme se dočkali jednoho gólu, dali jej domácí a pomohlo jim k tomu i trochu štěstí. Alexandr Šarov byl ve správný okamžik na správném místě a doklepl minelu gólmana Děmčenka za jeho záda. Sibir tak míří do kabin s vedením 1:0 a soupeř má v přestávce o čem přemýšlet.
20:00'
19:45'
Ještě jedna šance SIbiru na gól, Děmidov se musel hodně otáčet, aby vše uhlídal a proti Sajustovovi musel vytáhnout rychlé přemístění a máchnutí lapačkou.
18:01'
Pivcakin se musel bleskově vracet do obrany, zvládl to na výbornou a zastavil výpad Novosibirsku.
17:15'
Rázem se probudilo i publikum a svým skandováním žene hráče Sibiru do dalšího útoku.
16:23'
Domácí jdou do vedení a to docela kuriózním gólem. Gólman Děmčenko chtěl rozehrát puk, který se odrazil od zadního mantinelu, jenže jej minul a dojíždějící ALEXANDR ŠAROV jej doklepl za jeho záda. Pomohl tomu i samotný brankář Magnitogorsku, když se snažil srazit beton a také puku pomohl v pohybu za brankovou čáru. Asistence: Ilja Morozov, Nikolaj Děmidov.
15:01'
Pivcakinův pokus z pravého kruhu Krasikov chvíli hledal, poté se mu povedlo rozehrát.
14:24'
Z ostrého úhlu to zkusil Avramenko, Krasikov se ale nenechal překvapit a opět předvedl rychlou lapačku.
14:05'
Po protiakci vystřelil přes obránce Nosov, Krasikov pro jistotu po zákroku přerušil hru.
13:50'
Domácí zkouší akce dlouhými pas, na modré však vládne obrana Metallurgu.
12:44'
Děmčenka vyzkoušel Sajustov, když dostal přihrávku zpoza brány, jenže byl u toho tísněn a nevyšla mu natolik prudká střela, jako by si představoval.
11:37'
Akce skončila náznakem úniku Korobkina, ten musel zakončovat bekhendem a to Krasikov vyřešil dobrým vykrytím prostoru.
11:08'
Peltola šel do tvrdého souboje o puk v rohu, nezvládl jej ale vybojovat a rozvinout akci. Hosté vyráží na další zteč.
10:41'
Vyhozený puk domácích skončil v rohu kluziště, čároví tomu nechávají velkou volnost, tempu hry to jen prospívá.
09:39'
Tvrdá rána Matuškina od modré čáry, Krasikov neměl extra výhled, ale i tak zvládl puk srazit mimo své brankoviště. Magnitogorsk pokračuje v útoku.
08:47'
Pokračuje svižný hokej z obou stran, Děmčenko nyní vyrážel Alexejevův nepříjemný švih z levého kruhu.
07:44'
Menší zmatek před Děmčenkem, hosté se však zvládli ubránit a do protiakce vyrazil Kozun.
06:49'
Krasikov měl na Dronovovo nahození od modré čáry dobrý výhled a snadno schoval puk v lapačce. Další přerušení a vhazování v pásmu Sibiru.
05:16'
Peltola se zprava nebojácně natlačil před Děmčenka, zblízka ale puk za jeho záda nepropasíroval. Stále tak čekáme na úvodní branku.
04:53'
Zakázané uvolnění Novosibirsku, hra se tak vrací před Krasikova.
04:33'
Bomba Minulina od modré čáry, zákrok si připisuje i Krasikov. Zatím sledujeme opravdu aktivní hokej z obou stran.
04:06'
Další útočný výpad Sibiru, nyní se v zakončení ocitl Romancev, Děmčenko skryl puk v lapačce a přerušil hru.
03:31'
Přes obránce zakončoval Timašov, jeho pokus si ale Děmčenko zvládl najít a vyrazit.
02:45'
Dlouhá přihrávka domácích z hloubi vlastní třetiny, zakázané uvolnění se nepískalo, hráči tak museli do bruslařského souboje.
01:09'
Protiútok Magnitogorsku skončil přečíslením dvou na jednoho, Kuljomin ale střílel těsně vedle branky Sibiru.
00:51'
Na druhé straně nechali hosté na chvíli volného Šaškova a ten z mezikruží pohotově vyzkoušel Děmčenka.
00:24'
Hned v úvodu zakončoval hostující Ljubimov, netrefil, stejně jako poté z dorážku Filippi, Jeho pokus byl ale sražen mimo led, takže se vhazuje před Krasikovem.
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – J. Chabarov (A), Piganovič, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Timašov, Jermakov – Puustinen, J. Peltola (C), Šarov – Sajustov (A), Milovzorov, Šaškov – I. Makarov, Romancev, N. Korotkov – Zyrjanov, A. Jakovlev, Romajev – Ovčinnikov.

Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Nosov) – J. Birjukov (A), Pivcakin, Dronov, Vereščagin, Matuškin, Minulin, Va. Antipin – Ljubimov, A. Nestrašil, Filippi – Kozun, Loktionov (A), Potěchin – N. Kuljomin (C), Dorofejev, Rasmussen – Rožkov, Několenko, Korobkin – Avramenko.

Rozhodčí: Beljajev, Sojn – Berseňov, Novikov.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, máme za sebou ruskou hymnu, zápas může začít.

Metallurg Magnitogorsk

Na opačné straně stojí Magnitogorsk, který rovněž má jistotu postupu do play-off. Metallurg si ale během sezony hodně zahrával, prvních několik týdnů se mu absolutně nepovedlo, dokonce se nacházel na samotném chvostu tabulky východní konference. Magnitogorsku však na postup stačil zisk pětašedesáti bodů, s jistotou tak postoupí ze sedmého místa, což značí těžkého soupeře v následném play-off. Metallurg z posledních čtyř duelů vyhrál hned třikrát, až v minulém kole přišel o sérii neporazitelnosti, neboť na domácím ledě nestačil na Ufu, které podlehl až po prodloužení.
HC Sibir Novosibirsk

Hokejisté Novosibirsku si s předstihem zajistili postup do vyřazovacích bojů, v současné době se totiž nacházejí na páté pozici tabulky. Novosibirsk má na devátý Kunlun náskok deseti bodů, což je více než dostačující. Domácí celek tohoto zápasu se sice v posledních týdnech nenachází v úplně ideální formě, prohrál totiž hned tři z posledních pěti duelů. Během posledních dvou dokonce vstřelil jedinou branku, na porážku proti Jekatěrinburgu totiž navázala další, a sice proti poslednímu Čeljabinsku. Sibir je až devátým nejlepším celkem na domácím ledě, dohromady zde odehrál devětadvacet zápasů, bude ten třicátý úspěšný?
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi HC Sibir Novosibirsk a Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.