02:12' Pjanov (Zernov, Vojnov) • 65:00' Beck

Gofman, Ravodin – Sadovnikov, Šalagin
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
4971 diváků
Kazaň

Je konec! Dnešní utkání dlouho spělo do klidného vítězství Omsku, který si v průběhu třetí třetiny držel jednobrankové vedení, o které nakonec pár vteřinek před koncem periody přišel. Utkání tak šlo do prodloužení, avšak ani tam jsme se nedočkali vítěze. Omsk přesto kraloval při samostatných nájezdech, kde druhý plusový bod vystřelil Beck.

65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je TAYLOR BECK.
Nůž na krku tak měl hostující Galimov, který to zkoušel bekhendovým zakončením, jenž nebylo úspěšné.
Opět se tak představil Beck, který naprosto totožným zakončením poslal svůj celek do vedení.
Rozhodnout tak mohl domácí Pjanov, avšak jeho pokus se Reidebornovi povedlo vyrazit.
Svůj celek mohl poslat do vedení Galuzin, avšak jeho pokus skončil pouze na betonu.
Domácí Šumakov to zkoušel kličkovanou, avšak Reideborn ho dokázal přečíst.
Fazylzjanov to rovněž zkoušel přímým střeleckým pokusem, který ale brankář vytěsnil.
Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat, úspěšný byl také domácí Beck.
Šikovný útočník Azevedo to udělal parádně, puk totiž poslal přímo pod břevno branky.
Uspět se tak pokoušel Košelev, který rovněž trefil pouze pozorného brankáře.
Hostující Galimov udělal několik náznaků, avšak na brankáře přeci jenom nevyzrál.
Za domácí se pro změnu rozjel Širokov, jehož dělovka směřovala doprostřed branky.
Jako první se k nájezdu rozjel hostující Virtanen, který neuspěl se střelou po ledě.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:55'
Tyč po střele Becka!
64:21'
Z vrcholku levého kruhu to zkoušel domácí Beck, který ovšem na brankáře nevyzrál. Tlak domácích i nadále pokračuje, stejně tak se blíží konec prodloužení.
63:28'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min.).
63:05'
K volnému puku se poté dostal Sannikov, který rovněž neprověřil brankáře Garipova. Kazaň je nyní častěji u kotouče, do konce prodloužení moc času nezbývá.
62:23'
Andrighetto také dlouho kroužil v mezikruží, jenomže hned dvojice protihráčů ho dokázala vytlačit až do středního pásma. Prodloužení zatím nic nepřináší.
61:08'
Petrov dokázal u mantinelu obelstít protihráče, načež se sám vydal do útočného pásma. Tam si hledal místečko k zakončení, které ale zatím stále nenašel.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první dostal do útoku. Ten hrubě nevyšel, zasahovat nemusel ani brankář Garipov.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ani třetí třetina nerozhodla o vítězi tohoto zápasu, na řadu tak půjde pětiminutové prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:47'
Kazaň vstřelila branku!
Hosté to přeci jenom dokázali a skóre je opět srovnané! Kazaň totiž sáhla ke hře bez brankáře, což vedlo k velkému tlaku. Nakonec domácí obrana zaspala při bránění STANISLAVA GALIJEVA, kterému se z úhlu povedlo najít místečko v brance.
Asistence: Patrice Cormier, Justin Azevedo.
59:33'
Nahození z obranného pásma jen těsně minulo prázdnou svatyni!
59:00'
Ak Bars to zkouší bez brankáře!
58:20'
Garipov měl velké štěstí, puk ho totiž po jedné ze střel trefil. Kazaň se začíná dostávat do velkého tlaku, avšak ještě neodvolala brankáře Reideborna.
57:40'
Až nyní měl hodně prostoru na zakončení hostující Cormier, kterému se přesto nepovedlo trefit prostor domácí branky. Garipov se za tímto pokusem pouze ohlédl.
56:05'
Zernov skončil po souboji s Lukojanovem na ledě, jednalo se ale o klasický souboj o o kotouč. Omsk opět nasbíral cenné vteřinky, posléze poslal na led další formaci.
55:01'
Jarullin měl celkem dost času na rozehrávku, kterou přetavil v nahozený kotouč podél pravého hrazení. Jeho formace však nedokázala udržet útočnou třetinu.
54:15'
Omsku se další rozehrávka moc nepovedla, jenomže jeden z hráčů přesto lehce tečoval prudkou nahrávku. O icing se nejednalo, Kazaň se směrem dopředu i nadále trápí.
53:03'
Omsk pokračuje ve své aktivitě, která zatím přináší úspěch. Druhá formace nyní nasbírala cenné vteřinky v pásmu soupeře, na druhou stranu se přesto žene Cormier.
52:11'
Do útočení se zapojil také domácí obránce Vojnov, kterému se rovněž povedlo vyzkoušel pozornost švédského brankáře. Následně o kousek vedle pálil Voronkov.
51:07'
Po levém křídle si to namířil domácí Semjonov, který byl vytlačen ze střeleckého úhlu. Reideborn přesto musel zasahovat, posléze ještě stačil před zvukem píšťalky rozehrát.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen deset minut. Omsk se zatím celkem v poklidu brání útočným manévrům soupeře, zatím se jedná o rutinní obléhání branky soupeře.
49:09'
Na opačné straně si naopak zákrokem na jistotu počínal Reideborn, který ho schoval pod vlastní lapačku. Hra je opět pozastavena, následovat bude další vhazování.
48:02'
Snadnou práci si připsal domácí brankář Garipov, který v poklidu kryl nahození od levého mantinelu, kterým se prezentoval Ljamkin. Následovat bude vhazování.
47:08'
Na druhé straně si hledal lepší prostor k zakončení Galijev, který ho nedokázal najít. Poté zkoušel předávku na Fisenka, avšak nahrávka směřovala na paty.
46:02'
Zernovvoi se povedlo přenechat do tandemu na Širokova, který se zjevil sám před Reideborem. Švédský brankář i tentokráte zakročil, nápor domácích však pokračuje.
45:09'
Do úniku se dostal domácí Dědunov, který se již chystal k řešení svého výpadu. Na poslední chvíli se k němu dostal jeden z protihráčů, který zasáhl čistým způsobem.
44:06'
Omsk vyhodil natolik zkušeně, že z toho nebylo zakázané uvolnění. K nepovedené rozehrávce se tak dostal hostující obránce Pedan, který se dostal za modrou čáru.
43:16'
Na opačné straně pro změnu nahazoval daleko vedle branky Pjanov, Reideborn tak nemusel ani tentokráte zasahovat. Mezitím se na led dostaly čtvrté formace.
42:04'
Před malým momentem to na sebe vzal hostující Voronkov, který si nakonec našel prostor k nahození. Jeho pokus skončil pouze na brusli prvního protihráče.
41:05'
Úvod třetí třetiny zatím nepřináší nic zajímavého, naopak hra byla v krátkém časovém sledu hned dvakrát přerušena. Ve druhém případě vyhodil na icing Šumakov.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první podíval do vlastního pásma. Následně se o rozehrávku postaral Virtanen.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, avšak ani ta nám nepřinesla druhý přesný zásah. Kazaň sice měla v úvodu více ze hry, avšak poté si situaci pořádně zkomplikovala. Hned několik minut totiž hrála v početní nevýhodě, avšak přesto Reideborn podruhé v utkání neinkasoval. Ak Bars přesto bude muset pořádně zabrat.
40:00'
39:22'
Již nám probíhá poslední minuta druhé třetiny, na další změnu skóre to v tomto případě nevypadá. Tentokráte sledujeme vhazování po levici brankáře Reideborna.
38:02'
Beck pelášil se svým kolegou na jediného hráče soupeře, avšak tuto možnou příležitost zhatila hned první nahrávka, která putovala mimo dosah druhého jmenovaného.
37:15'
Omsk se dostal k velkému náporu, avšak ani tento tlak nepřinesl kýženou druhou branku. Z vlastního pásma navíc nahazoval Pedan, který vyzkoušel pozornost Garipova.
34:10'
Puk poskakoval u brankové čáry, jenomže z tohoto prostoru ho odpálil jeden z hostujících obránců. Avangard nyní pořádně sevřel svého soupeře.
33:13'
Zadovka směřovala na Vojnova, který to zkoušel tvrdým pokusem. Reideborn zasahovat nemusel, tento střelecký projektil totiž prosvištěl výrazně vedle branky.
32:06'
Ak Bars i tentokráte uspěl na vhazování, což pochopitelně přineslo osvobození. Omsk přesto nemusí smutnit, k dispozici má totiž dlouhou přesilovou hru.
31:50'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2+2 min, vysoká hůl).
31:13'
Další nahrávku z hole Zernova tentokráte dokázal ukořistit pozorný Petrov, který rovněž osvobodil svůj celek odpalem až k domácí brance. Kazaň toto oslabení přečkala.
30:30'
Omsk se zatím drží v útočném pásmu, avšak hostující celek skvěle brání prostor u své branky. Před malým momentem navíc odpálil kotouč do bezpečí Virtanen.
29:20'
Nástřelem na branku to zkoušel hostující Fisenko, který trefil pouze beton brankáře. Omsk se na druhé straně nedostal ani k Reidebornovi, v čemuž mu zabránil Jarullin.
29:11'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., sekání).
28:02'
McMillan se rovněž pokoušel natlačit až před Reideborna, avšak hned dvojice hostujících hráčů mu v tom zabránila. Kazaň se však osvobodila za cenu zakázaného uvolnění.
27:11'
Rozehrávající Bondarev to zkoušel prudkou nahrávkou do jízdy na McMillana, avšak ten na ní nedosáhl. O icing se nejednalo, Ak Bars tak okamžitě otáčí hru.
26:00'
Do samostatného úniku se dostal domácí Zernov, kterému se nepovedlo nikterak vážněji ohrozit brankáře Reideborna, jenž dokázal zakročit s ledovým klidem.
25:07'
Do rozhozené obrany se pokoušel dostat hostující Voronkov, který ovšem se svojí snahou neuspěl. Aby toho nebylo málo, tak prvního protihráče trefil Pedan.
24:03'
Garipovovi se nepovedlo rozehrát dle představ, nicméně i přesto se jeho celek dostal do bezpečnějšího prostoru. Na opačné straně se Martynovovi nepovedlo ustát souboj.
23:15'
Dotírající Semjonov mě celkem dost daleko k nahrávce, ta překvapivě neskončila zakázaným uvolněním. Místo toho se pokračovalo ve hře, Cormier se daleko nedostal.
22:08'
Reideborn musel dávat pozor, kotouč se od brusle protihráče nepříjemně odrazil do brankoviště. Švédský brankář zasahoval betonem, posléze se mu povedlo rozehrát do strany.
21:03'
Domácí Stas inkasoval celkem tvrdý úder do hlavy, avšak dle sudího v tom nebyl nedovolený zákrok. Pokračovalo se tedy ve hře, vyhozený kotouč zachytil Pedan.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, konkrétněji se dokázal prosadit Azevedo. Garipov si ihned poté připsal další zákrok.
20:01'
Je za námi první třetina, která nám přinesla pouze jednu branku. O tu se v samotném úvodu postaral domácí Pjanov, jehož trefu muselo zkoumat video. Kazaň se však nepoložila, naopak měla po zbytek první třetiny výrazně více ze hry, avšak recept na brankáře Garipova nenašla. To zatím vadit nemusí, do konce zápasu totiž zbývá čtyřicet minut.
20:00'
19:15'
Omsk má ke konci první třetiny o poznání více ze hry, jenomže si jen těžko hledá střelecké pozice. Před Reidebornem navíc nastal zmatek, puk ale zůstal pod ním.
17:12'
Z velkého úhlu zkoušel štěstí Semjonov, který chtěl puk otřít o přesouvajícího se Reideborna. To se nakonec nepovedlo, Kazaň se přesto nevymanila ze sevření.
16:07'
Garipov skončil po souboji s jedním z protihráčů na zemi, nicméně hrací předmět nakonec neskončil za brankovou čárou. Další útočný výpad pro změnu táhl Petrov.
15:01'
Další snadnou práci si připsal hostující brankář Reideborn, který raději schoval kotouč pod lapačkou. Sudí hru pozastavil, na řadu tak přichází druhá komerční přestávka.
14:05'
O nahrávku si řekl domácí Šumakov, jenomže puk nakonec proletěl pouze na hokejku protihráče. Avangard přesto pokračoval v náporu, dělovka z hole Jarullina putovala kousek vedle.
13:10'
Sám na sebe to zkoušel vzít Dyňak, který ihned po přejetí modré čáry nahazoval směr domácí brankář. Garipov nemusel zasahovat, to samé se dá říct také o Reidebornovi.
12:13'
Nepřesnou snahu o nahrávku překazil hostující Rukavišnikov, který si na puk počíhal u středového kruhu. Na ledovou plochu poté naskočily obě třetí formace.
11:11'
Šumakov přeposílal do jízdy na Andrighetta, který byl až příliš blízko k brankáři. Reideborn přesto musel zakročit, posléze se bude vhazovat ve středním pásmu.
10:00'
Po delší době se do šance dostal také domácí celek, konkrétněji se jednalo o Košeleva. Ten měl u levého kruhu celkem dost času, avšak trefil pouze Reideborna.
09:12'
Kazaň pořádně přidala na aktivitě, avšak to stále vyrovnání nepřineslo. Sannikov se protáhl až před brankáře Garipova, avšak ten ukryl kotouč ve své výstroji.
08:02'
Zpětná nahrávka v podání kapitána Zaripova vyhnala hosty ven z útočné třetiny. Netrvalo však vůbec dlouho a Ak Bars se protáhl zpět před brankáře Garipova.
07:11'
Hraničním způsobem si pomohl McMillan, který v souboji o touš skolil k zemi protihráče. Ani tentokráte se vylučovat nebude, posléze měl Garipov velké štěstí.
06:20'
Málem bylo vyrovnáno! Průniková nahrávka totiž našla zkušeného Zaripova, který se dostal až před Garipova, odkud trefil pouze jeho lapačku.
05:24'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ville Pokka – 2 min., podrážení).
05:05'
Sudí hned dvakrát rozpažili, mělo se totiž jednat o zakázané uvolnění. Domácí brankář Garipov se výroku hodně divil, nicméně hostující celek pokračuje ve svém náporu.
04:14'
Od pravého hrazení to navíc nástřelem před branku zkoušel Galijev, avšak jeho pokus nebyl vůbec přesný. Garipov nezasahoval, Omsk navíc zahrál na další icing.
03:01'
Omsk se snažil napadat rozehrávku, avšak soupeř se přeci jenom dostal až do šance. Zaripov si totiž obhodil protihráče, avšak ten mu poté skončil pod brusle.
02:12'
Avangard právě vstřelil branku!
Na opačné straně se domácí hráči dostávají do vedení! Hostující obrana si totiž v předbrankovém prostoru nehleděla VALANETINA PJANOVA, kterému tak stačilo pouze nastavit hokejku. Reideborn se nedokázal včas přesunout, máme tu tedy první branku zápasu. Kazaň si navíc vzala trenérskou výzvu, která regulérnost pouze potvrdila.
Asistence: Denis Zernov, Vjačeslav Vojnov.
02:04'
Na modré čáře se dostal k nahrávce hostující Jarullin, který zkoušel nahodit podél pravého hrazení. Za brankou se ale nenacházel vůbec nikdo z jeho spoluhráčů.
01:12'
U středového kruhu se k puku chtěl dostat domácí Koešelev, avšak na něj nedosáhl. Záhy se do zakončení dostal Azevedo, jehož rána byla zablokována nad branku.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který ihned nahazoval puk na opačnou stranu, kde se k němu jako první dostal Pokka.
00:01'

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Pokka, Bondarev, Franson, Jemelin (C), Vojnov, Martynov, Spicenko – Beck, McMillan, Andrighetto – Košelev, K. Semjonov, Šumakov – Širokov (A), Zernov (A), Pjanov – Dědunov, Stas, Gračjov.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin, Virtanen, Pedan, Wikstrand, Ljamkin, Rukavišnikov, Fazylzjanov – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Voronkov, Galijev – Lukojanov (A), Fisenko, E. Galimov – Sannikov, A. Galimov, Dyňak – Galuzin..
Ak Bars Kazaň

Na opačné straně stojí Kazaň, která pro změnu okupuje první pozici východní konference, v rámci celé KHL je na průběžné druhé pozici za vedoucím CSKA Moskva. Ak Bars si rovněž zajistil postup do vyřazovacích bojů, navíc v případě vítězství může svým pronásledovatelům zase o chlup odskočit. Kazaň se navíc opírá o velice dobrou formu z posledních zápasů, pět posledních totiž zvládla na jedničku, neboť získala maximální počet bodů. Poslední ligové kolo pro změnu přineslo vítězství proti Viťazu, Kazaň totiž dokázala zvítězit výsledkem 5:2.
Avangard Omsk

Hokejisté Omsku se v současné době nacházejí na druhé pozici východní konference, navíc si už zajistili postup do vyřazovacích bojů. Avangard ztrácí na vedoucí Kazaň pouhé čtyři body, nicméně má hned o dva zápasy více. Domácí celek tohoto zápasu se bude pokoušet ukončit třízápasovou sérii bez vítězství, to poslední přišlo koncem minulého měsíce, kdy se Omsku povedlo zdolat Nižněkamsk výsledkem 3:2. Omsk v nadcházejících zápasech získal pouze dva body, a sice díky nerozhodným výsledkům po základní hrací době. V minulém duelu totiž prohrál s Magnitogorskem až po prodloužení.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Avangard Omsk a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.