KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Minsk - 6. září 2019   18:30

Soči
Soči
08:32' Šmeljov (J. Alexandrov, Strömwall) • 24:21' Šmeljov (Gordejev, Strömwall) • 35:55' Ellis (R. Rosén) • 45:50' Kaletnik (Nazarevič, Tomilin) • 50:44' Archipov (Točickij, Strömwall)
5:4
(1:1, 2:2, 2:1)
Minsk
Minsk
03:28' An. Stěpanov  (Martynov, Shore) • 24:42' Jevenko  (Pulkkinen, Martynov) • 27:18' Paré  (Jevenko, A. Kosticyn) • 46:56' Pulkkinen  (Martynov, Shore)
Soči
Bukin, Ščeňjov – Lazarev, Strelcov
Ledový palác Bolšoj
4916 diváků
Minsk

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemny páteční večer.
Československá stopa v utkání
Do dnešního utkání nezasáhl ani český a ani slovesnký hokejista.
Divokou přestřelku nakonec zvládli lépe domácí hokejisté, kteří vítězí těsně 5:4. O výhru se zasloužil hlavně Sergej Šmeljov, který zapsal dva góly. Naopak Minsk prohrává třetí zápas v řadě a v tomto ročníku stále čeká na první bod.
59:28'
Hosté hrají v šesti proti čtyřem, ale domácí se i přesto opět zvládli osvobodit.
58:57'
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Šikin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Dmitrij Lugin.
58:57'
Oddechový čas pro hosty.
58:55'
Soči se však opět osvobodilo a má skvěle vykročeno směrem k vítězství.
58:39'
Minsku se čas na vyrovnání velmi rychle krátí. Aspoň že se konečně usadil v útoku.
57:46'
Hosté zatím jedinečnou šanci na vyrovnání nevyužívají, domácí totiž dostávají puk ze svého pásma.
57:08'
Vyloučení v týmu HK Soči (Denis Mosaljov – 2 min., vražení na hrazení).
56:44'
Minsk sice nyní většinu času drží kotouč, ale zatím marně hledá cestu do útočné třetiny.
56:08'
Ani jeden z týmů už nemá moc sil, což rozhodně více vyhovuje domácím hokejistům, kteří tam nejsou při bránění tak moc vytížení.
55:06'
Domácí přece jen chtějí potvrdit výhru šestým gólem, přes soupeřící obranu však zatím nemohou najít cestu k přesnému zakončení.
54:35'
Soči už začíná hrát na čas, v útočném pásmu totiž o puk nebojovalo, soupeři ho klidně přenechalo.
53:54'
Až teď se zubři dostali do útočného pásma, tam ale kvůli obětavé soupeřící obraně nic nevymysleli.
53:15'
Dinamo se z posledního inkasovaného gólu poměrně těžko oklepává, od té doby totiž neútočilo.
52:34'
Domácí nemají kam spěchat, a tak se po delší době uklidňuje hra. Hráči Soči totiž drží kotouč ve vlastním pásmu.
50:44'
Soči právě vstřelilo branku!
Přestřelka stále nekončí, Soči přidává svou pátou branku! Nikita Točickij si skvěle všiml volného DMITRIJE ARCHIPOVA, který z předbrankového prostoru z první zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Nikita Točickij a Malte Strömwall.
49:58'
Střela Iljy Krikunovova je sražena do ochranné sítě, následovat tak bude vhazování před Jhonasem Enrothem.
49:42'
Dinamo se zatím bez problémů brání, soupeře nepouští ani do své třetiny.
49:07'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., držení).
46:56'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hosté opět bleskově vyrovnávají a zase platí vyrovnaný stav! Přihrávka Igora Martynova se se štěstím odrazila k TEEMU PULKKINENOVI, který z levého kruhu nemylosrdně vymetl levou šibenici domácí klece. Asistence: Igor Martynov a Drew Shore.
46:26'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., sekání).
45:50'
Je tu třetí obrat v zápase, pro změnu opět vede Soči! Střela Arťoma Tomilina sice byla nepřesná, ale od zadního mantinelu se odrazila k Iljovi Nazarevičovi, který ještě nahrál na VLADISLAVA KALETNIKA, který pohodlně zakončil do odkryté klece. Asistence: Ilja Nazarevič a Arťom Tomilin.
44:05'
Minsk pokračuje ve skvělé defenzivě, kotouč již poněkolikáté v tomto oslabení posílá až za Dmitrije Šikina.
43:02'
Soči na nic nečeká a okamžitě na svého soupeře pořádně zatlačilo, ale zatím vymyslelo jen nepřesné zakončení.
42:12'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Nikita Feoktistov – 2+2 min, vysoká hůl).
42:02'
Poprvé útočí také Minsk, ale ten souboj o pravého mantinelu prohrál, takže se musí stahovat.
41:30'
Soči je zatím mnohem aktivnější, Jhonase Enrotha však zatím ve třetím dějství pořádně neprověřila.
40:37'
Hosté ještě hráli chvíli oslabení. Vše úspěšně zvládli a opět se mohou soustředit na útočení.
40:01'
Druhá třetina byla pro neuzajatého diváka velmi zajímavá, na vidění totiž byly čtyři branky! Nejprve šlo do vedení Soči, tento stav ale dlouho nevydržel. Minsk okamžitě vyrovnal a za chvíli sám vedl, ale domácí ještě před koncem druhé dvacetiminutovky stihli srovnat, takže oba týmy mají před startem třetí periody stejné šance na vítězství.
Další třetina začne přibližně ve 20:22.
40:00'
39:28'
Ještě jeden dobrý zákrok si musel připsat Jhonas Enroth. Hosté se poté osvobozují dlouhým vyhozením.
38:59'
Soči je v přesilové hře velmi aktivní, ale Minsk dává do obrany všechny své síly, protože v závěru třetiny rozhodně nechce inkasovat.
38:38'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Igor Martynov – 2 min., podrážení).
38:10'
Dinamo chce své vedení zpět, Dmitrij Šikin je však pozorný a tečovanou střelu od modré úspěšně kryje.
37:45'
Oba celky už jsou poměrně vyčerpané, tempo hry se proto každým okamžikem zpomaluje.
35:55'
Přestřelka pokračuje, Soči opět vyrovnává! MORGAN ELLIS se sám dostal až k pravé tyči, odkud nějakým zázrakem procpal puk za nehybného Jhonase Enrotha. Asistence: Robert Rosén.
35:36'
Velký závar před hostující bránou nakonec lépe zvládli obránci Dinama, ti totiž dostali puk do středního pásma.
35:00'
Špatné zpracování Jurije Alexandrova však vyhání šelmy do středního pásma.
34:25'
Malte Strömwall sám vyvezl puk až na útočné třetiny, díky čemuž se domácí mohou v útoku usadit.
Dnešní utkání sleduje 4916 diváků.
34:12'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Oleg Jevenko – 2 min., podrážení).
33:33'
Střela nakonec ani nepřišla, Soči se osvobodilo, což znamená, že toto oslabení přežilo.
33:10'
Dinamo se naposledy v početní převaze usazuje v útoku, kde zatím v klidu kombinuje.
32:40'
Hra navíc musí být přerušena, domácí brána je vychýlena ze své obvyklé pozice.
32:14'
Minsk se v přesilové hře ihned usazuje v útoku, kde po několika střelách nakonec domácí síť nerozvnil.
31:30'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Robert Rosén.
30:39'
Hra se stále úplně neuklidňuje, další branku mohl vstřelit Nikita Feoktistov, ale ten nedokázal v přímem souboji s Dmitrijem Šikinem uspět.
29:51'
Arťom Tomilin nevyužívá trestné střílení! Jhonas Enroth sice úplně vymíchal, ale následně kotouč nedokázal procpat přes pravý beton brankáře hostů.
29:51'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Francis Paré – trestné střílení, hákování).
27:45'
Vyloučení v týmu HK Soči (Sergej Šmeljov – 2 min., sekání).
27:18'
Jsme svědky druhého obratu v zápase, tentokrát jde do vedení Minsk! Oleg Jevenka našel tečovaným pasem FRANCISE PARÉHO, který z prostoru před brankou zakončil pod horní tyč. Asistence: Oleg Jevenko a Andrej Kosticyn.
24:42'
Minsk okamžitě vyrovnává! Reemu Pulkkinen našel přesnou zadovkou OLEGA JEVENKA, který z mezikruží nedal Dmitriji Šikinovi střelou nad jeho beton šanci. Asistence: Teemu Pulkkinen a Igor Martynov.
24:21'
Branka Soči konečně platí a domácí otáčí průběh utkání! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, které po přihrávce Michajla Gordejeva zakončil SERGEJ ŠMELJOV, který nedal přesouvajícímu Jhonasu Enrothovi šanci. Asistence: Michajl Gordejev a Malte Strömwall.
Další branka domácích se bude přezkoumávat na videu!
23:27'
Soči ve druhé třetině zatím marně hledá formu. Nyní už se hosté k zakončení dostali, střelu Michaila Stefanoviče však domácí brankář v klidu pokryl.
23:00'
Už pěknou chvíli se hraje v domácím vápnu, Dmitrij Šikin však už dlouho nemusel zasahovat.
22:18'
V hraničním ofsajdu možná byli hráči Minsku, čárový sudí ale jasně naznačuje, aby se hrálo dále.
21:33'
Souboj o puk v útočném pásmu hostů vyhráli domácí, kteří kotouč raději poslali do střední třetiny.
21:00'
Soči se následně raději osvobozuje, takže Dinamo bude moct začít další ofenzivu ze své třetiny.
20:41'
Dmitrij Šikin chytal ránu maskou, které se mu při zákroku rozbila, takže hra musí být přerušena.
20:20'
Druhé dějství začíná aktivněji hostující tým, kteří se po nahození usazuje v útočném pásmu.
20:01'
První třetina byla velmi zajímavá, viděli jsme celkem tři branky. Nejprve šel do vedení Minsk, který se v komfortní pozici moc dlouho nenacházel. O pět minut později totiž přišla vyrovnávací branka, která domácí nakopla, protože poté byli mnohem aktivnější. V závěru první periody díky tomu přidali druhou branku, ale ta po kontrole u videa nakonec padla z ofsajdu. Po první dvacetiminutovce tedy platí vyrovnaný stav.
Další třetina začne přibližně v 19:25.
20:00'
19:59'
Gól neplatí, celé akci předcházel těsný ofsajd, který čárový sudí odhalili až na videu.
19:59'
Branka se ještě bude kontrolovat na videu, dle hostujícího trenéra je možné, že gólové akci předcházel ofsajd.
19:15'
V závěru prvního dějství ještě zaútočili hosté, ti však nemohli Dmitrije Šikina ohrozit.
18:30'
V první třetině se pravděpodobně už další branky nedočkáme. Soči marně dobývá soupeřící klec, Dinamo se totiž skvěle brání.
17:48'
Po delší době to Minsk s vyhozením přehnal, píská se proti němu zakázané uvolnění.
16:32'
Velký tlak hosté úspěšně ustáli, ale v první třetině už pravděpodobně myslí jen na bránění.
15:48'
Další vyhození Dinama nekončí na zakázaném uvolněním, Soči se i přesto do útočného pásma velmi rychle vrací.
15:18'
Domácí ještě chvíli potom udrželi pásmo, ale další střelu nevymysleli. Poté se hosté osvobodili pomocí vyhození.
14:56'
Přečíslení Soči chtěl zakončit Sergej Šmeljov, ten však nastřelil jen beka Minsku.
14:45'
Jhonas Enroth se blýskl výborným zákrokem, po kterém se bude vhazovat po jeho pravici.
14:30'
Střela Roberta Roséna byla zblokovaná, tlak domácích však stále nekončí.
13:30'
Přechod do útočného pásma se domácím nepovedl, Dinamo tak začne další ofenzivu ze svého pásma.
12:30'
Oba týmy se nyní střídají v útočení, hra je hodně vyrovnaná. Ani Soči a ani Minsk se však už dlouho nedostali do žádné velké příležitosti.
11:30'
Domácí jsou po vstřeleném gólu mnohem aktivnější a chtějí dokonat obrat.
08:32'
Docela rychle je vyrovnáno, Soči se také prosazuje v početní převaze! Jurij Alexandrov nachystal střeleckou pozici pro SERGEJE ŠMELJOVA, který z první překvapil Jhonase Enrotha střelou k bližší tyči. Asistence: Jurij Alexandrov a Malte Strömwall.
08:02'
Soči nějakou chvíli kombinovalo v útočné třetině, nakonec se však vyhání samo do středního pásma.
07:01'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Pavlovič – 2 min., krosček).
07:01'
Domácí po delší době útočí, zatím vymysleli ránu od modré čáry, která ale byla zblokovaná.
06:27'
Souboj o puk, který se udál v levém rohu obranného pásma domácích vyhrálo Soči, které tak mohlo vyvézt kotouč ze svého pásma.
05:38'
Dinamo pokračuje v útočné akvitivitě, poblíž Dmitrije Šikina se zatím hrálo více času.
03:28'
Hosté využívají přesilovku a jdou do vedení! Pěknou kombinaci zakončil finalní přihrávkou Igor Martynov, který našel v mezikruží ANDREJE STĚPANOVA, který zamířil přesně pod horní tyč. Asistence: Igor Martynov a Drew Shore.
03:11'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vladislav Kaletnik – 2 min., držení hole).
00:30'
Utkání aktivněji začínají hosté, kteří drží puk v útočné třetině a chtějí se prodrat k zakončení.
00:01'

HK Soči: Šikin (Proskurjakov) – J. Alexandrov, Ellis, Nazarevič, Pogorišnyj, K. Vorobjov, D. Alexandrov, Gordejev (C) – Krikunov, R. Rosén, Strömwall – Archipov (A), Collins, Šmeljov – Starkov, Točickij, Kapustin – Kaletnik, Tomilin, Lugin (A) – Mosaljov.

HC Dinamo Minsk: Enroth (Osipkov) – Jevenko, Gotovec, Elliott, Děrjabin, Gragnani (A), Znacharenko – Paré, Stefanovič, A. Kosticyn (A) – Pulkkinen, Martynov, Shore – Pavlovič, An. Stěpanov, Kovyršin – Feoktistov, Děmkov, Kitarov (C) – Grecky.

Rozhodčí: Bukin, Ščeňjov – Lazarev, Strelcov.
V ani jednom dnešním týmů nenajdeme českého a ani slovenského hokejistu.
HC Dinamo Minsk
Minsk na začátku letošní sezony změnil svůj znak, což mu však nepomohlo k lepším výsledkům. První dvě utkání prohrál, i když ani jednou nehrál vyloženě špatně. Nejprve prohrál s Nižněkamskem, se kterým dlouho remizoval 2:2, třetí dějství ale zvládl lépe soupeř, který si dvěma góly pojistil dva body. A druhý duel s moskevským Dynamem byl ještě těsnější, jediný běloruský zástupce prohrál těsně 2:3. K výhrám nepomohli ani zatím nejlepší hráči Minsku, Teemu Pulkkinen zaznamenal dva góly a Drew Shore dvě asistence. Uvidíme, jestli Dinamo konečně zlomí nepříjemnou sérii a připíše si první body v sezoně.

První dvě utkání KHL
Dyn. Moskva vs. Minsk – 3:2
Minsk vs. Nižněkamsk – 2:4
HK Soči
Soči zatím v této sezoně odehrálo jediné soutěžní utkání, předevčírem se utkala s Nižněkamskem. Byl to velmi těsný zápas, dnešní domácí zvítězili těsně 3:2, i když zaslouženě, protože svého soupeře přestříleli. O výhru se zasloužil hlavně Švéd Robert Rosen, který sám jedel gól obstaral a na další nahrál. Uvidíme, jestli Soči bude držet letošní neporazitelnost i po dnešním utkání.

První utkání KHL
Soči vs. Nižněkamsk – 3:2
Vítám zde všechny fanoušky rusko-běloruského hokeje. Páteční večer nám nabídne spoustu duelů KHL, v jednom z nich se proti sobě postaví Soči a Minsk. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.