KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Jokerit - 5. března 2020   17:00

(0:1, 0:0, 0:2)
Stav série: (0:3)
Jokerit
Jokerit
00:57' Lööv  (Haapala, Mäenalanen) • 45:28' Mäenalanen  (Nicklas Jensen, Haapala) • 50:36' Nicklas Jensen  (Lööv)
Jaroslavl
Jokerit

Československá stopa v utkání

Jaroslavl
Jakub Nakládal: 0+0; 3 střely na branku; 2 hity; čas na ledě: 18:29.

Jokerit
David Sklenička: 0+0; 1 střela na branku; 1 hit; čas na ledě: 13:16.
Helsinky vítězí i ve třetím utkání a mají, tenisovou terminologií, mečbol! Což znamená, že jestli zvítězí i v sobotním zápase, tak jako jedni z prvních celků postoupí do čtvrtfinále!
Dnes šlo asi o nejvyrovnanější duel série, ač se to podle skóre nezdá. Dlouho zápas byl 1:0 pro Jokerit, nicméně Jaroslavl je v této sérii zatím hodně brankově impotentní. Dnes taky defenzívě pomohl Kalninš, který se po zranění uvádí dobrou formou a chytá velmi jistě.
59:53'
Ještě sedm vteřin před koncem musel Kalninš krýt puk a poprvé v této sérii si připíše vychytanou nulu.
59:24'
Domácí hokejisté zavezli puk do pásma soupeře, ten jej ihned vybojoval a posílá lehce do středního pásma, tak aby nebylo zakázané uvolnění.
58:02'
Poslední dvě minuty zápasu. Jaroslavl je v plném počtu, ale nemusela prakticky moc bránit, jejich soupeř tuto přesilovku spíše prokombinoval.
57:14'
Minuta a půl přesilovky je pryč a hosté si vůbec nevytváří žádný tlak. Spíše si přihrávají a posílají i puky do svého pásma. Zkrátka šetří síly na nadcházející zápas.
55:43'
Navíc si Jokerit zahraje v závěru zápasu další přesilovku. Michail Beljajev se u mantinelu v souboji provinil podrážením.
55:27'
Hra se odehrává hlavně v pásmu Lokomotivu, hostující celek je vůbec nyní nepouští do svého pásma.
54:11'
Domácí se sice snaží, ale hrají s pukem ve svém obranném pásmu, Jokerit nechce nic podcenit a aktivně napadá jejich pokus o útok.
52:41'
Lazušin kryje puk a přerušuje tak hru. Opět se nám hra hodně kouskuje. No, uvidíme, jestli se domácí celek ještě k něčemu odhodlá.
52:10'
Jakub Nakládal musel přidat, aby dojel puk a odehrál jej před dojíždějícím soupeřem.
51:17'
Nyní už to bude pro domácí hodně těžké. Dát tři branky? To si troufám říci, že je nereálné, vzhledem k tomu, jak dnes Kalninš chytá a defenzíva Jokeritu hraje.
50:36'
Jokerit právě vstřelil branku!
Zajímavá branka! Obě mužstva tak nějak střídala, ale NICKLAS JENSEN dojel puk za brankou soupeře, objel ji a zasunul jej pod beton k protější tyčce. Asistence: Viktor Lööv.
50:03'
Zápas se nám překlopil do závěrečné desetiminutovky a Lokomotiv již nemá co ztratit a dá se očekávat, že všechny síly vrhnou do útoku.
48:50'
Puk mají hosté a ti si několikrát přihrají v obranném pásmu, než se vydají do útoku. Zkrátka již šetří čas, kdy mohou.
48:08'
Lokomotiv nyní v pásmu Jokeritu a i nahozenými puky se snaží o překonání Kalninše. V sérii se zatím Jokeritu branky dávají opravdu těžko.
46:16'
Helsinský celek je blízko k vítězství dalšího zápasu v sérii. Lokomotiv musí dát alespoň dvě branky, aby mohl zápas dostat ještě do prodloužení.
45:28'
A tuhle přesilovku hosté využívají ve svůj prospěch! Jensen zavezl puk za branku a chytře přihrál zpět pod sebe před branku, kde pohotově dorážel SAKU MÄENALANEN. Asistence: Nicklas Jensen a Henrik Haapala.
44:09'
Souboj v rohu kluziště zvládli hosté a ti tak pokračují ve své kombinační souhře.
43:44'
Jokerit zavezl puk do pásma a kombinuje před brankou Lazušina.
43:18'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., podrážení).
43:06'
Další nahození na Kalninše, tentokrát puk našel jeden z obránců a ten jej vyváží.
42:47'
Kalninš se nyní nenechal rozhodit. Udržel brankářský postoj a jakmile vyplaval puk ze skrumáže před ním, tak jej rychle lapil pod svou lapačku.
42:08'
Jokerit hýřil pohybem v pásmu soupeře, ale ke střele se nedostal. Protiútok Lokomotivu taktéž nepřinesl kýžený úspěch.
40:59'
Oba celky hrají již v plném počtu a uvidíme, co nám přinese poslední dvacetiminutovka. Jestlipak bude tou poslední?
40:17'
Úvod třetí třetiny se nese ve znamení hry čtyři na čtyři, avšak pouze necelých 40 sekund.
40:01'
Ve druhé třetině nám branka nepadla. Oba celky byly v úvodních deseti minutách druhé třetiny útočně naladěni. Hlavně domácí, kteří se dostali do několika nadějných útočných akcí, šance měli i v přesilovce. Jokerit však drží jedno brankové vedení. Druhá polovina třetiny se nesla spíše o snahu podržet více puk a závěr už se spíše vylučovalo a nebyly k vidění žádné zajímavé útočné akce.
40:00'
39:20'
6 583 diváků si našlo cestu do arény a sledují třetí zápas této série.
39:15'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladimir A. Tkačjov – 2 min.).
38:59'
Největší aktéři strkanice si sednou na trestnou lavici. Za hosty Jesse Joensuu a za domácí Anton Lander, který taktéž vehementně dorážel puk před Kalninšem.
38:58'
Artur Kajumov za brankou ještě dorážel své nahození, které už měl Kalninš u své tyčky pokryté a následně se strhla menší mela.
37:44'
Hráči Jokeritu se podařilo puk prostrčit před branku, ale zde jej nikdo nedokázal tečovat a puk samovolně vyplaval do volného prostoru, kde se jej ujímá domácí hráč.
37:24'
Po delší době je slyšet hvizd rozhodčího, důvodem je sražený puk na střídačku.
36:34'
Lazušin si pohlídal nahození u své levé tyčky a vyrazil puk k mantinelu.
36:01'
Hra je nyní hodně rozháraná a ani jeden celek se nedokáže na delší dobu udržet v pásmu či na puku.
35:01'
Nikolaj Kovalenko vystřelil na Kalninše z pravé strany, avšak ten vyráží až dos středního pásma.
33:56'
Hosté nyní operují s pukem v pásmu soupeře a snaží se o vytvoření nějaké kombinace.
32:14'
Další přečíslení Lokomotivu, ale až mockrát si hráči vyměňovali puk a nakonec nedošlo k zakončení. Obránce dokázal hráče s pukem vybruslit mimo střelecký úhel.
31:53'
A další práce pro brankáře Jaroslavle, tentokrát puk zalehl. Důležité zákroky nyní předvedl domácí brankář!
31:25'
Skvěle Lazušin! Ten nyní zabránil hostujícímu celku další brance. Puk dokázal ve svém brankovišti rychle najít a odrazit do bezpečí.
30:45'
Hráč Jokeritu si dvakrát rovnal puk na čepeli a následně vystřeli. Avšak minul branku Lazušina.
30:09'
Jokerit však bude ve svém přesilovém snažení pokračovat. Vyloučen Rafikov za vysokou hůl.
30:00'
Polovina zápasu je minulostí a Jokeritu zbývá ještě třicet vteřin. Zatím v přesilovce nic neukázal.
29:19'
Střela od modré čáry a puk se odrazil od jednoho hráče Lokomotivu a putuje až do středního pásma.
28:51'
Úvod oslabení domácí zvládají a vyhazují puk až k brance soupeře.
28:27'
První přesilovku si zahraje i Jokerit!
27:21'
Domácí jsou lepším týmem ve druhé třetině, dáno i dalšími přesilovkami, avšak hodně vozí puk na svých čepelích a překombinovávají některé akce.
26:38'
I další oslabení hosté zvládají, nicméně soupeř dokázal v přesilové hře vytvořit tlak, avšak hráči jakoby nechtěli střílet.
26:20'
Poslední sekundy přesilovky a Lokomotiv zaváží puk do pásma soupeře.
25:28'
Lokomotiv svíral kombinací svého soka a již několikrát mohli střílet. Ale hráči si příliš na zakončení nevěří. Až po delší době přišla střela, která byla blokovaná.
24:31'
Zajímavě odražený puk nadělal velkou paseku před brankou Jaroslavle! Jesse Joensuu byl hodně důrazný, ale nedokázal zakončit a následně se dopouští faulu na Lazušina. Je tu další oslabení pro Jokerit.
23:09'
Helsinský celek dokázal ubránit další oslabení. Tentokrát nebyl Lokomotiv nebezpečný, vyjma zmíněného přečíslení.
22:17'
Jokerit nyní propadl ve středním pásmu a tři hráči Jaroslavle ujížděli na jednoho obránce. Střela ze středu minula branku Kalninše!
21:57'
Stále se nedaří domácímu celku založit kombinaci v útočném pásmu.
21:32'
Půl minuta je pryč a domácí celek se ještě nedostal pořádně k puku.
21:03'
Lokomotiv má další přesilovku a uvidíme, jestli ji zahraje stejně jako tu druhou, kdy si vytvářel tlak.
20:58'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., podrážení).
20:36'
Hosté jako první ve druhé třetiny zavezli puk za branku soupeře. Tentokrát z toho není další rychlá branka, jako v první třetině.
20:01'
První třetina je za námi. Jokerit se v ní jednou dokázal prosadit. Jaroslavl se následně marně snažila o vyrovnání, domácí fanoušci ji sice pomáhají, ale ani dvě přesilové hry jim k tomu nepomohly. Navíc poslední přesilová hra byla ze strany domácího celku hodně vydařená! Obecně lze konstatovat, že jsme mohli sledovat poměrně vyrovnaný průběh první třetiny.
20:00'
19:02'
Poslední minuta první třetiny, Jokerit se ještě snaží o jednu z posledních útočných akcí.
18:00'
Poslední dvě minuty první třetiny a nyní se domácí pokoušeli dostat k vyrovnání, ale defenzíva Jokeritu zatím pracuje na jedničku.
17:27'
Rána od modré čáry a puk se snesl kousek mimo pravou tyč branky Lazušina!
16:15'
Alexandr Svitov obkroužil branku Jokeritu a rozehrál směrem na modrou čáru. Nakonec se domácí nedostali ke střele.
15:16'
Lokomotivu se rýsoval zajímavý rychlý kontr, který však hráč zabrzdil a defenzíva soupeře se stačila vrátit.
14:23'
Lazušin se nyní marně natahoval po puku, který vyplaval k mantinelu za jeho brankou, Lokomotiv se nyní dostává pod menší tlak.
13:56'
Hosté nyní operují s pukem v útočné třetině, ale zatím kombinují podél mantinelu.
12:44'
Hosté přečkali i druhé oslabení a tentokrát měl jejich soupeř slibné šance!
12:35'
Další dobrý závar a hostující muž v masce má puk někde pod sebou.
12:18'
Jeden z hráčů už chtěl servírovat puk těsně před branku, ale obránce jeho přihrávku blokoval.
11:40'
Přes minutu nyní dokázali operovat v útočném pásmu, po další střele se puk odrazil do středního pásma.
11:11'
Další dvě dobré střely, ale puk se vždy odrazil k mantinelu. Lokomotiv má v této přesilovce dobrý tlak.
10:54'
Jaroslavl vyhrála důležité buly a po kombinaci střílel Stéphane Da Costa, který vyslal puk z první, ale zamířil přesně do postaveného Kalninše.
10:39'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., sekání).
10:31'
Nahození ze středního pásma šlo přímo na branku, brankář Jokeritu vyrazil puk betonem do rohu kluziště.
09:22'
Je za námi úvodní desetiminutovka a zatím se zápas vyvíjí, tak jako předchozí dva zápasy této série. Jaroslavl se sice více dostává do útočení, ale Kalninš zatím nemusel řešit nic extra nebezpečného.
07:44'
Grigorij Děnisenko zavážel puk do útočného pásma, ale velmi rychle o něj přišel.
07:05'
Puk se nebezpečně odrazil na střed hrací plochy a Lazušin se nyní předvedl jistým zákrokem svou lapačkou!
06:15'
Rychlý útok, po kterém následovala rychlá střela z pravé strany, kterou Kalninš bezpečně viděl a kryje puk ve své výstroji.
05:06'
Domácí celek má dobré útoky, ale nedokáží jej zatím dotáhnout do zdárné koncovky. Nyní se jeden z hráčů pokoušel o samostatný průnik, ale neprošel přes posledního obránce.
04:26'
Helsinský celek je v plném počtu a Lokomotivu se druhá část přesilovky tuze nevydařila.
03:51'
A opět musí pro puk až ke svému brankáři, neboť se jim nepodařil přechod přes střední pásmo.
03:25'
Ještě minuta přesilovky pro domácí celek, který rozjíždí novou útočnou akci od své branky.
03:12'
Puk mají sice v útočném pásmu, ale ne zcela pod kontrolou.
02:51'
Domácí celek žene své svěřence a žádají si vyrovnávací branku.
02:26'
Jaroslavl měla náznak přečíslení, ale nedokázali se prosadit. Následně si vytvořila menší tlak a vynutila si první faul. Alex Grant podrazil soupeře za svou brankou.
00:57'
Avšak jako první se prosazuje hostující celek, který dává branku ze své první útočné akce! Za brankou Jokerit vybojoval puk a následně se dostal na modrou, odkud nechytatelně páli VIKTOR LÖÖV. Asistence: Henrik Haapala a Saku Mäenalanen.
00:35'
Domácí se dostali do první útočné akce. Nejprve střelou prověřili Kalninše, následně po vhazování dokázali udělat menší rozruch před jeho brankou.
00:10'
Třetí utkání této osmifinálové série začalo a uvidíme, jak zvládnou, zejména domácí, začátek zápasu.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Lazušin (Konovalov) – Nakládal, Markov, Kronwall (C), Rafikov, M. Osipov, Čerepanov, Savčenko – Iljenko, Tkačjov, S. Da Costa – Pääjärvi, J. Averin (A), Lander – Kajumov, Kovalenko, Alexejev – Děnisenko, Svitov (A), Beljajev – Kudrjavcev.

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – E. Räsänen, D. Sklenička, Kivistö, Lööv, Lepistö (A), A. Grant, Lehtonen – Pihlström, Anttila (A), Oksanen – Norman, Kontiola, Savinainen – Mäenalanen, Nicklas Jensen, Haapala – Regin (C), O'Neill, Joensuu..

Lokomotiv Jaroslavl

VS.

Jokerit Helsinky
Série se přestěhovala na led Jaroslavle, která musí alespoň jednou zvítězit, aby danou sérii vrátila zpět do Hartwall arény.
První dva zápasy ukázaly, že helsinský cele je velmi dobře připraven. První zápas pro ně dopadl jednoznačně 6:0. Ve druhém zápase měli taktéž velmi dobrá start a po první třetině již vedli 3:0! Následně se jim podařilo na začátku druhé periody vsítit další branku. Jaroslavl protrhl své střelecké trápení díky brance Pääjärviho. Avšak k další brance se Lokomotiv již nedostal a jejich soupeř pak pečetil své vítězství trefou do prázdné branky. Jaroslavl toho zatím v sérii mnoho neukázala a uvidíme, jestli jim domácí prostředí pomůže a odrazí se k lepší hře.