KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Ufa - 7. března 2018   14:00

OMSK
OMSK
12:47' Sundström (A. Petersson, Berezin) • 34:33' Purcell (A. Petersson, Čudinov) • 48:38' Sundström (Stas) • 51:52' J. Medveděv (Košelev) • 59:43' Kugryšev
5:3
(1:0, 1:1, 3:2)
Stav série: (2:1)
Ufa
Ufa
34:57' Panin  (Kemppainen, Omark) • 55:20' Kemppainen   • 58:24' Omark  (Burdasov, Hartikainen)
OMSK
Bondar, Kuljov – Viljugin, Maitak
Omsk Arena
7 820 diváků
Ufa

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou.

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 28 zák., 2 góly, 90,32%
Je dobojováno! Po dvou třetinách bylo skóre otevřené, jelikož domácí vedli 2:1. Svůj náskok však ještě dokázali zásluhou Johana Sundströma a jeho trefy ze 49. minuty navýšit. O tři minuty později navíc mířil přesně Jevgenij Medvěděv a vše vypadalo, že si Avangard dokráčí k hladkému vítězství. Jenže Ufa to nezabalila. V 56. minutě vykřesal jiskřičku naděje Joonas Kempainen, kterou posléze podpořil kontaktní brankou na 4:3 při hře bez brankáře Linus Omark. Salavat Julajev to posléze znovu zkoušel se šesti hráči v poli, ale nyní se jim už přidat další zásah nepovedlo. Naopak šestadvacet vteřin před koncem trefil prázdnou bránu Dmitrij Kugryšev a po výhře 5:3 se Omsk ujímá vedení 2:1 v sérii.
59:43'
Avangard právě vstřelil branku!
Nyní je definitivně rozhodnuto! Ufa ztratil kotouč v prostoru u střídaček, odkud se následně odrazil k DMITRIJ KUGRYŠEVOVI, jenž z útočné modré čáry trefuje přes obránce Salavatu Julajev opuštěnou klec hostů. Bez asistence.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:54'
Domácí se nehnali za dalším gólem a jen kotouč posunují do středního pásma.
58:33'
Nalimov opět prchá na střídačku a Ufa znovu zkouší hru bez brankáře.
58:24'
Ufa právě vstřelila branku!
A rázem je zápletka na světe, neboť se hosté dostávají na dostřel! LINUS OMARK si vybruslil z rohu kluziště do prostoru pravého kruhu, cestou ještě přeskočil padajícího protihráče a následně zamířil přesně mimo dosah Furcha. Asistence: Anton Burdasov, Teemu Hartikainen.
57:49'
Nalimov je na střídačce a hosté to zkoušejí se šesti muži v poli.
57:19'
Ufa se nyní nastěhovala do útočného pásma, kde však dlouho nepobyla a domácí posílají kotouč bezpečně do neutrální zóny.
56:00'
Při následném útoku hosté neprotlačili kotouč u levé tyčky za Furcha, který se nyní musel hodně ohánět spolu se svým spoluhráči.
55:20'
Tak že bychom se dočkali ještě dramatu? Teemu Hartikainen po své dobré práci za bránou soupeře adresoval touš do předbrankového prostoru Grigorij Paninovi, jemuž ve střele zamezila domácí obrana. Jenže kotouč se odrazil na hůl JOONASE KEMPPAINENA, který ho neomylně zametl za brankovou čáru. Bez asistence.
54:40'
Nalimov nyní jen přiťukl svým spoluhráčům kotouč do jízdy. Ufě zbývá něco málo přes pět minut, aby s výsledkem ještě něco udělala.
53:40'
Ze souboje za svou bránou vzešli lépe hostující hráči, kteří kotouč dostávají do bezpečí.
52:19'
A s hosty mohlo být ještě hůře! Pjotr Chochrjakov totiž neproměnil samostatný únik a poté Nalimova nepřekonal ani svou další střelou z pravého kruhu. Hostující gólman tak drží ještě alespoň nějaké šance svého týmu na korekci stavu.
52:01'
Oba týmy hrají v plném počtu.
51:52'
Tohle již vypadá z pohledu Omsku slibně! Při hře čtyři na čtyři od pravého mantinelu poslal Semjon Košelev kotouč pod sebe JEVGENIJ MEDVEDĚVOVI, jenž jej zatáhl do prostoru pravého kruhu, odkud povedenou ranou prostřelil Nalimova. Asistence: Semjon Košelev.
51:30'
Arzamascev se div neprosmýkl při svém průniku až ke střele. O puk ho obrala obrana domácích.
50:01'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., hrubost).
50:01'
S vypršením trestu Galimova se Ufa vypracovala velmi dobrý tlak před bráno a několikrát se pokusila procpat kotouč za Furcha. Ten však se štěstím odolal. Poté se ještě strhla velká mela před domácí klecí, která přinese další vyloučení.
48:38'
Hostující trenér si následně vybírá oddechový čas, aby uklidnil své svěřence, kteří budou ještě pokračovat v přesilové hře.
48:38'
Ufa si nyní svou nemohoucností a špatnou hrou vysloužila trest v podobě třetího gólu v její síti! Na modré čáře hosté ztratili kotouč, toho se následně ujal Andrej Stas, který dobře odmítl svého soupeře a následně jej předložil před bránu JOHANU SUNDSTRÖMOVI, jenž udělal protisměrnou kličku Nalimovovi a poté pohodlně forhendem zasunuje kotouč do prázdné klece. Asistence: Andrej Stas.
47:44'
Jenže se jim zatím nedaří usadit se v pásmu a Omsk dvakrát v naprosté pohodě vyhodil kotouč ze své třetiny.
46:57'
Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená tříminutová přesilovka.
46:39'
Poté od modré čáry pálil opět domácí. Jejich ránu Nalimov schoval do rukavice, odkud kotouč bleskově vytřepává.
46:25'
Omsk si nyní vypracoval dobrou střeleckou pozici na levém kruhu, ale Nalimov dokázal odolat.
44:57'
Ansel Galimov dostává 5 minut za úder hlavou + osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.
Grigorij Panin inkasuje pouze dvě minuty za hrubost a následovat bude hra čtyři na čtyři.
44:57'
Galimov posléze schytal ránu od modré čáry, kterou vyslal na bránu Panin. To domácí hráč neunesl a ještě si šel něco velmi zblízka vyříkat s Paninem, který po jeho úderu hlavou uštědřil svému soupeři úder rukavicí do obličeje.
44:48'
Jenže ti si také nepočínali úspěšně, a tak se musel činit opět Dominik Furch, po jehož zákroku je hra znovu přerušená.
44:25'
Makarov dobře projel s kotoučem až do rohu kluziště, kde jej poté v souboji ztratil a hrát tak mohou znovu domácí.
43:30'
Omark sice svou přihrávkou Arzamasceva, který překonal obranný val Omsku, ale prakticky vzápětí kotouč odevzdal do moci domácích.
43:02'
Postavení mimo hru Salavatu Julajev rozhoduje o vhazování ve střední třetině.
42:28'
A znovu musel zasahovat domácí gólman. Nyní se však jednalo o relativně snadnější zákrok, po kterém následuje buly v útočném pásmu Ufy.
41:47'
Tak to byla opravdu dobrá možnost ke srovnání! Po přihrávce zpoza brány pálil z předbrankového prostoru Anton Burdasov, který se ovšem neprosadil ani z následné dorážky. Furch poté navíc zalehl puk před dotírajícím Kuzminem.
40:38'
Ufa se ihned od prvních vteřin tlačí vpřed. Na levém kruhu poté z dobré pozice pálil Larsen, který ovšem přesunujícího se Furcha nepřekonal.

Další třetina začne přibližně v 15:42.
I druhé dějství je minulostí. To nám nabídlo opět zajímavou podívanou, která byla korunována dvěma góly. Nejprve ve 35. minutě potrestal vyloučení hostů přesilovkovou brankou Teddy Purcell, který vymetl horní roh brány Nalimova. Jenže neuběhla ani půlminuta a bylo to opět o gól. Teemu Hartikainen tečoval ránu Grigorij Panina a díky jeho trefě se můžeme těšit ve třetí třetině na zajímavou podívanou.
40:00'
39:55'
Fisenko se ke střele z mezikruží již nedostal a Ufa ještě vyhazuje na zakázané uvolnění.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé periody.
38:59'
Nyní se do útoku vypravil také Omsk. Rána Medvěděva od modré čáry však mířila pouze de míst, kde byl připraven brankář Nalimov.
37:36'
Poté hosty zastavuje postavení mimo hru, po kterém se bude vhazovat ve střední třetině.
37:16'
Rotace podél hrazení Salavatu Julajev úspěch nepřinesla. Omsk opět posunuje touš do neutrální zóny.
36:09'
Ufa, povzbuzená kontaktním gólem, se tlačí za vyrovnáním. Omsk ovšem její akci nyní ubránil a posílá kotouč do jejího obranného pásma.
34:57'
Stejně jako v předešlém utkání jsme svědky rychlé odpovědi! Po levé straně pronikli hosté do pásma, odkud Kemppainen poslal touš na modrou čáru ke GRIGORIJ PANINOVI jehož střela zaplula za překvapeného Furcha. Asistence: Joonas Kemppainen, Linus Omark.
34:33'
Omsk využívá i další přesilovou hru a odskakuje do dvoubrankového vedení! TEDDY PURCELL si udělal oblouček u levého hrazení, poté si sjel do prostoru kruhu, odkud nekompromisně trefuje horní roh brány. Asistence: André Petersson, Maxím Čudinov.
33:40'
Čudinov svou ranou napálil jen padajícího obránce Ufy, od kterého se puk odráží do rohu kluziště.
33:05'
Ufě se posléze daří vyhodit a Avangard musí pro kotouč zpět až za bránu Dominika Furcha.
32:46'
Rána Čudinova byla sice tvrdá, avšak Nalimov měl na ní velmi dobrý výhled a puk bez problémů schoval do své lapačky.
32:37'
A je zde další přesilovka Omsku. Menší trest za sekání vyfasoval Maxim Gončarov.
31:47'
Rychlá souhra Ufy skončily sraženou přihrávku do mezikruží, po které touš vycestoval do neutrální zóny.
31:13'
Nyní to Avangard zkoušel rychlým výpadem zpoza brány, ale Nalimov se u své levé tyče nenechal překvapit.
30:44'
Hosté hrají v plném počtu.
30:24'
A do třetice Dmitrij Kugryšev. Ten to znovu zkoušel zleva a tentokrát již jeho střela směřovala do brány. Puk ovšem za svá záda nepustil pozorný Nalimov.
30:00'
Další dělovka Kugryševa končí mimo bránu hostů, avšak domácí mohou i nadále pokračovat v tlaku.
29:30'
Dmitrij Kugryšev dostal nabito na levém kruhu, avšak svou ranou bez přípravy minul bránu přesunujícího se Nalimova.
28:44'
Oskars Bartulis posléze fauluje ve své třetině. Následují dvě minuta za podražení pro hostujícího beka.
28:32'
Purcell s Galimovem sice ještě pásmo udrželi, avšak následně se již ke střele z mezikruží nedostali.
27:30'
Hartikainen následně nahazoval kotouč na teč před bránu, kde si jej ovšem našly jako první hole domácích hráčů.
27:22'
Dominik Furch poté svým zákrokem přerušuje hru. Následuje reklamní pauza a po ní buly v útočném pásmu Salavatu Julajev.
26:50'
Nyní se hraje dlouho bez přerušení. Mezitím Michejev neudržel útočnou třetinu a bude se muset rychle vracet.
25:58'
I čtvrtá formace Ufy si vynutila tlak v útočném pásmu, avšak svůj výpad zpoza brány střelou nezakončila.
25:14'
Nalimov posléze čelil další ráně z pravého kruhu, avšak tu výborně vykopl svým pravým betonem.
24:30'
Po ztrátě kotouče se Teddy Purcell ocital v zajímavé možnosti, ze které ještě hledal před bránou lépe postaveného spoluhráče. K němu se však kotouč po zásahu hostující obrany nedostal.
23:29'
Další tutovku zahodili domácí! Jegor Martynov se naznačením střely na modré čáře položil hráče Ufy a poté postupoval až do vyložené pozice mezi kruhy, kde měl moře času zamířit. Poté však trefil jen prostředek brány, kde byl připraven gólman Nalimov.
22:42'
Čtvrtá pětka se nyní pěknou kombinací dostala až do střelecké pozice, avšak Michejev svůj pokus přes bránícího hráče Ufy nedostal až k Nalimovovi.
21:32'
Jenže ti se v útočném pásmu dlouho neohřáli a budou muset začínat z vlastní obranné třetiny po vyhození Omsku.
21:20'
Puk po ráně z mezikruží zapadl za Furchovu bránu, kde se jej ujímají opět hosté.
20:40'
Galimov tvrdě dohrál u střídaček svého soupeře, který puk jen odevzdal do moci domácích hráčů.

Další třetina začne přibližně v 14:51.
Je za námi úvodní dějství duelu, které nabídlo velmi pohledný a útočný hokej z obou stran. Po několika neproměněných šancí na obou stranách se jako první dočkali branky domácí, když při přesilové hře dokázal dotlačit kotouč za brankovou čáru Johan Sundström. Další gól jsme však již neviděli, a tak si Omsk odnáší do kabin náskok 1:0.
20:00'
19:30'
Při další solidní šanci hledali domácí ještě lepší postavení před bránou, avšak to se ukázalo jako špatné řešení, neboť tuto akci vůbec nezakončili.
19:00'
Probíhá poslední minuta první periody.
18:44'
Omsk má nyní kotouč za svou klecí a může zakládat další útočnou akci.
17:40'
Následně se řítili do brejku. Z levé strany přišla přihrávka před bránu, kde ovšem jeden z domácích netrefil kotouč před prázdnou bránou Nalimova.
17:24'
Martynov se nyní svůj trest odpykal a domácí hrají v plném počtu.
17:02'
A opět prakticky ta samá situace. Salavat Julajev nedokázal Furcha ohrozit, a tak jeho spoluhráči v pohodě vyhazují.
16:20'
Hosté se sice usadili v útočném pásmu, avšak ke střele se nedostali a následně domácí puk vyhazují opět za bránu Nalimova.
15:40'
Galimov odvedl velmi dobrou práci v útočném pásmu, kde nastřádal velmi cenné vteřinky pro Avangard.
15:24'
Jegor Martynov následně posílá svůj celel do čtyř. Vyhodil totiž kotou za mantinel z vlastního pásma a dostává dvě minuty za zdržování hry.
14:44'
Nyní je hra opět přerušen a po komerční pauze bude následovat buly v útočném pásmu Ufy.
13:33'
Ufa se po inkasovaném gólu nepoložila a pokouší se o vyrovnání. V tom jí zatím dobře brání pozorná obrana Omsku.
12:47'
Domácí přeci jen využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! Po ráně od modré čáry vznikl před bránou Ufy velký zmatek, při kterém se hráči bili o kotouč. Ten si nakonec nejrychleji našel JOHAN SUNDSTRÖM, jenž jej dokázal poslat za záda ležícího Nalimova. Asistence: André Petersson, Maxim Berezin.
12:40'
Michejev již mohl pálit z dobré pozice na pravém kruhu, ale ještě si střelu rozmyslel a raději kotouč rozehrál na druhou stranu.
12:30'
Kirill Semjonov ve velké možnosti před bránou trefil pouze Nalimova, a tak přesilovka domácích stále pokračuje.
11:30'
Početní výhodu si vyzkouší i Avangard. Maxim Majorov inkasuje dvě minuty za podražení.
10:49'
Panin nyní v nouzi protlačil puk podél hrazení alespoň do neutrální zóny, kam se pro kotouč musí vracet domácí hokejisté.
10:12'
Omsk své oslabení přečkal bez úhony a hraje znovu v plném počtu.
09:40'
Opět si s pukem pohrával Linus Omark, avšak po jeho další přihrávce hosté nevystřelili a navíc přicházejí o útočné pásmo.
09:10'
Ufa se stále drží v útočném pásmu. Nyní zpoza brány přihrával Omark, ovšem Larsen z těsné blízkosti přestřelil.
08:12'
První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté. Ilja Děrvuk dostává menší trest za vysokou hůl.
07:45'
Další velká možnost Salavatu Julajev! Hartikainen prostrčil kotouč před bránu, kde si sjel Makarov, který ovšem bekhendovou kličkou nechal vyniknout jen Dominika Furcha.
07:26'
Více prostoru na hřišti hráčům vyhovuje. K další ráně se dostali domácí, jenže Nalimov i tentokrát dokázal odolat.
06:55'
Na druhé straně musel Nalimov velmi rychle z brány. Naštěstí pro hosty to stihl a dopravil puk na hole svých spoluhráčů.
06:33'
Po srážce v útočném pásmu Ufy se faul nepískal a hosté se poté dostali do vyložené pozice! Před Tkačovem se otevřelo hodně prostoru, avšak ten ideální moment na střelu prováhal a poté ještě cpal kotouč zpoza brány do brankoviště, kde jej ovšem dopravili do bezpečí zadáci Omsku.
06:06'
Následuje vyloučení na obou stranách za potyčku u střídaček. Na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost již usedá Ilja Michejev a Maxim Gončarov.
05:50'
Další slibný závar před hostující brankou. Jenže ani tentokrát Omsk nedostal touš za záda Nalimova.
05:21'
Ránu z levého kruhu musel s obtížemi vyrážet Nalimov jen nad sebe, kde kotouč dopravili do bezpečí jeho spoluhráči. Při následném brejku si Furch ponechal kotouč v rukavici a bude z toho buly v obranné třetině Omsku.
04:40'
Nyní byla v akci i třetí formace Ufy, avšak jejím členům se nepodařilo na delší čas usadit v útočném pásmu.
04:19'
Zakázané uvolnění Ufy posléze vrací hru do jejího obranného pásma.
03:35'
Na druhé straně musel vytáhnou jistý zákrok Dominik Furcha a následuje tedy buly po levici českého gólmana ve službách Omsku.
03:15'
Velmi slibné možnosti se nyní vypracovala první pětka Omsku. Jenže Rau, Galimov ani nikdo další nedokázal procpat kotouč do brány Ufy.
02:38'
Jevgenij Medvěděv následně pálil od modré čáry, avšak jeho ránu zastavila hradba těl před Nalimovem.
01:53'
Salavat Julajev začal duel aktivněji. Další jeho snahu utnul jeden z domácích beků tvrdým hitem v rohu kluziště.
01:09'
Nyní už bylo rušno před bránou Avangardu, avšak defenzíva Omsku zapracovala výborně a pokus hostů srazila.
00:22'
První nahození Ufy ze středního pásma minulo Furchovu klec a ke kotouči se tak velmi lacino dostávají domácí.
00:01'

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv (C), Minejev, Čudinov (A), Děrvuk, Berezin, Chochlov – Rau, Stas, A. Galimov – Purcell, Sundström, A. Petersson – Chochrjakov, Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev.

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (Karejev) – Larsen, Panin (C), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen (A), Kemppainen, Omark – Lisin (A), Juňkov, Fjodorov – Burdasov, Kuzmin, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin – I. Makarov.

Rozhodčí: Bondar, Kuljov – Viljugin, Maitak.

Salavat Julajev Ufa

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Ufě vyšlo první osmifinále na výbornou. Rychle sice vedla 3:0, ale nakonec dopustila drama, když ztratila vedení 3:0 a 4:2. Za stavu 4:4 ovšem domácí kolaps nedopustili a dvěma trefami ve třetí třetině rozhodli o svém prvním bodu v sérii.
Druhé utkání probíhalo přesně opačně. Salavat Julajev dostal svého soupeře na koně. Během devíti vteřin v 16. minutě si totiž nechal dát dva góly, ke kterým Omsk ve druhé třetině přidal ještě další. Následně se Ufa dotáhla na rozdíl jediné branky, avšak posléze ještě čtyřikrát inkasovala a po kanonádě 7:2 odjížděl domů spokojenější Avangard.

Nejproduktivnější hráč v play off

Teemu Hartikainen 5 (2+3)

Omsk do osmifinále nevstoupil vůbec dobře, protože po první třetině totiž prohrával 3:0. V průběhu zápasu se mu sice jeho manko podařilo smazat, avšak Ufa poté dokázala vstřelit dva góly a divoký zápas dovedla do vítězného konce v poměru 6:4.
Ve druhém duelu se situace zcela otočila, když to byl právě Avangard, kdo se ujal vedení o tři góly. Salavat Julajev sice velmi rychle snížil na 2:3, avšak to bylo z jich strany vše. Omsk posléze nasázel ještě čtyři góly a uštědřil tak domácím debakl 7:2. Za stavu 1:1 se tedy série přesunula do Omsku.

André Petersson 3 (3+0)
Hezký den všem fanouškům Kontinentální hokejové ligy. Vyřazovací boje jsou v plném proudu a my se společně zaměříme na třetí osmifinále mezi Avangardem Omsk a Salavatem Julajev Ufa. Utkání začíná v 14:00 a u jeho sledování Vám přeji hezkou zábavu.