KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : OMSK - 11. dubna 2021   16:00

50:33' Voronkov (Judin) • 53:57' Voronkov (Galijev, Jarullin)
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Stav série: (2:3)
OMSK
OMSK
15:25' Čisťakov  (Kovalčuk) • 59:02' Kovalčuk  (Zernov) • 61:53' Boucher  (Činachov, Knight)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:20 (5:11, 15:3, 12:4 – 1:2)
Zblokované střely – 17:29
Vyhraná vhazování – 20:31
Trestné minuty – 4:10
Hity – 8:4
I po pátém duelu platí, že v této sérii vítězí jen hostující týmy! Omsk to dnes urval v prodloužení a ujal se vedení 3:2 na zápasy.

Prodloužení hosté utnuli poměrně rychle. V čase 61:53 se dostal ve středním pásmu k puku Reid Boucher, který si pak již poradil sám a vítězným gólem ukončil zápas. Kazaň přitom nebyla daleko od triumfu. Ve třetí třetině otočil skóre dvěma zásahy Dmitrij Voronkov, ale 58 sekund před koncem hosty spasil trefou při power-play kapitán Ilja Kovalčuk.
61:53'
Avangard právě vstřelil branku!
Prodloužení skončilo poměrně rychle! Jegor Činachov protečoval ve středním pásmu puk na rozjetého REIDA BOUCHERA. Ten mohl z pravého křídla i přihrávat, místo toho ale oklamal obránce Ljamkina, kterého donutil padnout do naznačené nahrávky, vybruslil si do lepší střelecké pozice a ranou mezi betony rozhodl o vítězství Omsku. Asistence: Jegor Činachov a Corban Knight.
61:21'
Nahození Viktora Tichonova od pravého mantinelu vyrazil do rohu kluziště Hrubec.
60:26'
S ranou Alexeje Běreglazova z pravé strany si poradil Biljalov. Domácí brankář svým zákrokem přerušil hru.
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 18:34.
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku – 32:18 (5:11, 15:3, 12:4)
Zblokované střely – 17:27
Vyhraná vhazování – 18:30
Hity – 8:4
Řádná hrací doba nakonec nerozhodla a poprvé v této sérii se tak bude prodlužovat. Kazaň nemohla 50 minut hry najít recept na brankáře soupeře Šimona Hrubce. Jeho kouzlo dokázal zlomit až Dmitrij Voronkov, který na začátku závěrečné desetiminutovky srovnal přesnou bekhendovou střelou ke vzdálenější tyčce na 1:1. Stejný hráč pak navíc v přesilovce dokonal pohotovou tečí obrat a vypadalo to, že by domácí mohli zvítězit. Proti byl však kapitán Avangardu Ilja Kovalčuk, ten v čase 59:02 při hře bez gólmana poslal duel do prodloužení.
60:00'
59:51'
Po šarvátce před domácí brankou se vylučovat nebude. Rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.
59:02'
Hosté vyrovnávají 58 sekund před koncem třetí třetiny! Skvělou práci odvedl Denis Zernov, který předvedl úchvatné sólo přes celé kluziště. Z pravé strany puk za Biljalova neprotlačil, ale kotouč se následně odrazil na pravý kruh, odkud ho ILJA KOVALČUK napálil za záda rozhozeného domácího gólmana – 2:2. Asistence: Denis Zernov.
58:44'
Hosté odvolali brankáře Hrubce a zkoušejí to v šesti!
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33'
Kostin ztratil puk ve středním pásmu a zleva vyrazil dopředu Arťom Galimov. Svou střelou z kruhu donutil Hrubce přerušit hru.
57:13'
Kirill Petrov se hnal do zajímavého protiútoku. Ještě ale čekal na Galijeva, což asi byla chyba. Jeho spoluhráč se do zakončení nedostal.
56:46'
Jeden z domácích hráčů vyhodil puk do hlediště. Bylo to ale s dotekem od plexiskla a tak se vylučovat nebude.
56:26'
Hosté mají puk za svou brankou a střídají. Musejí už myslet hlavně na útok.
55:20'
Aréna neskutečně ožila. Fanoušci jsou na nohou a věří, že to kazaňští hokejisté již dotáhnou do vítězného konce.
53:57'
Kazaň vstřelila branku!
Domácí strhávají vedení na svou stranu! Hrdinou celé Kazaně je momentálně již dvougólový střelec DMITRIJ VORONKOV. Ten se postavil před brankoviště, kde vložil hůl do střílené přihrávky Stanislava Galijeva a usměrnil kotouč za záda bezmocného Hrubce – 2:1. Asistence: Stanislav Galijev a Albert Jarullin.
53:17'
Hosté po buly dokázali vyhodit.
53:10'
Dawes nabil na vrchol pravého kruhu Albertovi Jarullinovi. Hrubec opět přerušil hru.
52:56'
Z pravého kruhu střílel Alexandr Burmistrov. Důležitý zákrok Hrubce, který puk udržel na své výstroji.
52:13'
Ilja Kovalčuk dostává dvě minuty za faul kolenem. Přesilovka pro Kazaň!
51:40'
Domácí málem dokonali obrat! Petrov našel v přesilové situaci 2 na 1 Patriceho Cormiera, proti jehož střele z pravého kruhu se stačil Hrubec přesunout!
51:22'
Alexej Potapov si odnesl z jednoho ze soubojů rozbitý nos. Vylučovat na domácí straně se však nebude.
51:10'
Domácí by teď mohli využít momentum, které přišlo s jejich vyrovnávacím gólem. Určitě je to posadí na koně.
50:33'
Domácí konečně našli recept na obranu soupeře a brankáře Šimona Hrubce! Na levém křídle se dostal k puku DMITRIJ VORONKOV, který ho vyvezl z vlastního obranného pásma až do útočné třetiny. Tam se uvolnil přes obránce a bekhendovou střelou na vzdálenější tyčku vyrovnal – 1:1 Asistence: Dmitrij Judin.
48:59'
Trevor Murphy poslal hitem k ledu Ilju Kovalčuka, což samozřejmě potěšilo fanoušky Kazaně. Ti to dali hlasitě najevo.
48:05'
Alexandr Burmistrov zavezl z pravé strany puk do útočného pásma. Úspěšný zákrok si pak připsal Hrubec. Reklamní přestávka.
47:15'
Klim Kostin předal puk Kovalčukovi. Ten čekal, až se mu uvolní některý ze spoluhráčů, o což se snažil právě Kostin. I k němu však nakonec přistoupil bránící hráč včas.
46:36'
Domácí se mají problém dostat s pukem do útočné třetiny. To je způsobeno právě odvážnějším přístupem soupeře.
45:49'
Hosté hrají o něco aktivněji než ve druhé třetině. Určitě zatím nejsou pod tak silným tlakem.
44:20'
Ilja Kablukov obkroužil domácí brankou a jeho přihrávka prošla brankovištěm. Tataři pak zahráli na icing.
43:34'
Ke střele od modré čáry se odhodlal hostující obránce Alexej Běreglazov. Puk byl sražen vedle.
42:50'
Teď asi zase můžeme očekávat nápor Kazaně. Ta potřebuje vyrovnat.
42:01'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
41:01'
Po akci hostujícího obránce Villeho Pokky zůstal kotouč stát před odkrytou domácí brankou! Knight i Boucher však v té chvíli leželi na ledě a nedokázali hrací předmět za brankovou čáru posunout!
40:03'
Třetí třetina začíná oboustrannou hrou ve čtyřech.
Hity – 6:2
Víme, že sudí sáhli k oboustrannému vyloučení a třetí třetina tak začne hrou 4 na 4.

V prostřední dvacetiminutovce Kazaň většinu času tlačila a snažila se o vyrovnání. Naráží však na výborně chytajícího Šimona Hrubce, který pochytal všech 15 ran, které na něho v uplynulé třetině letěly. Omsk se snaží pozorně bránit a vyčkává na případné brejky.
Už po siréně atakoval domácí Arťom Galimov nic netušícího Klima Kostina a to rozpoutalo šarvátku! Asi až na startem třetí části se dozvíme, jaké tresty čeští sudí případně rozdají...
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Galimov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Klim Kostin – 2 min., hrubost).
39:54'
Hosté drží puk v útočném pásmu a i po druhé třetině určitě povedou.
39:01'
Máme tu poslední minutu druhé části hry.
38:31'
Kazaň je už kompletní!
38:20'
Voronkov ujížděl v oslabení, Běreglazov ho však dokázal čistě zastavit!
37:56'
Pěkná souhra hostí. Po nahrávce Tolčinského od brankové čáry pálil z mezikruží Corban Knight, Biljalov si ale opět poradil.
37:25'
Domácí nyní vyhodili.
37:03'
Ilja Kovalčuk se z první opřel do puku na levém kruhu. Biljalov se dokázal přemístit a zabránil gólu!
36:30'
Andrej Pedan zahákoval unikajícího Jegora Činachova a Omsk tak má k dispozici svou první přesilovku v zápase.
36:20'
Po akci Dmitrije Voronkova z levého křídle vyrazil puk do rohu kluziště Hrubec.
35:54'
Trevor Murphy dostal puk od Jarullina a z levé strany vystřelil. Jeho pokus hosté srazili do ochranné sítě.
35:01'
Pět minut před koncem druhé třetiny hosté stále vedou díky jedinému gólu obránce Čisťakova. Hráči Kazaně se od té doby marně snaží překonat Šimona Hrubce.
34:13'
Domácí zadák Albert Jarullin našlápl dopředu v roli falešného pravého křídla. Po jeho střele je puk v klíně Šimona Hrubce.
33:01'
Domácí brankář Biljalov si nyní sáhl na puk po nahození od červené čáry. Teď už zase hrají jeho spoluhráči.
32:28'
Kirill Petrov se dostal za záda obránce a sám před Hrubcem zakončoval bekhendem. Gólman Omsku nadále drží čisté konto!
31:48'
31:33'
Ville Pokka za brankou vybojoval puk a ještě dokázal i vyhodit.
31:15'
Kazani teď vůbec nevyšla rozehrávka. Pískáno je zakázané uvolnění.
31:00'
Hostům se podařilo vyhodit.
30:37'
Z levého kruhu pálil na bližší tyčku Stéphane Da Costa. Hrubec zakročil vyrážečkou.
30:20'
Danis Zaripov střílel z mezikruží jen do místa, které měl vykryté Šimon Hrubec.
29:47'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Běreglazov – 2 min., podrážení).
29:47'
Arťom Galimov po objetí branky narazil na připravený levý beton Hrubce. Bude se ale vylučovat na straně Avangardu...
29:10'
Hostující Denis Zernov se dostal do samostatného úniku. Šel do bekhendové kličky, ale Timur Biljalov podržel domácí celek!
28:37'
Arťom Lukojanov si vybruslil s pukem na pravý kruh. Obránce mu však sáhl do střely a Hrubec tentokrát zasahovat nemusel.
28:16'
Po spolupráci s Da Costou střílel z vrcholu pravého kruhu Nigel Dawes. Hrubec jistým zákrokem přerušil hru.
27:32'
Hostující protiútok zastavil ofsajd. Kovalčukovi vjel do útočné třetiny předčasně spoluhráč. Reklamní přestávka.
27:12'
Domácí ve druhé třetině buší do obrany soupeře. Šimon Hrubec ale potvrzuje, že ho play-off zastihlo ve velké formě.
26:29'
Domácí v přečíslení 3 na 1! Souhru všech tří hráčů zakončoval z pravého kruhu Arťom Lukojanov. Hrubec to přečetl, dokázal se přemístit a ve stoje zakončení pod břevno vyrazil!
25:49'
Hokejisté Omsku jsou již v plném počtu.
25:27'
Hosté opět vyhazují. Druhou polovinu oslabení hrají dobře.
25:05'
Gotovec vyhodil puk až k brance soupeře.
24:30'
Po Murphyho střele doráželi Tichonov s Da Costou. Hrubec odolává!
23:52'
Hned po vhazování pálil Stéphane Da Costa. Z první minul Hrubcovu svatyni.
23:48'
Andrej Stas zasáhl soupeře vysokou holí. Kazaň bude hrát přesilovku!
23:02'
Kristian Chenkel vyslal na branku projektil od modré čáry. Puk drží Hrubec, který se má zatím ve druhé části co ohánět.
22:30'
Arťom Galimov se dostal za záda hostujících obránců, ale přeci jen byl zezadu tísněn a nedokázal pod tlakem dobře zakončit! Puk skončil na pravém betonu Hrubce.
21:36'
Domácí začali druhou třetinu náporem. Role prohrávajícího týmu se jim nelíbí.
Hity – 2:2
První třetina je minulostí. Přes vyrovnaný obraz hry můžeme konstatovat, že v koncovce nebezpečnější byl hostující Omsk. Jeho hráči hned dvakrát nastřelili tyčku a v 16. minutě nakonec i skórovali. Od modré čáry překonal nic nevidícího brankáře Biljalova obránce Semjon Čisťakov. Těsné vedení Avangardu tak můžeme považovat za zasloužené.
20:00'
19:24'
Arťom Lukojanov to zkusil silou. Ze strany se natlačil až před Hrubce, ale z bezprostřední blízkosti neměl kudy dostat kotouč za jeho záda.
19:00'
Začíná poslední minuta úvodní třetiny.
18:06'
Ilja Kovalčuk přebral puk od Kostina a z pravé strany se vydal za branku . Po jejím objetí nahrával spoluhráči, který byl ale pokryt obráncem.
16:56'
Uvidíme, jak odpoví na inkasovaný gól domácí hokejisté. Ti se zatím dostávají do vyloženějších šancí jen těžko.
15:25'
Teď už se hosté dočkali! Ilja Kovalčuk poslal puk na modrou čáru, odkud z první vypálil obránce SEMJON ČISŤAKOV a kotouč zapadl až za záda brankáře Biljalova, který přes clonící hokejisty vůbec nic neviděl. Asistence: Ilja Kovalčuk.
14:53'
Rána Gotovece byla zablokována. Odražený puk si našel mezi kruhy Pavel Dědunov a Biljalov jeho střelu tečoval hřbetem lapačky do levé tyčky! Ta ho zachránila už podruhé v utkání!
14:48'
Domácí teď měli problémy s rozehrávku. Skončilo to zakázaným uvolněním.
13:47'
Dobré střídání hostí, kteří vyslali na branku soupeře dvě zajímavé střely. Tu druhou od modré čáry Kirill Gotovec, proti jehož pokusu se natáhl Biljalov, jenž chytil kotouč do lapačky.
12:27'
Od modré čáry vypálil Alexej Solovjov. Biljalov byl pozorný a vyrazil puk do rohu.
11:56'
Arťom Lukojanov z pravé strany nahodil kup do předbrankového prostoru. Hrací předmět končí po několika odrazech pod lapačkou pozorného Hrubce.
11:23'
Albert Jarullin z dálky nahodil puk na Hrubce. Ten ho raději podržel v lapačce a tak tu máme další reklamní pauzu.
10:20'
Vypadá to, že Avangard přestál aktivní začátek Kazaně a obraz hry se již zcela vyrovnal.
09:59'
Kirill Gotovec nastřelil puk do ohně a ten se od hole některého z jeho spoluhráčů odrazil vedle domácí branky.
09:37'
Domácí zahráli jen na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Biljalovem.
08:12'
Z poměrně nenápadné akce hostí málem udeřilo! Andrej Stas zavezl kotouč do útočného pásma, šikovně vystřelil přes obránce a Biljalova zachránila levá tyčka!
07:53'
Puk nyní vypadl z hrací plochy. Je tu prostor pro reklamní přestávku.
07:08'
Kazaňští jsou zatím častěji na kotouči. Snaží se využít domácího prostředí a dostat Omsk pod tlak.
06:01'
Domácí Kirill Petrov se snažil zakončit hned po objetí branky. Puk projel brankovištěm, aniž by ho někdo z hokejistům v zeleném dokázal dorazit za Hrubce.
05:48'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tedy vrací do jejich obranného pásma.
05:18'
05:00'
Zajímavá souhra domácích. Stanislav Galijev v jejím závěru posílal z rohu puk před branku, kde se i s trochou štěstí odrazil k Arťomovi Galimovovi. Ten ale pálil jen do připraveného Hrubce.
04:35'
Hosté se opět osvobozují.
04:12'
Hosté vyhodili.
03:30'
Stéphane Da Costa střílel z levého kruhu. Hrubec puk lapačkou jen vyrazil, ovšem Nigel Dawes ve snaze dorážet skákavý touš nedokázal zasáhnout!
03:17'
Klim Kostin krosčekoval Burmistrova a putuje na trestnou lavici. Přesilovka pro Kazaň.
02:32'
Arťom Galimov vyzkoušel Šimona Hrubce pokusem z osy hřiště. Gólman Omsku zasáhl pravým betonem a vyrazil puk do rohu.
02:11'
Domácím byl signalizován ofsajd a tak museli vyklidit útočné pásmo.
01:53'
Další práce pro Biljalova, který přikryl nahozený kotouč. Omsk tak získal buly v útočné třetině.
01:01'
Z levé strany vystřelil Ilja Kablukov. Domácí brankář Timur Biljalov byl u bližší tyčky připraven.
00:11'
Úvodní buly vyhrál hostující Corbat Knight. Teď už se ale k puku dostali hráči Kazaně.
00:01'
Hymny nám dozněly. Fanoušci jsou správně naladěni a zápas tak může začít!
Zazní hymny Tatarstánu a Ruské federace.
Aktéři utkání nastupují na hrací plochu. Hala je velmi dobře zaplněná. I v Rusku Covid řádí, ale fanoušci alespoň v omezené míře na sportovní zápasy mohou.
Utkání bude řídit dvojice českých hlavních rozhodčích – Martin Fraňo a Jan Hribik.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – T. Murphy, Jarullin (A), Chenkel, Pedan, Judin, Rukavišnikov, Ljamkin – S. Da Costa, V. Tichonov, Dawes – Zaripov (C), A. Galimov, Voronkov – K. Petrov, Cormier, Galijev – Lukojanov (A), Burmistrov, M. Gluchov – Safonov.

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Pokka, Šaripzjanov (A), Běreglazov, Gotovec, Čisťakov, Kaski, Solovjov – K. Kostin, Knight, Boucher – Tolčinskij, Zernov, Kovalčuk (C) – Činachov, K. Semjonov, Chochlačov – Kablukov, Stas (A), Dědunov – A. Potapov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Černyšjov, Šalagin.
Pohled do statistik – Ak Bars Kazaň:

Nejproduktivnější hráči v play-off:
Kirill Petrov a Stanislav Galijev – 7b (4+3)

Průběh série – 2:2 na zápasy:
Jak jsem zmínil již v úvodu. V této sérii rozhodně neplatí známé pořekadlo „Můj dům – můj hrad.“ Oba celky totiž zatím vítězí jen venku. Série začala v Kazani, která se nebyla schopna prosadit proti tuhé defenzivě soupeře v čele s výborně chytajícím Šimonem Hrubcem. První zápas tak prohrála 1:3, ve druhém pak nedokázala skórovat ani jednou. Hrubec dělal, co mohl, i ve třetím utkání série, němž chytil 37 ran. Inkasoval dvakrát a to hostující Kazani stačilo na výhru. V duelu číslo čtyři pak zářil pro změnu gólman Ak Bars Biljalov a Tataři tak po dalším vítězství 2:1 srovnali stav série. Omsku nebyla nic platná střelecká převaha v poměru 32:16.

1. zápas: Kazaň – Omsk 1:30:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
34. K. Petrov (Galijev, Jarullin) – 12. Gotovec (Dědunov, Běreglazov), 59. K. Semjonov (Činachov, Chochlačov), 60. K. Kostin (Šaripzjanov, Boucher)

2. zápas: Kazaň – Omsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Gotovec (Knight, Tolčinskij), 53. K. Kostin (Kaski, Boucher)

3. zápas: Omsk – Kazaň 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. K. Kostin (Pokka, Knight) – 2. Rukavišnikov (Dawes, Jarullin), 8. Voronkov (T. Murphy, A. Galimov)

4. zápas: Omsk – Kazaň 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 60. Knight (Tolčinskij, Boucher) – 6. M. Gluchov (Burmistrov), 41. Galijev (A. Galimov)
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V neděli se odehraje pátý zápas semifinálové série play-off KHL mezi Kazaní a Omskem. Stav série je nerozhodný 2:2. Domácí prostředí je zatím v tomto souboji paradoxně nevýhodou. Avangard totiž začal dvěma výhrami na ledě soupeře, ovšem Kazaň pak odpověděla stejným způsobem a oba soupeře tak dělí od finále shodně dva vyhrané duely.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.