KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Vitaz - 1. března 2018   17:00

Novgorod
Novgorod
47:05' Mozer (Kundrátek) • 60:55' Mozer (Daugavinš, Dugin)
Vitaz

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec. Torpedo Nižnij Novgorod nakonec rozhodlo v prodloužení, kde využilo přesilovou hru a Mozer druhým gólem rozhodl o vítězství 2:1. Novgorod se tak v základní části KHL umístil v Západní konferenci na pátém místě s osmdesáti devíti body a skóre 116:127 a postupuje do play-off. Pro Podolsk to byl v letošní sezóně poslední zápas a umístil se na jedenáctém místě s šedesáti sedmi body a skóre 131:160. Do play-off tak Viťaz nepostupuje, jelikož na osmý Čerepovec ztrácí patnáct bodů.
60:55'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! JEVGENIJ MOZER dostal skvělou precizní přihrávku k levé tyči od Kasparse Daugavinša a následně zakončil do poloprázdné svatyně Viťazu! Torpedo Nižnij Novgorod tak využilo přesilovou hru v prodloužení a bere dva body do tabulky. Asistence: Kaspars Daugavinš, Jegor Dugin.
60:43'
Kundrátek se ale už s pukem nastěhoval do třetiny VIťazu.
60:34'
Ovšem hostům se podařilo vyhodit kotouč.
60:28'
Torpedo má velkou šanci rozhodnout utkání, jelikož bude hrát v prodloužení přesilovou hru 4 na 3.
60:28'
Oddechový čas pro domácí.
60:28'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Vojtěch Mozík – 2 min., podražení).
60:14'
Puku se ujmuli hosté, ale následně ho ukradl Denis Paršin, ovšem jeho střela byla zblokována.
60:01'
Třetí perioda je u konce, ale vítěze neznáme i přes to, že už byly k vidění dva góly. O ten první se postaral ve 48. minutě Mozer. Ovšem hosté potom srovnali v 55. minutě, když se prosadil Makejev.
60:00'
59:56'
Michail Žukov číhal na dorážku u levé tyče, ale minul puk.
59:43'
Jevgenij Mozer uviděl volný puk před hostující bránou, ale následně po něm skočil Alexandr Samonov a nenechal tak vystřelit domácího hráče.
59:11'
Poté se ke střele dostal Denis Barancev, ale jeho rána byla zblokována.
59:02'
Nyní se o puk bojuje za bránou Viťazu.
58:35'
Opět si Samonov poradil se střelou Stěpana Zacharčuka.
58:20'
Nyní se kotouče ujmuli hosté, ale poté se provinili ofsajdem.
57:33'
Maxim Afinogenov vystřelil od modré, ale jeho pokus skončil vedle domácí svatyně.
57:28'
Nyní byl domácí brankář Ivan Lisutin tvrdě sražen hostujícím hráčem a hra je přerušena.
57:10'
Robert Sabolič se vydal po levé straně, ale obrana Viťazu ho odzbrojila o puk.
56:43'
Podolsk se provinil zakázaným uvolněním a hra se tak opět přesune před bránu Alexandra Samonova.
56:33'
A opět po střele domácích od modré čáry skončil kotouč v ochranné síti.
56:28'
Nyní skončila střela domácího hráče Sergeje Kosticyna sražena v ochranné síti.
56:23'
Málem šlo Torpedo opět do vedení, ale Michail Žukov napálil volný puk pouze do ležícího Alexandra Samonova!
56:06'
Domácí se dostali do pásma Viťazu, ale následná střela byla zblokována hostující hráčem.
55:01'
Nyní se k puku opět dostali hosté a jsou ve třetině Torpeda.
54:31'
Viťaz právě vstřelil branku!
Ale je srovnáno! Po střele vznikly zmatky před brankářem domácích, následně se k puku dostal DMITRIJ MAKEJEV a zakončil do poloprázdné brány Torpeda! Asistence: Arťom Švec-Rogovoj.
54:27'
54:01'
Opět Novgorod vyhodil kotouč do bezpečí.
53:40'
Domácím se podařilo vyhodit puk až k bráně Samonova.
53:37'
Hosté drží kotouč ve třetině Torpeda a následně Roman Horák vypálil od modré čáry, ovšem Ivan Lisutin byl opět připraven a puk chytil.
52:50'
Nakonec ale domácí brankář bude moct pokračovat a opět se hraje.
52:43'
Velice nebezpečná střela hostujícího hráče od modré, kterou Ivan Lisutin vyrazil, ale puk mu pravděpodobně trefil odkrytou část výstroje a vypadá to na ruku. Hra je tak přerušena.
52:27'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Žukov – 2 min., hákování).
52:05'
Jegor Dugin se dostal po buly ke střele v dobré příležitosti, ovšem minul hostující bránu.
51:56'
Nyní se Viťaz Podolsk provinil zakázaným uvolněním a následuje vhazování před bránou Samonova.
51:38'
Hostující hráč byl v úzkých ve vlastní třetině a nakonec i ztratil puk, ovšem žádný domácí hráč se ke střele nedostal.
51:16'
Nyní kotouč skončil v ochranné síti a následuje komerční přestávka.
50:44'
Nikita Vyglazov se dostal až do velké blízkosti domácí brány, ale jeho pokus Ivan Lisutin vystihl a chytil.
50:12'
Hosté se vysvobodili a vyhodili puk ze své třetiny.
49:44'
Denis Barancev si nezpracoval puk na modré čáře a připravil se tak o střelu, navíc se jeho formace musí stěhovat ze třetiny Podolsku.
49:15'
Torpedo ale pokračuje v nátlaku, který má skoro celý zápas kromě hraní v oslabení.
48:50'
Domácí hráč se ocitl s pukem na pravé straně, ale nakonec nevystřelil.
47:52'
Domácí šli 2 na 2, ovšem následná střela byla zblokována hostujícím obráncem.
47:29'
U puku jsou opět domácí, ale následně se nedostali do pásma Viťazu.
Gól je uznaný a Torpedo Nižnij Novgorod tak jde do vedení 1:0!
Rozhodčí pravděpodobně zkoumají, jestli se Jevgenij Mozer neocitl v ofsajdu a vypadá to hodně těsně.
Ovšem rozhodčí se ještě radí a jdou se podívat na videozáznam!
47:05'
Po čtyřiceti osmi minutách hry je tady první gól! MICHAIL MOZER dostal přihrávku na levou stranu od Tomáše Kundrátka a následně vypálil mezi mezírku ruky a těla Samonova. Torpedo Nižnij Novgorod tak jde do vedení 1:0 a český obránce si připisuje asistenci! Asistence: Tomáš Kundrátek.
46:41'
Tomáš Kundrátek vypálil od modré čáry, ale jeho rána skončila jen vedle brány Samonova.
46:26'
Nyní se bojuje u mantinelu v pásu hostů.
45:38'
Vadim Krasnoslobodcev se dostal do další z mnoha šancí domácích, ale Samonov opět ukryl puk do své výstroje a zneškodnil tak střelu domácího hráče.
45:29'
Nyní se ovšem Podolsku odpískalo zakázané uvolnění a následuje tak buly před bránou Alexandra Samonova.
45:08'
Domácí si počínali ve své třetině riskantně, ale nakonec dokázali dostat puk do bezpečí.
44:09'
Po chycené střele domácím brankářem následuje buly v pásmu Novgorodu.
43:01'
Jevgenij Gračov si objel bránu, ale následně ztratil kotouč a domácí tak musí z pásma Viťazu pryč.
42:30'
Jegor Dugin velice dobře vypálil, ale Alexandr Samonov i přes menší problémy jeho pokus chytil!
42:01'
Borna Rendulić se skvěle dostal přes obránce po pravé straně a následně vypálil, ovšem Ivan Lisutin byl připraven.
41:23'
40:58'
Tvrdá střela Maxima Afinogenova z pravé strany byla zblokována mimo hrací plochu.
40:45'
Nyní už ano a Viťaz si přihrává v pásu Torpeda.
40:25'
Hosté pokračují v přesilové hře, ale zatím se nedostali do domácí třetiny.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:53.
Druhá dvacetiminutovka je u konce a stále nebyla k vidění ani jedna branka. Možností měli hlavně domácí opět plno, ale nevyužili ani přesilovku 5 na 3, jelikož hostující brankář Samonov má dnes fantastickou formu. Do třetí třetiny vstoupí hosté v přečíslení, jelikož budou pokračovat v přesilové hře.
40:00'
39:38'
Hosté se dostali do domácího pásma a mohou využít další přesilovou hru.
39:23'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Žukov – 2 min., vysoká hůl).
39:23'
A Samonov opět předvedl fantastický zákrok proti střele domácího borce.
39:04'
Krátce po buly to domácí opět zkoušeli, ale minuli hostující svatyni.
39:00'
Hosté vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění.
38:57'
Dnes přesilovky domácím prostě nejdou a nevyužili ani přečíslení 5 na 3. Alexandr Samonov dnes chytá senzačně.
38:40'
38:27'
Další tvrdá rána, ale opět neskončila v bráně.
38:04'
Hosté vyhodili kotouč do bezpečí, ale následně se sním domácí opět dostali do pásma Podolsku.
37:52'
Hosté si zatím přihrávají, ale střela přišla až nyní od Kundrátka, ovšem Samonov opět připraven.
37:34'
A opět jedna tvrdá ráda od domácího hráče, ovšem Alexandr Samonov jako po celou první a druhou třetinu byl i nyní připraven.
37:27'
Další nebezpečná střela skončila jen vedle brány.
37:10'
Nyní Alexandr Samonov dobře zasáhl proti střele domácích.
36:55'
Domácí mají velkou možnost se dostat do vedení, jelikož hrají přesilovku 5 na 3!
36:40'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Michail Jepišin.
36:27'
Vadim Krasnoslobodcev zaváhal a hostující hráč upaloval na bránu, ovšem brankáře Ivana Lisutina nepřekonal.
36:19'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., podražení).
36:09'
Další perfektní zákrok Alexandra Samonova! Robert Sabolič se dostal do samostatného úniku a snažil se hostujícího brankáře prostřelil mezi nohy, ale ten předvedl skvělý zákrok.
35:43'
Nyní jsou domácí v pásmu hostů a Alexandr Samonov musel zasahovat, když to hráč Novgorodu zkoušel po levé straně.
35:14'
Nyní si Ivan Lisutin poradil se střelou z levé strany naprosto lehce.
35:11'
34:27'
Velká šance hostů! Ivan Lisutin se nyní vyšperkoval, když chytil první střelu poté i druhou dorážku a následná třetí rána letěla mimo bránu.
33:56'
Následnou střelu viděl a taky chytil Ivan Lisutin.
33:33'
Hosté opět drží puk v pásmu Novgorodu, ale zatím si jenom přihrávají do lepší střelecké pozice.
33:11'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Grigorij Želdakov – 2 min., držení).
32:44'
Domácí se dostali do velmi dobré šance, ale střele z levé strany mířila jen vedle levé tyče.
32:27'
32:23'
Alexandr Samonov je dnes ve velmi dobré formě a opět si poradil se střelou od modré čáry.
32:02'
Následný pokus domácího hráče skončil opět vedle brány.
31:30'
Hosté se následně osvobodili a dokonce dostali i ke střele, ovšem ta byla zblokována domácím hráčem.
31:06'
Domácí nyní semkli hosty v jejich třetině, ale střela na bránu Samonova nepřišla.
30:40'
Novgorod tak má dnes již čtvrtou přesilovou hru.
30:27'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Arťom Vorošilo – 2 min., hrubost).
30:27'
Geoffrey Kinrade se málem pustil do bitky s Arťomem Vorošilem, který dohrál domácího brankáře, který chytil puk.
29:48'
29:25'
Opět hosté drží kotouč v pásmu Torpeda, ale zatím bez střely.
28:47'
Nebezpečná střela od modré skončila jen na vyrážečce Ivana Lisutina.
28:41'
Nyní se hostující český hráč Roman Horák proletěl vzduchem, když jej po přerušené hře atakoval domácí hráč, ovšem český útočník si za to tak trochu může sám, jelikož dohrával chycený puk domácím brankářem.
28:31'
A hosté se dostali do velmi dobré šance, ovšem finální střela skončila jen vedle brány.
28:13'
Viťaz tak zadarmo získal přesilovou hru po nepozornosti na domácí lavičce.
27:48'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Denis Paršin.
27:31'
Grigorij Želdakov se zmocnil puku ve své třetině a rozehrál další útok Torpeda.
27:07'
Šance Novgorodu jsou opravdu velké, ale zatím jim chybí klid při zakončení a taky trochu štěstí.
26:07'
Nyní domácí drží kotouč za bránou Samonova, ale střela zatím nepřišla.
25:25'
Alexandr Samonov předvedl opět další skvělý zákrok proti střele z pravé strany.
25:02'
Jevgenij Gračov nevybojoval kotouč v pásmu Viťazu, ale následně se puku opět zmocnili domácí.
24:09'
Nyní se domácí dopustili ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.
23:42'
Kaspars Daugavinš si najel po pravé straně a následně vypálil, ovšem jeho rána zamířila jen vedle brány Alexandra Samonova.
23:18'
Nikita Vyglazov sice lehl na zem po ataku domácím hráčem, ale faul rozhodčí neodpískali.
22:06'
Na chvíli se kotouče zmocnil útočník Novgorodu a následně se o něj bojuje za bránou Podolsku.
21:28'
Hosté ulovili kotouč ve středním pásmu, ale následně jsou rychle napadání domácími hráči.
20:16'
Robert Sabolič se dostal ke střele, ale Samonov byl opět připraven.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:57.
První třetina je u konce a stav je zatím bezbrankový 0:0. Torpedo mělo velký počet šancí, ale na druhé straně je zatím bezchybný Alexandr Samonov, který předvedl skvělé zákroky a zatím tak podržel Podolsk. Tlak domácích je velký a první třetinu vyhráli na střely na bránu jasně 18:5.
20:00'
19:52'
19:44'
Opět domácí vyhodili puk do bezpečí.
19:33'
Ivan Lisutin předvedl dobrý zákrok proti střele hostujícího hráče z levé strany.
19:25'
Domácí se osvobodili a vyhodil puk do bezpečí.
19:12'
Střela hostujícího hráče skončila jen vedle pravé tyče domácí brány.
18:41'
Hosté ale dál drží puk v pásmu Novgorodu a snaží se ohrozit bránu Lisutina.
18:20'
Nebezpečná střela z pravé strany skončila jen vedle brány Ivana Lisutina.
18:02'
Nyní se hosté mohou dostat do nějaké šance po třech ubráněných oslabení.
17:52'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jurij Sergijenko – 2 min., podražení).
17:25'
Nyní hosté dostali kotouč do hostující třetiny a svádí boj s obranou Torpeda.
16:13'
Nyní se domácí brána posunula a brankář Ivan Lisutin je lehce otřesený, jelikož do něj najel hostující hráč, který ale byl strčen domácím obráncem.
15:51'
15:36'
A další šance Novgorodu, ovšem Samonov i v sedě dokázal dostat puk mimo svou svatyni.
15:00'
Ovšem v hostující bráně je zatím stoprocentní Alexandr Samonov, který si poradil i s následnou střelou Tomáše Kundrátka od modré.
14:27'
Domácí tak budou pokračovat v přesilové hře i nadále a opět drží kotouč v pásmu Viťazu.
13:51'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jurij Pautov – 2 min., hození hole nebo předmětu).
13:23'
A opět to není branka! Velké boje se odehrávaly před brankářem Samonovem, který byl metr a půl z brány, ale domácí kotouč nedostali za jeho zády.
13:14'
12:59'
Další šance domácích, ale opět si Samonov poradil s touto střelou.
12:11'
Opět velká šance Novgorodu, ve které byl Tomáš Kundrátek, ale ten Alexandra Samonova nepřekonal.
11:23'
Domácí tak mohou pokračovat v tlaku a to ještě v přesilové hře.
11:14'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Dmitrij Sjomin – 2 min., držení).
10:44'
Nyní se opět bojuje ve třetině Podolsku a k puku se následně dostali domácí hráči.
10:18'
Domácí se provinili zakázaným uvolněním a k vidění tak bude buly u brány Ivana Lisutina.
10:09'
Nyní skončil puk mimo hrací plochu až na stole zapisovatelů a následuje vhazování ve středním pásmu.
09:28'
Torpedo Nižnij Novgorod pokračuje v tlaku, ale následně ztratili puk a formace jela vystřídat.
08:28'
Robert Sabolič vypálil jen vedle hostující brány, ale u puku jsou opět domácí borci.
08:19'
08:02'
A další solidní zákrok Samonova, který krátce po buly čelil střele Vladimira Galuzina.
07:54'
Nyní je opět Torpedo nastěhované ve třetině Podolsku, ale následná rána Kasparsa Daugavinše skončila jen v moci Samonova.
07:17'
Hosté se vysvobodili a vyhodili puk přes celé kluziště až k bráně Ivana Lisutina.
06:59'
Alexandr Samonov opět podržel svůj tým, když vyrazil střelu Roberta Saboliče a následně si poradil i s dorážkou Vladimira Galuzina.
06:45'
Domácí si rovněž zahrají svou první přesilovou hru už na začátku utkání.
06:19'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jegor Voronkov – 2 min., hákování).
05:34'
Alexandr Samonov se nyní vytáhl proti střele Denise Baranceva a chytil kotouč do lapačky.
04:48'
Nyní se ocitl domácí hráč ve velmi dobré pozici, ale jeho rána šla jenom do připraveného Alexandra Samonova.
04:20'
Domácí získali kotouč ve třetině Viťazu, ale ani tentokrát nepřišla střela.
03:56'
Domácí útočník zkoušel ohrozit hostující bránu z pravé strany, ale jeho pokus zblokoval hostující hráč.
03:35'
Domácí se ubránili v prvním oslabení a následně získali puk, ovšem střela z jejich hole nepřišla.
03:06'
02:45'
Domácí hráč se vložil do střely a ta tak na Lisutina neprošla.
02:11'
Opět jsou hosté u puku v pásmu Novgorodu, ale následný nához žádná nebezpečí nepřinesl.
01:30'
Hosté si tak hned od začátku dnešního zápasu vyzkouší přesilovou hru. Následná střela z dobré pozice zamířila pouze vedle brány Ivana Lisutina.
01:06'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kaspars Daugavinš – 2 min., držení).
00:49'
Domácí se na začátku utkání dostali do pásma Podolsku, ale střela nakonec nepřišla.
00:01'
Rozhodčí si ještě všimli menší kaluže na hrací ploše a úvodní buly je tak o pár minut odloženo.
Ještě jednou vás vítám u dnešního poslední zápasu základní části KHL. Dnes nastoupí i tři čeští hráči. Tím prvním je Tomáš Kundrátek který hraje za domácí Torpedo. Roman Horák a Vojtěch Mozík se představí v dresu Podolsku.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lisutin (S. Galimov) – Sergijenko, S. Zacharčuk, Barancev, Kinrade, Kundrátek, Želdakov, Meljakov – Paršin, Galuzin (A), Sabolič – Daugavinš (A), Dugin, Žukov – Krasnoslobodcev, Gračov, S. Kosticyn – V. Kuljomin, Mozer, I. Zacharčuk – Verjajev.

HC Viťaz: Samonov (Saprykin) – Mozík, Golovkov, Jepišin, Katičev, Kožemjakin, S. Romanov, Pautov, Voronkov – Afinogenov (C), A. Nikulin, Makejev – Rendulić, Horák (A), Švec-Rogovoj – A. Lazarev, D. Sjomin, Kopejkin (A) – Vorošilo, Moisejev, Vyglazov.

Rozhodčí: Anton Lavrentyev, Roman Shchenyov – Maxim Bersenyov, Evgeny Yudin.
V posledním kole KHL se proti sobě utkají týmy Torpedo Nižnij Novgorod a HC Viťaz. Poslední vzájemný zápas dopadl lépe pro Novgorod, který vyhrál na svém ledě 4:1. O postupujících je už rozhodnuto. Novgorod postupuje z pátého místa, zatímco Podolsk skončil na jedenáctém místě a sezóna pro něj skončila. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.