KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Chabarovsk - 18. ledna 2018   18:30

Riga
Riga
18:56' M. Redlihs (Indrašis) • 45:35' M. Redlihs (Salmela) • 47:39' Salmela (McMillan, Kristo)
3:4
(1:2, 0:0, 2:2)
Chabarovsk
Chabarovsk
10:00' Vj. Ušenin  (Vl. Ušenin, Gorškov) • 14:51' Byvalcev  (Aťušov, O. Li) • 42:18' Frolov  (Litovčenko) • 43:17' Picard  (T. Zohorna)
Riga
Cyplakov, Sojn – Kučava, Sivov
Arena Riga
4330 diváků
Chabarovsk

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Michal Jordán (CHA): 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:44
Jan Kolář (CHA): 0+0, 0 střel, čas na ledě 24:15
Tomáš Zohorna (CHA): 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:32
Odvolání Kalninše už ale bylo spíše symbolické, v šesti hráčích si domácí na ledě spíše překáželi a vůbec se nedostali do útočného pásma. O vítězství Amuru tak definitivně rozhodl začátek třetí třetiny, kdy hosté utekli na tříbrankový rozdíl a ačkoliv se Dinamu podařilo snížit zpět na jednogólové manko, vyrovnat už domácí nestihli.
59:37'
Kalninš přeci jen odjíždí na střídačku a domácí to zkoušejí v šesti!
59:04'
Miks Indrašis neměl komu přihrát, a tak jen nahodil puk do útočného pásma, hosté ho ale okamžitě poté vyhodili do bezpečí.
58:11'
Janis Kalninš stále nemůže opustit svou svatyni, hosté se totiž velmi urputně brání a vůbec nepouští hokejisty Dinama do své třetiny.
57:26'
Právě Darzinš teď na konci dlouhého střídání ztratil rovnováhu a přišel o puk ještě ve středním pásmu.
56:45'
Hosté šikovně vyhodili kotouč do útočného pásma tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění a aby Lauris Darzinš musel hrát.
55:53'
Anssi Salmela vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, na žádný závěrečný tlak Rižanů to zatím nevypadá.
55:02'
Chabarovští hokejisté už se jen brání a vyhazují puky z pásmy, což se jim ale daří činit s železnou pravidelností.
54:05'
Domácím se čas na vyrovnání začíná pomalu krátit, v posledních minutách se navíc do žádných větších šancí nedostávají.
53:03'
Danny Kristo přenechal puk rozjetému McMillanovi, který se poté prokousal až ke střele z mezikruží, ta ale Metsolu vůbec neohrozila.
52:06'
Karl Stollery na vlastní modré udělil parádní čistý hit Litovčenkovi a rižští hokejisté už zakládají další protiakci.
51:15'
Zkušený Frolov zavezl puk do útočné třetiny, ale bez podpory spoluhráčů se do zakončení nakonec neprokousal.
50:02'
Dnešní utkání sleduje 4330 diváků.
49:11'
Nepovedená rozehrávka Amuru skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Rigy.
48:28'
Oleg Li z rohu kluziště poslal puk do předbrankového prostoru, tam se ale žádný z hráčů v bílém dresu včetně Tomáše Zohorny k touši nedostal.
47:39'
Riga právě vstřelila branku!
Při hře ve čtyřech proti čtyřem Dinamo snižuje na rozdíl jediného gólu, když Brandon McMillan na pravém křídle ujel svému strážci Zohornovi a poté přenesl hru na úplně volnou levou stranu, odkud ANSSI SALMELA propálil přesouvajícího se Metsolu! Asistence: Brandon McMillan a Danny Kristo.
47:18'
Poměr sil na ledě se navíc vyrovná, Kristaps Zile (RIG) totiž naprosto zbytečně bránil ve hře jednomu z hráčů Chabarovsku.
46:58'
Hokejisté Amuru začali v oslabení dobře, ihned po buly se jim podařilo vyhodit kotouč až ke Kalninšovi.
46:29'
Alexandr Gorškov (CHA) u hrazení nedovoleně držel Salmelu a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.
45:35'
Rižané to ale ještě nevzdávají a krátce po inkasování čtvrtého gólu se dočkali snížení. Lauris Darzinš u hrazení vybojoval puk pro skvěle postaveného Salmelu, který poté ještě vylepšil palebnou pozici pro MIKELISE REDLIHSE, který už měl úlohu poměrně snadnou! Asistence: Anssi Salmela a Lauris Darzinš.
44:05'
Anssi Salmela to vzal na sebe, finský obránce se z vlastní třetiny prokousal až do útočného pásma a z ostrého úhlu poté vypálil, na svého krajana Metsolu si ale nepřišel.
43:17'
Oddechový čas pro domácí.
43:17'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
No a pozor, nyní už je to dokonce o tři góly, když Tomáš Zohorna projel jako nůž máslem do útočného pásma a poté přenechal puk z druhé vlny si najíždějícímu ALEXANDREOVI PICARDOVI, který se trefil přesně pod převno. Asistence: Tomáš Zohorna.
42:18'
Tak takhle si domácí vstup do třetiny rozhodně nepředstavovali. Vjačeslav Litovčenko ujel po levém křídle a jeho následnou střelu z kruhu ještě Kalninš vyrazil, dorážka veterána ALEXANDRA FROLOVA už ale skončila v síti! Asistence: Vjačeslav Litovčenko.
40:43'
Salmelova rozehrávka nikoho ve vínovém dresu nenašla a puk skončil až u obránců Amuru, kteří nikam nespěchají.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:18.
V prostřední dvacetiminutovce jsme se gólu nedočkali, hosté jsou tak stále o gól blíže vytouženému vítězství. Dinamo, které hraje už jen o čest a vyhnutí se poslednímu místu Západní konference, si ve druhé třetině vytvořilo pár šancí, tu největší měl ale na hokejce hostující Alexandr Frolov, který z levého kruhu pálil do tyče.
40:00'
39:01'
V Areně Riga už běží poslední minuta druhé třetiny a Guntis Galvinš teď vyčkává za Kalninšovou svatyní na dostřídávající spoluhráče.
38:03'
V závěru prostřední dvacetiminutovky se na ledě nic převratného neděje a někteří diváci už předem opouštějí své sedačky.
37:08'
Frolov zavezl puk až do útočného pásma a odjel na střídačku, domácí teď mají spoustu času na rozehrávku z vlastní třetiny.
36:16'
O chvilku později se ke střele dostal ještě Berzinš, po jeho pokus Juha Metsola pro jistotu přerušil hru.
35:49'
Domácí se usadili v útočném pásmu a nakonec z toho byl nebezpečný pokus Edgarse uldy, který ale z předbrankového prostoru nedokázal protečovat Meijovo nahození do sítě!
34:55'
Průnik Tomáše Zohorny ve středním pásmu čistým hitem zastavil Maris Bičevskis a puk se poté dokutálel až k domácímu obránci Salmelovi.
34:02'
Kristo jen protečoval dlouhou rozehrávku do útočného pásma a odjel střídat.
33:03'
Sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a kotouč se bez efektu stěhuje ze strany na stranu.
32:08'
Po bídné rozehrávce Chabarovsku se puku v útočném pásmu ujal Anssi Salmela, který posléze nic nevymýšlel a bez váhání vypálil, Metsola si ale připsal další jistý zákrok.
31:14'
Skvorcovs našel na útočné modré rozjetého Meiju, jehož následný pokus z pravého kruhu ale postrádal potřebnou razanci.
30:19'
Na začátku prostřední dvacetiminutovky byl lotyšský celek jasně aktivnější, nyní ale jako by iniciativu začínal znovu přebírat Amur.
29:30'
Kirill Rasskazov se v mezikruží prokousal až do zakončení, v klíčový moment ale ztratil rovnováhu a nevystřelil podle svých představ.
28:43'
Rozehrávka Michala Jordána nikoho v bílém dresu nenašla, poté se ale volného puku na levém křídle ujal Dmitrij Klopov, který připravil střeleckou pozici pro veterána Frolova, jehož rána orazítkovala tyč!
27:58'
Daniels Berzinš pronikl do útočné třetiny a z ostrého úhlu se pokusil zaskočit Metsolu bekhendovým nahozením, se kterým si ale brankář Amuru snadno poradil.
27:04'
Rižský kapitán Indrašis nabil na modrou nehlídanému Laurisi Darzinšovi, s jeho projektilem si ale Metsola snadno poradil.
26:26'
Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu, domácím totiž byla odpískána přihrávka rukou.
25:30'
Danny Kristo od pravého hrazení nahodil puk na Juhu Metsolu, ten ale dokázal udržet černou pryž ve své výstroji.
24:33'
Ve druhé třetině jsou zatím domácí jasně aktivnější, Janis Kalninš si už dobré tři minuty vůbec nesáhl na kotouč.
23:45'
Maris Bičevskis ujel po levém křídle a natlačil se až před chabarovského gólmana, tísněnému domácímu forvardovi už se ale nepodařilo zakončit.
22:51'
Lauris Darzinš nabil na modrou Ališauskasovi, jeho ránu ale Metsola dokázal vyrazit a hosté poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
22:10'
Mikelis Redlihs nabral rychlost ve vlastním pásmu a podél levého hrazení se prokousal až do útočné třetiny, tam ale upadl a o kotouč přišel.
21:18'
Hokejisté Amuru následně o puk přišli, Anssi Salmela ale pod tlakem nedokázal vyhodit kotouč do bezpečí.
20:33'
Byvalcev jednoduchým nahozením od modré vybojoval vhazování po levé ruce Janise Kalninše.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:28.
Po oboustranně velmi opatrném vstupu do utkání převzali iniciativu o play-off bojující hosté, kteří se díky trefám Vjačeslava Ušenina a Byvalceva dostali do trháku. V závěru první třetiny ale vedení Chabarovsku v přesilové hře zmírnil Mikelis Redlihs.
20:00'
18:56'
A je sníženo. Dvě nebezpečné střely Anssiho Salmely jeho krajan Metsola dokázal zlikvidovat, poté ale Miks Indrašis v rohu vybojoval puk pro volného MIKELISE REDLIHSE, který z bezprostřední blízkosti vymetl pavučinky u bližší šibenice! Asistence: Miks Indrašis.
18:25'
Hokejisté Amuru se dokázali osvobodit, Lauris Darzinš se teď vrací pro kotouč až do hloubi vlastní třetiny.
17:33'
Oleg Li (CHA) u mantinelu naprosto zbytečně podrazil jednoho z hráčů Dinama, poprvé si tak přesilovou hru zahrají i domácí.
16:27'
Brandon McMillan vyhrál buly pro Kristapse Zileho, jehož dělovku z první ale Metsola dobře viděl a jistě ukryl puk ve své lapačce.
15:45'
Aleksandrs Jerofejevs to zkusil od modré, ale Juha Metsola jeho pokus bez potíží vytěsnil do rohu.
14:51'
A už je to o dva góly! Nahození Aťušova z rohu kluziště dokázal ještě před Kalninšem tečovat ALEXEJ BYVALCEV a brankář Dinama už nestihl zareagovat. Asistence: Vitalij Aťušov a Oleg Li.
13:59'
Frenks Razgals ihned po buly trefil Picarda hokejkou do obličeje a kanadskému forvardovi se z nosu spustil potůček krve, rozhodčí si tohoto zákroku ale nevšimli.
13:09'
Janis Kalninš pro jistotu přerušil hru po skákavém nahození z rohu kluziště.
12:21'
V tomto oslabení se domácí zatím brání statečně, už podruhé se jim podařilo odpálit kotouč až k Metsolovi.
11:24'
Miks Indrašis (RIG) půjde pykat na dvě minuty za podražení, Dinamo tak půjde opět do čtyř.
10:00'
Amuru to ale nakonec vyšlo, pár sekund po vypršení Darzinšova trestu se hosté dostávají do vedení. Od modré vypálil VJAČESLAV UŠENIN a jeho rána propadla nicnetušícímu Kalninšovi až do sítě! Asistence: Vladislav Ušenin a Alexandr Gorškov.
09:48'
Maxim Kondratěv geniální střílenou přihrávkou nabil Byvalcevovi, ten ale tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl!
09:06'
Hosté sice kombinují v útočném pásmu, ještě se jim ale vůbec nepodařilo ohrozit domácího gólmana Kalninše.
07:55'
Lauris Darzinš (RIG) u hrazení podrazil Aťušova, za což mu sudí vyměřili dvouminutový trest.
06:10'
Jan Kolář byl u vyhozeného kotouče jako první, rozhodčí ale Dinamu odpustili zakázané uvolnění.
05:21'
Oleg Li se u hrazení zbavil svého strážce Stolleryho, poté se mu ale už nepodařilo vystřelit.
04:35'
Gunars Skvorcovs se u hrazení šikovně vyhnul Alexandru Gorškovovi a ten poté sám sebe "poslal" do mantinelu.
03:54'
Rozehrávka Anssiho Salmely nikoho ve vínovém dresu nenašel a na opačnou stranu už vyráží Vjačeslav Ušenin.
03:05'
V úvodu nesledujeme příliš atraktivní partii, oba týmy se soustředí spíše na defenzívu a hlavně nechtějí udělat chybu.
02:16'
Bogdan Potěchin zavezl puk do útočného pásma a poté nabil na střelu Picardovi, s následným nahozením kanadského útočníka Amuru si ale Janis Kalninš bez potíží poradil.
01:32'
Mikelis Redlihs se po levém křídle prokousal do útočné třetiny, na střelu si ale netroufl a Jan Kolář poté vybojoval puk pro Amur.
00:37'
Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, tam ale Uvis Balinskis po buly nedokázal puk udržet.
00:01'

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Zile, Galvinš, Ališauskas, Balinskis, Stollery, Salmela, Jerofejevs, Batna – Kristo, Razgals, McMillan – Skvorcovs, Indrašis, Jevpalovs – Darzinš, M. Redlihs, Bičevskis – Meija, Berzinš, E. Kulda.

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kondratěv, J. Kolář, Averin, Jordán, Chabarov, Aťušov, Karmaškov – O. Li, Byvalcev, Potěchin – Litovčenko, Rasskazov, T. Zohorna – Vl. Ušenin, Gorškov, Vj. Ušenin – Frolov, Klopov, Picard – Beljakov.

Rozhodčí: Cyplakov, Sojn – Kučava, Sivov.

Michal Jordán (CHA): 41 zápasů, 6 bodů (1+5)
Jan Kolář (CHA): 44 zápasů, 14 bodů (6+8)
Tomáš Zohorna (CHA): 45 zápasů, 25 bodů (11+14)
AMUR CHABAROVSK

Amur se momentálně pohybuje na první nepostupové pozici ve Východní konferenci, na osmý Novosibirsk ale ztrácí jediný bod a navíc má dva zápasy k dobru. Tým s Michalem Jordánem, Janem Kolářem a Tomášem Zohornou na soupisce je ve formě, dnes na ledě rižského otloukánka Chabarovští zaútočí na třetí vítězství v řadě.
DINAMO RIGA

Lotyšský zástupce v KHL byl vůbec prvním klubem, který v probíhající sezóně ztratil naději na postup do play-off. Riga je přikována ke dnu Západní konference a na předposlední Slovan ztrácí sedm bodů. Z posledních pěti zápasů vyhráli svěřenci kouče Ankipanse v jediném, a to proti trápícímu se Nižněkamsku. Nechme se překvapit, jak se Dinamu s rozprodaným kádrem povede proti o play-off bojujícímu Chabarovsku.
Vítám všechny hokejové nadšence u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, v němž Dinamo Riga změří síly s Amurem Chabarovsk. Začínáme v 18:30, tak buďte u toho s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.