KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Jokerit - 26. listopadu 2018   17:30

Dynamo Moskva
17:22' Šipačov (V. Kuljomin, Moisejev) • 37:19' Kagarlickij
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)
Jokerit
Jokerit
Jerjomenko (Bočarov) – Mironov, Hietanen, Volkov, I. Nikulin (C), Koivisto, Menšikov, Pepeljajev, J. Zajcev – Kagarlickij, Šipačov (A), Alexejev – Brjukvin, Indrašis, I. Makarov – Moisejev, Mozer, V. Kuljomin (A) – Muranov, Jefremov.
Alexej Ravodin, Maxim Sidorenko – Dmitrij Goljak, Ivan Dědulja
Megasport Arena
5 365 diváků
Jokerit

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek pondělního večera!
Příští utkání obou mužstev

DMS:
ST 28. 11. 2018, 17:30: Slovan Bratislava (doma)

JOK:
ST 28. 11. 2018, 17:30: Dinamo Minsk (venku)

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 8 – 8
Dynamu Moskva se podařilo vyhrát druhý zápas po sobě. Domácí tým zcela jasně ovládl první třetinu. V následujících čtyřiceti minutách byli poté lepším celkem hosté z Helsinek. Nepříznivý výsledek ovšem zvrátit nedokázali. Góly Dynama obstarali útočníci Vadim Šipačov, Dmitrij Kagarlickij.
59:59'
Ještě jedna střela od Lepistöa..
59:45'
Lepistö vystřelil od modré čáry z první, trefil ale pouze střed brány, tudíž i náručí Jerjomenka.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
59:00'
58:50'
Střelecký pokus O'Neilla z levé strany, Jerjomenko bez práce.
58:13'
Kalninš na střídačce, Jokerit zkusí hru bez brankáře!
58:13'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., vysoká hůl).
57:53'
Střela Kagarlického z levé strany zablokována Lauridsenem.
57:00'
Přesně tři minuty před koncem třetí třetiny přichází na řadu třetí přesilovka Dynama. Vhazuje se ve střední třetině, poblíž trestné lavice Jokeritu.
57:00'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
56:28'
Brjukvin mohl zřejmě definitivně rozhodnout, samostatný únik ale nedotáhl do úspěšného konce. Kalninš podržel svůj tým.
55:49'
O'Neill vystřelil zleva z otočky, kotouč ale skončil v náručí Jerjomenka.
54:30'
Za stavu 2:0 pro Dynamo Moskva se vhazuje ve střední třetině, poblíž střídačky domácích.
54:30'
Po zkoumání videozáznamu gól neplatí!
54:30'
Trenéři Dynama si berou coach's challenge. Domnívají se totiž, že došlo k nedovolenému bránění brankáři.
54:30'
Hosté se dostávají na dostřel! Ve skrumáži před Jerjomenkem se nejlépe zorientoval Pekka Jormakka. 1:2 z pohledu Jokeritu!
54:16'
Střely na bránu: 35 – 28
54:04'
53:57'
Šipačov s Kagarlickim zaútočili při vlastním oslabení, Kalninš vyrazil střelu druhého jmenovaného z levé strany levým betonem.
53:25'
Hosté v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.
52:56'
Sedm minut a čtyři vteřiny do konce třetí třetiny. Podaří se Jokeritu ještě nějak zdramatizovat tento duel?
52:56'
V Megasport Areně právě probíhá poslední reklamní přestávka.
52:39'
Stolleryho bekhend z pravé strany, Jerjomenko vyráží bez problémů betonem.
52:04'
Poměr sil na ledě se nám srovnává. Vhazování tentokrát po levici Jerjomenka.
52:04'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Arťom Volkov – 2 min., hákování).
51:30'
Jokeritu se ihned po vhazování podařilo dostat touš do neutrální zóny.
51:25'
Dnešní druhá početní převaha pro domácí. Vhazuje se po levici Kalninše.
51:25'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., podrážení).
50:52'
Nahození Manninena od modré čáry, od pravého mantinelu, na Jerjomenkovu bránu neprošlo.
49:58'
Jsme těsně před polovinou třetí třetiny, Dynamo Moskva vede doma nad Jokeritem stále 2:0.
49:22'
Moses nabral v neutrální zóně dobrou rychlost, následně ale mířil nepřesně.
48:01'
Střely na bránu: 31 – 24
47:33'
Lauridsenova střela z pravé strany, z dobré pozice, zablokována soupeřem do ochranné sítě.
46:17'
Zpět do akce! Indrašis a Niemi na vhazování po pravici Kalninše.
46:17'
Hra přerušena, máme tu první reklamní přestávku třetí třetiny.
45:29'
Jormakka přenechal na levé straně touš Lepistöovi, jeho následný pokus ale nebyl z nejpřesnějších.
44:28'
Makarov napřáhl na levé straně k prudké střele, Kalninš ale zasahovat nemusel.
43:31'
Jokerit si znovu vytvořil dobrý tlak, k přímému ohrožení Jerjomenkovy svatyně ovšem nedošlo.
43:04'
Nahození Granta od modré ihned po vhazování na bránu neprošlo.
42:59'
Jerjomenko má kotouč ve své lapačce, hra je přerušena.
42:41'
Oba týmy v plném počtu.
42:22'
Ostrá rána Lepistöa od modré čáry, z pravé strany, Jerjomenko vyrazil puk před sebe.
41:08'
Obrovská šance Jormakky, Jerjomenko nyní vytáhl doslova senzační zákrok!
40:41'
Sledovat budeme hru ve čtyřech na obou stranách.
40:41'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej An. Mironov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., hrubost).
40:24'
Bekhend Kagarlického z úhlu, z levé strany, Kalninš vyráží.
40:01'
Obě mužstva jsou zpět na ledě Megasport Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků!

39:59'
Jormakka s pukem v rohu v obranné třetině, po čtyřiceti minutách se půjde do šaten za stavu 2:0 pro Dynamo.
39:36'
Kagarlickij útočil na druhý gól v zápase, z pravého kruhu ovšem na Kalninše nevyzrál.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:09'
Dobrá střela O'Neilla z těsné blízkosti, Jerjomenko předvedl pěkný zákrok levým betonem.
37:44'
37:19'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Moskevský celek jde do dvougólového vedení! DMITRIJ KAGARLICKIJ se dostal při vlastním oslabení do samostatného úniku, přičemž jej vyřešil pěkným forhendovým blafákem. Připsal si tak třináctý gól, devětadvacátý bod v sezoně 2018/2019, 2:0! Bez asistence.
36:46'
Začíná druhá minuta z trestu Hietanena.
36:09'
Střela O'Neilla z pravé strany Jerjomenka úplně neohrozila. Dynamu se následně podařilo dostat touš do střední třetiny.
35:44'
Hosté si zahrají dnešní první početní výhodu. Dočkáme se vyrovnání?
35:44'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., podrážení).
34:41'
Střela Lepistöa z levé strany, Jerjomenko vytáhl efektivní zákrok lapačkou.
34:22'
Domácím se nyní na chvíli podařilo zatlačit soupeře v obranné třetině. Kalninš vše vyřešil přerušením hry.
33:25'
Střelecký pokus Makarova z pravé strany zablokován soupeřem do rohu.
32:43'
Sedm minut a 17 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se po levici Jerjomenka.
32:43'
Nyní vypálil od modré z první Kivistö, Jerjomenko ale znovu připraven na správném místě. Následuje další reklamní přestávka.
32:25'
Kivistö nabil doprava Lepistöovi, Jerjomenko jeho následnou střelu z první vyrazil.
31:04'
Střela Mosese od modré končí v rukavici Jerjomenka. Jokerit je nyní jasně lepším mužstvem.
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání. Dynamo Moskva vede na domácím ledě nad Jokeritem stále 1:0. V 18. minutě skóroval Šipačov.
29:52'
O'Neillova střela bez přípravy od modré čáry, z pravé strany, Jerjomenko má puk pod kontrolou.
29:27'
Pokus Lööva ze středu útočného pásma zablokován soupeřem vysoko nad, do ochranné sítě.
27:46'
Vhazovalo se ve středovém kruhu.
27:44'
Kotouč ihned po vhazování vylétl na střídačku hostujícího týmu.
27:41'
Jokerit v postavení mimo hru.
26:13'
Můžeme zase pokračovat. Na vhazování po pravici Kalninše se staví Šipačov a O'Neill.
26:13'
Práce pro Kalninše, zleva jeho pozornost otestoval Kuljomin. Na řadu přichází reklamní přestávka.
25:40'
Jokerit se ve druhé třetině jeví podstatně lepším dojmem.
25:31'
Střely na bránu: 17 – 6
24:48'
Moses se snažil zaútočit po pravé straně, obrana domácích byla však dobře zorganizovaná.
24:35'
Už více jak tři minuty se hraje bez přerušení.
23:39'
Joensuu našel na pravé straně Manninena, jeho následná střela ale postrádala přesnost.
22:47'
Muranov pálil prudce z otočky, Kalninše ovšem neohrozil.
21:30'
Pěkná střela Ikonena z levého kruhu pro vhazování, puk však končí v lapačce brankáře Dynama.
21:24'
Jormakka obdržel před bránu přihrávku od Manninena, následně ale trefil jen pravý beton Jerjomenka.
20:47'
Prudká střela Kivistöa z první od modré čáry zablokována mimo tři tyče.
20:12'
Norman před bránou tečoval střelu spoluhráče od pravého mantinelu, kotouč se ale až k Jerjomenkovi nedostal.
20:01'
Hokejisté Dynama a Jokeritu se vrátili zpět na ledovou plochu Megasport Areny. Druhá část bude zahájena za malou chvíli.

19:57'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:53'
Do ofsajdu se nyní dostali domácí hokejisté.
18:28'
Nahození Jormakky z ostrého úhlu, z pravé strany, Jerjomenko bez práce.
18:07'
Touš opustil hrací plochu, vhazovat by se následně mělo opět v neutrální zóně.
17:54'
Čároví odpískali Jokeritu postavení mimo hru.
17:22'
Osmnáctá minuta utkání, domácí otevírají skóre! Z předbrankového prostoru puk do sítě doklepl po pasu od Kuljomina VADIM ŠIPAČOV. Jeho osmý gól, devětadvacátý bod v této sezoně, 1:0! Asistence: Vjačeslav Kuljomin, Dmitrij Moisejev.
16:58'
Pokus Brjukvina z pravého kruhu pro vhazování Kalninše neohrozil.
16:20'
Už dlouho se hraje znovu bez přerušení.
15:36'
Jormakka zpoza brány mezi kruhy na Manninena, jeho následná nebezpečná střela minula jen těsně Jerjomenkovu svatyni.
14:58'
Střela Jespera Jensena z levé strany, Jerjomenko pohodlně vyráží betonem.
13:58'
Útočná akce domácích neměla dlouhého trvání, kupředu může Lööv.
13:34'
Nikulin s pukem za vlastní bránou, obě mužstva prostřídávají své formace.
13:00'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Šipačova a Platta ve střední třetině, poblíž střídačky hostů.
13:00'
Dynamo se dostalo do ofsajdu, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
12:16'
Střely na bránu: 14 – 0
11:55'
Střelecký pokus Menšikova z pravé strany zablokován mimo Kalninšovu svatyni.
11:07'
10:58'
Jokerit se osvobodil a první oslabení už zvládne.
10:23'
Domácí se dostali do ofsajdu.
10:08'
První polovina z Niemiho trestu je minulostí. Moskevský tým se zatím drží v útočném pásmu, přesilovce ale chybí střelba.
09:07'
Začátek desáté minuty utkání, Dynamo si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Kalninše.
09:07'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., podrážení).
08:36'
Zpět do akce! Šipačov a Niemi v souboji na vhazování po pravici Jerjomenka.
08:36'
Jokerit se nyní poměrně dlouho udržel v útočném pásmu, k žádné střele na bránu se ale doposud nedostal. Probíhá první reklamní přestávka.
08:17'
Také pokus Mosese byl zablokován mimo tři tyče.
07:46'
Nahození Jormakky od modré čáry, z levé strany, zablokováno mimo dosah Jerjomenka.
06:31'
Brjukvinova střela z levé strany, Kalninš vyráží.
05:51'
Střely na bránu: 9 – 0
05:29'
Zakázané uvolnění Jokeritu, hra se tak vrátí zpět do jeho obranné zóny.
04:27'
Rána Koivistoho ihned po vhazování, Kalninš má další zákrok.
04:24'
Po delší době je hra přerušena. Střela Indrašise ze středu útočného pásma skončila u Kalninše.
03:30'
Moskevský celek je v úvodních minutách utkání aktivnějším týmem.
01:53'
Dobrá střela Moisejeva z levého kruhu, Kalninš musel předvést první těžký zákrok.
01:32'
Rána Mosese z pravé strany hodně nepřesná.
01:15'
Nahození jednoho z obránců Moskvy od modré čáry, Kalninš hru přerušuje.
00:29'
Šipačov střílel z úhlu, z levé strany, Kalninš ale bez problémů vyrazil vyrážečkou.
00:02'
Buly ovládli domácí hokejisté.
00:01'
Ve středovém kruhu je vše připraveno na úvodní vhazování, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, utkání mezi Dynamem Moskva a Jokeritem začne co nevidět.
Oba týmy stojí na modrých čarách, v Megasport Areně zazní finská a ruská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistiky: Kontinentální hokejová liga 2018/2019)

DMS: Alexandr Jerjomenko – 38 let, RUS
Z:14 V:4 OG:42 PR:3.43 %ÚS:89.1 SO:1

JOK: Janis Kalninš – 26 let, LAT
Z:16 V:11 OG:31 PR:2.12 %ÚS:92.6 SO:2

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Mironov, Hietanen, Volkov, I. Nikulin (C), Koivisto, Menšikov, Pepeljajev, J. Zajcev – Kagarlickij, Šipačov (A), Alexejev – Brjukvin, Indrašis, I. Makarov – Moisejev, Mozer, V. Kuljomin (A) – Muranov, Jefremov, Babenko.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Kivistö, Lepistö (C), Lööv, A. Grant, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Stollery (A) – Joensuu, Norman (A), O'Neill – H. Ikonen, Manninen, Jormakka – Wärn, Platt, Moses – Niemi, Pihlström.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Maxim Sidorenko – Dmitrij Goljak, Ivan Dědulja.
Příjemný pondělní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy Dynamo Moskva a Jokerit Helsinky.
ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.

Úspěšnost střelby (%): 7.92 – 11.83
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! V pondělí, 26. listopadu, má druhá nejlepší hokejová soutěž světa na svém programu celkem šest zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi týmy Dynamo Moskva a Jokerit Helsinky. Úvodní vhazování bude v Megasport Areně vhozeno v 17:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.