KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : OMSK - 26. prosince 2018   15:00

Jekatěrinburg
00:36' S. Da Costa (Dawes, I. Višněvskij) • 06:14' Golyšev (Dawes) • 56:40' A. Garejev (Gurkin, I. Višněvskij)
3:2
(2:0, 0:1, 1:1)
OMSK
OMSK
31:11' Širokov  (Zernov) • 40:44' I. Michejev  (Desharnais)
N. Akuzovskij, A. Bělov – K. Gordenko, A. Ponamarenko
Uralec Arena
5545 diváků
OMSK

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek svátečního večera.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jakub Kovář (JEK) – 32 střel, 2 góly, 30 zákroků, úspěšnost 93,8 %.

Využití: 0 – 0
Hosté ihned na začátku poslední dvacetiminutovky vyrovnali a nerozhodný stav poté vydržel až do závěru třetiny, kdy domácí znovu strhli vedení na svoji stranu a těsný náskok už nepustili. Je pravda, že Omsk by si za svůj výkon bodový zisk zasloužil, ovšem doplatil na dva rychle inkasované góly v úvodu klání a také na neproměňování šancí.
59:34'
Kotouč končí u brány Omsku, icing se nepíská.
59:10'
Sextonovi se povedlo vyvézt puk do středního pásma, zakončit se mu nepovedlo.
59:02'
Už běží poslední minuta.
58:30'
Hosté hrají bez brankáře.
58:02'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30'
Hosté se ihned usadili v útoku, o puk ale přišli a musí se vracet zpátky.
56:40'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí tři minuty před koncem strhávají vedení na svoji stranu. Gurkin nahazoval od modré čáry a puk velice šikovně do protipohybu brankáře tečoval ARŤOM GAREJEV. Bobkov už nestačil na změnu reagovat.
Asistence: Jefim Gurkin a Ivan Višněvskij.
55:27'
Rychlý brejk Omsku gólem nekončí, domácí se stihli vrátit a veškeré střelecké pokusy soupeře zastavit.
54:27'
Znovu dostal Omsk protivníka pod tlak, od modré střílel Pivcakin a před bránou zkoušel ještě tečovat Širokov, Kovář měl však puk pod kontrolou.
53:33'
Domácí vyhodili pouze na icing.
53:01'
Domácí se ubránili a hrají v plném počtu, oslabení zvládli s přehledem.
52:18'
Hostům se nedaří, naopak domácí sami vyrazili do útoku, jeden z hráčů se dostal do zakončení bekhendem, ovšem přestřelil.
51:27'
A znovu.
51:02'
Ihned po buly domácí vyhazují.
51:01'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., podrážení).
50:10'
Nejprve nebezpečně střílel Golyšev a po něm i Višněvskij, ovšem ani jedna rána svůj cíl nenašla.
49:49'
Pokka pálil tvrdě od modré, ovšem trefil jen protihráče.
49:12'
Sexton střílel zápěstím pod břevno, ovšem Bobkov švihl lapačkou a puk do ní ukryl.
48:47'
Torčeňuk načasoval dobrou přihrávku pro Trjamkina, ten však střílel z voleje přímo do připraveného Bobkova.
47:50'
A poté se provinili zakázaným uvolněním.
47:39'
Hosté se teď špatnou přihrávkou sami vyhodili z útočného pásma.
47:12'
Kovář podržel puk v lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.
46:50'
Na druhé straně nebezpečně pálil Garejev, Bobkov však sklapl betony k sobě včas.
46:38'
Hosté vyrazili v přečíslení tři na dva, Kovář však výborně zasáhl a poradil si i s dorážkou.
46:08'
Ránu od levého mantinelu Bobkov bez problémů vyrazil, hraje se více jak 5,5 minuty přes přerušení.
45:24'
Čudinov pálil pouze do hráče před sebou a Kováře tak neohrozil.
44:49'
Totéž činí i hosté, kteří posílají na led čerstvé síly.
43:52'
Domácí vybojovali puk v obranné třetině a vyrazili do útoku, ovšem nakonec nahodili kotouč pouze na bránu a odjeli střídat.
42:46'
Hosté pokračují v aktivitě, dvakrát byla jejich nebezpečná střela zblokována mimo bránu.
40:44'
Avangard právě vstřelil branku!
ILJA MICHEJEV vypálil od modré, Kovář puk neudržel ve výstroji a ten se došoural za brankovou čáru. Jeden ze spoluhráčů českého brankáře se snažil kotouč ještě zachytit, ale povedlo se to až za čárou.
Asistence: David Desharnais.
40:01'
Hosté ve druhé třetině přidali a odměnou jim byla kontaktní branka v polovině utkání. Omsk byl v prostřední dvacetiminutovce o něco lepší, než jeho soupeř, stav mohl být klidně srovnán a jen díky výbornému Kovářovi se tak nestalo. Jeho protějšek Bobkov musel sice také zasahovat, ale tentokrát ne tolik, jako v předchozí periodě. Povede se Omsku vyrovnat? Nebo domácí náskok uhájí? To ukáže třetí část.
Další třetina začne přibližně v 16:40.
40:00'
39:59'
Bohužel pro domácí barvy, puk skončil v bráně už po siréně, takže branka nemůže být správně uznána.
39:59'
Domácí ještě vstřelili gól, avšak je jasné, že rozhodčí se půjde radit k videu, zda jej uzná či nikoliv. Jde o to, zda domácí to stihli ještě v řádném čase nebo už po siréně.
39:18'
I v poslední minutě hosté hrozí, nepříjemnou střelu z mezikruží Kovář v poslední chvíli vyrazil, puk mířil nad jeho beton.
39:02'
Ohlášena poslední minuta druhé části.
38:38'
Rychlý útočný výpad Omsku nevyšel, rozhodčí píská ofsajd.
37:53'
Dawes měl před sebou dost volného prostoru, volil ránu k bližší tyči, ale ta se mu vůbec nezdařila.
36:50'
Pivcakin zůstal osamocen na pravé straně, tváří v tvář brankáři ale neuspěl, Kovář dobře zmenšil střelecký úhel a puk vyrazil.
35:22'
Kovář popojel z brány a Fransonovu střelu ukryl do lapačky.
34:49'
Domácí dlouho drží puk v útočném pásmu, daleko od své brány.
33:44'
Jemelin pálil od modré lajny mimo bránu.
33:08'
Domácí po delší době zahrozili, ovšem Bobkova zasahovat nemusel a puk nakonec končí ve středním pásmu.
31:45'
Příliš prudká domácích končí icingem, hra se stěhuje opět ke Kovářovi.
31:11'
Drama je na světě, hosté snižují. Po chyběl domácí obrany přihrál Zernov na levou stranu, odkud bez váhání pálil SERGEJ ŠIROKOV, jenž zamířil přesně k tyči. Kovář neměl šanci zasáhnout.
Asistence: Denis Zernov.
30:32'
Nahozený puk Bobkov raději schoval pod lapačku a přerušil hru.
30:25'
Hostující tým se provinil ofsajdem.
29:22'
Po téměř pěti minutách čisté hry se přerušuje, neboť puk končí mimo hrací plochu.
28:49'
Medveděvovi se nevedlo o mnoho lépe, také on trefil jen protihráče.
28:22'
Franson pálil tvrdě pouze do bránícího soupeře.
27:26'
Teď zahrozili domácí, nejproduktivnější hráč Dawes střílel z levé strany k bližší tyči, avšak nepřesně.
26:42'
Znovu Jemelin, který tentokrát nahazoval do klubka hráčů před bránou Jekatěrinburgu, puk však za zády Kováře neskončil.
24:45'
Jemelin dvakrát nebezpečně střílel, nejprve z bezprostřední blízkosti přestřelil, krátce na to pálil tvrdě jen do protihráče.
24:08'
Puk končí mimo hrací plochu vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:19'
Ljamin nahazoval kotouč od modré čáry, ten skončil mimo bránu.
21:55'
Také domácí pouze nahodili kotouč k bráně soupeře, ani zde se icing nepíská.
21:34'
Hosté poslali puk za bránu soupeře a odjeli střídat.
20:45'
Širokov zůstal ležet na ledové ploše a po chvíli se těžce zvedl a odjel na střídačku. Vylučovat se nebude.
20:36'
Hosté vyrazili hned do útoku, kde ovšem místo střel volili pouze přihrávky a o puk nakonec přišli.
20:01'
Domácí odchází do kabin spokojenější, neboť po zásluze vedou o dva góly. Jekatěrinburg je aktivnějším i o něco lepším celkem, skóroval hned z první střely. Hosté také měli několik dobrých šancí, avšak Kovář zatím nekapituloval. Udrží čistý štít i ve druhé třetině?
Další třetina začne přibližně v 15:49.
20:00'
19:35'
Čudinov střílel do skrumáže před sebou, Kovář toho moc neviděl, ale puk k němu nakonec nedoletěl.
19:07'
Fisenko se po jednom z nárazů těžce zvedá z ledu a odjíždí předčasně do kabiny.
19:02'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:43'
Avšak i tak mohl inkasovat potřetí, Bobkovi vypadl puk z výstroje, ten si vzal na hokejku Setdikov, najel si na levou stranu, kde měl před sebou v podstatě zcela odkrytou bránu, avšak v rozhodujícím momentu mu puk lehce sjel z čepele a domácí hráč tak mířil mimo bližší tyč. Velká škoda pro Jekatěrinburg.
18:27'
Omsk hraje v plném počtu.
18:20'
Vypadá to, že tohle oslabení hosté přečkají.
17:50'
Znovu se povedlo Omsku vyhodit přes všechny čáry.
17:20'
A nejinak je tomu i vzápětí, kdy hosté vyhazují.
17:00'
Domácí si dlouho přihrávají v útočném pásmu, Bobkov zasahovat nemusel.
16:27'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Jemelin – 2 min., nedovolené bránění).
15:45'
Hosté teď pouze nahodili kotouč ke Kovářovi a odjíždí střídat.
15:02'
Hosté se snažili zašlápnout puk v rohu kluziště, ovšem nepovedlo se a domácí vyráží do protiútoku.
13:58'
A postavením mimo hru se provinil také hostující celek.
13:35'
Jekatěrinburg zastavuje ofsajd.
13:02'
Ljamin se dostával do dobré šance, ovšem puk mu v rozhodujícím momentu ujel z čepele.
12:31'
Rassejkin mířil ranou z mezikruží mezi betony brankáře, ovšem Bobkov jeho záměr vystihl a včas stačil zasáhnout.
11:01'
Ránu od modré jednoho z hráčů Omsku zastavila nejspíš branková konstrukce, teď měli domácí štěstí.
10:33'
Až teď musel Kovář řešit nepříjemnou ránu Petrova, puk vyrazil zřejmě ramenem.
10:04'
Znovu se dlouho hraje bez přerušení a hra se přelévá ze strany na stranu, žádný z brankářů ale zasahovat nemusí.
08:36'
Petrov nejprve v dobré pozici střílel pouze do protihráče, krátce na to vznikla před Kovářem velká skrumáž, ale nikdo z hostů nedokázal dostat puk do brány.
07:48'
Gračov střílel zápěstím z pravé strany přímo do náruče Bobkova.
07:20'
Da Costa zkoušel proniknout individuálně až k bráně, avšak to se mu nezdařilo.
06:47'
Domácí se vymanili z tlaku vyhozením puku do středního pásma.
06:14'
Domácí vedou už o dva góly. Dawes vybojoval puk za soupeřovou bránou, přihrál jej před ni, kde stál volný ANATOLIJ GOLYŠEV, který tvrdou a rychlou ranou z voleje zamířil přesně do volné části brány, Bobkov se už nestihl přesunout.
Asistence: Nigel Dawes.
05:29'
Znovu zasáhl Kovář, tentokrát proti střele Košeleva.
05:24'
Talbot pálil tvrdě z levého kruhu pro vhazování, ovšem domácí brankář našel puk ve své výstroji.
04:50'
Medveděv dvakrát nahazoval od modré lajny, dvakrát zasáhl Kovář, ačkoliv toho moc neviděl.
04:30'
Docela dlouho se hraje bez přerušení, Omsk začíná od své brány.
03:50'
Teď už musel český brankář ve službách ruského celku zasáhnout, když protihráčovu nepříjemnou ránu zápěstím vyrazil pravým betonem.
03:15'
Golyšev místo střely z pravého kruhu volil přihrávku, ale ta byla zblokována.
02:53'
Nahození od modré letí mimo Kovářovu bránu, ten ještě zasahovat nemusel.
02:29'
Hosté se v útoku moc neohřáli, pro puk musí do svého obranného pásma.
01:41'
Nechybělo moc a domácí se radovali podruhé, tentokrát proletěl puk vedle levé tyče hostující brány, následně se odrazil od zadního mantinelu a Bobkov jej raději ukryl pod lapačku.
00:36'
Tak to bylo hodně rychlé, domácí z první střely na bránu skórují. STÉPHANE DA COSTA sebral puk, kousek za modrou čárou vystřelil a trefil se přesně ke vzdálenější tyči. Hostující gólman byl hodně překvapený, že puk skončil za jeho zády.
Asistence: Nigel Dawes a Ivan Višněvskij.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (An. Makarov) – I. Višněvskij, Gurkin, Alexej Vasilevskij, Trjamkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Ljamin, Pereljajev – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (C) – Sexton, Paré, A. Garejev – Gračov, Kučerjavenko, Česalin – Setdikov, Torčeňuk, Rassejkin.

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – J. Medveděv (C), Franson, Jemelin, Pokka, Berezin, Čudinov, Pivcakin (A) – Širokov (A), Zernov, I. Michejev – Šumakov, Desharnais, K. Petrov – Talbot, K. Semjonov, Košelev – Fisenko, Stas, A. Galimov – Manukjan.

Rozhodčí: N. Akuzovskij, A. Bělov – K. Gordenko, A. Ponamarenko.

Jediný český zástupce je Jakub Kovář, brankář Jekatěrinburgu. Zda zasáhne i do zápasu se uvidí.
Posledních pět vzájemných zápasů

Omsk – Jekatěrinburg 3:0
Jekatěrinburg – Omsk 3:2
Omsk – Jekatěrinburg 2:1sn
Jekatěrinburg – Omsk 0:2 (přátelský zápas)
Jekatěrinburg – Omsk 2:3sn
Avangard Omsk

Hostujícímu mužstvu náleží druhé místo, ovšem na svého protivníka ztrácí deset bodů. Mimo svůj stadion odehráli hráči Omsku dosud devatenáct zápasů, ze kterých si odnesli pětadvacet bodů za dvanáct výher a jednu porážku v prodloužení, vstřelili pětapadesát gólů a devětatřicet inkasovali. V posledním venkovním klání si připsali cenný skalp silného Magnitogorsku, který porazili 3:2, třebaže prohrávali na konci 2. třetiny už 0:2. Nejproduktivnějším hráčem celku je s 33 body (16+17) Rus Ilja Michejev.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Domácím patří vedoucí pozice ve Východní konferenci díky 69 nasbíraným bodům. Na svém ledě z dvaadvaceti zápasů pouze čtyřikrát odcházeli v roli poraženého, čtrnáctkrát zvítězili v základní hrací době a čtyřikrát v prodloužení nebo na nájezdy. Vstřelili devětašedesát gólů a čtyřiačtyřicet inkasovali. V tuto chvíli drží před svými fanoušky třízápasovou sérii výher. Největší silou Jekatěrinburgu je Kazach Nigel Dawes, s 53 body (22+31) nejproduktivnější hráč týmu i celé ligy.
Dobrý den, nejprestižnější hokejová liga Evropy KHL nezahálí a dnes pokračuje osmi zápasy. Tři začíná v 15:00, což je také případ dvou prvních mužstev Východní konference, a sice Jekatěrinburgu a Avangardu Omsk. Očekává se hodně vyrovnaný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.