KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Ufa - 11. prosince 2018   17:30

Jokerit
Jokerit
42:14' Moses (O. Lauridsen) • 54:43' Vesalainen (O'Neill)
2:3
(0:1, 0:0, 2:2)
Ufa
Ufa
07:18' Hartikainen  (Panin, Larsen) • 49:54' M. Majorov  (Kemppainen) • 58:29' Hartikainen
Jokerit
Belov, Oskirko – Sazonov, Zakharenkov
Hartwall Arena
Ufa

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji Vám příjemný úterní večer.
Ufa nakonec vítězí a to naprosto zaslouženě! Nejen že se první dvě třetiny skvěle bránila a neinkasovala, ve třetí třetině dokázala z minima vytěžit maximum a i s menším počtem střel dala více branek. Pro Jokerit je to naopak velká škoda, jelikož dokázal dvakrát srovnat. Poté se už nedokázal ubránit a tak rozhodl gól Hartikainena, který dal dvě branky a byl jedním z nejlepších hráčů utkání.
59:46'
Jokerit se ještě snaží vystřelit, už to nestihne. Kotouč je v jeho obranném pásmu.
59:27'
Oddechový čas pro domácí.
59:27'
Metsola zachraňuje Ufu! O'Neill byl před ním úplně sám, hostující gólman proti jeho střele skvěle zareagoval a pokus chytil!
59:09'
Helsinky se okamžitě tlačí do útoku. Zatím hrajou pouze v pěti.
58:29'
Ufa právě vstřelila branku!
Salavat využívá svou další šance a opět vede! TEEMU HARTIKAINEN se kotouč chopil na útočné modré, dostal se s ním do mezikruží a překonal Zapolskise bekhendovou střelou, která letěla k levé tyči.
58:18'
Ufa se ještě přece jen dostala do útoku, kde hrála velmi blízko Zapolskise. Následně Jokerit dostal kotouč aspoň do střední třetiny.
57:28'
Jokerit se nyní žene dopředu přes pravou stranu. Domácí se tak vepředu usadili, zatím střelu nevyprodukovali.
56:56'
Ufa se ještě musí bránit, což zatím zvládá. Už se jí vůbec nedaří dostat do útoku.
55:46'
Oba týmy už nyní hrají v klidu. Ufa už chce udržet remízu, zatímco Jokerit by chtěl ještě skórovat. Domácí se ale do útoku moc neženou.
54:43'
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí opět vyrovnávají! O'Neill našel volného KRISTIANA VESALAINENA, který si nabruslil do levého kruhu a následně vymetl levý horní roh Metsolovi branky. Asistence: Brian O'Neill.
53:52'
Hosté opět získali kotouč a nyní podnikli i velmi nebezpečnou protiakci. Proti ní dokázal zasáhnout Zapolski svými betony.
53:10'
Ufa opět vyhazuje a oba týmy vystřídají. Poté nás čeka další útok Jokeritu, který už začíná být celkem bezradný.
52:26'
Julajev se brání opravdu velmi dobře, svému soupeři nedovoluje téměř žádné střely a vždy se nakonec dokáže osvobodit.
51:31'
Helsinky to nyní zkusily střelou od modré, ta je sražená mimo tři tyče. Poté se Ufa na chvíli osvobozuje a stíhá vystřídat.
50:41'
Jokerit se po inkasované brance okamžitě usadil v útoku, kde Metsola odstřeluje jednou střelou za druhou. Ten si stále počíná velmi jistě a všechny rány kryje.
49:54'
Salavat skóruje v oslabení a opět se ujímá vedení! Kemppainen vybojoval kotouč na modré a poté vydal do přečíslení dva na jednoho. Zvolil přihrávku, která našla MAXIMA MAJOROVA, který se trefil přesně pod horní tyč. Zapolski byl bez šance. Asistence: Joonas Kemppainen.
49:19'
Ufa se na úvod oslabení osvobozuje. Moc času na oddech nemá.
49:00'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Anton Burdasov – 2 min., vysoká hůl).
48:24'
Ufa zatím obranu zvládá, nedokáže ale dlouho držet puk. Vždy ho ztratí již ve středním pásmu a poté okamžitě následuje útok Jokeritu.
47:26'
Vhazování vyhrál Julajev, kotouč dlouho na svým holích neměl. Hosté hrají velmi nervózně a nyní se většinu času brání.
46:56'
Kotouč se odrazil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Poté se bude vhazovat před Metsolou.
46:19'
Domácí sice vyhráli vhazování, při následném útoku kotouč rychle ztratili. To také platí o Ufě, která se musí znovu bránit.
45:49'
Helsinky jsou opět vepředu a pohybují se velmi blízko hostující branky. Ke střele se nakonec dostal Ikonen. Metsola proto zasahuje svou rukavicí.
44:54'
Nyní už se domácí musí bránit, Salavat se totiž zkouší prosadit z protiútoku. Hosté se nakonec nedostali ani ke střele a kotouč pouze ztratili.
44:06'
Jokerit je po vstřelené brance při chuti a tlačí se za další. Ufa zatím odolává.
42:14'
Ačkoliv Jokerit dává velmi kuriózní branku, je vyrovnáno! STEVE MOSES nejprve nahodil na branku a tak Metsola kotouč vyrazil. Puk směřoval přímu do brusle Lauridsena, od které se odrazil k prvně jmenovanému, který zasunul puk do branky. Asistence: Oliver Lauridsen.
41:13'
Pěkná kombinace domácích málem skočila brankou! Metsola proti teči skvěle zasáhl a stále tak drží vedení pro svůj tým.
40:27'
Jokerit se okamžitě po začátku třetiny vrhá do útoku, kde zatím nevymyslel střelu. Ufa se už zaměřuje hlavně na defensivu.
40:01'
Druhá třetina nám branku nepřinesla, i když se k ní Jokerit pořád tlačil. Metsola stále podává bezchybný výkon a Helsinkám stále gól nedovolil. Těm už zbývá na skórování pouze jedna třetina a co nejdříve tak budou muset najít recept na hostujícího gólmana.
Další třetina začne přibližně v 19:09.
40:00'
39:20'
Třetina se dohrává v útoku Jokeritu, který se stále snaží skórovat. Branka by je totiž velmi povzbudila a rozhodně by se jim hrálo lépe.
38:55'
Vhazování vyhráli Helsinky. Ty se rychle vrhli do útoku a přišla také rychlá střela. Tu Metsola likviduje a kotouč radši podrží. Bude tak následovat vhazování před ním.
38:23'
Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje hostům, ti se dostali dopředu a vystřelili. Zapolski nemusel zasahovat, jelikož se kotouč odrazil od domácího obránce do ochranné sítě.
37:41'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Stanislav Garejev – 2 min., hrubost).
37:22'
Salavat chce dohrát třetinu v klidu a snaží se držet co nejdéle kotouč. Nakonec ho nahodila dopřed, kde nikdo z hostujících hráčů nebyl a tak kotouč připadl Jokeritu.
36:35'
Ufa zkoušela vymyslet něco směrem dopředu, útok skončil již ve střední třetině. Domácí také kotouč dlouho neudrželi, ztratili ho na útočné modré.
35:46'
Helsinky se rychle dostali zpět do útoku, kde ukončili přesilovku střelou. Tu likviduje Metsola, který je stále stoprocentní a zatím podává bezchybný výkon.
35:03'
Hosté získávají další čas, kotouč získali na své modré a poté ho rychle vyhodili až za Zapolskise.
34:24'
Jokerit drží útočné pásmo, zatím se ke střele nedostal. Ufa zvládá obranu na výbornou a nakonec se dostala i k vyhození.
33:42'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., sekání).
33:09'
Pozor, z úniku mohli domácí trestat nevyužitou přesilovku! Útočník Jokeritu se zničehonic dostal před domácí obranu, nájezd se mu nepovedl a Metsola dokázal kotouč srazit mimo svou klec.
32:38'
Přesilovky hostů už se blíží ke konci. Salavat v ní nic nebezpečného nevymyslel, přesto ještě hraje v útoku a chce aspoň jednou vystřelit.
31:44'
Ufa se snaží přesilovku využít a drží kotouč v útočném pásmu. Střela nakonec nepřijde, neboť se domácím podařilo kotouč vyhodit.
30:53'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pekka Jormakka.
30:49'
Helsinky to zkusili střelou od modré, Metsola ji dobře viděl a dokázal ji vyrazit. Poté je hra přerušena.
30:08'
Nepřesná přihrávka hostů končí až za brankou Metsoly. Oba týmy střídají a poté založí útok Ufa.
29:23'
Julajev se úspěšně ubránil a nyní může držet kotouč v útočné třetině. Tam se pokouší o střelu, Jokerit už podruhé inkasovat nechce a nedovoluje ji.
28:39'
Ufa se po dlouhé době osvobozuje a dokonce velmi aktivně napadá. To jí nepomohlo a Jokerit je opět velmi rychle v útočném pásmu.
28:07'
Metsola musel krýt další střely domácích. Hosté jsou teď pod obrovským tlakem.
27:30'
Následné vhazování opět vyhrál Jokerit a mohl tak hrát v útoku. Tam stále nic nebezpečného nepřichází.
26:09'
Ufa se po dlouhé době může uklidnit a drží kotouč v útočné třetině. Tam přišla střela od modré, které je zblokovaná domácí obranou. Následně kotouč podrží Zapolski.
25:28'
Jokerit je opět velmi rychle zpět v útoku a tlačí se za vyrovnáním. Metsola se svou obranou zatím odolává.
24:53'
Domácí nyní zastavila nepřesná kombinace, přihrávka na modrou totiž končí až za Zapolskisem.
24:05'
Ufa následné vhazování vyhrála a dostala puk ze své třetiny. Tam kus gumy dlouho nevydržel a Jokerit opět kombinuje v útočné třetině.
23:33'
Velká šance domácích! Grant se dostal ke dvou střelám. První byla zblokovaná a ta druhá skončila na horní síťce Metsolovi branky!
22:57'
Helsinky se nyní musí bránit, Salavat totiž drží kotouč v útočné třetině. Ten ho zatím nedostal pod pevnou kontrolu.
22:02'
Už se hraje pět na pět a zatím toho využívá Jokerit. Ten drží kotouč v útočné třetině a snaží se najít střeleckou pozici, to se stále nedaří.
21:14'
Jokerit vhazování vyhrál a rychle založil útok. Dopředu se sice dostal, střela nepřišla a tak má kotouč opět Ufa.
20:47'
První zákrok druhé třetiny si musel připsat Zapolski. Bude následovat vhazování po jeho pravici.
20:01'
První třetina je minulostí a vedení se v ní ujala Ufa a to zásluhou přesné střely Hartikeinena. Jokerit poté dostal dvě přesilové hry, ani jednu nedokázal využít a tak hosté stále drží těsné vedení. Před námi jsou ještě dvě třetiny a tak mají domácí dostatek času na vyrovnání.
Další třetina začne přibližně v 18:21.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., hrubost).
19:35'
Hra se ještě přeruší, Ufa se totiž proviňuje zakázaným uvolněním a hra se tak přestěhuje do jejího pásma.
18:59'
Hosté hrají i po konci přesilovky v útočné třetině. Tam nakonec střelu nevymyslí, kotouč vybojoval Jokerit a okamžitě startuje protiútok.
17:46'
Julajev se ještě v závěru přesilovky dostal ke střele. V mezikruží tečoval kotouč Burmistrov, ten trefil pouze připraveného Zapolskise.
17:25'
Hosté už jsou usazení v útoku, kde zatím jen kombinují. Střela nakonec nepřijde, domácí hráč zachytil přihrávku a kotouč okamžitě vyhazuje.
16:53'
Ufa prohrála úvodní vhazování přesilovky a domácí dostali puk do střední třetiny.
16:22'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., sekání).
16:06'
Helsinky jsou v přesilové hře bezradné, Salavat potřetí vyhazuje a asi oslabení přežije bez inkasované branky.
15:21'
Jokerit vyhrál vhazování a hraje v útočném pásmu. Ke střele se mu nepodařilo dostat, zatímco Ufa už podruhé vyhodila.
14:24'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
13:55'
O kotouč se bojuje v útočném pásmu Jokeritu. Ten souboj vyhrál, stále nevystřelil.
13:26'
Ufa se nyní přiblížila k Zapolskisovi a ihned prověřila jeho pozornost. Ten si připisuje další zákrok a kotouč radši podrží. Vhazovat se tak bude před ním.
12:10'
Jokerit se po konci přesilové hry ještě dostal asi ke třem střelám, všechny zlikvidovat Metsola, který je stále stoprocentní.
11:28'
Domácí se nakonec přece jen v útoku usadili, kde se snaží pomocí kombinace najít střeleckou pozici. To se nedaří a Ufa může vyhodit.
10:50'
Jokeritu se v přesilovce moc nedaří. Zatím se ani neusadil v útočné třetině a nyní se nemůže dostat ani přes střední pásmo.
09:59'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., vysoká hůl).
07:18'
Salavat jde do vedení! Panin našel přesnou přihrávkou TEEMUA HARTIKAINENA, který byl volný v mezikruží. Odtud se presně trefil k pravé tyčce a posílá tak hosty do jednobrankového vedení. Asistence: Grigorij Panin a Philip Larsen.
06:44'
Následný útok Ufy je zastaven ofsajdem. Vhazování ve středním pásmu vyhráli právě hosté a nakonec se tak dostali do útočné třetiny, kde probíhá jejich kombinace.
06:10'
Helsinky si připisují další vítězné vhazování, z následného útoku ale nic nebylo. Kotouč mají hosté za vlastní brankou, kteří čekají na střídání.
05:29'
Ufa útok bez problémů odrazila a může tak opět útočit ona. Jokerit také zvládá obranu dobře a stejně jako hosté nedovolil ani střelu.
04:47'
Následné vhazování Jokerit vyhrál, poté měl problémy s rozehrou. Kotouč nakonec neztratil a dokonce ho dostal i dopředu.
04:19'
Ufa se velmi rychle dostala do útoku a vyprodukovala střelu. Od modré se napřáhl kapitán hostů Panin. Zapolski měl dobrý výhled a střelu v klidu pokryl.
03:28'
Poté se Salavat podíval do útočné třetiny. Ke střele nedošlo a hosté byli vytlačeni z útočné třetiny. Kotouč stále kontrolují.
02:47'
Jokerit se následně dostal do útočného pásmo, kde vyvinul krátký tlak. Nakonec z něho vzešla střela, kterou hostující obrana zblokovala.
01:59'
Ufa střelu také nedovolila a dopředu to zkusila nahozením. Puk se do útočné třetiny sice dostal, skončil jen na hokejkách domácích.
01:16'
Helsinky také s obranou nemají velké problémy. Svému soupeři nedovolili ani střelu a mohou kotouč vyvézt.
00:28'
První vhazování zápasu vyhrál Jokerit, následný jeho útok hosté v klidu zvládají a sami se vydávají do útočné třetiny.
00:01'

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Kivistö, Lepistö (C), Stollery, A. Grant, O. Lauridsen, Lööv – O'Neill (A), Norman, Vesalainen – Joensuu (A), Moses, Manninen – Platt, Jormakka, Nicklas Jensen – Niemi, Pihlström, H. Ikonen – Wärn.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin (C), Larsen, Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, S. Garejev, S. Těreščenko, Jelizarov – Kemppainen, Omark (A), Hartikainen – Kugryšev, Burmistrov, Burdasov (A) – M. Majorov, Tkačov, Chochrjakov – Busarov, V. Žarkov, Dubrovskij.

Rozhodčí: Belov, Oskirko – Sazonov, Zakharenkov.
Československá stopa v utkání
V utkání se nepředstaví žádní češi ani slováci. Nikdo z nich se totiž nenachází na soupisce dnešních týmů.
Jokerit Helsinky
Jokerit je na tom velmi dobře. V Bobrovově divizi je na druhém místě a v západní konferenci na třetím, což je více než dobré. Domácí mají na kontě dvaapadesát bodů, které nasbírali za pětatřicet zápasů, což je skvělá statistika. Ztratili totiž pouze osmnáct bodů. Na druhý Petrohrad však ztrácí docela dost bodů, konkrátně sedm. Jestli se chce k nim Jokerit přiblížit, mělo by být dnešní vítězství povinností. Helsinky navíc určitě budou chtít prodloužit sérii výher na tři vítězství. Ufa není zrovna nejtěžší soupeř a mělo by se jim to podařit, stát se může cokoliv.

Poslední tři utkání
Čerepovec vs. Jokerit – 3:4
Jaroslavl vs. Jokerit – 0:3
Spartak vs. Jokerit – 5:1
Salavat Julajev Ufa
Ufa je na tom také docela dobře, i když je podle sázkůřu jasným outsider dnešního zápasu. Dnešní hosté mají na kontě čtyřiačtyřicet bodů, které nasbírali za sedmatřicet zápasů, což znamená, že na Jokerit ztrácí osm bodů. Při pohledu do tabulky také zjistíte, že je Ufa na třetí pozici v Chernyshevově divizi, ve východní konferenci je ale až na sedmé. Na šestí Nižnij Novgorod ztrácí dva body, na pátou Astanu šest bodů. V případě dnešního vítězství by se tedy Salavat dostal před Nižnij Novgorod, jelikož má lepší skóre. Dost by se také přiblížil Astaně, která hraje stejnou divizi. Jokerit ale pro něj není vůbec snadný soupeř a větší šanci má na to, že prohraje. Ufa ale do posledního zápasu před přestávkou dá určitě všechno a čeká nás tedy zajímavá podívaná.

CSKA vs. Ufa – 3:0
Riga vs. Ufa – 2:4
Slovan vs. Ufa – 2:5
Zdravím všechny fanoušky KHL. Před reprezentační pauzou nás čeká přeposlední hrací den, ve kterém se odehrají dva zápasy. Já Vás provedu tím, který se odehraje ve Finsku. Spolu se utkají domácí Helsinky a hostující Ufa. Tímto jste k přenosu srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.