KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Novosibirsk - 29. listopadu 2018   12:30

Red Star Kunlun
04:56' Yip (Viklund, Lundh) • 36:07' Savinainen (Fontain, Sundström) • 47:00' Yip (Latta, Mertl) • 59:22' Yip
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Novosibirsk
Novosibirsk
11:58' Caron  (J. Peltola, Prince) • 38:22' Romancev  (Pervušin, Demidov)
Nikolaj Akuzovskij, Evgenij Romasko- Alexander Otmakhov, Evgenij Streltsov
Feiyang Skating Centre (Šanghaj)
Novosibirsk

Přeju hezký zbytek dne a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Česká stopa v utkání:
Ondřej Vitásek: 0+0, 17:38
Tomáš Mertl: 0+1, 22:46
Sledovali jsme utkání mezi Kunlunem a Novosibirskem, který končí výhrou domácích 3:2. Domácí byli jasně aktivnější a nejspíš po zásluze vítězí. Jako první se prosadil v 5.minutě Yip, jenže o sedm minut později snížil Caron z přesilové hry. V 17.minutě se prosadil z přesilové hry Savinainen, jenže o dvě minuty později opět vyrovnali hosté zásluhou Romanceva. V 47.minutě přišel definitivní zvrat, když se opět prosadil Yip i díky přihrávce Mertla. V poslední minutě pak Yip přidal branku do prázdné brány a díky hattricku je jasnou hvězdou utkání. Kunlun se posouvá na osmé místo a dál bojuje o play-off, Novosibirsku se osmé místo vzdálilo na osm bodů.
59:22'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
A máme tady HATTRICK! Autorem branky je BRANDON YIP, který získal kotouč uprostřed hřiště a krásnou střelou do prázdné brány připisuje svůj první hattrick letošní sezóny.
59:02'
Poslední minuta a hosté ještě nevystřelili. Domácí celek je hodně blízko odplaty.
58:33'
Sibir Novosibirsk sice drží puk, jenže se s ním nemohou dostat do útočné třetiny. Kunlun zatím výborně brání střední pásmo.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí Kunlun vede 3:2.
57:27'
Vladimir Pešechonov se hbitě dostal před bránu Kunlunu. Zde ale selhal, protože se u něho vyrojili tři hráči v červených dresech.
56:55'
Domácí se opět osvobozují chytrým vyhozením, které ani zdaleka nekončí zakázaným uvolněním.
56:30'
Do osfajdového postavení se dostal hostující Jordan Caron. Jeho spoluhráč Vladislav Naumov je na něho hodně naštvaný.
55:54'
Čínský klub ze Šanghaje se soustředí hlavně na obranu. Budou to mít ale hodně těžké, protože bránit moc neumí.
55:03'
Hosté odstřelují bránu Lazušina. Ruský brankář musel opět zasahovat. Tentokrát proti střele Brulého.
54:53'
Tentokrát byli domácí pod velkým tlakem. Ondřej Vitásek musel posunout kotouč na zakázané uvolnění.
54:32'
Sibir Novosibirsk pomalu přebírá aktivitu. Ví, že už nemá moc času na vyrovnání.
53:57'
K zajímavé dorážce se dostal Vladimir Pervušin, jenže jeho pokus bekhendem vyráží Lazušin do rohu mantinelu.
53:34'
Domácí teď chytře brání střední pásmo, kde každý získaný puk odstřelí na bránu Taylora.
52:39'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu, který byl pod velkým tlakem. Kunlun ubránil první minuty po vstřelené brance.
51:46'
Nic zásadního se neděje. Kunlun je po většinu času aktivnější, jenže už se nikam nežene.
50:52'
Domácí v plném počtu. Kunlun ubránil první oslabení po nezdaru v první třetině.
49:25'
Sibir Novosibirsku se vůbec nedaří přesilová hra. Kunlun se soustředí hodně na obranu, protože potřetí už nechtějí dopustit vyrovnání.
48:52'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Tomáš Mertl – 2 min., hákování).
47:00'
Autorem branky je BRANDON YIP, který střílí svou druhou branku v tomto utkání. Důležitou úlohu sehrál Tomáš Mertl, který připisuje druhou asistenci. Asistence: Michael Latta a Tomáš Mertl.
46:43'
Kunlun zbytečně chyboval na modré čáře a přichází o nadějnou akci. Oba celky jdou střídat.
46:23'
Sibir Novosibirsk se ovšem ubránil, protože vždy chytře napadal domácí hráče až k mantinelů. Následuje komerční pauza.
45:58'
Kunlun po dlouhé době zamkl svého soupeře v jejich obranném pásmu.
44:36'
V dobré šanci na ose hřiště se dostal hostující Maxim Kazakov, nicméně Lazušin chytá.
43:53'
Hraje se opět dlouhé úseky bez přerušení. Oba celky se snaží útočit, jenže obrany je do ničeho nepouští.
43:11'
Ville Lajunen si dokázal pohlídat dobře rozjetého Princeho, který je dnes skoro neviditelný.
42:29'
Novosibirsk dobře brání a nepouští domácí hokejisty k další brance.
40:39'
Kunlun rozehrál třetí třetinu opět aktivně.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál domácí Johan Sundström.
40:01'
Sledovali jsme druhou třetinu mezi Kunlunem a Novosibirskem, který končí remízou 1:1. Celkově je stav vyrovnaný 2:2 a až třetí třetina rozhodne, která začne každou chvílí.
40:00'
39:35'
Sibir Novosibirsk opět přepnul na tlačítko vypnout a opět se soustředí na obranu. Zřejmě nechtějí střílet branky.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:22'
Sibir právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Autorem branky je DANIL ROMANCEV, který dostal přihrávku od Pervušina a šikovnou střelou mezi nohy překonává Lazušina. Asistence: Vladimir Pervušin a Nikolaj Demidov.
37:42'
Kunlun je pod obrovským tlakem. Novosibirsk vždy po inkasované brance přepne na jinou úroveň a začne hrát.
36:47'
Sibir Novosibirsk je po inkasované brance hodně rozzuřený a snaží se o vyrovnání. Domácí se musí úporně bránit.
36:07'
Kunlun konečně využívá přesilovou hru! Autorem branky je VELI-MATTI SAVINAINEN, který prostřelil hradbu těl a zaznamenává tak svůj čtvrtý letošní gól. Asistence: Justin Fontain a Johan Sundström.
35:47'
Justin Fontain v dobré příležitosti ještě hledal spoluhráče. To byla chyba, neboť přihrávka neprošla přes klubko dvou hráčů v bílém.
35:07'
Sibir Novosibirsk bez problémů vyhodil puk přes všechny čáry. Kunlunu se nedaří kvalitně kombinovat před bránou Taylora.
34:27'
Rozhodčí už jsou na hřišti. Oba celky přicházejí na ledovou plochu, která by snad měla být v pořádku.
34:27'
Hra je přerušena díky nesrovnalosti ledové plochy! Na led vjíždí rolby a bude následovat druhá přestávka. Zbytek třetiny se pravděpodobně odehraje společně s tou třetí.
34:23'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladimir Pešechonov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
34:13'
Po mizerné střele Olliho Paloly končí puk v zámezí. Vhazovat se bude ve středním pásmu po další komerční pauze.
33:45'
Hosté uklidňují hru ve svém obranném pásmu, kde Alexander Loginov čeká na prostřídání formací.
32:29'
Hosté v plném počtu. Sibir Novosibirsk ubránil i toto oslabení. Kunlunu se vůbec nedaří přesilové hry, ve kterých jsou hodně průměrní.
31:48'
Danny Taylor si připisuje svůj dvaadvacátý úspěšný zákrok a předvádí velice dobré výkony.
31:25'
Do obrovské šance se dostal domácí obránce Ville Lajunen, nicméně jeho pokus zápěstím od začátku kruhů skončila těsně vedle brány Taylora.
30:29'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Victor Bartley – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jordan Caron – 5 min., bitka + 2 min., hrubost). Trest odpyká Nikita Michajlov.
30:00'
Polovina utkání je za námi a stav utkání je stále vyrovnaný. To vyhovuje spíš hostům, kteří se drtivou většinu času musí bránit.
29:33'
Vladimir Pešechonov na dvakrát nebezpečně dorážel před domácí bránou. Alexandr Lazušin s obrovským štěstím chytá velice nepřehlednou situaci.
28:21'
Blíží se nám polovina utkání a nic zásadního se neděje. Tato třetina je velice bojovná, bojuje se o každý centimetr ledového koryta.
27:43'
Tomáš Mertl dal osobě dnes poprvé vědět, když dostal puk od Squirese do zakončení. Český útočník ovšem další bod zatím nepřidává.
27:09'
Konstantin Alexejev vyslal neskutečný projektil. Alexandr Lazušin může být rád, že rána šla těsně mimo jeho bránu.
26:49'
Protiakce Novosibirsku končí v ochranné síti díky dobré obranné hře Lajunena. Následuje první komerční pauza v druhé periodě.
26:17'
Taylor Beck po pěkné individuální akci nabil Viklundovi, jenže jeho dělovka letí hodně mimo.
25:33'
Hosté o hodně zlepšili obrannou fázi hry, protože Kunlun se nemůže dostat do ideální střelecké příležitosti.
24:46'
Jukka Peltola konečně pro hosty zavezl puk do útočného pásma. Zde se jim nepovedlo vystřelit a na tahu jsou opět domácí.
24:07'
Sibir Novosibirsk se po oslabení nemůže dostat do rytmu. Čínský klub stále působí svěžejším dojmem, stejně jako většinu tohoto utkání.
23:35'
Hosté v plném počtu. Sibir Novosibirsk se opět ubránil a ubránil již tři přesilové hry Kunlunu.
22:23'
Justin Fontain střílel z levého kruhu, jenže Taylor fantasticky chytá lapačkou. tento Kanaďan drží akcie Novosibirsku v plusových číslech.
22:09'
Ville Lajunen nahazoval puk na bránu, jenže jeden z útočníků dokázal střelu blokovat. Kunlun to musí zkusit od znova.
21:35'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jordan Caron – 2 min., držení).
21:02'
Kunlun opět vstoupil do třetiny velice dobře a Novosibirsk je rád, když odehraje puk do středního pásma.
20:23'
První zákrok ovšem připisuje hostující Taylor po střele Villeho Lajunena.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující Gilbert Brulé.
20:01'
Sledovali jsme první třetinu mezi Kunlunem a Novosibirskem, který končí remízou 1:1. Jako první se v 5.minutě prosadil Yip po dorážce střely Lundha. Vyrovnání se hosté dočkali v 12.minutě, kdy se v přesilové hře prosadil Caron. Kunlun je ovšem aktivnější, hosté se hlavně brání. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.
Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.
20:00'
19:38'
Hosté nadále dobře brání, Kunlun hraje většinu času pouze u mantinelů, kde nejsou nebezpeční.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:46'
Novosibirsk zatím bez chybičky brání všechny ataky domácích, kteří se nemohou usadit v útočné třetině.
18:03'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Gilbert Brulé – 2 min., podrážení).
17:50'
Danny Taylor musel předvést další úspěšný zákrok. I přes inkasovanou branku má úspěšnost zákroků na 90%.
17:13'
Red Star zatlačil svého soupeře, který se zuby nehty ubránil. Novosibirsk je jasně horším týmem, ale i tak je stav remízový 1:1.
16:35'
Oba celky vypadly z tempa, do kterého se musí pracně dostávat. Kunlun je po sérií nepřesností na puku za svou vlastní brankou.
16:06'
Videorozhodčí po dlouhé poradě nakonec neuznávají branku Johana Sundströma, který si na druhý letošní gól bude muset ještě počkat.
15:57'
Johan Sundström je opět nebezpečný v předbrankovém prostoru, jenže se mu nedaří překonat skvěle chytajícího Taylora.
15:44'
Střela Gilberta Brulého končí v ochranné síti. Následuje druhá komerční přestávka v této třetině.
14:02'
Hraje se přes dvě minuty bez přerušení. Stále je vidět mnoho útoků, jenže většina končí na obranách.
13:31'
Oba celky se soustředí hlavně na obranu, která jim včera i dnes dělá obrovské problémy.
12:43'
Hra se posouvá ze strany na stranu, nicméně nevidíme žádné větší ohrožení branek.
11:58'
Hosté vytěžili z minima maximum! Autorem branky je JORDAN CARON, který dorážkou dokázal překonat bezmocného Laušina. Velice podobná branka jako ta od Yipa. Asistence: Jukka Peltola a Shane Prince.
11:29'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Greg Squires.
10:47'
K nebezpečné střele se dostal hostující Vladimir Pešechonov, nicméně jeho rána z levého křídla skončila v lapačce Lazušina.
10:09'
Domácí v plném počtu. Kunlun se bez problémů ubránil a může se opět zformovat do útočného pojetí hry.
10:00'
Po první polovině první třetiny vede domácí Kunlun 1:0 po brance Yipa.
09:51'
Přesilová hra hostů je jedna velká mizérie. Kunlun drží puk za svou vlastní brankou a střádá důležité sekundy.
09:30'
Hosté v plném počtu. Novosibirsk ubránil krátké oslabení, Romancev se ihned zapojuje do hry.
08:46'
Speciální hra čtyři na čtyři se dohrává převážně v hostující třetině, kde čínský klub vymýšlí další kombinace.
08:09'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Johan Sundström – 2 min., hákování).
07:30'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Danil Romancev – 2 min., držení).
07:21'
Tobias Viklund nahazoval další puk na bránu Taylora. Rozhodčí se všiml nějakého faulu hostů, Lazušin spěchá na střídačku.
06:19'
Kunlun je opět postavený v útočném pásmu, kde mačkají svého soupeře, kterému se vstup do utkání vůbec nepovedl.
05:39'
Novosibirsk je hodně matný a zatím vůbec nebyl schopný nebezpečně vystřelit. Po včerejší kanonádě je čeká lehké vystřízlivění.
04:56'
Autorem branky je BRANDON YIP, který dokázal dorazit střelu od modré od Viklunda. Hostující obrana vůbec nepomohla kanadskému brankáři Taylorovi. Asistence: Tobias Viklund a Patrik Lundh.
04:25'
Ville Lajunen parádní přihrávkou krosem našel Johana Sundströma, jenže jeho pokus příklepem letí těsně vedle brány.
03:54'
Sražená střela Fontaineho letí do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici kanadského brankáře.
03:15'
Ilja Morozov získal puk a rozhodl se ho přidržet za svou vlastní bránou, protože domácí hýří na rozdíl od jeho týmu aktivitou.
02:32'
Kunlun vše zvládl a již opět je zalezlý ve své útočné třetině a střílí z každé možné pozice.
01:27'
Sibir dobře napadá a čínskému klubu to dělá velké problémy.
01:03'
Novosibirsk je prvních dvou střídáních pod velkým tlakem. Na konci se ke střele se dostal domácí Joonas Järvinen k zakončení, nicméně Taylor chytá.
00:21'
První zakázané uvolnění zahrál hostující Konstantin Alexejev po nepovedené přihrávce na Peltolu.
00:01'
Úvodní buly vyhrál domácí Johan Sundström. Kunlun oblékl červené dresy, Novosibirsk bílé.
00:01'

Red Star Kunlun: Lazušin (Brust) – Viklund, V. Lajunen, Bartley, Järvinen, Vitásek, Bartulis – Fontain, Sundström, Beck (A) – Palola, Lundh, Savinainen – Latta, Kane, Yip (C) – Jaw, Mertl, Squires.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – K. Alexejev (A), Loginov, Morozov, Ignatovič, Demidov, D. Lukin, Vorobej, Naumov – J. Peltola (C), Brulé, Prince – Michajlov, Sajustov (A), Kazakov – Pešechonov, Caron, Zyrjanov – Romancev, Pervušin.

Rozhodčí: Nikolaj Akuzovskij, Evgenij Romasko- Alexander Otmakhov, Evgenij Streltsov.
Posledních pět vzájemných utkání:
28.11.18 Kunlun-Novosibirsk 5 : 6(5 : 5)
14.11.18 Novosibirsk-Kunlun 2 : 4
07.01.18 Kunlun-Novosibirsk 7 : 4
16.10.17 Novosibirsk-Kunlun 0 : 3
14.08.17 Kunlun-Novosibirsk 4 : 2
HK Sibir Novosibirsk se nachází na jedenáctém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 33 utkání 23 bodů za osm výher, dvě výhry v prodloužení a tři prohry v prodloužení. Skóre mají záporné 70:100. Z posledních pěti utkání získali plný počet deseti bodů za tři výhry a dvě výhry v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 15 body za devět branek a šest asistencí Mikhailov.
Red Star Kunlun se momentálně nachází na osmém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 30 utkání 31 bodů za dvanáct výher, výhru v prodloužení a pět proher v prodloužení. Skóre mají záporné 68:82. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů za tři výhry a prohru v prodloužení, která přišla právě s Novosibirskem 5:6, i když prohrávali 1:5. Nejproduktivnějším hráčem je s 20 body za devět branek a jedenáct asistencí Beck.
Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním zápase se představí domácí Red Star Kunlun, který vyzve Sibir Novosiirsk. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.