KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Spartak Moskva - 31. ledna 2019   18:30

Riga
Riga
19:55' Dzierkals (Džerinš, McMillan) • 60:28' Videll (Maione)

Robin Hanzl (SPM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:24
Július Hudáček (SPM) 61 minut, 24 střel, 22 zásahů, 2 góly.
Domácí celek vyhrává tento zápas 2:1 v prodloužení. Jako první se trefil Martinš Dzierkals v první třetině. Krátce po polovině zápasu srovnal hostující Anton Zlobin parádní tečí. Rozhodnutí přinesl brafák Vidella v prodloužení. .
60:28'
Riga právě vstřelila branku!
Hostující celek propadl v útočném pásmu a do brejku se dostal Maione. Ten ani na dvakrát prostřelit brankáře nedokázal. Kotouč před brankou získal LINUS VIDELL, jehož blafák byl povedený. Asistence: Mathew Maione.
60:01'
Prodloužení začalo. Anatolij Nikoncev se do zakončení nedostal.
60:01'
Základní hrací doba nepřinesla vítěze, a tak uvidíme prodloužení.
60:00'
59:14'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Rigy.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta třetí třetiny, převahu mají momentálně hosté.
58:16'
Moskva se nyní usadila v útočném pásmu, kde kombinuje.
57:54'
Arťom Fjodorov byl zcela volný před brankou, ale spoluhráčova přihrávka na něj byla nepřesná.
57:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav utkání je vyrovnaný.
56:39'
56:26'
Hosté vyhazují přes všechny čáry, domácí celek přesilovku nevyužije.
56:03'
Nerijus Ališauskas znovuz od své branky, hosté hrají toto oslabení velmi dobře.
55:27'
Domácí hráči hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.
55:06'
Mathew Maione se musel vrátit za svou branku, odkud rozehrává.
54:39'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min., držení).
54:39'
Přesilovku si zahrají domácí.
53:15'
Po bleskové akci na druhé straně zakončoval Anton Zlobin. Jeho tvrdou střelu vyrazil rukavicí domácí brankář.
53:00'
Sergej Gimajev pálil jako správný obránce od modré čáry, jeho projektil tak tak dokázal brankář vyrazit.
52:25'
Alexej Grišin pálil od modré čáry, jeho tvrdou ránu kryje brankář. Komerční přestávka.
51:45'
Jevgenij Kulik dostal hru do útočného pásma, jeho projektil však nebyl přesný.
51:14'
Delší dobu se nepřerušovala hra, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí ve třetí třetině kromě té neuznané branky neviděli.
50:03'
Zajímavou rychlou domácí akci zakončoval Nerijus Ališauskas. Jeho bekhendová střela jen o malý kousek minula branku.
49:42'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma.
47:35'
Domácí celek sice dostal kotouč do branky, ale sudí po konzultaci s videem branku neuznávají pro nedovolené bránění brankáři.
46:19'
45:44'
Mikelis Redlihs dostal hru do útočného pásma, následná rána Linuse Vidella byla zblokovaná.
45:06'
Přesilovku hraje domácí celek, který ale čeká na další výraznější šanci.
44:19'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ben Maxwell – 2 min., podrážení).
43:30'
Sledujeme spíše klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
42:46'
Maxim Gončarov připravil domácí o útočné pásmo, ale jeho následná rozehrávka byla nepřesná. Píská se icing.
41:40'
Vyrovnaný zápas pokračuje třetí třetinou, sledujeme aktivní hru domácího celku. Emils Gegeris se marně pokoušel dostat do střelecké pozice.
40:01'
Po dvou třetinách platí vyrovnaný stav. Anton Zlobin skvěle usměrnil kotouč do branky po střílené přihrávce Maxima Cyplakova. Mnoho hokejové krásy druhá třetina nenabídla. Hosté jsou střelecky aktivnější, vedou v tomto ohledu 18:12.
40:00'
39:57'
Alexej Grišin tvrdou ránou trefil hodní tyčku.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:35'
Vhazovat se bude ve středním pásmu. Mnoho hokejové krásy jsme ve druhé třetině neviděli.
37:45'
Robin Hanzl kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, Emils Gegeris hosty připravil o kotouč, a tak dostal hru do středního pásma.
37:17'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Alexandr Osipov pálil od modré čáry, domácí brankář jeho projektil vyrazil.
36:49'
36:43'
Alexandr Chochlačov zakončoval a trefil jen brankáře Rigy. Kristers Gudlevskis přerušuje hru.
36:31'
Arťom Fjodorov si sjel do předbrankového prostoru, jeho ránu zblokoval jeden z obránců.
36:05'
Lauris Darzinš vedl bleskovou domácí protiakci, ale k zakončení se nedostal.
34:54'
Robin Hanzl pálil z dobré pozice před brankou, minul.
34:38'
Přesilovku sice hraje hostující celek, který drží útočné pásmo, ale na výraznější šanci čeká.
33:44'
Nerijus Ališauskas se při vlastním oslabení dostal do dobré střelecké pozice, jeho projektil dokázal obránce, který se vracel, dobře zblokovat.
32:49'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emils Gegeris – 2+2 min, vysoká hůl).
32:49'
Komerční přestávka.
32:13'
Mathew Maione rozehrává od své branky, soupeři jej atakovali, ale situaci dokázal vyřešit velmi dobře.
30:40'
Spartak právě vstřelil branku!
Krátce po polovině zápasu dokázal hostující celek vyrovnat. Maxim Cyplakov výborně přihrál před branku, kde byl ANTON ZLOBIN. Ten do dráhy puku jen nastavil hokejku a poslal jej mimo dosah brankáře. Asistence: Maxim Cyplakov a Maxim Truňov.
30:17'
Robin Hanzl se dostal do útočného pásma, ale jeho střílená přihrávka před branku postrádala přesnost. Moskva tak přichází o pásmo i puk.
29:15'
Kristers Gudlevskis měl nyní hodně práce, Ben Maxwell se dostal do dobré střelecké pozice, ale brankáře prostřelit nedokázal.
28:21'
Až nyní je hra přerušená. Komerční přestávka.
28:03'
Dinamo se pokouší hrát aktivně, ale Spartak zlepšil obranu. Do rozehrávky se nyní zapojil také slovenský brankář.
27:35'
Lauris Darzinš se v útočném pásmu do střelecké pozice nedostal, takže o kotouč v souboji s obránci přišel.
27:14'
Šest a půl minuty se nepřerušovalo, hraje se pravděpodobně nejklidnější pasáž dosavadního průběhu zápasu.
25:32'
Július Hudáček vyjel za svou branku, zakázané uvolnění se nepíská.
25:10'
Přes čtyři minuty se hra nepřerušovala, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
22:53'
Riga hraje nátlakový hokej, delší dobu si připravuje šance, a pak sevře soupeře v útočném pásmu.
22:52'
Moskva rozehrává od své branky, do útočného pásma se ale Anton Zlobin nedostal. Skvěle zapracovala obrana Dinama.
22:18'
Gints Meija protečoval kotouč do útočného pásma, jeho akci ale zastavil špatný pohyb spoluhráčů.
20:01'
Zápas pokračuje druhou třetinou, sledujeme znovu aktivní hru domácího celku.
20:01'
V úvodní třetině jsme viděli jedinou branku, v samotném závěru se prosadili domácí, mírně střelecky aktivnější byl sice domácí celek, který měl i větší šance a jednu z nich proměnil. Zde v promrzlé Rize vládne velmi dobrá atmosféra a domácí fanoušci jsou velmi slyšet.
20:00'
19:55'
Po krásné přihrávce před branku se prosazuje v samotném závěru třetiny domácí celek. Kotouč přesně k tyčce dostal obranou nepokrytý MARTINŠ DZIERKALS. Asistence: Andris Džerinš, Brandon McMillan
19:30'
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:15'
Kristaps Zile pálil od modré čáry, jeho projektil kryje pozorný Július Hudáček.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
17:43'
Domácí fanoušci ženou své oblíbence k první brance, Brandon McMillan obkroužil branku, ale brankář Július Hudáček ukryl kotouč.
16:40'
Domácí hráči hrají aktivněji, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu, ale mají velké problémy s přesností střelby. Přesilovku sehráli velmi špatně.
15:38'
15:05'
Kristers Gudlevskis rozehrává od své branky. To už se přesilovka blíží ke konci.
14:45'
Dinamo kombinuje ve středním pásmu a do útoku se dostává jen těžko.
14:25'
Hosté znovu vyhazují, domácí mají velké problémy dostat se do útočného pásma stabilněji.
13:42'
Moskva začíná velmi dobře, rychle vyhodila kotouč přes všechny čáry.
13:38'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., podrážení).
13:02'
Domácí Kristaps Sotnieks nahazoval kotouč na branku, jeho střelu vyrazil brankář, ale domácí akce pokračuje dál. Nakonec si Riga vynutila faul.
11:36'
Moskva svou přesilovku neproměnila.
11:33'
10:44'
Tato přesilovka se hostujícímu celku nedaří podle představ, Sergej Gimajev zkušeně vyhazuje přes všechny čáry.
09:52'
Július Hudáček má kotouč za svou brankou, jeho spoluhráči musí o útočné pásmo bojovat. Martinš Karsums rychle zakončoval a jeho ránu kryje domácí brankář.
09:33'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Uvis Balinskis – 2 min., podrážení).
09:20'
Kristers Gudlevskis přerušuje hru. Po prakticky pěti minutách je přerušená hra. Komerční přestávka.
07:50'
Ben Maxwell musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská.
07:20'
Július Hudáček špatně rozehrál, a tak nabídl velkou šanci Rize. Její hokejisté však chvilkového zaváhání nedokázali využít.
07:02'
Dlouhou dobu se nyní hraje bez přerušení, oba týmy střídají ze hry.
06:37'
Maxim Cyplakov měl co dělat, aby odstavil domácího hráče od puku. Daniels Berzinš malou chvíli v akci pokračoval, tak už o puk přišel.
04:54'
Martinš Dzierkals přetlačil soupeře, akce domácích tak pokračovala dál. Hraje se rychlý hokej, který musí diváky bavit. Zejména ty domácí.
04:30'
Arťom Fjodorov pálil z mezikruží a byla z toho velká šance. Jeho projektil tak tak zastavil domácí brankář. Následně jeho spoluhráči vyhodili na icing.
03:51'
Mikelis Redlihs se dostal do útočného pásma, jeho rána na vzdálenější tyčku byla nepřesná.
03:26'
Frenks Razgals pálil. Jeho projektil blokoval obránce. Buly před brankou Spartaku.
02:53'
Vitalijs Pavlovs se dostal před branku, výborně si vybruslil do volného prostoru, v ideální pozici však kotouč zpracovat nedokázal.
02:24'
Riga vstoupila do zápasu aktivněji. Moskva na výraznější šanci zatím čeká.
02:06'
Gints Meija se dostal do útočného pásma, před brankou měl volného spoluhráče, ten se však ke kotouči nedostal.
01:06'
Riga vyhrála buly v útočném pásmu, ale ke střele na branku se domácí celek nepropracoval.
00:46'
V poklidném tempu zápas začíná, sledujeme klidnější úvod.
00:01'

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Ališauskas, Zile, Sotnieks, Gimajev, Maione, Šulenin, Balinskis, Berzinš – Darzinš, M. Redlihs, Videll – McMillan, Dzierkals, Džerinš – Batna, Gegeris, Meija – Razgals, Pavlovs, Lipsbergs.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kulik, D. Višněvskij, Dyblenko, Grigorjev, Gončarov, A. Osipov, Grišin – Daugavinš, Karsums, Lisin – Chochlačov, Maxwell, Fjodorov – R. Hanzl, Nikoncev, Truňov – Zlobin, Leščenko, Cyplakov – Kruženkov.

Rozhodčí: Oskirko, Romasko – Dědjulja, Lazarev.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dinamo Riga a Spartak Moskva.

Dinamo Riga odehrála 54 zápasů s bilancí 15-6-10-23 a vybojovala 52 bodů. Skóre má 109:140 a je v tabulce Západní konference na deváté, poslední nepostupové, pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si se Slovanem Bratislavou 3:2 a Dynamem Minsk 3:2 v nájezdech. Tým nestačil na Magnitogorsk 0:2, Petrohrad 1:7 a Dynamo Moskvu 2:3.

Spartak Moskva odehrál 54 zápasů s bilancí 20-7-7-20 a získal 61 bodů. Skóre má 144:133 a získal 61 bodů. V tabulce Západní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Barysem Astanou 5:4, Novgorod 6:1 a Čerepovec 4:3. Tým nestačil na Novosibirsk 3:4 v prodloužení a Dynamo Moskvu 1:3.

Poslední vzájemný zápas se hrál 3. prosince 2018 a v nájezdech vyhrál domácí tým Spartak Moskva 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.