KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Jaroslavl - 24. prosince 2018   15:00

Ufa
Ufa
16:54' Arzamascev (Tkačov, Chochrjakov) • 44:15' Arzamascev (Koledov, Kugryšev) • 50:21' Kugryšev (Burmistrov, Arzamascev)
3:4
(1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Jaroslavl
Jaroslavl
04:20' Apalkov  (Nakládal, Kronwall) • 35:56' Ivanov  (Sannikov, J. Averin) • 41:59' Kozun   • 60:52' Alexejev
Ufa
Akuzovskij, Belajev – Bersenyjov, Judin
Ufa Arena
5780 diváků
Jaroslavl

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji Vám dobrou chuť ke štědrovečerní večeři.
Československá stopa v utkání
Alexander Salák (JAR) náhradní gólman, do utkání nezasáhl.
Jakub Nakládal (JAR) 0+1, 4 střely, čas na ledě 19:54.
Zápas je u konce a nakonec končí vítězstvím Jaroslavlu po prodloužení. Ten ještě patnáct minut před koncem vedl o dvě branky, Ufa ukázala skvělý návrat do zápasu, díky čemuž si z dnešního duelu zajistila aspoň jeden bod. Lokomotiv tedy bere dva body a v západní konferenci pomalu dohání druhý Jokerit.
60:52'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Lokomotiv bleskově v prodloužení vítězí! Metsola vyrazil puk k mantinelu, kde byl připravný DENIS ALEXEJEV. Ten se pak dostal až před branku a střelou nad lapačku domácího gólmana zajistil hostům druhý bod.
60:48'
Hosté jsou zatím v prodloužení aktivnější a opět útočí.
60:16'
Na úvod prodloužení se do šance dostal Jaroslavl, ale přečíslení dva na jednoho nedokázal využít.
60:01'
Po základní hrací době končí zápas vyrovnaně a půjde se do prodloužení. To se bude hrát pět minut tři na tři a pokud nepadne branka, pojedou se samostatné nájezdy.
60:00'
59:45'
Oddechový čas pro domácí.
59:45'
To se jí nedaří a místo toho vyhazuje na zakázané uvolnění. Jaroslavl tak ještě bude moct skórovat.
59:16'
Hosté ještě něco zkouší vymyslet v útoku. Kotouč tam jen ztratili a Ufa se pokouší založit protiakci.
58:37'
Ufa by si chtěla zajistit body rovnou a tak velmi aktivně napadá. Lokomotiv si kotouč velmi dobře drží a třetinu už chce dohrát v relativním klidu.
57:51'
Ufa dobře napadala a vybojovola kotouč, díky čemuž se mohla dostat do dobré šance. Ta byla nevyužita a Jaroslavl se poté osvobozuje.
57:07'
Hosté jsou stále usazení v útočné třetině, stále ale nevymysleli střelu. Následně byli z útoku i vytlačeni, takže budou muset začínat od svého gólmana.
56:09'
Lokomotiv vyhrál vhazování ve svém pásmu a hru rychle přesunul k Metsolovi. Ten nemusel zatím zasahovat, protože obrana domácích funguje velmi dobře.
55:16'
Julajev oslabení úspěšně ubránil a ihned po konci početní nevýhody se usadil v útoku. Tam chvíli kombinoval, střelu ale nevymyslel.
54:14'
Hosté už se usadili v útočné třetině a pomocí kombinace se snaží dostat ke střele. Ta sice přišlo, ale byla velmi nepřesná a Ufa se díky tomu dostala k vyhození kotouče.
53:19'
Jaroslavl je zatím v přesilovce beznadějný, zatím se totiž nepodíval do útočné třetiny. A když už se tam dostane, tak se domácí vzápětí osvobodí.
52:41'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Kugryšev – 2 min., hákování).
52:34'
Domácí už se usadili v útoku a vymysleli hned několik střel. Jejich tlak a přesilovku přeruší zbytečný útočný faul.
51:43'
Lokomotiv zatím oslabení zvládá, kotouč má na hokejkách a kombinací ve svém pásmu získává čas. Pak to zkusil dopředu, ale tam neměl šanci na úspěšnou střelu.
51:00'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vladislav Kartajev.
Dnešní utkání sleduje 5780 diváků.
50:21'
Ufa právě vstřelila branku!
To se daří, Julajev vyrovnává! Burmistrov vyslal na branku nahození, které dokázal DMITRIJ KUGRYŠEV tečovat přímo do sítě. Konovalov nemohl zasáhnout. Asistence: Alexandr Burmistrov a Zachar Arzamascev.
49:52'
Salavat získal kotouč a rychle se vydal dopředu, kde se pokouší vyrovnat stav utkání.
49:10'
Jaroslavl tak získal kotouč a vydal se dopředu. Tam prověřil pozornost Metsoly, který udržel pouze jednobrankovou ztrátu.
48:33'
Ufa vybojovala kotouč v útočném pásmu a dostala se i ke střelu. Konovalov zachoval chladnou hlavu a střelu vyrazil svým betonem.
47:47'
Ufa obranu zvládla a mohla se vydat dopředu. To také udělala, Lokomotivu se vzápětí podařilo vyhodit a od obrany si může na chvíli oddechnout.
46:57'
Jaroslavl následné vhazování vyhrál a mohl se vydat dopředu. Tam se snaží spíše než střílet získávat co nejvíce času.
46:28'
Domácí jsou na koni a snaží se vyrovnat. Proto se hraje v jejich útočném pásmu a Konovalov už musel krotit ránu soupeře.
44:15'
Julajev na branku přece jen velmi rychle reaguje a šanci na body stále má! Díky dobrému napadání dostal před branku kotouč Koledov. Tam byl připravený ZACHAR ARZAMASCEV, který svou dělovkou sice trefil lapačku Konovalo, puku to ale vůbec nevadilo a skončil v síti. Asistence: Pavel Koledov a Dmitrij Kugryšev.
43:32'
Domácí se okamžitě vrhli do útoku a chtějí snížit na rozdíl jedné branky. To se jim zatím moc nedaří, na Konovalova ve třetím dějství zatím neletěla ani střela.
41:59'
Lokomotiv vzápětí dává svou třetí branku utkání a pojišťuje si vedení! A opět to bylo z úniku, do kterého se nyní dostal BRANDON KOZUN. Ten se svou střelou trefil přesně do levé horní šibenice, Metsola se jen bezmocně ohlédl.
41:27'
Ufa pětiminutové oslabení přežila bez inkasované branky a musí myslet na útočení. Stále totiž ztrácí jednu branku.
40:38'
Jaroslavl už hraje přesilovou hru, kterou se snaží využít. Proto se usadil v útočném pásmu, kde velmi nebezpečně kombinuje.
40:16'
Puk jako první získal Lokomotiv, který se vzápětí proviňuje zakázaným uvolněním. Buly před Konovalovem.
40:01'
Ve druhé třetině jsme mohli zjistit, kdo je o trochu lepším celkem. Je jím hostující Jaroslavl, který si vytvořil mnohem více šancí a jednu z nic dokonce využil. Ufa navíc kvůli faulu Kadějkina dostala pětiminutové oslabení, které zatím dobře zvládá. Jestli chce vyrovnat, musí kromě dobré obrany i dobře útočit a měla by se už prosadit.
Další třetina začne přibližně v 16:46.
40:00'
39:28'
Domácí se usadili v útočném pásmu a nejlépe do konce třetiny by chtěli srovnat. To se jim asi nepovede, jelikož se hosté osvobodili.
38:30'
Ufa se snaží hry čtyři na čtyři využít. To se jí málem nevyplatilo, hostující útočník se totiž dostal do samostatného úniku. Svou střelou ale branku přestřelil!
38:12'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Georgij Ivanov – 2 min., sekání).
38:03'
Metsola si připsal zákrok a poté se jeho spoluhráči dostali k vyhození.
37:19'
Lokomotiv má pětiminutovou přesilovku a může relativně snadno zvýšit své vedení. Ufa se zatím dobře brání a inkasovat rozhodně nechce.
36:27'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Kadějkin – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bodnutí špičkou hole).
35:56'
Z nenápadné akce Lomotivu se nakonec rodí první branku druhé třetiny! Sannikov vybojoval kotouč ve středním pásmu a našel na útočné modré rozjetého GEORGIJA IVANOVA. Ten se dostal až do mezikruží, odkud se trefil přesně pod horní tyč. Asistence: Stěpan Sannikov a Jegor Averin.
35:17'
Jaroslavl se pokoušel vybojovat kotouč pomocí forčekinku. Salavat si rozehru pohlídal a kotouč v klidu podržel. Může tak zkusit vymyslet úspěšný útok.
34:26'
Kotouč už získala Ufa, která ze své třetiny zahujuje útočnou akci. Ta končí usazením v útočném pásmu, což se dá považovat za úspěšné.
33:37'
Lokomotiv je zahnán zpět do své třetiny. Snaží se tedy usadit v útočném pásmu, což se mu zatím nedaří
33:18'
Metsola si tak po dlouhé době musel připsat zákrok. Kotouč navíc podržel a bude tedy následovat vhazování v domácím pásmu.
32:38'
Jaroslavl je už plném počtu a opět může pomýšlet na ofensivu. Nejdříve počkal na střídání a poté ji hned zahájil.
31:47'
Konovalov vyráží střelu Hartikainena. Puk se navíc odrazil až do střední třetiny, takže Lokomotiv má slušně nakročeno k tomu, aby v tomto oslabení neinkasoval.
31:05'
Ufa se téměř okamžitě usadila u branky Konovalova a snažila se něco vymyslet. To se nepovedl kvůli dobré hostující obraně, která se osvobozuje.
30:31'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., krosček).
29:58'
Jaroslavl se dostal do přečíslení dva na jednoho. Právě ten jeden domácí obránce pomocí své hokejky přihrávku zblokoval a zabránil velmi nebezpečné střele.
29:08'
Hosté se úspěšně ubránili a jsou v plném počtu. Julajev ještě chvíli hraje v útočné třetině, nic nebezpečného už nevymyslí.
28:20'
Ufa musí další ofensivu začínat ze své třetiny. Do útočného pásma se sice dostala, moc dlouho se tam neudržela, jelikož Jaroslavl se dostal k vyhození.
27:50'
Ufa se hned usadila v útoku a už tam nějakou chvíli kombinuje. Nakonec přišlo nahození od modré, se kterým neměl Konovalov sebemenší problém.
27:02'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., držení).
26:52'
Julajev vhazování vyhrál a po dlouhé době si vytvořil tlak v útočné třetině. Střelu zatím nevyprodukoval.
26:22'
Protiútok Ufy je zastaven kvůli ofsajdu, na který si stěžují domácí hráči i fanoušci. Rozhodčí nic měnit nebudou.
25:54'
Lokomotiv si vytvořil první šanci přesilovky, když jeho střela mířila pod horní tyč. Metsola dokázal puk skvěle vyrazit svou maskou.
25:08'
Hosté stále kombinují v útočném pásmu a snaží se využít svou druhou početní výhodu. Salavat se zatím skvěle brání a svému soupeři kromě kombinace nic nedovoluje.
24:28'
Jaroslav se okamžitě usadil v útoku a už i vystřelil. Střela končí mimo tři tyče, ale Ufa kotouč nedokázala vyhodit.
24:09'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Rybin – 2 min., podrážení).
24:08'
Ufa se po dlouhé době dostala dopředu. Při souboji o puk ale hrál domácí útočník moc hrubě a Lokomotiv si zahraje přesilovku.
23:22'
Domácí se zase osvobodili a kotouč vyhodili až za branku Konovalova. Tam kus gumy hosté podrží a počkají na střídání.
22:40'
Jaroslavl buly vyhrál a velmi rychle se natlačil do útočné třetiny. Tam dostal puk za branku, kde o něj probíhal souboj. Ten prohrál a Julajev se mohl osvobodit.
22:10'
Salavat to zvládl a vytlačil soupeře ze své třetiny. Lokomotiv se chtěl rychle vrátit, ale zastavil ho ofsajd.
21:44'
A další zakázané uvolnění se píská proti domácím. Pětice Ufy už navíc dlouho nestřídala.
21:25'
Lokotomotiv se proto chopil kotouče a do útoku se vrhl přes pravou stranu. Střelu sice nevytěžil, soupeře aspoň donutil k vyhození na zakázané uvolnění.
20:58'
I Ufa zvládá obranu skvěle a vhazování vyhrála. S kotoučem na hokejkách se vydala dopředu, kde nic nevymyslela.
20:26'
Jaroslavl vhazování vyhrál a rychle se přesunul dopředu, kde prověřil pozornost Metsoly. Ten střelu chytá a bude následovat buly před ním.
20:09'
Ihned na úvod druhé třetiny se píská zakázané uvolnění Lokomotivu. Vhazovat se tedy bude před Konovalovem.
20:01'
První třetina nám přinesla velmi vyrovnaný hokej. Mohl jsme vidět spoustu šancí na obou stranách a k tomu na každé straně jednu branku. Utkání tedy bude ještě hodně zajímavé a uvidíme, co nám přinese druhé dějství.
Další třetina začne přibližně v 15:53.
20:00'
19:16'
Ufa následné vhazování už vyhrála a kotouč vyhodila do střední třetiny. Lokomotiv tak ještě dostane šanci na podniknutí ofensivy.
18:59'
Jaroslavl vhazování vyhrál a na chvíli se usadil v útoku. Vznikla z toho střela, ktetou Metsola bez problémů chytá do lapačky. Bude se před ním opět vhazovat.
18:41'
Metsola se po dlouhé době protáhl a chytá střeů Averina. Bude následovat vhazování po jeho pravici.
18:02'
Ufa zůstává stále při střelecké chuti a je velmi aktivní. Kotouč opět dostala do útočné třetiny, kde ho tentokrát získala hostující obrana.
16:54'
Salavat se prosazuje z první střely přesilovky a také využívá početní převahy! Tkačov našel přesnou přihrávkou ZACHAR ARZAMASCEV, kterého si obranu Lokomotivu nevšímala. Ten se z první trefil k pravé tyči a vyrovnal tak stav utkání. Asistence: Vladimir Tkačov a Pjotr Chochrjakov.
16:23'
Julajev se nakonec udržel v útočné třetině a zahájil tam kombinaci. Ke střele se zatím nedostal.
16:05'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., hákování).
15:48'
Útok Ufy skončil téměř okamžitě a následuje nebezpečný protiútok hostů. Ti toho také moc nevymysleli.
15:09'
Lokomotiv po dlouhé době hrál vepředu, vyhrál tam totiž vhazování. Dobrou obranu prokázali i domácí, kteří vyhráli souboj o puk a uklidnili hru.
14:14'
Julajev je nyní mnohem aktivnějším celkem a podniká jeden útok za druhým. Jaroslavl stále pokračuje ve skvělé defensivě a umí si pohlídat všechny střely.
13:21'
Ufa se velmi rychle vrátila do útoku a snaží se zase vyrovnat. Opět to nevyjde, Lokomotiv si soupeře dobře hlídá a nedovoluje žádnou kombinaci.
12:27'
Salavat vyhrál i toto vhazování a hru rychle přesunul do svého útočného pásma pomocí nahození. Jaroslavl defensivu opět skvěle zvládl a soupeři nedovolil nic nebezpečného.
11:32'
Hosté si vytvořili v útoku krátký tlak, který skončil střelou. Tu Metsola kryje, jelikož měl dobrý výhled.
11:22'
Jaroslavl si připsal další vítězný souboj o puk, o který kvůli nahození rychle přišel. Domácí se tak rychle vrátili do útočné třetiny.
11:00'
Ufa buly před vlastním brankářem vyhrála a zahájila rychlý útok. Konovalov proto musel zasahovat a kotouč podrží ve své rukavici. Bude se vhazovat před ním.
09:46'
Lokomotiv souboj vyhrál a hru uklidnil. Počkal na střídání a poté zahájil ofensivu, která skončila zákrokem Metsoly.
09:12'
Ufa se vzpamatovala z inkasované branky a snaží se vrátit úder. Puk dostala dopředu, kde o něj probíhá souboj.
08:12'
Ufa po dlouhé době vyhrálo vhazování a s pukem se dostala do útočného pásma. Tam ho dlouho neudržela a nemohla tak vystřelit.
07:26'
Averin mohl přidat druhou branku utkání, z prostoru mezi kruhy trefil horní tyč! Kotouč se odrazil do ochranné sítě a vhazovat se bude před Metsolou.
06:18'
Hosté jsou nyní aktivnější a chtějí vstřelit druhou branku. Proto jsou usazení vepředu, kde zatím jen kombinují.
04:20'
Lokomotiv nakonec první přesilovku utkání využívá a ujímá se vedení! Nakládal našel svou přihrávkou volného DANIILA APALKOVA, který se z levého kruhu trefil přesně do pravého horního růžku branky Metsola. Asistence: Jakub Nakládal a Staffan Kronwall.
03:35'
Ufa se osvobodila a má za sebou první polovinu oslabení. Lokomotiv vystřídá a zahájí další ofensivu.
03:10'
Hosté už se usadili v útočné třetině a snaží se vymyslet první třetinu utkání. Ke střele se zatím nedostali.
02:34'
Ufa vhazování vyhrála a kotouč vyvezla. Její útok zastavil ofsajd a hra je přerušena.
02:29'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 2 min., krosček).
02:19'
Nenápadný první útok Jaroslavl skončil rovnou střelou. Tu chytá Metsola a kotouč podrží. Bude následovat vhazování před ním.
01:46'
Domácí jsou stále u kotouče, nyní už ve středním pásmu. Velmi rychle se přesunuli do útočného a prověřili Konovalovu pozornost. Ten střelu úspěšně vyráží.
01:05'
Salavat následně velmi rychle opět získal kotouč a usadil se v útočném pásmu. Vzešla z toho střela, kterou vyrazil Konovalov.
00:20'
První se dopředu vydala Ufa, který vybojovala vhazování. To prohrálo a Lokomotiv se mohl osvobodit.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin (C), Larsen, Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, S. Garejev, A. Semjonov (A), Jelizarov – Kemppainen, Omark (A), Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Burmistrov – M. Majorov, Soloduchin, Kadějkin – Rybin, Dubrovskij, Chochrjakov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Rafikov, Jelesin, Kronwall, M. Osipov, N. Averin, Afanasjev, Čerepanov – Kozun (A), Kudrjavcev, Alexejev – J. Korotkov, J. Averin (A), Sannikov – Apalkov (C), Jurtajkin, Kartajev – Fatějev, Ivanov, Beljajev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Belajev – Bersenyjov, Judin.
Alexander Salák (JAR)
Jakub Nakládal (JAR)

Salavat Julajev Ufa:
Hokejisté Ufy dosud nasbírali 49 bodů a v tabulce Východní konference se usadili na šestém místě. Hráči Salavatu Julajev naposledy udolali na svém ledě 3:2 Čerepovec, před tím si naopak připsali dvě porážky. V Ufě hodně spoléhají na hokejisty ze Skandinávie. K oporám mužstva patří brankář Metsola, obránce Larsen, nebo útočníci Omark, Hartikainen a Kemppainen.