KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Astana - 12. listopadu 2020   17:00

Astana
02:22' Videll  (Varone, Šestakov) • 21:18' Lilja  (Dietz, Michajlis)
Nižněkamsk
Ivannikov (Barulin) – Bryncev, Rantakari, Volgin, A. Osipov, Loginov (A), Sidorov, K. Vorobjov – Chajrullin (A), L. Hudáček, Bikmullin – A. Kosticyn, Kučerjavenko (C), Šafigullin – Šarifjanov, Chafizov, Bjakin – Šiksatdarov, Čiviljov, Bucajev.
Belov, Romasko – Zacharenkov, Kučava
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
Astana

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Libor Hudáček (NIZ) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:40
Je konec. Barys Nur-Sultan zvítězil nad Neftěchimik Nižněkamsk poměrem 2:1. Už ve 3. minutě šli hosté do vedení, když se v přesilovce trefil Videll. Ovšem domácí dokázali odpovědět v 8. minutě brankou Bikmullina. O rozhodující branku se postaral ve 22. minutě hostující hráč Jakob Lilja. Byl to totiž poslední gól, který v utkání padl.
59:46'
Pokus z modré čáry byl zblokován a následně Barys vyhodil puk.
59:33'
Nyní už se bojuje v útočném pásmu domácích, ale Barys se fantasticky brání.
59:16'
Kotouč se sice dostal od třetiny Nižněkamsku, ale tam ho získali domácí hráči.
59:05'
Domácí hrají bez brankáře!
59:00'
58:50'
Znovu skončil vyhozený kotouč jen u brány domácích.
58:11'
Ale ani do třetice se domácím nedaří vytvořit nějaký tlak a Barys vyhazuje kotouče ze svého pásma.
57:10'
Nyní ale domácí celek získal další přesilovku! Neskutečné co nyní vyvádí obrana Barysu.
57:00'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Linus Videll – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:00'
Tři minuty před koncem tak Barys stále vede nad Nižněkamskem o jednu branku, když si nyní poradil s takřka čtyřminutovým oslabením.
56:50'
56:32'
A znovu je puk v moci hostujících hráčů, kteří se s ním dostali do pásma domácích.
56:10'
Matt Frattin se dostal do úniku a mohl rozhodnout, ovšem přestřelil ve velké šanci!
55:59'
Neftěchimik se ale ani po minutě přesilovky nedostal do šance.
55:36'
Barys se ale i v oslabení dostává do útoku, ovšem tento protiútok nepřinesl střelu.
55:09'
Jenom co se hosté ubránili oslabení, tak je tady další a tohle už může přinést problém v podobě srovnání.
54:50'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Viktor Svedberg – 2 min., krosček).
54:09'
52:52'
Tentokrát se hostující mužstvo dostalo v oslabení pod tlak, ale pokus z pravé strany skončil v moci brankáře.
52:09'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Curtis Valk – 2 min., podrážení).
51:18'
Jevgenij Ivannikov si tentokrát poradil s pokusem soupeře a drží alespoň nějakou naději Nižněkamsku ne bodovy úspěch.
50:36'
A opět se Nižněkamksu nepodařilo něco vymyslet a hra se přesunula před jeho bránu.
49:25'
Následně se ale Neftěchimik dopustil pouze ofsajdu, což je pro domácí celek velká škoda.
48:32'
Andrej Kosticyn si počkal na pravé straně na přihrávku, ale následně minul odkrytou svatyni Barysu!
46:56'
Pavel Akolzin zkoušel překvapit brankáře střelou od modré, ale kotouč se odrazil od protihráče.
46:22'
Opět se hraje spíše v pásmu domácího mužstva a Neftěchimik se nemůže vymanit z tlaku.
45:48'
Hra se přerušila a následuje tak komerční přestávka.
44:43'
Nyní se domácím nepovedl přechod a dopustili se pouze ofsajdu.
43:31'
Neftěchimik Nižněkamsk se musí dostávat co nejvíc do pásma soupeře a především střílet na bránu, kterou střeží Joni Ortio, neboť stále prohrává. Problém ale je, že Barys skvěle brání.
42:39'
Posléze ale domácí mužstvo vyhodilo puk jen na zakázané uvolnění.
42:26'
Roman Starčenko behkendem poslal velmi nebezpečný puk na bránu soupeře, ale obrana Nižněkamsku si poradila.
41:38'
Následně se hostující hráč po kombinaci zpoza brány dostal ke střele, ale puk nedokázal trefit optimálně.
40:47'
Nižněkamsk se snažil něco vymyslet po pravé straně, ovšem nakonec se k puku dostal soupeř.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:38.
Druhá polovina utkání je u svého konce a Barys Nur-Sultan vede nad Neftěchimikem Nižněkamsk 2:1. Ve 22. minutě se totiž trefil Jakob Lilja. Následně byly k vidění jak přesilovky, tak šance, ale branka už nepadla.
40:00'
38:49'
Barys Nur-Sultan se z levé strany dostal do třetiny soupeře, ale znovu beze střely.
37:38'
Do velké šance se sice dostal Nižněkamsk, ale domácí hráč přestřelil!
36:37'
Barys sice zůstává v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do nějaké šance.
36:00'
34:39'
Domácí se v pohodě podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny.
34:00'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Osipov – 2 min., držení).
33:39'
Po buly měl Neftěchimik tlak do brány, ale ten nakonec nic nepřinesl, protože puk skončil v moci brankáře.
33:27'
Nyní se ovšem hostující mužstvo dopustilo zakázaného uvolnění.
32:05'
Opět se kotouč pouze posouvá ze strany na stranu a zápas je i nadále velice vyrovnaný.
31:34'
30:29'
Linus Videll se sice v přesilovce dostal ke střele, ale s tou si domácí brankář Jevgenij Ivannikov poradil.
29:34'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ildar Šiksatdarov.
28:37'
Nyní se ale hráči Barysu dopustili zakázaného uvolnění.
28:02'
27:50'
Opět Barys pouze vyhodil kotouč a tato přesilová hra domácích není vůbec dobrá.
26:58'
Neftěchimiku se nedaří dostat ke kotouči, nýbrž něco vymyslet v přesilové hře.
26:02'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Petuchov – 2 min., faul kolenem).
24:52'
Alexandr Kučerjavenko měl před sebou odkrytou bránu, ale kotouč mu nepříjemně skončil a nedokázal tak srovnat stav zápasu!
23:38'
Znovu se Barys dostal dopředu, ale přihrávka z levého křídla byla zblokována.
22:28'
Tentokrát se dopředu sice dostali znovu hosté, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
21:18'
Barys právě vstřelil branku!
Hostující mužstvo jde zpět do vedení! Po přihrávce Darrena Dietze se JAKOB LILJA dostal ke střele, která skončila v síti a Barysu se opět povedl vstup do třetiny, nyní vede 2:1. Asistence: Darren Dietz a Nikita Michajlis.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:53.
První třetina je u svého konce a Neftěchimik Nižněkamsk hraje s Barysem Nur-Sultan poměrem 1:1. Už ve 3. minutě šli hosté do vedení, když se v přesilovce trefil Videll. Ovšem domácí dokázali odpovědět v 8. minutě brankou Bikmullina. Následně byla hra velice vyrovnaná a nepřinesla nic nebezpečného.
20:00'
18:28'
Phil Varone se ocitl ve velké šanci před bránou, ale puk mu sjel z hole!
17:35'
Velice, velice vyrovnané je toto utkání, kdy se puk neustále dostává ze strany na stranu.
16:42'
16:21'
Barys už je v pásmu soupeře, ale nemůže se procpat ke střele na bránu.
15:58'
Domácí se v oslabení dostali do přečíslení 2 na 1, ale po následné přihrávce zakončil Hudáček nad bránu!
14:42'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 2 min., hákování).
14:02'
Ildar Šiksatdarov se na druhé straně opřel do střely, ovšem ta skončila v moci gólmana Ortia.
13:06'
Joni Ortio vypomohl svému týmu, když zastavil kotouč za bránou a následně jej rozehrál.
12:42'
Posléze domácí mužstvo získalo puk a vydalo se rovněž do protiútoku, ale ani tentokrát přihrávka nenašla adresáta.
11:38'
Po srovnání na 1:1 je zápas velice vyrovnaný. Nyní Jakob Lilja dokázal dostat kotouč před bránu Nižněkamsku, ale nic velkého z toho nebylo.
10:59'
Arkadij Šestakov se na druhé straně dostal ke střele z levého kruhu, ovšem Jevgenij Ivannikov byl připraven.
10:42'
Nižněkamsk se posléze snažil něco vymyslet středem ledové plochy, ovšem to se mu nepovedlo.
09:09'
Momentálně se toho na hrací ploše moc neděje a kotouč cestuje ze strany na stranu.
08:33'
Barys sice chtěl odpovědět, ale nakonec přišel o kotouč, ovšem protiútok Neftěchimiku nic vážnějšího nepřinesl.
07:08'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácím se podařilo srovnat na 1:1! Michail Sidorov poslal skvělý puk před brankoviště, kde jej fantasticky zakončil RAFAEL BIKMULLIN k levé tyči a Joni Ortio nedosáhl. Asistence: Michail Sidorov a Libor Hudáček.
06:48'
Domácí jsou velice aktivní a snaží se srovnat nepříznivý vývoj zápasu.
05:36'
Barys Nur-Sultan se sice dostal ze svého pásma po nějaké chvíli, ale následně hosté jen nahodili kotouč do třetiny soupeře a odjeli střídat.
04:54'
Otso Rantakari se posléze dostal ke střele na druhé straně, ale jeho rána z pravého křídla skončila v lapačce připraveného Ortia.
03:39'
Opět se Nižněkamsk snažil něco vymyslet, ale tentokrát už byl Joni Ortio připraven.
02:22'
Hostující mužstvo otevírá brankový účet tohoto utkání v přesilové hře! LINUS VIDELL se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti sražené přihrávce z pravé strany a dokázal prostřelit gólmana Ivannikova. Asistence: Phil Varone a Arkadij Šestakov.
02:00'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniel Bucajev.
00:48'
Domácí mužstvo se sice dostalo po pravé straně dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Bryncev, Rantakari, Volgin, A. Osipov, Loginov (A), Sidorov, K. Vorobjov – Chajrullin (A), I. Višněvskij, Bikmullin – A. Kosticyn, Kučerjavenko (C), Šafigullin – Šarifjanov, Chafizov, Bjakin – Šiksatdarov, Čiviljov, Bucajev.

Barys Nur-Sultan: Ortio (H. Karlsson) – Blacker, Svedberg, Dietz (C), Heatherington, Šalapov, Metalnikov (A), Gajtamirov – Videll, Varone, Frattin – Lilja, Valk, Michajlis – Šestakov, Sagadejev, R. Starčenko (A) – Akolzin, Gurkov, Musorov – Petuchov.

Rozhodčí: Belov, Romasko – Zacharenkov, Kučava.
Neftěchimik Nižněkamsk je aktuálně ve Východní konferenci na 11. místě se 16 body a skóre 50:78. Po šesti prohrách v řadě má Nižněkamsk už dvě vítězství a to nejprve 3:1 na ledě Rigy a posléze doma 6:3 s Kunlunem.

Barys Nur-Sultan je momentálně na 7. pozici s 22 body a skóre 46:54. Naposled ovšem prohrál na ledě Jaroslavle vysoce 2:7 a přerušil si tak sérii tří výher v řadě.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Barys Nur-Sultan. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu na ledě Barysu, který zvítězil těsně 2:1. Dnes se ovšem bude hrát v Něftěchim Aréně v Nižněkamsku. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.