KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Vitaz - 23. prosince 2020   17:30

Spartak Moskva
16:28' Pivcakin  • 18:14' P. Medveděv  • 18:59' Širokov (R. Hanzl) • 24:42' Kotljarevskij (Rylov, Serikov) • 32:25' R. Hanzl (Širokov, Radil)
5:3
(3:1, 2:1, 0:1)
Vitaz
Vitaz
0:18' Jeřábek  (Danforth, Pylenkov) • 30:25' Grebenščikov  (Malychin) • 50:34' Pylenkov  (Daugavinš, Danforth)
J. Hudáček (Bespalov) – Kulik, Djuse, Sokolov, Zubarev, Serikov, Rylov, Pivcakin, Jegorov – Radil, R. Hanzl, Širokov – Nikoncev, P. Černov, Fjodorov – M. Cyplakov, Zubov, Kotljarevskij – Kruženkov, P. Medveděv, Juňkov.
Běljajev, Birin – Ivanov, Černyšov
CSKA Arena, Moskva
2781 diváků
Vitaz
Todykov (21. I. Ježov) – Jeřábek, Pylenkov, Voronkov, Hultström, Borodkin, Golovkov, Pautov – Daugavinš, Danforth, Smolin – A. Sjomin, Děrgačov, Moisejev – Grebenščikov, Laričev, Malychin – V. Popov, Ivaňuženkov, Arťuchin.

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 29:22 (14:6, 8:7, 7:7), vhazování 21:29, hity 5:7, čas v útoku 10:06 – 12:24, vyloučení 6:5, bez využití, oslabení 1:0.

Československá stopa:

Julius Hudáček (SPM) 19 zákroků, 3 obdržené góly, úspěšnost 86,4%
Robin Hanzl (SPM) 1+1, 2 střely, čas na ledě 20:33
Lukáš Radil (SPM) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:16
Jakub Jeřábek (VŤZ) 1+0, 3 střely, čas na ledě 23:32
Důležitý souboj o poslední místečko v play-off vyhrává Spartak Moskva, který se rehabilitoval za včerejší porážku 0:3 s Kazaní a naopak ukončil dvouzápasovou vítěznou sérii podolského Viťazu.
Hosté skvěle začali, již v 18. vteřině uspěl tečovanou střelou Jeřábek. Celý zápas však rozhodl závěr úvodní třetiny s třemi góly Spartaku v rozpětí dvou a půl minuty. Jednou si puk smolně srazil do brány dojíždějící Jeřábek.
V dalším průběhu byl Spartak stále napřed, hostům se jen dvakrát podařilo zkorigovat na dvougólový rozdíl. Poslední část hry sice Viťaz vyhrál, ale to je jen slabá útěcha.
59:21'
Viťaz zkouší zoufalý krok a hraje v šesti bez brankáře, přestože se hra pohybuje ve středním pásmu.
59:00'
Spartakovci dobře brání střední pásmo, Ježov se stále nemůže odhodlat k úprku na střídačku.
58:17'
57:52'
Dorážku Arťoma Fjodorova u zadní tyče vyráží Ježov zázračně vleže betonem, vystrčeným až pod břevno.
57:31'
Úplně volný Širokov pálí z levého kruhu pouze do hrudi Ilji Ježova. Spartakovci nepouštějí hosty z pásma.
56:36'
Djuseho pokus po ledě od modré vyráží Ježov betonem před sebe, tam se puku zmocnili hokejisté Viťazu.
56:17'
Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Arťom Borodkin – 2 min., podrážení). Pro faul si došel zkušeně Radil, pro naděje hostů je oslabení necelé 4 minuty před koncem rána.
55:46'
Maxim Cyplakov dotáhl útok Spartaku tečovanou střelou do ochranné sítě.
55:00'
Dnešní utkání sleduje 2781 diváků.
54:40'
Útoky se přelily několikrát ze strany na stranu, nakonec je pískán ofsajd Moisejevovi, který si to namířil středem na bránu, zatímco spoluhráči střídali.
53:07'
Spartakovci jsou si vědomi, že s pukem na holích v útočném pásmu těžko inkasují. Rychlík Kotljarevskij si ho pěkně povozil, ale nakonec přece jen Viťaz vyráží do protiútoku.
52:13'
Hned po buly Hudáček chytá Jeřábkovu pohotovou ránu po ledě do protipohybu.
52:09'
Totožná situace naopak ze strany Spartaku Moskva.
51:56'
Zakázané uvolnění Viťazu, před jehož bránou se bude vhazovat po poslední reklamní přestávce.
50:56'
Hosté v plném počtu, 20 vteřin přesilovky Spartaku nestačilo.
50:36'
50:34'
Viťaz právě vstřelil branku!
Při hře ve čtyřech zamotali hosté spartakovcům hlavy rychlými předávkami puku a DANIIL PYLENKOV propálil Hudáčka příklepem znovu mezi betony.
Asistence: Kaspars Daugavinš, Justin Danforth.
48:56'
Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Arťuchin – 2 min., sekání).
48:36'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
48:33'
48:03'
Půl minuty před koncem trestu se podolský celek konečně usazuje v pásmu, jenže pouze nakrátko.
46:50'
Hosté se hněvají na rozhodčího, který pískl přerušení, když na ledě zůstal ležet Hanzl, čistě, i když bolestivě naražený na mantinel Arťuchinem.
46:33'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jegor Kruženkov – 2 min., podrážení).
46:04'
Sokolov byl za vlastní bránou napadaný z obou stran a Viťaz se tak důrazným forčekningem dostal k puku, ale od Laričeva se kotouč jen odráží pod Hudáčka, který ho okamžitě zalehává.
45:35'
Skóre mohlo dostat tenisovou podobu! Nikoncev si zabrzdil kolem Voronkova a prudkým švihem zamířil přesně do horního růžku brány. Ježov zachránil dokonce ani ne vyrážečkou, nýbrž držadlem hole.
43:58'
Po zhruba minutě se časová smyčka opakuje, nedovoleně vyhazuje Pylenkov.
42:51'
Zakázané uvolnění Viťazu a vlastně první hvizd rozhodcovské píšťalky po 8 minutách a 23 vteřinách hry, které přerušila pouze siréna za druhou třetinou.
41:42'
Linus Hultström to zkusil od modré bez přípravy, tečí jednoho z obránců nabrala rána rotaci i nečekaný směr kolem šibenice.
40:01'
Atraktivní zápas dál přináší gólové situace před oběma bránami a kanadské bodování si již vylepšili všichni tři čeští reprezentanti na ledě. Spartak zvýšil Hanzlovým bekhendem zblízka na 5:2 a je na dobré cestě přerušit dlouhou sérii úspěchů hostujících mužstev v soubojích s Viťazem.

Střely na bránu 22:15
Vyloučení 4:3, bez využití
Oslabení 1:0
40:00'
39:59'
V úplném závěru třetiny ještě stihl po nepřesnosti Spartaku ujet Moisejev, v poslední vteřině však tísněný zakončil bekhendem vedle. Hraje se od vyloučení v čase 34:28 bez jediného přerušení až do sirény.
38:33'
Danforth vyslal do sóla Grebenščikova, který na rozdíl od 31. minuty z nájezdu na brankáře nevyzrál. Střelu na zadní tyč mu Hudáček vytěsnil a podržel Spartak v pravý čas.
38:10'
Hra plyne velmi dlouho bez přerušení a hokejisté na ledě stále posouvají zlomenou hůl, kterou není čas uklidit.
36:28'
36:22'
Sjomin z dobré pozice trefuje jen bránícího Nikonceva.
35:45'
Domácímu Sokolovovi se podařilo napodruhé bekhendem vyhodit kotouč do středního pásma. Arťuchin ho nezachytil na modré čáře ani z pozice volejbalisty.
34:28'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Pavel Medveděv – 2 min., vysoká hůl).
34:26'
Přečíslení dvou hostů na jednoho zakončil Smolin sobeckým golfákem do zadního hrazení.
33:34'
Závar před bránou Spartaku zakončil obránce Jurij Pautov zblízka těsně vedle.
33:02'
32:25'
Spartak právě vstřelil branku!
Třígólový náskok vrací Moskvanům ROBIN HANZL. Mezi kruhy ho úplně volného našel křížnou přihrávkou od modré čáry Širokov a Hanzl provedl skvěle bekhend z otočky.
Asistence: Sergej Širokov, Lukáš Radil.
30:25'
Naději dává mužstvu z Podolsku SVJATOSLAV GREBENŠČIKOV. Jeho střela švihem si přesně našla skulinku mezi Hudáčkovými betony. Slovenský gólman možná čekal spíše přihrávku zpět Malychinovi na pravé křídlo.
Asistence: Fjodor Malychin.
30:09'
Hraje se znovu pět na pět. Hudáček měl nezakrytý výhled a nastavil lapačku střele Jegora Voronkova nízko nad ledem.
29:08'
Danforth nepůjčuje celé střídání nikomu puk, ale neprosadil se ani střelou po ledě, ani následná zpětná přihrávka po objetí brány adresáta nenašla.
28:05'
Hrát se bude 4 na 4:
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Serikov – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Arťuchin – 2 min., nedovolené bránění).
27:14'
26:12'
Radilova rána zápěstím pod břevno nechala vyniknout Ježovův semafor.
25:14'
Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Justin Danforth – 2 min., hákování).
24:42'
Takhle se využívá rychlý přechod do útočného pásma! Puk putoval rychle podél mantinelu až k modré čáře, odkud pálí Rylov a před bránou šikovně tečuje MICHAIL KOTLJAREVSKIJ.
Asistence: Jakov Rylov, Arťom Serikov.
23:48'
Domácí v plném počtu. Oslabení zvládli bez úhony, hosty vůbec nepustili do svého území.
22:38'
Ježov pomáhá spoluhráčům rozehrát vyhozený puk, ale ani teď se Viťazu nedaří usadit v útočném pásmu.
21:48'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / pozdní nástup).
21:48'
Sjomin zavezl puk do útočného pásma a od levého mantinelu ho švihem poslal Hudáčkovi do hrudi. Slovenský brankář ho vestoje zachytil ještě před pádem na led.
20:01'
Do druhé třetiny nastoupil v bráně Viťazu místo Todykova Ilja Ježov.
20:01'
Dvě a půl minuty stačilo Spartaku k velkému obratu. Za Viťaz otevřel skóre hned v 18. vteřině tečovanou střelou od modré Jeřábek, ale Moskvanům se povedlo dvěma šťastně odraženými puky a pěkným gólem zpoza brány v krátké chvíli zcela otočit vývoj zápasu. Ten ovšem rozhodně nekončí a hosté souboj o místenku do play-off ještě nebalí.

Střely na bránu 14:6
Vyloučení 1:1, bez využití
20:00'
18:59'
Z další nepřehledné situace se kotouč odráží z trmy vrmy za čáru po Hanzlově střele, zřejmě ho tam posunul na zadní tyči padající SERGEJ ŠIROKOV. Každopádně slalom českého centra po zachycení puku na modré čáře neměl chybu.
Asistence: Robin Hanzl.
18:14'
Za hostující bránou po zisku nazdařbůh klouzajícího kotouče prudce zabrzdil PAVEL MEDVEDĚV, vyhnul se svému strážci Voronkovovi i jednomu z čárových sudích a bekhendem zpoza brány bravurně zasunul po ledě.
Bez asistence.
18:02'
Michail Kotljarevskij si navedl kotouč na střed a švihem prověřil Todykova, který chytá do lapačky.
16:36'
16:28'
Nastala zřídka vídaná situace, trenérskou výzvu si vzala lavička Viťazu, ale i napodruhé je po prohlédnutí záznamu branka uznána.
16:28'
NIKITA PIVCAKIN vypíchl nepřesnou rozehrávku a vydal se do samostatného nájezdu. Jeho blafák sice Todykov vystihl, ale vyražený kotouč se odráží zpět za čáru od zaklesnutých Širokova s Jeřábkem, zřejmě se jako poslední dotkl puku tísněný český obránce. Podle rozhodčích i videozáznamu nedošlo k útočnému faulu a gól v oslabení platí.
16:28'
Ve vlastním oslabení ujel po hrubce v hostující rozehrávce Nikita Pivcakin. Odražený kotouč sice dostal do sítě Širokov, ale podle názoru rozhodčího v zakončení nedovoleně strčil do Jeřábka. Situace se ještě přezkoumá na videu.
15:06'
Hudáček s jistotou kryje Arťuchinovu střelu.
14:36'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Pavel Medveděv – 2 min., sekání). Zbytečný faul na brankáře při pokusu o dorážku.
14:35'
Todykov chytá Kruženkovův pokus zprava doprostřed brány.
13:46'
13:13'
Konečně se podařilo sehrát tak rychlou kombinaci, kterou hosté nestačili vystínovat. Arťom Fjodorov pálí z pokleku bez přípravy skvostně, jenže Todykov dokázal pokrčeným ramenem vytěsnit nad břevno.
12:40'
V přesilovce zatím Spartak kombinuje v útočném pásmu bez střelby.
11:46'
Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Vitalij Popov – 2 min., podrážení).
11:24'
Fjodorov pálí z ostrého úhlu, Todykov stál u bližší tyče jako stěna.
10:27'
Tlaku hostujících hokejistů se Spartak ubránil jen za pomocí zakázaného uvolnění.
9:39'
Slabou střelou po ledě znehodnotil nadějný průnik z pravé strany Justin Danforth. Július Hudáček snadno řeší rozklekem.
9:21'
Češi v elitní řadě Spartaku si nerozuměli, Hanzl sklepával puk Radilovi za hůl.
8:08'
Hokejistům Viťazu je pískán ofsajd. Modrou čáru přejel předčasně Laričev.
7:19'
Alexandr Děrgačov zapracoval za domácí bránou, po jeho bekhendové zadovce zblízka neuspěl Michail Smolin.
6:28'
Lukáš Radil ujel po levém křídle a nebezpečnou křížnou střelou trefil brankáře Viťazu do ramene.
6:05'
Nikoncev vyzkoušel z dálky Todykova, po jeho zákroku následuje první komerční přestávka.
5:41'
První přerušení hry po gólu na 0:1. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
5:03'
Stále sledujeme střídavé pokusy o přechod do útočného pásma podél mantinelů. Neuspěl ani Jurij Pautov, sólo přes celé hřiště dovedl opět jen do rohu a odtud jeho střelu Hudáček bez potíží vyráží.
3:44'
Od úvodního gólu se hraje bez přerušení, další střele ovšem zatím ani jeden z gólmanů nemusel čelit.
1:48'
Kombinace Spartaku dospěla jen za bránu hostů.
0:18'
To je bleskový start podolského mužstva do zápasu. JAKUB JEŘÁBEK dostal zpětnou přihrávku na modrou čáru a jeho nahození se od Kulikovy hole smolně odráží skulinkou v Hudáčkově postoji do brány.
Asistence: Justin Danforth, Daniil Pylenkov.
00:01'
Oba kluby vyznávají stejné barvy. Dnešní rozbruslení absolvují domácí hokejisté v červených dresech, Viťaz bude hrát v bílých.

Spartak Moskva: Hudáček (Bespalov) – Kulik, Djuse, Sokolov, Zubarev, Serikov, Rylov, Pivcakin, Jegorov – Radil, Hanzl, Širokov – Nikoncev, Černov, Fjodorov – Cyplakov, Zubov, Kotljarevskij – Kruženkov, Medveděv, Juňkov.

Viťaz Moskevská oblast: Todykov (Ježov) – Jeřábek, Pylenkov, Voronkov, Hultström, Borodkin, Golovkov, Pautov – Daugavinš, Danforth, Smolin – Sjomin, Děrgačov, Moisejev – Grebenščikov, Laričev, Malychin – Popov, Ivaňuženkov, Arťuchin – Šaporev.

Rozhodčí: Běljajev, Birin – Ivanov, Černyšov.
Vzájemné zápasy
Výhoda domácího prostředí v soubojích těchto soupeřů neplatí. Hosté vyhráli devět z deseti posledních utkání včetně všech tří letošních.
Spartak padl v Moskvě 2:3, zato led Viťazu dobyl v listopadovém dvojzápase výrazně 7:3 a 3:1.
Spartakovci by samozřejmě nejraději navázali na jedinou čestnou výjimku, kterou byla přesně před rokem jejich drtivá výhra 6:0.

Julius Hudáček (SPM) 26 / 91,5%
Lukáš Radil (SPM) 32 / 15+4
Martin Bakoš (SPM) 28 / 9+9
Robin Hanzl (SPM) 26 / 3+12
Jakub Jeřábek (VŤZ) 23 / 2+3
Viťaz Moskevská oblast (13-5-3-16, 101:105, 16. místo)
Hokejisté z Podolsku, města na jihu moskevské aglomerace, jsou v Západní konferenci první pod čarou a potřebují nutně uspět. Na ledě Spartaku hrají o čtyři body. Forma Viťazu s elitním cizineckým útokem letních posil je slibná, před přestávkou porazil silný Omsk 4:3 a v pondělí zvládl i domácí duel s Jokeritem Helsinky 2:1.

Kanadské bodování:
Justin Danforth 14+19
Kaspars Daugavinš 10+20
Mattias Tedenby 10+13
Spartak Moskva (12-5-6-14, 97:106, 14. místo)
Domácí nastupují po reprezentační pauze k druhému utkání během 24 hodin a po nezdaru s Kazaní 0:3 je rovnou čeká klíčový duel soupeřů na hraně play-off.
Spartakovci podávají poměrně nevyrovnané výkony, z Čerepovce si před zápasy Evropské hokejové tour odvezli smolnou porážku 3:4, naopak v Soči stejným poměrem zvítězili, když po první třetině měli již tříbrankový náskok.
Mozkem mužstva s početnou československou kolonií je letos finský centr Lehterä, nejlepší nahrávač KHL.