KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Astana - 29. září 2021   16:00

Magnitogorsk
24:39' Korosteljov (Maillet, M. Karpov) • 39:20' Čibisov (Currie, Zemčonok) • 43:50' Zemčonok (Maillet, Makljukov) • 50:08' Leipsic (Hultström, Maillet)
4:3
(0:1, 2:2, 2:0)
Astana
Astana
05:05' Valk  (Michajlis, D. Dietz) • 23:14' Frattin  (Kunyk, Musorov) • 27:12' Kunyk
Olkinuora (28. Košečkin) – Zemčonok, J. Jakovlev, Hultström, Makljukov, Pašnin, Minulin, Nikolajev – Čibisov, Currie, S. Košelev – M. Karpov, Zernov, Goldobin – Leipsic, Nikoncev, Maillet – D. Jurov, Několenko, Akolzin – Korosteljov.
Akuzovskij, Ščenjov – Gordenko Sysujev
Arena Metallurg
1 220 diváků
Astana
Ortio (Šutov, Bojarkin) – Morrow, D. Dietz, Martinsson, Alsing, Orechov, Šalapov – Valk, Michajlis, Lilja – Frattin, Kunyk, R. Starčenko – Šestakov, J. Berglund, Savickij – Šaichmeddenov, Gurkov, Petuchov – Musorov, Asetov.

Český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil.
Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas díky povedené třetí třetině těsně 2:1. Sledovali jsme zajímavý hokej, který musel fanoušky bavit. Střely na branku 37:26 ve prospěch domácích, i tato statistika dokládá, že Magnitka si za vítězstvím šla.
59:43'
Barys má problémy s finální přihrávkou.
59:26'
Hosté hrají v šesti.
59:00'
Josh Currie bojoval v útočném pásmu o puk, sledujeme klidnější pasáž hry.
58:08'
Takticky hraje domácí celek velmi dobře. Michail Pašnin má kotouč za svou brankou a rychle poslal hru do útočného pásma.
57:30'
Hostující celek prohrává o jednu branku a snaží se vyrovnat. Domácí vyhodili jen na icing.
56:33'
Roman Starčenko to zkoušel individuálně, ale nedokázal vypálit.
56:10'
Vasilij Košečkin rozehrává od své branky, sledujeme dobrou defenzivní hru domácích.
55:40'
Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry.
55:01'
Oddechový čas pro hosty.
55:01'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Korosteljov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
52:25'
Cody Kunyk se pokoušel individuálně dostat se do zakončení. Ale neuspěl. Komerční přestávka.
51:12'
Nyní sledujeme hru čtyři na čtyři.
50:08'
Metallurg právě vstřelil branku!
Krásná rána v přesilovce a domácí celek se dostává do vedení. Střelou z bezprostřední blízkosti se prosazuje obranou neobsazený BRENDAN LEIPSIC. Asistence: Linus Hultström a Philippe Maillet.
48:42'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Maxim Musorov – 2 min., nedovolené bránění).
48:13'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme sice přesilovku Barysu, ale hosté se nemohou prosadit.
48:00'
Domácí jen jednou dokázali vyhodit, ale jinak se brání důrazné hře soupeře.
47:35'
Stabilně se dostali do útočného pásma hráči Barysu až nyní.
47:16'
Hostující celek hraje přesilovku pět na tři, dostali se do útočného pásma, kde kombinují,
46:50'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 5 min., vražení na hrazení).
46:37'
Přesilovku hraje hostující celek, který se rychle dostal do útočného pásma.
46:12'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Alexej Makljukov – 2 min., podrážení).
46:10'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
43:50'
Aktivní hra domácích se vyplatila a je vyrovnáno. Povedenou ránou se prosazuje ARŤOM ZEMČONOK. Asistence: Philippe Maillet a Alexej Makljukov.
43:14'
Tvrdá domácí rána od modré čáry končí vedle branky. Brankář zasahovat nemusel.
42:34'
42:00'
Barys vyhazuje přes všechny čáry, následně Josh Currie rychle dostal hru do útočného pásma.
41:13'
Nikolaj Goldobin pálil bez přípravy, jeho pokus končí vedle branky.
40:40'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Maxim Karpov pálil nepřesně.
40:35'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., podrážení).
40:20'
Utkání pokračuje třetí třetinou. Hosté vstoupili do třetiny aktivně.
40:01'
Čtyři branky jsme viděli ve druhé třetině, aktuálně platí jednobrankové vedení hostujícího celku.
40:00'
39:20'
Tentokrát to domácím už vyšlo a je sníženo na rozdíl jediné branky, po pěkné akci se z bezprostřední blízkosti prosazuje ránou do horní části branky ANDREJ ČIBISOV. Asistence: Josh Currie a Arťom Zemčonok.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.
38:44'
Magnitogorsk pokračuje v aktivní hře, sledujeme důraznou domácí hru a hosté se tak tak brání.
37:43'
Maxim Karpov pálil z dobré pozice v přesilovce, jeho pokus vytáhl brankář mimo.
36:40'
Jegor Jakovlev rozehrává od své branky a domácí se rychle pokouší rozehrát od své branky.
35:58'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Valerij Orechov – 2 min., hákování).
35:13'
Komerční přestávka.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.
34:32'
Magnitogorsk se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Linus Hultström mohl pálit, ale rozhodl se pro kombinaci.
34:15'
Tři a půl minuty se nyní hraje bez přerušení, sledujeme rychlou a klidnou pasáž hry.
33:20'
Metallurg rozehrává od své branky, následně ale přišel o puk, a tak se musel bránit. Cody Kunyk neuspěl.
32:35'
Domácí hokejisté se nyní usadili v útočném pásmu, ale přes dobře hrající obranu se nemohou dostat do zakončení.
31:22'
Arťom Zemčonok vedl jako obránce zajímavou útočnou akci Magnitogorsku, ale do střelecké pozice se přes soupeře nedostal.
30:01'
Další velkou šanci měl nyní Barys, ale jeho rána byla před brankou po nejasné situaci zblokovaná. Puk v brance nebyl.
29:35'
Roman Starčenko se propracoval do zajímavé střelecké pozice, po otočce z kruhu minul branku.
28:58'
Domácí celek se zatím brání poměrně snadno, rychle dokázal vyhodit přes všechny čáry.
27:32'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Anatolij Nikoncev – 2 min., držení).
27:12'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Jussi Olkinuora, přichází Vasilij Košečkin.
27:12'
Barys právě vstřelil branku!
Na kontaktní branku odpověděli hostující hokejisté poměrně snadno, po rychlé akci se dokázal prosadit CODY KUNYK. Ten viděl volný puk před brankou a šikovně ho dostal do branky.
26:46'
Nikita Michajlis nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat. Následně pálil Cody Kunyk a domácí brankář Jussi Olkinuora přerušil hru.
26:20'
Aktivní hru domácích nyní dokázala zastavit obrana soupeře, a tak nyní mohou hrát hosté.
25:50'
Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se převážně ve středním pásmu.
25:29'
24:39'
Bleskově domácí celek proměnil přesilovku a dostal se ke snižující brance. Z bezprostřední blízkosti se prosazuje pohotovou ránou NIKITA KOROSTELJOV. Asistence: Philippe Maillet a Maxim Karpov.
24:10'
Hostující brankář rozehrává od své branky, následně se k puku dostali domácí. Brendan Leipsic pálil z první. Jeho ránu kryje Joni Ortio.
23:35'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jacob Berglund – 2 min., podrážení).
23:14'
Hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se prosazuje pohotovou ránou MATT FRATTIN. Asistence: Cody Kunyk a Maxim Musorov.
22:44'
Jegor Šalapov rozehrává od své branky, následně se Cody Kunyk dostal po rychlé akci do útoku, ale nedokázal vypálit.
21:49'
Anatolij Nikoncev to vzal na sebe, vypálil rychle po vhazování. Jeho pokus kryje znovu brankář.
21:44'
Hra je přerušena, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Barysu.
21:07'
Semjon Košelev se pokoušel dostat do útočného pásma, což se mu podařilo, následně ale vypálit nedokázal.
20:30'
Domácí dokázali vyhodit přes všechny čáry.
20:14'
Domácí celek pokračuje v přesilovce, usadil se v útočném pásmu.
20:01'
20:00'
19:33'
Aktivní hra Barysu stále probíhá, ale hosté čekají na další velkou šanci.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, domácí už jsou ve čtyřech.
18:54'
Sledujeme přesilovku pět na tři, Nikita Michajlis pálil, ale neuspěl. Jeho ránu vytáhl brankář.
18:34'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., krosček).
18:20'
Domácí vyhodili přes všechny čáry.
18:03'
Polovina přesilovky je pryč, Barys hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale na další branku čekáme.
17:36'
Jacob Berglund kombinoval se spoluhráči na útočné části hrací plochy, ale domácí brankář s pomocí obrany udržel puk před brankovou čárou.
17:03'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Linus Hultström – 2 min., sekání).
16:53'
Alexej Makljukov přenechal spoluhráči, Maxim Karpov pokračoval v akci. Následná rána byla obranou zblokovaná.
15:34'
Eric Martinsson bleskově dostal hru do útočného pásma, přes tři minuty se hraje bez přerušení.
15:00'
Dostáváme se do finální fáze hry první třetiny, delší dobu nyní čekáme na nějakou výraznější šanci. Další rána byla zblokovaná.
14:20'
Domácí se dostali do zakončení, tvrdá rána od modré čáry končí na zadním mantinelu.
13:03'
Nikita Michajlis vedl rychlou akci svého celku, ale při přechodu modré čáry ztratil puk.
12:40'
Domácí hokejisté měli možnost buly v útočném pásmu, ale souboj o puk přihráli, a tak může hrát Barys.
12:14'
11:51'
Alexej Makljukov přišel o puk, domácí akci zastavil Darren Dietz a rychle se směr hry otáčí. Alichan Asetov nedokázal zakončit.
11:00'
Dostali jsme se do druhé poloviny ve hře v první třetině, domácí jsou nyní aktivnější, snadněji se dostávají do útočného pásma i šancí.
10:10'
Nikita Korosteljov se dostal do zakončení, ale jeho pokus končí vedle. Nechybělo mnoho této střele.
09:35'
Archip Několenko pálil z dobré pozice, ale jeho pokus byl zblokovaný.
08:28'
Andrej Čibisov individuální akci nezakončit, přišel ó puk na útočné modré.
08:08'
Obrovskou šanci domácí nevyužili, hráči už zvedali ruce nad hlavu, ozvala se siréna, ale hraje se dál.
07:53'
Jegor Jakovlev rozehrává od své branky, následně se jeho tým dostal do útočné třetiny.
07:15'
Magnitka se nyní dostala do útočného pásma, ale Anatolij Nikoncev nedokázal trefit poskakující kotouč.
05:05'
Hostující celek se dostává do vedení, po pěkné individuální finální akci se prosazuje CURTIS VALK. Asistence: Nikita Michajlis a Darren Dietz.
Valerij Orechov rozehrává od své branky, Nikita Michajlis pokračoval v akci.
04:32'
Hosté rozehrávají od své branky, ani jeden celek se nemůže nyní stabilněji dostat do útočného pásma.
02:55'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Alichan Asetov – 2 min., hákování).
01:50'
Hosté se pokoušeli dostat do útočného pásma, ale obrana Magnitky si v pohodě dokázala poradit.
00:37'
Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu zápasu, hraje se spíše ve středním pásmu.
00:20'
Andrej Čibisov se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.
00:01'
Do zápasu nenastoupí český ani slovenský hráč.
Poslední zápas vzájemný se odehrál 5. září 2021 a hostující Magnitka vyhrála těsně 2:1.
Metallurg Magnitogorsk vede Východní divizi s 18 body a bilancí 8-1-0-1. Z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. Poradil si s Omskem 7:4, Chabarovskem 6:2, Vladivostokem 5:0, Novosibirskem 3:1 a CSKA Moskvou 4:0.
Barys Nur-Sultan je v tabulce Východní konference na osmé pozici s bilancí 2-2-2-4. Barys získal deset bodů. Z posledních pěti zápasů bodoval ve čtyřech. Vyhrál nad Novosibirskem 2:1 v prodloužení a Jekatěrinburkem 5:4 v prodloužení. V prodloužení padl s CSKA Moskvou 1:2 a na nájezdy s Helsinklami 2:3. Tým nestačil na Dinamo Rigu 2:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Magnitogorsk a Barys Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.