KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Chabarovsk - 8. prosince 2021   18:30

Rudolf Červený (RIG) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:32
Amur Chabarovsk vyhrává tento zápas 2:1, hostující celek si vypracoval dvoubrankové vedení, které dokázalo Dinamo snížit. Následně hráli domácí bez brankáře, ale obrana Amuru si poradila.
59:48'
Jevgenij Alikin kryje puk, po střele i teči z bezprostřední blízkosti.
Dinamo se dostalo do dobré pozice, ale rána byla zblokovaná.
59:08'
Hosté neodkázali vyhodit, Lauris Darzinš zavřel modrou čáru.
58:53'
Riga se prosadila v útočném pásmu, kde kombinuje.
58:19'
Riga právě vstřelila branku!
Je sníženo, povedenou tečí střely Rudolfa Červeného se prosazuje na hranici brankoviště stojící JERE KARJALAINEN. Asistence: Rudolf Červený.
58:05'
Domácí hráči jsou aktivní, Jevgenij Alikin musí být pozorný.
57:43'
Patriks Ozolš poslal puk od modré čáry před branku, ale střelecký pokus to byl hodně nepovedený.
57:17'
Emile Poirier si sjel před branku, ale spoluhráči k němu přihrávku dostat nedokázali.
56:42'
Kristaps Zile rychle dostal hru do útočného pásma, ale střela byla nepovedená. Následně hosté vyhodili tak, aby z toho nebyl icing.
56:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, nyní se hraje spíše ve střední třetině.
55:53'
Lukáš Radil se sice dostal do útočného pásma, ale jeho akci překazilo postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:10'
Riga rozehrává od své branky, následně ale Amur získal puk a rychle otočil hru.
53:06'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Krásná rána a je to už 0:2. Hostující celek navyšuje své vedení, tvrdou ránou se prosazuje po návratu z trestné lavice VLADIMIR BUTUZOV.
52:48'
Krátkou přesilovku hostující celek nedokázal proměnit, následně se hraje už pět na pět.
52:42'
52:07'
Hraje se nyní už čtyři na čtyři.
51:42'
Amur hraje čtyři na tři, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.
51:04'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rudolf Červený – 2 min., hákování).
50:50'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, Riga se usadila v útočném pásmu.
50:39'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Vladimir Butuzov.
50:33'
Domácí celek se v pohodě brání přesilovce soupeře.
49:58'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Reece Scarlett – 2 min., nedovolené bránění).
49:50'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnou plynulejší pasáž hry.
48:36'
Kristaps Zile pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě.
48:11'
Ralfs Freibergs obkroužil branku, a pak rychle vypálil. Jeho pokus končí vedle.
47:16'
Patriks Ozolš rozehrává od své branky, rychle se dostal do střelecké pozice, ale rána končí vedle.
46:25'
Danil Fajzullin hledal v situaci dva na jednoho spoluhráče, ale jeho přihrávka byla hodně nepovedená.
46:13'
Riga pokračuje v aktivní hře, následně pálil Rudolf Červený. Jeho ránu kryje Jevgenij Alikin. Komerční přestávka.
45:32'
Dinamo se usadilo v útočném pásmu, Lukáš Radil kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal on ani Reece Scarlett.
44:37'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Amuru.
43:53'
Janis Švanenbergs se dostal do útočného pásma, ale rána od modré čáry se nepodařilo.
43:30'
Obrázek hry hodně připomíná druhou třetinu, hraje se plynule, ale ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější šance.
42:25'
David Tomášek rozehrává od své branky, následně oba týmy střídají, a proto se rozehrávka poněkud zpozdila.
42:07'
Vhazovat se nyní bude před brankou domácích. Bránící se celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.
40:38'
Riga rozehrává od své branky, rychle se dostala do útočného pásma, ale usadit se v něm nedokázala.
40:10'
Zápas pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Bezbranková druhá třetina končí. Stále vede hostující Chabarovsk o jednu branku. Vladimir Galuzin se trefil v první třetině.
40:00'
39:40'
Karlis Čukste vyslal ránu od modré čáry, ale brankář si v pohodě poradil.
39:22'
V poklidném tempu se dohrává prostřední třetina, Svjatoslav Grebenščikov kombinuje se spoluhráči v neutrální zóně.
38:30'
Rychle to zkoušeli hosté, ale dostali se pouze do ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
38:15'
Matthew Lorito to zkoušel individuálně, ale při souboji s obráncem poblíž modré čáry přišel o puk.
38:00'
Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 429 skvělých diváků.
37:21'
Hraje se nyní sice plynule, ale na nějakou výraznější šanci stále čekáme v této třetině.
36:45'
Ruslan Pedan převzal kotouč od brankáře za brankou, a pak rychle rozehrál V útočném pásmu se ovšem Chabarovsk dlouho neudržel.
35:16'
Středem to nyní zkoušeli domácí, ale nedokázali si vypracovat výraznější šanci, obrana Amuru rychle vybojovala kotouč.
34:45'
Hostující brankář mohl rozehrávat, ale nechtěl riskovat, a tak raději přerušil hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.
33:37'
Anu tuto početní výhodu nedokázal domácí celek proměnit.
33:32'
33:14'
Amur drží momentálně hru bezpečně daleko od své branky, domácí musí podniknout další protiakci.
32:53'
Dinamo sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma. Následně se strhla potyčka před brankou Rigy.
32:09'
Nikolajs Jelisejevs pálil z dobré pozice před brankou, jeho pokus kryje gólman.
31:50'
Domácí celek se v přesilovce nastěhoval do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet,
31:31'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Sergej Těreščenko – 2 min., sekání).
31:06'
To jsme se už dostali do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, hostující celek stále vede o jednu branku.
30:48'
Ani jednu výraznější šanci si Amur nevypracoval v přesilovce. Riga se v pohodě ubránila.
29:16'
Nyní hrají přesilovku hokejisté Amuru, ti se na druhý pokus sice dostali do útočného pásma, ale rychle o něj přišli.
28:48'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jere Karjalainen – 2 min., podrážení).
28:47'
28:26'
Druhá polovina přesilovky není z pohledu Rigy příliš dobrá.
27:57'
Dinamo hraje aktivně, mělo další příležitost, ale obrana Chabarovsku hraje zodpovědně.
27:40'
Riga pokračovala v aktivní hře, ale Jevgenij Alikin si dokázal poradit i s další střelou.
27:23'
Domácí hokejisté hrají přesilovku, Matthew Lorito vyslal tvrdou ránu, puk brankáři propadl, ale skončil mimo branku.
26:46'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexej Volgin – 2 min., hákování).
25:30'
Domácí se dostali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. První rána byla zblokovaná.
24:40'
Vhazování vyhrál bránící se celek, a tak může rychle otočit směr hry.
24:37'
Hra je přerušená, vhazovat se nyní bude před brankou domácích. Johan Mattsson musí být pozorný.
23:00'
Sledujeme rychlý hokej, hra se zbytečně nepřerušuje.
22:31'
Gints Meija pálil a Jevgenij Alikin už musel zasahovat.
22:11'
Emile Poirier se zjevil v dobré šanci, ale puk netrefil podle představ. Následně si jeho spoluhráči vypracovali další šanci, ale puk končí vedle.
21:27'
Domácí hokejisté se sice nastěhovali do útočného pásma, ale do střelecké pozice ne nepropracovali.
20:14'
Utkání pokračuje druhou třetinou a hostující celek si no ní nese těsné vedení.
20:01'
20:00'
19:30'
Domácí kombinují na polovině hrací plochy a první třetina se dostává do své finální fáze.
18:51'
Hosující celek se třetí střelou v zápase dostává do vedení, prosazuje se ránou po ledě z dobré pozice VLADIMIR GALUZIN. Obrana k němu nestačila přistoupit a on měl dost prostoru. Asistence: David Tomášek a Roman Ljubimov.
18:00'
10:2, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Domácí jsou aktivnější.
17:42'
Kristaps Zile rozehrává od své branky. Do výraznější šance se ale nyní Riga nedostala. Neujala se ani následná rána.
17:00'
Dmitrij Znacharenko se musel vrátit do svého pásma, následně ale spolu s Svjatoslavem Grebenščikovem získali znovu útok.
16:32'
Amur hraje nyní nejlepší pasáž dosavadního průběhu zápasu, kombinuje v útočné třetině a čeká na šanci.
16:18'
Vladimir Butuzov to vzal na sebe, jeho rána z mezikruží končí výrazně nad brankou.
15:42'
Amur se po delší době dostal do útočného pásma, ale Alexandr Gorškov na puk nedosáhl.
15:23'
Matthew Lorito zkoušel vypálit, ale jeho rána byla zblokovaná. Riga vybojovala buly v útočném pásmu soupeře.
14:53'
Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.
14:43'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Rigy. Johan Mattsson bude muset být nyní pozorný.
14:15'
Rudolf Červený zakončoval, jeho pokus kryje pozorný Jevgenij Alikin. Komerční přestávka.
13:46'
Mnoho šancí k vidění není, obrany obou klubů hrají zodpovědně. Gólmani moc práce nemají.
12:34'
Výraznější šanci si Dinamo v úvodní přesilovce vypracovat nedokázalo.
12:28'
11:50'
Riga se sice usadila v útočném pásmu, ale na brankáře nevyslala žádnou nebezpečnější střelu. Lukáš Radil neuspěl přes obránce.
10:34'
První přesilovku si v tomto zápase zahraje domácí celek, který se rychle usadil v útočném pásmu.
10:28'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Radan Lenc – 2 min., krosček).
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně, ale marně čekají na nějakou výraznější šanci.
08:52'
Domácí celek se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal. David Tomášek následně vedl rychlou protiakci, ale neuspěl ani on.
07:01'
Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí zatím tento zápas nenabídl, domácí rozehrávají od své branky.
06:06'
Vhazovat se nyní bude před brankou Rigy, hosté vybojovali puk, ale zpětná přihrávka na modrou čáru nebyla přesná.
05:09'
Následná rána od modré čáry končí výrazně mimo.
04:47'
Amur se dostal do útočného pásma, Alexej Volgin kombinoval se spoluhráči, ale do výraznější šanci se nedostal on, ani Radan Lenc.
04:08'
Jevgenij Alikin kryje kotouč po střele domácích, Peter Tiivola se dostal ke střele z pravého kruhu.
03:16'
Lukáš Radil se usadil v útočném pásmu, ale hráči Amuru si dokázali poměrně snadno poradit s akcí soupeře.
02:38'
Domácí se dostali do útočného pásma, Matthew Lorito zkoušel vypálit, ale puk nezpracoval podle představ.
01:42'
Hostující Vladimir Butuzov zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale jeho pokus kryje brankář.
00:57'
Zakázané uvolnění, Amur na přihrávku nedosáhl, vhazovat se tak bude v jeho obranném pásmu.
00:01'
Utkání začalo, domácí hrají ve tmavých dresech, hosté oblékli bílé.
00:01'

Dinamo Riga: Mattsson (J. Hudáček, Vitols) – Ališauskas, Freibergs, Čukste, Zile, Sotnieks, Scarlett, Ozolš – Červený, J. Karjalainen, Radil – Tiivola, L. Darzinš, Jelisejevs – Lorito, Shinkaruk, E. Poirier – Berzinš, Švanenbergs, Meija.

Amur Chabarovsk: Alikin (Bartošák, Jevgrafov) – Znacharenko, R. Pedan, Pivcakin, Volgin, S. Těreščenko, Aljajev – Ljubimov, Galuzin, Tomášek – V. Butuzov, Nikolišin, A. Gorškov – Lenc, Šarov, Grebenščikov – A. Kuzněcov, Zyrjanov, Fajzullin.

Rozhodčí: Ovčinikov, Sergejev – Golovjov, Savenkov.