KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Vitaz - 30. prosince 2021   17:30

Soči
Soči
00:28' Točickij (Ivan Morozov) • 26:37' Glotov  • 47:38' Garajev (Pautov, Jaks)
3:4
(1:3, 1:0, 1:1)
Vitaz
Vitaz
04:47' Starkov  (M. Aaltonen) • 08:16' Starkov   • 12:12' Audette  (V. Popov) • 54:29' Starkov  (M. Aaltonen, D. Musin)
Soči
Ravodin, Fatajev – Jevgenij, Kučava
Bolšoj dvorec sporta, Soči
Vitaz

HC Viťaz Moskevská oblast vyhrává tento zápas díky povedené první třetině 4:3. V první třetině se hosté dostali do vedení 3:1. Hosté byli v zápase střelecky aktivnější, v tomto ohledu vyhráli 30:23.

Viťaz dokázal vybojovat body na ledě soupeře, ze Soči se bude vracet spokojený. Rozhodující branku vstřelil Stěpan Starkov, který tak zaznamenal hattrick.
59:42'
Rána od modré čáry byla zblokovaná.
59:30'
Domácí hrají šest na čtyři.
59:23'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Damir Musin – 2 min., podrážení).
59:00'
Domácí hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.
58:38'
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:38'
Oddechový čas pro domácí.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:23'
Hostující celek se po rychlé akci dostal do zakončení, ale rána končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.
56:42'
Soči to zkoušelo individuální akcí, ale puk byl před brankou zblokovaný.
56:27'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hostující celek vede o jednu branku.
56:14'
Igor Saprykin si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Ivan Morozov. Buly v útočném pásmu domácích.
55:42'
Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, ale bránící se celek si dokázal poradit.
54:29'
Viťaz právě vstřelil branku!
Velmi dobře nyní hostující celek sehrál situaci dva na jednoho a dostává se do vedení, po rychlé akci našel Aaltonen STĚPAN ASTARKOVA, který si počkal na vhodný moment, a pak zakončoval. Asistence: Miro Aaltonen a Damir Musin.
54:04'
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.
53:26'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
52:43'
Maxim Treťjak skočil po kotouči, ale nezasáhl ho. Následně jeho tým dostal hru do středního pásma.
52:15'
Při vlastním oslabení se Soči dostalo do útočného pásma, ale pokus o zakončení byl hodně nepovedený,
52:02'
Vyloučení v týmu HK Soči (Janis Jaks – 2 min., nedovolené bránění).
51:46'
Viťaz Moskevská oblast rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu přišel o puk, a tak mohli hrát domácí. Do zakončení se nedostali.
51:01'
Komerční přestávka.
50:42'
Soči to nyní zkoušelo rychlým brejkem, ale obrana Viťazu si dokázala poměrně snadno poradit.
50:12'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
49:15'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do útočného pásma, sledujeme klidnější pasáž hry.
48:37'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Valtteri Kemiläinen – 2 min., krosček).
47:38'
Soči právě vstřelilo branku!
Je srovnáno na 3:3, po krásné individuální akce se dokázal prosadit střelou mezi betony brankáře AMIR GARAJEV. Asistence: Jurij Pautov a Janis Jaks.
47:00'
Až nyní se hra přerušila, komerční přestávka.
46:30'
Dlouhou dobu se nyní hraje bez přerušení, souboje o kotouč prohrávají zejména ve středním pásmu s minimem šancí.
44:48'
Sledujeme rychlý hokej, hraje se čtyři na čtyři, mnoho šancí k vidění není.
43:07'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Miro Aaltonen – 2 min., hákování).
43:05'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Martin Bakoš.
42:48'
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit, zatím mohou být více spokojení příznivci hostů.
41:27'
Viťaz se dostal do dobré střelecké pozice, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal přesněji vypálit ani jeden z hráčů hostů.
41:10'
Utkání, ve kterém zatím padlo pět branek, pokračuje třetí třetinou. Jednoubrankovou výhodu mají hosté.
40:01'
Jednu branku jsme viděli ve druhé třetině, domácí celek dokázal snížit, a tak po dvou třetinách platí stav 2:3. Uvidíme, co přinese třetí třetina. 19:21, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.
40:00'
39:44'
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:20'
Jevgenij Lisovec pálil z dobré pozice, jeho rána končí zblokovaná v rohu hrací plochy.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:43'
Přesilovku hraje hostující celek, ale nemůže se dostat do útočného pásma.
38:39'
Vyloučení v týmu HK Soči (Martin Bakoš – 2 min., hrubost).
38:23'
Vhazovat se bude před brankou Soči, ale bránící se celek si dokázal poradit.
37:33'
Viťaz rozehrává od své branky, ve středním pásmu se akce hráčů ve světlých dresech zastavila.
37:04'
Nikita Točickij to zkoušel individuálně, ale nedokázal přesněji vypálit a ohrozit branku.
36:47'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, domácí se dostali do útočného pásma, ale rychle přišli o puk.
36:05'
Vyloučení v týmu HK Soči (Martin Bakoš – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Lisovec – 2 min., krosček).
35:57'
Obrovskou šanci měli nyní domácí, následně ale jeden z hráčů Soči netrefil branku podle představ, puk poslal na zadní mantinel.
34:04'
Ivan Morozov vedl zajímavou šanci domácích, ale nedokázal v útočném pásmu něco vymyslet.
33:40'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Vhazovat se bude před brankou hostů.
33:09'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Komerční přestávka.
32:45'
Ke střele se ani jeden celek se nedostal, následně se vyloučený hráč vrací do hry. Sledujeme už hru pět na pět.
32:23'
Přesilovku hraje sice hostující celek, ale nemůže se dostat do útočného pásma, naopak domácí útočili.
30:58'
Vyloučení v týmu HK Soči (David Rundblad – 2 min., podrážení).
30:06'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase, Viťaz se pokouší vrátit k aktivní hře, ale na nějakou výraznější šanci čeká.
29:31'
Maxim Treťjak měl plné ruce práce, ale dokázal si poradit s akcí soupeře.
29:00'
Ve druhé třetině domácí celek zlepšil hru, což znamená, že se podařilo vyjádřit kontaktní brankou.
28:38'
28:13'
Kirill Rasskazov vedl akci hostujícího celku, dostal se do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná. Následně se směr hry rychle otáčí.
26:37'
Krásná individuální akce a je sníženo na rozdíl jediné branky. Po pěkném obkroužení branky se prosazuje aktivně hrající VASILIJ GLOTOV. Gólman se nedokázal vrátit ke své druhé tyči.
26:06'
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru už pět na pět.
24:46'
Janis Jaks to zkoušel individuálně, ale nedokázal svou šanci proměnit. Následně Viťaz vyhodil přes všechny čáry.
24:19'
Domácí mají možnost přesilovky, ale přihrávka na modrou čáru končí ve středním pásmu.
24:10'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Damir Musin – 2 min., držení).
23:40'
Ivan Morozov to vzal na sebe, jeho pokus kryje připravený brankář Igor Saprykin.
23:32'
Hosté se po delší době usadili v útočném pásmu, ale do šance se Viťaz nedostal.
23:07'
David Rundblad to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky, pokud to nebyl špatný, ale scházela přesnost.
22:02'
Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, hostující brankář reklamoval zakázané uvolnění, ale hra pokračuje dál.
21:13'
Soči se usadilo v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, ale rána od modré byla zblokovaná. Jurij Alexandrov neuspěl.
20:48'
Domácí celek si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, ale rána byla z dobré pozice před brankou zblokovaná.
20:01'
Čtyři branky jsme viděli v první třetině. 8:12, tak vypadá statistika střel na branku. Střelecky aktivnější hostující celek 3:1. Aktivnější byl Viťaz.
20:00'
19:32'
19:12'
Maxim Treťjak kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
19:00'
Hlasatel oznámil poslední minutu hru v první třetině, dlouhou dobu se hraje bez přerušení.
18:24'
V poklidném tempu se dohrává první třetina, ani jeden celek se nemůže propracovat.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:04'
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale do zakončení se Soči nyní nedostalo.
16:35'
Ilja Arkalov to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější šance. Obrana Soči si poradila.
15:22'
Igor Saprykin přerušuje hru, po střele Nikity Feoktistova se bude vhazovat před jeho brankou.
15:00'
Hokejisté ve tmavých dresech se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale na další gólovou šanci čekají.
13:44'
Soči se nyní usadilo v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, ale zatím se do výraznější šance nemůže propracovat.
12:12'
Krásná kombinace a hostující celek navyšuje své vedení, ránou do odkryté části branky se po vyšachování obrany prosazuje DANIEL AUDETTE. Asistence: Vitalij Popov.
11:22'
Hosté rozehrávají od své branky, tohoto využívají oba týmy k tomu, aby mohly vystřídat.
10:08'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, hosté vedou o jednu branku, ale nyní to zkoušeli domácí dlouhou kombinací, kterou zakončit nedokázali.
09:48'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.
08:16'
Krásná akce hostů a Viťaz jde do vedení, STĚPAN STARKOV vypálil a jeho první ránu vyrazil brankář, následně puk do branky dostal basebalovým způsobem.
07:47'
Nikita Točickij pálil z dobré pozice, ale jeho pokus končí v moci brankáře. Igor Saprykin své spoluhráče nyní podržel.
07:34'
Sledujeme rychlý hokej, který se nepřerušuje, mnoho šancí k vidění není.
07:30'
06:53'
Do výraznější šanci se hosté nemohou propracovat, domácí obrana hraje zodpovědně.
05:30'
05:30'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., podrážení).
04:47'
Po rychlé akci je vyrovnáno. Aaltonen našel dobrou přihrávkou volného spoluhráče, kterým byl STĚPAN STARKOV. Jeho pokus zapadl přesně za brankovou čáru, pálil do odkryté části branky. Asistence: Miro Aaltonen.
04:10'
Hosté se dostali do útočného pásma, Ilja Arkalov pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář.
03:32'
Igor Saprykin musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou. Hostující celek však vybojoval puk, a tak se směr hry otáčí.
02:18'
Jurij Alexandrov se vracel za svou branku, odkud rozehrává na spoluhráče, akce Soči pokračovala dál.
01:47'
Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, ale nedokázal se prosadit. Následně domácí Soči otočilo směr hry.
00:28'
Bleskově proměněná přesilovka a domácí jdou do vedení, prosazuje se po šikovném pasu spoluhráče z bezprostřední blízkosti NIKITA TOČICKIJ. Asistence: Ivan Morozov.
00:09'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Stěpan Starkov – 2 min., podrážení).
00:01'

HK Soči: Treťjak (Hellberg, Pleškov) – Galeňuk, Rundblad, Zorkin, Valencov, J. Alexandrov, Jaks, Pautov – Ivan Morozov, A. Nikolajev, Garajev – Kolgotin, Točickij, Zavgorodnij – Bakoš, Feoktistov, Glotov – Žabrejev, Averšin, Alijev – Gordin.

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (I. Ježov, Dorožko) – Kemiläinen, Jegor Voronkov, Lisovec, D. Musin, Golovkov, Borodkin, K. Ljamin – Starkov, Ojamäki, M. Aaltonen – V. Popov, Smolin, Audette – Urulin, Barabanov, Rasskazov – Ivaňuženkov, N. Gončarov, Arkalov – Malychin..
Lze předpokládat zápas, ve kterém mnoho branek nepadne a mírným favoritem jsou hokejisté Soči. Poslední zápas se odehrál 23. prosince a domácí Viťaz vyhrál 3:2 v prodloužení, duel rozhodl v čase 60:58 Popov.
V tomto zápase proti sobě nastoupí sousedé v tabulce Západní konference, Viťaz je jedenáctý se 37 body, desáté Soči získalo o dva body více. Oba kluby odehrály stejný počet zápasů. Hokejisté Soči poslední tři zápasy prohráli, vždy vstřelili shodně dva góly. Naopak Viťaz se pohybuje jako na horské dráze. Porážky střídají výhry. V posledním utkání Viťaz porazil Čerepovec 3:2 v prodloužení.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HK Soči a HC Viťaz Moskevská oblast.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.