KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Nižněkamsk - 11. září 2021   13:30

Ufa
Ufa
00:35' Manninen  • 19:59' N. Kuljomin (Šmeljov, Kadějkin) • 28:01' Panin (Chochrjakov, Platt) • 31:36' Šmeljov (Muchamadullin) • 43:01' Manninen (Larsen, M. Granlund)
Nižněkamsk

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 31:17
Utkání je u konce a Ufa jej v poklidu dotáhla k vítěznému konci. Ve třetí třetině už nebyl tlak Salavatu tak velký, přesto to byl právě tento tým, který přidal další gól. Ve 44. minutě uspěl Sakari Manninen, pro kterého to byl dnes už druhý úspěch. S postupujícím časem se ke slevu začal dostávat i Nižněkamsk a i on se dočkal gólu. V 57. minutě využil přesilovku Marat Chajrullin a uzavřel výsledek na 5:1. Pro Ufu je to už pátá výhra v řadě a je tak s deseti body na prvním místě Východní konference i nadále stoprocentní, naopak Nižněkamsk poprvé prohrál a je s šesti body na třetím místě.
59:41'
Zubarev je s pukem za vlastní branku, Ufa už pouze čeká na závěrečnou sirénu.
59:01'
Z levé strany si sjížděl k brance hostující D. Popov, před bekhendovým pokusem mu ale puk sjel z hole.
58:40'
Krátký závar před Metsolou, Čiviljovo zakončení skončilo právě pod lapačkou domácího gólmana.
58:03'
Puk je ve středním pásmu, domácí tým se už nikam nežene, zápas chce v klidu dohrát.
57:16'
Hosté chtějí ještě snížit výsledek, zleva střílel Berezin, Metsola jeho pokus zblízka zkrotil a puk skryl mezi svými chrániči.
56:41'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hosté se nakonec dočkali alespoň čestného úspěchu, když se v přesilovce prosadil přesnou ranou z kruhu pod horní tyčku MARAT CHAJRULLIN. Ten využil přesilovku a stav je nyní 5:1. Asistence: Lukáš Klok, Danila Popov.
56:21'
Závěr zápasu nám okořenila bitka, která byla vyprovokována tvrdým hitem Timura Chafizova. S ním se do souboje pustil Pjotr Chochrjakov a verdikt sudích je tento: Domácí Pjotr Chochrjakov dostal dvě minuty za hrubost, 5 minut za bitku a osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Hostující Timur Chafizov dostal pět minuty za bitku.
55:59'
Tuohimaa pro jistotu přerušuje hru přikrytím puku, jeho spoluhráči mohou střídat.
55:21'
Domácím nevyšel ani další brejk, přečíslení skončilo přihrávkou na brusle...
54:25'
Domácí Kadějkin vystihl rozehrávku, dostal se do sóla, jenže v plné rychlosti nezakončil přesně. Nevyužitá šance však už domácí nemusí tak moc trápit.
53:44'
Ufa dvouminutové oslabení přečkala bez újmy, hraje se zase v pěti na obou stranách.
53:30'
Vyhození letí přes všechny čáry, Tuohimaa pomáhá spoluhráčům s rychlou rozehrávkou.
52:54'
Knotova bomba od modré čáry šla vysoko nad branku, Neftěchimik i nadále zůstává v útočném pásmu.
52:13'
Metsola vyrazil střelu těsně nad ledem a jeho obrana poté po mantinelu vyhodila do středního pásma.
51:44'
Na trestnou lavici zamířil domácí Jevgenij Birjukov s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění. Nižněkamsk má přesilovku.
51:19'
Po Popovově rozehře se k puku dostal Bikmullin, rychle si sjel do levého kruhu a snažil se o prudký švih. Metsola vyřešil i tohle a jeho spoluhráči se snaží hru přesunout do středního pásma.
50:02'
Mezi kruhy si najel Kuljomin, jeho střela se ale od obránců odrazil do rohu.
50:00'
Přesilovka Salavatu je u konce, hosté jsou v plném počtu.
48:34'
Platt dobře tečoval prudkou přihrávku z pravé strany, Tuohimaa to ale dobře přečetl a betonem puk vyrazil.
48:00'
Zase se vylučuje, hosté hráli v šesti lidech. Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů odsedí Vladislav Šutov.
47:49'
Trocha nepřesností v rozehře Ufy, puk domácím přeskakuje hokejky.
46:39'
Baškirov se snažil o sklepnutí nahození od modré čáry, Tuohimaa měl svou levou tyčku pokrytou a puk srazil za branku.
45:47'
I Ufa si v oslabení poradila, oba celky jsou už v plném počtu.
45:30'
Kousek pod modrou čárou vystřelil do chumlu Klok, jeho švih Metsola srazil do rohu.
44:43'
Nižněkamsk pokračuje v tlaku, Popov rozděluje přihrávky, chtělo by to ale více přesnosti.
44:25'
V levém kruhu měl trochu prostoru Popov, ke střele se ale neodhodlal.
43:47'
Vůbec první vyloučení na straně Ufy, dvě minuty za držení dostal Alexandr Kadějkin.
43:01'
Ufa právě vstřelila branku!
Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka! Hned po buly rozjeli domácí kombinaci, puk se dostal do pravého kruhu, blíže brance si sjel SAKARI MANNINEN a zamířil přesně k tyčce – 5:0. Asistence: Philip Larsen, Markus Granlund.
42:53'
Další vyloučení na straně Nižněkamsku, dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku dostal Timur Chafizov.
42:36'
Hartikainen neprošel pravým křídlem, s pukem skončil za brankou.
41:27'
Hosté oslabení ubránili a jsou zase v plném počtu.
41:10'
Tichonov promáchl naprázdno žabičku, která k němu přilétla z levé strany.
40:54'
Úvod třetí třetiny nepřinesl žádný pekelný vstup domácích, ti pouze trpělivě budují přesilovkovou akci.

Trestné minuty: 0:8
Čtyřicet minut hry je za námi a Ufa má skvěle nakročeno k páté výhře v sezóně. Domácí pokračovali v převaze a tu zúročili na začátku 29. minuty, kdy se po rychlém přechodu do útoku trefil Grigorij Panin. Ve 32. minutě se k němu přidal Sergej Šmeljov a Salavat od té chvíle vede 4:0. Nižněkamsk ukázal pouze několik náznaků akcí, Metsola však nemusel řešit nic extra složitého. Vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto.
40:00'
39:42'
Puk letí přes všechny čáry, Ufa má čas na poslední útočný výpad.
39:27'
A bude z toho přesilovka. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Kirill Vorobjov.
39:09'
Granlund v rohu neuspěl v souboji o puk, jeho spoluhráči se ještě snaží ze situace něco vytěžit.
38:39'
Pavel Porjadin sice předvedl pěknou kličkovanou při pokusu o rozehru, vše ale skončilo u modré útočné čáry.
37:30'
Po dlouhé době náznak šance Neftěchimiku, mezi kruhy se do střely cpal Šafigullin. Byl ovšem zablokován.
37:09'
Nepovedená rozehra Salavatu, Kuljomin se vystavil do postavení mimo hru.
36:22'
Philip Larsen se před brankovištěm snažil o dorážku, Tuohimaa puk pokryl a přerušil hru.
35:59'
Střela z pravé strany, Tuohimaa vyrazil do rohu.
34:54'
Ufa na chvíli polevila na tempu, místo tlaku teď přichází pouze nahozené puky.
33:51'
Po krátké komerční přestávce se do útoku pustil i Nižněkamsk, Metsola však mohl zůstat v klidu, veškeré střelecké choutky pokryla obrana.
33:07'
Z mezikruží vystřelil Granlund, obrana Nižněkamsku puk srazila a následně vyhodila přes všechny čáry.
32:34'
Ufa nemá dost, poslední minuty se hrají pouze u hostů a Tuohimaa neví, kam dřív skočit.
31:36'
Nakonec je ale přesilovka využitá a je to 4:0! Do levého kruhu si s pukem na holi najel SERGEJ ŠMELJOV a prudkým švihem vymetl horní roh branky! Ufa už má opravdu pohodlný náskok. Asistence: Šakir Muchamadullin.
31:11'
Šmeljov v rohu hledal spoluhráče, bránící čtveřice je stažena u brankoviště a zatím brání přesným pasům.
30:34'
Hosté vyhazují, zatím se Neftěchimiku v oslabení daří.
29:44'
Vzápětí se pískalo provinění hostů, dvě minuty za hákování dostal Ivan Glazkov.
29:37'
Ufa pokračuje v tlaku, opět levou stranou ujížděl Kadějkin, ke střele se ale nedostal.
28:01'
Třetí gól domácích! Ti vybojovali ve středním pásmu puk, levou stranou se do brejku dostal Chochrjakov, naservíroval přesný pas na GRIGORIJE PANINA a ten zblízka překonal přemisťujícího brankáře – 3:0. Asistence: Pjotr Chochrjakov, Geoff Platt.
27:35'
Střela z pravého kruhu, gólman Nižněkamsku si připsal další úspěšný zákrok.
26:28'
Po chybné rozehře hostů se k puku dostal Šmeljov, vjel do pásma, uvolnil se na střed a za kruhy vytáhl prudký švih. Tuohimaa vyrazil.
25:28'
Nižněkamsk začíná přidávat na tempu, na branku teď létají střely ze střední vzdálenosti. Pěknou ránu předvedl Glazkov, stále je to ale bez úspěchu.
24:54'
Vorobjovova rána od modré čáry donutila Metsolu si dávat velký pozor, ten stále drží čistý štít.
24:20'
Několik chyb na obou stranách při rozehrávkách, je to teď rozháraný hokej.
23:36'
Střela z dálky, Metsola si chvíli nebyl jistý, kde má puk. Ten skončil na zadním mantinelu.
22:59'
Je po přesilovce, Neftěchimik je zase v plném počtu.
22:53'
Kuljomin v závěru přesilovky pokazil rozehru a najednou tu byl náznak protiútoku Neftěchimiku. Metsola ale se zákrokem problém neměl.
22:19'
Hostům se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry, puk je až u Metsoly.
21:55'
Kadějkin se neodhodlal ke střele, jeho následná přihrávka pak skončila u mantinelu.
20:59'
Navíc je tu přesilovka pro Salavat. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Raul Jakupov.
20:41'
I do druhé třetiny vstoupili domácí s velkou aktivitou, na přihrávku od pravého mantinelu si najížděl Kuljomin, sklepnutí však šlo mimo.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina, ve které měli převahu domácí hokejisté a ti ji přetavili ve dva góly, kterými orámovali začátek a konec dvacetiminutovky. Po 35 vteřinách se trefil Sakari Manninen a pouhou sekundu před koncem navýšil náskok Salavatu Nikolaj Kuljomin. V mezihře měli domácí i další šance, ty však Tuohimaa zvládl pokrýt, stejně jako na opačné straně pozorný Metsola. Do šaten se tak odešlo za stavu 2:0 a tým Nižněkamsku má rozhodně o čem přemýšlet.
20:00'
19:59'
Je tu gól doslova a do písmene do šatny. Domácí zakombinovali na jeden dotek, vše skončilo u NIKOLAJE KULJOMINA a ten zblízka zakončoval do odkryté branky – 2:0. Asistence: Sergei Šmeljov, Alexandr Kadějkin.
19:19'
Chajrullin najížděl po levé straně, jeho nahození pouze prolétlo šíří kluziště a skončilo u pravého mantinelu.
18:51'
Po dlouhé době se předvedli i hosté, od modré čáry vystřelil Sidorov a donutil Metsolu k zákroku. Lapačka máchla vzduchem a gólman Ufy přerušil hru.
17:55'
Několik soubojů o puk za brankou Nižněkamsku, hosté mají plné ruce práce, aby aktivitu soupeřů udrželi na uzdě.
16:42'
Ufa zase začíná přidávat na tempu, v posledních okamžicích je to hokej na jednu branku.
15:45'
O dorážku se ještě pokusil Naumenkov, to už ale zakročil Tuohimaa svým betonem.
15:39'
Salavat se dostal do přečíslení čtyři na dva, Baškirov však tuto situaci zcela zazdil, s pukem se dostal mimo úhel a nepomohla pak ani přihrávka do druhé vlny.
14:50'
Z rohu přišla přihrávka na najetého Granlunda, tomu to ale vůbec nevyšlo, branku Neftěchimiku netrefil.
13:33'
Po Tichonovově střele kousek od modré čáry se puk odrazil od zadního mantinelu a jeho spoluhráči z útoku se pokoušeli o pohotovou dorážku. Puk chvíli poskakoval u brankoviště, hosté jej nakonec odpálili.
12:50'
Střelu přes obránce předvedl hostující Sexton, i Metsola však předvedl jistý zákrok.
12:28'
Trochu kostrbatá rozehrávka Ufy, hráči se sami vystavili do postavení mimo hru.
11:29'
Zpoza branky se vyloupl hostující Chavizov a snažil se o okamžité zakončení. Metsola byl na svém místě a vyrazil.
11:15'
Až nyní dostal puk do jízdy Hartikainen, střelou z křídla ale brankáře Nižněkamsku nepřekvapil.
10:34'
Obrana hostujícího týmu se po první inkasované brance hodně zlepšila, Salavat teď nemá moc možností proniknout do velkých šancí.
09:54'
Nižněkamsk své první oslabení přečkal bez úhony, Knot je zase zpátky ve hře.
08:51'
Další pokus, po nahození od modré čáry dotíral a o dorážku se snažil Hartikainen, Tuohimaa si poradil a přerušil hru.
08:25'
Na pravou stranu dostal přihrávku Granlund, střela z první však skončila těsně vedle.
07:54'
Už se pískalo na na trestnou lavici zamířil Ronald Knot s dvouminutovým trestem za hákování.
07:34'
Za chvíli se bude poprvé vylučovat, přesilovku si dají domácí. Ti mají zatím výhodu, Metsola už je na střídačce.
07:05'
Domácí Šmeljov dostal od Neftěchimiku trochu prostoru pro průnik a zakončení, Tuohimaa musel zakročit po lehkém povyjetí z brankové čáry.
06:04'
Teď se rozehra nepovedla domácím, i zde se pískalo zakázané uvolnění.
05:10'
Zubarev udržel na zádech dotírajícího Popova a povedlo se mu po mantinelu rozehrát. Salavat jde zase dopředu.
04:25'
Po velice aktivním úvodu tu máme menší útlum, oba celky teď hlavně brání střední pásmo.
03:11'
Na opačné straně ujel levým křídlem Galimov, mířil do šibenice, Metsola jeho pokus srazil ramenem.
02:58'
Přihrávku do jízdy dostal Chafizullin, jeho prudký švih zvládl brankář Tuohimaa srazit k rohu.
01:57'
Nižněkamsk se zatím nemůže dostat do tempa, pokus o dlouhou přihrávku skončil zakázaným uvolněním a vše se vrací před branku, kterou stráží Tuohimaa.
01:41'
Zpoza Metsolovy branky zahájili domácí další útok, tentokrát však byli zastaveni už u modré čáry.
00:35'
No tak tohle je opravdu bleskový vstup do utkání. Domácí tým se hned usadil v útočném pásmu, po několika odrazech se puk dostal před branku, kde jej zpracoval SAKARI MANNINEN a bekhendem jej pověsil pod horní tyčku – 1:0. Bez asistence.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Larsen, Chafizullin, Koledov, Naumenkov, Muchamadullin, Panin (C), Zubarev, J. Birjukov – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Platt, V. Tichonov, Chochrjakov – Baškirov, Alalykin, Pustozjorov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa (Ozolin) – Berezin (A), Knot, Sidorov, Klok, K. Vorobjov (A), Glazkov, Puzanov – Sexton, L. Hudáček, Šafigullin – Chajrullin (C), Čiviljov, Porjadin – Popov, Chafizov, Bikmullin – A. Galimov, J. Popov, Šutov – Jakupov.

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Bersenjov, Judin.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymny, zápas může začít.
Zápas v Ufa Areně začne ve 13:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Lukáš Klok (NIZ) 4 (1+3)
Ronald Knot (NIZ) 1 (1+0)
Libor Hudáček (NIZ) 1 (0+1)
Neftěchimik Nižněkamsk

I hosté jsou zatím stoprocentní, mají však o odehraný zápas méně a jsou tak na třetím místě Východní konference. Neftěchiik zatím odehrál vše na svém ledě a postupně porazil Kunlun, Helsinky a naposledy i Sibir Novosibirsk. V tomto duelu Nižněkamsk sice dvakrát prohrával po gólech Bodrova a Golubjova, za domácí tým však skórovali Berezin, Vorobjov, Klok a Chajrullin a Neftěchimik zvítězil 4:2.

Odehrané zápasy

Nižněkamsk – Kunlun 5:1
Nižněkamsk – Helsinky 4:2
Nižněkamsk – Novosibirsk 4:2
Salavat Julajev Ufa

Domácí tým je zatím stoprocentní, třikrát vyhrál na ledě soupeřů a naposledy i doma. To přivítal Spartak Moskva a po dramatické bitvě zvítězil těsně 2:1. Jako první se sice trefili hosté, gól dal Širokov, ve druhé třetině ale srovnal Zubarev a vítězný gól Salavatu dal těsně před druhou pauzou Šmeljov. Dnes se Ufa pokusí vybojovat výhru číslo pět a udržet tak vedoucí pozici Východní konference.

Nur-Sultan – Ufa 1:5
Jekatěrinburg – Ufa 2:4
Magnitogorsk – Ufa 2:7
Ufa – Spartak Moskva 2:1
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.