MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Česko - 26. dubna 2024   18:00

Kanada
Kanada
00:05' Spence  • 01:51' Iginla (Elick) • 07:18' Iginla (McKenna, Martone) • 07:42' Wetsch (Beaudoin, Aitcheson) • 47:19' Spence (McKenna, Martone) • 59:20' McKenna (Martone, Spence)
6:0
(4:0, 0:0, 2:0)
Česko
Česko
Kanada
Ruuska (FIN), Wuorenheimo (FIN) – Kingdon (USA), Strömberg (SWE)
Vantaa Trio Arena, Vantaa
954 diváků
Česko
Milota (8. Vystrčil) – Fibigr (A), Zielinski, Mrtka, Galvas, Král, Hlinský (C), Švec – Titlbach, Benák, Kos – Jecho, Sikora (A), Kubiesa – Daníček, Curran, Drančák – Vaculík, Heš, Poletín – Lisler.

To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Nejlepší hráči utkání

Carter George (Kanada)
Tomáš Galvas (Česko)
Je za námi druhé utkání na turnaji pro český tým. Po výhře nad Švýcarskem tým Davida Čermáka tentokrát neuspěl, Kanadě podlehl vysoko 0:6. O utkání rozhodla už první třetina, ve které Kanada skórovala čtyřikrát. Své vedení ještě dvakrát navýšila ve třetí dvacetiminutovce.
59:45'
Kashawn Aitcheson se chystal pálit mezi kruhy, ale puk netrefil.
59:20'
Kanada právě vstřelila branku!
Javorové listy dávají ještě jeden gól! Porter Martone parádní žabičkou našel na pravé straně GAVINA MCKENNU, který propasíroval kotouč do brány. 6:0. Asistence: Porter Martone a Malcolm Spence.
59:00'
Rozběhla se nám poslední minuta utkání. Nyní se hraje ve středním pásmu.
58:28'
Středem kluziště táhl touš Tomáš Galvas, kanadští obránci jej ale čistým způsobem zastavili.
57:44'
Oskar Lisler se snažil prosadit před bránou. Carter George si kotouč stáhl.
57:19'
Kanada oslabení přečkala bez úhony. Pokračuje se tak v pěti na obou stranách.
56:45'
Probíhá poslední minuta české přesilovky. Nyní se celek se lvem na prsou nemůže usadit v útočné zóně.
56:11'
Dělovka Martina Švece od modré čáry vůbec nebyla špatná. Kotouč zaduněl o připravený beton a následně už musel na druhé straně dávat pozor Břetislav Vystrčil.
55:27'
Adam Jecho znovu pálil z levého kruhu, jenže ani tentokrát netrefil bránu. Následně hokejisté v červeném vyhodili.
55:00'
Jett Luchanko s potížemi dostal kotouč do útočného pásma. Kanada tedy může prostřídat.
54:28'
Závěr utkání se blíží. Kanada hraje dlouhé oslabení, nicméně stále drží čisté konto.
53:57'
Kos se objevil na chvíli sám před bránou, ale kotouč mezi tři tyče nedostal. Následně Kanada vyhodila přes všechny čáry.
53:29'
Útočník Adam Titlbach se málem dostal do výborné střelecké pozice, jenže puk mu přeskočil přes hokejku.
53:20'
Adam Benák si najel na pravý kruh, odkud pálil zápěstím. Znovu byl ale pozorný Carter George.
52:44'
Maxmilian Curran na pravém křídle promáchl přihrávku Galvase. To je velká škoda, poněvadž rozehrané to bylo dobře.
52:19'
Vyloučení v týmu Kanada:
Carson Wetsch – 5 min. + OK, naražení zezadu.
52:19'
Jakub Fibigr v bolestech zamířil na střídačku. Určitě se jednalo o faul kanadského hráče, rozhodčí teď budou zkoumat, zda udělí další pětiminutový trest.
51:44'
Kashawn Aitcheson se rozhlédl a velmi šikovně poslal kotouč přes celé kluziště.
51:07'
Jechova dělovka z levého kruhu zapadla těsně vedle šibenice. Přesilovku začali Češi poměrně dobře.
50:55'
Marek Vanacker – 2 min., hákování.
50:55'
Po šikovné přihrávce se v šanci zjevil Adam Titlbach! Sám před gólmanem ale neuspěl, Carter George zasáhl lapačkou.
50:01'
Do konce třetí periody zbývá deset minut. Dá se napsat, že tento zápas se už z obou stran víceméně dohrává. Je jasné, že druhou výhru na turnaji si připíše Kanada.
49:26'
Nechybělo moc! Martin Vaculík tečoval nahození Adama Hlinského těsně vedle brány.
49:02'
Liam Greentree si dlouhou přihrávku nezpracoval. Kdyby to zvládl, dostal by se do úniku.
48:28'
Branku Česka obkroužil Gavin McKenna, hvězdný Kanaďan ale nepřihrál zrovna nejlépe.
48:01'
Nepřesná rozehrávka Čechů. Na řadu tedy přišlo zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Vystrčilem.
47:52'
Ryder Ritchie už byl ve velmi dobré pozici. Nakonec se rozhodl přihrávat, což ideální řešení pro favorita rozhodně nebylo.
47:19'
Přesně po čtyřiceti minutách hry se Kanada znovu dočkala. Už se zdálo, že MALCOLM SPENCE českého brankáře nepřekoná, jenže dorážka už byla úspěšná a propadla Vystrčilovi do sítě. 5:0. Asistence: Gavin McKenna a Porter Martone.
46:42'
Češi dlouhou dobu operovali v útočné zóně, ale teď už znovu hraje ofenzivně kanadský celek.
46:12'
Matěj Kubiesa vyslal celkem nebezpečnou ránu z úhlu. Kotouč prosvištěl těsně vedle zadní tyče.
45:53'
Carter George dvakrát za sebou zasahoval, ale v obou případech měl celkem snadnou práci. Znovu se bude vhazovat v útočném pásmu Česka.
45:24'
Kashawn Aitcheson nezachytil zpětnou přihrávku zpoza brány. Kanada sama sebe dostala pryč z útočné třetiny.
44:43'
Po kombinaci spoluhráčů střílel z kruhu Cole Beaudoin. Kanadský útočník ale svatyni přestřelil.
43:54'
Ondřej Kos posunul puk na Adama Titlbacha, který rychle střílel, jenže jeho pokus byl sražen. Čeští hokejisté se ani teď nedočkali první branky v tomto utkání.
43:14'
Za Břetislavem Vystrčilem teď zvonila tyč. Český brankář nedokázal dosáhnout na nepříjemnou střelu z pravého kruhu.
42:50'
Kanada kombinovala v útočném pásmu, ale od kotouče nakonec byla odstavena.
42:13'
Tomáš Poletín z červené čáry posouval kotouč dopředu, za pukem okamžitě dojeli zámořští hokejisté.
41:20'
Ollie Josephson vybídl Rydera Ritchieho, jehož rána zaplula kousek vedle zadní tyče.
40:40'
Tij Iginla znovu útočil na hattrick. Kanadský útočník se dostal do úniku, bekhendový blafák ale nedotáhl.
40:22'
Po odpískání ofsajdu vypálil Kos. Okamžitě se k němu přiblížili snad čtyři Kanaďané, kteří mu dali najevo, že takhle si to nepřejí.
40:01'
Střely na bránu po druhé třetině: 26 – 17
Ve druhém dějství jsme gól neviděli. Více šancí měla znovu dle očekávání Kanada, ale Břetislav Vystrčil chytá velmi jistě. Nicméně i český celek si vytvořil několik zajímavých příležitostí, jenže stále je na nule co se týče vstřelených gólů. Dokáže tým Davida Čermáka ve třetí periodě s utkáním ještě něco udělat?
40:00'
39:52'
Obrovský závar před Břetislavem Vystrčilem na konci druhé periody. Český brankář ale odolává a stále dnes drží čisté konto.
39:04'
Gavin McKenna precizní zpětnou přihrávkou našel Beaudoina, proti kterému se opět zaskvěl český brankář. Kanada se v některých situacích baví hokejem.
38:34'
Matthew Schaefer vzal kotouč a snažil se s ním projet až před bránu. Nakonec upadl, ale vylučovat se tentokrát nebude.
38:20'
Na druhé straně kluziště měl prostor Adam Titlbach, jehož rána zapadla na hruď kanadského brankáře.
37:58'
Perfektní přihrávku vyslal Ryder Ritchie, jenž na levém kruhu našel volného Kashawna Aitchesona. Břetislav Vystrčil si proti obránci vyjel a zakročil.
37:34'
Tomáš Poletín pěknou bekhendovou přihrávkou vybízel kolegu těsně před brankovištěm. Carter George pohotově vypíchl puk hokejkou.
37:22'
Na led se už ale vrátil také Poletín, který pomohl při defenzivní činnosti.
36:52'
Kanada začala svou zkrácenou přesilovku. Teď se snaží dostat před českou klec.
36:28'
Tij Iginla se znovu parádně natlačil před bránu. Dlouhou bekhendovou kličkou ale neuspěl.
35:31'
Gavin McKenna musel s kotoučem dozadu. Nakonec se dostal až do obranného pásma, kde teď nabírá rychlost.
35:20'
Vyloučení v týmu Česko:
Tomáš Poletín – 2 min., vražení na hrazení.
34:53'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Porter Martone.
34:49'
Do střelecké pozice na pravém kruhu si najel Cole Beaudoin, který jen o pár centimetrů netrefil českou svatyni.
34:07'
Bruslařský souboj zvládl kapitán Adam Hlinský, který s pomocí spoluhráčů dokázal dostat puk alespoň do neutrální zóny.
33:18'
Harrison Brunicke pohotově zakončil přihrávku zpoza brány. Kanadský zadák trefil masku brankáře Vystrčila.
33:02'
Porter Martone si poměrně dlouho vedl kotouč u mantinelu. Dobře zasáhl Benák, ale hokejisté v červeném znovu hrozí.
32:31'
Kashawn Aitcheson vystřelil od modré čáry zápěstím. Břetislav Vystrčil ovšem jistě zakročil lapačkou.
32:16'
Kanada měla problém s přechodem do útočného pásma. Po postavení mimo hru máme přerušeno.
31:40'
Krátce po buly jeden z českých hráčů vypálil. Sudí okamžitě rozpažil, takže možná to byla tyč.
31:36'
Štěstí zkusil z úhlu Adam Jecho. Lapačka Cartera Georgeho byla připravená.
31:05'
Carson Wetsch se příliš nemazlil s Martinem Švecem, kterého poslal dovoleným způsobem na mantinel.
30:03'
Frankie Marrelli se vrátil zpátky na led. Jak dlouho se bude hrát v pěti na obou stranách? To se dnes zatím moc často neděje.
29:52'
Adam Titlbach si chtěl zpracovat křížnou přihrávku, avšak ta byla příliš prudká.
29:29'
Carter George bez větších potíží zastavil střelu zápěstím v podání Tomáše Galvase.
28:49'
Do útočného pásma se neprotlačil Maxmilian Curran, asi potřetí v této české přesilovce Kanada touš vyhodila.
28:23'
Kanaďané zabojovali o kotouč a nakonec jej dokázali vyhodit. Češi tak podnikají další ofenzivní akci.
28:03'
Frankie Marrelli – 2 min., hrubost.
27:53'
Kanada hraje v plném počtu.
27:01'
Tomáš Galvas už mohl střílet, ale před ním skvěle zapracoval útočník Kanady. Nakonec měl Galvas štěstí, Javorové listy do brejku nevyrazily.
26:50'
Adam Jecho se nádherně protáhl před bránu, kde ale o kousek branku netrefil. V aréně to jen zahučelo. Krásná akce.
26:36'
Kanada teď dvakrát za sebou puk vyhodila přes celé kluziště.
26:16'
Maxmilian Curran byl úplně sám na levém kruhu, jenže kotouč mu v rozhodující chvíli přeskočil přes hokejku.
25:53'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Gavin McKenna.
25:01'
Adam Benák měl na hokejce obrovskou šanci. Kotouč mu naservíroval Adam Titlbach, jenže prvně jmenovaný nezvedl puk nad přesunujícího se Georgeho.
24:44'
V útočném pásmu se něco snažil vymyslet Martone, avšak zastaven byl kvůli ofsajdu. Hra je přerušena a za pár vteřin přesilovka Kanady skončí.
24:14'
Až teď může český výběr vystřídat. Na střídačku spěchá také Galvas, který byl na ledě poměrně dlouho.
23:45'
Vaculík se sice dostal k puku, ale ze třetiny jej neprotlačil. Kanaďané mohou opět zatlačit.
23:22'
Matthew Schaefer vypálil ve chvíli, kdy před Vystrčilem bylo několik hráčů. Jednoho z nich rána trefila.
22:43'
Henry Mews vystřelil od modré čáry. Břetislav Vystrčil na puk dobře viděl a udržel jej na své hrudi.
22:22'
Prosadit se v oslabení zkoušel Tomáš Poletín, nicméně před kanadského obránce se nenatlačil.
21:54'
Iginla si těsně před bránou stáhl kotouč a málem se dostal do šance. Český gólman se na brankovišti natáhl a nebezpečí zažehnal.
21:31'
Maxmilian Curran zamířil dopředu po pravém křídle. Zamířil do středu brány, Carter George kotouč vyrazil. Právě teď začíná další dlouhá kanadská přesilovka.
20:55'
V průběhu přestávky sudí rozdali tresty po incidentu, který se stal po konci třetiny. Kanadu čeká další dlouhá přesilovka.
20:01'
Harrison Brunicke – 2 min., hrubost.

Adam Jecho – 2 min., hrubost.
20:01'
Petr Sikora – 5 min. + OK, bodnutí koncem hole.
20:01'
Střely na bránu po první třetině: 17 – 9
Je za námi první perioda. Kanada do utkání vstoupila výborně, poněvadž skórovala už po pěti vteřinách. Následně svůj náskok navyšovala a v osmé minutě už vedla 4:0. Tento stav tak platí po první třetině, která byla bohatá na góly i na tresty.
20:00'
19:54'
Galvas si najel na pravý kruh, odkud se chystal střílet po ledě. Kanadský hokejista jeho projektil zablokoval.
19:26'
Jett Luchanko – 2 min., podrážení.
19:25'
Pravděpodobně zatím největší česká šance! V přečíslení se na levém kruhu ke střele dostal Martin Švec, kterého ale vychytal Carter George.
19:04'
Česká početní výhoda nebyla moc nebezpečná, kanadský hráč se už vrátil na hrací plochu.
18:40'
Jakub Fibigr čeká na nabídku svých spoluhráčů, kteří ale postupně střídají.
18:07'
Od hole Carsona Wetsche se kotouč odrazil do středního pásma. Stále platí, že Kanada je hodně aktivní i v oslabení.
17:39'
Češi jsou v plném počtu, ale zatím se pořádně nemohou dostat k puku.
17:12'
Nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách, ale už za pár chvil začne česká přesilovka.
17:00'
Ryder Ritchie – 2 min., sekání.
17:00'
Po nahození od modré čáry už měl Břetislav Vystrčil kotouč v lapačce. Pravděpodobně jej jeden z Kanaďanů seknul.
16:22'
Viděli jsme několik nebezpečných přihrávek do předbrankového prostoru. Česká čtveřice už je na ledě dlouho.
15:48'
Adam Jecho to potvrdil, když vystihl přihrávku a následně poslal kotouč co nejdále od české brány.
15:18'
Nutno ale podotknout, že Češi toto oslabení hrají velmi dobře.
14:49'
Dvě minuty z kanadské přesilovky jsou pryč, ale tým v červeném se opět vrací do útočné třetiny.
14:15'
Nepřesná střela z kruhu, po níž ale následovaly další pokusy Kanady. Břetislav Vystrčil má hromadu práce.
13:53'
Samuel Drančák se rychle otočil a poslal kotouč přes všechny čáry. Česko může poslat na led čerstvé síly.
13:18'
Tij Iginla po chytré přihrávce spoluhráče útočil na hattrick, ale český gólman se v brankovišti skvěle natáhl a neinkasoval.
12:39'
Marek Daníček – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
12:39'
Marek Daníček ve středním pásmu srazil soupeře, za což možná uvidí vyšší trest. Rozhodčí se jdou podívat na video.
12:36'
Kanada už je v plném počtu a za okamžik navíc bude hrát další přesilovku. Nyní má ponechanou výhodu.
12:09'
Matthew Schaefer rovnou z trestné lavice vyrazil do samostatného úniku. Zvolil bekhendový blafák, který ale lapačkou zastavil Břetislav Vystrčil.
11:26'
Češi znovu kombinovali u modré čáry, tentokrát pálil Jakub Fibigr, avšak Carter George vyrazil nad sebe.
10:58'
Fibigr posunul kotouč na levý kruh Jechovi, který se do hracího předmětu pořádně opřel. Kanadský brankář ale na puk viděl a zastavil jej.
10:19'
Jett Luchanko vyhodil kotouč z vlastního pásma. Černá guma se ale snesla až do hlediště, takže útočník Kanady je vyloučen a Češi budou hrát přesilovku pět na tři.
10:01'
Matthew Schaefer – 2 min., krosček.
09:44'
Z poměrně velkého úhlu zkusil štěstí Martin Vaculík, jehož pokus ale zastavil Carter George lapačkou.
09:07'
Před bránou si o kotouč klepl Samuel Drančák, který se snažil pohotově zakončit, jenže Kanaďané jeho záměr včas přečetli.
08:32'
Maxim Massé pohotově vypálil ve chvíli, kdy český tým byl nedůrazný v obranném pásmu. Střela nakonec byla sražená, proto nebezpečná příliš nebyla.
07:42'
Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Jakub Milota, přichází Břetislav Vystrčil.
07:42'
Na řadu přišla další branka rozjeté Kanady. Nahození Colea Beaudoina od modré čáry tečoval těsně před brankářem CARSON WETSCH. Milota reagovat nemohl, nyní už míří na střídačku. 4:0. Asistence: Cole Beaudoin a Kashawn Aitcheson.
07:18'
Rychlá kombinace Kanady končí třetím gólem! Martone posunul puk na McKennu, jehož přihrávku si na kruhu našel TIJ IGINLA. Syn bývalého slavného hokejisty dal svou druhou branku v tomto klání. Milota neměl šanci. 3:0. Asistence: Gavin McKenna a Porter Martone.
06:55'
Aleš Zielinski předvedl příkladný blok, Kanada ale pokračovala. Jeden z hráčů v červeném dresu z mezikruží těsně minul cíl.
06:34'
Jakub Heš – 2 min., vysoká hůl.
05:55'
Marek Daníček dostal kotouč mezi kruhy, kde ale moc času na střelu neměl. Nakonec zakončil bekhendem, kanadský brankář ale zakročil.
05:05'
Zámořský tým pokračoval v aktivní hře a český brankář se opět musel mít na pozoru. Těžké úvodní minuty pro tým Davida Čermáka.
04:32'
Matthew Schaefer dostal nabito k modré čáře. Jeho dělovku vyrazil Jakub Milota betonem, kotouč ale hned vzápětí přikryl.
03:51'
Češi hrají v plném počtu. Daníček se tedy vrátil na led, ale pokračuje tlak Kanady.
03:30'
Henry Mews nahazoval od modré čáry těsně vedle brány. Chvíli před tímto momentem měl český brankář velké štěstí, neboť kotouč poskakoval u brankoviště.
02:53'
Gavin McKenna nabízel už v kanadské přesilovce kotouč před bránu, kde byl zaparkovaný jeho spoluhráč, Milota ale situaci ustál.
01:51'
2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Marek Daníček.
01:51'
Kanada jde ve druhé minutě už do dvoubrankového vedení. Charlie Elick získal puk a pádil dopředu. Následně vybídl TIJE IGINLU, který posílal kotouč na kolegu, ale touš si do sítě srazil Adam Titlbach. Čeští trenéři si vzali trenérskou výzvu zřejmě kvůli ofsajdu, sudí gól ale uznali. 2:0. Asistence: Charlie Elick.
01:31'
Jakub Fibigr vypálil zápěstím od modré čáry, Carter George si připsal kvalitní zákrok lapačkou.
01:14'
Petr Sikora přihrál do strany Jechovi, jehož křížnou přihrávku vystihli Kanaďané. Následně Javorové listy vyhodily přes celé kluziště.
00:40'
Češi se snaží držet na kotouči v útočném pásmu, ale Kanada brání poměrně aktivně.
00:16'
Malcolm Spence – 2 min., hákování.
00:05'
Už po pěti sekundách jde favorit do vedení. Čeští zadáci udělali chybu v rozehrávce, kterou okamžitě potrestal přesnou střelou zápěstím útočník MALCOLM SPENCE. 1:0. Bez asistence.
00:01'
Přesně patnáct minut zbývá do začátku utkání mezi Kanadou a Českem. Připíší si Češi druhé vítězství na turnaji? Podaří se jim zdolat velkého favorita?

Kanada: George (Leenders) – Schaefer, Elick, Marrelli, Mews, Aitcheson, Brunicke, Gill – McKenna, McQueen, Martone (C) – Iginla, Luchanko, Vanacker – Greentree, Josephson, Massé – Spence (A), Beaudoin, Wetsch (A) – Ritchie.
Trenér: Gardiner MacDougall

Česko: Milota (Vystrčil) – Fibigr (A), Zielinski, Mrtka, Galvas, Král, Hlinský (C), Švec – Titlbach, Benák, Kos – Jecho, Sikora (A), Kubiesa – Daníček, Curran, Drančák – Vaculík, Heš, Poletín – Lisler.
Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Ruuska (FIN), Wuorenheimo (FIN) – Kingdon (USA), Strömberg (SWE).

ČESKO

Také Češi mají za sebou první zápas na letošním MS. V úvodu turnaje se střetli se Švýcarskem, které porazili 3:0. Do vedení se dostali už v povedené první třetině. Ve druhém dějství se Švýcaři zvedli, ale třetí perioda už opět patřila Čechům, za které skórovali útočníci Poletín s Daníčkem. Český tým by rád předčil loňské MS, ve kterém skončil už ve čtvrtfinále na hokejistech USA. Po zápase s Kanadou se Česko v základní skupině střetne ještě se Švédskem a Kazachstánem.

KANADA

Hokejisté Kanady v prvním utkání na turnaji jasně porazili Švédy 6:3, když čtyři góly svému soupeři nasázeli už v první třetině. Kanada na loňském MS ve Švýcarsku vybojovala bronzové medaile. V semifinále nestačila vysoko 2:7 právě na Švédy a v následném utkání o 3. místo si poradila s výběrem Slovenska. Držitelé čtyř zlatých medailí v této kategorii patří mezi největší favority turnaje, přestože kvůli play off juniorských soutěží nemají k dispozici nejsilnější možný tým. Největší nadějí kanadského týmu pro tento turnaj je Gavin McKenna, jenž v této sezoně nasbíral ve WHL 97 bodů.
Hezký páteční večer při sledování textového přenosu z MS do 18 let. Český celek změří síly ve druhém utkání na turnaji se silnou Kanadou. Hrát se začne v 18:00.