NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Kings - 19. ledna 2020   01:00

Flyers
Flyers
03:48' Konecny (J. van Riemsdyk, Giroux) • 23:44' Konecny (J. van Riemsdyk, Couturier) • 32:08' Farabee (Niskanen, Sanheim) • 48:09' J. van Riemsdyk (Giroux, K. Hayes)
Kings

Skončilo nám utkání mezi Philadelphií a Los Angeles. Domácí potvrdili roli favorita a v dnešním duelu zvítězili 4:1. Rozdílovým mužem tohoto utkání byl James van Riemsdyk, jenž branku dal a na dvě asistoval. Také Travis Konecny mohl být se svým výkonem spokojen, neboť vstřelil dva góly. Philadelphia tak navyšuje svůj počet bodů v tabulce a napevno se usazuje v boji o postup do play off.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (Philadelphia) 0+0, +/-: -1, 5 střel, čas na ledě: 18:04.

59:30'
Carter nepropasíroval přihrávku až před bránu. Philadelphia se opět ubránila.
59:10'
Utkání už se víceméně dohrává. Hostující beci si přihrávají ve své třetině.
58:38'
Jakub Voráček pálil z mezikruží po ledě. Campbell sklapl betony včas.
58:06'
Hosté vystřídali a zůstávají v útočné třetině. Rána Prochorkina si našla cestu, ale skončila v lapačce Briana Elliotta.
57:20'
Los Angeles se sice ještě snaží s vývojem něco udělat, ale už je téměř jasné, že dva body dnes zůstanou ve Philadelphii.
56:59'
Nepřesná rozehrávka Flyers skončila icingem. Vhazovat se bude před Elliottem.
56:36'
Adrian Kempe se snažil individuálně projít až mezi kruhy. Hned dvojicí beků byl však zastaven.
55:50'
Hägg dobruslil situaci za svou bránou a poté s přehledem rozehrál na svého najetého spoluhráče.
55:29'
Tyler Toffoli je dnes rozhodně nejaktivnějším mužem v bílém dresu. Nyní se pokusil překonat Elliotta, ovšem domácí brankář také tentokrát zareagoval.
54:58'
Toffolimu odskočila z hole přihrávka Roye. Zadarmo se tak k puku dostávají opět domácí.
54:11'
Domácí vysoko napadají před bránou Kings. Hosté mají problém s rozehrávkou.
53:27'
Čas pomalu plyne do svého konce. Philadelphia s přehledem kontroluje svůj dnešní náskok.
52:45'
Nahození Browna vyrazil Elliott před sebe. Poté byl mimo brankoviště atakován. Hosté ale branku nevsítili.
51:58'
Lehkou teč hned po buly nasměroval Prochorkin těsně vedle zadní tyče.
51:06'
Dustin Brown díky výtečnému forčekingu dokázal získat puk a ihned jej nabídl Kopitarovi do šance. Slovinský útočník si snažil najet do lepšího postavení, ale při zakončení se objevil už ve velkém úhlu.
50:23'
Niskanen přečetl křížnou přihrávku. Pro svůj tým tak dokázal vybojovat kotouč.
49:36'
Jakmile se hosté dostanou do útočného pásma, tak v posledních minutách vše pálí na bránu. Také tentokrát se musel Elliott činit.
49:06'
Elliott byl opět připraven. Musel likvidovat nepříjemný pokus Iaffaloa z mezikruží.
48:09'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Domácí se znovu ujímají tříbrankového vedení. JAMES VAN RIEMSDYK před bránou jemně tečoval přesnou pobídku Girouxe. Los Angeles také dnes zřejmě odejde bez bodu. 4:1. Asistence: Claude Giroux a Kevin Hayes.
47:38'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Nikolaj Prochorkin – 2 min., hákování).
47:08'
Za bránou Los Angeles byla k vidění nepřehledná situace u mantinelu. Kotouč nakonec vydolovali hosté.
46:26'
Kempe se v útočném pásmu rychle otočil, ale přesně přihrát nedokázal.
46:03'
Elliott zasáhl proti pokusu od modré čáry. Po komerční pauze budeme pokračovat.
45:06'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají do hry. Velkou rychlost už ve střední třetině nabral DUSTIN BROWN, který dokázal přebruslit beka a natlačit se před bránu. Střelou k bližší tyči nedal Elliottovi šanci. 3:1. Bez asistence.
44:20'
Clifford byl u dlouhé přihrávky pozdě. Po zakázaném uvolnění se hra vrátí do obranného pásma Philadelphie.
43:59'
Scott Laughton při postupu vpřed ztratil rovnováhu. Pro puk si dobruslili obránci Los Angeles.
43:35'
Tyler Toffoli nahazoval kotouč před bránu. Elliott jej neměl pod kontrolou, ale přesto dokázal udržet své čisté konto.
42:56'
Sledovali jsme nepřesnosti na obou stranách. Hra je trochu rozháraná.
42:08'
Domácí se prokousali střední třetinou, ale ke střele se nedostali. Rozehrávky se ujímají zadáci hostů.
41:21'
Největší šanci Los Angeles v tomto zápase zazdil Jeff Carter. Zkušený centr si nabruslil za obranu a zjevil se sám před Elliottem. Jeho bekhendové zakončení ale gólman Flyers zastavil.
41:07'
Toffoliho pokus skončil na vyrážečce domácího brankáře.
40:25'
Útočníci první lajny Kings si třikrát pěkně vyměnili puk, ovšem Toffoli zakončit nedokázal.
40:01'
Druhá perioda je u konce. Domácí ještě navýšili své vedení a navíc zhruba do 35. minuty hosty k ničemu nepustili. Až s koncem druhé části se dostal do tempa také Elliott, ale branku zatím nedostal. Třetí perioda začne zhruba ve 3:00.
Střely na bránu: 22 – 20.
40:00'
39:38'
Sean Walker zkusil štěstí z velkého úhlu. Elliott jeho pokus kryl.
39:14'
Série přerušení pokračuje. Ihned po buly musel Jack Campbell zasahovat proti tvrdé ráně Roberta Hägga.
39:02'
Ofsajd zastavil další protiútok Flyers. Vhazování bude obstaráno ve střední třetině.
38:35'
Do velké šance se po chybě Kings dostal Connor Bunnaman. Branku o kousek minul, ale přesto se jeho spoluhráči snažili dostat k opětovnému zakončení. Campbell se ale natáhl a dokázal zamezit čtvrté brance v jeho síti.
38:22'
Pitlick se snažil protečovat puk do útočné třetiny Flyers, ovšem kotouč skončil nakonec na střídačce.
38:07'
37:34'
Philadelphia se osvobozuje. Campbell pomáhá s rozehrávkou.
37:08'
Domácí brankář měl plné ruce práce s vyřešením nepřehledné situace. Hosté se snaží vsítit gól, který by jim ve zbytku střetnutí mohl pomoct.
36:45'
Iafallo pálil z levého kruhu pouze do betonu Elliotta. Los Angeles se už usadilo v pásmu.
36:07'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Claude Giroux – 2 min., držení).
35:56'
Střela Dustina Browna z otočky zamířila na zadní mantinel. O chvíli později pálil z těžké pozice Matt Luff. Elliott ale také tentokrát svůj tým podržel.
35:26'
Domácí se nedokázali usadit v útočné třetině. Králové dostali puk do středního pásma.
34:38'
Před bránu si krásně nabruslil Clifford. Útočník Kings ale těsně před Elliottem nezakončil, neboť byl na poslední chvíli čistě atakován.
34:14'
Po delší době zasahoval také Elliott. Se střelou Cartera však neměl téměř žádné potíže.
33:56'
Philippe Myers projel jako nůž máslem do mezikruží, odkud vypálil. Hostující gólman zasáhl lapačkou.
33:22'
Flyers jsou při chuti. Opět operují v útočném pásmu.
32:08'
Už je to o tři góly! Celou akci rozjel Voráček, jenž na modré čáře vybídl Sanheima. Kotouč se po ose Sanheim – Niskanen dostal před bránu, kde jej tečí bruslí usměrnil JOEL FARABEE mezi betony Campbella. 3:0. Asistence: Matt Niskanen a Travis Sanheim.
31:57'
Kotouč skončil na střídačce Philadelphie. Vhazovat se bude v obranném pásmu Los Angeles.
31:35'
Zakončení Kevina Hayese dokázal Jack Campbell zachytit v lapačce.
31:18'
Úvod přesilovky byl velmi kvalitní. Už se však hosté osvobodili.
30:45'
Giroux přesně uvolnil před bránou stojícího van Riemsdyka. Útočník domácích už stál ale moc blízko, a proto puk zvednout nemohl.
30:34'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., vysoká hůl).
30:17'
Jeff Carter neměl podporu spoluhráčů. Kotouč musel pouze posunout do poloviny kluziště.
29:38'
Flyers teď mají více ze hry. Hrají v pásmu svého soupeře. Los Angeles se obtížně brání.
29:00'
Raffl si nabruslil před bránu, ale pobídku svého spoluhráče nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
28:15'
Nahození Matta Niskanena od modré čáry skončilo pár centimetrů vedle zadní tyče.
27:57'
Nikolaj Prochorkin si udělal prostor na levém křídle. Jeho pokus zápěstím Elliott dobře viděl.
27:26'
Kostrbatý přechod do útočného pásma se Philadelphii příliš nepovedl.
26:49'
Hosté sice kombinují v útočném pásmu, avšak chybí jim lehkost. Elliotta téměř neohrožují.
26:16'
Elliott nepřesně rozehrál. Situaci musel hasit zákrokem. Poté hru raději přerušil a nás čeká první komerční pauza v rámci druhé třetiny.
25:49'
Prudká rána domácích z pravého kruhu vyskočila až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Jackem Campbellem.
25:14'
Amadiova přihrávka před bránu nenašla adresáta. Philadelphia se ubránila a už vyráží kupředu.
24:58'
Hosté se dostali do nepříjemné situace. Nakonec se museli osvobodit za cenu zakázaného uvolnění.
24:22'
Voráčkova žabička byla vypíchnuta hostujícím brankářem.
23:44'
Nyní se už domácí podruhé radují. Couturier zabojoval za bránou. Kotouč se odrazil k van Riemsdykovi, jenž před bránou vybídl TRAVISE KONECNÉHO. Útočník Flyers přesně vystřelil a připsal si druhou branku v utkání. 2:0. Asistence: James van Riemsdyk a Sean Couturier.
23:19'
Niskanen nedostal puk před bránu Los Angeles. Philadelphia se bude muset dopředu znovu dostávat.
22:53'
22:45'
Sean Walker pálil od modré čáry. Brian Elliott jeho pokus viděl a bez větších problémů zasáhl.
22:09'
Kempe dlouho držel kotouč na pravém kruhu, ovšem nevystřelil. Následná přihrávka vyhnala hosty z útočné třetiny.
21:36'
Hosté se zatím v této početní výhodě nemohou udržet před bránou Flyers.
20:53'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (James van Riemsdyk – 2 min., zdržování hry).
Branka neplatí. Philadelphia přišla o oddechový čas a bude hrát oslabení.
Alain Vigneault si vyžádal trenérskou výzvu.
20:53'
Sean Couturier v nepřehledné situaci dotlačil kotouč do brány, ovšem branka uznána nebyla. James van Riemsdyk totiž v rozhodujícím okamžiku spadl na Campbella, takže tato situace byla posouzena jako hra v brankovišti.
20:31'
První akce domácích šancí neskončila. Kotouč na červené čáře následně sebral Niskanen.
20:01'
Je konec úvodní třetiny. Dnešní zápas se zatím nehraje v nikterak velkém tempu, ale alespoň jednu branku jsme již viděli. Ve čtvrté minutě se trefil Travis Konecny. Los Angeles zřejmě mělo o chlup více ze hry, ale po prvních dvaceti minutách prohrává.
Střely na bránu: 9 – 9.
20:00'
19:50'
Ještě jedno vhazování před bránou domácích bude k vidění.
19:37'
Jakub Voráček se na zadní tyči dostal k volnému kotouči, ale puk pod tělem Campbella nedokázal prostrčit.
19:16'
Raffl vybídl spoluhráče Hayese mezi kruhy, ovšem útočník Flyers zakončit nedokázal.
18:50'
Tyler Toffoli dostal na hůl přihrávku od svého spoluhráče. Střelou zápěstím dokázal ohrozit Elliotta, neboť brankář Philadelphie při tomto zákroku nebyl zrovna nejjistější.
18:12'
Iafallo se musel otočit, neboť při přechodu přes střední pásmo se mu nenaskytl volný prostor.
17:16'
Ivan Provorov pouze posunul puk za hostující bránu. Následovat bude rozehrávka hokejistů v bílých dresech.
16:37'
Letcům se nepovedl přechod přes útočné pásmo, konkrétně van Riemsdyk přešel třetinu až příliš pozdě.
16:20'
Až nyní je po téměř devíti minutách hra zastavena. Ofsajdem se provinili hostující hokejisté.
16:11'
Campbell si musel připsat dva zákroky po sobě. S odklizením puku mu pomohli spoluhráči.
15:38'
Sanheim mohl střílet, ale ránu si na poslední chvíli rozmyslel. Raději oslovil svého spoluhráče.
14:58'
Nyní se hraje ve středním pásmu. Už sedm minut hra plyne bez přerušení.
14:32'
Kings se mírnému tlaku domácích dokázali ubránit. Lehce posunuli touš do střední třetiny.
13:48'
Jakub Voráček předvedl sympatický průnik po pravém křídle. Následně se zpoza brány snažil zamést puk za tyč, ale to se mu nepovedlo.
13:05'
Ani tentokrát se hostům nepovedlo vystřelit. Také obrana Flyers funguje velmi dobře.
12:28'
Walker byl u puku rychleji než Laughton. Následně zadák Los Angeles vyhrál i osobní souboj u mantinelu.
11:52'
Campbell toho proti pokusu od modré čáry mnoho neviděl, přesto ale zakročil levým betonem.
11:10'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. V posledních chvílích jsme neviděli kloudný střelecký pokus.
10:41'
Toffoli přihrávkou z otočky nedokázal přesně oslovit svého spoluhráče.
09:50'
Hosté dobře brání vlastní modrou čáru. Domácí mají velký problém s přechodem do útočné třetiny.
09:14'
Laughton se nedostal do průniku přes důsledného beka MacDermida.
08:39'
Hostující brankář zachytil za svou bránou nahození domácích. Mezitím oba celky střídají.
07:30'
Couturier dostal puk na svého spoluhráče. Zadák Philadelphie ale nepropasíroval touš přes hromadu těl až ke Campbellovi.
07:03'
Kopitar šikovnou zadovkou oslovil Iafalloa. Křídelník elitní lajny Kings ale nevyslal ideální střelu. Následuje komerční přestávka.
06:26'
Matt Roy vyslal od modré čáry skrytou ránu. Jeho pokus byl jemně tečován, ale nakonec minul brankový prostor.
05:28'
Elliott dokázal zakročit proti střele od modré čáry levým betonem. Los Angeles opět drží kotouč v útočném pásmu.
04:48'
Aktivní Michael Amadio pálil v pádu z bezprostřední vzdálenosti. Elliott ale svou hrudí dokázal zasáhnout.
03:48'
Tlak ale Králům nebyl platný. Flyers vyrazili do rychlého kontru, který skončil prvním gólem v síti. TRAVIS KONECNY si vyměnil puk s van Riemsdykem a následně propasíroval puk mezi betony. 1:0. Asistence: James van Riemsdyk a Claude Giroux.
03:34'
První formace hostů předvedla velký tlak před bránou domácích. Philadelphia se stěží ubránila a poté měla štěstí, neboť Doughty zachytil puk až ve střední třetině.
02:58'
Los Angeles začalo dnešní utkání velmi dobře. Opět se dokázalo usadit u brány Philadelphie.
02:25'
Domácí nahodili touš po mantinelu. Celou situaci dobruslil Drew Doughty a zabránil tak hrozícímu nebezpečí.
01:42'
Martinez se za bránou dostal do potíží. Puk vydoloval Giroux, ale nedokázal přesně přihrát do předbrankového prostoru.
01:02'
Amadio lehce protečoval nahození od modré čáry. Kotouč skončil na tyči, takže hosté první šanci prováhali.
00:56'
Hosté se dostali dopředu a také už prověřili Elliotta. Následoval odpal Flyers na zakázané uvolnění.
00:12'
Provorov zachytil u mantinelu nahození. Následně vyslal úvodní střelu na hostujícího brankáře Campbella.
00:01'

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Hägg, Braun – Konecny, K. Hayes, Giroux (C) – Voráček (A), Couturier (A), M. Raffl – Aube-Kubel, Laughton, J. van Riemsdyk – Pitlick, Bunnaman, Farabee.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Doughty (A), Martinez, Walker, Forbort, Roy, MacDermid – Toffoli, Kopitar (C), Iafallo – D. Brown, J. Carter (A), Clifford – Luff, Amadio, A. Kempe – Lewis, Anderson-Dolan, Prochorkin.

Rozhodčí: O´Halloran, Pollock – Smith, Gawryletz.
PHILADELPHIA FLYERS

Letci pobývají na deváté příčce Východní konference s 56 body po 48 zápasech na kontě. Ztrátu na play off nemají žádnou, jelikož osmý Columbus má taktéž 56 bodů. Kouč Alain Vigneault Philadelphii pozvedl, neboť tento tým v uplynulých sezonách nepatřil mezi stabilní členy vyřazovací části. Flyers od počátku roku 2020 odehráli 9 zápasů, ve kterých si připsali jen tři vítězství. Naposledy prohráli s Montrealem 1:4.

Produktivita:

1. Sean Couturier, 48 zápasů, 13+28 (41)
2. Travis Konecny, 45 zápasů, 15+25 (40)
3. Jakub Voráček, 48 zápasů, 9+28 (37)
4. Claude Giroux, 48 zápasů, 13+19 (32)
5. Kevin Hayes, 48 zápasů, 14+12 (26).
LOS ANGELES KINGS

Králové se zatím v letošní sezoně znovu trápí. Jsou totiž v Západní konferenci poslední se ziskem 41 bodů ve 49 zápasech. Tým kouče Todda McLellana prohrál hned šest z uplynulých sedmi zápasů a na play off už ztrácí 14 bodů. Ani letos zřejmě tým, který v letech 2012 a 2014 získal Stanley Cup neprožije zlepšení. V minulém klání Los Angeles prohrálo na Floridě 3:4, přestože v poslední třetině dokázalo téměř smazat už čtyřbrankové manko. Poslední výhra tohoto celku se datuje do 10. ledna, Kings tehdy dokázali porazit Vegas poměrem 5:2