NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Dallas - 19. října 2019   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
37:36' McCann (M. Pettersson, Hörnqvist) • 46:34' Letang (Simon) • 50:20' Hörnqvist (Dumoulin, Kahun) • 59:38' Letang (Hörnqvist, Guentzel)
4:2
(0:0, 1:1, 3:1)
Dallas
Dallas
25:10' Hintz  (Ja. Benn, J. Klingberg) • 52:01' J. Klingberg  (Heiskanen)
Pittsburgh
Furlatt, O’Halloran – Toomey, Mach
PPG Paints Arena, Pittsburgh
Dallas

Ode mě je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek noci.
3. John Klingberg (DAL) 1+1
Zápas skončil, domácí Pittsburgh porazil Dallas 4:2 a vyhrál už popáté po sobě. Po první třetině bylo skóre bezbrankové a vypadalo to, že v tomto utkání moc branek nepadne. Ve druhé třetině padly, dvě. Nejprve poslal Dallas do vedení Roope Hintz, ale za domácí rychle srovnal Jared McCann. Třetí třetina pak byla na góly nejplodnější a také rozhodně nejzajímavější. Pittsburghu vytvořili dvou brankové vedení 3:1 Kris Letang a Patric Hörnqvist, oba za pomocí šikovných tečí střel od modré čáry. Hosté se ale nevzdali a ještě se dostali do hry snížením Johna Klingberga. Srovnat se jim ale nepovedlo, protože Murray skvělým zákrokem betonem vyrazil Sekerovu tečovanou střelu do tyčky. V závěru pak dal razítko na výhru Pittsburghu gólem do prázdné branky Kris Letang. Penguins se posunuli s body na druhé místo Východní konference, Dallas zůstává se třemi body na předposledním místě na Západě.
59:38'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
A je hotovo, teď už o vítězi tohoto duelu není pochyb, budou jím Penguins. Domácí získali v útočném pásmu puk, který pak putoval až na hokejku KRISE LETANGA, který se trefil do prázdné branky z poloviny kluziště od pravého mantinelu. Trefil se dnes už podruhé. Asistence: Patric Hörnqvist, Jake Guentzel.
59:29'
Už se zase hraje a Dallas nahodil puk do útočného pásma.
59:24'
Rozhodčí přerušili hru. Oddechový čas si bere Pittsburgh.
58:56'
Slovenský bek Sekera byl dlouho vyrovnání, ale jeho pokus zastavila branková konstrukce!
58:39'
Už je tomu tak, Dallas už odvolal Chudobina a zkouší to v šesti!
57:39'
Dallas je usazený v útočném pásmu a snaží se o vyrovnání. Brzy se možná uchýlí k odvolání brankáře.
56:59'
Miro Heiskanen dobře posílal puk před branku, ale tentokrát po jeho akci branka Stars nepadla.
56:38'
Dallas se snaží být aktivní, ale zatím se mu nedaří hladce překonávat střední pásmo. Nyní se píská zakázané uvolnění hostů.
55:50'
Faksa v útočném pásmu nepředal přesně kotouč, takže Stars o pásmo přišli a musí se bránit.
54:50'
Nakonec přeci jen domácí o pásmo přišli a tuhle přesilovku už zřejmě nevyužijí.
54:34'
Velký tlak Penguins ale dál pokračuje, Dallas se stále nemůže osvobodit a jeho hráči už musejí být unavení.
54:04'
Kris Letang měl obrovskou šanci už podruhé dnes skórovat. Chvíli před sebou měl volný prostor v brance Stars, ale ten netrefil.
53:46'
Pens se už usadili v útočném pásmu a zahajují přesilovkovou kombinaci.
53:02'
Hosté začali oslabení skvěle, hned získali puk a vyhodili ho.
52:58'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., podrážení).
52:01'
Dallas právě vstřelil branku!
Tak pozor, ještě není rozhodnuto a závěr zápasu ještě může být dramatický. Po Heiskanenově nahození si puk na modré čáře našel JOHN KLINGBERG. Finský obránce hned vypálil a puk nikým netečovaný zapadl přesně pod horní tyčku Murrayho branky. Tomu navíc zakrývalo výhled několik hráčů včetně Faksy. Asistence: Miro Heiskanen.
51:58'
Miro Heiskanen zavezl puk do pásma a nahodil ho z rohu před branku. Ale hokejku žádného spoluhráče nenašel.
50:20'
Domácí už vedou o dvě branky a pro Dallas už začíná být situace vážná, zápas mu začíná utíkat. Od modré čáry se do puku opřel Dumoulin a kotouč ještě na cestě na branku tečoval zkušený švédský útočník PATRIC HÖRNQVIST. Asistence: Brian Dumoulin, Dominik Kahun.
49:15'
Hosté mohli velice rychle vyrovnat na 2:2, ale měli smůlu, protože Radek Faksa po Pavelského pobídce jen rozezvučel tyčku!
48:38'
Chudobin už dnes poněkolikáté ukázal, že práce s holí mu není cizí a znovu konstruktivně zpoza branky rozehrál.
47:48'
John Marino zachytil na modré čáry přihrávku Dallasu a hned puk chtěl házet na branku. Ale trefil jen hráče před sebou.
47:16'
Dallasu utekl kotouč do středního pásma a bude střídat. S rozehrávkou pomáhá Anton Chudobin.
46:34'
KRIS LETANG potvrzuje svou parádní formu v tomto zápase, prosazuje se a posílá Penguins do vedení! Zkušený obránce prokázal neskutečný klid a hlavně skvělou práci s pukem na hokejce. Se střelou nikam nespěchal, položil si obránce Stars a pak nekompromisně zakončil. Asistence: Dominik Simon.
46:17'
Letang dobře vyslal přihrávkou do útočného pásma na levé křídle najíždějícího Zacha Astona-Reeseho. Ten vypálil a následně puk skočil v ochranné síti.
45:14'
Dallas se dopustil dle sudích úmyslného ofsajdu, takže se bude vhazovat před Chudobinem.
44:40'
Patric Hörnqvist se svým tradičním důrazem natlačil před branku Stars, ale už nedokázal zakončit, jen skončil na zádech na ledě.
43:51'
Dva hráči Penguins jeli sami na Chudobina, ale gól z toho není! Sam Lafferty to vzal na sebe a nepřihrával. Zkusil zakončit bekhendem, ale Chudobin parádně zasáhl vyrážečkou.
43:44'
42:53'
Přesilovka se zatím Dallasu nedaří a jen se potvrzuje, že Stars jsou v tomto ohledu jedním z nejhorších týmů v celé NHL.
42:16'
Dallas se půl minuty držel v útočném pásmu, ale Murrayho neohrozil. Poté domácí vyhodili puk.
41:44'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brandon Tanev – 2 min., hrubost).
41:44'
Stars ovšem zabrzdilo postavení mimo hru.
41:25'
Bude se vylučovat. Dallas má výhodu a Anton Chudobin už zamířil na střídačku.
40:41'
Penguins chtěli jít do nebezpečného protiútoku, ale přihrávka ne útočníky nebyla přesná, takže je to icing a elitní lajna Pens nemůže střídat.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 2:53.
Druhá třetina je už také za námi a stav je stále nerozhodně, ale tentokrát už 1:1. Druhá třetina určitě přinesla více zajímavé akce, než ta první. Oba brankáři předvedli pár výborných zákroků a více práce měl Chudobin. Jako první ale inkasoval Murray, když ho překonal z brejku střelou mezi betony Roope Hintz. Domácím se povedlo srovnat v závěru třetiny, tečovaný puk Jaredem McCannem skončil za zády Chudobina.
40:00'
39:55'
Domácí se ještě pokusili o poslední rychlou útočnou akci, ale ta se nepovedla, poté co Kahun projel za modrou čáru, se pískal ofsajd.
38:50'
Zach Aston-Reese se snažil ještě ve druhé třetině otočit stav utkání, ale tentokrát už Chudobin předvedl přesný zákrok.
37:36'
Je vyrovnáno, domácím se konečně povedlo odčarovat Chudobinovo kouzlo. Musela přijít tečovaná střela, aby se to povedlo. Hörnqvist zpoza branky našel Petterssona. Ten vystřelil a jeho ránu šikovně za Chudobinova záda usměrnil JARED MCCANN. Asistence: Marcus Pettersson, Patric Hörnqvist.
37:26'
Dominik Kahun dobře střílel z pravého kruhu, ale Chudobin prokázal svou dnešní formu a Němce vychytal.
36:38'
Sekera vybídl Janmarka k přechodu modré čáry. To se sice finskému hráči Dallasu povedlo, ale poté upadl a o faul se nejednalo.
35:26'
Na druhé straně se parádně předvedl také Matt Murray, když parádně vychytal hvězdu Dallasu Tylera Seguina. Ten měl přitom před sebou poloodkrytou branku.
34:31'
Teddy Bluegers našel přihrávkou na pravém kruhu Jakea Guentzela, který z první vypálil. Anton Chudobin předvedl další parádní zákrok.
33:47'
Pittsburghu zatím ve druhé třetině chybí větší kvalita v přechodu do útoku. Znovu domácí jen nahodili puk a neměli šanci ho pak získat.
33:01'
Taylor Fedun střílel pohotově na branku od modré čáry. Před bránou číhal Radulov, ale Murray kotouč nevyrazil, nýbrž chytil do své lapačky.
32:03'
Tyler Seguin před brankou nebezpečně tečoval puk, ale ten si to nakonec zamířil těsně vedle Murrayovy branky.
31:45'
Dallas se pokusil o rychlý přechod středního pásma, ale bylo to trochu kostrbaté a nakonec byl z toho ofsajd.
31:27'
Brandon Tanev přejel za modrou čáru a hned vypálil. Chudobin puk vyrazil. Ťanev pak ještě přihrál před branku na Reeseho, ale i toho dokázal ruský gólman vychytat.
31:02'
A další Kanaďanův zákrok. Tentokrát pokryl tělem střelu Tylera Seguina z pravé strany a následně si puk ponechal u sebe.
30:20'
Matt Murray předvedl možná zatím svůj nejlepší dnešní zákrok, když betonem vyrazil nebezpečnou střelu Jasona Dickinsona.
29:41'
Po vyhraném vhazování střílel tvrdě od modré čáry Marcus Pettersson, ale Chudobin puk vyrazil a následně navíc domácí přišli o pásmo
29:29'
Simon rychle objel branku a pak přihrál na modrou čáru. Následná střela však byla sražena nad.
28:46'
Faksa nedostal nejpřesnější přihrávku a když viděl, že puk v útočném pásmu jen tak nevybojuje, raději odjel střídat.
27:52'
Puk opustil ledovou plochu a máme tu komerční pauzu.
27:26'
27:12'
Ani střela zápěstím v podání Jareda McCanna nezrušila Chudobinovi čisté konto.
26:50'
Pittsburgh měl ještě další šance, zejména Jake Guentzel, ale i ty dokázal Anton Chudobin zlikvidovat a pak jeho spoluhráči vyhodili.
26:28'
Do dobré šance se dostal obránce Kris Letang, který si sjel před branku, ale Chudobina nepřekonal.
25:58'
Dallasu se povedlo vyhodit puk, Chudobin ještě v oslabení zasahovat nemusel.
25:26'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Denis Gurjanov – 2 min., hákování).
25:10'
Hosté se dostávají do vedení, prosazují se z rychlého brejku. Benn ze středního pásma vyslal za obranu mladou hvězdu Stars ROOPEHO HINTZE. Ten svou šanci využil, překonal Murrayho střelou mezi betony. Asistence: Jamie Benn, John Klingberg.
24:26'
Crosby dovezl puk do útočného pásma a pak nabídl puk mezi kruhy Simonovi. Jeho ránu zablokoval hokejkou Alexander Radulov.
23:34'
Hra je znovu přerušena, tentokrát kvůli ofsajdu. Zatím stále čekáme na první gól i vyloučení v tomto zápase.
23:22'
Jared McCann inkasoval nepříjemný zásah pukem do ruky a na střídačce bude muset ledovat.
22:51'
Faksovo nahození vytvořilo před brankou Pittsburghu větší paseku, hlavně dorážka Gurjanova byla nebezpečná. Ale Murray to zvládl.
22:11'
John Klingberg z pravé strany nebezpečně nastřelil puk na branku, ale ten až na Murrayho neprošel.
21:31'
Simon nabil na střelu obránci Jacku Johnsonovi, ale jeho rána pak nakonec až na branku Stars neprošla.
20:20'
Hra je poprvé ve druhé části zápasu přerušena, poté co předvedl Matt Murray zásah lapačkou.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 1:57.
První třetina skončila a stav je mezi domácím Pittsburghem a Dallasem nerozhodný a bezbrankový. První třetina žádný extra zajímavý hokej nepřinesla, gólových šancí opravdu nebylo k vidění mnoho. Za zmínku asi stojí jen hned první akce zápasu v podání Crosbyho a pak šance Guentzela ze závěru třetiny, to ale předvedl skvělý zákrok násadou hole brankář Dallasu Chudobin. Na druhé straně Murray žádný opravdu těžký zákrok předvést nemusel.
20:00'
19:49'
Jenže to se Pittsburghu nepovedlo a naopak se ještě musí v obranném pásmu bránit.
19:30'
John Marino čeká za brankou, až mu dostřídají spoluhráči, je čas tak akorát na poslední akci.
18:49'
Dallas se sice dlouho v útočném pásmu neudržel, ale v tom středním pak zase rychle získal puk, takže to bude moci zkusit znovu.
17:40'
Mnohem větší šanci měl Jake Guentzel. Dostal se k puku po přihrávce Petterssona a byl před brankou sám. Ale ani on netrefil.
17:26'
Kris Letang zkusil změnit skóre tvrdou střelou z pravé strany, ale netrefil branku.
16:51'
První třetina se chýlí ke konci a zatím neměl ani jeden z týmů opravdu velkou šanci na skórování. Dallas nyní jednoduše zastavil akci Pens.
15:56'
Teď prožíval Dallas zase lepší chvilky, dostal se do útočného pásma a nakonec po sérii soubojů vyplynula přihrávka na modrou, od které pálil obránce Jamie Oleksiak.
14:56'
Dallas byl pod mírným tlakem, tak pouze vyhodil kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
14:07'
Dominik Simon čekal před brankou na přihrávku od Jacka Johnsona, ale ta na něj nakonec neprošla.
13:28'
Joseph Blandisi to zkusil pohotově bekhendem, ale tato střela nemohla zkušenému ruskému brankáři Antonu Chudobinovi nadělat starosti.
12:55'
Dallas vybojoval ve středním pásu puk, ale poté ho jen nahodil za branku Pittsburghu.
12:00'
Chudobin si poradil i s dalším nahozením a vhazovat se bude po jeho pravici.
11:34'
Tanev posunul puk na modrou na svého kolegu z obranného páru Johna Marina. Ten vystřelil, ale Chudobina nepřekvapil
10:50'
Po špatné rozehrávce Dominika Simona se dostal k puku Faksa a pohotově vystřelil. Chyběla tomu ovšem přesnost.
10:05'
Dallas se na chvilku usadil v útočném pásmu, ale ke střele se nedostal. V akci byl znovu i český forward Radek Faksa.
09:13'
Radulov s našel na vrcholku levého kruhu prostor na střelu. Mířil na vzdálenější tyč, ale branku minul.
08:45'
Murray zachytil nepříjemné nahození a pak ještě dokázal rychle rozehrát. Puk se mu ale za malou chvíli vrátil, a to už prostor na rozehrávku nebyl.
08:02'
Justin Schultz tentokrát nahazoval od modré čáry, ale nemělo to žádný účinek, protože obránce Penguins netrefil branku.
07:35'
Od pravého mantinelu vystřelil Justin Schultz. Chudobin neměl problém zasáhnout a poté kotouč opustil hrací plochu.
07:01'
Simon dostal přihrávku za branku a hned hledal spoluhráče před ní. To se mu ale nepovedlo a Pens přišli o pásmo.
06:11'
Faksa se cpal do zakončení a nakonec se mu z blízka i vystřelit povedlo. Pak se zapojil i drobné rozmíšky na brankovišti.
05:53'
Brandon Tanev se dostal šikovně za obranu Dallasu a z pravé strany se pak tlačil před branku. Chudobin musel předvést kvalitní zákrok.
05:24'
Murray dobře viděl na střelu Justina Dowlinga z levého kruhu, a tak kotouč skončil pohodlně v jeho lapačce.
04:19'
Z pravé strany rychle vypálil Patric Hörnqvist, ale nebyl přesný, takže Anton Chudobin zasahovat nemusel.
03:48'
V rohu útočného pásma bojoval o kotouč český útočník Radek Faksa, ale nepodařilo se mu puk získat.
03:07'
Další akce už se Stars nepovedlo. Skončila jen nepřesností a zakázaným uvolněním.
02:34'
Murray musel poprvé předvést brankářský zákrok. Od modré čáry střílel Esa Lindell a Murray pak ještě musel čelit i dorážce.
01:35'
Dallas pouze nahodil puk do pásma. Tam ho za brankou zastavil brankář Murray a rozehrál.
00:15'
Hned první akce Pittsburghu byla velice nebezpečná, do šance se cpal Sidney Crosby.
00:01'
Vše už je připraveno na úvodní vhazování tohoto utkání.
Domácí Pittsburgh se představí v černožlutých dresech, hostující Dallas bude dnes hrát v bílozeleném.
Vše už se chystá na začátek duelu. Už zazněla i hymna Spojených států amerických.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin (A), J. Schultz, M. Pettersson, Marino, J. Johnson – Simon, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, McCann, Kahun – B. Tanev, Bluegers, Aston-Reese – Lafferty, Blandisi, A. Johnson.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Sekera, Fedun, Oleksiak – Radulov, Seguin (A), Dickinson – Perry, Hintz, Ja. Benn (C) – Pavelski, Faksa, Janmark – Gurjanov, Dowling, Cogliano.

Rozhodčí: Furlatt, O’Halloran – Toomey, Mach.
PITTSBURGH PENGUINS

Vítěz NHL z roku 2016 a 2017 vstoupil do sezony poměrně dobře a ze sedmi zápasů získal 10 bodů. Pittsburgh je v současné tabulce Východní konference na čtvrté příčce. Naopak Penguins poslední čtyři duely vyhráli, tak dnes uvidíme souboj dvou týmů s naprosto rozdílnou formou. Tým kouče Sullivana vyhrál s Anaheimem, v Minnesotě, vysoko 7:2 ve Winnipegu a v minulém utkání po prodloužení s Coloradem. Nejúspěšnějším hráčem v kanadském bodování je tradičně Sidney Crosby, jenž má na kontě 12 bodů.
DALLAS STARS

Hokejisté Dallasu přes léto solidně posílili, přesto jsou jejich dosavadní výkony hluboko za očekáváním. Účastník 2. kola loňských bojů o Stanley Cup uhrál v osmi duelech pouhé tři body a řadí se k nejhorším mužstvům v celé soutěži. Tým Jima Montgomeryho vyhrál pouze na ledě Washingtonu po prodloužení a zbylý bod získal po domácí porážce po nájezdech s Calgary. Dallas momentálně drží sérii čtyř prohraných duelů v řadě, naposledy nestačil na Columbus v poměru 2:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Roope Hintz s pěti body.
Československá stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) 7 zápasů, 1+2
Roman Polák (DAL) – zraněn
Andrej Sekera (DAL) 8 zápasů, 0+1
Radek Faksa (DAL) 8 zápasů, 1+1
Martin Hanzal (DAL) – zraněn
Přeji vám příjemné sobotní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Pittsburghu Penguins dnes přivítají Dallas Stars. Zápas začíná krátce po 1:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.