NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Carolina - 9. února 2020   04:00

Vegas
Vegas
13:26' Pacioretty (Theodore, Holden) • 14:35' Merrill (W. Carrier, Schmidt) • 20:59' Theodore (R. Smith, Stastny) • 42:17' Stephenson  • 56:07' Eakin (Tuch, Schmidt)
5:6
(2:1, 1:0, 2:4 - 0:0)

0:2 (SN)

Carolina
Carolina
19:22' T. Teräväinen  (Aho, Svečnikov) • 41:19' Aho  (T. Teräväinen, Gardiner) • 44:16' Haula  (Gardiner) • 50:48' H. Fleury  (B. McGinn, Edmundson) • 53:58' Nečas  (Gardiner, Haula) • ' Svečnikov
Vegas
Rank, Sutherland – Cherrey, Kovachik
T-Mobile Arena, Las Vegas
18.417 diváků
Carolina

Vegas Golden Knights se po měsíci venkovních zápasů vrátili domů. V zápase vedli o dvě branky, ale hosté otočili zápas a do vedení je poslal Martin Nečas. Následně Cody Eakin vyrovnal na 5:5. V prodloužení gól nepadl, v nájezdech rozhodl Andrej Svečnikov o výhře hostů.
Martin Nečas (CAR) 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
Autorem vítězné branky je ANDREJ SVEČNIKOV.
Justin WILLIAMS proměňuje.
Shea THEODORE neproměňuje.
Andrej SVEČNIKOV proměňuje.
Jonathan MARCHESSAULT neproměňuje.
Teuvo TERÄVÄINEN neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Dramatický duel rozhodnou až samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:55'
Sebastian Aho mířil v brejku, domácí brankář skvěle zasáhl, na druhé straně Shea Theodore tak tak že neskóroval. James Reimer skvěle zasáhl.
64:19'
Brett Pesce minul branku v dobré pozici, následně neuspěl ani Sebastian Aho. Marc-Andre Fleury kryje kotouč. Buly před jeho brankou.
63:22'
Andrej Svečnikov trefil brankovou konstrukci, na druhé straně dobře pálil Max Pacioretty.
63:00'
Dvě minuty zbývají do konce prodloužení.
62:27'
Domácí přišli o útočné pásmo, vrací se až do hloubky své třetiny.
62:25'
Alex Tuch dobře vypálil, puk kryje James Reimer. Bude se hrát tradičně tři na tři.
61:52'
Oba týmy střídají, hraje se čtyři na čtyři až do přerušení.
61:19'
Domácí mají kotouč, ale nemohou se dostat do útočného pásma, hosté hrají takticky výborně.
61:02'
60:40'
Brett Pesce vyhazuje přes všechny čáry.
60:27'
Reilly Smith (Vegas) nezakončil přesně, tlak domácích pokračuje dál.
60:01'
Prodloužení začalo, domácí mají přesilovku.
60:01'
Vegas přišlo o dvoubrankové vedení, zcela propadlo ve třetí třetině. Martin Nečas poslal hosty do vedení, Cody Eakin vyrovnal. Uvidíme za stavu 5:5 prodloužení. Vegas v něm bude hrát přesilovku.
60:00'
59:57'
Pesce vyhazuje.
59:02'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Joel Edmundson – 2 min., nedovolené bránění).
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:49'
Jonathan Marchessault pálil, James Reimer přerušil hru, buly před jeho brankou.
58:36'
Trevor van Riemsdyk vyhodil přes všechny čáry, zakázané uvolnění.
58:13'
Zdá se, že tento dramatický duel půjde do prodloužení.
57:16'
Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho se dostali do útočného pásma, kde se pokoušeli něco vymyslet. Ale obrana Vegas byla připravená.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:36'
Marc-Andre Fleury rozehrává od své branky, následovala rána Slavina od modré čáry, brankář domácích byl připravený.
56:15'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, buly před brankou Caroliny.
56:07'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Drama ve Vegas pokračuje. James Reimer nyní špatně vyhodnotil situaci, zůstal u tyčky, kotouč nehrál. Toho využil CODY EAKIN, který obkroužil branku a rychle zakončoval. Brankář se nedokázal přesunout. Asistence: Alex Tuch a Nate Schmidt.
55:40'
Domácí mají velké problémy s rozehrávkou, jejich hra se ve třetí třetině úplně zhroutila.
55:08'
Vegas přišlo o dvoubrankové vedení, nyní vinou špatných oslabení prohrává o jednu branku. Mnoho času už domácí nemají.
53:58'
Carolina právě vstřelila branku!
Hosté otáčejí stav zápasu, dorážkou z dobré pozice na kruhu se prosazuje obranou Vegas nepokrytý MARTIN NEČAS. Asistence: Jake Gardiner a Erik Haula.
53:37'
Hostující rána od modré čáry končí nad brankou.
53:32'
Teuvo Teräväinen pálil výborně po přihrávce spoluhráče, jeho ránu z první kryje připravený Marc-Andre Fleury.
53:04'
Vegas vyhazuje přes všechny čáry, hosté tedy rozehrávají od své branky.
52:58'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., podrážení).
52:51'
30:28, tak vypadá statistika střel v tomto zápase.
52:21'
Justin Williams (Carolina) byl zcela volný před brankou, dostal přihrávku, a pak zakončoval. Marc-Andre Fleury své spoluhráče nyní podržel.
52:06'
Vhazovat se nyní bude před brankou Caroliny. Domácí celek má tedy možnost ohrozit branku soupeře. Hosté ale vyhráli kotouč.
52:00'
Osm minut hry zbývá do konce třetí třetiny, skóre je nyní vyrovnané.
Dnešní utkání sleduje 18.417 diváků.
51:47'
James Reimer kryje kotouč, komerční přestávka. Vegas přišlo o dvoubrankové vedení.
50:48'
Je vyrovnáno. HAYDN FLEURY dobře vypálil, Warren Foegele stál výborně před brankou, clonil brankáři. Asistence: Brock McGinn a Joel Edmundson.
50:48'
Haydn Fleury zakončoval, jeho rána zapadla do branky, ale sudí gól pro nedovolené bránění brankáři neuznali. Hosté si vyžádali výzvu.
49:59'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas. Hostující celek je nyní aktivnější, domácí jsou poněkud v útlumu.
49:27'
Brett Pesce pálil od modré čáry, jeho projektil vyrazil Marc-Andre Fleury nad branku.
49:00'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hy. Ani jeden celek se nikam nežene.
48:13'
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu po krátké přestávce.
48:06'
Komerční přestávka.
47:49'
47:27'
Lucas Wallmark vyhodil do středního pásma, následně se domácí celek dostal do postavení mimo hru. Buly v neutrální zóně.
47:13'
Alex Tuch pálil z dobré pozice z první, jeho rána končí nad brankou.
46:42'
Znovu Carolina vyhazuje přes všechny čáry.
46:24'
Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry. Domácí se první pokus nepovedl podle představ.
45:49'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brett Pesce – 2 min., držení).
45:46'
Další skvělé střídání čtvrté formace Vegas.
44:16'
Hostující celek proměnil přesilovku, je sníženo. Jake Gardiner vyslal do šance ERIKA HAULU. Někdejší hráč Vegas střelou mezi betony překonal brankáře domácích. Asistence: Jake Gardiner.
44:05'
Polovinu dlouhého oslabení domácí celek zvládl, navíc navýšil své vedení.
43:51'
Martin Nečas před brankou hledal volného spoluhráče, ale do přihrávky vložil hokejku brankář Marc-Andre Fleury.
43:27'
Martin Nečas a jeho spoluhráči kombinují v útočném pásmu, následně se domácí dostali k puku a vyhodili.
43:07'
Carolina hraje v přesilovce aktivně, usadila se v útočném pásmu, domácí se zatím dobře brání.
42:17'
Gól v oslabení, důležitý moment v zápase. Do brejku se dostal CHANDLER STEPHENSON. Jeho ránu do horní části branky nedokázal James Reimer zastavit. Bez asistence.
42:05'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2+2 min, vysoká hůl).
41:19'
V signalizované výhodě se kotouč odrazil od domácího brankáře, a pak do prázdné branky snadno doklepával SEBASTIAN AHO. Asistence: Teuvo Teräväinen a Jake Gardiner.
41:00'
Reilly Smith (Vegas) pálil po pěkné individuální akci, brankáře soupeře nepřekonal.
40:26'
Nick Holden pálil od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny pro Carolinu.
40:01'
Jednu jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, v první minutě se trefil Shea Theodore. Díky jeho trefě vede domácí celek po čtyřiceti minutách 3:1. Vegas hraje prakticky po měsíci doma.
40:00'
39:33'
Domácí rozehrávají od své branky.
39:07'
Haydn Fleury (Carolina) pálil dobře od modré čáry, před brankou ještě Andrej Svečnikov tečoval kotouč, který ale končí vedle branky.
39:00'
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, domácí hokejisté kontrolují hru.
38:35'
Marc-Andre Fleury našel kotouč v rukavici, vhazovat se bude před jeho brankou.
38:01'
Sebastian Aho si vypracoval dobrou příležitost, jeho ránu z pravého kruhu vyrazil vyrážečkou domácí brankář. Marc-Andre Fleury je i přes inkasovanou branku v závěru první třetiny ve velké pohodě.
37:12'
22:16, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, domácí mají převahu, kontrolují hru.
36:42'
Výborně hraje čtvrtá formace Vegas, Nosek a jeho kolegové dostávají soupeře pod tlak.
36:11'
Buly před brankou Hurricanes.Následně Jon Merrill zkoušel se svými spoluhráči něco vymyslet. Rána z mezikruží skončila nad.
36:00'
Jon Merrill pálil z velké dálky, jeho projektil kryje brankář Caroliny, následně hostující celek špatně rozehrál, a tak se píská icing.
35:22'
34:57'
Max Pacioretty a Chandler Stephenson byli blízko další brance svého celku, ale hosté měli poněkud štěstí, že poskakující kotouč skončil mimo.
34:35'
Jaccob Slavin (Carolina) vedl útočnou akci svého celku, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal.
34:17'
Vegas potřebovalo vystřídat, a tak s kotoučem ve středním pásmu dokázali domácí hokejisté prostřídat.
33:30'
Jonathan Marchessault pálil z otočky před brankou, jeho pokus končí vedle branky.
32:28'
Další zajímavá příležitost, byl to Tomáš Nosek, který pálil těsně mimo. Další šance pak následovaly, Vegas kontroluje hru, hraje aktivně, tento hokej se musí ve Vegas líbit. Golden Knights hrají po měsíci doma, poprvé pod novým trenérem.
32:00'
Osm minut hry zbývá do konce druhé třetiny, Lucas Wallmark byl volný před brankou, ale spoluhráči na něj nedokázali dostat kotouč.
31:19'
Hostující celek se dostal do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.
30:32'
Chandler Stephenson a jeho spoluhráč se dostali do situace dva na jednoho. Rána končí nad brankou. James Reimer zasahovat nemusel.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, Vegas kontroluje hru, hraje aktivněji, má převahu a vede střelecky i na góly.
29:34'
Jeden z hostujících hráčů se dostal do útočného pásma, ale jeho přihrávka na modrou čáru postrádala přesnost.
28:54'
James Reimer má na svém kontě další zákrok, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.
28:30'
17:13, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější je domácí celek, který vede 3:1 na góly.
28:12'
Ryan Dzingel pálil a Marc-Andre Fleury kryje kotouč. Komerční přestávka.
28:00'
Lucas Wallmark (Carolina) to zkoušel individuálně, ale prosadit se proti přesile obránců Vegas nedokázal.
27:05'
Chandler Stephenson byl sám před brankou, ale James Reimer dokázal zasáhnout betonem proti střele z dobré pozice.
26:20'
Hurricanes špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Reimera.
25:47'
Domácí hokejisté velmi dobře dokázali odehrát první oslabení v tomto zápase. Do výraznější šance se hosté nedostali.
25:31'
25:04'
Ryan Dzingel to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.
24:51'
Domácí hráči znovu vyhazují přes všechny čáry.
24:36'
Polovina přesilovky je pryč, Marc-Andre Fleury zasahovat zatím nemusel.
24:10'
Martin Nečas byl zaparkovaný před brankou, ale spoluhráči k němu kotouč nedostali, naopak Vegas vyhazuje přes všechny čáry.
23:50'
Vegas vyhazuje přes všechny čáry, Carolina musí rozehrávat od své branky.
23:31'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., hrubost).
23:03'
Marc-Andre Fleury musel nyní dvakrát zasahovat proti střelám soupeře, hosté si díky tlaku vykoledovali faul.
22:40'
Shea Theodore prožívá pod koučem Deboerem třetí vícebodový zápas, druhý v řadě.
22:40'
James Reimer přerušuje hru, vhazovat se bude před brankou.
22:12'
Vegas hraje aktivně, dál se snaží dostávat soupeřek pod tlak. Carolina ve druhé třetině na nějakou výraznější šanci čeká.
20:59'
Podobně jako v zápase proti Floridě se i tentokrát bleskově po začátku druhé třetiny prosazuje Vegas. Situaci dva na jednoho vyřešili Smith a SHEA THEODORE výborně. Druhý jmenovaný zakončoval přesně po dobré přihrávce. Asistence: Reilly Smith a Paul Stastny.
20:15'
Hostující celek hraje aktivně v útočném pásmu.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny pro domácí celek.
20:01'
Domácí celek dominoval v první třetině, Max Pacioretty a Jon Merrill poslali Vegas do dvoubrankového vedení, v samotném závěru třetiny se trefili hosté. Teuvo Teräväinen snížil na rozdíl jediné branky.
20:00'
19:22'
Gól z ničeho, a tak hostující celek snižuje. Ránu Caroliny od modré čáry možná ještě někdo tečoval, ale pokots, který vyslal TEUVO TERÄVÄINEN zapadl do branky, Marc-Andre Fleury nic moc neviděl. Asistence: Sebastian Aho a Andrej Svečnikov.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:32'
Hostující celek rozehrává od své branky,mnoho času už v první třetině nezbývá.
18:13'
Hra je nyní přerušena, komerční přestávka.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho kombinovali v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se nedostali.
17:23'
Vegas vede na střely 13:5, hraje aktivně.
16:53'
Jaccob Slavin pálil z dobré pozice, jeho projektil dobře viděl Marc-Andre Fleury, který dokázal snadno zasáhnout.
16:48'
Po zakázané uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku.
15:53'
Mark Stone si najel před branku, kde zkoušel trefit kotouč. Jenže bekhendovou přihrávku od spoluhráče promáchl.
14:35'
Domácí celek dominuje dění na hrací ploše, jakoby právě to, že po měsíci hraje Vegas doma, byl obrovský hnací motor. Tentokrát se střelou z dolní části mezikruží prosazuje JON MERRILL. Asistence: William Carrier a Nate Schmidt
13:26'
Naprosto zaslouženě se domácí celek dostává do vedení, Shea Theodore pálil od modré čáry, jeho pokus před brankou nechytatelně tečoval MAX PACIORETTY. James Reimer nedokázal zareagovat. Asistence: Shea Theodore a Nick Holden.
12:42'
Zach Whitecloud se dostal do problémů, ale dokázal si poradit, Chandler Stephenson dvakrát na druhé straně výborně zakončoval, James Reimer si poradil.
12:05'
Tomáš Nosek se dostal do zakončení, jeho střelecký pokus kryje brankář Caroliny. Hosté následně otočili směr hry.
11:47'
Kotouč vypadl po nahození Caroliny mimo hrací plochu, vhazovat se bude, protože to bylo s tečí, ve středním pásmu. Na ledě znovu Nosek a jeho formace.
10:30'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, hostující celek se dostal do postavení mimo hru. Střely na branku 7:4.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme aktivní hru Vegas. Mark Stone a jeho kolegové hrají aktivně, James Reimer musel znovu zasahovat.
09:14'
James Reimer toho neviděl mnoho, ale i tak dokázal kotouč zastavit. Domácí čtvrtá formace hraje aktivně, snaží se vypracovávat si střelecké pozice. Nosek hraje velmi dobře v tomto zápase.
08:49'
Mnoho šancí k vidění není, hostující celek špatně rozehrál, a tak je z toho jen zakázané uvolnění.
08:02'
Nate Schmidt rozehrává od své branky, dostal kotouč do útočného pásma, ale zakončit nedokázal. Na druhé straně Martin Nečas pálil a Marc-Andre Fleury zasahoval.
07:25'
Warren Foegele se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
07:08'
Komerční přestávka. Tak opravdu trefil Shea Theodore horní tyčku branky Caroliny. Na první pohled to vypadalo jako gólová střela.
06:27'
Shea Theodore pálil z dobré pozice, jeho rána byla velmi rychlá, domácí hráči a fanoušci slavili gól, ale sudí nechávají hru plynout dál. Zdá se, že James Reimer dokázal zasáhnout.
05:45'
Jordan Staal pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje domácí brankář.
05:23'
Mark Stone pálil z předbrankového prostoru, dobrou pozici si vypracoval, ale hostující brankář zasáhl.
04:50'
Sledujeme rychlý úvod zápasu, domácí celek má optickou převahu. Chandler Stephenson netrefil podle představ.
04:02'
Domácí celek hraje aktivně v úvodu zápasu, nyní se znovu Vegas dostalo do útočného pásma. Následně ale hráli hosté, Brett Pesce pálil od modré čáry a Marc-Andre Fleury předvedl první zákrok.
03:16'
Lucas Wallmark pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný, rychlý protiútok domácí hokejisté proměnit nedokázali.
02:18'
Erik Haula vedl akci svého celku, následně se Vegas osvobodilo jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před brankou domácích.
01:40'
Martin Nečas se výborně dokázal vrátit a zastavil akci domácího celku, který vstoupil do zápasu výborně. Hostující celek na střelecký pokus čeká.
01:15'
Tři zásahy už má hostující brankář na svém kontě za minutu a 15 vteřin.
00:50'
Jonathan Marchessault se dostal do útočného pásma, rychle zakončoval, a tak musel opět být pozorný brankář Caroliny.
00:10'
Tomáš Nosek se dostal do střelecké pozice, ale James Reimer dokázal zasáhnout a jako střelecký pokus vyrazit.
00:01'
Zápas začal a jako první musel zasahovat hostující brankář, domácí začali aktivně.
00:01'

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Holden, Theodore, Merrill, Whitecloud – Marchessault, Stastny, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – W. Carrier, Eakin, Tuch – Nosek, N. Roy, Reaves.

Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – Gardiner, Pesce, H. Fleury, Edmundson, Slavin, T. van Riemsdyk – Svečnikov, Aho, Foegele – Niederreiter, J. Staal, T. Teräväinen – Dzingel, Haula, Williams – B. McGinn, Wallmark, Nečas.

Rozhodčí: Rank, Sutherland – Cherrey, Kovachik.
Organizace Golden Knights bude během tohoto zápasu slavit příchod Činského nového roku. Hráči na rozbruslení nastoupí v unikátních dresech, navíc bude připraven v této tématice bohatý doprovodný program před arénou poblíž obrovského hotelu PARK MGM. Bude to velká show, ostatně jako všechny akce ve Vegas.
Tento zápas se odehraje v T-Mobile aréně na Stripu v Las Vegas. Po dlouhé době se hokejisté Vegas vrací domů do města neonů a kasín. Poslední domácí mač odehráli 12. ledna proti Columbusu, kterému podlehli 0:3.
Poslední vzájemný zápas se odehrál na začátku února, hrálo se v Carolině. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení v první třetině, trefili se Stastny a Marchessault. Ve druhé třetině snížil Teravainen. Ve třetí třetině poslal Vegas do dvoubrankového vedení Schmidt. Jenže pak domácí vyrovnali, trefili se McGinn a Aho. Dvě a půl minuty před koncem vstřelil rozhodující branku Tuch.
Vegas Golden Knights odehrálo 56 utkání a získalo 63 bodů. V tabulce Pacifické divize je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Carolinou Hurricanes 4:3, Nashvillem Predators 3:0 a Floridou Panthers 7:2. Tým nestačil na Boston Bruins 2:3 a na Tampu Bay Lightinigs 2:4.
Carolina Hurricanes odehrála 54 zápasů s bilancí 22-9-3-20 a získala 65 bodů. V tabulce Metropolitní divize je na páté, poslední postupové, pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým okolo Petra Mrázka tři utkání. Poradil si s Winnipegem Jets 4:1, Vancouverem Canucks 4:3 v nájezdech a Arizonou Coyotes 5.3. Tým nestačil na Vegas Golden Knights 3:4 a na St. Louis Blues 3.6.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Carolina Hurricanes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.