Ode mne je to pro tuto chvíli již opravdu vše. S konstatováním, že rozhodující sedmý duel je na programu již v noci ze soboty na neděli na ledě Anaheimu, se s Vámi loučím a přeji Vám krásný start do nového dne. Nashledanou.

Zblokované střely: 19 – 23
Je konec a stejně jako na Východě, tak i finalisté Západní konference si to o postup do finále Stanley Cupu rozdají v rozhodujícím sedmém duelu! O výhře Chicaga dnes rozhodla především povedená druhá třetina, kde si domácí hokejisté rychle vypracovali tříbrankový náskok. Hosté sice na začátku třetí periody snížili na rozdíl jediného gólu, víc se jim však ani přes velký tlak v závěru nepovedlo. Naopak, domácí ještě přidali v samém závěru dvě přesné trefy a po výhře v poměru 5:2 srovnávají stav finálové série na 3:3 na zápasy.
60:00
59:11
Chicago právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, Chicago si vynutí sedmý rozhodující duel této série! Pojistku na domácí vítězství přidal ANDREW SHAW, jenž od modré čáry trefil přesně prázdnou brankou hostí! Asistence: Andrew Desjardins.
58:55
Anaheim si bere oddechový čas.
58:55
Kotouč je však rychle zpátky v obranném pásmu Chicaga, kde své štěstí zkusil Maroon, jenž se pokusil tečovat do branky přihrávku Perryho z levé strany. Jen o kousek minul hráč číslo 19 domácí klec.
58:40
Velký tlak kačerů v prostoru před domácí brankou, domácím se ale daří vyhodit.
58:09
Beauchemin pálí z první od modré čáry, Crawford kotouč neudržel, ale následná dorážka již míří mimo jeho klec.
57:40
Andersen míří na střídačku, hosté se šesti hráči v poli!
57:15
Kotouč nyní pevně v držení domácích hráčů, kteří se vpřed určitě bezhlavě hnát nebudou.
56:40
Hosté jsou již znovu nastěhováni před Crawfordem, jsou ale příliš zbrklí se zakončením a o puk rychle přichází.
56:34
Ještě jedna komerční přestávka přeruší dění na ledové ploše ve třetí třetině.
56:28
Naopak, domácím se daří udeřit z rychlého protiútoku, který táhl Desjardins, jenž měl v poslední fázi svého úniku kotouč sice na dlouhou hůl v místě levého kruhu, ale ještě jej stačil přistrčit před branku, kam si sjel ANDREW SHAW, jenž si přehodil touš na backhandovou stranu své hole a zavěsil jej přímo nad lapačku Andersena do levého horního rohu! Asistence: Andrew Desjardins, Antoine Vermette.
56:18
Patrick Maroon se pokusil tečovat před brankou střelu Perryho z pravého kruhu, ale netrefil klec.
55:40
Nutno říci, že čas pro hosty teď utíká rychlostí doslova nadzvukovou.
55:08
Domácím se navíc daří šikovně vyhazovat tak, že se ani jednou nepískalo zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 22.089 diváků!
54:50
Hosté sice mají kotouč na holích, ale zatím ho honí pouze po rozích útočného pásma.
54:10
Žádné vzrušení se ale nekoná. Domácí hráči v posledních minutách už jen zuby nehty brání výsledek.
53:40
Dění už se ale opět odehrává v obranném pásmu Blackhawks.
53:08
Domácí vyvezli kotouč z pásma a jeli v situaci dva na dva. kane však tak dlouho míchal s kotoučem v prostoru levého kruhu až o něj přišel.
52:38
Fowler to zkusil od modré čáry nepříliš tvrdou střelou, ta navíc trefila pouze mantinel za brankou Chicaga.
52:18
Domácí hokejisté jsou nyní v sevření kačerů a nemohou se osvobodit.
51:42
Ránu Perryho tečuje Getzlaf mimo klec domácího týmu.
51:34
Hra bude pokračovat i nadále před brankou Chicaga, Crawford tak musí zůstat ve střehu.
51:34
Kotouč krátce po buly v útočném pásmu Ducks končí mimo mantinely,. Sudí ještě musí určit čí vinou se tak stalo. To však až po komerční přestávce.
51:28
Poprvé po více než osmi minutách je hra přerušena, opravdu dlouhá pasáž hry, kdy čas běžel neustále vpřed.
51:10
Ale to už neplatí, Fowler pálil ostrými z pravého kruhu, Crawford však vystavil stopku jeho ráně.
50:45
Hosté bojují o puk v rohu útočného pásma, střelba však je zatím v nedohlednu.
50:03
Neuběhlo ani deset vteřin a už na opačném konci hřiště přestřeluje hostující klec Teravainen.
49:55
Sekáč se dostal ke střele z předbrankového prostoru, trefil však pouze betony Crawforda.
49:15
Dlouho se hraje bez přerušení, oba gólmani nemají čas přikrýt kotouč.
48:37
Perry pálí z pravého kruhu nad branku Chicaga.
48:00
Hra dostala v posledních minutách opravdu velké tempo a to je jedině dobře. Diváci se teď rozhodně nenudí.
47:30
A hra se opět přelila na opačný konec kluziště, kde po vyjetí zpoza branky zakončoval Kruger, leč neuspěl.
47:00
A zachytá si i Crawford, který vleže zlikvidoval pokus jednoho z hostujících hráčů.
46:16
Krátce nato se dostal k dalšímu pokusu tentokrát z pravého kruhu Teravainen, ale opět dobře zasahuje brankář hostů proti jeho střele.
46:12
Vermette se dostal ke střele z levého kruhu, Andersen vyráží.
45:15
45:15
Beauchemin pálí z podobné pozice jako před chvílí Getzlaf a tady už musel Crawford rychle na zem, aby puk zneškodnil.
45:05
Getzlaf pálil těsně nad ledem z pravého kruhu, minul však pravou tyč asi o metr.
44:35
A ještě jednou to musí zkusit kačeři až od vlastní branky.
44:12
Další touš letí směrem k Andersenovi, hostům se nedaří držet pásmo.
43:50
Chicago se osvobozuje vyhozením až k brance soupeře.
43:23
Fowler pálil hned po buly od modré a jeho rána nadělala v brankovišti domácích velkou paseku.
43:15
A může být pro domácí hodně zle. Andrew Desjardins (CHI) totiž sestřelil v brankovišti brankáře Andersena a odpyká si za své počínání dvouminutový trest.
42:40
Hosté nadála útočí a tlačí se za vyrovnáním, domácí branka zatím odolává jejich tlaku.
41:57
Anaheim právě vstřelil branku!
No a bude to ještě drama ve třetí třetině! CLAYTON STONER nic nevymýšlel a od modré čáry tvrdou ránou přesně vymetl levý horní roh domácí branky, když ještě kotouč otřel o levou tyč! Crawford však zásluhou clonícího Silfverberga prakticky nic neviděl. Asistence: Nate Thompson, Jakob Silfverberg.
41:32
Domácí hráči se ale nechtějí nechat zahanbit co se týče ofenzivy, když od modré pálil obránce Seabrook. Jenže mimo.
41:04
Getzlaf také zkusil své štěstí, ale ani on neuspěl.
40:40
Anaheim se pochopitelně tlačí hned od úvodu třetí třetiny do zakončení, domácím se ale nyní daří posunout kotouč do středního pásma.
40:13
Hosté se hned na úvod prezentují střeleckým pokusem obránce Beauchemina od modré čáry, který se štěstím vyrazil Crawford ramenem.

Zblokované střely: 8 – 18
Čtyřicet minut hry dnešního utkání je minulostí a domácí hráči mají blízko k tomu, aby si vynutili rozhodující sedmý duel série. Dlouho to vypadalo, že se diváci v United Center branek nedočkají, ale pak se s nimi roztrhl pytel. Blackhawks v polovině utkání během necelých čtyř minut třikrát udeřili, to když se postupně trefili Brandon Saad, Marián Hossa a Patrick Kane a hosté byli zralí na ručník. Zpět do hry je však dostala rychle využitá početní výhoda, ve které se šikovně trefil Patrick Maroon. Zda se hostům ještě podaří srovnat či domácí udrží svůj náskok, sledujte ve třetí třetině, která začne přibližně v 04:09.
40:00
39:40
Hosté u kotouče, ale za vlastní brankou, mnoho času jim v této třetině nezbývá.
39:00
Šedesát sekund chybí do konce druhé třetiny.
38:40
Domácí hráči jsou ale při chuti a tlačí se stále vpřed. Takovou hru jsme v jejich podání před úvodní brankou dnes příliš neviděli.
38:04
37:45
A opět se hraje na opačné straně, než by se při početní výhodě domácího celku předpokládalo. Nate Thompson vypálil z pravého kruhu přes obránce, Crawford v pokleku chytá.
37:20
Hosté však nyní vybojovali buly před Crawfordem a uleví tak na chvíli svému gólmanovi.
36:40
Jde vidět, jak mnoho dělá sebevědomí. S dvoubrankovým náskokem se hned domácím hraje jinak a hladce se drží v útočné třetině.
36:15
Jonathan Toews krátce po buly pálí, Andersen kryje.
36:04
Domácí vybojovali alespoň přesilovou hru, Ryan Kesler (ANA) vyloučen za podražení.
36:04
Tutovku zahodili domácí, konkrétně Saad s Krugerem, když ve dvou proti jednomu proti Andersenovi neuspěli. Ke cti hostujícího gólmana lze ale říci, že se stačil rychle přesunout a celou situaci zachránil.
35:15
Přitvrdilo se a výsledkem jsou ostré hity Shawa a Krugera.
34:43
Kačeři jsou pochopitelně při chuti a Cogliano dnes zapisuje již několikátou střelu, tato se ovšem mezi tyč nevešla. Velká škoda pro hostující číslo sedm, před brankou soupeře byl totiž trestuhodně nehlídaný.
34:13
No tak roztrhl se nám teď s brankami pytel a to je jen dobře! Hosté vyhráli buly před Crawfordem, kotouč se posléze dostal až na modrou čáru, odkud z první vypálil obránce Fowler, jehož pokus ještě před brankou usměrnil šikovně do sítě PATRICK MAROON! Asistence: Cam Fowler, Sami Vatanen.
34:06
Brad Richards (CHI) vyloučen na dvě minuty za hákování, hosté mají šanci vrátit se do zápasu v přesilové hře.
32:19
Hned po vhazování se do zakončení dostal obránce Despres, jeho backhand ale neměl gólové parametry.
32:08
Tak to je na ručník! Hosté během necelých čtyř minut inkasují potřetí. PATRICK KANE předvedl parádní individuální akci, když se s pukem na holi protáhl z prostoru pravého kruhu až před branku hostů, odkud vystřelil švihem na Andersena, kterému nakonec puk propadl až za brankovou čáru! Asistence: Duncan Keith.
31:40
Na tahu jsou nyní hosté, kteří mají puk ve své moci, mnoho toho s ním ale protentokrát nevymysleli.
31:04
Po dalším přerušení hry, tentokrát ne gólovém, dostanou oba týmy trochu času na oddech při reklamní přestávce. Především hosté se musí rychle vzpamatovat ze dvou inkasovaných branek.
30:41
Ještě ani nedozněla radost domácích diváků z úvodní branky a již Chicago vede o góly dva! Richards poslal zpoza branky pas do prostoru levého kruhu, kde stál po hříchu osamocen Keith a i když dlouho váhal s přihrávkou, tak přeci jen našel napravo volného MARIÁNA HOSSU, který poslal puk do sítě podél levé tyče! Andersen se po jeho střele natahoval marně. Asistence: Duncan Keith, Brad Richards.
30:08
Střelecky aktivní je dnes i domácí Richards, ale i on posílá puk od modré čáry mimo klec soupeře.
28:52
Hosté se snaží o rychlou reakci, Crawford si ale poradil s dalším pokusem dnes aktivního Cogliana.
28:23
Keith poslal dlouhý pas z obrany do středního pásma, kde puk posunul Kane do jízdy BRANDONU SAADOVI, který sám před Andersenem zvolil správné zakončení mezi betony a poslal svůj tým do vedení! Asistence: Patrick Kane, Duncan Keith.
28:00
Brad Richards pálí backhandem mimo klec hostí.
27:35
Hraje se nahoru-dolů, ale bohužel ne zásluhou šancí na obou stranách ale kvůli mnoha chybám, které nyní produkují hráči obou týmů. Po jedné z nich přichází icing hostí a hra se přesune před Andersena.
27:07
Ale ani hostujícím hokejistům se směrem dopředu příliš nevede, nyní nezvládli postup přes útočnou modrou a píská se postavení mimo hru.
26:57
Sekáč opustil trestnou lavici přesně ve chvíli, kdy se kotouče ujal Andersen a přerušil hru. Následuje reklamní pauza.
26:57
26:40
Opět mizí touš v hloubi obranného pásma Blackhawks.
26:26
Nene, Chicagu se ještě nepodařilo usadit v pásmu, natož zakončit.
25:52
Nyní se osvobozují kačeři znovu. Přesilovka se dnes nezdá být výhodou pro žádný z týmů.
25:34
Domácí bojovali o puk z brankou, jenže toho se ujal Kesler a poslal jej rychle až k brance Chicaga.
25:11
Hosté vítězí při vhazování a krátce na to posílají puk daleko od své branky.
24:57
Jiří Sekáč (ANA) na chvíli oslabí svůj tým. Svůj loket totiž až příliš blízko ukázal obličeji Brenta Seabrooka a dostává tak dvě minuty za faul loktem.
24:40
Seabrook to zkusil od modré čáry tvrdou ranou, jenže Andersen dobře viděl a tak neměl problém zasáhnout.
24:07
Lindholm pálí ostře zpoza levého kruhu, Crawford toho mnoho neviděl, ale kotouč stačil vyrazit.
23:44
Úspěšný zásah si připisuje i obránce Hjalmarsson, po jeho střele Andersen nadvakrát krotí puk pod svou rukavicí.
23:20
Palmieri nabral rychlost ve středním pásmu a s kotoučem na holi projel až před kruhy, odkud vyslal tvrdý pokus na branku, Crawford vykopl puk pravým betonem.
23:08
Kane nezpracoval dobře skákavý kotouč ve středním pásmu a ten končí mezi diváky.
22:53
Vhazovat se bude opět před brankou Anaheimu po zakázaném uvolnění Ducks.
22:31
A znovu to zkouší Kruger, jenže i nyní je proti výstroj brankáře Andersena.
22:20
Kruger to zkusil z levé strany z nulového úhlu, kotouč do branky kolem pravé tyče ale nedostal.
22:02
Sharp se pokoušel před brankou usměrnit pobídku Vermetta z levé strany, kotouč se ale mezi tři tyč hostující branky nevešel.
21:29
Hra je přerušena po ráně Vatanena a úspěšném zákroku Crawforda.
21:21
Hra se v úvodu třetiny přelévá ze strany na stranu, nyní totiž prověřil Andersena svým pokusem Bickell.
21:07
A už se zase hraje na opačné straně, kde pálí Palmieri, Crawford ale kryje jeho pokus.
20:51
Toews dostal přesný pas mezi kruhy a z první zakončoval, proti byl však beton Andersena.
20:30
Hosté začínají s pukem za vlastní brankou, dopředu toho ale mnoho nevymysleli, na řadě jsou domácí.

Zblokované střely: 5 – 13
První třetina šestého finálového utkání Play off na Západě je u konce. Branku jsme neviděli a ani vyložených šancí, které by stály za zmínku, mnoho nebylo. Jediný statistický údaj, který stojí za povšimnutí, je přímo děsivá bilance Anaheimu na vhazování, kde hosté uspěli jen ve čtyřech z devatenácti možností. Zda se ráz utkání změní ve druhé třetině, to uvidíte, když se zpět k našemu přenosu vrátíte přibližně v 03:12.
20:00
19:17
Další ne úplně povedený přechod modré čáry nyní ukazují hosté, Kesler se chytil do ofsajdové pasti a hra je přerušena.
19:00
Jedna minuta zbývá do konce první třetiny.
18:41
Na druhé straně se k zakončení dostal Fowler po přesné Getzlafově přihrávce zpoza branky, jenže Crawford obstál proti této šanci Anaheimu.
18:05
Domácí zvyšují svůj tlak. V dobré šanci se ocitl Sharp, který vypálil z mezikruží pouze do Andersena. K následné dorážce se ještě dostal nalevo Teravainen, ale ten nedokázal přehodit beton hostujícího brankáře.
17:30
Andersen kryje nepříjemný pokus z pravé strany z ostrého úhlu, který příliš neviděl.
17:13
Kačery při pokusu o přechod do útočné třetiny zastavuje hvizd čárového sudího, offside.
17:00
Dění na ledové ploše je nyní trochu rozkouskované, na vině je řada nepřesností na obou stranách.
16:27
Offside teď zastavil domácí hokejisty, následuje krátká komerční pauza.
16:00
Poslední minuta hry se nesla v poněkud volnějším tempu a odehrála se ve středním pásmu.
15:10
Backhand Cogliana rovněž končí na brankáři hájícím domácí barvy.
14:41
Dobrou ránu vytasil od modré čáry Beauchemin, Crawford reflexivně vyráží levým betonem mimo.
14:10
Getzlaf se pokusil překvapit domácího brankáře po vyjetí od zadního mantinelu, Crawford si ale prostor u pravé tyče své branky dobře pohlídal.
12:48
Crawford vytahuje dobrý zákrok proti zakončení z hokejky Cogliana.
12:08
Zatím neuvěřitelná statistika vhazování, která jasně hovoří pro Chicago. Domácí vyhráli zatím všech jedenáct vhazování.
12:03
Po přerušení v obranném pásmu Ducks, které zapříčinil svým zákrokem Andersen po střele Rundblada, je nařízena komerční přestávka.
11:17
Hosté zůstali na puku a k ráně z levého kruhu se ještě dostal kanonýr Ryan Kesler, ale ani on neotevřel gólový účet tohoto utkání.
11:10
Beauchemin pálil od modré čáry jen do betonů Crawforda, který vyrazil puk jen před sebe, kde už číhal Beleskey, jehož zakončení zády k brance však nebylo úspěšné.
10:40
Třetí střelecký pokus Chicaga změnu skóre nepřinesl. Z pravé strany se až před branku protáhl Saad, jeho pobídku ale do branky nedopravil domácí kapitán Toews. Hra přerušena po zákroku Andersena levým betonem.
10:00
Polovina první třetiny je minulostí a mnoho střel jsme zatím neviděli, pouhých pět dohromady. Hromadu pokusů ale zablokovaly obrany obou týmů.
09:33
Hjalmarssonovu ránu od modré čáry zastavuje první hráč před ním, Andersen tak zůstal bez práce.
09:18
Perry se vrátil na led z trestné lavice a ihned se zapojil do útoku. Na levé straně přebral kotouč, potáhl jej a střelou z levého kruhu prověřil pozornost domácího gólmana.
09:06
08:47
A Chicago je opět vytlačeno až do svého obranného pásma. Ani přesilovka Blackhawks není příliš nebezpečná.
08:25
To se kačerům daří až teď, domácí mají puk na holích, ale na míle daleko od branky soupeře.
08:05
Hostům se daří posunout puk alespoň do střední zóny, vystřídat se jim však příliš nepovedlo.
07:41
Další střela Richardse z levého kruhu, pokus po zemi ale vyráží Andersen svými betony.
07:30
Toews se po rychlé kombinaci dostal ke střele bez přípravy z pravého kruhu, jenže lapačka Andersena byla připravena.
07:11
Richards pálí z levého kruhu tvrdě, ale mimo.
07:06
Početní výhodu si vyzkouší i domácí hokejisté, Corey Perry (ANA) vyloučen za hákování.
06:51
Střelu Duncana Keitha od modré čáry dokázala obrana hostů zblokovat mimo.
06:35
Domácí pod tlakem raději posílají puk přes všechny čáry na icing. Vhazuje se před jejich svatyní.
05:48
Čtvrtá formace Ducks opět dělá svým pohybem domácím hráčům velké problémy, k teči střely od modré čáry se dostal Rakell a Crawford měl co dělat, aby jeho pokus vykryl.
05:03
Zručnost techniků v United Center se zdá být na vysoké úrovni, přerušení bylo opravdu krátké a již se opět může hrát.
05:03
Zdá se, že hra bude na nějakou chvíli přerušena. Jedno z plexi obepínající mantinely totiž nevydrželo tempo dnešního zápasu a odporoučelo se k ledu. Rozhodčí tak raději nařídili komerční pauzu a hra bude pokračovat po odstranění této technické závady.
05:00
Maroon zakončuje zleva, jeho backhandová rána ale míjí branku Chicaga.
04:40
Cogliano si sjížděl před branku Chicaga na nahozený kotouč, ten však o kousek minul.
03:59
03:52
Vatanen měl dost času i prostoru na levém kruhu, pěkně se uvolnil a z ostrého úhlu poslal puk po zemi na branku domácích, Crawford sice puk neudržel, ale ani neinkasoval.
03:04
Tak zatím je to pro domácí docela pohoda, hostům se nedaří udržet se v pásmu.
02:48
A do třetice všeho špatného to hostům nevyšlo.
02:29
Ani druhý pokus Ducks udržet se před Crawfordem nevyšel, opět tak musí rozehrát až od Andersena.
02:07
Domácí vyhrávají vhazování před vlastní brankou a vyhazují puk daleko do bezpečí.
01:59
Domácích bylo na ledě o něco více, než povolují pravidla. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Teuvo Teravainen (CHI). Přesilovka pro Anaheim.
01:25
Saad se dostal k před brankou odraženému kotouči, z otočky ale klec hostí netrefil.
00:43
Vhazovat se bude opět před domácí brankou, hráči Chicaga poslali puk přes všechny čáry na icing.
00:22
Cogliano to zkusil z levé strany, jeho nepříliš prudký pokus srazil Crawford mimo mantinely.
00:12
Úvodní snahu domácích zastavuje offside, když se v útočné třetině zapomněl kapitán Chicaga Jonathan Toews.
00:01
Na ledě jsou již jen a pouze zahajovací formace obou soupeřů, na řadě je státní hymna Spojených států amerických.
Hokejisté obou týmů právě nastupují na ledovou plochu potemnělé United Center.
Z úvodních sestav je patrné, že do utkání nenastoupí jeden ze dvou českých zástupců v dresu Ducks, útočník Tomáš Fleischmann, který se nevešel do sestavy hostujícího celku.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Rundblad, Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Seabrook, Cumiskey – Hossa, Toews (C), Saad – Kane, Richards, Bickell – Teravainen, Vermette, Sharp (A) – Shaw, Kruger, Desjardins.
Trenér: Joel Quenneville.

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Beauchemin (A), Lindholm, Depsres, Fowler, Vatanen, Stoner – Perry (A), Getzlaf (C), Maroon – Silfverberg, Kesler, Beleskey – Palmieri, Thompson, Cagliari – Etem, Rakell, Sekáč.
Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Cherrey, Heyer.

V dnešním utkání by se mohli představit dva čeští hráči a oba jsou hokejisty hostujícího Anaheimu. Pravděpodobnější start je jistě u Jiřího Sekáče (v Play off 5 zápasů, 0+0, +1), který dostal příležitost zatím ve všech zápasech této série. U startu Tomáše Fleishchmanna (v Play off 5 zápasů, 0+1, +0) visí spíše otazník, neboť v zápasech proti Chicagu si zahrál pouze jednou a to až v posledním duelu.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v této sezoně střetly již čtyřikrát. Tři souboje v základní části vyzněly lépe pro Chicago, které opanovalo dva z nich, jedna výhra patřila Anaheimu. Zajímavostí je, že v základní části uspěl vždy hostující celek. Zatím poslední duel je starý jen dva dny, když "kačeři" v pátém utkání série zvítězili na svém ledě 5:4 po prodloužení a vybojovali si před dnešním šestým zápasem postupový mečbol.
Chicago Blackhawks

Domácí celek ukončil základní část ligového maratonu na čtvrté příčce Západní konference, což hokejistům z města Chicaga přisoudilo do prvního kola Play off černého koně soutěže, Nashville Predators. Blackhawjs však dokázali zúročit své bohaté zkušenosti z vyřazovacích bojů a svého soupeře přehráli v poměru 4:2 na zápasy. O sérii dále čekalo na domácí hokejisty poměrně překvapivě postoupivší hráči Minnesoty Wild. Chicago již však další postup "divočáků" striktně zastavilo a v cestě do finále konference ve druhém kole neztratili ani bod, celkem tedy 4:0 na zápasy. V nynější finálové sérii proti Anaheimu ale domácí hráči zatím nestačí a za stavu 2:3 na utkání dnes musí bezpodmínečně vyhrát.

I v útoku Blackhawks se stejně jako u hostů nic zásadního ani s přibývajícími roky nemění. Na čele produktivity domácích je dvojice Jonathan Toews – Patrick Kane, kterým vydatně svými body přispívá i zkušený obránce Duncan Keith, jenž průměrně na ledě tráví vždy téměř polovinu celého zápasu. Brankoviště Chicaga nebylo původně tak zcela jasně obsazeno jako to hostující, v této sérii ale dostává příležitost již pouze zkušenější Corey Crawford.