NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Colorado - 9. prosince 2018   01:00

Tampa
Tampa
03:05' Stamkos (Kučerov, Hedman) • 13:15' Stamkos  • 16:26' T. Johnson (B. Point, Girardi) • 22:00' Killorn (Gourde, Stamkos) • 27:59' Palát (Stamkos, Sergačjov) • 30:01' Cirelli (Coburn) • 43:29' Palát (T. Johnson, J. T. Miller)
Colorado
Varlamov (28. Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Zadorov – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Compher, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Kameněv, Kerfoot, Andrighetto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

3. Tyler Johnson (TBL) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 38-30; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 52%-48%; Hity: 35-22; Přesilové hry: 2/3-0/2; Trestné minuty: 6-8.
Tampa Bay si v souboji dvou nejofenzivnějších týmů letošního ročníku NHL snadno poradila s Coloradem, proti kterému v Amalie Areně režírovali výhru Lightning kapitán Steven Stamkos a Ondřej Palát, kteří shodně vstřelili dva góly, první jmenovaný muž k nim ale přidal ještě dvě asistence a stal se první hvězdou utkání. Tampa Bay vyhrála pošesté v řadě a zůstává nejlepším týmem. Konečný výsledek utkání v Amalie Areně. Tampa Bay Lightning 7 Colorado Avalanche 1.
59:32'
Mathieu Joseph na levém křídle vypálil bez přípravy s příklepem a Philipp Grubauer jeho střelu vyrazil.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:44'
Lightning rozjížděli další pohlednou kombinační akci, zpětná přihrávka ale skončila na holi hostů.
56:42'
J. T. Miller a Braydon Coburn se v rychlém sledu dostali ke střele v mezikruží, obě dvě střely ale byly zablokovány nebo sraženy mimo bránu Avalanche.
55:34'
Dnešní utkání sleduje 19092 diváků.
55:34'
Philipp Grubauer přišel po ostré kolizi o masku a zůstal klečet na ledové ploše. Brankář Colorada by měl být ale v pořádku a hra bude pokračovat po reklamní přestávce.
54:42'
Avalanche na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a puk zřejmě po teči mířil pod horní tyč, Louis Domingue ale postřehl, že mu někdo klepe na dveře, a lapačkou puk vytáhl mimo bránu!
54:09'
Lightning se dostali na vrcholu mezikruží ke střele, kterou Philipp Grubauer opět hrudí vyrazil.
52:53'
Tyler Johnson se na pravém křídle roztáhl jako guma, aby udržel pravou brusli na útočné modré čáře, jenže se mu to nepodařilo a pískalo se postavení mimo hru, po kterém dostává prostor reklamní přestávka.
52:14'
Erik Černák tvrdě vypálil od modré čáry a Philipp Grubauer jeho pokus hrudí vyrazil do rohu ledové plochy.
51:09'
Yanni Gourde už se chystal po nahození z levé strany skórovat z blízkosti na vzdálenější pravé tyči, jenže puk byl tečován a mířil mu na paty bruslí.
50:15'
Alex Killorn se po propadnutí Avalanche a dlouhé kolmé přihrávce řítil sám na bránu, jenže s pukem zamíchal tak rychle, až mu sjel z čepele hole.
50:09'
Samuel Girard na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč brány.
49:12'
Louis Domingue stáhl nahozený puk Tysona Barrieho ze vzduchu do lapačky a po rychlém vyjetí z brány rozehrál. Brankář Tampy dnes chytá v naprostém klidu.
48:54'
Patrik Nemeth vystřelil od modré čáry a Louis Domingue jeho nahození bez problému našel ve své lapačce.
48:23'
Mathieu Joseph se dokázal v levém kruhu protáhnout před bránu, z blízkosti ale skórovat nedokázal, protože Philipp Grubauer vkleče puk vyrazil do ochranné sítě.
47:45'
S jistotou ovšem nyní můžeme říci, že se Cédric Paquette a J.T. Compher z trestných lavic vrátili na led.
47:25'
Ian Cole vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho pokus na přední tyči zřejmě přivedl do ochranné sítě Victor Hedman. Jistý si ale úplně nejsem.
47:05'
Victor Hedman vystřelil na vrcholu mezikruží a Philipp Grubauer jeho pokus pravým ramenem vyrazil.
46:53'
Louis Domingue předvedl proti střele Avalanche z levého kruhu skvělý semafor a poté si navíc dovolil rychle rozehrát. Po přerušení následuje reklamní přestávka.
45:53'
Erik Černák se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže střelou zápěstím našel pouze náruč Philippa Grubauera.
45:45'
Cédric Paquette a J. T. Compher nejprve během tance posunuli bránu a poté se do sebe pustili. Rukavice ale na ledě neskončily a oba dostali dvě minuty za hrubost.
45:23'
Avalanche se nepodařilo rozehrát a podél trestných lavic puk napálili na zakázané uvolnění.
44:46'
Ian Cole krásnou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu mířil nad ledem k přední tyči brány Lightning, jenže domácí Louis Domingue předvedl skvělý postřeh a lapil puk do lapačky!
43:29'
Tampa právě vstřelila branku!
Tyler Johnson si u levé tyče zpracoval puk po krátké kolmé přihrávce od Tylera Johnsona a parádní přihrávkou z nulového úhlu přes šířku brankoviště našel ONDŘEJE PALÁTA, který na vzdálenější pravé tyči skóroval do prázdné brány a vstřelil z blízkosti svůj druhý gól v zápase! Je to 7:1. Asistence: Tyler Johnson a J. T. Miller.
42:41'
Louis Domingue předvedl výtečný zákrok a Mathieu Joseph se po krásném obloučku málem řítil sám na bránu, jenže Nikita Zadorov ho dobruslil a podrazil.
42:01'
Avalanche na levém křídle vypálili od modré čáry a puk zamířil nad bránou Tampy do ochranné sítě.
41:12'
Carl Söderberg se ocitl před bránou v šanci po nahození z pravého rohu útočného pásma a zablokování kotouče, jenže výtečného Louise Dominguea z dorážky a blízkosti nepřekonal.
40:31'
Brayden Point vystřelil na bodu mezikruží a těsně nad ledem dobře mířil k levé tyči, jenže Philipp Grubauer puk dokázal vykopnout svým pravým betonem.
40:01'
Nathan MacKinnon vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny a musel by se stát zázrak, aby hosté z Colorada dnešní zápas dokázali ještě otočit.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 28-19; Zablokované střely: 8-14; Vhazování: 55%-45%; Hity: 24-13; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné min.: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:02.
Lightning po přestávce přidali další tři góly, když se postupně prosadili Alex Killorn, Ondřej Palát a Anthony Cirelli a vyhnali z brány Semjona Varlamova. Střídající Philipp Grubauer zatím gól neinkasoval. Skóre po druhé třetině zatím velmi jednoznačného utkání v Tampě. Tampa Bay Lightning 6 Colorado Avalanche 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:07'
Alex Killorn se ocitl úplně sám před bránou, bekhendem ale mezi betony Philippa Grubauera nepřekonal, stejně jako jeden z dorážejících spoluhráčů! Šanci předcházelo přenesení hry.
36:48'
Matt Calvert mohl snížit, jenže jeho prudká střela zápěstím z levého kruhu zamířila nad bránu Louise Dominguea, který stále inkasoval pouze jednou.
36:25'
Steven Stamkos je zpět na ledě a Lightning stále vedou nad hosty z Colorada vysoko 6:1.
35:52'
Avalanche na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Louis Domingue puk zřejmě vyrážečkou vyrazil.
35:28'
Mikko Rantanen dobře vystřelil z pravého kruhu, jenže minul vzdálenější levý horní roh brány Lightning.
35:10'
Lightning se podařilo vyhodit a Philipp Grubauer se rychle vydal za svou bránu, aby rozehrál.
34:25'
Steven Stamkos byl vyloučen na dvě minuty za zásah do hlavy Iana Colea a Colorado si po krátké reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru v zápase.
33:41'
J. T. Compher na pravém křídle vypálil tvrdě od modré čáry a Louis Domingue bez problému puk detekoval.
32:09'
Sven Andrighetto zamířil z mezikruží do náruče Louise Dominguea, po jehož zákroku následuje reklamní přestávka.
31:09'
Matt Calvert se ocitl u pravé tyče po nahození z levého křídla v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát ležícího Louise Dominguea překonat nedokázal! Brankář Bolts zabránil jistému gólu.
30:01'
ANTHONY CIRELLI předvedl v levém rohu pásma skvělý forčeking a na vzdálenější pravé tyči si najel na přihrávku Braydona Coburna z levého křídla a ostrého úhlu, po níž puk zvedl z blízka pod horní tyč a vyhnal Semjona Varlamova z brány Colorada! Asistence: Braydon Coburn.
27:59'
Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Semjon Varlamov, přichází Philipp Grubauer.
27:59'
ONDŘEJ PALÁT se ocitl v pravém kruhu po parádní diagonální přihrávce Stevena Stamkose od modré čáry sám před bránou a rychlou střelou zápěstím nad vyrážečkou Semjona Varlamova zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Steven Stamkos a Michail Sergačjov.
27:21'
Braydon Coburn vypálil na ose ledové plochy od modré čáry a jeho střela s příklepem, skončila v náručí klečícího Semjona Varlamova, který přerušil hru.
27:00'
Mikko Rantanen rychle objel bránu, zasunout puk za záda Louise Dominguea ale u pravé tyče nedokázal.
26:15'
Avalanche se po delší době dostali ke střele na vrcholu pravého kruhu, která skončila v ochranné síti, a po přerušení hry dostává prostor komerční přestávka.
24:31'
Mathieu Joseph si najel před bránu na nahození z levého křídla a puk po jeho teči z blízka mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Semjon Varlamov předvedl spektakulární zákrok a na poslední chvíli lapačkou puk vytáhl na tyč! Nechybělo mnoho a mohlo to být 5:1!
23:02'
Tyson Jost vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a puk byl přizvednut do ochranné sítě.
22:15'
Avalanche se nepodařilo po inkasovaném gólu rozehrát a pískalo se proti nim zakázané uvolnění.
22:00'
Steven Stamkos sice na levém křídle podklouzl, přesto ale před vrcholem kruhu pro vhazování dokázal vpádu přihrát na ose ledové plochy najíždějícímu Yannimu Gourdeovi, který v pravém kruhu zvedl hlavu a poslal před bránu přihrávku, po níž ALEX KILLORN na vzdálenější levé tyči skóroval do odkryté sítě! Tampa vede 4:1. Asistence: Yanni Gourde a Steven Stamkos.
21:37'
Dan Girardi mohl skórovat po nahození z levého křídla a ostrého úhlu, jenže Avalanche závar přečkali.
20:29'
Avalanche na levém křídle vystřelili ihned po vhazování od modré čáry a Louis Domingue opět puk ukryl v lapačce.
20:21'
Colorado vstoupilo do druhé části pořádně zostra a Nathan MacKinnon v pravém kruhu po přihrávce z levého křídla mířil do protipohybu Louise Dominguea ke vzdálenější levé tyči, brankář Lightning ale puk lapil do lapačky!
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-8; Zablokované střely: 2-9; Vhazování: 61%-39%; Hity: 14-7; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:08.
Lightning vstoupili do utkání dvou nejofenzivnějších týmů letošní sezóny NHL skvěle, když se dvakrát v řadě prosadil Steven Stamkos. Na druhý gól kapitána Tampy sice po pouhých 59 sekundách odpověděl Nathan MacKinnon, jenže v závěru úvodní části vrátil domácímu týmu dvoubrankové vedení z dorážky Tyler Johnson. Skóre po první třetině utkání v Amalie Areně. Tampa Bay Lightning 3 Colorado Avalanche 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
19:00'
Vyloučený Nikita Kučerov je zpět na ledě a Colorado v závěru první třetiny dokázalo přečkat hru v oslabení.
18:57'
Ondřej Palát vystřelil v levém kruhu z úhlu a jeho pokus byl sražen vedle vzdálenější pravé tyče brány.
17:00'
Nikita Zadorov za vlastní bránou podrazil Mathieua Josepha a byl vyloučen na dvě minuty za podržení.
16:26'
Lightning na pravé straně útočného pásma vyhráli vhazování a předvedli rychlou kombinační akci na jeden dotek, v jejímž závěru Dan Girardi vypálil od modré čáry a TYLER JOHNSON se u pravé tyče prosadil z dorážky poté, co Semjon Varlamov nedokázal puk udržet v lapačce! 3:1 Bolts. Asistence: Brayden Point a Dan Girardi.
16:21'
Jeden z hráčů Lightning se krásně uvolnil na vrcholu pravého kruhu a nahodil puk před bránu, kde si ho málem srazil do vlastní brány bruslí J. T. Compher. Semjon Varlamov ale včas sevřel betony a dokázal puk zmrazit!
15:47'
Erik Johnson na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus nad ledem minul přední tyč brány.
14:50'
Avalanche na levém křídle vystřelili tvrdě od modré čáry a Louis Domingue vyrážečkou puk vyrazil.
14:43'
Louis Domingue vyrazil nahození Avalanche do ochranné sítě a po přerušení následuje reklamní přestávka.
14:14'
Colorado právě vstřelilo branku!
NATHAN MACKINNON v levém kruhu využil volného prostoru a po rychlém zamíchání s pukem z ostrého úhlu střelou zápěstím zamířil po ledě mezi betony Louise Dominguea ke vzdálenější pravé tyči! Avalanche odpověděli na druhý gól Tampy po pouhých 59 sekundách. Asistence: Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen.
13:15'
STEVEN STAMKOS vystihl špatnou zpětnou přihrávku Avalanche a od obranné modré čáry se řítil do samostatného úniku, v jehož závěru naznačil střelu a bekhendem u levé tyče zvedl puk nad přesouvajícího se Semjona Varlamova!
12:40'
Yanni Gourde se ocital u pravé tyče v obrovské šanci a rychle vypálil, jenže Tyson Barrie jeho pokus zablokoval a připsal si důležitý obranný zákrok.
12:27'
Michail Sergačjov před vrcholem pravého kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem, která nad ledem mířila k přední tyči, Semjon Varlamov ji ale našel v lapačce.
12:12'
Alex Killorn vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování s příklepem a jeho prudká rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Semjon Varlamov zasahovat nemusel.
11:09'
Lightning se opět ocitli v postavení mimo hru a po přerušení následuje reklamní přestávka.
11:01'
Alexander Kerfoot na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Louis Domingue na přední tyči našel puk v lapačce, ze které ho rychle vyhodil, a rozehrál za bránu.
10:23'
Alexander Kerfoot se snažil uvolnit v pravém rohu útočného pásma, jenže Erik Černák ho rychle přišpendlil na hrazení. Avalanche se zatím dostali k jedné střele.
09:45'
Ondřej Palát vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a Semjon Varlamov na přední tyči puk vyrazil.
09:20'
Erik Johnson nedokázal přesně rozehrát a jeho prudká přihrávka podél střídaček zamířila na zakázané uvolnění.
09:01'
Samuel Girard se ocitl na pravé straně obranného pásma pod tlakem tří protihráčů a jeho kolmá přihrávka byla nepřesná. Dobrý forčeking ze strany Lightning.
08:46'
Michail Sergačjov se ocitl v postavení mimo hru a poté si vyříkával něco s jedním hráčů Colorada.
08:23'
Louis Domingue stáhl nahození Avalanche od modré čáry ze vzduchu do lapačky a rychle rozehrál za bránu.
07:33'
Louis Domingue si snadno poradil s táhlou střelou Avalanche od modré čáry a následuje reklamní přestávka.
07:12'
Vyloučený Yanni Gourde je zpět na ledě a Lightning hrají opět v plném počtu. Domácí drží těsné vedení 1:0.
06:55'
Hra byla přerušena, protože vyhozený puk Lightning trefil někoho na střídačkách. Do konce hodně slabé přesilové hry Avalanche zbývá odehrát 18 sekund.
06:15'
Victor Hedman se zmocnil puku na levém křídle obranného pásma a okamžitě ho poslal za bránu Avs.
05:12'
Tyson Jost předvedl v rohu obranného pásma skvělou otočku a forčekující Yanni Gourde ho podrazil.
03:05'
Victor Hedman skvělou diagonální přihrávkou od modré čáry přenesl hru na Nikitu Kučerova, který v pravém kruhu pro vhazování zvedl hlavu, a STEVEN STAMKOS po další skvělé přihrávce přes šířku útočného pásma v levém kruhu zamířil z úhlu do odkryté sítě! Domácí Lightning využili přesilovou hru a vedou nad Coloradem 1:0. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.
02:36'
Alex Killorn na levém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a Semjon Varlamov puk podržel v náručí.
02:28'
Tyler Jost před pár okamžiky předvedl skvělý obranný zákrok, nyní ale fauloval a dostal dvě minuty za hákování, po kterých si Lightning zahrají první přesilovou hru.
02:18'
J. T. Miller se pokoušel vystřelit zápěstím v mezikruží, jenže Tyson Jost se skvěle vrátil a puk mu dokázal vypíchnout.
01:27'
Lightning se na levém křídle v rychlém sledu dostali ke dvěma tvrdým střelám, Semjon Varlamov byl ale v obou případech připraven a na přední tyči puk dvakrát vyrazil.
00:54'
Dan Girardi nabral na pravé křídle velkou rychlost a na bodu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou pozorný Semjon Varlamov vkleče podržel.
00:33'
Nathan MacKinnon si najel z osy hřiště do levého kruhu pro vhazování a bekhendovou střelou z úhlu minul vzdálenější pravý horní roh domácích Lightning.
00:01'
Puk dopadl na led a souboj dvou ofenzivně velmi dobře laděných týmů v Amalie Areně byl právě zahájeno.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Domingue (Pasquale) – Hedman (A), Girardi, McDonagh, Černák, Coburn, Sergačjov – Palát, Stamkos (C), Gourde – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Joseph, Paquette, Callahan (A). Hlavní trenér: Jon Cooper.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Zadorov – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Compher, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Kameněv, Kerfoot, Andrighetto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Justin StPierre. Čároví: Tim Nowak, Shandor Alphonso.
Předpokládané úvodní sestavy:

Tampa Bay Lightning: Domingue (Pasquale) – Hedman, Girardi, McDonagh, Černák, Coburn, Sergačjov – Palát, Stamkos, Gourde – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Joseph, Paquette, Callahan.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Nemeth, Zadorov – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Compher, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Kameněv, Kerfoot, Andrighetto.
COLORADO AVALANCHE

Mikko Rantanen během letošní sezóny NHL nasbíral 47 bodů a je nejproduktivnějším hráčem ligy. Hned za ním je na druhém místě Nathan MacKinnon, který letos zaznamenal 44 bodů, tedy o jeden méně, než útočník domácího týmu Nikita Kučerov. Která z hvězd zazáří?
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa Bay vstřelila nejméně čtyři góly v sedmi z posledních devíti zápasů a se 115 góly se může pyšnit nejlepším útokem v NHL. Colorado je v počtu vstřelených branek na druhém místě se 107 góly.
Tampa Bay doma v neděli v noci vyzve Colorado, proti kterému bude usilovat o šestou výhru v řadě. Bolts v letošní sezóně vyhráli 22 zápasů a s ziskem 45 bodů jsou nejlepším týmem NHL. Avalanche ovšem vedou společně s Predators tabulku Západní konference se ziskem 39 bodů a vyhráli 10 z posledních 13 zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.