Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Litoměřice - 30. března 2021   17:00

Jihlava
Jihlava
13:25' T. Havránek (Lichanec, Mareš) • 29:52' Skořepa (Čachotský) • 50:15' T. Havránek (Skořepa)
Litoměřice

Z mé strany je to tak dnes už vše. Mějte se krásně a budu se na vás někdy příště z Jihlavy těšit opět napočtenou!
Litoměřickým tak cesta končí opět ve čtvrtfinále, za svoje výkony se ale stydět vůbec nemusí. Proti favoritovi podali parádní výkony, a to zejména na domácím ledě, Jihlava však dokázala v poslední možnou chvíli zapnout a strhnout sérii na svoji stranu.

Definitivně jsou tak jasné semifinálové dvojice. Zatímco Kladno půjde na Porubu, což bude ostře sledovaná série, tak Jihlava se postaví Vsetínu. I tohle slibuje velmi zajímavou podívanou.
Hotovo, vymalováno! Dukla zvládla ve třetí třetině dotáhnout zápas do vítězného konce a po gólu Tomáše Havránka v 51. minutě bere výhru 3:1, která tak vynáší obrat v sérii a postup do semifinále, ve kterém budou Jihlavští čelit v tradičním souboji Vsetínu.

Ačkoliv Stadion dělal všechno pro to, aby se na soupeře dotáhl, Dukla dokázala v poslední dvacce kontrolovat zápas a nepouštět až na pár výjimek soupeře do velkých šancí. Po brance Havránka z 51. minuty byli domácí již blizoučko postupu, jenže za výhrou vedla ještě dlouhá cesta. Nejprve šel na trestnou Bilčík za vysokou hůl a Stadion měl enormní tlak v útočném pásmu, navíc umocněn o šestého hráče v poli. Branky se však nedočkal, což platilo i o Dukle. Té to ale vadit vůbec nemuselo, neboť může slavit postup do semifinále!
59:44'
Souboj o kotouč hned několika plejerů z obou stran u trestné lavice už nic neřeší, Jihlava zvládla sedmé utkání a postupuje do semifinále, když vstala z mrtvých!
59:06'
Zadražil vedl brejk 3 na 1 proti prázdné brance, celkem nepochopitelně to chtěl dotáhnout do branky sám, přitom měl před sebou stojícího Marcela. Toho také napálil do holenních chráničů!
58:40'
Blízko čtvrté brance byl Fronk, trefil z úhlu ale boční síťku litoměřické branky! Litoměřice tak okamžitě otáčí hru a tlačí se zpátky do útočného pásma.
58:15'
Bilčík zpátky ve hře a vyhazuje do útočného pásma Dukly. Začíná to pomalu vypadat, že to Jihlava zvládne.
57:42'
Ohromný závar před hostující brankou, kdy vše nastartovala střela Miškáře, kterou dorážel Jícha. Na hranici brankoviště se navíc dostal Výtisk a dělal tam pořádný bordel, přičemž mohl ideálně dorazit střelu Svobody z levého kruhu, jenže stále je to 3:1! Žukov pár chvil poté navíc přišel o masku a došlo k přerušení.
57:12'
Miškář po přistrčení na pravý kruh okamžitě posílal kotouč na branku, jenže jej až moc podebral a poslal napřímo do ochranné sítě. Hra se vykazuje do středního pásma a Litoměřice berou oddechový čas!
57:08'
Minuta z přesilovky Severočechů pryč a hosté se teprve nyní usazují v útočném pásmu, stále v situaci 6 na 4.
56:32'
Na útočné modré podklouzl jeden z hostujících hráčů a Skořepa mohl dát na postup domácích razítko, jenže mu puk uskočil a zatoulal se jenom do oblouku u branky Krále.
56:16'
Strejček nakoupil tvrdou bombu Procházky od modré, zblokoval však střelecký pokus do ochranné sítě. Právě i to Jihlavě velmi pomáhá v samotném závěru.
56:07'
Jihlava si cestu za postupem komplikuje! Vlastimil Bilčík (JIH) dostává za vysokou hůl dvě minuty a Litoměřice mohou snížit na jednu branku rozdílu, navíc ve variantě 6 na 4.
56:03'
A hosté to zkouší v šesti hráčích, hrají tak nyní již absolutní vabank!
56:03'
Poslední komerční přestávka utkání. V pauze ještě nastala menší postrkávaná, neboť Žukov přišel o svoji masku a Eliáš to chtěl vysvětlit Tomanovi, že blízko domácího brankáře nikdo jezdit nebude.
55:33'
Marcel si sám nahodil kotouč a dostihl jej za brankou Žukova, kde i naložil jednomu z obránců Jihlavy. Stadion však nic nevzdává a nadále se tlačí dopředu.
54:48'
Strejček dobře zafungoval i v obranné fázi, na mantinelu zavřel Urbana, čímž získal pro domácí puk, ti navíc otáčí hru směrem dopředu.
54:07'
Dukla má poslední minuty pod kontrolou a pomalu směřuje k postupu dále. Strejček je při chuti a dostal se do dalšího střeleckého pokusu, zakončení ale zblokoval Výtisk pouze svým ramenem.
53:13'
Illéš byl zastaven u vlastní střídačky, jeho práci však plně přebral Fronk a vytáhl hru až před Krále, zakončení z levého kruhu však již nijak přesné nebylo.
52:26'
Jebavého přihrávku přečetl Pekr a zpoza branky nahrával mezi kruhy na Harkabuse, který chtěl jít do střelby, nedokázal si ale srovnat kotouč vůči hokejce a k očekávanému pokusu tak již nedošlo.
51:32'
Strejček dostal od Lichance z oblouku přihrávku do druhé vlny, kterou využil na tvrdou střelu s nápřahem až někde ze Speřic. Jeho tvrdou střelu doprostřed ale Král chytá.
50:56'
Stadion tak teď musí hrát již absolutní vabank. Jihlavě to psychicky ohromně pomohlo a i nadále drží puk na svých holích.
50:15'
Dukla právě vstřelila branku!
A situace je pro domácí o to lepší, že se trhají na dvě branky! Skořepa si zpracoval nahrávku podél prken a vznikl v útočném pásmu moment přečíslení 2 na 1. Domácí kapitán se vůbec neunáhlil, dal TOMÁŠI HAVRÁNKOVI mezi kruhy naprosto přesnou přihrávku, kterou „Havran“ využil na nekompromisní vingl – 3:1! Asistence: Josef Skořepa.
49:36'
Dundáček nespěchal, vytáhl hru až do obranného pásma, kde měl prostor na kombinaci s Marešem. Dá se říci, že své vedení si Jihlava víceméně kontroluje.
48:52'
Po zakázaném uvolnění hostů se hra odehrává ve středním pásmu, kde se oba týmy snaží získat nadvládu nad tímto prostorem na ledě.
48:10'
Konečný dokonale obkroužil pásmo, vytáhl Žukova z kasy a mimo jeho dosah už pouštěl puk pod sebe do brankoviště, kde se na dorážku tlačil Urban, proti dvěma obráncům Jihlavy ale s dorážkou neuspěl a Jihlava přežila jistě největší šanci kališníků v této třetině!
47:29'
Havránek dokázal procpat přihrávku od mantinelu na modrou, kde střílel Eliáš, Král měl čistý rozhled a bral pokus domácího beka do lapačky.
46:15'
Fronk po přechodu modré šel okamžitě do střelby a puk se zastavil kdesi u bruslí beků hostí. Kotouč pak vyvážel Procházka a při obcházení Eliáše upadl. Čekalo se vyloučení, rozhodčí Pešina vše dobře viděl a nechal pokračovat.
45:59'
O pár chvil později přichází navíc další přerušení a komerční přestávka.
45:45'
Střelu od modré viděl Žukov velmi dobře a raději přikryl puk, nechtěl totiž riskovat a vytvářet případné příležitosti pro hostující tým.
44:56'
Žukov raději prodloužil nahozený puk za sebe a dal prostor na rozehrávku Strejčkovi, kterému dal nepříjemný krosček na záda Stehlík a domácí obránce se bolestivě zvedá, hra pokračuje bez přerušení.
44:39'
Zakázané uvolnění Litoměřic částečně otupuje tlak hostů. Jihlava může prostřídat lajny, navíc se přesune i do útočného pásma.
44:08'
Toman využil rychlosti a ujel do situace 2 na 1, kterou zakončil sám z levého kruhu. Žukov ale tento pokus vykryl a připisuje si 14. zákrok v tomto zápase.
43:32'
Hosté se zlobili a reklamovali špatné střídání, hra ale pokračovala a Pekr se vydal do sóla, přímo proti bekovi se rozhodl pro tvrdou střelu z levého kruhu, která však cíl nenašla.
43:05'
Bilčík střílel a pomohla mu k tomu clona Jiránka před brankou, ke kýženému úspěchu ale nevedla. Král pokus skryl v lapačce a ihned přerušil hru.
42:22'
Jánský jenom nahodil do útočného pásma, Jihlava na to konto vyhazuje ke Královi tak, aby nebylo potřeba pískat zakázané uvolnění. Dá se očekávat, že tento vzorec bude aplikován velkou část této třetiny.
41:33'
Konečný poslal kotouč jenom do změti střídajících hráčů před vrátkami u střídačky, Stadion v prvních minutách třetiny drží kotouč a hledá cestu do útočného pásma.
40:54'
Čachotský zkusil z otočky najít před brankou Skořepu, dobře před něj ale nabruslil Výtisk a přihrávku zastavil. Hra se posléze přesunula do útočného pásma Dukly.
40:08'
Třetí třetina začíná a hosté zahájili tlakem, pokus o rozjetí útoku ale nevyšel a na tahu byla Dukla, která kontrovala střelou Illéše, tu Král pohodlně vyrazil.
40:01'
Druhá třetina byla již o poznání vyrovnanější a Litoměřice měly herní převahu, ke které jim pomohla i určitá nedisciplinovanost Jihlavy. Právě ze třetí přesilové hry už hosté udeřili a branku dal nikdo jiný než Patrik Miškář, který v půlce 29. minuty propálil od modré Žukova pod lapačkou. Jenže Stadionu vydržel tento stav jenom zhruba minutu a půl. Po chybě ve středním pásmu šli do kontru Čachotský s Josefem Skořepou, přičemž nymburský rodák prostřelil Krále na bližší tyči a dal Jihlavě opět vedení. Skutečně se jednalo herně o vyrovnanou třetinu a stav 1:1 v ní je naprosto vypovídající.

Střely na branku: 19 – 14 (8 – 8)
40:00'
39:57'
V posledních sekundách se na střelu odhodlal i Havránek, z nápřahu ale trefil jenom hrazení za brankou. Více se toho již nestane a Jihlava tak po dvou třetinách povede 2:1!
39:35'
Procházka neprošel do útočného pásma a Kolář chtěl poslat do úniku Skořepu, přihrávka po ose přes pozorné obránce ale nepřišla.
39:06'
A ta přišla posléze, když Válek našel parádně před brankou naprosto volného Holého, tomu ve finální fázi ale puk uskočil a nepřišlo tak očekávané zakončení!
38:32'
Hosté ještě zásluhou Holého udrželi pásmo a točí unavenou jihlavskou lajnu, stále je to však bez momentu překvapení, který by pomohl vytvořit nějakou velkou šanci.
37:47'
Král neměl kontrolu nad sraženým kotoučem v předbrankovém prostoru a dvojice domácích hráčů se tlačila do branky velice důrazně, leč z toho nic víc pro Duklu nevzniklo.
37:02'
Skořepa zachyboval při snaze vyhodit a poslal kotouč jenom před branku, kde číhal Urban. Ten se právě už chystal na zakončení, místo očekávané nahrávky na Stehlíka, který by zakončoval jistojistě do prázdné branky, přišlo samostatné zakončení, to zamířilo vedle vzdálenější tyče!
36:22'
Toman přišel během souboje s Kolářem o rukavici, přesto dokázal přesunout hru až na Výtiska, který na modré nečekal a pálil bez přípravy. Žukov ale i tak viděl prostor na zákrok a předvedl jej.
35:48'
Kolář prošel podél mantinelu až za branku, odkud přišla nahrávka pro Zadražila. Jeho zakončení zblízka ale na Krále recept nenašlo a následuje komerční přestávka.
34:54'
Miškář jenom nahodil na branku, puk tak přebírají domácí hráči a jsou na tahu oni. Kotouč se nyní spíše po ledové ploše jenom tak potuluje a stálejšího majitele vyloženě nemá.
33:53'
Král se natahoval po nahozeném kotouči od Mareše za litoměřickou branku, všechno za něj posléze ale obstarali spoluhráči. Výtisk i přes dlouhé střídání dokázal pomalým tempem vyvézt hru až za protější klec.
33:20'
Holý je již na ledě a ani tentokrát Jihlava v přesilovce zrovna nezářila. Dukla však bude hrát v útočném pásmu i nadále, neboť hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
32:18'
Zadražil se uvolnil na přihrávku na pravém kruhu a myslel to dobře se zadovkou pod sebe na Harkabuse, to ale bylo již mírně nadbytečné a Litoměřice toho využívají na vyhození.
32:00'
Skořepa sice prodloužil kotouč do útočného pásma, tečoval jej ale tak vysoko, že zapadl do ochranné sítě nad brankou. Hra zůstane ve středním pásmu.
31:25'
Pekr to vzal po přiťuknutí od Čachotského na sebe a střílel na Králův teploměr, nepříjemnou střelu má hostující brankář a milovník aut ve své moci. Následuje přerušení a vhazování po jeho levici.
31:18'
Jan Holý (LTM) zanechal hůl pod Jiránkem po souboji, načež přišlo hákování ze strany obránce Litoměřic. Proto to jsou dvě minuty za hákování a Jihlava má druhou přesilovku.
30:40'
Černý nahodil ze středního pásma jenom na Krále, který rychle rozehrál na Jíchu. Jeho odvážný průnik po pravé straně sice nepřinesl hostům vyloženou příležitost, vhazování si ale Stadion vybojoval i tak.
29:52'
Dukla však bleskově bere vedení zpátky! Litoměřická obrana ve středním pásmu zcela propadla a do tandemu vyjeli Tomáš Čachotský s JOSEFEM SKOŘEPOU, přičemž druhý jmenovaný to vzal jednoduše na sebe a trochu překvapivě propálil Krále pod lapačkou na otevřeném prostoru bližší tyče – 2:1! Asistence: Tomáš Čachotský.
29:06'
Nutno říci, že gól Stadionu byl v kontextu druhé třetiny zasloužený. Hosté do ní vstoupili s větším pohybem a Jihlava se směrem dopředu nedokázala dostat tak často, jako tomu bylo v třetině první.
28:27'
Litoměřice právě vstřelily branku!
A třetí vyloučení Dukly už Stadion trestá! Hostům nešla kombinace přes levou stranu, proto Holý posunul podél modré na PATRIKA MIŠKÁŘE, jehož střela se již z pravé strany ujala a Žukovovi propadla pod lapačkou. Jedeme tak opět od začátku – 1:1! Asistence: Jan Holý, Martin Procházka.
27:56'
Matěj Zadražil (JIH) míří jako třetí hráč Jihlavy na trestnou a je potřeba podotknout, že vyloučení stála Jihlavu druhý zápas série. Tentokrát bude člen bývalého juniorského výběru Energie, který hrál MHL, sedět na trestné za faul loktem.
27:21'
Bilčík schytal tvrdou bombu od Výtiska a zůstal chvíli ležet na ledové ploše, dokázal to ale rozjezdit a dostat se na střídačku. I to pomohlo domácím vykombinovat hru až k brance Krále.
26:42'
Žukov ne úplně přesvědčivě vyrazil puk jenom před sebe, kde operoval Toman, nedokázal si ale již zpracovat puk v rychlosti tak, aby se dostal do vyložené šance. Hosté ale pokračují s kombinací v pásmu.
26:16'
Fronk musel pod tlakem nahrát zpátky Illéšovi, který kryl případný brejk Litoměřic. Nepřesná hra pokračuje však i nadále, po hostujícím ofsajdu je tu komerční přestávka.
25:30'
Lichanec dojel souboj za brankou Litoměřic, nic velkého tím však Jihlavští nezískali a museli se bránit útočným manévrům Stadionu. Hosté se ale připravili o lepší situaci sami, a to kvůli ofsajdu.
24:48'
Černý podél mantinelu přehrál na Pekra, který ještě puk ven z pásma nedostal. Nepovedlo se to ani o pár chvil později, naopak končí kotouč kdesi v ochranné síti nad brankou Žukova.
24:13'
Zbytek oslabení však Dukla dobře dohrává, Litoměřice se nemohou dostat k ničemu a honí kotouč po celé ledové ploše.
23:48'
Bilčík po úspěšném bloku i přes bolest dojezdil střídání a mohl pochválit Žukova, který lapil Miškářův pokus od modré, kde měl odchovanec hradeckého hokeje hodně prostoru.
23:19'
Pořádný tlak mají hosté ve své početní výhodě, Strejček dokonce přišel o svoji hůl, obrana Dukly stále zatím drží!
22:28'
Tomáš Havránek (JIH) může být rád, že dostává pouze dvě minuty. Zahákoval jak Válka, tak i v signalizované výhodě prudce narazil na mantinel Urbana. Dostává však jenom trest za první faul a Dukla tak bude hrát klasicky 4 na 5 dvě minuty.
22:22'
Havránek přihrál Pekrovi, který se chystal napálit puk z pravého kruhu, výborně ale zalehl obránce, který střelu dokázal bezproblémově zblokovat.
21:35'
Harkabus šikovně hledal zpoza branky na levém kruhu Strejčka, Stehlík ale dobře zapracoval, vypíchl puk a šel do kontru s Konečným, prudkou přihrávku si ale střelec druhého gólu Litoměřic v šestém zápase nedokázal zpracovat.
20:49'
Skořepa po nástupu na led hned střílel, jeho pokus ale skončil mezi kruhy na bruslích bránících hráčů Stadionu. Ti následně hned vykazují kotouč ven, až k Žukovově brance.
20:02'
Po zamrznutí kaluže na ledové ploše může startovat druhá třetina, Jihlava v ní vyhrála úvodní buly, první slovo v útoku však mají hosté. Střela Procházky z ostrého úhlu za pravým kruhem ale nepřinesla žádné ohrožení.
20:01'
Ačkoliv předvedl litoměřický Stadion velmi dobrý start do zápasu a Jihlavu přehrával, iniciativu hry přebrala Dukla po výborně odbráněném oslabení a od té doby to bylo víceméně na jednu branku. Z několika šancí se ale ujala jenom jedna, a to ta od Tomáše Havránka, který přesnou střelou z mezikruží v čase 13:25 dal Jihlavským vedení. Několik dalších příležitostí domácích se neuchytilo, navíc slušný výkon předvádí i Tomáš Král, který zabránil tomu, aby se domácí trhli na více než jednu branku.

Střely na branku: 11 – 6
20:00'
19:50'
Jiránek i přes tíseň dokázal střílet, ale žádné ohrožení to pro hostující klec nebylo. Puk pak sice sebral Illéš, místo střely jej ale zatáhl do oblouku, kde se i třetina dohraje.
19:19'
Strejčkovo nahození nedokázal nikdo v brankovišti doklepnout a Stadion podnikl kontr 3 na 2, ve kterém si Stehlík na pravém křídle klepal o přihrávku, neboť byl zcela volný. Přišlo však jenom nahození na branku, které Žukov sebral.
18:38'
Dundáček pálil ze svého postu a pokus byl sražen těsně před brankou kališníků, letěl však nad břevno a hostující brankář tak neměl ani moc práce.
17:59'
Miškář na závěr dlouhého střídání dokázal vyhodit přes všechny čáry a oba celky posílají na led novou pětku. Z přesilovky toho již Jihlavě moc nezbývá.
17:33'
Černý poslal švihem střelu od modré, Král si dokázal přes clonu puk najít a vyrazit do rohu. Dukla však stále drží pásmo a kombinuje nadále.
16:55'
První sekundy ale nedopadly dle představ, Jícha sebral přihrávku a vyhodil na druhou stranu. Ve snaze rychlého návratu to Fronk na levém křídle uspěchal a vjel do ofsajdové pozice.
16:35'
Patrik Marcel (LTM) secvakl Čachotského mezi své tělo a tyč hostující klece. Tento zákrok byl posouzen jako držení, a tak Jihlava sehraje první přesilovou hru.
16:03'
Jakub Illéš s Tomášem Jiránkem zahráli další povedenou kombinaci, Illéš si srovnal puk na střelu zblízka, kterou ale Král vyrazil před sebe. Právě v této oblasti se ale motal Jiránek, z těžké pozice nedokázal zasunout do branky!
15:42'
Bilčík dal těžkou přihrávku na Havránka, který v oblouku vyhodnotil varianty. Rozhodl se, že vrátit na modrou pro Bilčíka bude nejlepší a jeden ze zrzavých členů týmu vyslal na branku střílené nahození, které Král kryje v lapačce.
15:03'
Harkabus dal Zadražilovi do jízdy na levém kruhu nepřesnou přihrávku, což znamená zakázané uvolnění pro Jihlavu. Hra se tak ihned vrací před branku Maxima Žukova, brankáře působícího v organizaci Toronto Maple Leafs.
14:32'
Puk se dostal na litoměřickou střídačku po bloku Holého nahození od Brože. Hostům mírně spadl po nadějném úvodu řemen a Dukla je za první branku v zápase určitě ráda.
14:00'
A mohlo to být hned 2:0, jenže Tomáš Král ze své torny vytasil fantastický zákrok! Fronk našel před kasou zcela nepokrytého Illéše, který si puk potáhl ještě do bekhendu, jeho zakončení ale našlo jenom lapačku hostujícího brankáře, kam se v poslední možnou chvíli část jeho výstroje dostala!
13:25'
Jihlava se ujímá důležitého vedení! Lichanec našel po přistrčení od Mareše křížem v útočném pásmu TOMÁŠE HAVRÁNKA, který si počkal, dostal se před obránce a z mezikruží nekompromisně vymetl pravý vingl Královy branky, který toho přes clonu před sebou moc jednoduše neviděl – 1:0! Asistence: Peter Lichanec, Lukáš Mareš.
12:25'
Výtisk ustál souboj s Judou a přehrál kotouč na protější stranu k Berkovi, jehož nahození sbírá Žukov do lapačky a nehodlá hrát dále. Proto vhazování po jeho pravici.
12:09'
Krátce nato přichází druhá komerčka v zápase.
11:41'
Marcel u mantinelu přísně dohrál Havránka poté, co byl puk mimo hru. Domácí útočník se narazil hlavou na mantinel a zůstal ležet na ledě, po chvilce se ale zvedl a odjel na střídačku s výmluvným gestem vůči rozhodčím, že dle jeho názoru měli trestat. Neděje se ale tak a pokračujeme nadále ve hře.
11:23'
Havránek zvolil cestu bezpečí, místo riskantní nahrávky dopředu stáhl hru pod sebe na střídající obránce. Jihlava tak pokračuje v držení puku a snaží se dostat do útočného pásma.
10:25'
Po vypršení oslabení měla Dukla parádní příležitost na otevření skóre! Strejček se dostal ke střele z mezikruží, následně k dorážce, obě však Král vykryl, přičemž dorážku do odkryté klece vykopl špičkou betonu! Parádní zákrok hostujícího brankáře.
09:54'
Po vyhození puku hostů na zakázané uvolnění Dukla měla vhazování v útočném pásmu a vytěžila z toho velmi dobrou příležitost, když se Skořepa nabídl na střelu z pravého kruhu, tu ale zablokoval holí Výtisk.
09:09'
Druhý pokus měl na starosti Jiránek a bylo to již nebezpečnější, domácí forvard si sjel na střelu z mezikruží, jenže ani on nedokázal vměstnat kotouč mezi tři tyče.
08:48'
Po zisku puku na červené se vydali domácí do situace 2 na 1, kterou zakončoval Strejček střelou z vrcholku pravého kruhu, Král pouze kontroloval a neměl žádnou práci.
08:20'
Lichanec ale první vhazování vyhrál a domácí obrana vyhazuje přes všechny čáry až za Královu klec.
08:15'
Po komerční přestávce se rozjede první přesilovka zápasu. Dostanou jí Litoměřice poté, co Filip Eliáš (JIH) zasáhl do obličeje hokejkou Válka a dostává dvě trestné minuty.
07:12'
Procházka dával za sebe na Jebavého, který byl připraven na modré, jenže ve finále to znamenalo pouze vyhození se z útočného pásma do středního. Hosté však i nadále kombinují s kotoučem a Král nemá zdaleka tolik práce.
06:22'
Miškář po souboji s Marešem našel prostor, jak poslat kotouč z úhlu před branku. Žukov ale kotouč moc dobře viděl a vyrazil jej, Litoměřice však pokračují v útoku a začínají mít navrch.
05:43'
Holého nahození vyrazil Žukov pouze před sebe do příhodné pozice na Jindru, který to vzal hned z jedničky a domácí brankář si musel vykrýt prostor u tyčky. Přetíženou domácí lajnu nakonec zachraňuje až icing.
04:59'
Urban i tak ale našel skulinu v obranném rozestavení Jihlavy, nabral rychlost a uvolnil se do střelecké pozice z levého kruhu, pokus mu ale nesedl zřejmě tak, jak by si přál a trefil jenom boční síť.
04:31'
Konečný se zorientoval mezi kruhy v pozici beka nejlépe a už hledal rozjetého Válka, který se ale ke zpracování nemohl dostat. Hraje se podle očekávání velmi opatrně.
03:57'
Puk z hole Jebavého míří tečovaný až na tribuny CZ LOKO Arény. Za místo vhazování je v tomto momentě určen prostor před hostující střídačkou.
03:29'
Jiránek na ofsajdové hraně posunul do útočného pásma pro Pekra, přihrávku ale přečetl Holý a dal dlouhý pas na Berku. Na hostujícího útočníka to bylo ale příliš dlouhé a je z toho icing.
02:37'
Výtisk lehce předržel kotouč a vymyslel nahrávku do středního pásma, kde si najížděl Miškář. Ke střele se tento snajpr nedostal, povedlo se to až Holému, rozduněl však jenom plexisklo za brankou domácího gólmana.
01:56'
Kolář si neporadil s Jánským a doplnit jej musel až Eliáš, načež Jánský kotouč utěsnil a nastal o něj boj za brankou Dukly, odkud se hra zase vysunula k brance Krále.
01:25'
Pekr prodloužil do útočné třetiny, nebyla tam však žádná podpora a hosté otáčejí hned hru. Marcel posunul podél modré na Konečného, jehož zakončení z pravého kruhu Žukov lapil.
00:35'
Čachotský se snažil něco vymyslet na levé straně, nakonec prodloužil jenom po mantinelu na Mareše, který ale zapsal ztrátu a na zteč šel Válek, do úniku ale neměl rychlost a byl čistě zpacifikován dvojicí beků.
00:02'
A je to tady! Očekáváné vyvrcholení celé čtvrtfinálové série začíná a Dukla se snažila kombinovat od vlastní branky, dále než do středního pásma ale nedošla. Právě tam opustil kotouč hrací plochu a vhazovat se bude u domácí střídačky.
00:01'
Za tónů již legendární nástupovky Templáři od kapely Vigo se chystá vše na start sedmého čtvrtfinálového utkání, o kterém podotkli trenéři obou týmů, že to bude především o psychické stránce. Potvrdí se staré známé pravidlo: „Kdo dá první gól, vyhraje?“
Ještě jednou vám přeji krásné slunečné odpoledne z CZ LOKO Arény! Zhruba za 15 minut začne ostře sledovaný souboj, navíc před televizními obrazovkami a do sedmého utkání vstupují oba celky fakticky v neměnné sestavě. Do Jihlavy navíc po dlouhé době zavítá i extraligová dvojice hlavních rozhodčích, řízení zápasu bylo svěřeno jihočeské dvojici Vladimír Pešina a Daniel Pražák. Na čarách jim pak budou pomáhat Martin Kreuzer a David Polonyi.

HC Dukla Jihlava: Žukov (Jan Brož) – T. Černý, D. Kolář (A), Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – Jiránek, Fronk, Illéš – Čachotský (A), Skořepa (C), Vítězslav Brož – T. Harkabus, M. Zadražil, Pekr – T. Havránek, Lichanec, Juda.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Kremláček, Jebavý (A) – T. Svoboda, Miškář, Procházka – Berka, Toman, Válek – L. Stehlík, Urban, Konečný – Jindra, Jícha, Jánský – Soukup.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Kreuzer, Polonyi.
Severočeši tak měli parádní možnost ukončit sérii na domácím ledě, jenže v zápase vedla Dukla od 16. minuty zásluhou Pekra. Litoměřicím trvalo otočit souboj na svoji stranu až do 45. minuty, kdy se prosadil Lukáš Stehlík, čímž opět nad Jihlavou visela hrozba vyřazení. Nakonec se ale hosté dočkali při hře bez gólmana, v čase 58:06 prostřelil Krále Tomáš Harkabus a bylo jasné, že tohle utkání rozhodne až prodloužení.

A to dokonce ne jedno, ale rovnou dvě. Ačkoliv měla Jihlava ohromné šance, nedokázala dát ani jednu z nich a kolikrát se musela strachovat po výpadech Stadionu. Bojovný zápas tak dospěl až do 89. minuty, ve které dorazil úspěšně kotouč do branky symbolicky Jan Strejček a po zápase probíhaly bouřlivé oslavy výhry, vždyť Dukla vrací sérii k sobě domů a může dokonat velkolepý obrat!
Všeobecně se však čekalo, že konec série nastane již v pátek. To si totiž přivezli Severočeši s sebou vedení v sérii 3:1, neboť doma oba zápasy zlomili na svoji stranu a jihlavští fanoušci na sociálních sítích již propadali skepsi. A růžově to s Duklou nevypadalo ani v zmíněném pátém utkání čtvrtfinále, neboť po dvou třetinách prohrávala 1:2.

Třetí třetinu ale posunuly do odlišné roviny dvě branky v úvodní čtyřminutovce, díky brankám Josefa Skořepy vedla rázem Jihlava 3:2 a Litoměřice musely dotahovat. To se jim již nepovedlo, naopak do prázdné zvýšil Matěj Pekr a mohlo se slavit, neboť se Jihlavští stébla chytli a vylezli alespoň napůl na pomyslný břeh.
Krásné úterní odpoledne z Jihlavy! Od 17:00 se rozehraje zápas, ve kterém již není kam couvnout. To, co vypadalo ještě ve středu před týdnem po utkání v Litoměřicích nereálně, se stalo skutečností a Dukla to dotáhla ze stavu 1:3 až do rozhodujícího sedmého zápasu.

Dokázala totiž sejmout Stadion nejprve doma velkolepou otočkou ve třetí třetině a ze stavu 1:2 se zrodila výhra 4:2, aby v neděli vydřela ve druhém prodloužení výhru 3:2, přičemž srovnání na 2:2 přišlo až necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny.

Těžko však soudit, kdo je na tom psychicky lépe. Pro Duklu hraje vstání prakticky z mrtvých, Litoměřice naopak nejsou pod tlakem a postup do semifinále by byl pro tamní klub ohromným úspěchem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.