Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Mnichov : Rauma - 14. prosince 2021   20:15

Rauma

To je ode mě vše. U dalších zápasů Hokejové Ligy mistrů se těším na počtenou!

Vhazování: 38:25
Německý celek se tak může radovat. Poté, co v prvním duelu prohrával 2:0 a podařilo se mu vyrovnat až ve třetí třetině, se před domácím publikem dokázal prokousat mezi nejlepší čtyři týmy Hokejové Ligy mistrů. Lukko Rauma bylo ovšem vynikajícím soupeřem. Svěřenci trenéra Marka Virtanena nechali na ledě vše. Bohužel jim to ale na postup nestačilo. Mnichovští se tak můžou těšit na souboj s dalším finským celkem, Tapparou Tampere.
62:25'
Mnichov právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Mnichov postupuje do semifinále! Před Lehtinenem vznikla skrumáž. První dvě střely sice hostující brankář dokázal vykrýt, na poslední dorážku JUSTINA SCHÜTZE už ale neměl. Asistence: Trevor Parkes.
61:55'
Skalický s Nymanem přešli do útočné třetiny. Nebezpečnou šanci si ale nevytvořili.
61:28'
Domácí se vydali do přečíslení dvou proti jednomu, to jim však překazila píšťalka čárového sudího. Ofsajd.
61:00'
Ilomäki musel dávat pozor. Byl posledním hráčem a nebezpečně na něj dotíral Redmond. Situaci ale zvládl.
60:31'
Matilla zabruslil s pukem do středního pásma. Oba celky střídají.
60:05'
Úvodní buly nastaveného času vyhráli hosté.
60:01'
Skončila nám třetí třetina druhého utkání mezi Mnichovem a Lukko Rauma. Jelikož i nyní platí nerozhodný stav, následuje desetiminutové prodloužení ve třech. Když ani to nerozhdnodne, dojde na samostatné nájezdy.
60:00'
59:40'
Tiffels se snažil přihrát na střed hřiště, jeho úmysl ale vystihli obránci finského celku.
59:01'
Tentokráte se ale hosté dostali před aud den Birkena, Kukkonen střílel, německý brankář vyráží.
58:22'
Lukko ne nyní opravdu jen brání. Mnichovští střílí na Lehtinena jeden puk za druhý.
58:00'
běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:26'
Abeltshauserova rána z mezikruží končí pouze na zadním mantinelu.
57:13'
Domácí teď na svého soupeře zatlačili. Z mezikruží střílel Tiffels, Lehtinen si připsal další úspěšný zásah.
56:54'
Kotouč končí mimo hřiště, vhazovat se bude před Lehtinenem.
56:31'
Daubner přihrál za branku Gogollovi, ten se snažil následně prodloužit do předbrankového prostoru. Nikoho z volných spoluhráčů ale nenašel.
55:41'
Ofsajd hostí.
55:00'
Do konce třetiny nám zbývá pět minut, skóre je stále vyrovnané. Podaří se některému z celků rozhodnout ještě v základní hrací době?
54:38'
54:27'
Street pálil z mezikruží, trefil ale pouze Lehtinena. Lukko se osvobozuje.
54:00'
Redmondova rána od modré byla zablokována.
53:38'
Před branku dostával přihrávku Ehliz, ke kotouči se ale díky včasnému zásahu obrany hostí nedostal.
53:00'
Finskému celku se ale následně povedlo vyhodit.
52:42'
Domácí vyhráli buly a začali kombinaci v útočné třetině.
52:38'
Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Skalický – 2 min., hákování).
52:05'
Během krátké dvacetivteřinové přesilovky si hosté větší příležitost nevypracovali. Oba celky pokračují v pěti.
51:46'
51:26'
50:59'
Z levé strany pálil Haga, aus den Birken jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
50:33'
Seidenberg se pokoušel přihrávat před branku, tam však byla zavčasu obrana finského celku.
49:59'
Zakázané uvolnění Lukka.
49:45'
Suituace na ledě se vyrovná. Parkes zasáhl svého soupeře vysokou holí.
49:36'
Po úspěšném zásahu Lehtinena se hostům povedlo vyhodit.
49:26'
Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Hakulinen – 2 min., hákování).
49:26'
Tiffles mohl přidat svůj druhý gól v zápase poté, co se řítil sám na Lehtinena. Hostující brankář ovšem předvedl fantastický zákrok betonem.
49:02'
Z ostrého úhlu pálil bekhendem Säkkinen, trefil však jen boční síť aus den Birkenovy branky.
48:39'
Ilomäki vybojoval puk v rohu, avšak ihned o něj po zásahu Redmonda přišel. Mnichovští se následně vydali do protiútoku, který skončil úspěšným zákrokem Lehtinena.
47:30'
Ortega pálil zleva, avšak Lehtinen na tuto střelu dobře viděl a kotouč vyrazil.
47:19'
Rozhodčím se nelíbilo postavení Hagera, a tak se buly bude opakovat.
47:19'
Stejný prohřešek se nyní píská i na druhé straně.
46:59'
Nepovedená rozehrávka Tiffelse končí zakázaným uvolněním.
46:31'
Lehtinen přerušil hru, aby uklidnil situaci před svojí svatyní. Následuje komerční přestávka.
46:21'
Domácí drží puk v obranném pásmu, oba celky střídají.
45:31'
Nyní stejný hráč zamířil na Lehtinena ze stejného místa. Mezi tři tyče se ale nakonec netrefil.
44:59'
Abeltshauserova střela od modré byla zablokována Ondřejem Slováčkem.
44:27'
Po konzultaci s kolegou u videa hlavní sudí rozpažuje! Gól to tedy není a vhazovat se bude před Lehtinenem.
44:27'
Lehtinen po střele Ortegy chvíli nevěděl, kde má kotouč. Ten byl kdesi pod jeho betony. Rozhodčí přerušují hru a jdou se podívat na video!
43:38'
Nyní se Piipponenovi nepodařilo vystřelit z prostoru mezikruží. Domácí obrana si následně převzala kotouč do své správy.
42:38'
Kastner zabojoval v obranném pásmu a podařilo se mu na chvíli získat puk. Následně jej ale o něj obral Skalický, jenž poté střílel. Aus den Birken vše vyřešil.
42:12'
Repo přihrával Hämäläinenovi, jenž už byl ale v ofsajdovém postavení.
41:35'
Před Lehtinenem se vytvořila skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Smith. Jeho střelu z bezprostřední blízkosti však finský brankář pokryl.
41:23'
Na druhé straně přikryl Lehtinen puk před dotírajícím Ortegou.
40:59'
Střela Nymana z pravého kruhu skončila na aus den Birkenově vyrážečce.
40:16'
Tifflesův průnik byl ale zastaven obranou finského celku. Hosté dostali puk do střední třetiny.
40:05'
Domácí vyhrávají úvodní buly a ihned se řítí do útoku.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 22:00.
Ve druhé třetině jsme byli svědky dvou branek, po jedné na každé straně. Nejprve dostal Lukko de vedení přesnou střelou zápěstím Sebastian Repo. Za Red Bull pak vyrovnal pouhou minutu a půl před koncem po velmi dobré individuální akci Frederik Tiffels. Skóre tohoto utkání i celého dvojzápasu je tedy stále vyrovnané. Rozhodne o postupujícím třetí třetina nebo se bude v Mnichově prodlužovat?
40:00'
39:40'
Bekhendem pálil Saarjärvi, trefil však jen před ním stojícího obránce. Následně se dostal ke střele i Scott Pooley, jehož ale vychytal aus den Birken.
39:00'
Běží poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:24'
Nejlepší střelec Mnichova vyrovnává skóre utkání! FREDERIK TIFFELS předvedl výbornou individuální akci, kterou zakončil přesnou střelou švihem. Asistence: Daryl Boyle.
37:21'
Nyman dostal puk do obranného pásma Mnichova, tam si jej ale převzala domácí obrana. Na druhé straně se následně dostal ke střele Seidenberg, jenž trefil připraveného Lehtinena.
36:47'
Kotouč se ocitl mimo hřiště, vhazovat se bude před Lehtinenem.
36:39'
Ofsajd Red Bullu.
36:08'
35:49'
Přihrávka na Tifflese nebyla přesná. Nejlepší střelec domácích se ovšem k puku dostal a pokusil se o střelu. Tu však zabokovala hostující obrana.
35:30'
A nyní se jim povedlo vyhodit. Mnichovským zatím přesilovky vůbec nejdou.
34:59'
Kombinace Mnichovských skončila střelou Gogolly, Lehtinen byl připraven. Hosté jsou ve čtyřech.
34:08'
Rauma bude hrát ve třech. Piipponen míří na trestnou lavici za vražení na hrazení.
34:02'
Nic kloudného ale nevymysleli. Hosté se opět osvobodili.
34:02'
nyní domácí kombinují v útočné třetině a hledají vhodný prostor ke střele.
33:35'
Blum pálil od modré, trefil však jen Piipponena. Ilomäki následně vyvezl puk do bezpečí.
33:02'
I tentokráte se Lukko hned po vhazování osvobozuje.
32:59'
Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Säkkinen – 2 min., hákování).
32:31'
Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení! Poté, co se vymanili z tlaku Mnichovských, se ke kotouči dostal SEBASTIAN REPO, který si vybruslil na střed hřiště a přesnou střelou zápěstím překonal aus den Birkena. Asistence Iivari Säkkinen.
31:38'
Aus den Birkenova branka je opět posunuta. Rozhodčí tak přerušují.
31:04'
Parádní přihrávka Redmoda před branku sice našla Smitha, ten však z bezprostřední blízkosti trefil pouze roztáhnuvšího se Lehtinena..
30:42'
Nyní Lehtinen už musel zakročit, a to proti střele z mezikruží. Následně schoval puk do výstroje a přerušil hru.
30:08'
Smith se snažil dostat puk před branku, kde stál volný Gogolla. Obrana finského celku ale na poslední chvíli toto nebezpečí zažehnala.
29:53'
Zakázané uvolnění Mnichova.
29:35'
Ylitalo pálil z ostrého úhlu, aus den Birken si ale bližší tyč pohlídal.
29:00'
Lehtinen skryl puk do výstroje a přerušil hru. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Red Bullu.
28:48'
28:31'
Konečně se domácí dostali ke kombinaci, kterou zakončoval Ehliz. Lehtinen jeho pokus vyrazil.
27:59'
Tiffels poslal puk do pásma, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Hosté se tedy opět osvobozují.
27:31'
Nyní se Mnichovští nezvládají dostat do útočné třetiny. Hosté opět v klidu vyhazují.
27:00'
První přesilovku nezačínají domácí dobře. Lukko vyhazuje.
26:48'
Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Abt – 2 min., hrubost).
26:35'
Dva finští obránci se nyní srazili ve vlastní třetině, avšak nikdo z Mnichovských nebyl tak pohotový, aby této situace využil.
26:30'
Ihned po buly pálil Blum, Lehtinen byl ale opět připraven.
26:27'
Stejně tak dopadl pokus Seidenberga z druhé strany. Poté se ke kotouči dostal opět Redmond, jenž se rozhodl opětovně vypálit. Lehtinen skryl kotouč do výstroje a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
26:11'
Redmond pálil od modré, protostor mezi třemi tyčemi však netrefil.
25:53'
Seidenberg střílel z hranice levého kruhu, trefil ale jen připraveného Lehtinena. Hráči Lukka poté vyhodili pouze na zakázané uvolnění.
24:34'
Gogulla se chystal nasměrovat přihrávku z pravé strany do poloodrkyté branky, kotouč mu však v poslední chvíli přeskočil hůl.
24:18'
Kotouč skončil mimo hřiště, vhazovat se bude po Lehtinenově pravici.
24:01'
Střela od modré čáry byla před aus den Birkenem ještě tečována, německý brankář si ovšem s těmito obtížemi nakonec poradil.
23:15'
Lehinen nyní raději přikryl kotouč před dotírajícími protihráči a přerušil hru.
23:00'
Abt nahodil puk za aus den Birkenovu branku, kde si jej převzala mnichovská obrana.
22:44'
Do druhé třetiny nastoupili domácí velmi aktivně. Nyní kombinovali v útočné třetině, přičemž hráčům Lukka se povedlo osvobodit z tohoto tlaku pouze za cenu zakázaného uvolnění.
21:44'
Lehtinen předvedl další pspěšný zásah proti střele z pravé strany. Následně poslal Ilomäki kotouč do bezpečí, a to tak, že z toho nebyl další icing.
21:23'
21:01'
Zčistajasna se před Lehtinenem zjevil Ortega. Ten vyslal nebezpečnou jedovku, kterou ale hostující brankář vyrazil mimo.
20:44'
Přihrávka od Tifflese na Redmonda nebyla přesná. Mnichvští se tak vyhnali do středního pásma.
20:12'
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí. Ti si ale následně nerozuměli v rozehrávce, a tak rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 21:05.
Po první dvacetiminutovce zatím stále platí bezbrankový stav. Herně jsou na tom zatím lépe hosté, kteří si také vypracovali větší množství šancí. Mnichovští ovšem taktéž zahrozili. Zejména nebezpečný byl průnik Mauera, který zastavil pohotovým zákrokem brankář Lehtinen. Podaří se některému z celků vstřelit v prostřední části důležitý vedoucí gól?
20:00'
19:48'
Piipponen drží puk za svojí brankou a vypadá to, že už jen čeká na závěrečnou sirénu.
19:18'
Ilomäki pronikl do útočného pásma, načež se pokusil o střelu z mezikruží. Tu však zablokovali mnichovští obránci.
19:00'
Běží poslední minuta hry v první třetině.
18:36'
Po delší době byli domácí usazeni v útočném pásmu, k nebezpečnější střele se ale nedostali.
18:00'
Aus den Birken si sjel pro volný kotouč za branku, načež se mu podařilo rozehrát.
17:06'
V předbrankovém prostoru byl volný Skalický, čehož si všiml Kukkonen, jenž mu adresoval přihrávku. Ta ale neměla takové parametry, jaké by si slovenský útočník představoval.
16:10'
Ofsajd Lukka.
15:30'
Na druhé straně pálil zleva Pietilä, aus den Birken byl ovšem znovu připraven.
14:59'
Frank Mauer se řítil zcela sám na Lehtinena, nicméně svůj průnik zakončil nepřesně. Hostující gólman skryl puk do výstroje.
14:17'
Kukkonen střílel bekhendem, a nebyl to vůbec špatný pokus. Kotouč skončil jen o několik centimetrů vedle domácí branky. Následně se hosté dostali do ofsajdu.
13:37'
Hosté se nyní sami vystavili nebezpečí, když v obranném pásmu nerozehráli přesně. Mnichovští ovšem tohoto zaváhání nedokázali využít.
12:34'
Seidenbergovu střelu zablokoval Skalický, jenž se ihned vydal do protiútoku. Jeho svižnou ránu aus den Birken vyrazil.
12:24'
Na druhé straně vytáhl Lehtinen dobrý zákrok proti Kastnerovi. Následuje komerční přestávka.
11:59'
Mnichovští se zatím nemohou dostat z tlaku hráčů Lukka. Další nebezpečnou střelu na aus den Birkena vyslal Hämäläinen, avšak domácí gólman zatím drží čisté konto.
11:01'
Aus den Birken byl při rozehrávce za brankou pod tlakem. Nakonec se mu však podařilo dostat kotouč na volné spoluhráče.
10:52'
Lehtinen musel být taktéž na pozoru, a to proti ráně od modré. Svoji práci ale zvládl s přehledem.
10:17'
Další úspěšný blok domácích beků, tentokráte proti ráně Piipponena.
09:55'
Tentokráte už domácí brankář musel zasahovat. Po přerušení hry došlo k menší strkanici mezi oběma týmy, sudí ovšem tuto roztržku rychle ukončili. Vylučovat se zatím nebude.
09:42'
Kukkonen zkoušel střelu od modré, avšak obrana mnichova tento pokus zablokovala.
09:19'
Hráči Raumy byli usazeni v útočné třetině, kde kombinovali. Než však došlo ke střele, byla aus den Birkenova branka posunuta. Na vině byl sám německý brankář, avšak rozhodčí usoudili, že tak neučinil schválně. Hra je tedy nyní přerušena do té doby, než ledaři vrátí jeho klec na své místo-
08:59'
Hämäläinen zabojoval v rohu a přihrával před branku, kde viděl volného Repa. Před ním se však ke kotouči dostal aus den Birken, jenž jej skryl pod svoji lapačku.
07:55'
Piipponen střílel od modré, trefil však jen před ním stojícího obránce.
07:36'
Ehliz se vydal do útočné třetiny, načež z pravého kruhu vypálil na Lehtinena. Ten puk skryl do své výstroje.
06:50'
Přihrávka do předbrankového prostoru v podání Pavola Skalického nenašla vhodného adresáta.
06:31'
Zajímavý pokus Abta z mezikruží skončil na aus den Birkenově vyrážečce.
06:10'
Po zásahu Lehtinena na druhé straně sudí přerušují hru. Následuje první komerční přestávka tohoto zápasu.
05:50'
Stejně tak si německý gólman počínal proti ráně Grégorieho.
05:41'
Ilomäki pálil od modré čáry, přičemž se jeho spoluhráči snažili puk tečovat před aus den Birkenem. Ten však předvedl úspěšný zákrok.
05:21'
Jonathan Blum zastavil průnik soupeře, načež rozehrál na volné spoluhráče ve středním pásmu.
04:46'
Hráči Lukka si nepohlídali přechod přes modrou čáru. Sudí tak pískají ofsajd.
04:00'
Poprvé se do akce zapojil brankář Lehtinen, a to po průniku Hagera. Ten si najel až moc blízko před hostujícího brankáře, a vyprášil tak pouze jeho betony.
03:01'
Přihrávka na Pavola Skalického nebyla vůbec přesná, domácí si puk v obranné třetině bez problému přebrali.
02:24'
Další úspěšný zákrok aus den Birkena, tentokráte proti střele z ostrého úhlu od Säkkinena.
02:04'
Aus den Birken musel dávat pozor proti střele z levé strany, kterou na něj vyslal Hämäläinen. Německý brankář ale předvedl úspěšný zákrok a přerušil hru.
01:07'
Nahození do útočné třetiny hráčům Lukka nevyšlo. Domácí se tak pokusili o rychlý protiútok, avšak nerozuměli si při rozehrávce. Rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
00:28'
Seidenberg posílal puk za branku Tiffelsovi, ten však proti přesile soupeře neuspěl. Zaútočit tak mohou hosté.
00:05'
Po úvodním buly mají kotouč na hokejkách Mnichovští.
00:01'
Kapitáni se zdraví s rozhodčími, utkání za malou chvíli začne!
Oba brankáři přivádějí své celky na modré čáry, Mnichov nastoupí v modrých dresech, Lukko Rauma ve žlutých. Nyní uslyšíme hymny zemí, z nichž oba celky pocházejí, tedy Německou a Finskou.

EHC Red Bull Mnichov: aus den Birken (Fiessinger) – Daubner, Blum, Abeltshauser, Boyle, Seidenberg, Redmond – Ehliz, Hager, Ortega – Tiffels, Street, Parkes – Gogulla, Smith, Mauer – Varejcka, Kastner, Schütz
Trenér: Don Jackson

Lukko Rauma: Lehtinen (Helomaa) – Piipponen, Saarjärvi, Slováček, Grégoire, Pietilä, Abt, Markkula, Kukkonen – Hakulinen, Mattila, Skalický – Pooley, Ilomäki, Nyman – Repo, Haga, Ylitalo – Hämäläinen, Kainulainen, Säkkinen
Trenér: Marko Virtanen

Rozhodčí: Christoph Sternat (AUT), Trpimir Piragič (CRO) – Tobias Schwenk (GER), Marius Wölzmüller (GER).
První zápas:

Dlouho se zdálo, že úvodní utkání ovládne finský celek. Po čtyřiceti minutách vedl 2:0 a vypadalo to, že si v pohodě dojde pro vítězství. Ve třetí třetině ovšem Mnichovští zabrali a podařilo se jim vyrovnat. Druhé utkání nám tak slibuje drama, jelikož vítěz bere vše.
Lukko Rauma:

Finský celek se do vyřazovacích bojů dostal po vítězství ve skupině C, kde získal 14 bodů. V této části turnaje se nestalo, že by Rauma odešla z utkání bez bodu. Čtyřikrát zvítězila a dvakrát ztratila duel v nájezdech. Nejvyšší vítězství pak zaznamenala proti mužstvu, které taktéž nakonec postoupilo do play–off – německému Mannhemu (5:1).

V osmifinále se pak svěřenci kouče Marka Virtanena postavili italskému Bolzanu. S ním však odehráli jen jeden duel, ve kterém zvítězili 3:1. Druhý zápas se kvůli výskytu nemoci Covid-19 v kádru Finů nemohl odehrát. Direktoriát soutěže tak rozhodl, že do čtvrtfinále postoupí tým, který opanoval úvodní zápas.
EHC Red Bull Mnichov:

Mnichovští se do play-off probojovali z druhého místa skupiny D, kde získali 12 bodů. Na Rögle, které v této skupině zvítězilo, ztratili pouhé dva body. Ze šesti utkání se jim povedlo čtyřikrát zvítězit. Nejvyšší výhru pak zaznamenali na ledě Zugu (6:1), jemuž vrátili porážku z předchozího duelu.

V osmifinále se Red Bull střetl s Fribourgem. V prvním utkání na ledě soupeře zvítězil 4:2, v domácím prostředí pak postup potvrdil výhrou 3:2.
Zdravím vás u sledování Hokejové Ligy mistrů! Dnes se společně podíváme na druhé čtvrtfinálové utkání mezi týmy EHC Red Bull Mnichov a Lukko Rauma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.