Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Mountfield - 12. srpna 2021   17:30

Mountfield
Kiviaho (Sajdl) – Kalina, Pavlík, Jank, McCormack, Šalda, Čáp – Pilař, Koukal (C), Jergl, Oksanen, Lalancette, Klíma Kel., Sklenář, Štohanzl, Lamper, Jirásek, Morong, Poppel

Divoké přípravné utkání je u konce. Byť šli do třetí třetiny s vedením energetici, vítězství nakonec slaví hostující Hradec, kterému vyšel především závěr.

Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů.
59:35'
Hradec právě vstřelil branku!
Je hotovo. Prázdnou branku trefuje AHTI OKSANEN. Bez asistence.
58:59'
Velký zvrat v závěru! Po vyhraném buly Hradeckých se k puku dostal PATRIK LAMPER, jenž posílá Mountfield do vedení. Asistence: Graeme McCormack
58:51'
Strkanice ohodnocena dvouminutovými tresty. Za hrubost jsou vykázání Jiří Černoch (KVA) a Bohumil Jank (HKM).
58:07'
Je vyrovnáno! Na konci kombinace v útočném pásmu stál KELLY KLÍMA, jenž tak využívá přesilovou hru. Asistence: Christophe Lalancette
57:22'
Michal Plutnar (KVA) je vyloučen za podrážení a koncovka tohoto utkání se tak dramatizuje.
55:52'
Byť se jedná pouze o přípravné utkání, osobních soubojů je k vidění hodně. Oba celky se neštetří.
53:50'
Aleš Jergl je hodně vidět, v zakončení mu však chybí dávka štěstí i přesnosti.
Dnešní utkání sleduje 999 diváků.
49:18'
Průžek zachytil hradecký pas, ale následně nedokázal přesně přihrát a o puk hned přichází.
48:49'
Martin Weinhold pálil od modré, ale rozvlnil pouze ochrannou síť vysoko nad Kiviahem.
46:41'
Aleš Jergl (HKM) je vyloučen za vysokou hůl.
44:41'
Na Lvech je vidět hlad po gólu, zatím ale chybí nějaké překvapivější zakončení.
42:48'
Zatím se hraje jen na jednu branku, ta ale zůstává ve třetí třetině zavřená díky pozornému Petru Hamalčíkovi.
41:01'
Další Hamalčíkův zákrok, tentokrát na na něj neúspěšně hledal recept Kelly Klíma.
40:19'
Pavlík hned prověřil Hamalčíkovu pozornost.
40:01'
V prostřední části jsme byli svědky jediné branky. O tu se postaral ve 27. minutě svou dělovkou karlovarský obránce Michal Plutnar. Třetí třetina začne přibližně v 19:12.
40:00'
39:15'
Šaldův pokus nejprve obětavě zblokoval Plutnar, další střelu si pak pohlídal Hamalčík. Karlovarští zvládají toto oslabení skvěle.
37:34'
Koblasa (KVA) je znovu na trestné lavici za podrážení.
36:43'
KV Arena hlasitě oceňuje domácího gólmana! Petr Hamalčík si totiž tváří v tvář poradil s ujíždějícím Oksanenem, který ani nadvakrát nepokořil maskovaného mladíka.
36:05'
Icing i na druhé straně, a tak teď musí být v pozoru Kiviaho.
34:39'
Hra se po zakázaném uvolnění znovu přesouvá před Petra Hamalčíka.
33:54'
Karlovarská rozehrávka skončila na Jiráskově holi, hradecký forvard se ale ukvapil a o puk rychle přišel.
32:37'
Na domácí straně dochází ke střídání stráží mezi třemi tyčemi. Odchází Filip Novotný, šanci dostává Petr Hamalčík. Nejedná se o žádné zranění, lze předpokládat, že v rámci přípravy chtějí karlovarští trenéři vidět v akci všechny své brankáře.
32:25'
V oslabení vystartoval z posledních sil Tomáš Redlich, jehož přihrávku už naopak nestihl Ondřej Beránek.
30:27'
vyloučení na domácí straně. Na dvě minuty za podrážení si jde odpočinout Patrik Miškář (KVA).
30:16'
Sám na Kiviaha se řítil útočník Jiří Průžek. Karlovarská patnáctka to sice provedla skvěle, následně ovšem trefila jen brankovou konstrukci.
29:49'
Již kompletní Východočeši ihned mohli odpovědět, ale Lamper přihrávku do těsného prostoru nedokázal ideálně usměrnit.
28:00'
Energetici ještě mohou využít početní výhody vzhledem k pětiminutovému trestu Čápa. Nedaří se jim však zabydlet se v hradecké třetině.
26:20'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Rána jako z děla! MICHAL PLUTNAR dostal nabito na modrou čáru a svou pumelicí pokořil Kiviaha. Fin mezi třemi tyčemi Hradce na rychlou trefu nestačil, navíc se puk na cestě do brány otřel o pravou tyč. Asistence: Martin Kohout, Ondřej Beránek.
24:11'
Tohle byl hodně nepěkný zákrok. Zdeněk Čáp nedovoleně srazil uprostřed hrací plochy Otakara Šika, hradecký útočník inkasuje pětiminutový trest za nedovolené bránění a navrch trest do konce utkání.
23:48'
Jergl zachytil nepřesnou rozehrávku Rohana, následně se kolem něj protáhl, vybruslil si před bránu a vystřelil. Novotný jeho pokus zlikvidoval.
23:28'
Další hradecké snažení zastavil ofsajd.
20:15'
Za sekání je vyloučen Chris Lalancette (MHK).
20:12'
Ondřej Dlapa (KVA) je vyloučen za nedovolené bránění.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka přípravného zápasu mezi Karlovými Vary a Hradcem Králové je minulostí. Skóre otevřel v 5. minutě Petr Koblasa, jenž zkrátka stál ve správný čas na správném místě. Odpověď Lvů přichystal v 9. minutě Chris Lalancette. Druhé dějství odstartuje přibližně v 18:21.
20:00'
18:57'
McCormack pálil od modré, Novotný byl na jeho střelu připraven.
16:57'
Další šance energetiků, tentokráte vychytal Kiviaho Martina Kohouta. Nutno podotknout, že svižná střela neměla daleko od úspěchu.
15:35'
Osmík se dostal k puku někde kolem levého kruhu a zkoušel své štěstí střelou zápěstím.
15:26'
Beránkův pokus byl blízko úspěchu! Puk po střele karlovarského útočníka poskakoval na brankové čáře, ale za zády Kiviaha neskončil.
Kalina předvedl pohlednou individuální akci, když si z pozice obránce povodil hned dva domácí hráče. Jeho zakončení ale chyběly potřebné parametry.
12:55'
Tuhle početní výhodu už ale Hradec Králové zužitkovat nedokázal, stále se ovšem drží na puku.
10:32'
Petr Koblasa (KVA) oslabuje svůj tým, jde si totiž odpykat menší trest za podrážení.
08:41'
Lvi využívají početní výhodu. McCormack našel CHRISTOPHA LALANCETTA, který z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Graeme McCormack
07:22'
Ze souboje u mantinelu vzešla první dvě vyloučení večera. Na trestnou lavici usedli Filip Pavlík (MHK) a Ondřej Beránek (KVA). Oba kohouti byli inkasují dvě minuty za hrubost, Beránek navíc dostává ještě další dvě minuty za nesportovní chování. Jeden jeho trest odpyká Lubomír Kupčo.
06:50'
Jerglův pokus míří vedle, tím však pobyt Lvů v útočném pásmu nekončí.
06:15'
Koukalovo nahození v pásmu se neujalo. Po ofsajdu přichází komerční přestávka.
04:31'
Úvodní trefa je na světě. Michal Plutnar střílel z prostoru nad kruhy, Kiviaho jeho pokus pouze vyrazil před sebe, kde stál připravený PETR KOBLASA, jenž uklidil puk do odkryté klece. Asistence: Michal Plutnar, Martin Rohan.
03:54'
Hra se teď trochu uklidnila, domácí několikrát špatně rozehráli, ale Hradečtí toho využít nedokázali.
02:39'
Z karlovarského tlaku sešlo, na druhé straně ale musí sudí řešit posunutou branku.
01:10'
Vondráček se s tím nemazal, na levém křídle napřáhl a jeho bombu vyrazil Kivaho jen před sebe. Finský gólman si poradil i s následnou dorážkou Hladonika.
00:38'
Jergl nahazoval od pravého mantinelu, ale nikterak Novotného neohrozil.
00:02'
Úvodní buly pro Hradec, který se okamžitě zabydluje v útočném pásmu.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Hamalčík) – Parkkonen, Dlapa, Weinhold, Havlín, Rohan, Plutnar – Redlich, Miškář, Průžek, Vondráček (C), Hladonik, Beránek, Koblasa, Černoch, Kohout, Kupčo, Osmík, Šik

Mountfield HK: Kiviaho (Sajdl) – Kalina, Pavlík, Jank, McCormack, Šalda, Čáp – Pilař, Koukal, Jergl, Oksanen, Lalancette, Klíma Kel., Sklenář, Štohanzl, Lamper, Jirásek, Morong, Poppel.
HC Energie Karlovy Vary

To domácí družina pod taktovkou Martina Pešouta zatím v přípravě ani jednou nepocítila, jak vlastně chutná porážka. Po skalpu pražské Sparty a litvínovské Vervy si naposledy Energie s chutí zastřílela na ledě Sokolova. V omlazené sestavě porazila Baník 7:3, přičemž o dvě trefy se postaral útočník Jiří Průžek, jenž do lázeňského města přestoupil z Liberce.
Mountfield HK

Svěřenci Tomáše Martince mají za sebou dvě přípravná utkání. Po překvapivé prohře s prvoligovým Kolínem si Lvi spravili chuť proti Olomouci, kterou porazili vysoko 6:0. Gólem se na debaklu podílela i jedna z letních posil východočeského klubu – osmadvacetiletý Patrik Lamper.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.