Reprezentace -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Kanada - 1. května 2018   16:00

1:6
(1:1, 0:3, 0:2)
Kanada
Kanada
16:59' McDavid   • 21:08' Beauvillier   • 26:07' Dubois   • 26:33' Pageau   • 45:32' Pageau   • 49:20' Nugent-Hopkins
Lotyšsko
Odins, Ansons – Locans, Jakovlevs
Kanada
Kuemper (McElhinney) – Ekblad, Pulock, Nurse, Murray, Chabot, Parayko – Eberle, Schenn, Bailey, Barzal, Schwartz, Dubois, Horvat, Beauvillier, O'Reilly, Nugent-Hopkins, McDavid

Kanada podle předpokladů potvrdila roli favorita a poslední zápas před světovým šampionátem dokázala vyhrát 6:1, Velmi dobře hrál Connor McDavid a Colton Parayko.

Nejlepší hráči:
Lotyšsko: Mārtiņš Cipulis
Kanada: Colton Parayko
59:28'
Jedna z posledních domácích šancí, ale Cipulis nedokázal zakončit.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v zápase.
58:47'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Kanady.
58:25'
Domácí hráč vypálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná do rohu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:30'
Mnoho šancí momentálně k vidění není. Kanada rozehrává od své branky, nikam se nežene.
57:06'
Lotyšsko kombinuje v útočném pásmu. Rihards Bukarts pálil od modré čáry, jeho ránu kryje gólman soupeře.
56:47'
56:16'
Kanada vyhazuje přes všechny čáry, oba týmy střídají.
55:34'
Puk končí ve středním pásmu, následně dobře Jean-Gabriel Pageau narušil rozehrávku soupeře.
55:01'
Do finální fáze hry ve třetí třetině vstupuje Kanada v početní nevýhodě.
54:47'
Vyloučení v týmu Kanada (Brayden Schenn – 2 min., držení).
54:34'
Josh Bailey dobře zasáhl ve svém obranném pásmu, nicméně své spoluhráče nedokázal osvobodit.
54:09'
Kristaps Zīle dobře zakončoval z mezikruží, kanadský brankář tak tak vyrazil puk.
53:50'
McElhinney rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej.
53:16'
Hráči v červeném rozehrávají od své branky, Bo Horvat nepřesně vypálil z horní části kruhu.
52:27'
Ránu domácího hráče od modré čáry zblokoval vlastní spoluhráč, kterého to podle reakce hodně bolelo.
52:00'
Kanada kombinuje před brankou soupeře, Ryan Pulock pálil nepřesně od modré čáry.
51:40'
Lotyšsko vypálilo od modré čáry, rána však byla zblokovaná.
51:07'
Kanada vede o pět branek a hraje dál aktivně. Sledujeme rychlý hokej, dostali jsme se již do druhé poloviny třetí třetiny.
50:44'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Kristers Gudļevskis, přichází Matīss Edmunds Kivlenieks.
50:44'
Brayden Schenn poslal do šance Joshe Baileye, který sice skóroval, ale gól pro postavení mimo hru platiti nemůže.
49:20'
Kanada právě vstřelila branku!
Nádherná akce Kanady znamená další branku. Tentokrát se puk dostal až k volnému RYANU NUGENT-HOPKINSOVI, který přišpendlil kotouč pod horní tyčku. Asistence: Connor McDavid a Jaden Schwartz.
49:00'
Zakázané uvolnění Kanady, vhazovat se bude v jejím obranném pásmu.
48:47'
Kanadská rána od modré čáry postrádala přesnost.
48:14'
Uvis Jānis Balinskis vypálil z dobré pozice, jeho ránu vyrazil McElhinney, který chytá od úvodu třetí třetiny.
47:29'
Hra pokračuje dál. Jordan Eberle ve vyložené pozici minul branku.
47:12'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Kanady. Komerční přestávka.
46:50'
Lotyšsko dostalo kotouč do útočného pásma, kde ovšem nenapadalo a šlo střídat.
45:32'
Platnost gólu potvrdil videorozhodčí. Kotouč za brankovou čáru poslal se štěstím hostující JEAN-GABRIEL PAGEAU.
44:40'
Gudļevskis kryje kotouč po dobré akci hostujícího Hopkinse.
44:12'
Kristaps Sotnieks rozehrává od své branky, Kanada rychle přistoupila k soupeři. Rána od modré byla zblokovaná.
43:53'
Ralfs Freibergs se dostal do šance, jeho rána byla zblokovaná.
43:15'
Rýna, kterou vyslal Schwartz od modré čáry, postrádala přesnost.
42:51'
Velkou šanci měl znovu celek hrající v červeném, ale kotouč po střele z otočky končí mimo branku.
42:18'
Kanada rozehrává od své branky, sledujeme momentálně klidnější pasáž hry, Barzal má kotouč.
41:12'
Brayden Schenn vypálil dobře, ale trefil jen boční síť branky.
40:51'
Kanadský tým vstoupil do třetí třetiny aktivně.
40:27'
Connor McDavid mohl vstřelit další branku, ale sám proti brankáři neuspěl.
40:01'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Kuemper, přichází McElhinney.
40:01'
Tři góly dala Kanada ve druhé třetině, díky tomu se dostala do vedení 4:1. K vidění byly další velké šance na obou stranách, které však zůstaly nevyužité.
40:00'
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, Kanada se nedokázala usadit stabilněji v útočném pásmu.
38:20'
Brayden Schenn měl velkou šanci, jeho ránu z hranice brankoviště dokázal tak tak zlikvidovat brankář.
37:40'
Connor McDavid vypálil z dobré pozice přes obránce, jeho ráně scházela přesnost.
37:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, hostující celek má podle předpokladů převahu a vede o tři branky.
36:20'
Miķelis Rēdlihs dostal hru do útočného pásma, následnou ránu od modré čáry tak tak zlikvidoval kanadský gólman.
35:59'
Gudļevskis kryje v rukavici kotouč po střele od mantinelu.
35:35'
Hra se nyní bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu, mnoho šancí k vidění není.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Kanada vlastní chybou přišla o útočné pásmo.
34:30'
Nyní se do útočného pásma dostal domácí celek, jenže Rihards Bukarts nevypálil podle svých představ.
33:50'
Ryan Nugent-Hopkins dostal parádní přihrávku od spoluhráče, jeho rána však velmi dobře vytěsnil brankář Lotyšska.
33:21'
Hráči v bílém rozehrávají od své branky, velmi dobře hraje Connor McDavid.
32:53'
Kristiāns Rubīns dobře vypálil, jeho ránu kryje gólman. Na druhé straně to zkoušel Connor McDavid, jehož střela byla zblokovaná do ochranné sítě. Komerční přestávka.
31:52'
Hosté se pokouší své vedení stále navýšit, domácí celek se musí většinu času bránit.
31:14'
Kanadský tým rozehrává od své branky, domácí ale napadali rozehrávku soupeře.
31:02'
Další rána od modré čáry postrádala přesnost.
30:32'
Gudļevskis kryje kotouč po střele Jeana-Gabriela Pageaua, vhazovat se bude v kanadském útočném pásmu.
29:52'
Tvrdá rána od modré čáry končí mimo branku, gólman Lotyšska zasahovat nemusel.
29:31'
Connor McDavid to zkoušel samostatně, ale přes obrácen před brankou projít nedokázal.
29:20'
Zápas pokračuje dál.
29:03'
Kristers Gudļevskis kryje kotouč po střele od modré čáry, komerční přestávka.
28:23'
Kanada pokračuje v aktivní hře, soupeř se musí bránit. Lotyšsko si vyžádalo oddechový čas. Kanadskou kanonádu sice zastavilo, ale převaha soupeře pokračuje dál.
26:33'
Oddechový čas pro domácí.
26:33'
Tak to byla krásná akce Kanady. Dubois poslal napříč pásmem přihrávku na zcela volného spoluhráče, tím byl JEAN-GABRIEL PAGEAU ,který naprosto snadno skóroval. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Colton Parayko.
26:07'
Po pěkné kombinaci zůstal před brankou zcela volný PIERRE-LUC DUBOIS, který poslal po rychlé přihrávce kotouč přesně k tyčce. Asistence: Bo Horvat a Colton Parayko.
25:30'
Miķelis Rēdlihs rozehrával od své branky, puk nahodil do útočné třetiny tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat.
24:24'
Hraje se rychlý hokej, mnoho vyložených příležitostí k vidění není, kanadský tým má převahu, nicméně domácí Lotyšsko se snaží co nejlépe bránit.
22:50'
Hráči v bílém se musí bránit tlaku soupeře, nyní vypálil Ryan Murray, jehož pokus končí v rukavici brankáře.
22:25'
Domácí špatně rozehráli, je z toho jen icing.
22:19'
Hostující celek hraje velmi aktivně, sledujeme rychlý hokej, Lotyšsko se musí bránit.
21:08'
Kanada se rychle dostává do vedení, po přihrávce ve středním pásmu dostal puk do útočného ANTHONY BEAUVILLIER, jehož rána zapadla přesně pod horní tyčku. Asistence: Brayden Schenn.
20:40'
Lotyšsko vstoupilo do třetiny aktivně, sledujeme rychlý hokej, první šanci měl Zile, ale minul branku.
20:01'
20:01'
Dva pozdní góly v první třetině určují stav zápasu, který je momentálně vyrovnaný. Kanada se dostala do vedení, tečí se prosadil McDavid, následně odpověděl úplně stejně Ābols.
20:00'
19:36'
Hráči v červeném se usadili v útočném pásmu, kde ovšem o puk přišli.
19:11'
Kanada rozehrává od své branky, nikam se nežene.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:35'
Dva góly v závěru první třetiny znamenají, že je stav zápasu vyrovnaný.
17:59'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno. Puk vyslal od modré čáry Miķelis Rēdlihs a jeho projektil tečoval před brankou obranou Kanady nepokrytý RODRIGO ĀBOLS. Asistence: Miķelis Rēdlihs a Ralfs Freibergs.
16:59'
Colton Parayko vypálil od modré čáry, jeho pokud před brankou přesně tečoval CONNOR MCDAVID. Domácí brankář na puk nedosáhl. Kanada vede 1:0.Asistence: Colton Parayko, Bo Horvat.
16:40'
Colton Parayko dostal hru do útočného pásma.
16:15'
Pageau vypálil, jeho rána byla hodně nepovedená.
15:23'
Kuemper kryje kotouč, nechtěl rozehrávat, vhazovat se bude před jeho brankou.
14:50'
Barzal vypálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.
14:10'
Guntis Galviņš vypálil a kanadský brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před brankou Kuempera.
13:38'
Nechybělo mnoho a domácí Miks Indrašiš se dostal do brejku. Na poslední chvíli zasáhla obrana.
13:08'
Aaron Ekblad nedokázal udržet útočné pásmo, a tak se směr hry znovu otáčí.
12:42'
Kanada se vrací k aktivní hře, snaží se překonal obranu soupeře, ale má problémy se zakončením.
11:46'
Kanada přišla v útočném pásmu o puk, a tak musí rozehrávat od své branky. Lotyšsko má sice méně ze hry, ale když už se dostane do útočného pásma, jsou z toho dobré příležitosti.
11:12'
Hraje se rychlý útočný hokej, který se musí fanouškům líbit.
10:37'
Josh Bailey si vybruslil před branku, dostal přihrávku, jeho rána na vzdálenější tyč postrádala přesnost. Následně bleskově zahrozil domácí celek.
09:51'
Hopkins dostal hru do útočného pásma, zkoušel překonat obranu, což se mu sice podařilo, ale jeho přihrávka před branku byla hodně nepovedená.
09:34'
Dubois dostal přihrávku, následně pálil Eberle, jehož pokus kryje domácí brankář.
09:04'
Hosté se dostali do útočného pásma, Schenn hledal před brankou postaveného spoluhráče.
07:51'
Velkou šanci měl domácí celek, Karsums z dobré pozice před brankou minul.
07:08'
McDavid ani Hopniks nedokázali nic vymyslet v útočném pásmu. Výsledkem byla hodně nepovedená střela.
06:50'
Lotyšsko dobře brání, jeho soupeř se zatím nemůže do výraznější šance propracovat.
06:16'
Kanada rozehrává od své branky, puk do útočného pásma dostal Pierre-Luc Dubois, ale jeho přihrávka postrádala přesnost.
05:26'
Domácí celek se osvobodil, a tak mohl hrát Rēdlihs, jehož střelu kryje gólman.
04:27'
Rodrigo Ābols velmi dobře zasáhl, a tak nenechal soupeře vypálit. Následně měl první výraznější šanci domácí Pavlovs, jehož rána končí nad.
03:55'
Lotyšsko kombinuje ve svém obranném pásmu, mnoho šancí k vidění není.
03:00'
Kanadský celek rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
02:34'
Pierre-Luc Dubois měl na hokejce první branku zápasu, jeho ránu z bezprostřední blízkosti výborně zastavil brankář.
02:10'
Domácí akci ukončuje postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:53'
Kanada na svého soupeře vlétla, hraje aktivně, Lotyšsko se musí bránit.
01:15'
Matthew Barzal se dostal do útočného pásma, pokoušel se překonat obránce, jeho rána ale postrádala přesnost.
00:50'
Gudļevskis musí za svou branku a rozehrávkou pomáhá spoluhráčům.
00:21'
Ryan Nugent-Hopkins se propracoval do první výraznější šance. Nejprve minul přihrávku. Následně sám zakončoval a domácí brankář musel zasahovat.
00:01'
Zápas začíná.
00:01'

Lotyšsko: Gudļevskis (Edmunds Kivlenieks) – Sotnieks, Balinskis, Cibuļskis, Freibergs, Galviņš, Rubīns, Zīle – Skvorcovs, Bukarts, Karsums, Ābols, Rēdlihs, Džeriņš, Kalns, Razgals, Cipulis, Indrašis, Bukarts, Pavlovs, Jevpalovs, Bičevskis

Kanada: McElhinney (Kuemper) – Ekblad, Pulock, Nurse, Murray, Chabot, Parayko – Eberle, Schenn, Bailey, Barzal, Schwartz, Dubois, Horvat, Beauvillier, O'Reilly, Nugent-Hopkins, McDavid

Rozhodčí: Odins, Ansons – Locans, Jakovlevs.
V tomto zápase mají trenéři obou týmů jednu z posledních možností vidět mančafty hrát před ostrými zápasy Mistrovství světa v hokeji. Favoritem zápasu jsou pochopitelně hráči Kanady, kteří vyhráli od roku 2002 všechny vzájemné zápasy až na jeden. Ten vyhrálo Lotyšsko 9:2, jednalo se o turnaj před MS. Vzhledem k tomu, že oba týmy hrají na letošním šampionátu ve stejné skupině, utkají se sedmého května ve večerním zápase.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Lotyšsko a Kanada.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.