Loučím se s vámi z boleslavské Ško-Energo arény a těším se někdy znovu na počtenou.
Tak nakonec se o vítězi utkání rozhodlo opravdu až v poslední části hry, kdy se přesnou ranou nad rameno trefil Milan Mikulík, který dal důvod k tomu, aby se dnešní večer v Mladé Boleslavi mohlo oslavovat. Kladno se v posledních minutách odhodlalo k mohutnému tlaku, při Boleslavských ale dnes stálo štěstí a hlavně parádně chytající Jaroslav Hübl.
Zásahy brankářů ve 3. třetině: Jan Chábera (KLA) - 10 zásahů (celkem 26) Jaroslav Hübl (MBL) - 6 zásahů (celkem 20) Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni za Mladou Boleslav - Milan Mikulík, za Rytíře z Kladna Jan Chábera.
60:00
59:45
Kladno před úplně odkrytou boleslavskou klecí míjelo jednu příležitost za druhou, Hübl měl obrovské štěstí, že hosté nedokázali skórovat.
59:04
Kladno se v šesti tlačí před Hübla, Boleslavští se ale osvobozují vyhozením, které ovšem z velké dálky míjí kladenskou klec.
58:42
David Výborný dostává 2 minuty za vyhození puku - zdržování hry.
Chábera na střídačce, kladenská klec zůstává odkrytá.
Dnešní utkání sleduje 3380 diváků.
58:11
Oddechový čas pro hosty.
58:11
Patera poslal puk těsně k pravé tyči.
56:33
Opět Žabkova střela, tentokrát ji Chábera likviduje betonem.
56:03
Žabka na modré zpracoval odražený kotouč a vyslal jej na Cháberu. Ten vyráží koncem své hole.
54:43
Vyloučen Marek Posmyk (KLA) za vražení na hrazení.
52:50
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Tak to byla nádherná akce v podání MILANA MIKULÍKA! Ten si vybojoval puk ve středním pásmu a sám s ním uháněl na Cháberu. Ani dva bránící kladenští hráči mu nezabránili v tom, aby rozjásal boleslavské ochozy. Asistence: Jaroslav Balaštík, Darell Hay.
50:40
Toman v přečíslení tři na dva přihrál na pravé křídlo svému spoluhráči, ale ten nezpracoval puk. Následný tlak kladenského celku likviduje skvělými zákroky Jaroslav Hübl.
50:19
Puk končí v hledišti mezi diváky, někdo má zřejmě zajímavý suvenýr z dnešního utkání.
48:54
Tomas to zkoušel střelou nad lapačku, ale Chábera jeho úmysl správně přečetl a pohotově po jeho střele vystartoval.
48:54
Tomas podražen kladenským Látalem - trestné střílení pro Mladou Boleslav.
47:48
Nemastný neslaný herní projev obou celků utnulo zakázané uvolnění Kladna.
Tak obě mužstva se teď prohání po ledě sem tam, brankáři nemuseli ani jednou zasahovat.
43:36
Goertzen nejprve z mezikruží zkusil nastřelil Cháberův beton, vyhození kladenského hráče zpracoval na modré Žabka a jeho prudkou střelu už Chábera přikryl.
42:42
Kladenský Bicek si najel přímo před boleslavskou bránu a prudkou střelou lízl brankovou konstrukci.
41:19
Balaštík byl před bránou sám, nikým neatakován mohl zakončit, přesto to neudělal. Ani Mikulík nedosáhl na puk, aby ho srazil k pravé tyči.
40:01
Hra ve druhé třetině je velmi podobné té, která se hrála ve třetině úvodní. Diváci si tedy musí počkat jaké rozuzlení dnešního duelu nabídne třetina poslední. Zatím nemají moc důvodu k radosti a hra nemá parametry, které bývají hodnoceny kladně. Třetí třetina začne přibližně v 19:52.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Jaroslav Hübl (MBL) - 7 zásahů Jan Chábera (KLA) - 11 zásahů
40:00
39:50
Marek Posmyk byl na úrovni brankové čáry, přesto se ještě odhodlal ke střele.
39:15
Martin Látal se obtočil kolem boleslavské klece a z otočky zkoušel zakončit, boleslavský gólman se štěstím puk vyrazil.
38:10
Kladno se teď natlačilo do brankoviště a Hübl zůstal po jednom ze zákroků úplně mimo branku, naštěstí boleslavský obránce poslal puk jinam a zabránil Kladenským, aby mohli puk dorazit do úplně odkryté klece.
37:25
Bílek poslal pozdrav boleslavskému gólmanovi, ten je pozorný a vyrážečkou posílá černou pryž mimo svůj prostor.
36:00
Pavlů promáchl jasnou gólovku tváří v tvář Hüblovi.
33:40
Mikulík poslal křižnou přihrávku na Davida Výborného, ten ale nebyl v zakončení přesný.
32:52
Boleslav teď semkla Kladno v jeho třetině a vysloužila si za to potlesk domácích fanoušků. Balaštík opět trénuje pozornost kladenského gólmana.
32:15
Balaštík poslal ostrou střelu, která olízla pravou tyč Cháberovy branky.
31:10
30:58
Balaštík se skvěle proháčkoval do pásma, zpětně přihrál na Darella Haye, který od modré poslal pozdrav kladenskému gólmanovi. Ten je dnes zatím bezchybný.
30:30
Tomas s Výborným úřadovali před kladenskou svatyní, ale ani střela, ani dorážka neměli potřebný důraz.
30:09
Podkonického střela rozezvučila tyč kladenské branky!
29:47
Chábera vyrazil Žabkovu střelu a ta přeskočila až za bránu.
29:06
Chaloupka nastřelil puk na Cháberu, na dorážku ale nikdo z Boleslavských nedosáhl. Libor Procházka se provinil napadením a odsedí si za to 2 minuty.
28:04
Po Mikulíkově střele puk proskákal brankovištěm a bezmocný Chábera se jen ohlédl, kam puk odskákal.
27:50
Vhazuje se po levici Jaroslava Hübla.
27:04
Jiránek na nic nečekal a hned jak se k němu odrazil puk, střílel. Chábera bleskovou akcí kryje.
26:38
Chaloupkova tvrdá rána od modré nepronikla do kladenské branky.
25:54
Místo, aby Boleslav obsadila útočné pásmo hostí, dostává se Látal do protiútoku. Jeho slibnou akci končí offsajd a vhazuje se ve středním pásmu.
25:05
Kladenský Knotek si odsedí 2 minuty za podražení.
24:30
Mikulík zkoušel zpětnou přihrávku na Balaštíka, ten ale nedokázal srazit puk za Cháberu.
23:49
Domácí v plném počtu a sklízí za to obrovský publik od fanoušků, že se obrovskému náporu Kladna ubránili.
23:32
Toman nebezpečně kličkoval až před Hübla, ten je pozorný.
22:49
Tomas na chvíli dává oddechnout svým spoluhráčům a vyhazuje až k Cháberovi.
22:21
Boleslav ve čtyřech.
21:50
Goertzen skokem plavmo zastavil střelu Kladna.
21:30
Čutta osvobozuje své spoluhráče, vyhazuje, ale jen do středního pásma.
20:55
Boleslav brání ve dvou, Balaštík bez hokejky.
20:18
Domácí fanoušci teď hodně pískají. Boleslav se bude muset bránit jen ve střech. Za podražení si dvě minuty odsedí Tomas.
20:01
V první třetině mohli diváci vidět vlažný hokej. Samozřejmě až na pár světlých momentů. Největší šanci měl ze strany domácích Mikulík už v první minutě. Za hosty bych vypíchla šanci Lukače, který mohl skórovat nebýt Hüblova skvělého zákroku. Konec třetiny přinesl nesportovní zákrok Zdeňka Bahenského, který dostal trest ve hře a v dnešním utkání ho již neuvidíme. Uvidíme, co si pro nás hráči připraví ve druhém dějství, které začne přibližně v 19:02.
Zásahy brankářů v první třetině: Jaroslav Hübl (MBL) - 7 Jan Chábera (KLA) - 5
20:00
19:50
Bicek s Kallou opět úřadují, druhý jmenovaný vystřelil a Hübl jeho střelu pokryl vyrážečkou.
19:15
Bicek to zkoušel ostrou střelou k levé tyči, ale Hübl je pozorný.
18:48
Zdeněk Bahenský loktem přiklepl Hovorku k ledu a dostává trest ve hře (5 + do konce utkání) za úder do oblasti hlavy a krku. Trest za něj odpyká Tomáš Beňovič.
18:16
Ve spoustě fanoušků teď muselo hrkout. Lukač poslal puk k pravé tyči a Hübl na něj jen stěží dosáhl. Ještěže se v blízkosti nenacházel nikdo, kdo by mohl vyražený puk dorazit za brankářova záda.
17:00
Dva boleslavští hrái se srazili ve středním pásmu a Valský s Paterou mířili v přečíslení na boleslavskou bránu. Hübl skvělým zákrokem kryje.
14:30
Ne Hübl ale Darell Hay teď zabránil gólu, když puk odhodil rukavicí do bezpečí.
13:53
Mikulík kličkoval sám celým pásmem a nakonec nabil Žabkovi, který prudkou střelou donutil Cháberu rozpohybovat chapadla.
12:50
Patera s Kuchlerem úřadovali v útočném pásmu, ale do jejich gólového záměru se vložila brusle domácího obránce.
11:40
Valský to zkoušel z ostrého úhlu, ale šance na skórování byla minimální.
10:43
Látal zkoušel Hüblovu pozornost, ten jeho střelu pokryl ramenem.
10:14
Hovorka leží u mantinelu a s pomocí asistence se staví na nohy a odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku. Na ledě zůstala krev, hra se pozdrží kvůli menší úpravě ledu.
08:49
Stieler s Jiránkem si sjížděli před Cháberu, krásná akce.
08:32
Offsajd Kladna.
08:22
Strkanice před Cháberou, v bráně naráz skončil gólman i několik hráčů. Rozhodčí musí branku znovu srovnat, aby se mohlo pokračovat ve hře.
07:10
Balaštík měl šikovnou střelu, Chábera ji pokryl ramenem.
06:20
Kalla dostal nabito od Čutty a sám se dostal do obrovské šance, Hübl puk vyrazil do vzduchu.
05:46
Stieler se nezorientoval před bránou, netušil ke má puk a nedokázal využít příležitosti ke skórování.
05:05
Obrovská chyba Boleslavi a těží z toho Kladno, které jde do přečíslení a dostává se do šance. Hübl ale připraven.
04:20
Žabka zkoušel natřelit od modré, ale jeho střela naprosto postrádala sílu. Celkově se přesilovka domácímu celku nedaří.
03:14
Boleslavští teď zahnali soupeře do úzkých a natlačili se před bránu. Kalla (KLa) si musel pomoci faulem - 2 minuty za nedovolené bránění.
02:56
Balaštík vybojoval puk za bránou a nabil Podkonickému, Chábera kryje.
02:19
Mikulík si zpracoval puk, ale už byl v offsajdu.
01:27
Bílek nahazoval před bránu volnému Lukačovi, ten na puk nedosáhl.
01:01
Bahenský zkoušel střelou z voleje Cháberovu pozornost, mířil nad.
00:14
Tomas nahrál od mantinelu na volného Mikulíka, který zkoušel zakončit zpoza branky.
00:01
Během devítidenní zápasové pauzy se Mladá Boleslav znovu dostala do nepříjemné pozice. Série tří vyhraných utkání zmizela v nenávratnu, protože nejenže Karlovy Vary dokázaly Středočechy opět v tabulce přeskočit, ale Bruslařský klub nezvládl minulý zápas na ledě Třince. Duel s Kladnem proto v jeho případě hraje velkou roli. Kladno se oproti minulým letům pohybuje v klidnějších vodách středu tabulky, s počtem 62 bodů je momentálně na deváté příčce, a ačkoliv je kolem něj poměrně těsno, přímá hrozba play-out mu zatím nehrozí. Přesto není pochyb, že Rytíři nebudou chtít udělat chybu a zbytečně si tak komplikovat situaci.
Dobrý podvečer z mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Arény, kde je na programu dohrávka 45. kola, kdy Bruslařský klub hostí svého středočeského rivala z Kladna.
Úvodní sestavy: BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) - Baldwin, Beňovič, Rýgl, Čutta, Hay, Žabka, Mozík, Chaloupka - Balaštík, Demel, Bahenský, Stieler, Vrbata, Pabiška, Mikulík, Goertzen, Jiránek, Podkonický, Tomas, Výborný Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Drtina, Toman, Piskáček, Procházka, Lepine, Růžička, Posmyk, Pavlů - Kuchler, Patera, Bicek, Kalla, Dragon, Hovorka, Lukač, Bílek, Knotek, Valský, Látal, Hluchý Rozhodčí: .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.