Dnešní zápas je u konce. Motor v něm dvě třetiny měl navrch a Olomouc toho moc nepředvedla. V závěrečné části se ale hra Jihočechů úplně rozsypala, Olomouc to potrestala a výrazně se přiblížila záchraně. Slavia ale srovnala v Chomutově, takže si na jistotu extraligy musí Kohouti ještě počkat. V Budvar aréně se domácí fanoušci budou loučit se sezonou a se svými miláčky, já se s vámi rozloučím už teď, hezký zbytek večera.
60:00
59:49
Olomouc právě vstřelila branku!
Luboš Rob se nedohodl při rozehrávce se spoluhráči a nabídl kotouč před prázdnou branku JANU KNOTKOVI, který samozřejmě nezaváhal. Bez asistence.
59:34
To samé se daří i Staňkovi.
59:09
Růžičkova střela sražená a Skrbek vyhazuje.
58:50
Patera ale vyhazuje.
58:37
Bláha zůstal na střídačce, Motor hraje powerplay.
58:37
Motor si vyžádal oddechový čas.
58:37
Dávid Buc (OLO) – 2 minuty za podražení. Jihočeši mají poslední šanci na vyrovnání.
57:36
Olomouc našetřila plno času v pásmu domácích. Slavia v Chomutově prohrává, což by znamenalo za současné konstelace výsledků sestup Slavie a jistotu pro Olomouc.
56:37
Zakázané uvolnění brzdí snahu Českobudějovických o korekci výsledku.
55:35
Ze strany domácích hře chybí řád, zejména obranná část je plná chyb.
54:22
Po Strakově pasu pálil od modré tvrdě Suchánek, trefil brankovou konstrukci zboku.
52:39
Domácí hra se bortí jako domeček z karet a hosté odskakují do dvoubrankového vedení. Při jednom z premiérových střídání mladičkého obránce Kachyni využil nedůrazu v obraně RADIM KUCHARCZYK, který snad natřikrát dostal kotouč za ležícího Bláhu. Asistence: Jan Knotek.
51:47
Jihočechy může mrzet ztracené vedení. Olomouc byla opravdu bídná a za dvě třetiny nepředvedla nic. Pak ale během dvou minut přišla k vedení jako slepá k houslím.
49:52
Před Kuchejdou se otevřel volný prostor, vyrovnání nepřišlo ani ze Strakovy dorážky.
Dnešní utkání sleduje 5521 diváků.
49:14
Motor věnoval Olomouci vedení. Adam Přibyl zazmatkoval při rozehrávce, namazal kotouč DAVIDU ŠKŮRKOVI, který si popojel do ideální střelecké pozice a vymetl horní růžek Bláhovy branky. Bez asistence.
47:32
Hosté hned trestají početní výhodu. Od pravého mantinelu si na střed hřiště najel RADIM KUCHARCZYK a přesnou střelou srovnává stav. Asistence: Jiří Ondrušek.
47:24
Brankář Bláha podklouzl při rozehrávce a nabídl šanci Pekrovi, který ale nedokázal kotouč poslat do sítě. Domácí gólman se následně vracel do branky, kterou hlídal Luboš Rob. Domácí forvard před střelou Patery posunul branku, za což dostává dvě minuty.
47:07
Motor držel celé dvě minuty hosty v kleštích, nakonec ale Olomouc přestála horké chvilky.
46:31
Vráblíkovu skrytou střelu Vošvrda se štěstím vyhazuje.
45:59
Motor zatím dlouze kombinuje, ale chybí mu střelba.
45:07
Matěj Pekr (OLO) – 2 minuty za vysokou hůl. Teď už se vylučovat musí, Pekr při bránění zasáhl Vráblíka do obličeje.
44:50
Brankář Bláha byl jedním z hostů nešetrně natlačen do branky, vylučovat se přesto nebude.
44:15
Motor oslabení ustál, přesilovka Mory nebyla extra nebezpečná.
43:57
Kucharczykovo nahození Bláha vůbec neviděl, pro něj šlo naštěstí vedle.
43:23
Hned po vhazování to před Bláhou zavánělo vyrovnáním, pak ale Nouza vyhodil a osvobodil domácí.
42:15
Rok Pajič (CEB) – 2 minuty za zdržování hry -úmyslné posunutí branky. Domácí útočník řešil ošemetnou situaci a najel do branky. Rozhodčí to posoudili jako úmyslné, proto jde Pajič na trestnou lavici.
42:07
Rostislav Marosz nic nevymýšlel a zkusil překvapit Bláhu z rohu kluziště, ten ale dobře vyjel a vykryl střelecký úhel.
41:25
Semrád parádně zastavil Hermana, jeho následnou nabídku před branku zblokoval Skrbek.
40:01
Za ohlušujícího potlesku přichází na led Motor, hosté z Olomouce jsou již připraveni, jdeme na třetí část.
Druhá třetina je za námi a spokojení jsou nejen příznivci Motoru, ale rovněž ti slávističtí a chomutovští. Olomouc totiž důležitý zápas zatím vůbec nezvládá, hraje vlažně a vůbec to nevypadá, že hosté bojují o extraligovou příslušnost. Naopak Jihočeši si poslední domácí zápas užívají, ve druhé třetině se dostali do vedení, které mohli i zvýšit. Kohouti hráli přes minutu dvojnásobnou přesilovku, ale naložili s ní prachbídně. Pokud hosté pomýšlí na body z dnešního zápasu, budou se muset ve třetí části výrazně zlepšit. Ta startuje v 19:05.
40:00
38:52
Jednu z tvrdých střel v předchozí přesilovce schytal Jiří Řípa, který teď zamířil do kabiny.
38:02
Zakázané uvolnění hostů.
37:06
Žovinec se rozhodl podpořit své kamarády v útoky, Marek ho vyzval ke střele, která byla zblokována až do stropu haly.
35:36
Už po konci přesilovky vypálil hodně tvrdě Josef Straka, až vyrazil Vošvrdovi brankářkou hůl. Olomoucký brankář si ji však sebral a následně parádně "slovil" i Muchovu ránu.
34:47
Do mezikruží si sjel Vráblík, hostující svatyni ale netrefil.
34:09
Nouza posílal na brankoviště nabídku Robovi, který byl zde zaparkovaný. Obrana hostí si ale poradila.
33:51
Růžičkova jedovka šla těsně vedle.
33:09
Kohouti hráli chvilku v šesti, což neuniklo pozorným čárovým rozhodčím. Trest odpyká Matěj Pekr a rozjařený stadion se těší na přesilovku domácích.
32:19
"Kdo neskáče, není Motor," a skáče celá Budvar aréna, která se dnešním zápasem loučí se svými miláčky.
30:41
Kolem Růžičky se prohnal Herman, jeho střelu do horního rohu zastavil Bláhův víc jak povedený semafor.
30:14
Jihočeši už jsou kompletní, Mora se kromě Skrbkovi střely ani nedostala k ohrožení Bláhy.
29:43
Pajič posílá kotouč přes celé kluziště, Olomouci se přesilovka vůbec nedaří.
29:16
Žovinec je na ledě, Motor ve čtyrech a zvládl těžké chvíle.
28:52
Skrbkovu střelu Bláha vyrazil, následně Nouza znovu vyhazuje.
28:25
Nouzovi se hned povedlo vyhodit.
28:14
Adam Přibyl (CEB) – 2 minuty za podražení. Domácí forvard zastavil u hrazení Dlouhého a dostává dvě minuty. Poslat za tohle na minutu tým do tří je hodně přísné od rozhodčích.
27:43
Rozhodčí pustili jasný ofsajd, domácí ale smutnit nemusí, Semrád záhy vyhodil.
27:16
Dušan Žovinec (CEB) – 2 minuty za vysokou hůl. Domácí bek se v mlýnici před brankou dopustil nezaviněného prohřešku, proto musí za katr.
26:42
Do zajímavé možnosti se dostali i hosté, když z mezikruží pálil Marosz, ale jeho tečovaný pokus skončil těsně nad. Záhy to z úhlu zkoušel Buc, ale Bláha ho vystál.
25:20
Situaci dva na dva dobruslil ještě Rob, hezkou stahovačkou situaci vylepšil, ale následná přihrávka na Semráda byla sražena.
24:35
Domácí jsou v euforii a tlačí se do rozhozeného soupeře. Naopak Mora neví, co s nastalou situací.
22:45
A mohlo to být 2:0! Pajič se šikovně dostal do útočného pásma, jeho pokus Vošvrda vyrazil pouze k volnému Přibylovi, který v tísni nedokázal trefit odkrytou branku.
21:07
České Budějovice právě vstřelily branku!
Motor komplikuje hostům boj o extraligu. Strakovo nahození do útočného pásma si dojel Vráblík, objel branku, jeho střelu Vošvrda pouze vyrazil k DAVIDU KUCHEJDOVI, který doklepl kotouč do sítě. Asistence: Roman Vráblík a Josef Straka.
20:35
Skrbkovo nahození od pravého mantinelu Bláha nadvakrát zkrotil.
20:01
Branku jsme v první třetině neviděli a nebylo k ní ani blízko. V Budvar aréně vidíme hodně bojovný hokej, ve kterém má o něco málo navrch Olomouc, která nutně potřebuje zvítězit. Zatím však výkon Kohoutů je hodně mdlý, rozhodně ne odpovídající tomu, že dnes potřebují brát tři body. Uvidíme, jestli se obraz hry změní ve druhé části, která začíná v 18:17.
20:00
19:33
Do zajímavé možnosti se dostal Rob, ale Vošvrda si jeho výjezd z rohu pohlídal.
18:53
Budvar aréna tleská pěkné akci domácích, kdy dlouhý pas sklepl Rob pro Vaniše, ten si hezky obhodil obránce a následně bekhendem prověřil Vošvrdu.
17:18
Švihálek nahodil kotouč na Vošvrdu, ke kterému dojížděl Rob, a hostující gólman puk podržel. Jihočeši si tak mohou chvilku oddechnout, v posledních minutách čelí tlaku Olomouce.
16:26
Skrbkovo tečované nahození skončilo v rohu kluziště.
15:32
Kuchejda zkusil vypálit z těžkého úhlu přes klubko hráčů, ale jeho pokus byl tečován do ochranné sítě.
14:21
Pro Motor je to domácí rozlučka s vydařenou sezonou. Diváci se baví a ani jim tolik nevadí, že se hraje urputný hokej bez větších šancí.
12:48
Nouza si neporozuměl se Strakou, proto domácí rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
12:28
Paterovo nahození si Bláha ponechal v lapačce, následuje komerční přestávka.
11:26
A právě Ondrušek hned po svém návratu z trestné lavice zaútočil, ke střele ho vyzval Řípa, ale domácí brankář si se střelou olomouckého beka poradil.
11:01
Ondrušek je na ledě, Jihočechům se první početní výhoda hrubě nevyvedla.
10:46
Motoru se zatím přesilovka vůbec nedaří, teď je mu dokonce pískán icing.
10:19
Pajičův průnik byl zastaven a byl to znovu Staněk, kdo poslal kotouč až za Bláhu.
09:55
Staňkovi se podařilo vyhodit.
09:01
Jiří Ondrušek (OLO) – 2 minuty za pád pod nohy. Škůrek zaváhal v rozehrávce a jeho kolega z obranné dvojice hasil požár pádem pod nohy Přibyla. První přesilovka Motoru.
08:31
Hodně živo teď bylo v brankovišti domácího muže s maskou, kde operovali Pekr s Řípou. Českobudějovický gólman však i s notnou dávkou štěstí a pomocí svých obránců ošemetnou situaci zvládl.
07:19
Oba celky zatím hrají na čtyři útočné formace, domácí na sedm obránců, při čemž mladík Kachyňa na svou šanci zatím čeká. Olomouc nasazuje zatím šest beků a na střídačce zůstává Rašner.
06:01
Rachůnkovu přihrávku si skoro srazil do vlastní branky Boháče, ale Bláha byl pozorný.
04:31
Akci Kohoutů zastavil ofsajd. Před tím to na druhé straně zkoušel z ostrého úhlu Straka, ale Vošvrda byl připravený.
03:23
Bláha v domácí brance měl první práci, Patera našel z rohu kluziště před brankou Mataie, který ale Bláha nepřekvapil střelou nad levé rameno.
02:36
Hosté hrají zatím hodně opatrně zezadu. Jsou si vědomi důležitosti zápasu, ve kterém se mohou hodně přiblížit záchraně.
01:36
Zakázané uvolnění se píská i na druhé straně.
01:03
Domácím je odpískaný takový trošku zvláštní icing a hra je poprvé přerušena.
00:01
Před zápasem ještě všichni přítomní uctí památku dnes zesnulého Jaroslava Holíka.
Oba týmy už přicházejí na ledovou plochu, za chvíli začínáme.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, D. Růžička, Kachyňa – Přibyl, Pajič, Boháč – Nouza, J. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, Švihálek – Marek, Švec, Pašek.

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Skrbek, Houdek, Vyrůbalík, Staněk, Ondráček, Škůrek, Rašner – Buc, Patera, Matai – Laš, Knotek, Kucharczyk – Řípa, Herman, Pekr – T. Rachůnek, Marosz, Dlouhý.

Rozhodčí: Šír, Hradil – Brejcha, Suchánek.
ČEZ Motor České Budějovice už definitivně ztratil šanci na postup do extraligy, přesto letošní sezona skončí pro Jihočechy úspěšně. Českobudějovičtí po úspěšným tažením play off se i v baráži dlouho drželi extraligových celků, po debaklu v Chomutově ale už i teoretickou naději ztratili. Motor přesto rozhodně nemá v plánu duel s Olomoucí vypustit. Naopak by to měla být rozlučka s úžasnými fanoušky v jihočeské metropoli a jak se loučit lépe, než vítězstvím nad Kohouty, které Motor dokázal před dvěma týdny doma porazit.
HC Olomouc naopak nadále bojuje o účast v příštím ročníku Tipsport extraligy. Kohouti při tom nevstoupili do baráže ideálně a po její polovině byli dokonce na poslední příčce. Pak se ale zvedli a dvě kola před koncem prolínací soutěže jsou na druhé příčce se sedmnácti body a mají postup ve svých rukou. Olomouc uhrála důležitý bod v posledním kole na Slavii, díky kterému je před Pražany v tabulce.
Vítejte při sledování online přenosu z 11. kola letošní baráže o extraligu. V něm se střetne v pátek od 17.30 v Budvar aréně domácí ČEZ Motor České Budějovice a HC Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.