SESTŘIHY: Chelsea porazila City. Liverpool ztratil, Tottenham úžasně otočil

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Chelsea ve 31. kole anglické ligy porazili Manchester City 2:1 díky dvěma brankám Edena Hazarda. Upevnili si tak sedmibodový náskok na Tottenham, který třemi rychlými góly v závěru otočil mač se Swansea. Liverpool s Bournemouthem rychle prohrával, díky gólům Origiho s Coutinhem zápas otočil, kvůli zásahu Kinga ze závěru zápasu se ale musí spokojit jen s bodem. Hladkou výhru 3:0 nad West Hamem si i bez Petra Čecha připsal Arsenal. Manchesteru United díky penaltě Zlatana Ibrahimovice v nastavení zachránil domácí remízu 1:1 s Evertonem a neprohrál podvacáté za sebou. Zároveň ale podruhé za sebou doma nevyhrál a alespoň kvalifikace Ligy mistrů se jim vzdaluje. To Leicester má formu jako hrom, porazil 2:0 Sunderland a nadále stoupá tabulkou. Důležitá vítězství v boji o záchranu pak zaznamenaly Burnley a Watford.

Hosté: 26. Agüero

Domácí: Courtois – K. Zouma (46. Matić), Luiz, Cahill (C) – Azpilicueta, Kanté, Fàbregas (81. Willian), Alonso – Pedro, D. Costa, E. Hazard (90. Loftus-Cheek).

Hosté: Caballero – Navas, Stones, Kompany (C), Clichy – Fernandinho, Delph – De Bruyne (79. Sterling), Silva, Sané (85. Nolito) – Agüero.

41528 diváků

Chelsea ve šlágru 31. kola anglické ligy v Londýně porazili Manchester City 2:1 díky dvěma gólům  Edena Hazarda . "Blues" napravili sobotní domácí porážku s Crystal Palace (1:2) a udrželi v čele tabulky sedmibodový náskok před Tottenhamem. Ten díky obratu v závěru vyhrál na půdě Swansea 3:1.

Hazard na Stamford Bridge otevřel skóre v desáté minutě, za čtvrt hodiny vyrovnal Sergio Agüero. Belgický záložník však deset minut před pauzou vrátil domácím vedení, když gólovou dorážkou napravil neproměněnou penaltu. Hráči City nezvítězili počtvrté za sebou a ze čtvrtého místa ztrácejí na Chelsea propastných 14 bodů.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Manchester City 2:1. Skvělý Hazard dal dva góly

Hosté:

Domácí: E. Martínez – Bellerín, Mustafi, Gabriel, Monreal – Xhaka, Elneny (81. Ramsey) – Walcott (C) (81. Oxlade-Chamberlain), Özil, Alexis Sánchez – Welbeck (74. Giroud).

Hosté: Randolph – Byram, Fonte, Collins, Masuaku – Noble (C) (80. E. Fernandes), Kouyaté – A. Ayew, Lanzini, Antonio (46. Snodgrass) – Carroll (64. D. Sakho).

Domácí: Gibbs, Mertesacker, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Iwobi, Giroud, Macey

Hosté: Adrián, Feghouli, Snodgrass, Nordtveit, Calleri, Fernandes, Sakho

Domácí: Bellerín, Mustafi

Hosté: Lanzini, Byram

Atkinson – Child, Nunn

Emirates Stadium, London

Arsenal s třetím brankářem Damiánem Martinezem doma porazil londýnského rivala West Ham 3:0 a posunul se na páté místo tabulky o skóre před Manchester United. "Kanonýři" rozhodli o výhře až po změně stran, kdy skórovali Mesut Özil, Theo Walcott a střídající Olivier Giroud. Argentinec Martinez při záskoku za zraněné kolegy  Petra Čecha  a Davida Ospinu udržel čisté konto.

Hosté: 7. Afobe, 87. J. King

Domácí: Mignolet – Clyne, Lovren, Klavan, Milner (C) – Can, Lucas Leiva, Wijnaldum – Origi, Firmino, Coutinho (65. Matip).

Hosté: Boruc – A. Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Ibe (61. Fraser), Arter, Wilshere, Pugh (83. Gradel) – J. King – Afobe.

Domácí: Karius, Sturridge, Grujić, Moreno, Matip, Woodburn, Alexander-Arnold

Hosté: Allsop, Gradel, Smith, Cook, Fraser, Mousset, Cargill

Domácí: Lucas Leiva

Hosté: Fraser

Lee Mason – Stuart Burt, Richard West

Anfield Road, Liverpool

Třetí Liverpool na svém stadionu neudržel vedení s Bournemouthem a po brance z 87. minuty remizoval 2:2. Na rychlou úvodní trefu Benika Afobeho odpověděl krátce před pauzou Philippe Coutinho a Divock Origi v 59. minutě otočil skóre ve prospěch "Reds". Joshua King však hostům zařídil cenný bod.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Bournemouth 2:2. Favorit ztratil výhru v závěru

Hosté: 88. Alli, 90+1. Son Heung-min, 90+4. Eriksen

Domácí: Fabiański – Naughton (72. Ki Song-jung), F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Fer, Cork (C), T. Carroll – Routledge (90+4. L. Narsingh), J. Ayew (75. McBurnie), G. Sigurdsson.

Hosté: Vorm – Walker, Alderweireld, Vertonghen (C), Davies (79. N'Koudou) – Dier, Dembélé – Moussa Sissoko (61. V. Janssen), Alli, Eriksen – Son Heung-min (90+4. Trippier).

Domácí: Nordfeldt, Amat, Kingsley, Ki Song-jung, Montero, Narsingh, McBurnie

Hosté: López, Wimmer, Carter-Vickers, Trippier, Onomah, N'Koudou, Janssen

Domácí: J. Ayew

Hosté: Dier

J. Moss – S. Bennett, E. Smart

Liberty Stadium, Swansea

Swansea poslal do vedení v 11. minutě Wayne Routledge a velšský tým, bojující o záchranu, náskok dlouho držel. Jenže v 88. minutě vyrovnal Dele Alli a comeback Tottenhamu dokonali v nastaveném čase Son Hung-min a Christian Eriksen. Spurs v Premier League vyhráli popáté v řadě a zachovali si naději na titul.

Hosté: 22. Jagielka

Domácí: de Gea – Young (65. Shaw), Bailly, Rojo, Blind (46. P. Pogba) – A. Herrera, Carrick (C) (65. Mchitarjan), Fellaini – Lingard, Ibrahimović, Rashford.

Hosté: Robles – Holgate, Jagielka (C), A. Williams, Baines – Gueye, Barry, Davies – Barkley (81. Calvert-Lewin), R. Lukaku, Mirallas (67. Pennington).

Domácí: Darmian, Fosu-Mensah, Martial, Mchitarjan, Shaw, Romero, Pogba

Hosté: Calvert-Lewin, Kenny, Lookman, Pennington, Stekelenburg, Valencia, Williams

Domácí: Young

Hosté: Gueye, Barry, Davies, A. Williams (č)

Swarbrick – Hatzidakis, Ledger

Old Trafford, Manchester

Everton se na Old Trafford ujal vedení ve 22. minutě po gólu stopera Phila Jagielky z rohového kopu. United se tlačili za vyrovnáním, dvakrát trefili břevno a těsně před koncem se dočkali.

Obránce Ashley Williams v šestnáctce zastavil Shawovu střelu rukou a dostal červenou kartu. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil švédský kanonýr Ibrahimovic, jenž tak oslavil návrat na hřiště po třízápasovém disciplinárním trestu.

Hosté:

Domácí: Schmeichel (C) – Simpson, Benalouane, Huth, Fuchs – Mahrez, Ndidi (82. A. King), Drinkwater, Gray (62. Albrighton) – Vardy, Okazaki (62. Slimani).

Hosté: Pickford – Jones, Denayer, L. Koné, Oviedo – Cattermole (C) (73. Anichebe) – Seb. Larsson (73. Khazri), Rodwell (80. D. Gibson), N'Dong, Borini – Defoe.

Domácí: Zieler, Chilwell, King, Albrighton, Amartey, Slimani, Ulloa

Hosté: Mannone, Djilobodji, Manquillo, Khazri, Gibson, Anichebe, Januzaj

Hosté: Cattermole

G. Scott – D. Cann, M. Wilkes

King Power Stadium, Leicester

31757 diváků

Mistrovský Leicester před svým publikem zdolal poslední Sunderland 2:0 a vyhrál i šestý soutěžní duel po odvolání trenéra Claudia Ranieriho a nástupu nového kouče Craiga Shakespearea.

Domácí zlomili odpor outsidera až v závěrečné půlhodině, kdy se prosadili náhradník Islám Slimaní a Jamie Vardy po dvou přihrávkách Marca Albrightona. Leicester poskočil na desáté místo, Sunderland ztrácí osm bodů na první nesestupovou pozici.

SESTŘIH Premier League: Leicester - Sunderland 2:0. Pátá výhra v řadě Vardyho a spol.

Hosté:

Domácí: Gomes – Cathcart, Prödl (45+3. Janmaat), Britos, Holebas – Capoue, Doucouré, Cleverley – N. Amrabat (69. Mariappa), Deeney (C) – Niang (79. Success).

Hosté: Foster – C. Dawson, McAuley (56. J. Morrison), J. Evans, Nyom – Brunt, Livermore (61. Rondón), D. Fletcher (C) – Chadli, Robson-Kanu, McClean (46. Phillips).

Hosté:

Domácí: Heaton – Lowton, M. Keane, Mee, S. Ward – Hendrick, Defour (57. Brady), Barton, Boyd – Vokes (85. Tarkowski), Gray (77. Barnes).

Hosté: Grant – Muniesa, Shawcross, Martins Indi – Diouf, Cameron, Adam, Pieters – Allen (85. Afellay), Arnautović – Berahino (71. Crouch).

Hosté: 5. Negredo, 45+1. de Roon

Domácí: Jakupović – Elmohamady, Ranocchia, Maguire (81. M. Dawson), Robertson – Grosicki (88. Henriksen), N'Diaye, Clucas, Marković – Niasse, A. Hernández (51. Goebel Evandro).

Hosté: Valdés – Barragán, Ayala, B. Gibson, Husband (59. Guedioura) – Traoré, Clayton, de Roon, Downing – Negredo (71. Bamford), Gestede (81. Stuani).

Hosté: 31. Ch. Benteke

Domácí: Forster – Soares, Stephens, Jošida, McQueen – S. Davis (C) (87. Højbjerg), Romeu – Ward-Prowse, Tadić, Redmond (90. Jay Rodriguez) – S. Long.

Hosté: Hennessey – J. Ward, Kelly, M. Sakho, Schlupp (58. Delaney) – Cabaye (46. Sako), Milivojević (88. Flamini) – Townsend, Puncheon (C), Zaha – Ch. Benteke.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.