+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. května 2017 • 16:44

Cyklisté se bouří: Sjezdařská soutěž na Giru? Bude víc pádů, jde jen o senzaci!

Autor: ,
TOP VIDEA
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořadatelé Gira d'Italia připravili pro jubilejní 100. ročník závodu novinku v podobě soutěže o nejrychlejšího sjezdaře, která se však cyklistům ani trochu nelíbí. I proto, že v roce 2011 právě na Giru po pádu ve třetí etapě přišel o život Belgičan Wouter Weylandt."Vážně? Jestli to tak je, měli byste se stydět. Nemáte už takhle dost pádů? Evidentně vám jde jenom o senzaci," napsal na twitteru jeho krajan Jasper Stuyven, který se chystá na start na Giru v barvách týmu Trek-Segafredo.

"Doufám, že je to vtip. Co bezpečnost?" reagoval podobně Nizozemec Wout Poels ze Sky. "Není to tak dlouho, co jsme ztratili po pádu ve sjezdu našeho kamaráda a kolegu Woutera Weylandta. Má se to opakovat? Ne!!!" napsal na twitteru německý cyklista Marcus Burghardt, kolega českého účastníka Gira Jana Bárty z týmu Bora.

Cyklisté mají v deseti různých etapách na deseti úsecích včetně sjezdu ze Stelvia bojovat o prémii 500 eur (13.500 korun). Navíc budou za sjezdy dostávat body do celkového hodnocení, jehož vítěz obdrží 5000 eur, druhý v pořadí 3000 a třetí 2000.

Jubilejní Giro začne v pátek.